Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 20 of 20
  1. #1

    Default Χοντρά Πόδια Και Πάχος

    Καλησπερα . . . Θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης . Σε γενικες γραμμες εχω μυικη μαζα ειδικα στην πλατη ειμαι πολυ γεροδεμενοσ αν και οχι τοσο φιλος με την γυμναστικη . Τον τελευταιο χρονο λογω καποιων παραγοντων ( αγχος π.χ) ετρωγα πολυ λαθος και κυριως βραδυ και κατεληξα με +10 κιλα (απο 78 σε 88 ) και υψος 1.79. Το θεμα ειναι οτι το παχος το πολυ το εχω στα μπουτια-γαμπες και δυστυχως κανω περιφερεια μεγαλη και με σκοτωνει αυτο ! Δεν μπορω να με νιωθω ετσι . Τι προτεινετε σχετικα με αυτου του ειδους μαχος και οσο αναφορα και τα μπουτια-γαμπες !? Ευχαριστω .

    Παρεπιμπτοντως μιας και τωρα εχω δουλιτσα μπορω να χρησιμοποιησω και αρκετα χρηματα για λιποδιαλυτες - πρωτεινες η οτι αλλο μου προτεινετε ως γνωστες φυσικα ! Ο στοχος μου ειναι επειδη εχω και διαδρομο . . . Να λιωνω μερα παρα μερα τουλαχιστον και σε συνδυασμο με καλη διατροφη "ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ" και καποια συμπληρωματα οπως αυτα που ανεφερα πιο πανω αρχες καλοκαιριου να εχω δει διαφορα ! Ειναι εφικτο κατα την γνωμη σας?
    Last edited by HellenicFighter; 07-04-13 at 02:45. Reason: Περισοτερα πραγματα να γραψω

  2. #2
    Junior Bodybuilder cirith ungol's Avatar
    Join Date
    06-01-12
    Location
    Athens
    Posts
    229

    Default

    Καλώς ήρθες στο forum.

    Πόσο χρονών είσαι;

    Μπορεις να γραψεις τη διατροφή που ακολουθείς και το προγραμμα που έχεις στο γυμναστηριο(πηγαίνεις;) για να σου δώσουν γνώμες.
    Για τα μπούτια και γάμπες που λες παίζει ρόλο ή διατροφή και τις ασκήσεις κάνεις για τα πόδια στο γυμναστήριο.Καλύτερα άσε τους λιποδιαλύτες.

    Τώρα αυτό που λες για αρχές καλοκαιριού να δεις διαφορά είναι δύσκολο,θέλει αρκετό χρόνο,οπότε υπομονή και επιμονή.Είναι μακροχρόνια η διαδικασία.
    Last edited by cirith ungol; 07-04-13 at 03:23.

  3. #3
    Pumping Iron Kos316's Avatar
    Join Date
    02-05-11
    Location
    Χαλανδρι Αττικης
    Posts
    509

    Default

    Θα ειμαι ειλικρινης μαζι σου.

    Πιθανον(δεν εχω δει φωτο σου,απλα υποθετω με αυτα που γραφεις) εχεις εκεινο τον σωματοτυπο ο οποιος εχει πολλα λιποκυτταρα στο κατω μερος του σωματος με αποτελεσμα να αποθηκευεις λιπος σε "γυναικεια σημεια".Μην σε σκοκαρει το γεγονος αυτο,ειναι πολλοι αντρες που εχουν την ταση να αποθηκευουν λιπος σε μπουτια,γλουτους κτλ.

    Δεν υπαρχει ευκολος τροπος να το αντιμετωπισεις αυτο ετσι αμμεσα,μπορει ομως πολυ απλα να δουλεψεις σωστα και σκληρα για να το αντιστρεψεις.

    Το που αποθηκευεις λιπος δεν μετραει και πολυ οταν κανεις διαιτα σε συνδιασμο με ασκηση.

    Οι ασκησεις με αντιστασεις ειναι οι πλεον αποτελεσματικες για να αλλαξεις την συσταση του σωματος σου,μονο με διαδρομο δεν θα επιτυχεις καλο αισθητικο αποτελεσμα,θα αδυνατισεις ναι,αλλα δεν νομιζω οτι θα δειχνεις πολυ καλυτερος απ'οτι τωρα.

    Παμε λοιπον απο την αρχη

    -Ξεκιναμε πραγραμματα με βαρη,διαλεξε ενα απο τα δεκαδες και στρωσου στην δουλεια.Μινιμουμ 3 φορες την εβδομαδα.

    -Διαιτα.
    Δεν μπορεις πλεον να τρως τροφες με πολλους απλους υδατανθρακες κτλ.Με λιγα λογια ξεχασε,ψωμια,πιτσες,πιτες,μακαρονια,ζαχαρη σε μεγαλες ποσοτητες.
    Τα παιδια θα σε κατατοπισουν για το ποσες θερμιδες να τρως,αν και ολα αυτα ειναι παντα στο περιπου και εχει να κανει και με το φορτο εργασιας σου,μιλαω γενικοτερα απο το τι δουλεια κανεις μεχρι το ποσο σκληρα γυμναζεσαι.
    Στο τελος εσυ θα εισαι αυτος που θα πρεπει να κανει τις απαραιτητες διορθωσεις σε τροφες και αριθμους,γραφε τι τρως,κατεγραφε την προοδο σου και μιλαμε ξανα.

    -Καρντιο.
    Θα κανεις 10 χλμ μετα την προπονηση σου με βαρη,σε μετριους ρυθμους,δεν χρειαζεται να λιωσεις,ηδη θα τρως μειωμενα,ηδη θα εισαι σχεδον "αδειος" λογω της προπονησης,αρα 30' ποδηλατο θα ειναι μια χαρα για να φτασεις τον στοχο σου.
    Να μπορεις να μιλας με τον διπλανο σου οταν κανεις ποδηλατο,οταν πλεον δεν θα μπορεις κοψε λιγο ρυθμο,το εχεις παρακανει.

    -Συμπληρωματα.
    Δεν μπορω να ξερω την οικονομικη σου κατασταση,μια Whey Protein 80% περιπου μαζι με πολυβιταμινη και ενα καλο θερμογεννητικο ειναι αυτο που χρειαζεσαι αυτη την στιγμη χωρις να ματωσει η τσεπη σου.Αντε να βαλεις και Ω3 για γενικοτερη καλη υγεια,εγω δεν θα εβαζα κατι αλλο.

    -Τροφες.
    Ψαρικα,κοτοπουλο,αυγα,κρεας χωρις πολυ ορατο λιπος,κουακερ,ψωμι ολικης αλεσεως,ρυζι ειναι αυτα που μου ερχονται πρωτα στο μυαλο,τα παιδια θα σε διαφωτισουν ακομη περισσοτερο.
    Και παλι προσοχη με τους υδατανθρακες,ακομη και οι συνθετοι θελουν περιορισμο,θα τους χρησιμοποιεις κυκλικα,λιγο περισσοτερους τις ημερες των προπονησεων(πριν πας γυμν δηλ) και λιγοτερους τις ημερες ξεκουρασης οπου δεν θα εχεις προπονηση.

    -Μην τα παρατας
    Ισως σου παρει λιγο καιρο για να δεις αυτο που θες,μην τα παρατας,θα το δεις αρκει να το θες.

    Καλη συνεχεια
    Last edited by Kos316; 07-04-13 at 10:14.
    ..addicted to that Rush

  4. #4

    Default

    Καλημερα σας. Καταρχας να ευχαριστησω και τους 2 σας που μπηκατε σε αυτην την διαδικασια να μου απαντησετε και ειστε πολυ φιλικοι και ευδιαθετοι για βοηθεια. Για να γινω και πιο συγκεκριμενος παρακατω θα ανεβασω 3 φωτογραφιες . Στην μια θα δειτε το παχος που εχω στο κατω μερος (μπουτια-γαμπες) στην αλλη θα δειτε το πανω μερος και στην τελευταια θα δειτε τι ενοω οταν λεω οτι ειμαι γεροδεμενος . Φυσικα η 3η δεν ανεβαζεται για να δειξω ΚΑΤΙ οπως οτι εχω τρελους μυες οι κατι παρομοιο και σε καμια περιπτωση δεν θα ηθελα να φανει ετσι . Απλα και η παραμικρη λεπτομερεια αξιζει . Μπορει π.χ να μου πειτε οτι εχω βασεις για καλο σωμα ! Σας ευχαριστω και παλι οσους ασχοληθηκατε και περιμενω απαντησεις Μην με κοροιδεψετε για τις κατσαρες μου τριχουλες στα μπουτια
    07042013050.jpg07042013057 (2).jpg07042013066.jpg

  5. #5
    New Member maviator's Avatar
    Join Date
    30-09-12
    Location
    thessalonikh
    Posts
    90

    Default

    περα απο αυτο που βλεπεις εσυ εγω νομιζω το σωμα σου εχει προδιαγραφες για πολυ μεγαλη βελτιωση. οπως ειπαν αι τα παιδια ξεκηνα μια καλη διατροφη και σε συνδιασμο με βαρη και αεροβια συντομα θα δεις διαφορα. και οσο θα βλεπεις διαφορα τοσο θα ανεβαινεις ψυχολογικα και θα βαζεις τον πυχη ολο και πιο ψηλα. οσο για τα συμπληρωματα στο σταδιο που βρισκεσαι τωρα το μονο που θα σε βοηθησουν ειναι στο ψυχολογικο κομματι να νομιζεις δηλαδη οτι παιρνεις βοηθεια απο καποιον εξωτερικο παραγωντα οποτε ξεκηνα διατροφη και ασκηση και ασε τα συμπληρωματα για αργοτερα

  6. #6

    Default

    Αρχικα να σε ευχαριστησω για την απαντηση σου και το πολυ φιλικο υφος ! Και γω απο γνωμη που εχω ακουσει απο bodybuilder (Γιωργο Ρουμπανη) μου εχει πει πως με καλη γυμναστικη θα πεταξω καλο σωμα ! Κατα τη γνωμη μου απειρος βεβαια απλα κουβεντα να γινεται. . .θα ηταν σωστο να ξεκινησω με καποια θερμογενετικα και σκληρη γυμναστικη οπως αυτη που μου προτειναν τα παιδια απο πανω ! Ποια η γνωμη σας ? Πιστευω πως το ολο θεμα με το γυναικειο παχος το αντιμετωπιζουν πολλοι !

  7. #7
    Advanced Bodybuilder vlasis90's Avatar
    Join Date
    27-04-12
    Location
    Lumber camps
    Posts
    1,000

    Default

    δε βλεπω το λογο να ανησυχεις για κατι. απλα πρεπει να ριξεις το λιπος, το οποιο θα το καταφερεις πρωτιστως φτιαχνοντας τη διατροφη.

  8. #8

    Default

    Η αληθεια ειναι πως ισως ανησυχω τοσο γιατι πηρα αποτομα κιλα και ξερεις..ημουν σε φαση που μετα απο λιγους μηνες ειπα... WTF μα αυτο περσυ δεν μου κολυμπαγε ? και τωρα ειναι τσιμα τσιμα ? Ε και το κακο ειναι απλα οτι κανω γυναικειο παχος ... Βεβαια ειμαι απλα σε διλλημα . . . Λιποδιαλυτες και διατροφη-γυμναστικη η σκετη διατροφη-γυμναστικη ? Εγω π.χ ρε παιδια τωρα που εχω χρημα να σας πω ετσι αν ειναι να με βοηθησει το οποιοδηποτε σκευασμα να χασω πιο αισθητα να τα δωσω... μιλαμε για ποσο μεχρι κανενα 50 ρικο ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΚΕΥΑΣΜΑ τετοιου ειδους! Απλα περιμενω τα φωτα σας :D Και να τονισω οτι εδω μεσα σε αυτο το Forum αντιμετωπιζω τελεια συμπεριφορα και αξιζετε ολοι συγχαρητηρια !
    Last edited by HellenicFighter; 07-04-13 at 15:49.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by cirith ungol View Post
    Καλώς ήρθες στο forum.

    Πόσο χρονών είσαι;

    Μπορεις να γραψεις τη διατροφή που ακολουθείς και το προγραμμα που έχεις στο γυμναστηριο(πηγαίνεις;) για να σου δώσουν γνώμες.
    Για τα μπούτια και γάμπες που λες παίζει ρόλο ή διατροφή και τις ασκήσεις κάνεις για τα πόδια στο γυμναστήριο.Καλύτερα άσε τους λιποδιαλύτες.

    Τώρα αυτό που λες για αρχές καλοκαιριού να δεις διαφορά είναι δύσκολο,θέλει αρκετό χρόνο,οπότε υπομονή και επιμονή.Είναι μακροχρόνια η διαδικασία.

    Καλως σας βρηκα :D 19 χρονων ειμαι..χθες τα εκλεισα

  10. #10
    Advanced Bodybuilder vlasis90's Avatar
    Join Date
    27-04-12
    Location
    Lumber camps
    Posts
    1,000

    Default

    το οτι βγαζεις καποια χρηματα δε σημαινει οτι πρεπει να δοκιμασεις ενα σωρο σκευασματα που δε ξερεις τι κανουν. καλυτερα κρατα τα για να αγοραζεις φαγητο.(θεωρω την καλυτερη επενδυση που εχω κανει να χαλαω σχεδον ολο το μεροκαματο εκει). και να μη μιλαμε καθολου τετοιες μερες...

    Quote Originally Posted by HellenicFighter View Post
    Βεβαια ειμαι απλα σε διλλημα . . . Λιποδιαλυτες και διατροφη-γυμναστικη η σκετη διατροφη-γυμναστικη ? Εγω π.χ ρε παιδια τωρα που εχω χρημα να σας πω ετσι αν ειναι να με βοηθησει το οποιοδηποτε σκευασμα να χασω πιο αισθητα να τα δωσω... μιλαμε για ποσο μεχρι κανενα 50 ρικο ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΚΕΥΑΣΜΑ τετοιου ειδους!
    διατροφη - βαρη - αεροβια ειναι η λυση φιλαρακο. χρησιμα λινκς:
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=24828
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=26236

  11. #11

    Default

    Ευχαριστω πολυ για ολα ... Τα thread τα διαβασω αργοτερα :) Με βαση το σωμα μου πιστευετε οτι ειμαι πολυ χαλι η οτι παλευομαι και δεν θελω τρελο λιωσιμο ? Μην θυμωνετε με τισ ερωτησεις :D Ειναι οι κλασσικες ερωτησεις ενος ελαφρως ενηλικα που θελει να χτισει καλυτερο σωμα ! ! !

    Παρεπιμπτοντως μιας και εχω ποδηλατο γυμναστικης παω να κανω ενα μισαωρακι τωρα σε ηπιους ρυθμους για να κανω την αρχη ! ! !

  12. #12
    Advanced Bodybuilder vlasis90's Avatar
    Join Date
    27-04-12
    Location
    Lumber camps
    Posts
    1,000

    Default

    δε θυμωσε κανεις Eλληνα μαχητη !!
    μειωσε το λιπος και επειτα μπορεις να ξεκινησεις σιγα σιγα να βαζεις ποιοτικα κιλα. να σαι καλα και καλη συνεχεια :)

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by vlasis90 View Post
    δε θυμωσε κανεις Eλληνα μαχητη !!
    μειωσε το λιπος και επειτα μπορεις να ξεκινησεις σιγα σιγα να βαζεις ποιοτικα κιλα. να σαι καλα και καλη συνεχεια :)
    Δεν ξερω αν ειμαι σε θεση να ανταγωνιστω πραγματικους Ελληνες μαχητες σε δυναμη , σε ηθος και στα πιστευω μπορω Εσεις να ειστε καλα και πανω απ'ολα ευχαριστω για τον χρονο σας...Εαν εχω καποια περαιτερω απορια πιστευω μπορω να ρωτησω χωρις να βρεθω νεκρος σε καποιο κοντινο χαντακι :D Σας ευχαριστω πολυ ολους , καλη συνεχεια επισης!

  14. #14
    Advanced Bodybuilder vlasis90's Avatar
    Join Date
    27-04-12
    Location
    Lumber camps
    Posts
    1,000

    Default

    γιατι ποιος σε απειλησε;;

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by vlasis90 View Post
    γιατι ποιος σε απειλησε;;
    Ε απλα μωρε νιωθω λιγακι νεος και νταξ ! χεχεχ . . . Ισα ισα που εισαστε πολυ ομιλητικοι ολοι σας :D

  16. #16
    Junior Bodybuilder A1200's Avatar
    Join Date
    25-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    132

    Default

    Επειδή έχουνε το ίδιο σουλουπι κι εγώ είχα φτάσει σε χειρότερο επίπεδο από εσένα,δώσε βάση στα πόδια σου,Θα αρπάξουν αμέσως μη τρομάξεις και ποπος σου θα πεταχτεί αντί να είναι απλωμενος,όλα αυτά σε πρώτη φάση , να αγαπήσεις το τρέξιμο και θα είσαι τζετ.Να ξέρεις ότι θα έχεις πολυ δυνατά πόδια αν τα φτιάξεις :thumbup:
    je ne regrette rien

  17. #17

    Default

    Χαιρομαι πολυ με αυτα που μου ειπες φιλε μου ! Ηδη εδω και 1-2 βδομαδες εβαλα πολυ πιο πολυ την γυμναστικη στην ζωη μου..ηδη νιωθω περισσοτερο αιμα να κυλαει και ΟΧΙ δεν ειναι η ιδεα μου :D Επισης το ακομα καλυτερο ειναι πως θελω να ασχοληθω με kick-box λογω της δυναμης των ποδιων μου και αν ισχυει πως θα γινουν ακομη δυνατοτερα και οχι πιο αδυναμα λογω απωλειας μυων τοτε απλα μου βγαινει αυθορμητα ενα χαμογελο !! Τα ποδια μου ειναι το πολυ δυνατο μου σημειο και ειμαι περηφανος ! Δεν ειμαι περηφανος λογω του ασχημου σουλουπιου οπως ειπες ! Ελπιζω να διορθωθει με τον καιρο ! :D

  18. #18
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by Kos316 View Post
    Θα ειμαι ειλικρινης μαζι σου.

    Πιθανον(δεν εχω δει φωτο σου,απλα υποθετω με αυτα που γραφεις) εχεις εκεινο τον σωματοτυπο ο οποιος εχει πολλα λιποκυτταρα στο κατω μερος του σωματος με αποτελεσμα να αποθηκευεις λιπος σε "γυναικεια σημεια".Μην σε σκοκαρει το γεγονος αυτο,ειναι πολλοι αντρες που εχουν την ταση να αποθηκευουν λιπος σε μπουτια,γλουτους κτλ.

    Δεν υπαρχει ευκολος τροπος να το αντιμετωπισεις αυτο ετσι αμμεσα,μπορει ομως πολυ απλα να δουλεψεις σωστα και σκληρα για να το αντιστρεψεις.

    Το που αποθηκευεις λιπος δεν μετραει και πολυ οταν κανεις διαιτα σε συνδιασμο με ασκηση.

    Οι ασκησεις με αντιστασεις ειναι οι πλεον αποτελεσματικες για να αλλαξεις την συσταση του σωματος σου,μονο με διαδρομο δεν θα επιτυχεις καλο αισθητικο αποτελεσμα,θα αδυνατισεις ναι,αλλα δεν νομιζω οτι θα δειχνεις πολυ καλυτερος απ'οτι τωρα.

    Παμε λοιπον απο την αρχη

    -Ξεκιναμε πραγραμματα με βαρη,διαλεξε ενα απο τα δεκαδες και στρωσου στην δουλεια.Μινιμουμ 3 φορες την εβδομαδα.

    -Διαιτα.
    Δεν μπορεις πλεον να τρως τροφες με πολλους απλους υδατανθρακες κτλ.Με λιγα λογια ξεχασε,ψωμια,πιτσες,πιτες,μακαρονια,ζαχαρη σε μεγαλες ποσοτητες.
    Τα παιδια θα σε κατατοπισουν για το ποσες θερμιδες να τρως,αν και ολα αυτα ειναι παντα στο περιπου και εχει να κανει και με το φορτο εργασιας σου,μιλαω γενικοτερα απο το τι δουλεια κανεις μεχρι το ποσο σκληρα γυμναζεσαι.
    Στο τελος εσυ θα εισαι αυτος που θα πρεπει να κανει τις απαραιτητες διορθωσεις σε τροφες και αριθμους,γραφε τι τρως,κατεγραφε την προοδο σου και μιλαμε ξανα.

    -Καρντιο.
    Θα κανεις 10 χλμ μετα την προπονηση σου με βαρη,σε μετριους ρυθμους,δεν χρειαζεται να λιωσεις,ηδη θα τρως μειωμενα,ηδη θα εισαι σχεδον "αδειος" λογω της προπονησης,αρα 30' ποδηλατο θα ειναι μια χαρα για να φτασεις τον στοχο σου.
    Να μπορεις να μιλας με τον διπλανο σου οταν κανεις ποδηλατο,οταν πλεον δεν θα μπορεις κοψε λιγο ρυθμο,το εχεις παρακανει.

    -Συμπληρωματα.
    Δεν μπορω να ξερω την οικονομικη σου κατασταση,μια Whey Protein 80% περιπου μαζι με πολυβιταμινη και ενα καλο θερμογεννητικο ειναι αυτο που χρειαζεσαι αυτη την στιγμη χωρις να ματωσει η τσεπη σου.Αντε να βαλεις και Ω3 για γενικοτερη καλη υγεια,εγω δεν θα εβαζα κατι αλλο.

    -Τροφες.
    Ψαρικα,κοτοπουλο,αυγα,κρεας χωρις πολυ ορατο λιπος,κουακερ,ψωμι ολικης αλεσεως,ρυζι ειναι αυτα που μου ερχονται πρωτα στο μυαλο,τα παιδια θα σε διαφωτισουν ακομη περισσοτερο.
    Και παλι προσοχη με τους υδατανθρακες,ακομη και οι συνθετοι θελουν περιορισμο,θα τους χρησιμοποιεις κυκλικα,λιγο περισσοτερους τις ημερες των προπονησεων(πριν πας γυμν δηλ) και λιγοτερους τις ημερες ξεκουρασης οπου δεν θα εχεις προπονηση.

    -Μην τα παρατας
    Ισως σου παρει λιγο καιρο για να δεις αυτο που θες,μην τα παρατας,θα το δεις αρκει να το θες.

    Καλη συνεχεια


    Eκτύπωσε το ποστ αυτό και προσπάθησε να δουλέψεις σύμφωνα με αυτές τις αρχές!

  19. #19

    Default

    Καλημερα σας ελπιζω να ειστε καλα ! Αυτο πως σας φαινεται ως πηγη πρωτεινης 80% ?Μιας και ειναι Ελληνικο κραταω επιφυλαξεις!<br>wheypro. gr/products.htm<br><br>

  20. #20
    New Bodybuilder
    Join Date
    26-12-13
    Posts
    1

    Default

    Quote Originally Posted by A1200 View Post
    Επειδή έχουνε το ίδιο σουλουπι κι εγώ είχα φτάσει σε χειρότερο επίπεδο από εσένα,δώσε βάση στα πόδια σου,Θα αρπάξουν αμέσως μη τρομάξεις και ποπος σου θα πεταχτεί αντί να είναι απλωμενος,όλα αυτά σε πρώτη φάση , να αγαπήσεις το τρέξιμο και θα είσαι τζετ.Να ξέρεις ότι θα έχεις πολυ δυνατά πόδια αν τα φτιάξεις :thumbup:

    Επειδή και εγώ έχω το ίδιο σωματότυπο και ανησυχώ λίγο, θα ήθελα να ρωτήσω:
    1) αν ο ποπός μου θα είναι πάντα πεταχτός;
    2)όταν αναφέρεσαι σε δυνατά πόδια, εννοείς ότι θα μπορώ να έχω και μεγάλο άλμα;
    Last edited by zypikoro; 13-06-14 at 10:51.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Όγκος ή πάχος.
    By ariskats1 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 14
    Last Post: 06-04-08, 21:21
  2. Ποδια στο συνολο
    By giannis123 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 15
    Last Post: 04-08-07, 01:45

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •