Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 27 of 27
  1. #1

    Default Βοήθεια Για Όγκο

    καλημερα ειμαι 1.80 εχει 7 μηνες που κανω γυμναστηριο οταν ξεκινησα ημουν 62 κιλα και τωρα ειμαι 71 θα θελα λιγη βοηθεια με τα συμπληρωματα. Εχω ξεκινησει τον τελευταιο μηνα μια φορμουλα κρεατινης cell tech perfomance ενα ενεργειακο το neurocore της muscletech και πρωτεινη παιρνω απο μπαρες. Επισης εχω κατι χαπια αμινοξεων τα mega amino 3200 της biotech τα οποια εχω σταματησει οταν ξεκινησα την κρεα και το ενεργειακο . θα θελα τη βοηθεια σας για πιο πολυ ογκο και ενα οιο ισχυρο ενεργειακο και αν μπορω να συνδυασω τα αμινοξεα. Επισης μερικες συμβουλες αν χρειαζεται καποια αλλαγη κανενα συμπληρωμα μου το προγραμμα μου στο γυμ ειναι : στηθος-δικεφαλος πλατη-τρικεφαλος ωμους-τραπεζοειδης-ποδια και ανα δυο εβδομαδες στηθοσ μονο πλατη μονο και χερια μονα και ποδια ωμοι
    Last edited by PanosChico; 11-05-13 at 12:28.

  2. #2
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Hλικια ? παντως δε καταλαβαινω τι ξεκινατε μερικοι μερικοι τα συμπληρωματα με το που ξεκινατε γυμναστηριο...ογκο για να παρεις περα απο σωστη προπονηση θελει και καλη διατροφη..εισαι αρχαριος μιας και κανεις λιγο καιρο , γνωσεις λογικα περι συμπληρωματων δεν εχεις ..ποιος ο λογος να παιρνεις συμπληρωματα? νομιζεις οτι θα σε φουσκωσουν ? πες μας τι διατροφη κανεις .....

    Ανεβασε και καμια φωτο σου να δουμε πως εισαι για να σε κατευθυνουμε καλυτερα..
    Last edited by fragias -7-; 11-05-13 at 11:52.
    NO PAIN NO GAIN

  3. #3

    Default

    ειμαι 16.5 λοιπον τρωω 4 φορεσ την εβδομαδα κρεας οταν εχω κρεας τρωω τρεις φορεσ τη μερα και μετα καμια μπαρα η ξηρους καρπους οταν εχω οσπρια οπωσ φακεσ η ρεβιθια βαζω ρυζι μεσα και τρωω και μπαρεσ η κανα σκουπ ξηρους καρπους λαδι δεν βαζω πολυ τα τηγανητα τα εχω κοψει ψωμι μονο ολικης απεξω τρωω μια φορα την εβδομαδα

  4. #4

    Default

    πως μπορω να ανεβασω φωτο?

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    16μιση χρονων με 7 μηνες γυμναστήριο και ρωταγες για αναβαρ;!!!!!

  6. #6

    Default

    αχαχα πολλοι μου εχουν πει οτι βοηθαει και με σωστη θεραπεια προπονηση και διατροφη μενει απλως ηθελα μερικες αποψεις!

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Να ξεκοψεις απο αυτους που στα λενε. Μιλαμε για αναβολικα, οχι καραμελες. Εκτος αν θες απο τα 16 σου να σαι με @@ σαν σταφίδες.

  8. #8

    Default

    αχαχα οχι δεν θελω ευχαριστω παντως !

  9. #9

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    πιο το νοημα στο ανα 2 εβδομαδεσ να μη κανεισ ποδια ωμουσ?

  10. #10

    Default

    ωπα ξεχασα να το γραψω!
    Last edited by PanosChico; 11-05-13 at 12:34.

  11. #11

  12. #12

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    α οκ !

    ε οχι οτι μ αρεσει το ποδια-ωμοι μαζι , θα προτιμουσα και ποδια ωμους ξεχωριστα ,
    δλδ να κανες μια φορα στις 2 εβδομαδες μια προπονηση παραπανω αν ηθελες να τα σπασεις ωστε να δωσεις σε καθε σημειο ξεχαρωστα εμφαση ..

    κοιτα εγω τωρα θα σου πω κατι που εσενα θα σου φανει ατοπο .. δεν τα χεις αναγκη αυτα που περνεις , σ αυτη τη φαση που εισαι !
    η ηλικια σου ειναι 16 ο μεταβολισμος χτυπαει κοκκινο , διατροφη σωστη , σωστη ασκηση και ξεκουραση ειναι το κλειδι ,
    οργανωσε τη διατροφη σου και την ασκηση σου και στη συνεχεια μπαινουν τα εξτρα βοηθηματα στο παιχνιδι ,
    ασχολεισαι 7 μηνες , αντε και τα παιρνεις ολα αυτα τωρα που ειναι αχρηστα αφου εισαι και πιτσιρικας και σε αρχαριο ακομα επιπεδο 7 μηνες ασκηση , οταν δεις οτι κολαει το σωμα σου τι θα κανεις ωστε να το ξεκολλησεις ?

    θελω να σου πω οτι σ αυτη τη φαση η το ενα κανεις (διατροφη,προπονηση,ξεκουραση) η τα κανεις ολα αυτα + τα βοηθηματα η διαφορα που θα δεις θα ειναι ελαχιστη απο το να τα εκανες μονα τους ..

  13. #13

    Default

    λογω μαθηματων δεν προλαβαινω να τ κανω μονα αλλα τωρα το καλοκαιρι αμα ειναι θα τα κανω ετσι σε ευχαριστω πολυ!

  14. #14

    Default

    απλως αμα δεις τις φωτογραφιες πιστευω οτι για 7 μηνες εχω βαλει παρα πολυ λιγο ....για αυτο αποφασισα να βαλω στο παιχνιδι και τα συμπληρωματα

  15. #15

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    ε αν δεν προλαβαινεις απλα αστα ετσι οπως τα χεις τις προηγουμενες εβδομαδες !
    μη βαζεις ωμους-ποδια μαζι .. αυτο εννοω ..
    τα ποδια ειναι που ειναι γ@μησετα μυικη ομαδα , το μισο σωμα μας , κανεις κι ωμους πριν η μετα ? δεν βλεπω νοημα να παραμελεις 2 ομαδες εις βαρον των αλλων μυικων !

    καλη συνεχεια κι οτι θες εδω ειμαστε

    edit : λιγο ? εχεις οργανωσει διατροφη και γυμναστικη ? παω στοιχημα οτι διατροφη νομιζεις οτι κανεις !

    δεν το λεω ειρωνικα , ολοι μας στην αρχη ετσι νομιζουμε ! αν θες ποσταρετην ολοκληρωμενη και τη προπονηση σου και τη διατροφη σου
    Last edited by daskalos198; 11-05-13 at 12:57.

  16. #16

    Default

    πρωτα ποδια κανω και μετα ωμους και ευχαριστω!

  17. #17

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    Quote Originally Posted by PanosChico View Post
    απλως αμα δεις τις φωτογραφιες πιστευω οτι για 7 μηνες εχω βαλει παρα πολυ λιγο ....για αυτο αποφασισα να βαλω στο παιχνιδι και τα συμπληρωματα
    σ απαντησα με πιο πανω ποστ με edit

    Quote Originally Posted by PanosChico View Post
    πρωτα ποδια κανω και μετα ωμους και ευχαριστω!
    ακομα χειροτερα για τους ωμους τοτε

  18. #18

    Default

    καλα αυτοι που ρωταω και στ γυμ πρεπει να ναι .....οτι να ναι μ λενε βασικα σπιτι εχω αλτηρια με βαρη που μπορω να προσθεσω αμα κανω με αυτα ασκησεις κυριακη θα ειμαι οκ? μπορεις να μ γραψεις μια διατροφη που να ειναι βατη μην εχει καμια δεκαρια αυγα γτ και στο σπιτι αμα φαω δεκα αυγα 8α μου πουνε αντε και γαμησου!
    Last edited by PanosChico; 11-05-13 at 13:04.

  19. #19

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    ουυυ ανετα αρκει να κανουν στα κιλα ! ετσι κι αλλιως οι ωμοι 3 ασκησεις θελουν κατα κυριο λογο , αντε 4 αν θες να βαλεις και τη μπροστινη μοιρα

    πιεσεις ωμων.πλαγιες εκτασεις.εκτασεις σκυφτος.

    παιξε 4 πιεσεις , 3 σετ πλαγιες , 3 σκυφτος και μπομπα ,

    τα τραπεζια μπορεις να τα βαλεις και στη πλατη αν θες ..

    αλλα βαλε εδω το προγραμμα σου και βλεπουμε !

  20. #20

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    λοιπον ! μπαινεις εδω : http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=26236

    μετρας θερμιδες συντηρησης .. στη συνεχεια πας στην ενοτητα με τις διατροφες, βρες κατι που σ αρεσει και ειναι κοντα στις θερμιδες σου και γραφτα εδω !

    και τη διατροφη και τις θερμιδες

    μετα θα σε βοηθησω-ουμε να την φτιαξεις στα κυβικα σου !

  21. #21
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,648

    Default

    Quote Originally Posted by PanosChico View Post
    καλα αυτοι που ρωταω και στ γυμ πρεπει να ναι .....οτι να ναι μ λενε βασικα σπιτι εχω αλτηρια με βαρη που μπορω να προσθεσω αμα κανω με αυτα ασκησεις κυριακη θα ειμαι οκ? μπορεις να μ γραψεις μια διατροφη που να ειναι βατη μην εχει καμια δεκαρια αυγα γτ και στο σπιτι αμα φαω δεκα αυγα 8α μου πουνε αντε και γαμησου!
    Καλησπερα φιλε κ απο μενα,
    αυτο για τα αυγα οντως ειναι προβλημα :Ρ
    Και εγω κανω γυμανστικη σπιτι μεχρι να γραψω Πανελληνιες(αμα γραψουμε ποτε με τις απεργιες... :Ρ) και τρωω 10 ασπραδια 4 φορες τη βδομαδα και αλλα 3 τις υπολοιπες μερες.
    Δυστυχως χωρις ασπραδια δεν γινεται να καταφερεις κατι γιατι εχουν αρκετη πρωτεινη κ αλιπη,εκτος κ αν εχεις τοσα λεφτα για cottage κλπ...
    Εγω παντως τρελενομαι για ασπραδια κ ειναι κ φθηνα...

  22. #22

    Default

    λοιπον στηθος: 4 παγκο 4 παγκο επικληνη pec deck cross over πιεσεις και κατακλινη στο μηχανημα για κοιλιακουσ στο δευτερο σιδερο
    πλατη:μπροστολαιμιες κωπηλατικη φτερα στ παγκο σταυρο και οπισθολαιμιες
    δικεφαλο: στραβομπαρα αυτοσυγκεντωση σφυρια ορ8ιοσ και εναλλαξ τα χερια τρικεφαλο: τραβηγμα πανω απο το κεφαλι με αλτηρα σκοινι μπαρα και βυθισεις ποδια: πρεσα γαμπεσ και δικεφαλο τετρακεφαλο δικεφαλο τετρακεφαλο σε μηχανημα ωμοι: μπαρα και αλτηρια

  23. #23

    Default

    παιρνω και πρωτεινη απο κονσερβες και σκουπ και μπαρες αν δεισ πιο πανω !

  24. #24

    Default

    λοιπον θερμιδεσ 1823.1 δεν βρισκω τισ ενοτητεσ αλλα μη ανησυχεις δεν εχω προβλημα με το φαγητο οποτε αν μπορεις στειλε μου οποια να ναι
    Last edited by PanosChico; 11-05-13 at 13:32.

  25. #25

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    προβλημα μου μοιαζει στο προγραμμα αν και ειναι μπερδεμενο , σετ επαναληψεις ?

    καπως ετσι θα ηταν καλυτερο το κανα στις αρχες μου κι εγω κι ειχα καλα αποτελεσματα , τωρα μπορεις να πας τις μυικες ομαδες οπως θες :

    1η μερα : στηθος - ωμοι - κοιλιακοι - ραχιαιοι


    Εμπροσθολαίμιες πιέσεις με αλτήρες 15-12-8-6
    Πλάγιες εκτάσεις αλτήρων 12-8-6
    Πλάγιες εκτάσεις αλτήρων σκυφτός 12-8-6


    Πιέσεις σε ίσιο πάγκο 15-12-8-6
    Πιέσεις σε επικλινή πάγκο 12-8-6
    Ανοίγματα σε ίσιο πάγκο 12-8-6
    Ανοίγματα σε επικλινή πάγκο 12-8-6


    ροκανισματα σε επικλινη
    αρσεις ποδιων στη ρωμαικη
    Plank


    υπερεκτασεις ραχιαιων 15-15-10-10




    2η μερα : ποδια


    Καθίσματα με μπάρα 15-12-10-8-6
    Εκτάσεις τετρακέφαλων στο μηχάνημα 12-10-8-6
    Προβολές με μπάρα 12-10-8-6
    Κάμψεις μηριαίων δικεφάλων 12-10-8-6
    άρσεις γαμπών όρθιος 12-10-8-6
    άρσεις γαμπών καθιστος 12-10-8-6




    3η μερα : πλατη-κοιλιακοι-ραχιαιοι


    μονοζυγο 10-10-10-10
    Κωπηλατική με μπάρα 15-12-10-8-6
    Κωπηλατική με κλειστή λαβή στη χαμηλή τροχαλία 12-10-8-6
    Ανασήκωμα Ώμων 12-10-8-6
    Αρσεις θανατου 10-10-8-6




    ροκανισματα σε επικλινη
    αρσεις ποδιων στη ρωμαικη
    Plank


    υπερεκτασεις ραχιαιων 15-15-10-10


    4η μερα : δικεφαλα-τρικεφαλα-κοιλιακοι




    Κάμψεις ίσιας μπάρας ή με στραβόμπαρα 15-12-8-6
    Κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης 12-8-6


    Πιέσεις τρικεφάλων στη τροχαλία με κλειστη λαβη 15-12-8-6
    Γαλλικές με αλτήρες ή με στραβόμπαρα 12-8-6
    Σκοινί στη τροχαλία 12-8-6
    βυθίσεις 2set 1rest pause


    ροκανισματα σε επικλινη
    αρσεις ποδιων στη ρωμαικη
    Plank

  26. #26

    Default

    θα το δοκιμασω φιλε!

  27. #27

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    Quote Originally Posted by PanosChico View Post
    λοιπον θερμιδεσ 1823.1 δεν βρισκω τισ ενοτητεσ αλλα μη ανησυχεις δεν εχω προβλημα με το φαγητο οποτε αν μπορεις στειλε μου οποια να ναι
    1823 θεμιδες συντηρησης αν δεν κανεις τιποτα χ 1,55 τοτε που ειναι ο συντελεστης που πολλαπλασιαζουμε αναλογα τις δραστηριοτητες μας = 2825 + 250 = 3075 :)

    οποτε οι θερμιδες σου πρεπει να ειναι απο 175 γρ πρωτεινης , 75 γρ λιπαρα , 425 υδατανθρακας .. (αν κανω λαθος ας το διορθωσει καποιος)

    ψαξε εδω : http://www.bodybuilders.gr/forum/forumdisplay.php?f=16

    και ριξε και μια ματια σ αυτο το αρθρο που εχουμε βοηθησει ενα αλλο παιδι με διατροφη και ασκηση και ειναι στα κυβικα σου περιπου ..

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=33168
    Last edited by daskalos198; 11-05-13 at 13:48.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Βοήθεια Σχετικά Με Όγκο
    By Thanos92 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 14-04-13, 22:36
  2. Βοηθεια για να παρω ογκο..
    By filippos13 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 21-01-12, 17:44
  3. Διατροφή Σε Όγκο - Βοήθεια Please!
    By opalampo in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 14-11-09, 22:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •