Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Member
    Join Date
    12-03-12
    Posts
    34

    Cool 18 χρονων μετα απο πανελληνιες...

    Καλησπερα παιδια σημερα τελειωσα απο πανελληνιες με αναμοικτα συναισθηματα και πολυ αγωνια για τα αναμενομαινα οχι τοσο καλα (απο οτι φαινεται) αποτελεσματα... Μεσα σε αυτους τους μηνες εχω παρει αρκετα κιλα.... αυτη τη στιγμη βρισκομαι στα 90-91 και ειναι το μαχ που εχω φτασει στη ζωη μου... εχω ασχοληθει παρα πολυ με τα βαρη στο παρελθον και γενικα με τον αθλητισμο συμμετεχοντας μεχρι βαλκανικους αγωνες στο σκι... Ξεκιναω τωρα λοιπον τη προσπαθεια μου να επιστρεψω στην καταστα που βρισκομουν πριν αρκετο καιρο... Η κατρακυλα ξεκινησε πριν εναμιση χρονο.... τελευταιο καλοκαιρι πριν τισ πανελληνιες επρεπε να το γλεντησουμε (ποτα,μπαρακια,γκομενες, γενικα ζωαρα) αλλα το τρεξιμο και το γυμναστηριο που ηταν κομματι τις ζωης μου τα ειχα αφησει στην απ' εξω... Να πω οτι ειμαι 1,83 και ευτυχως ακομη διατηρω καποιο ογκο λογω σωματοτυπου (ενδομορφικος προς μεσομορφικος)... Καταρχας να ξεκαθαρισω οτι θεωρω τον εαυτο μου αρχαριο γτ παρολου που ασχοληθηκα πολλα χρονια με τον αθλητισμο και εχω κανει πολλες πολυωρες προπονησεις σε βαρη τρεξιμο ποδηλατο κτλ... παντα ακουγα μονο τον κουτσ ( παντα τι θα μου πει για διατροφη, τι θα μου πει για προπονηση τα παντα)... ετσι αυτη η πρωτη μου προσπαθεια να κανω κατι μονος μου... Ξεκιναω πρωτα με τη διατροφη προσπαθησα για πρωτη φορα να φτιαξω και με αρκετο διαβασμα και ελπιζω να κρινεται οσο πιο αυστηρα μπορειτα και να δωσετε συμβουλες εκει που κατι δεν παει καλα...


    Το πρωι στις 9:00 50γ βρωμη βρασμενη με 2 κουταλιες μελι ή ισως δημητριακα αντι για βρωμη...

    Στις 12:00 μια μπαρα δημητριακων με μια χουφτα αμυγδαλα ή 50γ τονο σκετο ή ενα τοστακι με 1 φετα γαλοπουλα και μια γκουντα

    Στις 3:00 1 φιλετο κοτοπουλο ή φιλετο μοσχαρισιο κρεας με 100γ λευκο ρυζι (θα προσπαθησω να βρω να δοκιμασω ισως μαυρο ρυζι που εχω ακουσει απο πολλους) αλλη εναλλακτικη ειναι αντι για ριζυ μιση πατατα...

    Στις 6:00 100 γραμμαρια δημητριακα honey and almonds με 200ml γαλα 2%

    Στις 8:30 μια χουφτα αμυγδαλα ή καρυδια

    Να σημειωσω οτι βρηκα το BMR μου στις 2093 θερμιδες και τις θερμιδες συντηρησης στις 2616... Περιμενω να ακουσω γνωμες και προτασεις...Ειναι το πρωτο βημα που κανω για ασχοληθω καπως πιο οργανωμενα ας πουμε με διατροφη κλπ, σημερα η' αυριο θα ετοιμασω και την προπονηση γραμμωσης φυσικα γτ με τοσο λιπος δεν παμε πουθενα... Εαν και δεν την εχω φτιαξει ακομα γτ θελω να διαβασω κι αλλο για να μην χρειαζεται διορθωσεις θα εχει σιγουρα μεσα πρωινο τρεξιμο 45-60 λεπτα... Ολοκληρωμενο θα το ποσταρω μεσα στο σαββατοκυριακο

  2. #2
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλησπέρα Σάκη. Καλώς όρισες στο φόρουμ.

    Η διατροφή σου χρειάζεται αρκετές διορθώσεις. Ψωμιά, μέλια, δημητριακά με μέλι κλπ, δεν έχουν καμία θέση σε διατροφή γράμμωσης.

    Αν δεις τις διατροφές άλλων παιδιών θα πάρεις ιδέες για συνδυασμούς τροφών και θα φτιάξεις καλύτερο πλάνο. Οπότε ξεκίνα από αυτό. Μετά θα βγάλεις και πρόγραμμα προπονήσεων.

    Μόνο το μεσημεριανό σου είναι σωστό, κι εκεί θα πρόσθετα μια σαλάτα με ελαιόλαδο.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  3. #3
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,668

    Default

    Καλησπερα φιλε,
    κ εγω προχθες τελειωσα Πανελληνιες...κανε οτι σου λεει ο Αντωνης(cuban) και δε θα βγεις χαμενος :Ρ
    Παντως να κοιτας να αποφευγεις τα πολλα ψημενα λαδια,τηγανητα,ψωμια οπως προαναφερθηκε κλπ απο σαβουρες.
    Απο τι βλεπω στις 8:30 εχεις μονο ξηρους καρπους.Βαλε και μια πηγη πρωτεινης ή βαλε σαλατα μαζι με κρεας κ καποιο υδατανθρακα πχ
    Και πριν τον υπνο βαλε αλλο ενα γευμα,καμια σαλατα μαζι με πηγη πρωτεινης

    Υ.Γ:Τι κατευθυνση εισαι?Εγω τεχνολογικη με φυσικη επιλογης(ευτυχως γιατι αν επαιρνα μαθηματικα θα επαιρνα τα ... μου :Ρ)
    Να υποθεσω εχεις μαθηματικα κ αοθ ε?

    Καλα αποτελεσματα btw


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 17.5 Χρονών 1.84 και 83 kg
    By palladin in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 5
    Last Post: 05-02-14, 03:19
  2. Replies: 162
    Last Post: 11-09-13, 14:16
  3. Off Season και Πανελλήνιες
    By MariosKu in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 20-04-13, 23:15
  4. Γυμναστική και Πανελλήνιες
    By Κωστας21 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 26
    Last Post: 09-02-13, 18:10

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •