Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    New Member
    Join Date
    09-04-13
    Location
    Xalkida
    Posts
    29

    Default Διατροφή Σε Περίοδο Πανελλαδικών Εξετάσεων

    Καλησπερα παιδια , σε περιπου 2 εβδομαδες δινω πανελλαδικες εξετασεις και ετσι θα ηθελα να σας ροτισω αν ξερετε καποια τροφημα που βοηθουν στην μνυμη και γενικοτερα να εχω αρκετη ενεργεια. Επισης αν ξερετε καποια καλη βιταμινη που μπορω να αγορασω πεστε μου , δεν εχω οικονομικα προβληματα . Ακομη ο φραπες πιστευετε πως μπορει να προσφερει αρκετη τονωση; ή να συνεχισω με τα ελληνικα καφεδακια;

  2. #2
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    γενικα τωρα μη στερηθεις τιποτα εννοειται οτι θες να τρως!!! αλλα δυνατη διατροφη με πολλους συνθετους υδατανθρακες οπως ειναι η βρωμη αλλα και κανα γλυκο αμα θες...για βιταμινες το καλυτερο ειναι να τρως πορτοκαλια και γενικα φρουτα. εγω για πρωινο πριν τις εξετασεις ετρωγα κρεπες με βρωμη και μερεντα μεσα, γαλα (οχι πολυ ομως) και επαιρνα και αμινοξεα !

  3. #3
    Junior Bodybuilder cirith ungol's Avatar
    Join Date
    06-01-12
    Location
    Athens
    Posts
    229

    Default

    Βασικα απεφυγε τις σαβουρες (ασπρο ψωμι,γλυκα,ποτα,αναψυκτικα,αλλαντικα,πιτσοειδη,σουβλακοειδη,τυροπιτοειδη,σαλτσες,παγωτα,χαμπουργκερ).Δε θα σε βοηθήσουν αυτες οι τροφες το διαβασμα σου.

    Καθαρισε τη διατροφη σου γενικα απο πολλα λιπη,τρωγε καθαρα 5-6 γευματα την ημερα.Βρωμη,ασπραδια αβγου,κοτοπουλο,μοσχαρι,ρυζι,πατατα ,γιαουρτι,φρουτα,πρασινα λαχανικα ειναι μερικες τροφες που θα σου δωσουν ενεργεια.

    Βιταμινες και γενικα συμπληρωματα δεν σου χρειαζονται 18 χρονων που εισαι.Καλυτερα ασε τους καφεδες,ηρεμια θελεις με το διαβασμα.
    Last edited by cirith ungol; 04-05-13 at 00:31.

  4. #4
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Δύο σημεία θα σου επισημάνω : Σαβούρα από έξω = μεγαλύτερη πιθανότητα να έχεις απρόοπτο τύπου δηλητηρίαση (εύχομαι να μην τύχει σε κανένα), Καφέδες = νεύρα και ένταση σε μια περίοδο που από νεύρα, πίεση, άγχος, ένταση άλλο τίποτα. Συμφωνώ με τον cirith ungol και στα υπόλοιπα. Και αν θες κάτι βρώμικο ας είναι σπιτικό, ας είναι τηγανιτές πατάτες από το σπίτι και όχι από έξω.

  5. #5
    New Member
    Join Date
    09-04-13
    Location
    Xalkida
    Posts
    29

    Default

    Ευχαριστω για τις απαντησεις σας . Μολις μου αγορασε η μανα μου τις βιταμινες centrum και ειναι συμπληροματα διατροφης που βοηθουν πολυ στην αποστηθηση και την τονοση. Εχω ανεβασει και την διατροφη που ακολουθω σε προηγουμενο post , νομιζω οτι ειναι πληρης απο καθε αποψη αλλα και αυτο το συμπληρωμα πιστευω πως μονο καλο μπορει να μου κανει . Εσεις πιστευετε πως ηταν καλη επιλογη; Παρακαλω περιμενω απαντησεις γιατι ειναι το πρωτο μου συμπληρωμα .

  6. #6
    New Member
    Join Date
    09-04-13
    Location
    Xalkida
    Posts
    29

    Default

    Ξεχασα να σας αναφερω οτι, οτιδηποτε τροω ειναι πληρης εχω σταματισει τα light

  7. #7
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Eγω καλη επιτυχια θελω να σου πω! Μην βιαστεις να βγεις απο την αιθουσα σε καμια περιπτωση, ναι στα εχουν πει και αλλοι αλλα οταν καθεσαι εκει μεσα αρχιζει να σε πνιγει το δωματιο. Μην αγχωθεις και ολα καλα θα πανε!!

  8. #8
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,661

    Default

    Φιλε ομοιοπαθων κ εγω,σε 2 βδομαδες πανελληνιες,αντε να δουμε,εγω παντως βιταμινες δεν θ αεπαιρνα στη θεση σου,πιστευω οτι δε βοηθανε πιο πολυ ψυχολογικο παιχνιδι ειναι κατα τη γνωμη μου,αντε καλη μας επιτυχια ;)
    Τι κατευθυνση εισαι παρεπιπτόντως?:Ρ

  9. #9
    New Member
    Join Date
    09-04-13
    Location
    Xalkida
    Posts
    29

    Default

    τεχνολογικη ειμαι με μαθημα επιλογης την φυσικη γενικης παιδειας . Καλυ τυχη και σε εσενα αδερφε και μακαρι να μην μας ... φετος να βαλουν normal θεματα και πανω απο ολα μην σε φαει το αγχος :)

  10. #10
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,661

    Default

    Φιλε επιτελους,κ ενας με φυσικη,κ εγω φυσικη εχω παρει κ τεχνολογικη :D
    Αρε τρελε επιτελους... :D
    Επισης ;)

    Υ.Γ:Ελπιζω να μην πεσουν αντιδρασεις στη γενικη :Ρ
    Last edited by iLikeBB; 04-05-13 at 15:16.

  11. #11
    New Member
    Join Date
    09-04-13
    Location
    Xalkida
    Posts
    29

    Default

    πλακα κανεις ρε ; οι πυρινικες ειναι γελιες απο τα αγαπημενα μαθηματα ειναι αυτο που ψαχνεις καταρχην σε ολο το κεφαλαιο ειναι το ΔΜ και το λιγο δυσκολο ειναι οι αντιστιχιες με την απλη μεθοδο των τριων και οι τυποι με τα μολ :)
    Υ.Γ. : ΘΑ πεσουν 100% πυρινικες αντιδρασεις και μπορει να ειναι και ποιο δυσκολο απο το περσινο 4ο θεμα :P

  12. #12
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,661

    Default

    Δε μαρεσουν :Ρ
    Προτιμω φως κ ατομικα φαινομαινα xD
    Παντως το γελειο θα ναι να γραψουμε καλυτερα φυσικη κατευθυνση παρα γενικης xD


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή για περίοδο εκτός γυμναστηρίου
    By IroN.JuMper in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 15-05-11, 22:34
  2. Διατροφή Σε Περίοδο Τραυματισμού;
    By Svein in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 6
    Last Post: 10-06-10, 16:54
  3. H Διατροφή Μου Σε Περίοδο Γράμμωσης....
    By QuaCker in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 30
    Last Post: 24-05-10, 14:59
  4. Διατροφη σε περιοδο προσαρμογης?????????
    By mike007 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 09-04-08, 07:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •