Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 49 1234511 ... LastLast
Results 1 to 30 of 1460
  1. #1
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default Laker's Road To Glory

    λοιπόν.....ζήλεψα και εγώ τόσο καιρό εδώ μέσα και είπα να φτιάξω ένα ημερολόγιο θα μπω κατευθείαν στο ψητό:

    Ηλικία: 22 χρονών
    Ύψος: 176 cm
    Μάζα: 80,6 kg (σημερινή ζύγιση)
    Από την προηγούμενη εβδομάδα:
    Περίμετρος δικεφάλου: 39,3cm (σφιγμένο και κρύο)

    Περίμετρος μέσης: γύρω στα 85 cm

    Επειδή όμως μια εικόνα=1000 λέξεις πάρτε μερικές φωτό για όσους δεν με έχουν δει εδώ μέσα (από μέσα Απριλίου είναι):

    snapshot (1).jpgsnapshot (2).jpgsnapshot (3).jpgsnapshot (4).jpgsnapshot (5).jpgsnapshot (6).jpgsnapshot.jpg

    ΠΑΤΑΤΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΜΕΓΕΝΘΥΣΗ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ!

    Ας συνεχίσω λοιπόν με το (βραχυπρόθεσμο) στόχο μου που είναι το RECOMPOSITION. Δίαιτα σαν πολλούς θαμώνες εδώ αυτόν τον καιρό δεν θα κάνω γιατί δεν έχει νόημα φρονώ ΑΚΟΜΑ!!! ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΤΗ ΜΥΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΠΑΡΑΛΙΑ!!!!!!!!!
    Συνεπώς θα ακολουθήσω μια ελαφρώς υποθερμιδική διατροφή (100-150 θερμ κάτω το πολύ). σταθερά θα ναι τα macros και οι θερμίδες καθημερινώς απλά θα αλλάζουν οι πηγές πρωτείνης υδατανθράκων κτλ....
    Άρα υπολογίζω τις θερμίδες που χρειάζεται το σώμα για διατήρηση της παρούσας μάζας:

    ''Εξίσωση 1 : Harris-Benedict

    Αρχικά θα πρέπει να υπολογιστεί ο βασικός μεταβολικός ρυθμός (BMR).
    Η εξίσωση υπολογισμού του, είναι η ακόλουθη :

    Άνδρες: BMR = 66+ (13.7xΒάρος(kg)) + (5xΎψος(cm)) - (6.8 x Ηλικία(έτη)) ''

    οπότε θα έχω: bmr= 66 + 13.7x80.6 + 5x176 - 6.8x22 = 66 +1104.22 + 880 - 149,6 = 1900,62.
    θα επιλέξω τον εξής συντελεστή : '' Σκληρή άσκηση, Σπορ 6-7 φορές/εβδομάδα- -> θερμίδες συντήρησης = BMR x 1.725 ''
    γιατί εν προκειμένω καλύτερα πιο πολλές παρά πιο λίγες θερμίδες για μένα και θα τις αυξομειώνω ανάλογα με τον καθρέφτη.
    ΑΡΑ: 1.725Χ1900,62 = 3278,57 αρα 3280 ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΝΤ (ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ)
    ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ!!!!

    Πάμε τώρα στην προπόνηση:

    Δευτέρα:ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΩΡΑ ΗΙΙΤ 10'
    Τρίτη: ΠΛΑΤΗ
    Τετάρτη: ΟΦ ΤΕΛΕΙΩΣ
    Πέμπτη: ΠΟΔΙΑ
    Παρασκευή: ΔΙΚΕΦΑΛΑ ΚΑΙ ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ
    Σάββατο: ΩΜΟΙ
    Κυριακή: ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΝΑ 30-40 ' ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΙΛΙΑΚΑ

    το σπλιτ στα βαρη είναι του leo11 τον οποίο και ευχαριστώ δεόντως!!

  2. #2
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Ποδαρικό με το δεξί! Καλή αρχή στο log σου Παναγιώτη! Άμα σου έκανε και το split ο Λύκος εντάξει...επιτυχία σίγουρη!

  3. #3
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by lakers4life24 View Post
    λοιπόν.....ζήλεψα και εγώ τόσο καιρό εδώ μέσα και είπα να φτιάξω ένα ημερολόγιο θα μπω κατευθείαν στο ψητό:

    Ηλικία: 22 χρονών
    Ύψος: 176 cm
    Μάζα: 80,6 kg (σημερινή ζύγιση)
    Από την προηγούμενη εβδομάδα:
    Περίμετρος δικεφάλου: 39,3cm (σφιγμένο και κρύο)

    Περίμετρος μέσης: γύρω στα 85 cm

    Επειδή όμως μια εικόνα=1000 λέξεις πάρτε μερικές φωτό για όσους δεν με έχουν δει εδώ μέσα (από μέσα Απριλίου είναι):

    snapshot (1).jpgsnapshot (2).jpgsnapshot (3).jpgsnapshot (4).jpgsnapshot (5).jpgsnapshot (6).jpgsnapshot.jpg

    ΠΑΤΑΤΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΜΕΓΕΝΘΥΣΗ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ!

    Ας συνεχίσω λοιπόν με το (βραχυπρόθεσμο) στόχο μου που είναι το RECOMPOSITION. Δίαιτα σαν πολλούς θαμώνες εδώ αυτόν τον καιρό δεν θα κάνω γιατί δεν έχει νόημα φρονώ ΑΚΟΜΑ!!! ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΤΗ ΜΥΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΠΑΡΑΛΙΑ!!!!!!!!!
    Συνεπώς θα ακολουθήσω μια ελαφρώς υποθερμιδική διατροφή (100-150 θερμ κάτω το πολύ). σταθερά θα ναι τα macros και οι θερμίδες καθημερινώς απλά θα αλλάζουν οι πηγές πρωτείνης υδατανθράκων κτλ....
    Άρα υπολογίζω τις θερμίδες που χρειάζεται το σώμα για διατήρηση της παρούσας μάζας:

    ''Εξίσωση 1 : Harris-Benedict

    Αρχικά θα πρέπει να υπολογιστεί ο βασικός μεταβολικός ρυθμός (BMR).
    Η εξίσωση υπολογισμού του, είναι η ακόλουθη :

    Άνδρες: BMR = 66+ (13.7xΒάρος(kg)) + (5xΎψος(cm)) - (6.8 x Ηλικία(έτη)) ''

    οπότε θα έχω: bmr= 66 + 13.7x80.6 + 5x176 - 6.8x22 = 66 +1104.22 + 880 - 149,6 = 1900,62.
    θα επιλέξω τον εξής συντελεστή : '' Σκληρή άσκηση, Σπορ 6-7 φορές/εβδομάδα- -> θερμίδες συντήρησης = BMR x 1.725 ''
    γιατί εν προκειμένω καλύτερα πιο πολλές παρά πιο λίγες θερμίδες για μένα και θα τις αυξομειώνω ανάλογα με τον καθρέφτη.
    ΑΡΑ: 1.725Χ1900,62 = 3278,57 αρα 3280 ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΝΤ (ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ)
    ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ!!!!

    Πάμε τώρα στην προπόνηση:

    Δευτέρα:ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΩΡΑ ΗΙΙΤ 10'
    Τρίτη: ΠΛΑΤΗ
    Τετάρτη: ΟΦ ΤΕΛΕΙΩΣ
    Πέμπτη: ΠΟΔΙΑ
    Παρασκευή: ΔΙΚΕΦΑΛΑ ΚΑΙ ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ
    Σάββατο: ΩΜΟΙ
    Κυριακή: ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΝΑ 30-40 ' ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΙΛΙΑΚΑ

    το σπλιτ στα βαρη είναι του leo11 τον οποίο και ευχαριστώ δεόντως!!
    τι ευχαριστας ρε θηριο???τον εαυτο σου να ευχαριστας που λιωνεις στις προπονησεις!!!!!χεχε

    αντε καλη αρχη στο λογκ σου και σου ευχομαι να πιασεις τους στοχους σου!!αν και οπως σε βλεπω στις φωτος...τους επιασες και ειπες και ενα τραγουδι(μια ωραια πεταλουδα...!)
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  4. #4
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Καλορίζικο το log και καλή πορεία να έχεις!

  5. #5
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    δυτη ευχαριστω παρα πολυ!!!!
    μαντυ να σαι καλα!!! ετσι θυληκο ποδαρικο ηθελα!!!!
    λεωνίδα χρειάζομαι τη βοήθεια ΟΛΩΝ ΣΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ (και την εχω παρει δλδ) ειμαι ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΑΠΕΙΡΟΣ!!!!

    συντομα ανεβαινει περιγραφη της σημερινης μέρας!!!!!!

  6. #6

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Καλοριζικο το λογκ και ευχομαι να πιασεις καθε στοχο σου!!

  7. #7
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    νικη χιλια ευχαριστω!!!!!! by the way ειδα τις φωτο σου!!! καλυτερη απο ποτε YOU ROCK!!!!

  8. #8
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by lakers4life24 View Post
    δυτη ευχαριστω παρα πολυ!!!!
    μαντυ να σαι καλα!!! ετσι θυληκο ποδαρικο ηθελα!!!!
    λεωνίδα χρειάζομαι τη βοήθεια ΟΛΩΝ ΣΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ (και την εχω παρει δλδ) ειμαι ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΑΠΕΙΡΟΣ!!!!

    συντομα ανεβαινει περιγραφη της σημερινης μέρας!!!!!!
    το θυληκο ποδαρικο για μενα και τον δυτη το ειπες????

    γιο μαδαφακα νταηβερ!!!!!χη λαβς ας!!!!!!!!!!!!!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  9. #9
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    εμ.... εγραψε η μαντυ !!! ααααααα καταλαβα αρχισε το σπαμ!!!! λοιπον κατσε σε 5' ανεβαζω σημερινη προπό πλατης για να τη δουμε λιγο και μαζί!
    ναι σας αγαπω και τους δυο!!!

  10. #10
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Γιέ μπέυμπυ!!! Χι γουίλ σόου ας χιζ πέτ ιν ε μόμεντ άι χόουπ!

  11. #11
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    αη χαβ α φιλινγκ δατ χης πετ ις α σισσυ!!!!!!!!!!!!!λεηκερ...αμ κον α ση ιτ τουμορροου μαν...ναο αμ γκοινγκ φορ νανυ!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  12. #12
    Pumping Iron sofi12345's Avatar
    Join Date
    10-04-13
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    356

    Default

    καλή αρχη στο λογκ σου κ εύχομαι σκληρές και βαριές προπονήσεις..
    "Strength does not come from winning. your struggles develop your strengths.
    When you go through hardships and decide not to surrender, that is strength

  13. #13
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    (1) Τρίτη 7 Μαίου 2013

    ΠΛΑΤΗ:

    1) ΜΟΝΟΖΥΓΟ ΑΝΟΙΧΤΗ ΛΑΒΗ ( η εκτελεση άργα και χωρίς ορμή) 5 σετ : 11/6/5/4/4 @ bw ολες οι επαναληψεις failure με διαλειμα λιγο κατω απο 1,5 λεπτο.
    2) ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ (underhand grip) (αργό τεμπο ) 4 σετ: 10/8/7-8(failure)/7(failure) @ 20 kg με διαλειματα 1,5 λεπτο
    3) ΜΟΝΟΖΥΓΟ ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ ( η εκτελεση άργα και χωρίς ορμή) 5 σετ : 6/5/4/4/4 @ bw ολες οι επαναληψεις failure με διαλειμα 2 min εκτος απο τη τελευταια που εκανα 3min γιατι το πρηξιμο και η ζεστη ηταν φοβερα.
    4) ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΑΛΤΗΡΑ ( εκτελεση αλα shadowmaker με αργο τεμπο) 4 σετ: 6@ 15 kg / 10 @ 12kg / 8-9 @ 12 kg (failure) / 7-8 @ 12 kg (failure) με διαλειματα 1,5 min

    στην αλλαγη καθε ασκησης εκανα 2,5- 3 το πολυ λεπτα διαλειμα. 20 λεπτα ηταν το ζεσταμα και 50 λεπτα το κυριως μερος.

    την εγραψα προχειρα τωρα σε λιγο θα την καθαρογραψω και μαζι και τη διατροφη!
    Last edited by lakers4life24; 07-05-13 at 23:34.

  14. #14
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    Quote Originally Posted by sofi12345 View Post
    καλή αρχη στο λογκ σου κ εύχομαι σκληρές και βαριές προπονήσεις..
    φχαριστω ρε σοφία!!!! επισης!!

  15. #15

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Παρόμοιο σωματότυπο έχουμε (χέρια, πλάτη, ώμοι καλύτερα από το στήθος). Καλή αρχή φίλτατε!

  16. #16
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    γεια σου ρε ultramodus. ισχυει φιλε μοιαζουν!!! ευχαριστω πολυ και ειμαι ευτυχης που δε με τρολλαρες (ακομα)

  17. #17

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Το ρημαδι το μονοζυγο...τι ωραια που ξεκιναει το πρωτο σετ με διπλο νουμερο και μετα κατευθειαν στο μισο... ποσες φορες με εχει νευριασει!!Μια χαρα και με 1.5' διαλειμμα!!
    Μια χαρα ξεκινησες!!

  18. #18
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    νικη παλια που ημουν 68 κιλα ξερεις πως εφευγαν τα 8αρια για ζεσταμα τα χα (με σκατα form ) βεβαια αλλα ξερεις τι ειναι να σηκωνεις 80 κιλα γομαρι???? εσυ και ελαφρια εισαι και μπρατσαρες εχεις

  19. #19

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Μα ισα ισα δεν το εχω για ευκολο!Στο γυμναστηριο εχομε ενα παλικαρι που κανω τον σταυρο τοσο ανετα..που μου ερχετε να τον καρυδωσω πταν τον βλεπω!!Ειναι δυσκολο να σηκωσεις το βαρος σου για πολλες επαναληψεις οσα κιλα και να εισαι!

  20. #20
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    ναι ..... κοιτα στις κωπηλατικες ειναι και το form TEΡΑΣΤΙΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ. τα κιλα που γραφω φαινονται αστεια. ομως τονισα το form!!! μπορω να κανω και τα διπλασια απλα θα χρησιμοποιησω και ορμη και θα κουναω και τα ποδια κτλ.....παλια ετσι τα εκανα ως τελειως αρχαριος αλλα τωρα δινω πολυ βαση στην εκτελεση γιατι δεν ειμαι pl το σωμα μου θελω να φτιαξω!!!!

  21. #21
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    καλη αρχη στο log σου!!!
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  22. #22
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    σε ευχαριστω πολυ λαρυ!!!

  23. #23
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Καλορίζικο το log! Καλές προπονήσεις εύχομαι Ωραίο το πλάνο σου αλλά θα σταθώ σε δύο σημεία : 1) Γιατί 5ημερο και όχι 4ημερο σπλιτ; Ίσως μόνο σε αρκετά έμπειρους αθλητές έχει νόημα. Θα σου πρότεινα να πας τους ώμους την Παρασκευή και να μετακινήσεις τα τρικέφαλα μαζί με το στήθος. 2) Ο συντελεστής που χρησιμοποίησες για τον υπολογισμό θερμίδων είναι αρκετά μεγάλος, πιστεύω απευθύνεται σε όσους κάνουν και χειρωνακτική εργασία παράλληλα με τα βάρη. Το 1,55 μου φαίνεται πιο ταιριαστό.

  24. #24
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    λοιπόν τα καθαρογράφω:

    ΜΕΡΑ 1 : ΤΡΙΤΗ 7 ΜΑΙΟΥ 2013

    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ: ΠΛΑΤΗ

    ΑΣΚΗΣΗ 1ο σετ 2ο σετ 3ο σετ 4ο σετ 5ο σετ διαλείμματα ανάμεσα στα σετ
    1) ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΟ ΜΟΝΟΖΥΓΟ ΑΝ. ΛΑΒΗ 11(fail.) @bw 6(fail.) @bw 5(fail.)@bw 4(fail.) @bw 4(fail.) @bw 1,5 min σε όλα
    διάλειμμα 3 min ως την επόμενη άσκηση
    2) ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ (underhand) 10 @ 20kg 8@ 20kg 7-8(fail.) @ 20kg 7(fail.)@ 20kg --- 1,5min σε όλα
    διάλειμμα 3 min ως την επόμενη άσκηση
    3) ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΟ ΜΟΝΟΖΥΓΟ ΚΛ. ΛΑΒΗ 6 (fail.) @ bw 5(fail.) @ bw 4(fail.) @ bw 4(fail.) @ bw 4(fail.) @ bw 2 min εκτός τελευτ. (3min)
    διάλειμα 2,5 min ως την επόμενη άσκηση
    4)ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΑΛΤΗΡΑ 6 @ 14,5 kg 10 @ 12 kg 8-9 @ 12 kg 7-8 @ 12 kg --- 1-1,5 min σε όλα
    Last edited by lakers4life24; 08-05-13 at 02:15.

  25. #25
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    φταιω εγω να σε τρολλαρω η οχι?καλη αρχη κ απο μενα

  26. #26
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Καλή Αρχή και καλή επιτυχία στους στόχους σου!
    Μιχάλης

  27. #27
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by stepan4 View Post
    Καλορίζικο το log! Καλές προπονήσεις εύχομαι Ωραίο το πλάνο σου αλλά θα σταθώ σε δύο σημεία : 1) Γιατί 5ημερο και όχι 4ημερο σπλιτ; Ίσως μόνο σε αρκετά έμπειρους αθλητές έχει νόημα. Θα σου πρότεινα να πας τους ώμους την Παρασκευή και να μετακινήσεις τα τρικέφαλα μαζί με το στήθος. 2) Ο συντελεστής που χρησιμοποίησες για τον υπολογισμό θερμίδων είναι αρκετά μεγάλος, πιστεύω απευθύνεται σε όσους κάνουν και χειρωνακτική εργασία παράλληλα με τα βάρη. Το 1,55 μου φαίνεται πιο ταιριαστό.
    γιατι ρε στεπαν??τι σχεση εχει η εμπειρια με το σπλιτ?αν ειναι 4 οι 5??ισα ισα που παιζει και μια μυικη ομαδα καθε μερα και δινει εκει περισσοτερη εμφαση...και τον Laker δεν τον λες και απειρο!!!!οι εναλλαγες στα προγραμματα πρεπει να γινονται...ειτε 4μερα ειτε 5μερα ειτε supersets/dropsets all in one και παει λεγοντας...εγω βλεπω πολυ ωραια δομη στην προπονηση πλατης γιατι εχει εναλλαξ ελξεις με κωπηλατικες και αυτο του δινει το πλεονεκτημα να εχει περισσοτερες δυναμεις σε καθε ασκηση ξεχωριστα...!!!

    ειπαμε πολλες φορες...δεν υπαρχει σωστο και λαθος αρκει να γινεται με συνεση,συνεπεια και λογικη...!!!η μονη ενσταση μου ειναι οτι το ισως και με την εξτρα Hiit το εχει κανει 6μερο και ισως κουραζετε περισσοτερο απο οτι θα επρεπε...μπορει να προτιμουσα να μην ειχε Hiit την Δευτερα και απλα μετα τα βαρη να κανει κανονικα την αεροβια του σε πιο χαλαρους ρυθμους...αλλα και ετσι εμενα μου αρεσει το προγραμμα του!
    Last edited by Leo 11; 08-05-13 at 08:16.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  28. #28
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Καλή αρχή και από εμένα φίλε!!!
    Πολύ ωραίος στις φωτό..συνέχισε με συνέπεια και υπομονή και όλα θα γένουν! ( σημ. "χρωστάς" πόδια )

    Από όσα ειπώθηκαν παραπάνω..συμφωνώ με όλα! Δεν νομίζω ότι υπάρχει μαγική συνταγή/σπλιτ κλπ..
    Το μόνο που θα έλεγα και εγώ είναι να πάρεις για συντελεστή το 1,55. Εξάλλου και αυτό μπούσουλας είναι, στην πράξη θα δεις τις πραγματικές θερμίδες συντήρησής σου (όσο αυτό είναι εφικτό)

    Κλέινω την πολυλογία..Καλή αρχή!!
    May the force be with you!

    https://www.youtube.com/channel/UC2048RHf8N0c1dSgdorMDlw

  29. #29
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    γιατι ρε στεπαν??τι σχεση εχει η εμπειρια με το σπλιτ?αν ειναι 4 οι 5??ισα ισα που παιζει και μια μυικη ομαδα καθε μερα και δινει εκει περισσοτερη εμφαση...και τον Laker δεν τον λες και απειρο!!!!οι εναλλαγες στα προγραμματα πρεπει να γινονται...ειτε 4μερα ειτε 5μερα ειτε supersets/dropsets all in one και παει λεγοντας...εγω βλεπω πολυ ωραια δομη στην προπονηση πλατης γιατι εχει εναλλαξ ελξεις με κωπηλατικες και αυτο του δινει το πλεονεκτημα να εχει περισσοτερες δυναμεις σε καθε ασκηση ξεχωριστα...!!!

    ειπαμε πολλες φορες...δεν υπαρχει σωστο και λαθος αρκει να γινεται με συνεση,συνεπεια και λογικη...!!!η μονη ενσταση μου ειναι οτι το ισως και με την εξτρα Hiit το εχει κανει 6μερο και ισως κουραζετε περισσοτερο απο οτι θα επρεπε...μπορει να προτιμουσα να μην ειχε Hiit την Δευτερα και απλα μετα τα βαρη να κανει κανονικα την αεροβια του σε πιο χαλαρους ρυθμους...αλλα και ετσι εμενα μου αρεσει το προγραμμα του!
    Εγώ το 5ημερο το βλέπω σαν μεγαλύτερη επιβάρυνση του ΚΝΣ χωρίς επιπλέον μυικά κέρδη, εκτός αν κάποιος είναι τόσο προχωρημένος ώστε να χρειάζεται ξεχωριστή μέρα για τους ώμους ή για το στήθος για να τους δώσει πλήρες ερέθισμα. Θα μπορούσε να βάλει το HIIT έτσι τη μέρα που θα έμενε κενή ή να το κρατήσει έτσι και απλώς να έχει μια μέρα δεύτερη μέρα ξεκούρασης. Δηλαδή βλέπω τη μέρα της πλάτης που αντικειμενικά είναι σε δυσκολία δεύτερη μετά τα πόδια και έχουν προηγηθεί 6 μέρες χωρίς rest, γι αυτό το λέω. Για τη δομή της προπόνησής του που ανέφερες αλλά και για την προσέγγισή του γενικότερα δεν έχω να πω κάτι γιατί απλά και με βρίσκει σύμφωνο Φυσικά και δεν υπάρχει μαγική συνταγή! Και συγγνώμη αν έδωσα απόλυτο τόνο στο προηγούμενο post μου, μια πρόταση έκανα.

  30. #30

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    Quote Originally Posted by stepan4 View Post
    Και συγγνώμη αν έδωσα απόλυτο τόνο στο προηγούμενο post μου, μια πρόταση έκανα.
    καλα κανεις και απολογισε ! νιωθουμε ολοι μας εδω μεσα πολυ ασχημα με το προηγουμενο ποστ σου ! τρολολολ

    καλη αρχη lakers στο log


 
Page 1 of 49 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 6 day split road to ογκογραμμωση
    By nitri796 in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 18-12-12, 01:57
  2. Road To The Olympia 2011
    By No Fear in forum Νέα Bodybuilding Εξωτερικού
    Replies: 0
    Last Post: 19-08-12, 02:33
  3. Road to Mass
    By Fanourakos in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 36
    Last Post: 15-06-12, 15:28
  4. The Road to Ithaka
    By Antoin in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 58
    Last Post: 13-12-09, 20:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •