Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Member
    Join Date
    29-03-13
    Posts
    7

    Default Βοήθεια Σχετικά Με Τη Διατροφή Μου

    Καλημερίζω όλη τον παρέα!!!!!και θα ηθελα την γνωμη σας πανω στο πλανο της διατροφής μου(ΦΑΝ ΤΗΣ ΑΤΝΙΚΣ)!!!!Στόχος μου είναι να χασω λιπος και να γραμμωθω!!!!ειμαι 1,72 με 62 κιλα στην πλατη!

    Λοιπον......


    ΠΡΩΙΝΟ
    8:00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΑΦΕΣ ΜΕ 2 ΖΑΧΑΡΙΝΕΣ

    9:00 2 ΡΥΖΟΓΚΟΦΡΕΤΡΕΣ(5 ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ Η ΜΙΑ) ΜΕ 2 ΦΕΤΕΣ ΓΚΟΥΝΤΑ Η 1 ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ COMPLET ME 10% ΛΙΠΑΡΑ (ΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ)

    12:00 4 KOMMATAKIA ΣΟΚΟΛΑΤΑ SWEET & BALANCE H ENA ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΡΑΚΙ ΥΓΕΙΑΣ ΠΑΥΛΙΔΗ

    15:00 3 ΜΙΚΡΑ ΜΠΙΦΤΕΚΑΚΙΑ ΑΠΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΕ ΛΙΓΗ ΜΟΥΣΤΑΡΔΑ ΚΑΙ ΦΕΤΑ ΤΥΡΙ ΚΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΣΓΟΥΡΗ ΣΑΛΑΤΑ Η ΚΑΤΙ ΣΕ ΟΣΠΡΙΟ ΟΠΩΣ ΦΑΚΕΣ Η ΦΑΣΟΛΙΑ Η ΚΑΤΙ ΣΕ ΛΑΔΕΡΟ ΑΡΑΚΑ Η ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ (ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΠΟΤΕ ΡΥΖΙ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΠΑΤΑΤΕΣ ΑΛΕΥΡΙ)

    17:00 ΕΛΛΗΝΙΟΚΟΣ ΚΑΦΕΣ ΜΕ 2 ΖΑΧΑΡΙΝΕΣ

    18¨00 - 20:00 ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ

    ΚΑΙ ΣΤΙΣ 21:00 ΓΙΑΟΥΡΤΙ COMPLET ME 25ΓΡ ΚΑΡΥΔΙΑ ΚΑΙ ΣΟΚΟΛΑΤΑ S&B Η ΓΚΟΥΝΤΑ ΜΕ ΠΑΡΙΖΑ ΕΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΝΤΟΜΑΤΟΥΛΑ
    ΧΤΥΠΑΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΣΑΓΑΚΙ ΛΙΠΤΟΝ ΛΙΝΕΑ Η ΚΑΝΕΝΑ ΜΕ ΓΕΥΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΡΑΒΩ!!!!!

    ΑΥΤΑ!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ!!!!!

    ΥΓ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΣΙΧΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣΟΥΛΑΩ!!!!

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλημέρα! :)

    Άτκινς και βάρη δεν πάνε κοριτσάρα μου.. Οι υδατάνθρακες δεν είναι μπαμπούλας. Μπορείς άνετα να χάσεις λίπος με πιο ισορροπημένη διατροφή. Με αυτό το πλάνο μπορει να νιωθεις ενεργεια και πως μπορεις να ανταπεξέλθεις αλλά όχι για πολύ.

    Εκτός αυτού δεν ξέρουμε πόσες θερμίδες βγάζει αυτή η διατροφή. Εγώ πάντως δεν συμφωνώ με αυτές τις δίαιτες. Ναι είναι αποτελεσματικές αλλά μετά τα ξαναπαίρνεις.
    Υιοθέτησε μια διατροφή που να είναι τρόπος ζωής, όχι τέτοια ακραία πράγματα που για μας τις γυναίκες μπορεί να έχουν αντίκτυπο σε ορμόνες κλπ..


    Όσο για τις τσίχλες που μασουλάς ολη μέρα είναι δείγμα πως η διατροφή πάσχει. Άσε που αν καταναλώνεις μεγάλες ποσότητες κάθε μέρα τότε παίρνεις και υδατάνθρακες (ναι ακομα και τις sugar free.. για δες τα γλυκαντικα που εχουν.. )
    Last edited by Kardoula; 02-04-13 at 13:08.

  3. #3
    New Member
    Join Date
    29-03-13
    Posts
    7

    Default

    Καλημέρα καρδούλα!!!!
    Και όμως εγω τους τρέμω τους υδατανθρακες!!!!κιλα δεν εχω παρει ποτε πισω γ'αυτο και συνεχιζω!!!!μονο 2 κιλα ανεβηκα στην ζυγαρια απο την στιγμη που ξεκινησα γυμναστηριο!!!!αλλα δυσκολο τροπος ζωης!!!!με επιμονη και υπομονη!!!!ναι ναι το ξερω γιατι τισ τσιχλες και τους υπολογιζω και αυτους!!!!!υπαρχει μεσα στο φορουμ καποιο πλανο διατροφης ποιο ισορροπημενης αλλα με περισσοτερο πρωτεινη και λιγοτερους υ/δ οχι μηδαμινους αλλα λιγους!!!!
    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Καλημέρα! :)

    Άτκινς και βάρη δεν πάνε κοριτσάρα μου.. Οι υδατάνθρακες δεν είναι μπαμπούλας. Μπορείς άνετα να χάσεις λίπος με πιο ισορροπημένη διατροφή. Με αυτό το πλάνο μπορει να νιωθεις ενεργεια και πως μπορεις να ανταπεξέλθεις αλλά όχι για πολύ.

    Εκτός αυτού δεν ξέρουμε πόσες θερμίδες βγάζει αυτή η διατροφή. Εγώ πάντως δεν συμφωνώ με αυτές τις δίαιτες. Ναι είναι αποτελεσματικές αλλά μετά τα ξαναπαίρνεις.
    Υιοθέτησε μια διατροφή που να είναι τρόπος ζωής, όχι τέτοια ακραία πράγματα που για μας τις γυναίκες μπορεί να έχουν αντίκτυπο σε ορμόνες κλπ..


    Όσο για τις τσίχλες που μασουλάς ολη μέρα είναι δείγμα πως η διατροφή πάσχει. Άσε που αν καταναλώνεις μεγάλες ποσότητες κάθε μέρα τότε παίρνεις και υδατάνθρακες (ναι ακομα και τις sugar free.. για δες τα γλυκαντικα που εχουν.. )

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Κακώς τους τρέμεις. Αυτή την υδατανθρακοφοβία που έχουμε κυρίως εμείς οι γυναίκες δεν μπορώ να την καταλάβω..

    Υπάρχουν καλοί και κακοί υδατάνθρακες. Υδατάνθρακας είναι η ζάχαρη είναι όμως και η βρώμη. Αλλά αλλιώς θα τη διαχειριστεί το σώμα σου την κάθε μία. Μη τους δαιμονοποιεις. Εχουν σπουδαία σημασία στη διατροφή μας! Από τη στιγμή που είσαι στις θερμίδες που θες και επιλέγοντας τους σωστούς, όχι μόνο δεν θα πάρεις βάρος, αλλά θα χάνεις και λίπος. Θα έχεις ενέργεια να κάνεις ακόμα καλύτερες προπονήσεις και το σώμα σου να κρατάει ψηλά το μεταβολισμό του μη στερώντας το από κανένα μακροθρεπτικό στοιχείο.

    Η επιλογή βέβαια είναι δική σου, εμείς όμως οφείλουμε να σου πούμε πιο είναι το καλύτερο για το στόχο σου.
    Last edited by Kardoula; 02-04-13 at 19:52.

  5. #5
    New Member
    Join Date
    29-03-13
    Posts
    7

    Default

    σ'ευχαριστω πολυ καρδουλα για τις συμβουλες σου!!!!το'χω ριξει στο διαβασμα αλλωστε το φορουμ ειναι πληρες πανω σε θεματα διατροφης χασιμου λιπους και γραμμωσης!!!!εχεις δικιο στο θεμα των προπονησεων οτι δεν βγαινουν με τοση ευκολια απλα ειχα σκεφτει οτι ειναι θεμα ηλικιας!!!!μεγαλωσα-γερναωωω χαχαχα....τωρα σιγα σιγα θα προσπαθησω να φτιαξω μια πιο ισορροπημενη διατροφη!!!και να μπω σιγα σιγα στο τριπακι να μετραω θερμιδες γιατι με την ατνικς ειχα απλα μετρημα υδατανθρακων.ετσι που τα υπολογιζα πρεπει για συντηρηση βαρους υπολογισα οτι πρεπει να παιρνω 1500 με 1600 θερμιδες για χασιμο βαρους πρεπει να πεσω πιο χαμηλα σωστα????ααα ασχετο ποια ειναι η γνωμη για την γιογκα φερνει αποτελεσματα μονο συσφιξης ή και γραμμωσης η τιποτα απο τα δυο???..E=Kardoula;1087615]Κακώς τους τρέμεις. Αυτή την υδατανθρακοφοβία που έχουμε κυρίως εμείς οι γυναίκες δεν μπορώ να την καταλάβω..

    Υπάρχουν καλοί και κακοί υδατάνθρακες. Υδατάνθρακας είναι η ζάχαρη είναι όμως και η βρώμη. Αλλά αλλιώς θα τη διαχειριστεί το σώμα σου την κάθε μία. Μη τους δαιμονοποιεις. Εχουν σπουδαία σημασία στη διατροφή μας! Από τη στιγμή που είσαι στις θερμίδες που θες και επιλέγοντας τους σωστούς, όχι μόνο δεν θα πάρεις βάρος, αλλά θα χάνεις και λίπος. Θα έχεις ενέργεια να κάνεις ακόμα καλύτερες προπονήσεις και το σώμα σου να κρατάει ψηλά το μεταβολισμό του μη στερώντας το από κανένα μακροθρεπτικό στοιχείο.

    Η επιλογή βέβαια είναι δική σου, εμείς όμως οφείλουμε να σου πούμε πιο είναι το καλύτερο για το στόχο σου.[/QUOTE]

  6. #6
    New Member
    Join Date
    29-03-13
    Posts
    7

    Default

    σ'ευχαριστω πολυ καρδουλα για τις συμβουλες σου!!!!το'χω ριξει στο διαβασμα αλλωστε το φορουμ ειναι πληρες πανω σε θεματα διατροφης χασιμου λιπους και γραμμωσης!!!!εχεις δικιο στο θεμα των προπονησεων οτι δεν βγαινουν με τοση ευκολια απλα ειχα σκεφτει οτι ειναι θεμα ηλικιας!!!!μεγαλωσα-γερναωωω χαχαχα....τωρα σιγα σιγα θα προσπαθησω να φτιαξω μια πιο ισορροπημενη διατροφη!!!και να μπω σιγα σιγα στο τριπακι να μετραω θερμιδες γιατι με την ατνικς ειχα απλα μετρημα υδατανθρακων.ετσι που τα υπολογιζα πρεπει για συντηρηση βαρους υπολογισα οτι πρεπει να παιρνω 1500 με 1600 θερμιδες για χασιμο βαρους πρεπει να πεσω πιο χαμηλα σωστα????ααα ασχετο ποια ειναι η γνωμη για την γιογκα φερνει αποτελεσματα μονο συσφιξης ή και γραμμωσης η τιποτα απο τα δυο???.
    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Κακώς τους τρέμεις. Αυτή την υδατανθρακοφοβία που έχουμε κυρίως εμείς οι γυναίκες δεν μπορώ να την καταλάβω..

    Υπάρχουν καλοί και κακοί υδατάνθρακες. Υδατάνθρακας είναι η ζάχαρη είναι όμως και η βρώμη. Αλλά αλλιώς θα τη διαχειριστεί το σώμα σου την κάθε μία. Μη τους δαιμονοποιεις. Εχουν σπουδαία σημασία στη διατροφή μας! Από τη στιγμή που είσαι στις θερμίδες που θες και επιλέγοντας τους σωστούς, όχι μόνο δεν θα πάρεις βάρος, αλλά θα χάνεις και λίπος. Θα έχεις ενέργεια να κάνεις ακόμα καλύτερες προπονήσεις και το σώμα σου να κρατάει ψηλά το μεταβολισμό του μη στερώντας το από κανένα μακροθρεπτικό στοιχείο.

    Η επιλογή βέβαια είναι δική σου, εμείς όμως οφείλουμε να σου πούμε πιο είναι το καλύτερο για το στόχο σου.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Βοήθεια σχετικά με σωστή διατροφή και αδυνάτισμα -Καινούρια στην παρέα-
    By Ellen in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 5
    Last Post: 27-02-13, 13:24
  2. Βοήθεια σχετικά με την διατροφή
    By anestis27 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 13-01-13, 14:53
  3. Βοήθεια σχετικά με τραυματισμό
    By drcritical in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 05-01-11, 01:19
  4. Μια βοηθεια σχετικα με την διατροφη παρακαλω
    By Base in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 04-03-06, 09:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •