Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 8 12345 ... LastLast
Results 1 to 30 of 238
  1. #1
    junglist's Avatar
    Join Date
    27-03-13
    Location
    ΖΩΓΡΑΦΟΥ
    Posts
    104

    Post Assault της Musclepharm - Γνώμες Προεξασκητικού;

    Assault της Musclepharm (NO)

    Έψαξα και δεν βρήκα σχετικό θέμα.
    Το έχει δοκιμάσει κανείς το συγκεκριμένο;
    Μου το έχουν προτείνει φίλοι για περισσότερη αντοχή κατά την εκγύμναση.

    Για χρήση από άτομο που δεν έχει ξαναδοκιμάσει κάποιο ΝΟ τι έχετε να προτείνετε ως προς την χρήση;
    Σε συνδυασμό με μια πρωτείνη που παίρνω μπορεί να δημιουργηθεί κάποιο θέμα;

    assault_supplement_facts.jpg

    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Γεια σου. Το εχω δοκιμασει και το θεωρω πολυ καλο προσωπικα. Δινει και ενεργεια κατα την διαρκεια της προπονησης και η γευση λεμονι ειναι πολυ ωραια χωρις να αφηνει εντονη αισθηση στο στομα.

  3. #3

    Default

    Ωραίο νιτρικό, ωραία πρηξίματα,δύναμη k το κυριότερο δεν έχει κρασάρισμα.Mου δούλεψε σε ολόκληρη την δόση k όχι στο 1/2 για εμένα το δεύτερο καλύτερο που έχω δοκιμάσει.

  4. #4
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Σωστος ξεχασα να αναφερω οτι και εγω πηρα ολοκληρη την δοση.

  5. #5

    Default

    Το εχει προσφορα ο Πορτογάλος 2+1 "δώρο"
    Last edited by Eytyxhs; 25-05-13 at 19:30.

  6. #6
    New Member
    Join Date
    10-10-10
    Posts
    48

    Default

    Μια δόση πριν την προπόνηση και εισαι μια χαρα. Δεν θα σου δημιουργήσει κανενα προβλημα ο συνδυασμός με την πρωτεΐνη ;)

  7. #7
    Junior Bodybuilder GeorgeV77's Avatar
    Join Date
    16-06-08
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    180

    Default

    εχει τις περισσοτερες καλες κριτικες σε πολλα sites στο εξωτερικο.

  8. #8
    junglist's Avatar
    Join Date
    27-03-13
    Location
    ΖΩΓΡΑΦΟΥ
    Posts
    104

    Default

    Quote Originally Posted by Eytyxhs View Post
    Το εχει προσφορα ο Πορτογάλος 2+1 "δώρο"
    Ακριβώς για αυτό αποφασίσαμε 3 άτομα από το γυμ. να μοιραστούμε τα 3 κουτιά της προσφοράς.

    Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις πληροφορίες. Το σκεπτικό λοιπόν είναι παίρνοντας αυτή την ουσία σε βοηθάει να αποδώσεις πολύ καλύτερα με υπερπροσπάθεια κτίζοντας επιπλέον μυϊκό ιστό.
    Το θέμα λοιπόν είναι, τι γίνεται όταν σταματήσεις μετά από 1-2 μήνες το ΝΟ; Πέφτεις και στα κιλά που σήκωνες και που είχες πάρει πάνω σου ή σου μένει το αποτέλεσμα όσο συνεχίζεις το gym;

  9. #9
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Άμα δουλέψεις σωστά κατά τη διάρκεια του νιτρικού και δημιουργήσεις μυικό ιστό γιατί να φύγει μόλις το σταματήσεις?

  10. #10

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δεν υπαρχει κανενας επιπλεον μυικος ιστος με αυτο το συμπληρωμα. Γενικα θα σου δωσει λιγο παραπανω ενεργεια και θα εχεις καλυτερη αιματωση αλλα δεν εχει καμια σχεση με την αυξηση του μυικου ιστου, δεν εχει καμια "αναβολικη" δραση. Αρα οταν το σταματησεις που λες, δεν θα πρεπει να εχεις καμια διαφορα εκτος ισως απο μειωμενη ενεργεια σε σχεση με πριν. Αλλα οπως και να'χει οπως καταλαβαινεις δεν μπορει παντα να στηριζεσαι σε αυτα. Δηλαδη αν καταφερνεις και εχεις μια σωστη διατροφη πλουσια σε υδατανθρακες, κοιμασαι-ξεκουραζεσαι καλα και πριν την προπονηση αν θες 1 δυνατο καφε, θα εχεις μια χαρα αποτελεσματα, πρηξιματα και ενεργεια. Μην σκεφτεσαι οτι το συμπλήρωμα αυτο θα δωσει κατι τρομερα αισθητο πανω σου γιατι θα απογοητευτεις.

  11. #11
    junglist's Avatar
    Join Date
    27-03-13
    Location
    ΖΩΓΡΑΦΟΥ
    Posts
    104

    Default

    Quote Originally Posted by Mikekan View Post
    Άμα δουλέψεις σωστά κατά τη διάρκεια του νιτρικού και δημιουργήσεις μυικό ιστό γιατί να φύγει μόλις το σταματήσεις?
    Γιατί προφανώς δεν θα σηκώνεις μετά αυτά που σήκωνες πριν με την βοήθεια του ΝΟ.

  12. #12
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Γιατί να μην τα σηκώνεις αφού μυικά θα έχεις ανέβει. Anyway φίλε μου προφανώς και δεν θα κατέβεις στο Arnold με ένα νιτρικό, αλλά λογικά αν πιάσει θα σε βοηθήσει.

  13. #13
    Pumping Iron apostolos3's Avatar
    Join Date
    27-01-10
    Location
    London, UK
    Posts
    250

    Default

    απλα θα σου δωσει ενα πρηξιμο για να κοιτιεσαι στον καθρεφτη και να χαιρεσαι,
    θα σου δωσει με αλλα λογια κουραγιο να συνεχισεις

  14. #14
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Τόσο απλα; Έχω ακούσει πολυ κόσμο να ορκίζεται στην αποτελεσματικότητα του Assault!
    Μιχάλης

  15. #15

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Tιγκα στην παραπληροφορηση ειστε μερικοι...τουλαχιστον αν δεν καταλαβαινετε κατι μην το μεταφερετε. Μυικος ιστος με τα νιτρικα...

  16. #16
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Quote Originally Posted by apostolos3 View Post
    απλα θα σου δωσει ενα πρηξιμο για να κοιτιεσαι στον καθρεφτη και να χαιρεσαι,
    θα σου δωσει με αλλα λογια κουραγιο να συνεχισεις
    Αυτό είναι η θεωρία της αύξησης του νιτρικού οξειδίου. Η οποία μάλλον δεν ισχύει, ωστόσο μέσω άλλων μηχανισμών κάποια συμπληρώματα δίνουν τα πρηξίματα που λες. Κατά τα άλλα τα pre workout είναι τσίτες, ενέργεια και διάθεση.

    Γιώργο, δε νομίζω ότι μιλάνε για αναβολική δράση, αλλά για παραπάνω ενέργεια->καλύτερη απόδοση->μεγαλύτερα κέρδη.

  17. #17

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Nαι οκ ρε παιδια ποσο καιρο θα παρεις το συμπληρωμα; Δηλαδη αν το παρεις για 1 μηνα πιστευουμε σε φυσικο αθλητη μπορει να κανει ουσιαστικη διαφορα; Τα παιδια προφανως ειναι εντελως αρχαριοι και ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ θα βλεπουν διαφορα, αλλα δεν θα εχει καμια σχεση το συμπληρωμα.

  18. #18
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Γιώργο εννοώ κάνοντας σκληρότερες και επίμονες προπονήσεις και όχι προφανώς παίρνοντας το νιτρικό, ίσως να μην το εξέφρασα σωστά.

    EDIT: Aυτό που λέει ο φίλος Παυλίδης.

  19. #19

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ναι σε καταλαβα εσενα, απλα δεν θελω να μενει η εντυπωση στους νεους οτι παιρνουν ενα συμπληρωμα και ξαφνικα ολη η προοδος τους εξαρταται απο αυτο. Το βλεπω καθε μερα στο γυμναστηριο. Παιρνουν κατι, μετα τελειωνει, δεν εχουν λεφτα να παρουν αλλο και ψυχολογικα και μονο πεφτει η ενταση στις προπονησεις τους, δεν εχουν πλεον ορεξη κλπ. Αυτος ειναι και ο λογος που ειμαι αντιθετος στην χρηση συμπληρωματων τα 2-3 πρωτα σοβαρης προπονησης, γιατι εκει ειναι το καλυτερο σημειο να καταλαβεις το σωμα σου, πως αντιδρα στις προπονησεις, τι δουλευει για σενα, ποσο σημαντικο ρολο παιζει η διατροφη και η ξεκουραση. Αν στους 3 μηνες γυμναστηριο ξεκινησεις συμπληρωματα , υποσυνειδητα και μονο σου δημιουργειται η εντυπωση πως "εξαρτασαι" απο αυτα... ενω η αληθεια ειναι οτι ζητημα να ειναι το 5%.

  20. #20

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Ναι σε καταλαβα εσενα, απλα δεν θελω να μενει η εντυπωση στους νεους οτι παιρνουν ενα συμπληρωμα και ξαφνικα ολη η προοδος τους εξαρταται απο αυτο. Το βλεπω καθε μερα στο γυμναστηριο. Παιρνουν κατι, μετα τελειωνει, δεν εχουν λεφτα να παρουν αλλο και ψυχολογικα και μονο πεφτει η ενταση στις προπονησεις τους, δεν εχουν πλεον ορεξη κλπ. Αυτος ειναι και ο λογος που ειμαι αντιθετος στην χρηση συμπληρωματων τα 2-3 πρωτα σοβαρης προπονησης, γιατι εκει ειναι το καλυτερο σημειο να καταλαβεις το σωμα σου, πως αντιδρα στις προπονησεις, τι δουλευει για σενα, ποσο σημαντικο ρολο παιζει η διατροφη και η ξεκουραση. Αν στους 3 μηνες γυμναστηριο ξεκινησεις συμπληρωματα , υποσυνειδητα και μονο σου δημιουργειται η εντυπωση πως "εξαρτασαι" απο αυτα... ενω η αληθεια ειναι οτι ζητημα να ειναι το 5%.

    πολύ σωστά τα λες αλλα επειδή ο φίλος από πάνω θα το πάρει άσχετα αν του λες εν μέρη ότι τα νιτρικά είναι πεταμένα λεφτά,τουλάχιστον ας γνωρίζει ότι το μονο που θα δει θα ναι πρηξιματα k ένταση στην προπόνηση χωρίς καμια αναβολική δράση όπως είπες.

  21. #21

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Σωστο φιλε, εγω οπως βλεπεις συμφωνω μαζι σου. Ειναι φοβερο ομως οτι οι νεοι διαβαζουν μονο αυτο που τους συμφερει (βασικα αυτο που θα περιμεναν να ακουσουν). Τα υπολοιπα τα αγνοουν. Ενταξει δεν πειραζει, πληρωνεις και μαθαινεις.

  22. #22
    junglist's Avatar
    Join Date
    27-03-13
    Location
    ΖΩΓΡΑΦΟΥ
    Posts
    104

    Default

    Παιδιά με το φαγητό τι γίνεται πριν την λήψη της δόσης;
    Πρέπει να μείνει κάποια ώρα τελείως άδειο ή ένα φρούτο πχ μπορούμε να το φάμε 30-40 λεπτά πριν;

  23. #23

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Γενικα τα συμπληρωματα του ειδους δουλευουν καλυτερα με αδειο στομαχι. Παρολα αυτα, εγω μερικες φορες που γυρναω και πειναω παρα πολυ, 1-2 φρουτα μαζι με το αναλογο συμπληρωμα τα καταναλωνω και δεν ειδα ποτε διαφορα στην δραστικοτητα.

  24. #24
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Τα παιδια προφανως ειναι εντελως αρχαριοι και ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ θα βλεπουν διαφορα, αλλα δεν θα εχει καμια σχεση το συμπληρωμα.
    σιγουρα μεγαλο πραγμα η ιδεα! προσωπικα ζητημα να εχω παρει νιτρικο δυο τρεις φορες οσα χρονια γυμναζομαι για το οτι πραγματι αυτο που δινει ειναι ενεργεια και γενικα δεν ηθελα να εξαρτηθω απο αυτο και μετα εαν δεν εχω να ΝΟΜΙΖΩ οτι δεν εχω ενεργεια και τετοια.που στην ουσια οπως ειπες το 5% δινει
    everything is mind!!!
    -επισης γιαμενα το καλυτερο νιτρικο ειναι η ξεκουραση!
    Last edited by lary2332; 28-05-13 at 13:53.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  25. #25
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Δοκιμασα ένα δείγμα από το συγκεκριμένο συμπληρωμα πριν μήνες. Τίποτα παραπάνω από λίγη έξτρα ενέργεια, ότι ακριβώς δηλαδή περίμενα.

  26. #26
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Everything is mind!!
    Για εμενα λαρυ το καλυτερο νιτρικο ειναι το παθος για αυτο που κανεις και γουσταρεις-αγαπας :D

  27. #27
    junglist's Avatar
    Join Date
    27-03-13
    Location
    ΖΩΓΡΑΦΟΥ
    Posts
    104

    Default

    Αυτό με το ότι πρέπει να πίνεις 3.8 λίτρα νερό την ημέρα τι νόημα έχει;
    Πίνω σταθερά 2 λίτρα την ημέρα, αλλά να τα διπλασιάσω μου φαίνεται κομμάτι δύσκολο.
    Και αυτό πρέπει να γίνεται μόνο για τις ημέρες που θα παίρνω το NO ή γενικά;

  28. #28
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    12-06-05
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    144

    Default

    το εχω δοκιμασει κ ενω για εναν περιεργο λογο την πρωτη μερα που το πηρα ενιωσα καποια πρηξιματα κ φλεβικοτητα απο εκει κ μετα πολυ λιγα πραγματα εως τπτ.απο προεξασκητικα αυτο που ενιωθα με διαφορα ηταν το jack3d η πρωτη εκδοση.

  29. #29
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Eγω το ειχα δοκιμασει στο 1 και 1,5 scoop.Δεν ειδα καμια διαφορα,περα απο την μεγαλη ποσοτητα νερου που επρεπε να καταναλωσω για να το διαλυσω,βαση των οδηγιων,πραγμα που με φουσκωσε και εκανε τα πραγματα χειροτερα στην προπονηση.

  30. #30
    New Member
    Join Date
    05-04-08
    Location
    .
    Posts
    33

    Default

    Πρωτον,ειστε τυχεροι οσοι προλαβατε απο prozis,τελος η προσφορα,την οποια ναι μεν την προλαβα αλλα ηταν out of stock.
    Δευτερον,το συγκεκριμενο νιτρικο εχει μεσα και κρεατινη,και γενικα τα νιτρικα καποια εχουν μεσα κρεατινη,που βοηθα στην μυικη αναπτυξη,ενω καποια αλλα δεν εχουν κρεατινη,που βοηθα ομως στο αμεσο αποτελεσμα,φλεβωση κτλ...

    Το χοντρο του πλεονεκτημα ειναι οτι θες ενα scoop για να σε πιασει,μη σου πω κ παραπανω αν το συνηθισεις,κατι που σημαινει οτι το κουτι αναθεμα κ αν σου βγαλει 2 βδομαδες με καθημερινη σχεδον προπονηση..Αποτελεσμα ειδα,να το παρεις,προσωπικη γνωμη καλυτερο απο το noxplode,δινει καλη συγκεντρωση και δυναμη,αλλα μη περιμενεις να δεις φλεβωσεις εφε κτλ...

    Τελος,ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ολα μα ολα τα νιτρικα που εχω δοκιμασει,μετα το jack3d,ειναι ενα τπτ μπροστα του..Θεος χωρεστο...


 
Page 1 of 8 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Arnold Iron Series - MusclePharm - Iron Whey (Διακοπή Σειράς)
    By Musclemar in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 44
    Last Post: 05-09-16, 22:49
  2. Combat Powder της MusclePharm - Απόψεις;
    By Lefteris Kolovos in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 26
    Last Post: 10-02-15, 20:36
  3. MusclePharm Amino1
    By Musclemar in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-13, 08:45
  4. Musclepharm Re-Con: Γνώμες;
    By axil_1990 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 27-07-13, 18:21
  5. Επιλογή Προεξασκητικού - Nutrabolics Hemorush
    By initiald in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 28
    Last Post: 15-05-12, 16:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •