Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 20 of 20
  1. #1

    Default Λιποδιαλύτες Animal Cuts

    γεια σας!είμαι καινούργιος στην παρέα σας! καταχή καλός σας βρήκα!<br>είμαι 26 χρόνον,1.70.
    πριν 2 μήνες ξεκίνησα γυμναστήριο,ήμουν 78,5 kg και μέσα σε 2 μήνες κατάφερα να φτάσω 72 kg.
    τώρα όλος για διαφορους λόγους σταμάτησα το γυμναστήριο.όπως καταλαβαίνετε έχω ακόμα λίπος αν και οι πάνω κοιλιακοί φαινωνται!
    θέλω από δω και πέρα να πάρω λιποδιαλυτή και έχω καταλήξει στο "animal cuts" από τα xtreme stores!
    θέλω να ρωτήσω
    1.το έχει δοκιμάσει κανεις?
    2.είναι αποτελεσματικό?
    3.θα με βοηθήσει στο να χάσω το περιττό λίπος?

    να σας αναφέρω ότι στο γυμναστήριο έκανα πρόγραμμα γραμμώσεις και αερόβια καθημερινά (διάδρομο,ποδήλατο)
    Last edited by kostaskiller; 20-05-13 at 21:15.

  2. #2
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Χωρίς προπόνηση τι να τον κάνεις τον "λιποδιαλύτη"; Άσε που ο συγκεκριμένος είναι μάπα.

  3. #3

    Default

    Την αερόβια άσκηση δεν θα την αφήνω! ούτε την διτροφή! απλά θέλω να πάρω λιποδιαλυτή γιατί έτσι μου έχει κολλήσει στο μυαλό και σαν επιπλέον βοηθητικό!
    Να ρωτήσω και κάτι ακόμα αν και είναι εκτος θέματος!
    Που μπορώ και πως μπορώ να κάνω λιπομετρηση με εύκολο και οικονομικό τρόπο??

  4. #4
    Junior Bodybuilder Παναής's Avatar
    Join Date
    06-03-12
    Posts
    161

    Default

    οταν λες "προγραμμα γραμμωσης" στο γυμναστηριο τι εννοεις?
    My results are my motivation...I exercise like my life depends on it....

  5. #5

    Default

    Ενοοώ ότι οι ασκήσεις και οι επαναλήψεις που έκανα μου είπε ο γυμναστής ότι είναι για γράμμωση! Δηλαδή έκανα full βάρη! Ίσος να με κορόιδεψε γιατί είμαι και λίγο άπειρος σε αυτό το θέμα αλλα τουλάχιστον έτσι μου είπε!

  6. #6

  7. #7
    Pumping Iron manuserpro's Avatar
    Join Date
    13-03-13
    Posts
    300

    Default

    πωπω φιλαρακι μου χρειαζεσαι πολυυυυυυυ διαβασμα.....φιλικα παντα...

  8. #8
    Junior Bodybuilder Παναής's Avatar
    Join Date
    06-03-12
    Posts
    161

    Default

    δεν μπορω να δω την φωτο αλλα απο το επομενο σχολιο καταλαβαινω πως εχουν τα πραγματα...
    My results are my motivation...I exercise like my life depends on it....

  9. #9

    Default

    τι εννοείς?

  10. #10
    Junior Bodybuilder Παναής's Avatar
    Join Date
    06-03-12
    Posts
    161

    Default

    εμφανισε καπως την φωτο και θα σου πω τι εννοω...
    My results are my motivation...I exercise like my life depends on it....

  11. #11

    Default

    imgur.com/ZtA76uo.jpg

  12. #12
    Junior Bodybuilder Παναής's Avatar
    Join Date
    06-03-12
    Posts
    161

    Default

    σορρυ φιλε νομιζα πως ειχες βαλει το προγραμμα που σου εδωσε ο γυμναστης σου...για πες λοιπον...σου ειπε λιγα κιλα πολλες επαναληψεις?
    My results are my motivation...I exercise like my life depends on it....

  13. #13

    Default

    ακριβώς έτσι! βεβαια εγώ έβαζα περισσότερα κιλά από αυτά που μου έλεγε!
    έχασα 7 κιλά περίπου σε λιγότερο από 2 μήνες!
    παράλληλα πήρα και λίγο μυϊκό όγκο όπως φαίνεται στην φωτό!

  14. #14
    Pumping Iron manuserpro's Avatar
    Join Date
    13-03-13
    Posts
    300

    Default

    Quote Originally Posted by kostaskiller View Post
    ακριβώς έτσι! βεβαια εγώ έβαζα περισσότερα κιλά από αυτά που μου έλεγε!
    έχασα 7 κιλά περίπου σε λιγότερο από 2 μήνες!
    παράλληλα πήρα και λίγο μυϊκό όγκο όπως φαίνεται στην φωτό!
    φιλε μου ποιος ειναι ο ακριβης σου στοχος?

  15. #15
    Junior Bodybuilder Παναής's Avatar
    Join Date
    06-03-12
    Posts
    161

    Default

    λοιπον...καταρχας η καραμελα "λιγα κιλα πολλες επαναληψεις" για καψιμο λιπους πρεπει να σταματησει απο τους περισσοτερους γυμναστες που κυκλοφορουν...οταν ειμαστε αρχαριοι, η ενασχοληση με τα βαρη (συν μια σχετικα προσεγμενη διατροφη) μπορει να μας φερει σε ενα σημειο, που οτι προγραμμα κι αν καναμε θα δουμε καποιο αποτελεσμα...οσο για τον λιποδιαλητη, δεν χρειαζεσαι σε αυτη την φαση...δωσε εμφαση σε σωστη προπονηση και διατροφη και θα κοψεις μια χαρα...


    Υ.Γ: πες στον γυμναστη σου να σκησει τα πτυχια του και να παρετηθει γιατι περιμενουν πολλα χρησιμα παιδια εκει εξω
    My results are my motivation...I exercise like my life depends on it....

  16. #16

    Default

    ο στόχος μου είναι να κάνω ένα γυμνασμένο , γραμμωμένο σώμα χωρίς περιττό λίπος! όχι να γίνω bodybuilder. πιστεύω ότι είμαι σε καλο δρόμο!
    αν και δεν ξέρω καθόλου το ποσοστό του λίπους μου!
    δεν έχει στο γυμναστήριο όργανο μέτρησης!
    όσο για τον γυμναστή ο τύπος είναι τις πλακας!
    επαρχεία βλέπεις! οποτε οποιοσδήποτε ανοίγει ένα γυμναστήριο και γίνετε ειδικός!

  17. #17
    Pumping Iron manuserpro's Avatar
    Join Date
    13-03-13
    Posts
    300

    Default

    [QUOTE=Παναής;1102390]λοιπον...καταρχας η καραμελα "λιγα κιλα πολλες επαναληψεις" για καψιμο λιπους πρεπει να σταματησει απο τους περισσοτερους γυμναστες που κυκλοφορουν...οταν ειμαστε αρχαριοι, η ενασχοληση με τα βαρη (συν μια σχετικα προσεγμενη διατροφη) μπορει να μας φερει σε ενα σημειο, που οτι προγραμμα κι αν καναμε θα δουμε καποιο αποτελεσμα...οσο για τον λιποδιαλητη, δεν χρειαζεσαι σε αυτη την φαση...δωσε εμφαση σε σωστη προπονηση και διατροφη και θα κοψεις μια χαρα...


    ο,τι λεει το παλικαρι..γνωμη μου παντως,αν θες κιαλλο ογκο πανω σου μην κανεις υποθερμιδικη διατροφη..κανε εστω ισοθερμιδικη......

  18. #18
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by kostaskiller View Post
    ο στόχος μου είναι να κάνω ένα γυμνασμένο , γραμμωμένο σώμα χωρίς περιττό λίπος! όχι να γίνω bodybuilder. πιστεύω ότι είμαι σε καλο δρόμο! ... οποτε οποιοσδήποτε ανοίγει ένα γυμναστήριο και γίνετε ειδικός!
    Τότε τι γυρεύεις σε ένα forum που λέγεται bodybuilders.gr;!

    Γιατί, οποιοσδήποτε γράφει πίσω από μια οθόνη κι ένα πληκτρολόγιο, γίνεται ειδικός;! Με ποιό κριτήριο εμπιστεύεσαι εμάς κι όχι εκείνον που πληρώνεις;!

    Οι ερωτήσεις μου αυτές, πέρα του να κάνουμε και λίγη πλάκα, είναι και για να σε ταρακουνήσουν λίγο. Και γιατί να το κάνω αυτό;! Πολύ απλά γιατί είμαι σίγουρος πώς ούτε σωστή διατροφή, ούτε σωστή προπόνηση κάνεις, κατά τα δικά μου κριτήρια πάντα.

    Από τη φωτογραφία που είδα είσαι πολύ λεπτός, εντάξει φαίνονται λιγάκι οι κοιλιακοί σου, έχεις και μια φλέβα στο ένα χέρι και απ' ότι καταλαβαίνω προσπαθείς να δείξεις λίγο καλύτερα τους κοιλιακούς σου. Αυτό όμως δεν είναι γράμμωση. Δεν είναι γραμμωμένο σώμα.

    Το γραμμωμένο σώμα έχει πέρα από μια εξάδα κοιλιακών, μυικά σχήματα, λεπτό δέρμα, φλεβικότητα και τις όποιες μάζες έχει κρατήσει ο άλλος.

    Τα γράφω λοιπόν μπας και σε βοηθήσω να καταλάβεις ότι έχεις μια διαστρεβλωμένη άποψη για τη γράμμωση.

    Σ' αυτό που ρωτάς: Σε εμένα το Animal Cuts δουλεύει τέλεια και μάλιστα στη μονή δόση!!! Είναι το αγαπημένο μου!!! Εγώ το παίρνω πάντως μετά τις 6 εβδομάδες δίαιτας κι όταν έχω ήδη κάνει το 70% της δουλειά που πρέπει και φτιάχνω "λεπτομέρειες" πάνω μου.

    Αυτά για την ώρα... σε προτρέπω σε διάβασμα των βασικών άρθρων του forum μας!!! Καλή δύναμη!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  19. #19
    New Bodybuilder
    Join Date
    08-04-13
    Posts
    4

    Default

    καλησπερα παιδια και απο μενα...ειμαι 23 χρονων,1.68 και 64κιλα...παω γυμναστηριο εναμιση χρονο με πολυ προσπα8εια κ προσεχω αρκετα την διατροφη μου..εχω γραμμωσει αρκετα μπορω να πω!!!κανω βαρη ετσι ωστε να πιεζομαι αρκετα και τρεξιματακι στον διαδρομο και οποτε εχω χρονο παω και εξω!!!αυτο που εχω σαν στοχο ειναι να φαινονται οι κοιλιακοι μου καλα...το εχω πετυχει εν μερη αλλα εχω σοσιβιακι που λεμε στους κατω κοιλιακους αν και ψιλοφαινεται το V!!!πριν 2 μηνες ειχα παρει την πρωτεινη ths plv whey k to hydroxycut hardocore elite!!!την πρωτεινη την συνεχιζω ακομα αλλα τον λιποδιαλυτη τον σταματησα γτ ειχα καποιες ενοχλησεις στην καρδια και υπε8εσα οτι ειναι απο τους λιποδιαλυτες μιας και πηγα στον γιατρο 2 φορες και με ωρηκε υγιεστατο απο 8εμα καρδιας!!!!μολις τον σταματησα,σταματησαν κ οι πονοι να συμπληρωσω!!

    αυτο που 8ελω να ρωτησω ειναι αν ξερετε καποιον καλο,δοκιμασμενο λιποδιαλυτη που να μην εχει σοβαρες παρενεργειες γιατι 8ελω να χασω το τελικο λιπος-υγρα που εχω στο κατω μερος τησ κοιλιας μου!!!ευχαριστω πολυ!!!

  20. #20

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Απο αυτα που εχεις διαβασει στο φορουμ (που φανταζομαι το εχεις κανει πριν ρωτησεις), εχεις παρατηρησει οτι υπαρχουν λιποδιαλυτες που καινε λιπος οπως λες; Εισαι 64 κιλα και θες να χασεις κι αλλο, οκ δεν εισαι ψηλος αλλα το να εισαι 60 κιλα θεωρεις οτι ειναι κατι αισθητικα ωραιο; Γιατι δεν στοχευεις σε μια σταδιακη ανοδο μυικης μαζας η οποια θα βοηθησει και στην καυση του λιπους; Στο λεω για να μην χανεις τον χρονο σου με μαγικα χαπια που δεν υπαρχουν. Κρινοντας κιολας απο τις παρενεργειες που νομιζεις οτι ειχες στην καρδια (δεν ειναι ετσι οι παρενεργειες απλα για ενημερωση στο λεω), νομιζω σου λειπουν και βασικες γνωσεις γυρω απο τα συμπληρωματα. Αν παρολα αυτα επιμενεις σε αυτο που θες να κανεις, ειμαι σιγουρος οτι τα παιδια μπορουν να σε βοηθησουν να κανεις πιο αυστηρη την διατροφη σου ή να βαλεις καποια ακομα αεροβια ισως και να πετυχεις αυτο που θες.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Fat Burner-Animal Cuts
    By adiPREME in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 20-03-13, 19:16
  2. Animal Cuts Universal
    By alter45 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 05-12-06, 08:54

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •