Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    New Member JohnnyRigas's Avatar
    Join Date
    12-04-13
    Location
    Athens
    Posts
    44

    Thumbs up Whey/Hydro Whey/Mass Gain Whey?

    καλησπέρα αγαπητή λάτρης του ββ αρχικά έμενα ο στόχος μου είναι να πάρω κιλά είμαι 1,90 78kg πηγαίνω κάθε μέρα 1 ώρα γυμναστήριο και δυο ώρες ράγκμπι-στίβο(μέρα παρά μέρα) πήγα σήμερα σε ένα άλλο μαγαζί με συμπληρώματα και εκεί που έλεγα να πάρω την ON 100% Whey Gold Standard μου λέει ο πολίτης με την ON 100% Whey Gold Standard δεν θα πάρεις κιλά μόνο θα διατηρήσεις τα κιλά σου και ότι καλύτερα πρωτινό σε πρωτεΐνη την PLATINUM HYDROWHEY διότι δεν σε φουσκώνει σαν την ON 100% Whey Gold Standard και ότι δεν κουράζει το συκώτι και κάτι τέτοια και μόλις του είπα ότι χρειάζομαι κιλά και ότι κάνω 3 ώρες γυμναστική την ημέρα είπε <<όχι εσύ θέλεις πρωτεΐνη όγκου γιατί τα καις όλα και αποτι σε βλέπω είσαι στεγνός δεν έχεις πρόβλημα να παχύνεις γι αυτό πάρε την τάδε να πάρεις κιλά και μετά για γράμμωση παίρνεις μια PLATINUM HYDROWHEY.

    1.εκι που είχα μια εικόνα πάλη με μπέρδεψε με την PLATINUM HYDROWHEY και μου έλεγε κάτι περίπλοκα όπως την πρωτεΐνη όγκου δεν πρέπει να την περνώ μετά την προπόνηση,
    οτι η LATINUM HYDROWHEY μπορώ να την πάρω αμέσως μετά την προπόνηση και διαλύετε σε νερό αμέσως και σε 50 λεπτά μετά να τρώω το μεσημεριανό-βραδινό
    ενω η ON 100% Whey Gold Standard θα σε φουσκώνει σαν γεύμα και την χιάζεσαι μόνο άμα θέλεις να διατηρησης τα κιλά σου και να πάρεις γράμμωση.....

    και εγώ ρωτώ τι να κάνω????
    Last edited by cuban; 31-05-13 at 17:24.

  2. #2
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Τον αγνοείς, δεν ξαναπάς στο κατάστημα του, κάνεις μια έρευνα αγοράς και όταν καταλήξεις κάπου ξαναρωτάς.

  3. #3
    New Member JohnnyRigas's Avatar
    Join Date
    12-04-13
    Location
    Athens
    Posts
    44

    Default

    δεν ξέρω που να καταλήξω.. εσύ τι προτείνεις από αυτές τις τρεις που ανέφερα?

  4. #4
    Junior Bodybuilder potos's Avatar
    Join Date
    11-05-13
    Location
    Bg, Sofia
    Posts
    160

    Default

    ON 100% Whey Gold Standard και ξερο ψωμι...
    Πολυ καλη και η Platinum δεν λεω αλλα τσουχτερη η τιμη της...
    ''The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens''

  5. #5
    New Member JohnnyRigas's Avatar
    Join Date
    12-04-13
    Location
    Athens
    Posts
    44

    Default

    πες με την ON 100% Whey Gold Standard βγάζεις 1 μηνά και 2-3 μέρες(2 φόρε την ημέρα 30g) 56.90?
    με την PLATINUM HYDROWHEY βγάζεις 20 μέρες(2 φορές την ημέρα 39g) 66.90?

    η τιμή τσιμπημένη αλλά άμα κάνει καλύτερη δαυλιά γιατί να μην την προτιμήσω....αλλά δεν έχω γνώση σε αυτό το θέμα άμα είναι καλύτερη η όχι άρα δεν ξέρω. Περιμένω απάντησης...

  6. #6
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Καμία. Η gold καλή είναι αλλά ακριβή, αν είναι να δίνω 55 ευρώ για 2,2 κιλά σκόνη καλύτερα να τρώω παραπάνω κοτόπουλο σε κάποια γεύματα και ας μου μένει γεύμα χωρίς καθόλου πρωτεΐνη.
    Platinum δε χρειάζεται καν να γράψω.

  7. #7
    Junior Bodybuilder potos's Avatar
    Join Date
    11-05-13
    Location
    Bg, Sofia
    Posts
    160

    Default

    Το θεμα συγκρισης των δυο αυτων πρωτεινων εχει ξανασυζητηθει..
    Ψαξε στο forum στην ενοτητα ''Προπονηση & Διατροφη Bodybuilding '' στα αρθρα ''Συμπληρωματα Διατροφης Bodybuidling '' στο thread '' Optimum Nutrition Platinum Hydrowhey - Διαπιστώσεις.. ''
    ''The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens''

  8. #8
    New Member JohnnyRigas's Avatar
    Join Date
    12-04-13
    Location
    Athens
    Posts
    44

    Default

    δεν θέλω να τα συγκρίνω απλά να μου προτείνετε πιες από τις τρεις πρωτεΐνες θα με βοηθήσουν περισσότερο στην μυϊκή μάζα....

  9. #9

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Μα τι να σου πουν τα παιδια ρε φιλε και μονο που κανεις ερωτηση σαν την τελευταια ακυρωνεις καθε πιθανοτητα για σοβαρη απαντηση. ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΦΑΓΗΤΟ λεμε... και αν θες ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ, μια οποιαδηποτε ποιοτικη πρωτεινη που θα ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΙ το φαγητο σου

  10. #10
    New Member JohnnyRigas's Avatar
    Join Date
    12-04-13
    Location
    Athens
    Posts
    44

    Default

    μα θέλω έγκυρες απάντησης δεν θέλω να κάνω <<κακό στον εαυτό μου>> η να μην έχει αποτέλεσμα με το να πάρω συμπλήρωμα που δεν είναι τόσο καλό όπως πόλοι λένε για τις πρωτεΐνη όγκου...

  11. #11

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ξερεις τις διαφορες των πρωτεινων μεταξυ τους και τι ειναι ιδανικο για καθε ωρα της ημερας; Ρε παιδια το φορουμ δεν προαγει το μασημενο φαγητο, αφιερωστε λιγες ωρες για διαβασμα...τα παντα εχουν γραφτει, στο ειπαν και οι απο πανω

  12. #12
    Junior Bodybuilder polygyros156's Avatar
    Join Date
    09-09-11
    Posts
    210

    Default

    καλησπερα δεν νομιζω να κανει τοσο μεγαλη διαφορα η ον hydro whey για να δωσεις σχεδον τα διπλα λεφτα...τωρα παλι αν βαζεις σκονη μονο μετα την
    την προπονηση δηλαδη μια φορα την ημερα οκ.τα παντα εξαρτωνται και απο το πορτοφολι του καθενος μας....η αληθεια παντως ειναι οτι οι σκονες ειναι
    ποιο οικονομικες απο το φαγητο...δεν ξερω ομως αν ειναι και το καλυτερο για τον οργανισμο μας.

  13. #13
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Ρε τζον σορρυ που θα γινω ο μ@κ@κ@$ της υποθεσης αλλα στο αλλο ποστ που σου μιλαγε ο cuban δεν σου ειπε να τις κοψεις τις ογκου και αν παρει να παρεις τις ΟΝ? Δεν θα σου πουνε κατι αλλο εδω τα παιδια..

  14. #14
    New Member
    Join Date
    10-10-10
    Posts
    48

    Default

    Πάμε να πάρουμε τα πράγματα από την αρχή. Δεν ακούς πότε κάνενα από αυτά τα καταστήματα έκτος και αν τον ξέρεις προσωπικά όλοι οι άλλοι θέλουν να σου αδειάσουν την τσέπη λέγοντας κοτσάνες. Κανόνας πρώτος μακριά από πρωτεΐνες όγκου για πολλούς λόγους. Κανόνας δεύτερος καμιά πρωτεΐνη δεν κουράζει το σύκωτι για ποιο λόγο? Μπορείς να ψάξεις εδώ και να το βρεις και την επόμενη φορά που θα σου πετάξει τίποτα τέτοιο να του την πεις. Η gold stadar δεν θα σε φουσκώσει ούτε η hudrowhey αυτή που θα σου κάνει το στομάχι σου χάλια είναι οι πρωτεΐνες όγκου. Για μένα πάρε την gold stadar τέλεια διαλυτότητα πάρα πολλή Καλές γεύσης και μπορείς να την βάλεις όσες φορές θέλεις μέσα στην ημέρα και όπως γουστάρεις! Καλή και η hudrowhey με την υδρολημενη πρωτεΐνη αλλά δεν νομίζω ότι αξίζει η διαφορά στα χρήματα με την gold stadar

  15. #15
    New Member JohnnyRigas's Avatar
    Join Date
    12-04-13
    Location
    Athens
    Posts
    44

    Default

    τελεια σε ευχαριστω πολυ για την απαντιση μακρια απο προτεινες ογκου πραγματικα με αυτη τωρα που παιρνω πηγαινω καθε 3 ωρες τουαλετα....


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. X Core Whey Hydro Isolate
    By sitiakos in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-13, 00:48
  2. Replies: 1
    Last Post: 13-03-13, 20:38
  3. Διαφορες αναμεσα σε hydro whey και whey gold της on
    By KonstantinosK in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 01-09-12, 19:28

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •