Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 29 of 29
  1. #1
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default Rich Piana - Videos !!

    Τους τελευταιους μηνες εχει κατακτησει τα περισσοτερα motivational videos στο youtube.. Εχει και μια δικια του σειρα με του site που μας παρουσιαζει τον εαυτο του.. Και τωρα ερχετε η απορια μου.. Μα πως γινεται αυτο? Οκ ειναι πρωην bodybuilder αλλα αν καποιος ψαξει φωτογραφιες του απο διαγωνισμους η διαφορα ειναι τεραστια σε ολο το σωμα.. Τα χερια των bblers που ειναι τωρα στο προσκηνιο μοιαζουν μικρα μπροστα στα δικα του.. Μονο εμενα μου φαινεται τοσο εξωπραγματικος?

    Σημειωση: Προσπερναω τις χαζομαρες που λεει στα βιντεο του για να πουλησει τα προ'ι'οντα της εταιριας του, οπως οτι πινει 3-4 φορες την μερα shake απο mutant mass και οτι κανει προπονηση 3 ωρες την μερα μονο με βαρη..

    Ποια ειναι η δικη σας αποψη για αυτον τον τυπο??

    Ελπιζω να μην ποσταρα σε λαθος ενοτητα!! :D

  2. #2
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by BillPeristeri View Post
    Τους τελευταιους μηνες εχει κατακτησει τα περισσοτερα motivational videos στο youtube.. Εχει και μια δικια του σειρα με του site που μας παρουσιαζει τον εαυτο του.. Και τωρα ερχετε η απορια μου.. Μα πως γινεται αυτο? Οκ ειναι πρωην bodybuilder αλλα αν καποιος ψαξει φωτογραφιες του απο διαγωνισμους η διαφορα ειναι τεραστια σε ολο το σωμα.. Τα χερια των bblers που ειναι τωρα στο προσκηνιο μοιαζουν μικρα μπροστα στα δικα του.. Μονο εμενα μου φαινεται τοσο εξωπραγματικος?

    Σημειωση: Προσπερναω τις χαζομαρες που λεει στα βιντεο του για να πουλησει τα προ'ι'οντα της εταιριας του, οπως οτι πινει 3-4 φορες την μερα shake απο mutant mass και οτι κανει προπονηση 3 ωρες την μερα μονο με βαρη..

    Ποια ειναι η δικη σας αποψη για αυτον τον τυπο??

    Ελπιζω να μην ποσταρα σε λαθος ενοτητα!! :D
    απλα ειναι ενας γελοιος που εχει γεμησει το σωμα του με synthol (google it)

  3. #3
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    02-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Synthol, which was developed in the early 1990s by the German bodybuilder Christopher T. Clark as a replacement for Esiclene which went out of production at the time. Synthol consists of 85 % medium-chain triglycerides, 7.5 % Lidocaine and 7.5 % Benzyl alcohol. It is a liquid substance, a mixture of oils, used by some bodybuilders to increase the apparent size of some muscles. The effects of Synthol are purely and solely cosmetic and there is no increase in muscular performance.
    Synthol works by filling the muscle up with an oil substance. This substance abuse can really get out of proportion and end up hurting your health. It is site-injected, that is, it is injected directly into the muscle whose size is to be increased. Synthol is usually used to 'top up' a muscle that is not quite up to standard with the rest of the body.


    Εν ολιγοις αυτο το πραγμα ειναι το synthol.

    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  4. #4
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Αλεξ δεν μοιαζει με συνθολ.. Ειναι ολος ο κορμος του τεραστιος.. Και πλατη και στηθος και ωμοι σε αντιθεση με τις κλασσικες περιπτωσεις που φουσκωνουν τα χερια τους για αυτο μου κανει εντυπωση..

  5. #5
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    δεν ηθελα να τ πω μηπως αρχισουν τσακωμοι. αλλα ειναι αυτο που λεει ο αλεξ ενας ΓΕΛΟΙΟΣ με συνθολ. βγαζει ματι...ειναι ενα σταδιο πριν τα κομπλεξικα πακιστανια που φουσκωνουν ετσι μονο τα δικεφαλα τους και πειθουν τους αμορφωτους στη χωρα τους οτι ειναι μποντυμπιλντερς και οτι γιναν ετσι επιδη τρωνε πολυ και κανουν προπο 3 φορες τη μερα αισχος ....

  6. #6
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Δεν υπηρχε θεμα τσακωμου, δεν τον υπερασπιστηκα απλα προσπαθω να καταλαβω τι παιρνει και ειναι ετσι χΔ

  7. #7
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    ρε συ αφου φαινεται!!! και εστω (μια στο τρισεκατομυριο) να το χε κανει οπως οι σοβαροι bbers παλι εχει απαισιο συνολο...δεν μετραει

  8. #8
    Advanced Bodybuilder apathya's Avatar
    Join Date
    05-02-09
    Location
    Peireaus
    Posts
    719

    Default

    Κατι αλλο μπορει να βαζει, αλλα synthol μαλλον οχι(μπορει σε μικρες δοσεις; Δεν ξερω). Οπως διαβασατε, το synthol σου κανει το δερμα να φαινεται μαλακο, μοιαζει σαν "εξογκωμα". Δεν γινεται να διατηρησεις φλεβικοτητα σε εκεινο το σημειο.
    Train, past the pain!

  9. #9
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    και παλι ρε μαν...απο χιλιομετρα ''βρωμαει'' οτι κι αν χρησιμοποιει με την εννοια οτι δεν ανηκει στους σοβαρους bbers των σκηνων παγκοσμιου βεληνεκους

  10. #10
    Advanced Bodybuilder apathya's Avatar
    Join Date
    05-02-09
    Location
    Peireaus
    Posts
    719

    Default

    Quote Originally Posted by lakers4life24 View Post
    και παλι ρε μαν...απο χιλιομετρα ''βρωμαει'' οτι κι αν χρησιμοποιει με την εννοια οτι δεν ανηκει στους σοβαρους bbers των σκηνων παγκοσμιου βεληνεκους
    Συμφωνω απολυτως... Και εμενα δεν μου αρεσει, και οντως βρωμαει. Το τι βαζει μεσα του ομως, ενας θεος ξερει!
    Train, past the pain!

  11. #11
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    +1000 και θα την πληρωσει πολυ ακριβα τη νυφη!! απλα ξερεις ποιο ειναι το θεμα? κατι τετοιοι φαρμακοκουφιοκεφαλοι περνουν μπαλα και τους σωστους ανθρωπους του χωρου και στα ματια του απλου κοσμου ΟΛΟΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΟΙ ΝΑΤΟΥΡΑΛ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΝΤΑΙ

  12. #12
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default



    0:38

  13. #13
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Στεπαν το ειδα και εγω το βιντεο, απλα αναφερει οτι εχει δοκιμασει διαφορα.. Και εγω για αυτο ειπα οτι δεν γινεται να ειναι συνθολ.. Αυτος εχει φλεβες παντου.. Φυσικα και αργα η γρηγορα θα την παθει ασχημα..

  14. #14
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Εγώ που είμαι λίγο άσχετος και ξέμεινα σε κάτι "παλιούς" ένα έχω να πω.
    Ασχέτως ότι το άτομο φαίνεται (και λέω φαίνεται διότι ΣΑΦΩΣ δεν τον έχω γνωρίσει) φελός παρουσιάζει και το εξής.
    Μιλάει και "λαχανιάζει"

    Δεν "πάει και πολύ καλά" το παληκάρι....
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  15. #15
    Advanced Bodybuilder vlasis90's Avatar
    Join Date
    27-04-12
    Location
    Lumber camps
    Posts
    1,000

    Default

    ενταξει κρινουμε ενα ατομο και ριχνουμε χολη επειδη επελεξε να κανει οτι γουσταρει για τον εαυτο του.
    μπραβο του γιατι μιλαει ανοιχτα και ντομπρα.

  16. #16
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    δεν θελω να κρινω ουτε να γινω κινηκος αλλα δεν ειναι ανθρωπος για σοβαρη συζητηση :Ρ

    επισης ειπατε κατι για φλεβες κτλπ. διαβαστε λιγο πως δουλευει το synthol κ θα καταλαβετε οτι μπορει να εχει κ φλεβες :Ρ

  17. #17
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Quote Originally Posted by BillPeristeri View Post
    Στεπαν το ειδα και εγω το βιντεο, απλα αναφερει οτι εχει δοκιμασει διαφορα.. Και εγω για αυτο ειπα οτι δεν γινεται να ειναι συνθολ.. Αυτος εχει φλεβες παντου.. Φυσικα και αργα η γρηγορα θα την παθει ασχημα..
    Δες πιο προσεκτικά το video και άκου την ερώτηση. Εν μέρει αποφεύγει πλαγίως την ερώτηση και τα βάζει όλα στο ίδιο καλάθι, λέγοντας ότι "έβαλα και από αυτό αλλά δοκίμασα διάφορα". Εγώ πάντως θα συμφωνήσω με το Γιώργο γιατί το παρουσιαστικό του στα υπόλοιπα video του δείχνει πως είναι "ντούκι", "musclehead" κτλ και παραμορφώνει την εικόνα του bb, πλασάρεται ως ένας επιδειξιομανής με μυαλό κουκούτσι. Το αποτέλεσμα αισθητικά δεν μου αρέσει καθόλου και δεν δείχνει καν υγιής όπως προαναφέρθηκε. Δείτε το δέρμα του, προσέξτε πως ενώ είναι μεγάλος σε μέγεθος, είναι θολός - μην μπερδεύετε το κομμένος με το θολός, μπορεί να κόψει και πάλι θα είναι θολός και μαλακός από το synthol -. Παρ' όλα αυτά συμφωνώ και με το Βλάση γιατί στην τελική δεν μας πέφτει λόγος για τι κάνει αλλά κυρίως γιατί είναι ειλικρινής και όταν αφήσει όλα αυτά τα καραγκιοζιλίκια στην άκρη φαίνεται συγκροτημένο άτομο από τον τρόπο που μιλάει.
    Last edited by stepan4; 19-04-13 at 20:45.

  18. #18

    Join Date
    27-04-10
    Posts
    88

    Default

    παιδια απλα ειναι σε μια εταιρια
    το παλικαρι προβαλεται και διαφημιζεται αρκετα..
    και περα απο συνθολ εχει αρκετο ογκο πανω του αλλα περα απο τα ταττοο χανει σε φορμα λιγο..

  19. #19
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Παιδια δεν κρινω το αν ειναι ενταξει στα μυαλα του, μετριοπαθεις και τετοια, απλα σχολιασα το γεγονος του οτι φαινεται υπερβολικα ογκοδεις, το γεγονος οτι ειναι πρωην Pro και οτι εχει δουλεψει το σωμα του το θεωρω δεδομενο απο μεριας μου αλλα μπορει καποις να φτασει σε τετοια επιπεδα?
    Στεπαν εχεις απολυτο δικιο δεν το ειχα προσεξει, ειδικα σε καποια βιντεο που γυρνανει τα χερια του ανοιχτα στο πλαι ο τρικεφαλος μοιαζει αρκετα μαλακος..
    Βλαση δεν κακολογουμε κανενα, αν θες απο εμενα μπραβο του που ειναι ανοιχτος αλλα το να χρησιμοποιει φαρμακα (αν υποθεσουμε οτι παιρνει) για να εντυπωσιασει ειναι κατακριταιο απο εμενα.. Προσωπικη αποψη..

  20. #20
    Pumping Iron leuteris19's Avatar
    Join Date
    04-03-13
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    347

    Default

    παιδια χωρις να μιλησει ειναι λαχανιασμενος

  21. #21

    Join Date
    27-04-10
    Posts
    88

    Default

    ολοι με την καταλληλη χημ9ικη υποστηριξη φτανουν σχεδον σε αυτο το επιπεδο..

  22. #22
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    02-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by kolorizos View Post
    ολοι με την καταλληλη χημ9ικη υποστηριξη φτανουν σχεδον σε αυτο το επιπεδο..

    Δεν νομιζω οτι μονο με την καταλληληλ χημικη υποστηριξη φτανεις εκει...Θες και διατροφη και σκληρη δουλεια.
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  23. #23

    Join Date
    27-04-10
    Posts
    88

    Default

    εεε βαλε και αυτα..

  24. #24
    Unworthy New Member
    Join Date
    16-04-13
    Posts
    7

    Default

    Δυνατος παικτης ειναι αυτος που γυρνα το βραδυ σκοτωμενος απο την δουλεια με ολες τις οικογενειακες υποχρεωσεις ,ειναι καρανατουραλ και παιζει και μια ωρα σκληρη προπονηση επειδη το αγαπαει το σιδερο!
    ολα τα αλλα ειναι απλως οδοντοκρεμες
    ετσι για να πουμε τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη

  25. #25
    New Member BlvtAvsNord's Avatar
    Join Date
    06-09-16
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    76

    Default

    Ξεθάβω το θέμα γιατί τα νέα βίντεο του Piana στο youtube προσφέρουν άφθονο γέλιο, ιδιαίτερα αν διαβάσετε το comment section. Το μόνο θετικό που έχει είναι ότι είναι ειλικρινής ως προς τη χρήση ουσιών.
    To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering.

  26. #26
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Το κλασσικο:rich piana is my favourite natural vegan bodybuilder
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  27. #27
    New Member
    Join Date
    02-10-14
    Posts
    15

    Default

    synthol, κολλαγονο, HGH , και τεραστεις δοσολογιες αναβοληκων για να στηριχτει η υψηλα η μυικη μαζα ουτοσωστε να αποροφα το synthol.

    Κανει μαρκετινγκ τον εαυτο του, προαγει μια εικονα καγκουριστηκη με ταττοο και καπελακια φορεμενα αναποδα και αλυσιδες. Ειναι επιτυχημενος σε αυτο που κανει? σιγουρα. Εχει λεφτα για να αγοραζει ακριβα αμαξια και να εχει σπιταρονα. Ειναι υγιης? δε νομιζω. Και θεωρω οτι κανει περισσοτερη ζημια σε "καινουργιο" κοσμο του fitness διοτη προαγει ψευτηκες ιδεες του στυλ "παρε 35κιλα μυες σε 1 χρονο με το προγραμμα μου".

  28. #28
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    Απο τα πιο αντιπαθητικα ατομα στον χωρο. Παραδειγμα προς αποφυγη. Ειδα 1-2 βιντεο του και εβγαλα τα συμπερασματα μου. Πιστευω πως ναι παιρνει synthol αλλα το κανει σωστα οχι σαν κατι Ινδους, Πακιστανους που βλεπετε στο facebook. Το οτι μιλαει ντομπρα και ανοιχτα δεν αναιρει το γεγονος πως ''χανει λαδια''. Μπορει γι αυτο να παιρνει synthol για να τα αναπληρωνει.

  29. #29


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Τα Motivational Videos μου.!
    By ThomasT in forum Forum Για Bodybuilding & Fitness Motivation
    Replies: 56
    Last Post: 11-12-19, 13:03
  2. Τρομερά Videos!
    By Musclemar in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 43
    Last Post: 06-02-16, 23:29
  3. Rich Piana 5% Crea-TEN - Γνωμες ;
    By dinelos in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 3
    Last Post: 08-06-15, 21:28
  4. Rich Piana Videos
    By No Fear in forum Videos & Profiles Αθλητών
    Replies: 8
    Last Post: 10-08-14, 20:08

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •