Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 31 to 60 of 301
  1. #31
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by sobral7 View Post
    εσένα ποια είναι η γνώμη σ για το σώμα μου?πιστεύεις πως είμαι μόνο λίπος και δεν έχω βάλει καθόλου μυς?
    συμφωνω με τον mazda απο πανω σε οτι κ αν ειπε...απλα το βλεπω γτ δεν ηπαρχουν σχηματα πανω σου

  2. #32
    Pumping Iron 8avos's Avatar
    Join Date
    27-07-11
    Posts
    651

    Default

    Ακου τον μαζντα6 για μένα στις συμβουλές του!Απο κει και πέρα εννοείται ότι έχει την "βάση".
    Η οποία δίνει τα σχήματα,το ανοιχτό στήθος τι είναι?τα τουμπανιασμένα χέρια τι τα λέμε?χεράκια?
    η πλάτη που είναι ανοιχτή?απλά αν πέσεις σε κιλά,η μέση θα μικρύνει και το 'ν' θα σ΄αποζημιώσει.

  3. #33
    Junior Bodybuilder sobral7's Avatar
    Join Date
    12-05-13
    Posts
    155

    Default

    σε ευχαριστώ 8avo για το ποστ σου και όλους όσους μου σχολίασαν το thread!!!!!!θα ξανα ανεβάσω φώτο μ σύντομα....
    Αλεξανδρος Μπ: φίλε απο περίοδο όγκου προέρχομαι λογικό είναι να έχω λίπος παραπάνω...όσο για τους μυς θα δούμε τι έχω όταν γραμμώσω!!!(ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ)

  4. #34
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Φρόντισε να πεινάσεις (περισσότερο με την έννοια ότι θα λιγουρεύεσε γιατί δε θα τρως ότι θέλεις) και να ιδρώνεις στο διάδρομο...

    Καλή επιτυχία!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #35
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by sobral7 View Post
    σε ευχαριστώ 8avo για το ποστ σου και όλους όσους μου σχολίασαν το thread!!!!!!θα ξανα ανεβάσω φώτο μ σύντομα....
    Αλεξανδρος Μπ: φίλε απο περίοδο όγκου προέρχομαι λογικό είναι να έχω λίπος παραπάνω...όσο για τους μυς θα δούμε τι έχω όταν γραμμώσω!!!(ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ)
    μαλιστα καλη επιτυχια κ απο μενα

  6. #36
    Junior Bodybuilder sobral7's Avatar
    Join Date
    12-05-13
    Posts
    155

    Default

    σας ευχαριστώ!!!να είστε καλά...

  7. #37
    New Member Qlim4X's Avatar
    Join Date
    28-01-10
    Location
    Athens
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Ειλικρινά πιστεύεις ότι ο φίλος μας εδώ μπορεί να το κάνει αυτό;!

    Και επαναλαμβάνω την ερώτηση με μια καλύτερη διατύπωση εαν θες: έχει το επίπεδο το σώμα του με τόσο λίπος πάνω του να κάνει recomp ή όπως το ονομάζεις;!

    Πώς γίνεται αυτό (με απορία τύπου Πάτρικ Ογκουνσότο);! Εγώ γιατί δεν το καταφέρνω;! Τόσο πίσω είμαι;! Μήπως αυτό που λες μπορούν να το κάνουν άλλα σώματα κι όχι ο sorbal7;!

    Ίσως πρέπει να προσαρμόζουμε έννοιες και προτάσεις με τις ανάγκες του κάθενος.

    Γιατί εγώ ειλικρινά πιστεύω ότι για να μπορέσει να αξιολογήσει το σώμα του και να ξεκινήσει μια περίοδο απόκτησης μάζας και σχημάτων, πρέπει να πέσει στα 72 κιλά με κανα 12άρι λίπος.

    Sorbal7 δεν είναι κακό να αδυνατίσεις και να χάσεις κιλά!!! Σκέψου το!!! ;)

    Υ.Γ. Μα δεν είχε τρελό γέλιο το "πώς γκίνεται αυτό ντώσει ΟΦΗ πενάλντι;!"!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ
    +1

    Recomposition ΔΕΝ γινετε ευκολα σε "natural" ατομα, εκτος αν εισαι εκτομορφος πραγμα που ο φιλος μας δεν ειναι.

    Quote Originally Posted by sobral7 View Post
    Έκανα όγκο από το καλοκαίρι και αυτή την εβδομάδα ξεκίνησα προγραμμα με ισοθερμιδική διατροφή για 1,5μήνα και ύστερα θα μπω στη γράμμωση...είμαι 19 ετών 1,78 εκατοστά και 86 κιλά...κράξτε με άφοβα!!!!!!!!!!!στην πρώτη φώτο είμαι λίγο στραβά με την κάμερα και γι αυτό βγήκε χάλια...το στήθος πιστεύω πως είναι το πιο δυνατό μ σημείο αλλά με αδικεί η φώτο..
    Οι φωτος ποτε δεν αδικουν. ειναι αποτιποση τις στιγμης.

    Για μενα θα πρεπει να κατσεις να καθαρισεις να δεις τι εχεις απο κατω γιατι αυτο δεν ειναι ογκος αλλα 20% λιπος μπορει και λιγο παραπανο.

    Με 20% στα 86 κηλα που εισαι θα πρεπει να πεσεις στο 10% δλδ 77-78 κηλα αλλα υπολογισε αλλο 1-2 απο μιες δλδ περιπου στα 76 λιγο κατο απο τα ιδανικα κηλα για το υψος σου.
    Μετα απο εκει αναθεορισε το φαι σου και ξεκινα πιοτικα ογκο. και οχι τρομε οτι βρουμε αυτο δεν ειναι ογκος.

    Γραμμες εχει το σωμα σου αλλα δεν τις αφηνεις να αναδιχθουνε.

    Σορι αν στα λεω λιγο ωμα. Αλλα ετσι ειμαι και ετσι θελω να τα λενε και σε μενα για να πηγενο ενα βημα μπροστα καθε φορα.
    Last edited by Qlim4X; 18-05-13 at 20:07.

  8. #38
    Junior Bodybuilder sobral7's Avatar
    Join Date
    12-05-13
    Posts
    155

    Default

    λοιπον ποστάρω τη διατροφή που ακολούθησα στον όγκο γιατί αρκετά άκουσα:
    1ο γεύμα: 1λίτρο γάλα με 100γρ κουάκερ και 1 μπανάνα
    2ο γεύμα: 1πιάτο ρύζι με 1scoop whey
    3ο γεύμα: κανονικό γεύμα με σαλάτα κρέας και σύνθετο υδατάνθρακα
    30λεπτά πριν την προπόνηση 1μήλο
    αμέσως μετά την προπ:7 ασπράδια 1 κουταλιά μέλι και 1 μπανάνα
    μετά απο 45λεπτά κρέας ή σολωμό με βραστές πατάτες ή ρύζι
    30 λεπτά πριν τον ύπνο 250γρ γιαούρτι 2% με 18 αμύγδαλα
    ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΠΩς ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΦΑΓΑ ΚΑΤΣΙΚΙ 2 ΦΟΡΕΣ(ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ) ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΛΥΚΟ
    ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΕΦΑΓΑ 2ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΣΙΚΙ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΛΥΚΑ
    ΜΙΑ ΦΟΡΑ Τ ΜΗΝΑ ΛΙΓΟ ΓΛΥΚΟ ΤΟΥ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΣΟΥΒΛΑΚΙ Ή ΠΙΤΣΑ

    Qlim4x
    : πες μου τώρα τι σαβούρα έφαγα...ίσως να το παράκανα με τον υδατάνθρακα...όχι και σαβούρα όμως...κουλάρετε λίγο ένα φόρουμ είναι δεν είστε όλοι μρ.ολυμπια και δίνετε συμβουλές...εδώ μέσα έχω καταλάβει ότι το πολύ 5 άτομα είναι ψαγμένα και μέσα στα κόλπα...οι υπόλοιποι λέτε αυτά που σας έμαθαν να λέτε και νομίζετε πως είναι και απόλυτα και κράζετε όπως σας έκραζαν...
    Last edited by sobral7; 18-05-13 at 21:28.

  9. #39
    Advanced Bodybuilder vlasis90's Avatar
    Join Date
    27-04-12
    Location
    Lumber camps
    Posts
    1,000

    Default

    ποσο καιρο εκανες αυτην τη διατροφη ;

  10. #40
    Junior Bodybuilder sobral7's Avatar
    Join Date
    12-05-13
    Posts
    155

    Default

    απο σεπτέμβρη με οκτόμβρη και σταδιακά ανέβασα γρ όσο ανέβαινα κιλά...ώσπου κατέληξα να τρώω ότι έγραψα παραπάνω μέχρι το πάσχα

  11. #41

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Παιδες χαλαρωστε λιγο με την κριτικη...υπαρχουν πολλοι τροποι να πεις κατι. Αλλα κι εσυ φιλε οταν βαζεις φωτο κ ζητας σχολια να εισαι ετοιμος κ για τα θετικα κ τα αρνητικα.

  12. #42
    Junior Bodybuilder sobral7's Avatar
    Join Date
    12-05-13
    Posts
    155

    Default

    φίλε ίσα ίσα που λέω στον τίτλο "κράξτε ελεύθερα" αλλά να έχουν και επιχειρήματα όχι να μου κάνουν και λιπομέτρηση με το μάτι και να με βγάζουν 20% και βάλλε όπως ο προτελευταίος φίλος...άμα είμαι εγώ 20%+ τότε κάτι χοντροί στην ηλικία μου π τρέχουν σε διατροφολόγους για αδυνάτισμα πόσο είναι 40%?
    ΕΛΕΟΣ...είπαμε αρνητικά σχόλια αλλά με επιχειρήματα και δεν είναι επιχείρημα το "σε κόβω απο τις φώτο για 20%+ λίπος"

  13. #43
    Junior Bodybuilder sobral7's Avatar
    Join Date
    12-05-13
    Posts
    155

    Default

    εδώ λένε θετικά σε αυτούς που ανεβάζουν φωτογραφίες και έχουν "κοκαλιακούς" και λόγω του ότι είναι αδύνατοι φαίνονται και καλά "γραμμωμένοι"...απλά επειδή εγώ έχω παραπάνω λίπος λένε πως δεν έχω και μυς...

  14. #44

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Παντως με το θεμα του λιπους ειναι πονεμενη ιστορια. Αυτοι που νομιζουν οτι ειναι 12% συνηθως ειναι 15-16% κ παει λεγοντας. Εχω αποψη για το ποσο ειναι το λιπος σου αλλα τι σημασια εχει; το θεμα ειναι να κανεις αυτο που γουσταρεις κ να σου αρεσει αυτο που βλεπεις. Απο την κριτικη να κρατας αυτα που μπορουν να σε βοηθησουν κ μην γινεσαι αμυντικος ως προς την προσπαθεια σου.

  15. #45
    Advanced Bodybuilder vlasis90's Avatar
    Join Date
    27-04-12
    Location
    Lumber camps
    Posts
    1,000

    Default

    σορρυ αλλα οταν ζητας εκτιμηση ποσοστου λιπους απο το νετ οπως εσυ στην αρχη πως περιμενεις να σου απαντησουν; με τηλε-μετρητη; κι εγω παντως θεωρω οτι εισαι 20%+.
    αν μειωσεις το λιπος θα δεις και μονος σου πως πρεπει να κινηθεις

    Quote Originally Posted by sobral7 View Post
    εδώ λένε θετικά σε αυτούς που ανεβάζουν φωτογραφίες και έχουν "κοκαλιακούς" και λόγω του ότι είναι αδύνατοι φαίνονται και καλά "γραμμωμένοι"...
    εδω εχεις ενα δικιο
    Last edited by vlasis90; 18-05-13 at 21:58.

  16. #46
    New Member Qlim4X's Avatar
    Join Date
    28-01-10
    Location
    Athens
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by sobral7 View Post
    λοιπον ποστάρω τη διατροφή που ακολούθησα στον όγκο γιατί αρκετά άκουσα:
    1ο γεύμα: 1λίτρο γάλα με 100γρ κουάκερ και 1 μπανάνα
    2ο γεύμα: 1πιάτο ρύζι με 1scoop whey
    3ο γεύμα: κανονικό γεύμα με σαλάτα κρέας και σύνθετο υδατάνθρακα
    30λεπτά πριν την προπόνηση 1μήλο
    αμέσως μετά την προπ:7 ασπράδια 1 κουταλιά μέλι και 1 μπανάνα
    μετά απο 45λεπτά κρέας ή σολωμό με βραστές πατάτες ή ρύζι
    30 λεπτά πριν τον ύπνο 250γρ γιαούρτι 2% με 18 αμύγδαλα
    ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΠΩς ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΦΑΓΑ ΚΑΤΣΙΚΙ 2 ΦΟΡΕΣ(ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ) ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΛΥΚΟ
    ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΕΦΑΓΑ 2ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΣΙΚΙ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΛΥΚΑ
    ΜΙΑ ΦΟΡΑ Τ ΜΗΝΑ ΛΙΓΟ ΓΛΥΚΟ ΤΟΥ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΣΟΥΒΛΑΚΙ Ή ΠΙΤΣΑ

    Qlim4x
    : πες μου τώρα τι σαβούρα έφαγα...ίσως να το παράκανα με τον υδατάνθρακα...όχι και σαβούρα όμως...κουλάρετε λίγο ένα φόρουμ είναι δεν είστε όλοι μρ.ολυμπια και δίνετε συμβουλές...εδώ μέσα έχω καταλάβει ότι το πολύ 5 άτομα είναι ψαγμένα και μέσα στα κόλπα...οι υπόλοιποι λέτε αυτά που σας έμαθαν να λέτε και νομίζετε πως είναι και απόλυτα και κράζετε όπως σας έκραζαν...
    Μπορεις να ψαξεις λιγο να δεις ποιος ειμαι η να περιμενςεισ λιγες μερες... το οτι δεν εχω ποστ δεν σημενει οτι δεν εχω γνοσεις και πιστεψεμε 5 χρονια εχω αφιεροση απο την ζωη μου σε αυτο με πολυ διαβασμα προπονηση πηνα κτλ.
    Ολυμπια δεν θα γινο και δεν εχω σκοπο ουτε τα φραγκα. Για μενα τα προτιπα μου ειναι λιγο ποιο πισω δεκαετοια 80 Frank Zane, Flex Wheeler και αλλα τετοια aesthetic σωματα.

    Επισεις περιμενω τιν κριτικη σου σε λιγες μερες για να ειμαστε πατσοι.

    Εχεις φωτο πριν τον ογκο?

    Βασικα λαθοι
    1) δεν βλεπω μετρισης στα φαγιτα σου... μεγα λαθος
    2) μακροσιστατικα τι ακολουθισες?
    3) σιγουρα εχεις κανει λαθος στις θερμιδες σου και στο αεροβιο σου.
    4) Ξερεις ποσοι τρονε σαβουρα και δεν το παραδεχοντε? Δεν λεο οτι εισαι μεσα σε αυτους αλλα απο τις φωτο κατι εχεις κανει σιγουρα λαθος.

    PS το πασχα πληροφοριακα εφαγα μισο κορμο, 30 σκαλτσουνια, μισο τσουρεκι βαρσου, 1 κουβα παγοτο, καμια 20αρια κουλουρακια και κατι αλλα....

    Quote Originally Posted by sobral7 View Post
    εδώ λένε θετικά σε αυτούς που ανεβάζουν φωτογραφίες και έχουν "κοκαλιακούς" και λόγω του ότι είναι αδύνατοι φαίνονται και καλά "γραμμωμένοι"...απλά επειδή εγώ έχω παραπάνω λίπος λένε πως δεν έχω και μυς...
    Κλασικο.

    Εχω κοιλιακους αλλα το βαρος μου ειναι 10 κηλα κατο απο το υψος μου, σε αντιστιχια σε γυναικες εχω κολο και βυζια αλλα ειμαι 10 κηλα πανο απο το υψος μου.

    αχααχαχχααχχααχ
    Last edited by Qlim4X; 18-05-13 at 22:25.

  17. #47
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Και τι σημασία έχει αν λένε ότι έχεις 20%; Και τι σημασία έχει αν έχεις όντως 20%; Κοίτα στον καθρέφτη και κάνε ο,τι σ' αρέσει.
    To 1o γεύμα σου περιέχει περίπου 150 γραμμάρια υδατάνθρακα. Λάθος.

  18. #48
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    02-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by sobral7 View Post
    λοιπον ποστάρω τη διατροφή που ακολούθησα στον όγκο γιατί αρκετά άκουσα:
    1ο γεύμα: 1λίτρο γάλα με 100γρ κουάκερ και 1 μπανάνα
    2ο γεύμα: 1πιάτο ρύζι με 1scoop whey
    3ο γεύμα: κανονικό γεύμα με σαλάτα κρέας και σύνθετο υδατάνθρακα
    30λεπτά πριν την προπόνηση 1μήλο
    αμέσως μετά την προπ:7 ασπράδια 1 κουταλιά μέλι και 1 μπανάνα
    μετά απο 45λεπτά κρέας ή σολωμό με βραστές πατάτες ή ρύζι
    30 λεπτά πριν τον ύπνο 250γρ γιαούρτι 2% με 18 αμύγδαλα
    ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΠΩς ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΦΑΓΑ ΚΑΤΣΙΚΙ 2 ΦΟΡΕΣ(ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ) ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΛΥΚΟ
    ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΕΦΑΓΑ 2ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΣΙΚΙ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΛΥΚΑ
    ΜΙΑ ΦΟΡΑ Τ ΜΗΝΑ ΛΙΓΟ ΓΛΥΚΟ ΤΟΥ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΣΟΥΒΛΑΚΙ Ή ΠΙΤΣΑ

    Qlim4x
    : πες μου τώρα τι σαβούρα έφαγα...ίσως να το παράκανα με τον υδατάνθρακα...όχι και σαβούρα όμως...κουλάρετε λίγο ένα φόρουμ είναι δεν είστε όλοι μρ.ολυμπια και δίνετε συμβουλές...εδώ μέσα έχω καταλάβει ότι το πολύ 5 άτομα είναι ψαγμένα και μέσα στα κόλπα...οι υπόλοιποι λέτε αυτά που σας έμαθαν να λέτε και νομίζετε πως είναι και απόλυτα και κράζετε όπως σας έκραζαν...

    Φιλε απο την στιγμη που εκτιθεσαι ανεβαζοντας φωτογραφιες και γινεσαι μελος στο φορουμ κ ζητας συμβουλες.Πρεπει να ακους τα λογια καπως πολυ πιο εμπειρων.....Επισης η τελευταια προταση σου ειναι εντελως λαθος...Οι περισσοτεροι εδω μεσα ( που ασχολουνται) εχουν τις βασικες γνωσεις για να χτισουν ενα σωμα και βοηθανε οσο μπορουν δεν μπορεις να τους κρινεις εσυ κατα αυτον τον τροπο..Εδω δεν κραζει κανεις κανεναν...Η αποψη μου ειναι αν δεν σου αρεσει οτι σου γραφει καθε παιδι Πες ονομαστικα τους 5 που ειναι ψαγμενοι και ζητα βοηθεια τους Η στειλτους pm..

    οΝΤοπικ τωρα η διατροφη σου οπως φαινεται φαινεται "Ατσαλη" απο την αποψη οτι δεν εχεις υπολογισει μακρος και ποσοτητες φαγητων.Αν μπορεις γινε πιο σαφης.Επισης το πρωτο σου γευμα δν εχει καθολου πρωτεινη και εχει τον υδατανθρακα μισης μερας..
    Last edited by aggelos1994; 18-05-13 at 22:41.
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  19. #49
    Junior Bodybuilder sobral7's Avatar
    Join Date
    12-05-13
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by Qlim4X View Post
    Μπορεις να ψαξεις λιγο να δεις ποιος ειμαι η να περιμενςεισ λιγες μερες... το οτι δεν εχω ποστ δεν σημενει οτι δεν εχω γνοσεις και πιστεψεμε 5 χρονια εχω αφιεροση απο την ζωη μου σε αυτο με πολυ διαβασμα προπονηση πηνα κτλ.
    Ολυμπια δεν θα γινο και δεν εχω σκοπο ουτε τα φραγκα. Για μενα τα προτιπα μου ειναι λιγο ποιο πισω δεκαετοια 80 Frank Zane, Flex Wheeler και αλλα τετοια aesthetic σωματα.

    Επισεις περιμενω τιν κριτικη σου σε λιγες μερες για να ειμαστε πατσοι.

    Εχεις φωτο πριν τον ογκο?

    Βασικα λαθοι
    1) δεν βλεπω μετρισης στα φαγιτα σου... μεγα λαθος
    2) μακροσιστατικα τι ακολουθισες?
    3) σιγουρα εχεις κανει λαθος στις θερμιδες σου και στο αεροβιο σου.
    4) Ξερεις ποσοι τρονε σαβουρα και δεν το παραδεχοντε? Δεν λεο οτι εισαι μεσα σε αυτους αλλα απο τις φωτο κατι εχεις κανει σιγουρα λαθος.

    PS το πασχα πληροφοριακα εφαγα μισο κορμο, 30 σκαλτσουνια, μισο τσουρεκι βαρσου, 1 κουβα παγοτο, καμια 20αρια κουλουρακια και κατι αλλα....



    Κλασικο.

    Εχω κοιλιακους αλλα το βαρος μου ειναι 10 κηλα κατο απο το υψος μου, σε αντιστιχια σε γυναικες εχω κολο και βυζια αλλα ειμαι 10 κηλα πανο απο το υψος μου.

    αχααχαχχααχχααχ
    φίλε σορρυ έχεις τ δικαίωμα να πεις την άποψή σου απο την στιγμή που δέχτηκα κάποιους όρους και δημιούργησα το λογαριασμό στο φόρουμ...όταν λες μετρήσεις δλδ?δεν σ αρκούν όπως τα έγραψα?δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω ζυγαριά

  20. #50
    Junior Bodybuilder sobral7's Avatar
    Join Date
    12-05-13
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by aggelos1994 View Post
    Φιλε απο την στιγμη που εκτιθεσαι ανεβαζοντας φωτογραφιες και γινεσαι μελος στο φορουμ κ ζητας συμβουλες.Πρεπει να ακους τα λογια καπως πολυ πιο εμπειρων.....Επισης η τελευταια προταση σου ειναι εντελως λαθος...Οι περισσοτεροι εδω μεσα ( που ασχολουνται) εχουν τις βασικες γνωσεις για να χτισουν ενα σωμα και βοηθανε οσο μπορουν δεν μπορεις να τους κρινεις εσυ κατα αυτον τον τροπο..Εδω δεν κραζει κανεις κανεναν...Η αποψη μου ειναι αν δεν σου αρεσει οτι σου γραφει καθε παιδι Πες ονομαστικα τους 5 που ειναι ψαγμενοι και ζητα βοηθεια τους Η στειλτους pm..

    οΝΤοπικ τωρα η διατροφη σου οπως φαινεται φαινεται "Ατσαλη" απο την αποψη οτι δεν εχεις υπολογισει μακρος και ποσοτητες φαγητων.Αν μπορεις γινε πιο σαφης.Επισης το πρωτο σου γευμα δν εχει καθολου πρωτεινη και εχει τον υδατανθρακα μισης μερας..
    1ον έχεις δίκιο στο οφ τόπικ
    2ον στο πρώτο γεύμα έχω γύρω στα 43γρ πρωτείνη
    3ον παίρνω 1,8γρ-2γρ πρωτείνη και 4γρ υδατάνθρακα αν κιλό βάρους

  21. #51
    Junior Bodybuilder sobral7's Avatar
    Join Date
    12-05-13
    Posts
    155

    Default

    Το λάθος που έκανα πιστεύω πως είναι στο αερόβιο

  22. #52
    New Member Qlim4X's Avatar
    Join Date
    28-01-10
    Location
    Athens
    Posts
    92

    Default

    Δεν εχεις οικονομικη δυνατοτιτα να παρεις μια ζυγαρια 10-20 ευρο? αλλα εχεις να τρως σολομο 11-17 ευρο το κηλο?

    ας το παρουμε απο την αρχη λοιπον.

    1) Βρες τις θερμιδικες σου αναγκες. και αφερεσε 400 θερμιδες για αρχη.
    2) Βαση τον θερμιδικων αναγκον σου υπολογισε τα μακροσιστατικα σου δλδ απο τι ποσοστο θελεις να αποτελιτε η διατροφη σου
    3) Βρες ετσι τι καθιμερινες σου αναγκες σε προτεινη υδατανθρακα λιπαρα (1γρ προτεινη = 4 θερμιδες)(1γρ υδατανθρακα = 4 θερμιδες)(1γρ λιπαρα = 9 θερμιδες)
    4) Τωρα διερεσετα αυτα σε οσα γευματα κανεις 4-6
    5) Βρες τα διατροφικα στοιχεια απο τα φαγιτα που τρως και βαλτα και αυτα στην εξισοση
    6) και ετσι χτιζεις μια διατροφη

    στο attachment βλεπεις μια απο τις δικιες μου πως ειναι.

    PS Προσθεου μην ακολουθισεις ακομα κατι τετοιο.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Qlim4X; 18-05-13 at 23:08.

  23. #53
    Junior Bodybuilder sobral7's Avatar
    Join Date
    12-05-13
    Posts
    155

    Default

    οκ φίλε ευχαριστώ και πάλι συγνώμη αν παρεξηγήθηκες αλλά είχα νεύρα εκείνη τη στιγμή

  24. #54
    New Member Qlim4X's Avatar
    Join Date
    28-01-10
    Location
    Athens
    Posts
    92

    Default

    Δες απο πανω ανεβικε σωστα η φοτο.

    Δεν παρεξιγουμε ευκολα. Ξερω ποιος ειμαι μην ανχονεσε.

  25. #55
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    καλησπερα φιλε!
    κατα εμε εισαι 1.78 86 kg ειναι δυσκολο να μην εισαι θολος λογικοτατο περα το οτι εισαι natural δευτερο δεν εχεις σιγουρα αρκετα
    χρονια γυμναστικης μετα σιδερα! 19 ετων εισαι!![καταλαβες πως το εννοω]
    πεσε στα 78/79kg θα δεις πως θα δειξεις!!!
    παντος το να παρεις βαρος το χεις!!αλλοι αθλουμενοι με σωστη διατροφη και ογκου ανεβαινουν με το γραμμαριο....
    καλη συνεχεια
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  26. #56
    Junior Bodybuilder sobral7's Avatar
    Join Date
    12-05-13
    Posts
    155

    Default

    ευχαριστώ

  27. #57
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    καλησπερα,ο Qlim4X τα ειπε κ σου εδωσε οσα χρειαζεσαι.
    μπορει να μην σου ποσταρα ξανα αλλα απο την στιγμη που βγαζεις το κομπλεξ σου εδω μεσα στο γραπτο λογο να ξερεις δεν ειναι καλο γιατι ηπαρχουν ατομα που θελουν να σε βοηθησουν οπως ειπες κ εσυ 5-6.
    αλλα μπαινεις στο φορουμ κ λες κραξτε με...σορρι αλλα απο οσο βλεπω κανενας δεν σου μιλησε ασχημα ουτε με αυστηρο τροπο,ολοι σου μιλησαν με εναν ηρεμο τροπο χωρις να σου χαιδεψουν το κεφαλι κ να σου πουν μπραβο
    ελπιζω να φτιαξεις χαρακτηρα κ να αντιδρας καλυτερα εδω μεσα γτ μιλας με ατομα που σου ριχνουν δεκαετιες στο κεφαλι κ στην ηλικια κ στην γυμναστικη

    καλο σου βραδυ

  28. #58
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ότι σου είπε ο Megageo, ο Qlim4x και τα άλλα παιδιά ακριβώς.

    Αύριο έχω υπηρεσία. Αν είμαι μέσα και δω καμιά ταρζανιά, απ' όποια "μεριά" κι αν είναι αυτή, έχω ρίξει κλειδαριά.

    Εδώ κάνουμε συζητήσεις και διαμορφώνουμε προτάσεις. Όλοι είμαστε άνθρωποι και γράφουμε πού και πού καμιά αστοχία, όπως εσύ sorbal7 με τον σολωμό, αλλά όχι τη ζυγαριά...

    Άντε καλό βράδυ!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  29. #59

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Εντάξει, κάποια βασικά σχήματα τα έχει, ειδικά στην πλατη, απλως το παράχεσε με τον "ΟΝΓΚΟ" και πήρε παρα, μα ΠΑΡΑ πολύ λίπος (πιθανολογούμε, διότι δεν έχουμε δει φωτογραφία πριν αρχίσει τα βάρη. Εννοείται πως έβαλε και μυική μάζα, και λόγω noob gains και λόγω υπερπλεονάσματος θερμίδων. Απλως το λίπος και τα νερά δεν αφήνουν την δουλειά να φανεί.

    Μικρό το κακό, κατα την γνώμη μου. Εγώ στην θέση σου Sobral7 θα έβαζα 3 φορες την εβδομάδα αερόβια ελαχίστης διαρκείας 45 λεπτών, ιδανικά μιας ώρας, σε μέτρια ένταση. Δεν ξέρω ποιά είναι η αεροβική σου ικανότητα, ξεκίνα με 1-2 30λεπτες και βλέπεις στην πορεία. Επίσης, φτιάξε μια σωστή διατροφή, αυτη που πόσταρες ήταν για γέλια και για κλάματα, καθόλου περίεργο που δεν είχες τα αποτελέσματα που ενδεχομένως περίμενες.

    Επίσης, δύο πράγματα θέλω να προτείνω: Πρώτον, μην αρχίζεις topic με τίτλο "κράξτε ελεύθερα". Μπορεί να θεωρείς πως έτσι δείχνεις άνετος, στην πραγματικότητα όμως αποδεικνύεις πως κάθε άλλο παρα άνετος είσαι, όπως φάνηκε και στην πορεία της συζητήσεως. Είναι πολύ λογικό, σε κανέναν δεν αρέσει το κράξιμο, ούτε η σκληρή κριτική, άλλο αν πρέπει ορισμένες φορές να τα ανεχθούμε ώστε να βελτιωθούμε ή να συνειδητοποιήσουμε κάποια πράγματα.

    Δεύτερον, μην προσβάλλεις ένα φόρουμ από το οποίο ζητάς βοήθεια, διότι έτσι προσβάλλεις τον εαυτόν σου. Εαν πιστεύεις πράγματι αυτό : "εδώ μέσα έχω καταλάβει ότι το πολύ 5 άτομα είναι ψαγμένα και μέσα στα κόλπα...οι υπόλοιποι λέτε αυτά που σας έμαθαν να λέτε και νομίζετε πως είναι και απόλυτα και κράζετε όπως σας έκραζαν..." τότε τίθεται το απλό ερώτημα: εσύ που ζητάς την γνωμη ανθρώπων των οποίων την γνωμη δεν εκτιμάς τι είσαι? (εσκεμένη η ασυνταξία) Δεν έχει κανένα νόημα όπως καταλαβαίνεις αυτό το πράγμα.

    Από προπόνηση τι κάνεις?

  30. #60
    Junior Bodybuilder sobral7's Avatar
    Join Date
    12-05-13
    Posts
    155

    Default

    έχεις δίκιο φίλε...ζήτησα συγνώμη!!!Αυτό είναι το πρόγραμμα που ξεκίνησα τώρα με την ισοθερμιδική διατροφή

    ΔΙΑΤΡΟΦΗ
    1ο γευμα-80γρ. βρώμη σε νερό με 1κουτ. σούπας μέλι ή σταφίδες, 2 ολ.αβγά + 5 ασπρ.
    2ο γεύμα-σαλάτα εποχής και 7-10 ασπράδια αβγού και 1 ξυνόμηλο
    3ο γεύμα-μεσημεριανό (όπου θα περιέχει κρέας,σύνθετο υδα/κα και σαλάτα)
    1,5ώρες πριν την προπ whey σε φρέσκο χυμό περτοκάλι
    αμέσως μετα την προπ-bcaa σε σκόνη
    30 λεπτά μετα πλήρες γεύμα
    30 λεπτά πριν κοιμηθώ-
    250γρ. γιαούρτι 2% με 1 κουτ.σούπας τριμμ. καρύδια, 1 κουτ. κακάο, 1 μήλο τεμαχ

    ΒΑΡΗ

    Δε: πλάτη - Γάμπες
    Οπισθολαίμιες έλξεις σε τροχαλία 15-12-10-10
    έλξεις σε μονόζυγο 4 Χ όσες μπορείς
    έλξεις σε τροχαλία με στενή λαβή 15-12-10-10
    Κωπηλατική σε κάθισμα με στενη λαβή 12-10-10-8
    άρσεις τραπεζοειδών με αλτήρες 15-12-12-10-10
    Πιέσεις γαμπών όρθιος ή σε πρέσσα 5 Χ (20-12 επαν.)
    Πιέσεις γαμπών σε κάθισμα 5 Χ (20-12 επαν.)

    Τρ: Στήθος - Ώμοι
    Πιέσεις πάγκου με μπάρα 15-12-10-8
    Πιέσεις αλτήρων σε επικλεινή 12-10-8
    Ανοίγματα αλτήρων σε επικλεινή 15-12-10-10
    Μηχάνημα butterfly (πέγκ-ντεκ) 12-10-8
    Πιέσεις ώμων με αλτήρες σα κάθισμα (πλάτη ακουμπάει) 12-10-8
    Πιέσεις ώμων σε μηχάνημα 12-10-8
    Πλάγιες άρσεις αλτήρων 15-12-12-10-10

    Πε: Τρικέφαλοι - Δικέφαλοι
    Πιέσεις τρικεφάλων σε τροχαλία με ίσια λαβή 15-12-10
    Γαλλικές με στραβόμπαρα 12-10-8
    Βυθίσεις ανάμεσα σε πάγκους 3 Χ όσες μπορείς
    Πιέσεις τρικεφάλων σε τροχαλία με σκοινί 15-12-10
    Κάμψεις δικεφάλων με αλτήρες όρθιος εναλλάξ 15-12-10
    όρθιος με μπάρα 12-10-10-8
    Με στραβόμπαρα Larry Scott 10-10-10

    Πα: Δικέφαλοι ποδιών - Τετρακέφαλοι
    Κάμψεις δικεφάλων ποδιών σε μηχ. μπρούμυτα 15-12-10-10-8-15
    Διατάσεις δικεφάλων ποδιών με μπάρα ή αλτήρες 15-12-10-10
    Εκτάσεις τετρακεφάλων 15-12-10-8
    Πρέσσα 45ο 15-12-10-8
    Σκουότ ελεύθερα 12-10-8-6
    Προβολές με μπάρα 15-12-10-10

    Σα: κοιλιακοί - διατάσεις
    Ροκανίσματα σε επικλεινή σανίδα 4 σετ
    Ροκανίσματα σε επικλεινή για τους πλάγιους 4 σετ
    άρσεις γονάτων στο δίζυγο για τους κάτω 4 σετ
    Διατάσεις για όλο το σώμα


 
Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Κρίνετε Ελέυθερα!
    By maxmuscle in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 29
    Last Post: 04-04-10, 04:07
  2. να μαι κι εγω..γνωμες ελευθερα..
    By kouvidis.87 in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 68
    Last Post: 07-10-09, 00:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •