Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 31

Thread: Cynostane

  1. #1

    Default Cynostane

    Καταρχήν θα ήθελα να πάρω κάποιες πληροφορίες για το ποιο πάνω συμπλήρωμα.Αν μου επιτρέπεται φυσικά.Το πήρα γιατί διάβασα ότι αυξάνει τη μυϊκή μάζα σε συνδυασμό με κάψιμο λίπους.Τώρα πρόσεξα ομως ότι είναι προορμονη.Πρώτη φορά θα δοκιμάσω κάτι τέτοιο.Χρειάζεται να το παίρνω με κάποιο άλλο συμπλήρωμα σαν στακ? Η κάτι άλλο όταν τελειώσει ο κύκλος?Απο ότι διάβασα δεν έχει κάποιες παρενέργειες.Το δοκίμασε κάποιος να μου πει τη γνώμη του?

  2. #2

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δεν εισαι ετοιμος ακομα να το χρησιμοποιησεις, στο λεω ειλικρινα, θα προτεινα να ζητησεις να το επιστρεψεις στο καταστημα που το πηρες, να αρχισεις το διαβασμα και σε λιγους μηνες παλι να αξιολογησεις αν αυτος ειναι ο δρομος που θελεις να παρεις.

  3. #3
    Junior Bodybuilder onepiece's Avatar
    Join Date
    24-06-11
    Location
    chaos
    Posts
    174

    Default

    πηγαινε το πισω ή πουλα τ σε κανα φιλο σου που εχει ξαναχρησιμοποιήσει προορμονες.κτλπ..

  4. #4

    Default

    Ευχαριστώ
    Θα το επιστρέψω πίσω αν το δέχονται αλλιώς υπάρχουν και καλάθια απορριμάτων :-)
    Άλλη φορά θα διαβάζω καλύτερα πριν αγοράσω κάτι

  5. #5

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Σωστη επιλογη, σπανια βλεπω να αντιδρουν ετσι. thumbs up

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Σωστη επιλογη, σπανια βλεπω να αντιδρουν ετσι. thumbs up
    Οι απόψεις σου είναι σαν ευαγγέλιο για μένα.Για αυτό και με έπεισες αμέσως.Και κάτι άσχετο.Έφθασε μαζί και το καρπούζι-craze κρίμα που είμαι τραυματίας και θα περιμένει για λίγες μερες :-)

  7. #7

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Να'σαι καλα. Καλη συνεχεια να εχουμε. Ενημερωσε μας για το craze

  8. #8
    New Member
    Join Date
    06-12-17
    Posts
    78

    Default

    καλησπερα σας επανερχομαι στο θεμα ... αποφασισα να ξεκινησω μετα απο πολυ ψαξιμο το πρωτο μου κυκλο ... ειμαι αναμεσα σε αυτο και το sup3r 1 της olympus labs... αν και ακουω οτι ειναι mild το cynostane βλεπω οτι ειναι methylated.. με οτι συνεπαγεται αυτο.. καποιος ποιο εμπειρος εχει να μου προτεινει κατι αλλο??? σκεφτομουν και την 11 andro της brawn .. αλλα δεν την ξερω καλα την μαρκα αυτη

  9. #9
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by nikosbmw View Post
    καλησπερα σας επανερχομαι στο θεμα ... αποφασισα να ξεκινησω μετα απο πολυ ψαξιμο το πρωτο μου κυκλο ... ειμαι αναμεσα σε αυτο και το sup3r 1 της olympus labs... αν και ακουω οτι ειναι mild το cynostane βλεπω οτι ειναι methylated.. με οτι συνεπαγεται αυτο.. καποιος ποιο εμπειρος εχει να μου προτεινει κατι αλλο??? σκεφτομουν και την 11 andro της brawn .. αλλα δεν την ξερω καλα την μαρκα αυτη
    Με όλο το θάρρος.
    Ρωτάς για τρεις διαφορετικές προ-ορμόνες αν κατάλαβα καλά.
    Και μόνο αυτό εμένα τουλάχιστον μου δείχνει ότι δεν πρέπει να μπλέξεις με προ-ορμόνες.
    Είσαι σίγουρος ότι έχεις φτάσει στο ταβάνι που μπορείς να φτάσεις το σώμα σου με γυμναστική και διατροφή?
    Έχεις καταλάβει τί ακριβώς είναι οι προ-ορμόνες και τί αντίκτυπο θα έχουν στις ορμόνες σου και στην υγεία σου γενικότερα?

  10. #10
    New Member
    Join Date
    06-12-17
    Posts
    78

    Default

    σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου! να σου πω την αληθεια γυμναζζομαι απο τα 16 ειμαι 23 ! ολον αυτον τον καιρο το μονο που χρησιμοποιουσα ηταν πρωτεινη κρεατινη ..εδω και 2 χρονια την κρεατινη την εχω κοψει και επιλεγω πλεον πρωτεινη και pre workout , το μπουσταρισμα που μου δινουν τα pre μου επιτρεπει να ανεβαζω κιλα και εχω αρκετη ενεργεια... και οι 3 προορμονες που ανεφερα ειναι παρα μα παρα πολυ light! ειναι non methylated και δεν αρωματιζουν ... στην αρχη σκεφτηκα να παρω sarms αλλα διαβαζοντας εδω τις αποψεις αρκετων μελων , αλλαξα γνωμη... σιγουρα για να λενε οτι δεν αξιζουν τα sarms κατι παραπανω θα ξερουν απο μενα... εδω και 2 μηνες ψαχνω για τις προορμονες δεν ειμαι ετοιμος ακομα γιαυτο και θελω να μαι 100 % σιγουρος .. απλος βλεπω οτι το cynostane ειναι το πιο δοκιμασμενο ... !

  11. #11
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    23χρ. το μόνο που θες είναι σωστό φαγητό και σωστή/δυνατή προπόνηση. Ακούγεται χιλιοειπωμένο αλλά είναι η πραγματικότητα.

  12. #12
    New Member
    Join Date
    06-12-17
    Posts
    78

    Default

    πολυ σωστο αυτο που λες γιαυτο και προσπαθω τοσα χρονια να εχω οσο το δυνατον σωστη διατροφη.. τελος παντων σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις!

  13. #13
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    99% τωβ αθλουμενενων που χρησημοποιει αυτες τις παπατζες αν τους ρωτησεις ποση πρωτεινη εχουν 100g κοτοπουλο θα σε κοιτανε σα χαιβανια...Και για να μη παρεξηγηθω παπατζες για εμενα που θελω να πιασω το φυσικο μου ταβανι
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  14. #14
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Εγώ γενικώς.. Δεν ξέρω κάποιον να χρησιμοποιεί.. Προορμονες..η τίποτα η φάρμακο.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  15. #15
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    Εγώ γενικώς.. Δεν ξέρω κάποιον να χρησιμοποιεί.. Προορμονες..η τίποτα η φάρμακο.
    Εγώ ξέρω.
    Η πλάκα είναι να βλέπεις ορισμένους λίγο καιρό ΜΕΤΑ τον κύκλο τους χαχαχαχαχαχα

    Πέρα από πλάκα, φίλε nikosbmw πραγματικά θα σε συμβούλευα να μην ασχοληθείς καν.
    Τουλάχιστον όχι τώρα, ακόμα δεν έχεις δει ούτε το 50 με 60% του που μπορείς να φτάσεις το σώμα σου.
    Και για μένα το να υπονομεύσεις την φυσική παραγωγή της τεστοστερόνης σου από τόσο μικρός είναι μεγάλο σφάλμα.

  16. #16
    New Member
    Join Date
    06-12-17
    Posts
    78

    Default

    παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις ! εχετε απολυτο δικιο! δεν ειμαι απο αυτους που θα παρουν το σκευασμα και επαναπαυονται! προσπαθω οσο μπορω δλδ, να εχω μια σωστη διατροφη .. (οικονομικη κριση .. ποτε δε θα μπορει καποιος να εχει την αριστη διατροφη.. εκτος και αν ειναι η δουλεια του αυτη!) .απο συμπληρωματα εχω δοκιμασει τα παντα.. τελευταια μαλιστα δοκιμασα και το test force 2 .. δεν μου εδωσε τπτ περα απο σπυρακια.. η γυμναστικη που κανω ειναι συνδιασμος βαρεων με street workout.. επισης κρεατινη δεν ξαναχρησιμοποιω .. προτιμω να παιρνω εστω και αυτην την μικρη ποσοτητα απο το pre workout μου ,ισα ισα να μου δινει ενα boost ... θελω να κανω 1 κυκλο με μια πολυ light προορομονη ,οσο πιο light γινεται.. απο τωρα ηδη εχω προμηθευτει ωμεγα 3 ,liver support και οτι αλλο νομιζω πως χρειαζεται για να ειμαι σχετικα προφυλαγμενος .. ,μετα θα παρω το pct και τελος οποια προορμονη αποφασισω οτι θα ξεκινησω! το μονο που φοβαμαι ειναι οτι αν δω οτι θα ανεβω γρηγορα ,μετα θα εθιστω...

  17. #17
    New Member
    Join Date
    06-12-17
    Posts
    78

    Default

    φιλε secret of steel τι εννοεις οταν βλεπεις ορισσμενους μετα απο τον κυκλο τους?

  18. #18
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Quote Originally Posted by nikosbmw View Post
    παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις ! εχετε απολυτο δικιο... θελω να κανω 1 κυκλο με μια πολυ light προορομονη ,οσο πιο light γινεται.. απο τωρα ηδη εχω προμηθευτει ωμεγα 3 ,liver support και οτι αλλο νομιζω πως χρειαζεται για να ειμαι σχετικα προφυλαγμενος .. ,μετα θα παρω το pct και τελος οποια προορμονη αποφασισω οτι θα ξεκινησω! το μονο που φοβαμαι ειναι οτι αν δω οτι θα ανεβω γρηγορα ,μετα θα εθιστω...

    Τη μια λες εχουεμ δικαιο την αλλη επιλεγεις το λαθος αυτο και μονο για εμενα λεει πολλα...
    Προσεχε μονο μη παθεις καμια ζημια,στη νεποχη μας πλεον δεν υπαρχει το δεν ηξερα δε γνωριζα...Αν χτυπα ξυλο προκυψει καποιο θεμα οπως λεει και ο secret δεν υπαρχει γυρισμος και ας εχεις παρει οτι προστασια θες..

    Προσωπικα και κλεινω αν ποτε επιλεξω να παω λιγο παραπανω παντα υπο την επιβλεψη γιατρου και οχι με το τι λεει ο καθε παπαντζας και δηθεν γνωστης στο γυμναστηριο,απο δαυτους χορτασαμε!!!
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  19. #19
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by nikosbmw View Post
    φιλε secret of steel τι εννοεις οταν βλεπεις ορισσμενους μετα απο τον κυκλο τους?

    Αυτά που θα σου πω είναι καθαρά από συζητήσεις με παιδιά που έχουν πάρει και από συμπεράσματα αποτελεσμάτων σε άλλους που έχω δει. Καταλαβαίνω ότι από τη στιγμή που εγώ ο ίδιος δεν έχω χρησιμοποιήσει (και ούτε πρόκειται) προορμόνες, SARMS ή AAS, ουσιαστικά η γνώμη μου δεν προέρχεται από βίωμα άρα και δεν έχει μεγάλη βαρύτητα.

    1ον Έχω δει παιδιά να κάνουν κύκλο, να είναι ορατάτα τα gains και μετά από λίγο καιρό να τους βλέπω....πως να στο πω....ξεφούσκωτους.

    2ον Δεν υπάρχει δράση χωρίς αντίδραση. Όταν θα παίξεις με τις ορμόνες σου Σ-Ι-Γ-Ο-Υ-Ρ-Α θα έχεις και παρενέργειες. Και αυτά τα "ελαφρά" και τα λοιπά δε μου λένε τίποτα. Ίσα ίσα που οι προορμόνες ιστορικά είναι αναβολικά που ουσιαστικά τα εγκατάλειψαν μετά από τις έρευνες και μετά την μεγάλη απαγόρευση που είχε γίνει πριν από κάποια χρόνια, τις ξέθαψαν, τις άλλαξαν λιγάκι μοριακά και τις πάσαραν πάλι.

    3ον PCT ξε-PCT μην περιμένεις ότι είναι πανάκεια. Η ζημιά που θα κάνεις όλο και κάτι θα αφήσει.

    4ον Αν μπεις στο φαύλο αυτό κύκλο και μετά από λίγο καιρό χάσεις τα 3-4 μυικά κιλά που μπορεί να πάρεις, τί θα κάνεις? Ξέρεις γιατί οι περισσότεροι που ακολουθούν αυτό το δρόμο ενώ ξεκινούν για "μια φορά" καταλήγουν να κάνουν κύκλους συνέχεια? Γιατί όταν μάθουν να βλέπουν τον εαυτό τους κάπως, μετά άμα το χάσουν απογοητεύονται και θέλουν να ξαναδούν αυτό που τους άρεσε. Και ξανακάνουν και ξανακάνουν κύκλους.

    5ον Οι προορμόνες ειδικά έχουν τη φήμη (κάποιες τουλάχιστον) ότι μπορεί να σου κάνουν παρενέργειες και να μη δεις και τίποτα σπουδαία αποτελέσματα. Δηλαδή τσάμπα και η ταλαιπωρία.

    Anyway, είναι δική σου απόφαση. Εγώ ίσως ακούγομαι συντηρητικός (γιατί είμαι εδώ που τα λέμε) αλλά θεωρώ ότι στα 23 σου ΚΟΒΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ότι δεν έχεις πιάσει ταβάνι στο τι μπορείς να κάνεις με φυσικό τρόπο.
    Αυτά και ότι σε φωτίσει ο Θεός (Lemmy)

  20. #20
    New Member
    Join Date
    06-12-17
    Posts
    78

    Default

    τελικα παιδια ανεβαλα τον κυκλο ... να στε καλα για την βοηθεια !!!!

  21. #21
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Kαλα εκανες και να πω λιγα και εγω σε περιπτωση που σου ξαναμπει η ιδεα.
    1)Στην ηλικια σου ΔΕΝ εχεις φτασει ταβανι γιατι συνεχιζεις να ανεβαινεις ορμονικα.
    2)Οι προορμονες εχουν περισσοτερες παρενεργειες απο τις κανονικες ορμονες(αναβολικα κλπ) και με λιγοτερα αποτελεσματα.
    3)Απαξ και μπεις σε αυτα οπως ειπωθηκε και παραπανω θα εθιστεις γιατι θα δεις το σωμα σου να χανει γρηγορα οτι εκανες μεσα σε καθε κυκλο ενω εσυ θα εχεις συνηθισει στην εικονα που σου ειχαν δωσει και που σου αρεσε και ετσι θα μπεις σε εναν φαυλο κυκλο.
    4)Επειδη εισαι και σε ηλικια που ακομη απο αποψη ωριμοτητας δεν εχεις αναπτυχθει πληρως το προηγουμενο που ανεφερα θα γινει πολυ πιο ευκολα και γρηγορα.
    5)Να τονισω παλι οτι οτι κερδισεις μεσα σε εναν κυκλο θα φυγει(δεν ξερω αν γνωριζεις παιδια που εχουν μπει στο φαρμακο και βγηκαν για τον οποιονδηποτε λογο). Πιστεψε με, δεν διατηρουν τιποτα(φαντασου τωρα να εχεις υποστει την ζημια των φαρμακων αυτων και να μην εχεις και κατι στο σωμα σου που να διατηρηθει).
    6)Pct ξεpct καθε κυκλος με την οποιαδηποτε ορμονη κανει ζημια στο σωμα σου. Ολα γινονται αθροιστικα. Και αναλογως και αν εχει καποιο ιστορικο η οικογενεια σου σε καποια παθηση κλπ αυτα θα τα συναντησεις ραγδαια λογω κυκλων κλπ μαλακιων.
    7)Το οτι δεν αρωματιζει μια προορμονη δεν σημαινει οτι δεν μπορεις να αναπτυξεις τα αρνητικα των οιστρογονων. Γιατι μπορει μεσα στον κυκλο η δραση της να μην ειναι τετοια ωστε να αυξανει την τεστο και παραλληλα και τα οιστρογονα. Π.χ. μπορει να ειναι τετοια ωστε απλα να ριχνει τα οιστρογονα. Και αυτο μετα τον κυκλο μπορει να γυρισει boomerang και να ανεβουν πιο πανω απο το φυσιολογικο.
    8)Αν δεν σκοπευεις να κανεις πρωταθλητισμο η αν δεν κανεις ηδη, το να παρεις φαρμακο ειναι οτι πιο χαζο. Γιατι δεν το κανεις π.χ. γιατι θα ειχες κερδος οικονομικο κλπ(ουτε παλι ειναι σοφο αλλα τουλαχιστον π.χ. επαγγελματιες αθλητες που βγαζουν αρκετα χρηματα απο αυτο, ζουν απο αυτο). Ο οποιοςδηποτε αλλος το κανει για τον εαυτο του ειναι απλα χαζος γιατι κανεις ζημια στον εαυτο σου γιατι; για να δεις το σωμα σου να φτανει σε πιο εντυπωσιακα επιπεδα; Πιστεψε με αυριο μεθαυριο οταν θα εχει προκληθει ζημια ανεπανορθωτη το τελευταιο που θα σε νοιαζει θα ειναι τι σωμα ειχες κανει στα 23 σου. Πλεον θα εχεις προβληματα υγειας και θα σκεφτεσαι ''γιατι ειμουν τοσο ανωριμος και εγωιστης που για να δω το σωμα μου να ανεβαινει επιπεδα τωρα περναω αυτα, απο δικη μου βλακεια;''. Αν θελεις να εισαι σε θεση να εχεις υγιη σεξουαλικη ζωη και να μπορεις να κανεις παιδια στο μελλον δεν αξιζει(αυτη ειναι μια απο τις παρα πολλες παρενεργειες και αρνητικα που μπορουν να σου φερουν και απλα το ανεφερα ως παραδειγμα).

    Τελος, αυτα δεν τα λεω ουτε γιατι εχω σκοπο να σε προσβαλλω εννοειται ουτε για να το παιξω εξυπνος. Αλλα πρεπει να τα ακουσεις οπως εχουν για να ταρακουνηθεις και να καταλαβεις οτι δεν ειναι ολα ενας κυκλος ηταν εκανα το pct μου, επανηλθα και ολα καλα. Μην βλεπεις youtubers, μαλακες στα φορουμ τα ξενα, και επαγγελματιες bbers γιατι αυτοι ειναι απλα χαζοι(αυτοι που λενε πως ειναι υγιεις κλπ) και μια μερα μπορει να μην ξυπνησουν. Συνεχισε την γυμναστικη σου και αστα αυτα για αυτους που δεν νοιαζονται για την υγεια τους. Και για οσους παιρνουν απο εδω και θιχτηκαν με αυτα που ειπα, δεν με ενδιαφερει καθολου .
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  22. #22
    New Member
    Join Date
    06-12-17
    Posts
    78

    Default

    αυτα σκεφτηκα και εγω .. ξερω οτι θα εθιστω... οπως εχω εθιστει στην πρωτεινη .. τουλαχιστον ομως η whey δε μου κανει κακο..

  23. #23
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Εθισμός στην πρωτεϊνη δεν υπάρχει, την παίρνεις χρόνια τώρα απ' το φαγητό σου άλλωστε. Αλλά μου γεννήθηκε μια απορία, λες ότι δεν θέλεις να ξαναπάρεις κρεατίνη που είναι ακίνδυνη και αποδεδειγμένα βοηθάει ενώ σκέφτεσαι να ξεκινήσεις προορμόνες κύκλους και ιστορίες με αμφίβολα αποτελέσματα και σίγουρες παρενέργειες. Πως κι έτσι;

  24. #24
    New Member
    Join Date
    06-12-17
    Posts
    78

    Default

    εθισμος στο after workout ροφημα εννοω ;]]... η κρεατινη προσωπικα εμενα δε με εχει βοηθησει καθολου... παραμονο τον πρωτο χρονο που ξεκινησα... ειπα ομως οτι προτιμω να παιρνω την κρεατινη απο το pre workout μου .. σε συνδιασμο δλδ με beta alanine ειναι πολυ καλυτερη για μενα .. φυσικα η ποσοτητα ειναι μικροτερη αλλα ετσι αποδιδω περισσοτερο... εχω δοκιμασει ενα σωρο κρεατινες.. επισης η κρεατινη γινεται πολυ αποδοτικη με το glycergrow .. ετσι ναι αξιζει ,αλλα εχει αλλες παρενεργειες.....

  25. #25
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by nikosbmw View Post
    εθισμος στο after workout ροφημα εννοω ;]]... η κρεατινη προσωπικα εμενα δε με εχει βοηθησει καθολου... παραμονο τον πρωτο χρονο που ξεκινησα... ειπα ομως οτι προτιμω να παιρνω την κρεατινη απο το pre workout μου .. σε συνδιασμο δλδ με beta alanine ειναι πολυ καλυτερη για μενα .. φυσικα η ποσοτητα ειναι μικροτερη αλλα ετσι αποδιδω περισσοτερο... εχω δοκιμασει ενα σωρο κρεατινες.. επισης η κρεατινη γινεται πολυ αποδοτικη με το glycergrow .. ετσι ναι αξιζει ,αλλα εχει αλλες παρενεργειες.....
    Αυτο που σου λεει ο conan ειναι οτι η πρωτεινη που καταναλωνεις απο το συμπληρωμα δεν εχει καποια διαφορα σε σχεση με αυτην απο το φαι. Γιατι ειναι το συστατικο αυτο που μετραει και ειναι το ιδιο ειτε την παιρνεις απο σκονη ειτε απο φαι. Ετσι οπως δεν εθιζεσαι στην πρωτεινη απο το κοτοπουλο π.χ. ετσι δεν εθιζεσαι και σε ενα συμπληρωμα πρωτεινης. Αυτο δεν υφισταται. Αλλο εχω συνηθισει και μου αρεσει η ευκολια καταναλωσης πρωτεινης μεσω συμπληρωματος και αλλο εχω εθιστει. Εχει μεγαλη διαφορα. Η κρεατινη τωρα θα συμφωνησω οτι εχει καλα εχει και κακα. Οχι κακα με την εννοια αμεσα κακα στην υγεια η το οτιδηποτε. Δεν αναφερομαι καν σε αυτα. Αλλα το νουμερο 1 αρνητικο της κρεατινης ειναι αυτη η αφυδατωση που ευκολα μπορει να σου προκαλεσει. Και πολυ νερο να πινει καποιος οποιος λεει οτι δεν εχει παρατηρησει την συχνο ''στεγνωμα'' στο στομα(προφανως αναγκη για νερο), τις συχνες κραμπες σε πολλα σημεια του σωματος κλπ..το πιο πιθανον ψευδεται. Βεβαια ενταξει ειναι προφανη τα οφελη της στην δυναμη και στην αποδοση καθως και στην εικονα του σωματος(αυτο οχι απαραιτητα θετικο γιατι απο την μια ναι σε δειχνει πιο γεματο κλπ απο την αλλη σου δινει κατι μαγουλα αλλο πραμα ).
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  26. #26
    New Member
    Join Date
    06-12-17
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by IronAddict View Post
    Αυτο που σου λεει ο conan ειναι οτι η πρωτεινη που καταναλωνεις απο το συμπληρωμα δεν εχει καποια διαφορα σε σχεση με αυτην απο το φαι. Γιατι ειναι το συστατικο αυτο που μετραει και ειναι το ιδιο ειτε την παιρνεις απο σκονη ειτε απο φαι. Ετσι οπως δεν εθιζεσαι στην πρωτεινη απο το κοτοπουλο π.χ. ετσι δεν εθιζεσαι και σε ενα συμπληρωμα πρωτεινης. Αυτο δεν υφισταται. Αλλο εχω συνηθισει και μου αρεσει η ευκολια καταναλωσης πρωτεινης μεσω συμπληρωματος και αλλο εχω εθιστει. Εχει μεγαλη διαφορα. Η κρεατινη τωρα θα συμφωνησω οτι εχει καλα εχει και κακα. Οχι κακα με την εννοια αμεσα κακα στην υγεια η το οτιδηποτε. Δεν αναφερομαι καν σε αυτα. Αλλα το νουμερο 1 αρνητικο της κρεατινης ειναι αυτη η αφυδατωση που ευκολα μπορει να σου προκαλεσει. Και πολυ νερο να πινει καποιος οποιος λεει οτι δεν εχει παρατηρησει την συχνο ''στεγνωμα'' στο στομα(προφανως αναγκη για νερο), τις συχνες κραμπες σε πολλα σημεια του σωματος κλπ..το πιο πιθανον ψευδεται. Βεβαια ενταξει ειναι προφανη τα οφελη της στην δυναμη και στην αποδοση καθως και στην εικονα του σωματος(αυτο οχι απαραιτητα θετικο γιατι απο την μια ναι σε δειχνει πιο γεματο κλπ απο την αλλη σου δινει κατι μαγουλα αλλο πραμα ).
    Να το θεσω αλλιώς... εχω εθιστεί στην γευση ή μαλλον στις γευσείς της whey... αλλιως ειναι να φευγω απο το τζυμ και να πρεπει να φαω στα καπακια μοσχαρι... οχι οτι δε μου αρεσει αλλα για εκεινη τη στιγμη προτιμο κατι γλυκο... ,και αλλιως ειναι να πεινω φραουλιτσα... η κατι γλυκο μια και με τι διατροφη εχω κοψει εδω και χρονια τα γλυκα ..,. (βεβαια υπαρχουν και πρωτεινες με πολυ ασχημη γευση οπως ηbeef protein ... κανενα κακο δεν επαθα ποτε απο την κρεατινη ... και παντα χρησιμοποιουσα κρεατινουλα και στο στεγνωμα ακομα ... και μαλιστα με κρατησε καλα ,, αλλα σε μικρες ποσοτητες.. (με το pre workout μου οπως ξανα ειπα χαχαχαχαχα)

  27. #27
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by nikosbmw View Post
    Να το θεσω αλλιώς... εχω εθιστεί στην γευση ή μαλλον στις γευσείς της whey... αλλιως ειναι να φευγω απο το τζυμ και να πρεπει να φαω στα καπακια μοσχαρι... οχι οτι δε μου αρεσει αλλα για εκεινη τη στιγμη προτιμο κατι γλυκο... ,και αλλιως ειναι να πεινω φραουλιτσα... η κατι γλυκο μια και με τι διατροφη εχω κοψει εδω και χρονια τα γλυκα ..,. (βεβαια υπαρχουν και πρωτεινες με πολυ ασχημη γευση οπως ηbeef protein ... κανενα κακο δεν επαθα ποτε απο την κρεατινη ... και παντα χρησιμοποιουσα κρεατινουλα και στο στεγνωμα ακομα ... και μαλιστα με κρατησε καλα ,, αλλα σε μικρες ποσοτητες.. (με το pre workout μου οπως ξανα ειπα χαχαχαχαχα)

    Λίγα με την beef protein γιατί θα τσακωθούμε χαχαχαχαχα
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα πάντως, γιαουρτούμπα, δημητριακά, ξηροκάρπια, πρωτεΐνάρα και ψιλοκομμένα φρούτα και πιάνεις τελειότητα

  28. #28
    New Member
    Join Date
    06-12-17
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Λίγα με την beef protein γιατί θα τσακωθούμε χαχαχαχαχα
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα πάντως, γιαουρτούμπα, δημητριακά, ξηροκάρπια, πρωτεΐνάρα και ψιλοκομμένα φρούτα και πιάνεις τελειότητα
    μια χαρα με πιανει η beef για την γευση ειπα ... μια και διαλισα λιγο το θεμα ,εχω βγει off topic εκανα το stack μου με προορμονικα αποτελεσματα... glycergrow , creatine , kai laxo apo sparta nutrition :p :p :p

  29. #29
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by nikosbmw View Post
    μια χαρα με πιανει η beef για την γευση ειπα ... μια και διαλισα λιγο το θεμα ,εχω βγει off topic εκανα το stack μου με προορμονικα αποτελεσματα... glycergrow , creatine , kai laxo apo sparta nutrition :p :p :p
    Αυτά που περιέχουν Laxogenin πάντα μου φαίνονταν too good to be true. Αν υπήρχε φυτικό, μη στεροειδές, που να έκανε αυτά για τα οποία προωθούν τις εκδυστερόνες, μπρασινοστεροειδή και laxogenin.....δε θα είχαν λόγο ύπαρξης τα αναβολικά.
    Τώρα ότι μπορεί να δίνουν κάποιο boost στη διάθεση, στην ενέργεια, στην όρεξη κλπ, πολύ πιθανό, έτσι κι αλλιώς υπάρχουν μπόλικες ουσίες στη φύση που όντως το κάνουν.

    Περιμένουμε κριτική για το laxo πάντως, η sparta τον τελευταίο καιρό έχει αρχίσει και χτίζει καλό όνομα.

  30. #30
    New Member
    Join Date
    06-12-17
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Αυτά που περιέχουν Laxogenin πάντα μου φαίνονταν too good to be true. Αν υπήρχε φυτικό, μη στεροειδές, που να έκανε αυτά για τα οποία προωθούν τις εκδυστερόνες, μπρασινοστεροειδή και laxogenin.....δε θα είχαν λόγο ύπαρξης τα αναβολικά.
    Τώρα ότι μπορεί να δίνουν κάποιο boost στη διάθεση, στην ενέργεια, στην όρεξη κλπ, πολύ πιθανό, έτσι κι αλλιώς υπάρχουν μπόλικες ουσίες στη φύση που όντως το κάνουν.

    Περιμένουμε κριτική για το laxo πάντως, η sparta τον τελευταίο καιρό έχει αρχίσει και χτίζει καλό όνομα.

    Εννοειται πως θα κανω ... ναι οντως ,το kraken που ειχα δοκιμασει ηταν αρκετα καλο ... σαν εταιρια ειναι καλη νομιζω... μια τελευταια ερωτηση .. ενα φιλαρακι κανει τωρα cutting παραγγειλε το eliminate της olumpys labs.. ως αντικορτιζολικο .. ειναι 21 ετων υπαρχει θεμα??? πολλοι στο gym μου το χουν σαν AI με το ostarine απο οτι εχω μαθει ...


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •