Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 15 of 15
  1. #1

    Default muay thai,kick boxing η box

    γεια σας παιδια..θα ηθελα τν γνωμη σας για αυτα τ τρια ειδη πολεμικης τεχνης..θα ηθελα να μου προτεινετε κατι αν κ νμζω οτι θα καταληξω στ muay thai.τ θελω για αυτοαμυνα στν δρομο γτ συμβαινουν πολλα..μενω καματερο.( κοντα πετρουπολη ιλιον περιστερι αν δν τ ξερετε :P ) θα ηθελα να μου πειτε καποιες καλες σχολες για αυτα τα τρια ειδη πολεμικων τεχνων στο περιστερι στο ιλιον κ στν πετρουπολη αν ξερετε.ευχαριστω.

  2. #2
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Καλησπερα! Αρχικα θα φανω λιγο κακος και θα πω οτι εδω στο Περιστερι που μενω εγω δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο επικινδυνα τα πραγματα σε σημειο να χρειαζεσαι προστασια. Παρ'ολα αυτα εγω εχω να σου πρωτεινω το MMA που τα συνδιαζει ολα αυτα συν την Ελληνορωμαικη. Μια καλη σχολη ειναι αυτη http://hellastopteam.gr/ εχει και αθλητες που κατεβαζει σε αγωνες αν σε ενδιαφερει για μετεπειτα εξελιξη. Ελπιζω να βοηθησα

  3. #3

    Default

    φιλε μενω καματερο.απο οτι ξερεις το καματερο ειναι μια μικρη πολη γεματη με παιδια τα οποια ειναι μπλεγμενα με ναρκωτικα..τπαρχουν κ οι συνδεσμοι τν ομαδων..που γινονται συνεχεια επεισοδια.ειδικα τρα τελευταια..ειχαν ερθει σχολειο μας για τσαμπουκα.μαχαιρωσαν παιδι απο το χαιδαρι κ ποσα αλλα.για αυτο θελω να γραφτω..καποια αλλη σχολη ξερεις? ευχαριστωω

  4. #4
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Λυπαμαι που το ακουω. Παντως το ξυλο δεν βοηθησε ποτε κανενα και απο προσωπικες εμπειριες σου μιλαω. Δυστηχως δεν ξερω καποια αλλη εκει κοντα σε εσενα. Πισω απο το δημοτικο κολυμβητηριο Περιστεριου πιο κατω απο τα σχολεια αν ξερεις εχει αλλη μια με kick box και muay thai που ειναι καλη. Αλλα και παλι επιμενω οτι δεν ειναι αυτη η λυση.

    Off: Εδω παντως εδω και κανα 6μηνο που κυκλοφορουν οι Διες δεν εχει γινει το παραμικρο.

  5. #5

    Default

    στν χωραφα νμζω λες..τ να σου πω ρρ φιλε.σε αυτες τς περιοχες να ξερεις κατι ολοι ειναι μπλεγμενοι..παρα πολλα παιδια στν ηλικια μου.κ τρα περισσοτεροι πουλανε παρα κανουν.πιστευω να σε καλυψα

  6. #6

    Default

    ξερεις πως λεγεται το αλλο?

  7. #7
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Ναι εκει λεω αλλα δεν θυμαμαι.
    Ναι ξερω πηγαινα με τα ποδια απο τον πεζοδρομο του Περιστεριου (αν ξερεις) μεχρι εκει οταν εκανα κολυμβηση και μεσα σε αυτα τα 6 χρονια ειδαν πολλα τα ματακια μου δυστηχως.

  8. #8

    Default

    ναι τ ξερω..εχω δει κ εγω πολλα

  9. #9
    New Member
    Join Date
    22-05-13
    Location
    Cyprus
    Posts
    22

    Default

    Gia sou file egw 3ekinisa prosfata muay thai kai pisteyw ine poli kalo gia auto amina ... emas vevaia o daskalos mas ine kalos kai mas proponi para poli kala alla an to thes mono kai mono gia autoamina pisteuw oti ine karate kalitero apoti 3erw

  10. #10

    Default

    ευχαριστω ρρ φιλε..βρηκα μια σχολη οπου μπορω να κανω κ muay thai και kickboxing..οποτε θα κανω κ τ δυο στν αρχη κ θα διαλεξω μετα..

  11. #11
    Junior Bodybuilder AvrilGR's Avatar
    Join Date
    28-03-13
    Posts
    102

    Default

    ΜΜΑ - KRAV MAGA ΓΙΑ ΑΥΤΟΑΜΥΝΑ , ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΙΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΛΕΧΤΕΙΣ ΚΑΝ.

  12. #12

    Default

    οπως κ να τ κανεις αν πας μια πολεμικη τεχνη νιωθεις πιο ανετα πιο ασφαλεις..

  13. #13
    New Member Venum's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Posts
    46

    Default

    Αν θές να πας μόνο για αυτοάμυνα θα πας σε σχολή αυτοάμυνας που ο δάσκαλος θα ειδικέυεται σε αυτό. Δεν λεώ το thai - kick boxing θα είναι +1 παραπάνω στον δρόμο αν το γνωρίζεις αλλά δεν είναι σχεδιασμένα για τον δρόμο. Σκέψου, μπορούν αυτές οι περίτεχνες κινήσεις να εφαρμοστούν άμεσα και αποτελεσματικά στον δρόμο, υπο κατάσταση άνχου και πανικού γιατί άλλο στην προπόνιση και άλλο στον δρόμο.
    Αυτό που έχεις να κάνεις είναι να σκεφτείς αν θες να πας να μάθεις μια τέχνη μόνο για τον δρόμο και για πρωσοπική πρωστασία ή μια τέχνη που θα είναι περισσότερο σαν άθλημα!

    Προσοχή στον Krav Maga. Οι περισσότερες σχολές είναι πραγματικά μούφα και εκεί πάει με levels, δηλαδή θα κάνεις την ύλη που θα έχει το level σου .
    Last edited by Venum; 03-06-13 at 22:01.
    -All day, Every Day-

  14. #14

    Default

    Εγώ θα σου πρότεινα το Krav Maga γιατί έχει σχεδιαστεί ακριβώς για αυτό τον σκοπό. Τώρα μεταξύ αυτών των τριών θα σου έλεγα πυγμαχία γιατί τα άλλα δύο βασίζονται πολύ στα πόδια και αν φοράς τζιν ή αν δεν κάνεις πολύ καιρό, χωρίς ζέσταμα θα έχεις θέμα.
    Training Hard, Fight Easy

  15. #15
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Ρε φιλε αμα κινδυνευει η ζωη σου, τι να σου πω παρε κανα οπλο καλυτερα....

    Οι πολεμικες τεχνες δουλευον το μυαλο πρωτα και μετα το σωμα. Η αυτοαμυνα πρεπει να 'ναι η τελευταια λυση οχι να συμβαινει καθε μερα!
    Victory loves preparation...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Σχολές Muay Thai Και Kick Boxing
    By ironbill93 in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 16
    Last Post: 21-10-18, 23:00
  2. Muay thai & kick boxing στα ΔΥΤΙΚΑ
    By revolution in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 11
    Last Post: 22-05-13, 14:12
  3. Kick Boxing ή Muay Thai?
    By alexgaita in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 3
    Last Post: 23-09-12, 18:32
  4. muay thai - kick boxing
    By andrews4 in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 7
    Last Post: 15-08-12, 15:10
  5. Thai Boxing και Kick Boxing
    By ShadowReaper in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 0
    Last Post: 29-04-06, 22:22

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •