Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 49 of 49 FirstFirst ... 394546474849
Results 1,441 to 1,460 of 1460
  1. #1441
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Ναι αυτο μου ειχε πει και ο φυσιοθεραπευτης μαζι με το να μην κατεβαινω ποτε πιο κατω απο 80 το πολύ 90 μοιρες στα squat δυστυχως. + μερικα αλλα "tips" για τα παπουτσια σε τρεξιμο, οχι τρεξιμο σε κατηφορο, προτιμοτερο σε γρασιδι και οχι ανηφορο στο ποδηλατο. (Σημερα ειχε λιγα ανηφορα και ιςως γι αυτό ενιωσα ενοχλησεις αλλα τι να κανουμε? δεν γινεται να ειναι ολα παντα ευνοικά) :-)
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  2. #1442
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    χμμμ για το σκουωτ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ τα μεγιστα, θεωρω οτι το βαθυ ειναι αυτο που δε βλαπτει τα γονατα και οτι απο το παραλληλο και πανω θα εχεις θεμα
    ΒP : 5Χ115
    SQ: 5Χ137,5

  3. #1443
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Επιστήμη τον έχεις κάνει τον πάγκο Lakers! Τα χέρια στη θέση τους, οι κινήσεις αργές και καθαρές, τα πόδια ένα με το πάτωμα... Άντε και εις άλλα με υγεία!
    xaxaxaxax σ ευχαριστω Ελενα και ανταποδιδω
    ΒP : 5Χ115
    SQ: 5Χ137,5

  4. #1444
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by lakers4life24 View Post
    χμμμ για το σκουωτ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ τα μεγιστα, θεωρω οτι το βαθυ ειναι αυτο που δε βλαπτει τα γονατα και οτι απο το παραλληλο και πανω θα εχεις θεμα
    Συμφωνώ και επαυξάνω.
    Επιστημονικά και ανατομικά, μόνο ο επιγονατιδικός σύνδεσμος επιβαρύνεται στο βαθύ κάθισμα (ass to grass), ο οποίος όμως έχει εξαιρετική ελαστικότητα και δημιουργεί θέμα μόνο σε παθολογικές καταστάσεις.
    Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες για αυτούς που δεν ξέρουν, δε νιώθουν, δε μπορούν.
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  5. #1445
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    νταξει Κωστη και σε ορθοπαιδικο που χα παει τετοια μου λεγε, δεν ασχολουνται ρε γι αυτο....δλδ ο αλλος δε ξερει καν τις ασκησεις
    ΒP : 5Χ115
    SQ: 5Χ137,5

  6. #1446
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by lakers4life24 View Post
    χμμμ για το σκουωτ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ τα μεγιστα, θεωρω οτι το βαθυ ειναι αυτο που δε βλαπτει τα γονατα και οτι απο το παραλληλο και πανω θα εχεις θεμα
    Quote Originally Posted by DIVER1564 View Post
    Συμφωνώ και επαυξάνω.
    Επιστημονικά και ανατομικά, μόνο ο επιγονατιδικός σύνδεσμος επιβαρύνεται στο βαθύ κάθισμα (ass to grass), ο οποίος όμως έχει εξαιρετική ελαστικότητα και δημιουργεί θέμα μόνο σε παθολογικές καταστάσεις.
    Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες για αυτούς που δεν ξέρουν, δε νιώθουν, δε μπορούν.
    Παιδες χωρις να τιθεται θεμα αμφιςβητησης για τις γνωσεις σας περι του θεματος ο φυσιοθεραπευτης ειναι αντρας της ξαδερφης μου και είναι φυσιοθεραπευτης ομαδας ποδοσφαιρου απο τις μεγαλες κι ολας της Α κατηγοριας εδω στην Κυπρο. 1 φορα μονο πηγα να με δει και μου ειχε πει ότι εχω συνδρομο επιγονατιδομηριαιου πόνου και μερική τενοντιτιδα στων εξω πλατύ συνδεσμο. Ξερω ότι δεν ειστε και γιατροι αλλα ισως αυτό σας κατατοπισει καπως. Γι αυτο και μου είπε να αποφευγω βαθια καθισματα και η αληθεια νομιζω απο εκει προηλθε το προβλημα και θα εξηγησω γιατί:
    1) το καλοκαιρι που περασε δουλευα πλασιε και με αρκετα κουβαληματα και συνεχως στην σταση βαθύ καθισμα να βαζω τιμες σε προιοντα αρχισε το προβλημα. Επισης εκεινο το διαστημα αρχισα να κανω βαθια καθισματα στο gym.
    2) Αφου σταματησα τελη Αυγουστου απο τη δουλεια και σταματησα για λιγο τα καθισματα γενικα και είχε πρρασει κάπως ο πόνος, ενα βραδυ αποφασισα μετα απο παρουρυνςη του ιδιοκτητη/γυμναστη του gym που παω, να παω σε αρκετα δυσκολο προγραμμα τυπου crossfit. 1 από τις ασκησεις του προγραμματος ήταν αλματα σε κουτί μαζί με βαθύ καθισμα. Στο 2-3ο αλμα εκανε κρακ η κλειδωση και απο κει και περα αρχισαν τα προβληματα. Βλακεια μου τοτε συνεχιζα να το πιεζω με τρεξιμο με οποιο παπουτσι είχα πιο παλιο στο σπιτι, ποδηλασιες σε ανηφορα και 1 φορα τη βδομαδα sprint στον αμμο + βαθια καθισματα ξανά στο gym.

    Δεν είπα τα παραπανω σαν δικαιολογιες μιας και δεν ειμαι τυπος που ψαχνεται για δικαιολογιες τουλαχιστον σε ότι αναφορα τον τομέα γυμναστική. Απλά ήταν μερικά γεγονότα που ίσως όλα από λιγο συνεβαλαν στο να μην μπορώ να τρεξω τουλαχιστον για την ώρα! :-)
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  7. #1447
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Παντελή, δεν τίθεται θέμα αμφισβήτησης αγορίνα, κάθε σώμα είναι διαφορετικό και κάθε τραυματισμός επίσης.
    Είναι γενικότερη διαπίστωση, οτι υπάρχει άγνοια από τους επαγγελματίες της υγείας στον τομέα αυτόν, το βλέπω και στη δουλειά μου που έχω ''πάρε-δώσε'' με ορθοπεδικούς και νευροχειρουργούς τα τελευταία 16 χρόνια.
    Δες το ''μπακαλίστικα'' με βάση τους νόμους της φυσικής. Τι είναι καλύτερο, να βάλεις 150 κιλά και να κάνεις 30 μοίρες κάθισμα ή να βάλεις 90 κιλά και να κατέβεις μέχρι το πάτωμα;
    Η πλειοψηφία κάνει το πρώτο, σακατεύουν τα γόνατά τους και μετά δαιμονοποιούν τα σκουότ και το βαθύ κάθισμα.
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  8. #1448
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    ναι γιατι νομιζουν οτι το βαθυ ειναι 30 μοιρες παντως οντως ειναι τραγικα επικυνδυνο να φορτωσω 200 κιλα στη μπαρα και να κατεβαινω 15 εκ.
    ΒP : 5Χ115
    SQ: 5Χ137,5

  9. #1449
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by DIVER1564 View Post
    Παντελή, δεν τίθεται θέμα αμφισβήτησης αγορίνα, κάθε σώμα είναι διαφορετικό και κάθε τραυματισμός επίσης.
    Είναι γενικότερη διαπίστωση, οτι υπάρχει άγνοια από τους επαγγελματίες της υγείας στον τομέα αυτόν, το βλέπω και στη δουλειά μου που έχω ''πάρε-δώσε'' με ορθοπεδικούς και νευροχειρουργούς τα τελευταία 16 χρόνια.
    Δες το ''μπακαλίστικα'' με βάση τους νόμους της φυσικής. Τι είναι καλύτερο, να βάλεις 150 κιλά και να κάνεις 30 μοίρες κάθισμα ή να βάλεις 90 κιλά και να κατέβεις μέχρι το πάτωμα;
    Η πλειοψηφία κάνει το πρώτο, σακατεύουν τα γόνατά τους και μετά δαιμονοποιούν τα σκουότ και το βαθύ κάθισμα.
    Για την γενικότερη διαπίστωση συμφωνώ με 1000. Πάντως ο φυσιοθεραπευτής που σας είπα δεν φαινεται να ανήκει στο γενικό συμπέρασμα μαζί με τους άλλους γιατί ότι μου είπε μου το τεκμηρίωσε και με επιστημονικές εξηγήσεις αλλά δεν θυμάμαι τώρα. Μόνο λίγα κράτησα. Επίσης πηγαίνει αρκετές φορές το χρόνο στο εξωτερικό για σεμινάρια και ενημερώνεται/διαβάζει συνεχώς.

    Εννοείται πως τα βαθιά squat είναι κλάσης ανώτερα. Aπλά όλα τα γεγονότα που έγραψα εμένα μου έδειξαν ότι δεν μπορώ να κάνω βαθιά γιατί το πιθανότερο είναι αυτά να μου προκαλούν ζημιά και έτσι δεν το διακινδινεύω πλέον. Ελπίζω στο μέλλον να αναρρώσω και να μπορέσω να ξανακάνω βαθιά καθίσματα. Προς το παρών αρκούμαι σε ότι μου επιτρέπει το γ@#!$#ο το γόνατο.

    Y.Γ. 150kg SQ? 90 Deep? Τι είναι αυτά τα νούμερα ρε γομάρια? Εδώ εγώ έκανα 97.5kg κάθισμα μέχρι 90μοίρες 8 επαναλήψεις και έκανα και χαρά τρομάρα μου. ΧΑΧΑΧΑ! Στα πόδια και ειδικά στα καθίσματα είμαι πολύ πίσω. Θέλω πολλή δουλειά. Άσε που παίρνω/κατεβάζω την μπάρα φορτωμένη σκύβοντας στον οριζόντιο πάγκο στήθους και πάει ολο το φορτίο στη μέση γιατί στο gym δεν υπάρχει rack.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  10. #1450
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Για την γενικότερη διαπίστωση συμφωνώ με 1000. Πάντως ο φυσιοθεραπευτής που σας είπα δεν φαινεται να ανήκει στο γενικό συμπέρασμα μαζί με τους άλλους γιατί ότι μου είπε μου το τεκμηρίωσε και με επιστημονικές εξηγήσεις αλλά δεν θυμάμαι τώρα. Μόνο λίγα κράτησα. Επίσης πηγαίνει αρκετές φορές το χρόνο στο εξωτερικό για σεμινάρια και ενημερώνεται/διαβάζει συνεχώς.

    Εννοείται πως τα βαθιά squat είναι κλάσης ανώτερα. Aπλά όλα τα γεγονότα που έγραψα εμένα μου έδειξαν ότι δεν μπορώ να κάνω βαθιά γιατί το πιθανότερο είναι αυτά να μου προκαλούν ζημιά και έτσι δεν το διακινδινεύω πλέον. Ελπίζω στο μέλλον να αναρρώσω και να μπορέσω να ξανακάνω βαθιά καθίσματα. Προς το παρών αρκούμαι σε ότι μου επιτρέπει το γ@#!$#ο το γόνατο.

    Y.Γ. 150kg SQ? 90 Deep? Τι είναι αυτά τα νούμερα ρε γομάρια? Εδώ εγώ έκανα 97.5kg κάθισμα μέχρι 90μοίρες 8 επαναλήψεις και έκανα και χαρά τρομάρα μου. ΧΑΧΑΧΑ! Στα πόδια και ειδικά στα καθίσματα είμαι πολύ πίσω. Θέλω πολλή δουλειά. Άσε που παίρνω/κατεβάζω την μπάρα φορτωμένη σκύβοντας στον οριζόντιο πάγκο στήθους και πάει ολο το φορτίο στη μέση γιατί στο gym δεν υπάρχει rack.
    παντελη ενας προπονητης powerlifting μολις ειδε τον παγκο μου με ρωτησε ποσο κανω σκουωτ , του απανταω 140χ5 ξερω γω βαθυ, και μου λεει οτι ο παγκος μου ειναι μιλια μπροστα-δυσαναλογα μεγαλος με τα καθισματα μου, και οτι ντροπη μου που δε κανω 200χ1 γενικα ειναι ενα λιφτ που μπορει παρα πολυ γρηγορα και ευκολα ν ανεβει εν αντιθεσει με τον παγκο που κολλαει ειδικα αν εισαι και λιγα κιλα, παντως δε χρειαζεται να τα σηκωσει καποιος ολα για να χει ενα πολυ καλο σωμα σαν το δικο σου. Αν θελει καποιος να γινει ας πουμε οπως γινεται ο Σταυρος το καλοκαιρι προφανως και η δυναμη θα μπει στην ακρη και πολυ πεινα με μονο καθαρο φαγητο θα πεσει, το σωστο το λεω παντα ασχετως με το τι κανω εγω....
    ΒP : 5Χ115
    SQ: 5Χ137,5

  11. #1451
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default Laker's Road To Glory

    Quote Originally Posted by lakers4life24 View Post
    παντελη ενας προπονητης powerlifting μολις ειδε τον παγκο μου με ρωτησε ποσο κανω σκουωτ , του απανταω 140χ5 ξερω γω βαθυ, και μου λεει οτι ο παγκος μου ειναι μιλια μπροστα-δυσαναλογα μεγαλος με τα καθισματα μου, και οτι ντροπη μου που δε κανω 200χ1 γενικα ειναι ενα λιφτ που μπορει παρα πολυ γρηγορα και ευκολα ν ανεβει εν αντιθεσει με τον παγκο που κολλαει ειδικα αν εισαι και λιγα κιλα, παντως δε χρειαζεται να τα σηκωσει καποιος ολα για να χει ενα πολυ καλο σωμα σαν το δικο σου. Αν θελει καποιος να γινει ας πουμε οπως γινεται ο Σταυρος το καλοκαιρι προφανως και η δυναμη θα μπει στην ακρη και πολυ πεινα με μονο καθαρο φαγητο θα πεσει, το σωστο το λεω παντα ασχετως με το τι κανω εγω....
    Συμφωνω σε ολα φιλαρα! Αλλα εςυ κανεις και αριστες επαναληψεις στο θεμα τεχνική και πολλα kg. Όντως αλλο το 1 αλλο στυλ προπονηςης το αλλο.

    Στον παγκο αρχισα να πεφτω συνεχως τον τελευταιο καιρό και δεν μπορουσα να βγαλω ακρη για ποιον λόγο και εδώ και 2 βδομαδες το γυρισα στους αλτηρες. Το ασχημο οτι το gym μεχρι 30κιλους εχει και δεν μπορω να κανω συγκριση στο θεμα δυναμης (εστω κι αν απεχουν πολύ σαν ασκησεις). Απλα βαραω περισσοτερες επαναληψεις για να βγω fail.
    Last edited by pantelisk; 22-02-15 at 21:18.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  12. #1452
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    ο παγκος φιλε ευκολα πεφτει δυσκολα ανεβαινει δυστυχως....μηπως εισαι σε ελειμα θερμιδικο μηπως δε κοιμασαι καλα? ολα αυτα μετρανε αρκετα στα λιφτς...
    ΒP : 5Χ115
    SQ: 5Χ137,5

  13. #1453
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Συμφωνω σε ολα φιλαρα! Αλλα εςυ κανεις και αριστες επαναληψεις στο θεμα τεχνική και πολλα kg. Όντως αλλο το 1 αλλο στυλ προπονηςης το αλλο.

    Στον παγκο αρχισα να πεφτω συνεχως τον τελευταιο καιρό και δεν μπορουσα να βγαλω ακρη για ποιον λόγο και εδώ και 2 βδομαδες το γυρισα στους αλτηρες. Το ασχημο οτι το gym μεχρι 30κιλους εχει και δεν μπορω να κανω συγκριση στο θεμα δυναμης (εστω κι αν απεχουν πολύ σαν ασκησεις). Απλα βαραω περισσοτερες επαναληψεις για να βγω fail.
    ναι αλλα την κοιλια την ειδες στο τελευταιο δευτερολεπτο?
    ΒP : 5Χ115
    SQ: 5Χ137,5

  14. #1454
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by lakers4life24 View Post
    ναι αλλα την κοιλια την ειδες στο τελευταιο δευτερολεπτο?
    Με απολυτη ειλικρινια ΟΧΙ! Το μοναδικό σημείο που προσεξα απο το video είναι η αριστη τεχνική σου. :-) εξού και το σχολιο που εκανα. Ξανα μπραβο σου!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  15. #1455
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by lakers4life24 View Post
    μικρο ''update''.... κοιτα τι παω και κανω ρε Λεο Σαββατοβραδο, αντι για πεταλουδοκυνηγι μ αυτη την κωλοεξεταστικη
    5χ115 οπως λεει κι η υπογραφη





    υγ τελικα αυτος ο τυπας ειναι best spotter ever και στην καρωτιδα να μου κατσει αν δε μιλησω παιζει να μ αφησει και να φυγει
    χαχαχαχχα!!!μαρεσε ο σποτερ σου...!!!!να σου κατσει στο λαιμο η μπαρα θα σου πει...ουπς...σου εφυγε!!!!

    μιλαμε ξεφυγες μικρε...δεν εχω κατι να πω...ουτε καν εκμεταλλευεσε το τιναγμα μετα το χτυπημα στο στερνο(εκρηξη στο ανεβασμα)...που μπορει να σου δωσει και αλλα κιλα...με το πασο σου...με πολυ αγενεια σαν να μην υπαρχουν κιλα στη μπαρα...

    τι να πω...respect...!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  16. #1456
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    ευχαριστω φιλε μου, το τιναγμα που λεγαμε δεν το θελω, πως να σου πω δε θελω να ''κλεβω'', προσπαθω ν ακουμπαω τη μπαρα στο στερνο ιιισα ισα σα να χω ενα τζαμι εκει και να θελω να το αγγιξω χωρις να σπασει, γενικα ειναι ενα λιφτ που με παει πολυ και το δουλευεω στανταρ 2-3 φορες τη βδομαδα οχι παντα βαρια ομως, θα προσπαθησω για 5χ120 συντομα πριν μπει ο απριλης στανταρ, ομως αυτο που εχω στο μυαλο μου σα μονη, ειναι περαν καθε φαντασιας ακομα και για 100κιλα σωματικο...
    ΒP : 5Χ115
    SQ: 5Χ137,5

  17. #1457
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Καλη δυναμη σε οτι κι αν κάνεις! :-**
    A head full of fears has no space for dreams.

  18. #1458
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Καλη δυναμη σε οτι κι αν κάνεις! :-**
    θα τη χρειαστω σιγουρα, να σαι καλα Ελενα μου, δυο βδομαδες τωρα δεν εχω λυγισει ουτε λεπτο.....
    ΒP : 5Χ115
    SQ: 5Χ137,5

  19. #1459
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Που σαι ρε χοντρομπαλοφαλενομαδαφάκα;;;
    Άκουσα για μια γενοκτονία αμνοεριφίων κάπου εκεί κοντά στην Ιτέα....μήπως ξέρεις κάτι;;;
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  20. #1460
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Πώς πας; Ελπιζω ολα καλα!! Καλη συνεχεια!!!!! :-)))
    A head full of fears has no space for dreams.


 
Page 49 of 49 FirstFirst ... 394546474849

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 6 day split road to ογκογραμμωση
    By nitri796 in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 18-12-12, 01:57
  2. Road To The Olympia 2011
    By No Fear in forum Νέα Bodybuilding Εξωτερικού
    Replies: 0
    Last Post: 19-08-12, 02:33
  3. Road to Mass
    By Fanourakos in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 36
    Last Post: 15-06-12, 15:28
  4. The Road to Ithaka
    By Antoin in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 58
    Last Post: 13-12-09, 20:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •