Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 16 of 16
  1. #1
    New Member MUSCULAR's Avatar
    Join Date
    17-05-13
    Location
    Βόλος
    Posts
    43

    Default Συμβουλές σε Πρόγραμμα και Διατροφή για Γράμμωση

    Γεια σας παιδες θα ηθελα τη βοηθεια σας στο θεμα π εχω..

    Εχω 1.82 υψος ειμαι 88kg κ εχω 7.30% υποδουριο λυπος μετριμενος απο το γυμναστη μ!
    Ειμαι στεγνος στο στηθος στην πλατη στα χερια κ οι κοιλιακοι μ φενοντε μονο οι δυο επανο..αλλα!!
    3 χρονια τρ που εχω ασχοληθει με το γυμναστηριο,παλεοτερα να πω πως μεχρι πριν 5 χρονια στο
    σχολειο δηλαδη ημουν υπερβαρος!ημουν 95κιλα λιπος..μεχρι π αποφασησα να κανω διαιτα κ γυμναστικη
    αεροβια ποιο πολυ κ εμπαση περιπτωση σημερα εχω φταση σε ενα σημειο π ειμαι "σχεδον"ετσι οπωσ θα ηθελα..
    Το προβλημα ειναι οτι οσο κ αν προσπαθω οτι κ αν εχω κανει κ εχω αλαξη στη διατροφη μ κ στο προγραμμα
    μ στο γυμναστηριο..δεν μπορω να στεγνωσω τελειωσ..!!στο μερος τησ κοιλιας ειναι σαν...οχι ακριβως εχει ξεχιλοσει
    γτ δεν κρεμετε..αλλα δεν μαζευει σε εκινο το σημειο δεν στεγνωνει οπως στα υπολοιπα μεροι!γιαυτο κ δεν μπορω
    να βγαλω κοιλιακους!κ ενασ φιλος μ π κανουμε γυμναστικη μαζι εχει 7.50% υποδουριο κ ειναι φετεσ! πωσ γινετε
    αυτο..ξερει κανεις?γτ εγω οταν πω να κανω κτ παραπανο μπας κ φετιασω..χανω μυηκη μαζα κ μονο εκεινο το σημειο
    δε λεει να αδειασει..στη κοιλια κ λιγο στα ποδια κ στα οπισθια..ειναι μαλακο κ πλαδαρο το σημειο..οχι πολυ!τοσο ομως
    ωστε να μην ειμαι στεγνος

  2. #2
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Αν είχες στην πραγματικότητα 7,5% λίπος δεν θα έκανες αυτή την ερώτηση.

    Φωτογραφίες θα βοηθούσαν για να καταλάβουμε το πρόβλημά σου. Εγώ δε χαμπάριασα τίποτα...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #3
    New Member MUSCULAR's Avatar
    Join Date
    17-05-13
    Location
    Βόλος
    Posts
    43

    Default

    Φιλος στην πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω να μ πειτε!!το ΣΚ μαλλον π θα εχω χρονο. Ευχαριστω..!!

  4. #4
    New Member MUSCULAR's Avatar
    Join Date
    17-05-13
    Location
    Βόλος
    Posts
    43

    Default

    Attachment 15439Attachment 15440Attachment 15441Attachment 15442Attachment 15443Attachment 15444Attachment 15445Attachment 15446

    Φιλε mazda 6 αυτες ειναι οι φωτογραφιες π μπορεσα να βγαλω...τα φωτα σ τωρα..! :P

  5. #5
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Καλή πλάτη, ώμοι και χέρια. Το στήθος είναι πίσω και θέλει δουλειά.

    Όποιος σου είπε ότι είσαι στο 7,5% να του πεις ότι ένας Mazda 6 από το bodybuilders.gr είναι κρυφός Mr. Olympia, έχει σπάσει τον τετραγωνισμό του κύκλου, έχει κάνει γάιδαρο να πετάξει και έχει πλακώσει στο ξύλο και τον Τσακ Νόρις... έλεος... άκου 7,5%...

    Είσαι σε πολύ καλό, σε ζηλευτό θα έλεγα δρόμο, για την ηλικία σου, αλλά φίλε εαν δε κάνεις σοβαρή προσπάθεια γράμμωσης θα είναι κρίμα. Και λέω σοβαρή γιατί έχεις τα φόντα να γραμμώσεις καλά κι όχι να βγάλεις δυό γραμμές στη κοιλιά σα τα μοντέλα.

    Μη με ρωτήσεις τι να κάνεις (σίγουρα όχι λιποδιαλυτικό). Μάθε να διαβάζεις άρθρα του forum, βγάλε μια διατροφή ώστε να μάθεις να τρως, κάνε αεροβική και δυνατή προπόνηση κι όταν τα φτιάξεις όλα, τότε θα κάνουμε διορθώσεις. Μη ζητήσεις κι εσύ μασημένη τροφή. Φέρσου έξυπνα... στον εαυτό σου!!!

    Καλή συνέχεια!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  6. #6
    New Member MUSCULAR's Avatar
    Join Date
    17-05-13
    Location
    Βόλος
    Posts
    43

    Default

    Χαχαχαχα ενταξη θα τ το πω αγορινα..!:P αυτος εχει ενα οργανο σαν τσιμπιδα με ενα μετριτη μαχους επανο κ μας μετραει σε στηθος χερια πλατη πλευρα κοιλια κ ποδια βαζι μετα στον υπολογιστη σε ενα προγραμα τισ μετρισοις την ηλικια υψοσ κ βαροσ ε κ μασ λεει μετα ποσο ειμαστε.. αλλα για να το λεσ εσυ μαλλον ειναι ανακριβεις..!! Σ ευχαριστω για τα καλα λογια για την ενθαρινση κ τη βοηθεια σ φιλος..!δεν ειχα σκοπο να σε ρωτησω λεπτομεριες τι να κανω κ να σε ζαλησω..μεσα σε αυτο το forum μπορω να βρω ολεσ τισ απαντησεισ μονος μ! Μονο ενα πραγμα θα σε ρωτησω..! γτ εγω νομιζα οτι το αττου μ βαση DNA ηταν το στηθος μ..κ οτι υπερτερουσα στους ομουσ κ στα χερια..μηλαω βαση των προπονησεων μ στο που εχω πρηξηματα κ φενετε ωραιο μετα απο προπ π ειμαι αιματομενοσ..!εσυ μ αλλαξες ολο το πλανο τρ..δεν ειχα σκοπο να την ψαξω με την προπ στηθους μ αλλα θα κανω μια προσπαθεια! θα σ γραψω την προπ στηθουσ μ κ αν θελεις απαντησε μ αν βρεισ καποιο λαθοσ

    1.Πιεσεισ αλτηρων στον επικληνη
    2.πιεσεισ μπαρασ οριζοντιο
    3.cross over
    4.ανοιγματα στον οριζοντιο
    κανω 3σετ απο 10-8 επαναληψεις,ορια.. / προσεξε τρ! στην επομενη προπ στηθουσ αλλαζω τισ ασκησεισ δλδ
    1.πιεσεισ αλτηρων στον οριζοντιο!
    2.πιεσεισ μπαρασ επικληνη!
    3.cross over το αφηνω το ιδιο μιασ κ το κανω για να γεμισω το στηθοσ μεσα κ οχι να χτυπισω απο διαφορετικη πλευρα οπωσ στισ υπολοιπεσ
    4.ανοιγματα στον επικληνη
    Αυτο το κανω για να μην συνιθιζουν οι μυσ την ιδια ασκηση..αλλα κ για να γυμναζω το στηθοσ μ ολοκληρομενα δλδ ουτε μπαρεσ συνεχεια ουτε αλτηρεσ..αλλα κ τα δυο
    Τι εχεισ να πεισ? :P αν κανω μλ...ια πεσ μ!

  7. #7
    New Member MUSCULAR's Avatar
    Join Date
    17-05-13
    Location
    Βόλος
    Posts
    43

    Default

    με συγχωρεισ οχι "υπερτερω" αλλα μειονεκτω!

  8. #8
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Πραγματικά δε βρίσκω το λόγο που το κάνεις αυτό... ο λόγος που γράφεις έχει τον εξής αντίλογο: και γιατί δε κάνεις συνέχεια τις ίδιες ασκήσεις ώστε να μπορέσεις μετά από αρκετό χρονικό διάστημα να κρίνεις το αποτέλεσμά τους;!

    Είμαι της άποψης ότι δεν το αφήνεις να δουλευτεί πρώτα από συγκεκριμένες γωνίες κι έπειτα να τις αλλάξεις. Νομίζεις δηλαδή ότι έχεις ένα ήδη καλό και δημιουργημένο στήθος που "σηκώνει" αυτό που κάνεις;! Νομίζω όχι.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #9
    New Member MUSCULAR's Avatar
    Join Date
    17-05-13
    Location
    Βόλος
    Posts
    43

    Default

    Οχι φιλος δεν το κανω γτ νομιζω οτι εχω ειδη ενα καλο δημιουργημενο στηθος..αλλα γτ με αυτον τον τροπο νομιζα οτι θα το πετυχω αυτο..!ημουν κ εγω της ιδιας αποψεισ φιλε στο να δουλευω ενα προγραμμα μεχρι να δω αποτελεσμα αλλα μετα καποιος..καλυτεροσ απο μενα μ ειπε οτι τα προγραματα πρεπει να τα αλλαζουμε κ να μην εχουμε πανο απο εναμησι μηνα το ιδιο προγραμα γτ συνιθιζει το σωμα!γιαυτο κ εγω επελεξα αυτεσ τησ ασκησεισ κ τισ αλλαζω σε καθε προπ κ οχι σε καθε μηνα γτ νομιζα οτι ειναι ακομα καλυτερα!Αλλα ενταξη θα το κανω οπωσ το λεσ εσυ..θα κανω αυτεσ τισ αλλαγεσ καθε 1 με 1,5 μηνα θα αφηνω πρωτα να δουλευει πανο μ το καθε προγραμα.
    Ομωσ! ειναι κ το αλλο π με μπερδεψε κ με ωθησε να το κανω αυτο..! Μου ειπαν οτι οι αλτηρεσ ειναι για περισοτερη λεπτομερια οτι δουλευουν περισοτεροι μυσ τ στηθουσ γτ μπαινει στο παιχνιδι κ η ισοροποια αλλα κ επιδι δουλευει μονο τ το καθε χερι βοηθαει στο να μην προκληθει καποια ασυμετρεια στο στηθοσ η να διορθοθει καποια υπαρχουσα!κ οτι οι μπαρεσ ειναι για περισοτερα κιλα..δλδ περισοτερη δυναμη....πφφφ μλ..ιεσ λες τρ απελπιστικα λιγο...οτι νανε εκανα τοσο καιρο δλδ..ευχαριστω ρε φιλοσ για τη βοηθεια θα αλλαξω την προπ μ θα κ θα προσπαθησω για το καλυτερο..Ευχαριστω!

  10. #10
    New Member MUSCULAR's Avatar
    Join Date
    17-05-13
    Location
    Βόλος
    Posts
    43

    Default

    Παιδεσ θα ηθελα να σχολιασουμε κ τι δικη μ διτροφη μιασ κ ανοιξε αυτο το τοπικ να μην ανοιγω παλι το ιδιο..αν θελετε κ εχετε την καλοσυνη απαντηστε μ!

    8.00-9.00 ενα μπολ διμιτριακα fitness χαμηλα λυπαρα,light γαλα κ μια κουταλια τησ σουπασ μελι
    11.00-12.00 1 μπανανα η ενα τοστ ολικησ με 2φετεσ γαλοπουλα 2ντιρολο light κ φυστικοβουτιρο μαζι με ενα μιλκο 500ml
    14.00-15.00 οτι φαγητο εχει στο σπιτι αν ειναι φτωχο σε πρωτεινη περνω 5γ αμοινοκσεα αν ειναι πολυ λαδερο κ λιπαρο τρωω λιγοτερο
    17.00-17.45 προπονηση
    18.00 5 αυγα απο τα οποια 2 κροκουσ κ 5 ασπραδια
    20.00 250γρ κοτοπουλο με μια μεγαλη βραστη πατατα
    22.00 1 γιαουρτι 2 η 0% με μπισκοτα πτιμπερ ολικησ

  11. #11
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    ο στοχος αυτης της διατροφης ποιος ειναι ογκος γραμμωση?

  12. #12
    New Member MUSCULAR's Avatar
    Join Date
    17-05-13
    Location
    Βόλος
    Posts
    43

    Default

    Οσο το δυνατον γινετε περοσοτερο στεγνοσ ογκος..?! οχι..?

  13. #13
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Γεια σου και απο εμενα και απο εδω τωρα ενα ενα..

    Δημητριακα φιτνες?? Εσυ και η μανα μου ;p (φιλικο πειραγμα ;p), To μελι το βγαζεις οπως ειναι, Μιλκο??, Μετα την προπονηση μονο αυγα? Υδατανθρακας? Και το επομενο γευμα 2 ολοκληρες ωρες μετα? Πολυ αργει.. Μπισκοτα ρε σατανα??

    Λιγο πιο σοβαρα τωρα.. Εχεις τεραστοια ελλειψη υδατανθρακα στο οποιο βασιζεται μια διατροφη ογκου.


    Ποσες θερμιδες βγαζει αυτη η διατροφη και ποσες εχεις εσυ αναγκη?? Τα αρθρα του cuban τα διαβαζεις, βγαζεις την διατροφη σου και ποσταρεις εδω που θα σε βοηθησουν αυτοι που ξερουν καλυτερα απο εμενα! :D

  14. #14
    New Member MUSCULAR's Avatar
    Join Date
    17-05-13
    Location
    Βόλος
    Posts
    43

    Default

    Χαχαχαχα οτι νανε ε...?οκ θα ψαξω τα αρθρα του cuban!το μελι το θεορουσα θρεπτικο κ ειδικα για το πρωι.. οχι μπισκοτα ε..καλα τα βγαζω αν κ δεν με χορτενει το γιαουρτακι μονο τ κ εχει κ αισχρη γευση,αλλα για βραδυ εχεισ δικιο πολυ ζαχαρι!για μετα την προπ θα βαλω 7 αυγα αν ειναι κ την βραστη πατατα κ στο γευμα τον 8 μονο τησ η κοτα! Ευχαριστω φιλος!!

  15. #15
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Mαζι με το γιαουρτακι σου αμυγδαλα οτι πρεπει. Αγορινα απο πρωτεινη ισως και να σε καλυπτει, στο υδατανθρακα εχεις θεμα. Ισως να θες και 2 και 3 παπατες για τις αναγκες σου. Αν βγαλεις τις θερμιδες που σου χρειαζονται θα δεις ποσο πρεπει να τρως ;) Να'σαι καλα!

  16. #16
    New Member MUSCULAR's Avatar
    Join Date
    17-05-13
    Location
    Βόλος
    Posts
    43

    Default

    Σε ευχαριστω κ παλι φιλος! ψαχνω τοση ωρα τα αρθρα του cuban κ το πωσ βγαζουμε τισ θερμιδεσ,καπου τα ειχα βρει.. τα αμυγδαλα αγοραστικαν κ ειναι ετοιμα για καταναλωση!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές για πρόγραμμα και διατροφή (γράμμωση)
    By jorme in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 4
    Last Post: 25-03-13, 21:47
  2. Συμβουλές Για Γράμμωση - Πρόγραμμα Προπόνησης
    By Liberate in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 03-11-09, 06:53
  3. Συμβουλές - πρόγραμμα για γράμμωση
    By Dart in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 22-08-08, 04:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •