Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 16 of 16
  1. #1

    Default Έχουμε Δουλειά Ακόμη..

    καλησπερα σε ολους σασ!! είμαι 22χρονών και κάνω 1,5 χρόνο γυμναστική με βάρη,,, Προσπαθώ συνεχως για το καλύτερο αλλά πιστεύω οτι έχω πολύ δρόμο μπροστά μου...περιμένω τις κριτικές σας για τη δουλειά που έχω κάνει...σας ευχαριστω εκ των προτέρων....

    οι 2 πρώτες φώτο είναι οπώς ημουν πριν πάω gym στα 67-68 κιλά και οι υπόλοιπες όπως είμαι τωρα στα 78κιλα..

    DSC_0112.jpgDSC_0117.jpgIMG_0247.jpgIMG_0258.jpgIMG_0607.jpgIMG_0684.jpg
    Last edited by john106; 20-03-13 at 04:04.

  2. #2
    Junior Bodybuilder cirith ungol's Avatar
    Join Date
    06-01-12
    Location
    Athens
    Posts
    229

    Default

    Πολύ καλή βελτίωση έχεις μέσα σε ένα 1,5 χρόνο.Εχεις βάλει ωραία μυική μάζα πάνω σου.Η ηλικία σου βέβαια το επιτρέπει όταν κάνεις συστηματική προπόνηση.

    Δικέφαλοι-τρικέφαλοι-στήθος-ώμοι εχουν αναπτυχθει αρκετά σε σχέση με την πρώτες φωτογραφίες.

    Η κοιλίτσα είναι ένα θεματάκι για όλους όπως και για σένα.Τι διατροφή κάνεις; Αερόβια κάνεις;

    Η πλάτη σου ικανοποιητική αλλα λίγο πισω σε σχέση με τον εμπρόσθιο κορμό.Βάλε και φωτογραφίες από πόδια-γάμπες.

  3. #3

    Default

    σευχαριστω!!!
    Προσπάθω να βελτιώνω συνέχως την διατρόφη μου...κάνω τουλάχιστον 6 γευματα την μέρα με καλό και ποιοτικο φαγητο(όσο με περνει γιατι είμαι φοιτητής και με δυσκολεύει λίγο αυτο)....Τώρα από αερόβια δεν ειμαι και τόσο φανατικός οπαδός της...εδω και δυο βδομάδες έχω ξεκινήσει όμως γιατί το λίπος της κοιλιας με χαλάει αρκετά σαν συνολο.....αν και μπροστά την κοιλια μου την κρατάνε και τα ράμματα από μια επέμβαση που είχα κάνει......Οτάν λες για τη πλάτη ότι έχει μείνει πίσω τι εννοεις ακριβώς(σε ανοιγμα φτερων η' γέμισμα μέσα??)

    αναμένοντε κι'αλλες φώτος..
    Last edited by john106; 20-03-13 at 04:05.

  4. #4
    Junior Bodybuilder cirith ungol's Avatar
    Join Date
    06-01-12
    Location
    Athens
    Posts
    229

    Default

    Τα 6 γεύματα είναι μια χαρά,έφοσον είναι σωστά,λαμβάνοντας υπόψη την οικονομική κρίση (μνημόνιο-ΔΝΤ) όλοι έχουμε πρόβλημα και όσο προσπαθούμε αν γίνεται τα τηρούμε.Αερόβια οπωσδήποτε 45 λεπτά ανηφόρα στο διάδρομο μετά τα βάρη 2-3 φορές την εβδομάδα για το καλό της κοιλιάς σου....και όχι μόνο.

    Τώρα για την πλάτη (χωρίς να είμαι έμπειρος,ας πει κάτι και κάποιος πιο προχωρημένος) θέλει και γέμισμα και άνοιγμα φτερών.Οσο μπορείς κάνε με ελεύθερα βάρη για το χτίσιμο(κωπηλατική με μπάρα,κωπηλατική με αλτήρα,κωπηλατική Τ-bar σταυρό) και φυσικά μονόζυγο-ακομη και με υποβοήθηση αν έχει τέτοιο μηχάνημα στο γυμναστήριο που πας.
    Last edited by cirith ungol; 20-03-13 at 04:11.

  5. #5

    Default

    το προγραμμα της πλατης έχει ως εξής 1)μονοζυγο με υποβοηθηση 4*8-10
    2)κωπηλατικη με αλτήρα σε επικλινη πάγκο 4*10
    3)ελξεις στη τροχαλια με ουδετερη κλειστη λαβη 4*10
    4)κωπηλατική σε μηχανημα sterling 4*10
    5)καθιστη κωπηλατικη στη τροχαλια με διπλη λαβή(σα διχαλο) 4*10
    αυτες ειναι οι ασκήσεις που κάνω τωρα,καθε 2 μηνες το αλλάζω το πρόγραμμα//

    όσο για το αερόβια κάνω πραγματικά ότι μπορώ ώστε να φυγουν τα λίπη....

  6. #6
    Advanced Bodybuilder vlasis90's Avatar
    Join Date
    27-04-12
    Location
    Lumber camps
    Posts
    1,000

    Default

    Και η πλατη καλη ειναι, απλα πρεπει να ριξεις το λιπος συνολικα για να φανει καλυτερα η προοδος παντου. Στις ασκησεις, θα εβαζα αρσεις θανατου / υπερεκτασεις / goodmornings και θα εβγαζα την κωπηλατικη στο μηχανημα.

  7. #7

    Default

    οι υπερεκτασεις και τα goodmornings δεν ειναι πιο πολυ για ραχιεους?????ραχιεους κ κοιλιακους κανω 4φορεσ τη βδομαδα...όσο για τις αρσεις θα τις αρχισω πολυ συντομα...

  8. #8
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    goodmornings ειναι ασκηση που κυριο στοχο εχει να χτυπησει μοιριαια δικεφαλα...φυσικα χτυπα και ανω πλατη και ραχιαιους...αλλα δεν την συνιστω σε αρχαριους και αν γινεται καλυτερα να γινεται στην μερα των ποδιων και οχι της πλατης...ειναι δυσκολη ασκηση και μπορει να χτυπησεις απο το πουθενα...μην την υποτιμας..μπορει να σου προκαλεσει προβλημα αν δεν μαθεις σωστη τεχνικη και σε σβερκο και σε μεση...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  9. #9

    Default

    σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις συμβουλες σας!!

  10. #10

    Default

    μερικές φώτο μετά απο έναμιση μηνα
    πιστευω ότι επεσα λίγο σε λιπος με καλύτερη διατροφη και 1 φορα τη βδομάδα αερόβια!
    καθε γνώμη για βελτιώση δεκτη παιδιά!!!περιμενω γνώμες...


    IMG_0363.jpgIMG_0322.jpgaprilios 2013.jpgIMG_0316.jpg

  11. #11

    Default

    ξεχασα να πώ οτι στο κάτω μέρος της κοιλίας φαίνεται λίγο διπλομένη επείδη έχω ράμματα που την κρατάνε από μια εγχειρηση που έκανα.....

  12. #12
    Advanced Bodybuilder vlasis90's Avatar
    Join Date
    27-04-12
    Location
    Lumber camps
    Posts
    1,000

    Default

    1+1/2 μηνας ειναι λιγο διαστημα για αλλαγες - φαινεται να εχεις πεσει σε λιπος ομως. παντως imo στα 78 κιλα εισαι καλυτερος. ισως να με ξεγελουν και οι φωτο - τις τελευταιες εννοω

  13. #13

    Default

    σευχαριστω πολύ vlasi!!προσπάθω όσο μπορώ να βελτιώνω τη διατροφή για να χάσω λίπος και να κρατήσω όσο περισότερη μυική μάζα μπορώ!!! τώρα είμαι στα 77 κίλα!!

  14. #14

    Default

    IMG_0379.jpg

    πόλυ κάλες οι συμβούλες του cirith ungol για την πλάτη από τότε που κάνω ελέυθερα βάρη πίστευω ότι είδα μια διαφόρα κ τον ευχάριστω πολύ για τη βοηθεία...τι λέτε κ εσείς????
    Last edited by john106; 19-05-13 at 17:33.

  15. #15

    Default

    update

    aygoustos 13.jpgIMG_0920.jpg






    περιμένω τις γνώμες σας και τις συμβουλές σας!! ευχαριστώ

  16. #16
    New Member chouchoulis's Avatar
    Join Date
    04-09-14
    Location
    Karystos euboia
    Posts
    67

    Default

    μπραβο φιλε μου....πολυ καλη δουλεια....αντε να δουμε και φετος.. και μη ξεχνας φιλε... μονο vag


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 21-07-12, 20:12
  2. Ακόμη 1 πρόγραμμα όγκου. Κριτική - αξιολόγηση
    By ChrisGr in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 20
    Last Post: 20-03-12, 22:25
  3. Ένα ακόμη νεο μέλος !!!
    By swansony in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 01-07-11, 11:30
  4. για ακομη μια φορα αρσεις θανατου.
    By nick in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 12-05-05, 10:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •