Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    New Member
    Join Date
    09-04-13
    Location
    αθηνα
    Posts
    7

    Default 17 Χρονών - Σκέφτομαι Για Πρωτεϊνη Όγκου

    καλησπερα ειμαι 17 χρονων υψος 1.72 και 53 κιλα και σκεφτομαι να αρχισω πρωτεινη ογκου....εχω ακουσει οτι σου καταστρεφει το συκωτι ισχυει??? και τι πρεπει να κανω? ευχαριστω!

  2. #2
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    η πρωτεινη δεν στο καταστρεφει κομματια στο κανει!!![πλακα κανω]
    αν θες να παρεις βαρος μην περιμενεις απο την σκονη...[αποδεδειγμενο]
    φαγητο-φαγητο-φαγητο!!καλο και καθαρο.
    μπες σε διαφορα αθρα διατροφης ριξε μια ματια φτιαξε μια καλη διατροφη και εδω ειμαστε!!!
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  3. #3
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,667

    Default

    Συμφωνω με το φιλο lary,και αν θες πρωτεινη μην παρεις ογκου,ειναι γεματη ζαχαρη οπως θα δεις κ σε σχειτκα thread με ερωτησεις,παρε απλα μια καθαρη whey για μετα την προπονηση ή καζεινη οτι θες και εισαι κομπλε,με την ογκου λιπος θα καταφερεις να παρεις...
    Αλλα διαφορα θα δεις με καθαρα γευματα και συχνα,μην περιμενεις μονο απο συμπληρωματα

  4. #4
    New Member Aeg's Avatar
    Join Date
    30-04-12
    Posts
    73

    Default

    Quote Originally Posted by gianhs View Post
    καλησπερα ειμαι 17 χρονων υψος 1.72 και 53 κιλα και σκεφτομαι να αρχισω πρωτεινη ογκου....εχω ακουσει οτι σου καταστρεφει το συκωτι ισχυει??? και τι πρεπει να κανω? ευχαριστω!
    Φίλε μου ήμουν ΑΚΡΙΒΩΣ στην ηλικία σου, στα κιλά σου και στο ύψος σου όταν άρχισα να κάνω βάρη και με λένε και μένα Γιάννη...τυχαίο? δεν νομίζω

    Εγώ πιστεύω δεν σου χριάζεται, καλύτερα να φτιάξεις μια διατροφή όγκου (θα βρεις άπειρες πληροφορίες σε αυτό το σαιτ) και να κάνεις σκλήρη προπόνηση, αυτό έκανα και εγώ και πήρα πάνω από 10 κίλα μέσα σε έναν χρόνο.

    Άσε που οι πρωτείνες όγκου είναι και τίγκα στην ζάχαρη όπως λέει ο IlikeBB από πάνω

  5. #5
    New Member
    Join Date
    09-04-13
    Location
    αθηνα
    Posts
    7

    Default

    Ευχαριστω.

  6. #6
    New Member
    Join Date
    09-04-13
    Location
    αθηνα
    Posts
    7

    Default

    μηπως ξερει κανεις καποιο προγραμμα για ογκο???

  7. #7
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Kαλωςηρθες Γιαννη για ογκο ρε συ κανε προπονιση 3-4 μερες τη βδομαδα το πολυ και οχι πολλα σετ με μαξ 8-10 επαναληψεις
    Δες στο σαιτ θα εχει υποδειγματα απο τα μελη πχ που γραφουν log(ημερολογιο) και προσαρμοσε ενα προγραμμα στα μετρα σου και της αρεσκειας σου
    Βρες ασκησεις που τις καταλαβενεις οτι σε πιανουν δεν παει να πει οτι επειδη οι περισσοτεροι κανουν σκουοτ αρσεις θανατου και μπαρα για στηθος οτι θα πρεπει σωνει καλα να τις κανεις και εσυ.Κανε οτι σου δουλευει.Προγραμματα ακομα και στο google να γραψεις θα σου βγαλει διαφορα.Μην υπερπροπονισε γιατι θα εχει αντιθετο αποτελεσμα απο αυτο που επιδιωκεις εχε το στο νου σου,και τρωγε καλα στην ηλικια σου με την γυμναστικη και με λιγο καλη διατροφη ο μεταβολισμος σου θα ειναι στα υψη.Ακομα και σαβουρα φαγητο μη το φοβασε εννοειτε οχι σε καθημερινη βαση.Αν αχολησε με καποιο αθλημα η αν εχεις καποια δραστηριοτητα αποφυγε στο γυμναστηριο το αεροβιο τα ποδηλατα κ τα ελληπτικα.Γνωμη μου αν ασχολησε με καποιο σπορ μην κανεις καθολου στο γυμναστηριο.Πρωτεινη ογκου αν εχεις την δυνατοτητα να ψωνιζεις φαγητο και να κανεις στερεα γευματα 5-6 αποφυγε την προς το παρων.Το οτι παλι καταστρεφουν τα συμπληρωματα τα συκωτα/νεφρα κτλ εγω λεω οτι οτιδηποτε κανεις καταχρηση και μακροχρονια χρηση χωρις παυση ΜΠΟΡΕΙ να προκαλεσει καποιο προβλημα.Παν μετρον αριστον.Μια καθαρη πρωτεινη αν θελεις να παρεις πιστευω οτι μπορεις (θα σε βοηθησει και ψυχολογικα :P)...
    Βασικο μην βιαζεσε και εχε υπομονη τον στοχο σου θα τον πετυχεις σιγουρα.Καλη επιτυχια :)
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  8. #8
    New Member
    Join Date
    09-04-13
    Location
    αθηνα
    Posts
    7

    Default

    σε ευχαριστω ;)

  9. #9
    New Member
    Join Date
    31-03-13
    Location
    athens
    Posts
    44

    Default

    καλυτερα συστηνω γουει 100% και φαγητο.αν και δεν θα σε χαλασει να παρεις της σιριους μας της την πεντακιλη, πολυ φθηνη.100% θα παρεις κιλα μαυτη αλλα ειναι τιγκα στις ζαχαρες, να ξερεις.οποτε αν φοβασαι την κοιλια, αστο.

  10. #10
    New Member
    Join Date
    09-04-13
    Location
    αθηνα
    Posts
    7

    Default

    πηρα whey καθε ποτε μπορω να την παιρνω?χτες την πηρα μιση ωρα πριν την προπονηση

  11. #11

    Default

    Φτιάξε διατροφη!!!

    Την whey την πέρνεις μετα την προπόνηση. Και οπότε νιώθεις οτι δεν έχεις κατανάλωση αρκετή προτεινη στο γεύμα σου.

  12. #12
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,667

    Default

    οπως ειπε κ ο ευτυχης διατροφη φιλε,το Α και το Ω στο αθλημα...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Βοήθεια Για Διατροφή Όγκου Bodybuilding - 18 Χρονών.
    By xKiLLeRx in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 19-03-13, 15:07
  2. 16 Χρονών - Συμβουλές Για Διατροφή Όγκου
    By sp3r in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 02-11-12, 19:54
  3. Replies: 12
    Last Post: 21-10-11, 17:51
  4. 37 χρονων 1.80 κιλα 90 αυξηση ογκου μια βοηθεια!!!
    By mdig1968 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 17-01-09, 02:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •