Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-10-04
    Location
    Ζεφιρυ City, Greece.
    Posts
    881

    Default Ποδήλατο Γυμναστικής - Συμβουλές?

    Καθώς με το διάδρομο με πονάνε τα καλάμια μου έχω αρχίσει να σκέπτομαι την αγορά ενός ποδήλατου γυμναστικής , παραθέτω όμως τα θέματα που υπάρχουν .
    Το ποδήλατο εκτός από εμένα θα το χρησιμοποιεί και η οικογένεια μου , αλλα η μητέρα εχει θεμα στην μέση /γόνατα και η αδελφή μου στα γόνατα . Ετσι σκέφτηκα την λύση ενός καθιστού ποδήλατου που η αλήθεια είναι ότι η αίσθηση δεν εχει καμία σχέση .
    Το βαρος της αδελφης μου είναι 95-100 kg το δικο μου 72-75 και η μητέρα κατηγορία φτερού :P .
    Θα ηθελα την άποψη σας σχετικά με το τι διαφορές έχουν τα φθηνά από τα ακριβά
    Το μόνο που θελω σίγουρα να μην εχει αντίσταση από λουρί όπως ειχε ένα παλιό ποδήλατο που ειχα καθώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα εξου και ότι το έδωσα για απόσυρση όταν πείρα διάδρομο :D και φυσικα να είναι καθιστο .
    Γυμναστήριο πηγαίνω αλλά πρωινή αερόβια δεν μπορώ να κάνω στο GYM καθώς ανοίγει της 10:00 .
    Φυσικά θα ηθελα αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο κατάστημα ή και αν κάπου έχουν μεταχειρισμένα καθως αν και γνωστό το ένα από τα link είναι λίγο ακριβό κατάστημα .
    Ευχαριστώ

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ποδήλατα υπάρχουν για όλα τα βαλάντια. Η κύρια διαφορά τους είναι για το πόσα κιλά προορίζεται να "σηκώνουν". Επίσης η ποιότητα των υλικών, τι εξτρα κανουν (μετρανε παλμους, έχουν ζώνη και της Παναγιάς τα μάτια) και φυσικά πληρώνεις και μάρκα.

    Πάρε ένα που να καλύπτει τα κιλά σας και αξιόπιστη μάρκα. Αν κανεις google θα σου βγάλει ένα κάρο καταστήματα. Μπες και στον σκρουτζ να δεις που εχει φτηνότερα.

  3. #3
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-10-04
    Location
    Ζεφιρυ City, Greece.
    Posts
    881

    Default

    Αυτη την AMILA την γνωριζουμε ? και το βασικοτερο αν παθει κατι εκτος μπαταριας θα βρω ανταλακτικα καθως δεν ξερω αν ειναι λαθος αλλα το AMILA 43261 το εχει 295 και παντου εχει 460 ειναι εργομετρικο για 130 kg αντι για 110 που ειναι τα αλλα και φαινετε καλο αλλα δεν γνωριζω την εταιρια καθως δεν εχω αποψη απο της εταιριες Fitness .

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλή εταιρεια είναι, γνωστή. Δεν ξερω από σέρβις τι κάνει.. Πάρε αυτο που ναι για 110 κιλά, μια χαρά σε καλύπτει. Πήγαινε κι από κανενα μαγαζί που το χουν να το δεις κι από κοντά.

  5. #5
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Παναγιωτη και αυτο καλο ειναι ρε συ....

    Καλο ξεκινημα Man
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  6. #6
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-10-04
    Location
    Ζεφιρυ City, Greece.
    Posts
    881

    Default

    @ Τσουρεκιο Αυτο ειναι πολυ καλο αν μαλιστα το θεμα σχεσης παει οπως φαινετε οτι παει :( θα ειναι πολυ καλο :P αλιος ο αγιος παντοφλιος θα ...

    @ Ειρηνη αυτο με τα 130 στο καταστημα που εβαλα εχει ποιο φθηνο απο οτι το αλλο με τα 110 για καποιο λογο απο 460 το εχει 295 :D αρα δεν εχει και πολα να σκευτω αφου σαν μαρκα ειναι οκ . Απο εκει και μετα εκρεμει να δω αν μπορει να δοσουν λεφτα και οι αλοι
    Last edited by mrkaza; 03-04-13 at 08:38.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές Γυμναστικής
    By sagia in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 3
    Last Post: 28-02-13, 20:47
  2. Συμβουλές Για Το Πρόγραμμα Γυμναστικής & Διατροφής
    By aggelos1994 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 03-01-12, 17:28
  3. Πρόγραμμα γυμναστικής και συμβουλές
    By st_anger in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 09-06-11, 20:41
  4. Συμβουλές για πρόγραμμα γυμναστικής..
    By gygeo in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 02-10-08, 05:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •