Γεια χαρα! Ειμαι 31χρονων και πριν λιγο καιρο εκανα εξετασεις αιματος λογω το οτι νιωθω κουρασμενος ακεφος αδυναμος και κατα περιοδους δεν εχω και ιδιαιτερη διαθεση για σεξ (μαλιστα λιγες φορες δυσκολευτικα και το χρεωσα στην κουραση και στο αγχος). Η ολικη τεστοστερονη στις εξετασεις ηταν 400 με ελαχιστο οριο τα 399.

Γυμναζομαι περιστασιακα κυριος ποδηλασια και λιγα βαρη με λιπος 19,5% 70κιλα.1,78υψος. Θεωρω οτι για την ηλικια μου και το σωματοτυπο μου η τεστοστερονη μου ειναι πολυ χαμηλα και πιθανολογω οτι για τα παραπανω ισως να φταινε τα χαμηλα επιπεδα της τεστο.

Κοιταζω στο ιντερνετ πως μπορω να ανεβασω την τεστο (στα 500 θα ηταν ιδανικα). Εκτος των αλλων διαβασα για ψευδαργυρο (ZMA) και κατι σκευασματα (τεστο booster)... Ξερω οτι αυτα τα σκευασματα τα χρησιμοποιουνε κυριως για αυξηση κιλων μυων κτλ... Εμενα με ενδιαφερει μοναχα να ανεβουν στα φυσιολογικα τα επιπεδα της τεστο.

Να προβω στην αγορα των σκευασματων βοηθανε στην περιπτωση μου (γυμναζομαι περιστασιακα) ..γενικοτερα ποια ειναι η γνωμη σας; Εχει τυχη καποιος απο εδω να ειχε χαμηλη τεστο;

Ευχαριστω !!!