Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Ποιά Μορφή Διατροφής Γράμμωσης Έχει Δουλέψει Καλύτερα Πάνω Σας?

Voters
415. You may not vote on this poll
  • Απλή Υποθερμιδική Διατροφή

    151 36.39%
  • Low Carb

    134 32.29%
  • No Carb

    9 2.17%
  • Carb Cycling

    69 16.63%
  • Calorie Cycling

    5 1.20%
  • High Fat

    6 1.45%
  • Ketogenic

    26 6.27%
  • Μονοφαγία

    15 3.61%
Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 91 to 105 of 105
  1. #91
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Ναι οκ κατανοητά αυτά που λες.. Ενέργεια και δύναμη γενικά έχεις δηλαδή όταν και εάν κάνεις προπονήσεις με βάρη ανταπόκριση βλέπεις η όχι? Εντάξει ο κάθε οργανισμός έχει διαφορετικές αντοχές.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  2. #92
    New Member
    Join Date
    16-09-14
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Ναι οκ κατανοητά αυτά που λες.. Ενέργεια και δύναμη γενικά έχεις δηλαδή όταν και εάν κάνεις προπονήσεις με βάρη ανταπόκριση βλέπεις η όχι? Εντάξει ο κάθε οργανισμός έχει διαφορετικές αντοχές.

    γυμναστικη δεν κανω αυτο το διαστημα,απο ενεργεια νομιζω ειμαι το ιδιο σαν να μην κανω καποια διατροφη,απο ψυχολογια σουπερ.
    και στην κετογονικη δεν ειναι ολα ροδινα,εχει πολλες τροφες εκτος και κανει τα μενου μονοτονα,συχνα αλαζω τα φαγητα για λιγο ποικιλια.
    το ιδανικο ειναι να εχεις καρβουνα καθε μερα αλλα δυσκολο

  3. #93
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,643

    Default

    Quote Originally Posted by paf View Post
    κανω συχνα αιματολογικες εξετασεις,η κετογονικη ριχνει τα τριγλυκεριδια,το ζακχαρο και την πιεση,με οσους γιατρους πηγα να το συζητησω ηταν επφυλακτικοι επειδη δεν την γνωριζαν.
    παντως ειναι βεβαιωμενα και με αιματολογικες οτι τα ριχνει αυτα.
    ειναι και το τι ταιριαζει στον καθε εναν,σε εμενα πχ ειναι μεγαλη στερηση το να ειμαι κατω θερμιδικα σε σημειο που να μου χαλαει ολον τον υπνο και μετα να ειμαι χαλια ολη μερα.
    με την κετογονικη δεν νιωθω να στερουμαι πολλα,το βασικοτερο δεν πειναω.
    επειδη το εχω συζητησει με παρα πολυ κοσμο,οικογενεια,φιλους και γνωστους βλεπω οτι το 90% προτιμουν μια υποθερμιδικη διαιτα.και εγω 19 χρονια υποθερμιδικες διαιτες εκανα και εχανα,αλλα μετα τα ξανα επαιρνα.
    να το πω ποιο σωστα ενα 80% απο οσους το συζητησα,δεν μπορεσε να πιστεψει οτι κοβωντας τον υδατανθρακα θα χασεις πολυ λιπος,και εγω πρωτη φορα την δοκιμασα και ημουν πολυ επιφυλακτικος,και να που μπαινω στον ενατο μηνα σιγα σιγα
    Quote Originally Posted by paf View Post
    γυμναστικη δεν κανω αυτο το διαστημα,απο ενεργεια νομιζω ειμαι το ιδιο σαν να μην κανω καποια διατροφη,απο ψυχολογια σουπερ.
    και στην κετογονικη δεν ειναι ολα ροδινα,εχει πολλες τροφες εκτος και κανει τα μενου μονοτονα,συχνα αλαζω τα φαγητα για λιγο ποικιλια.
    το ιδανικο ειναι να εχεις καρβουνα καθε μερα αλλα δυσκολο
    Φίλε paf. Η κετογονική διατροφή μπορεί να έχει αποτελέσματα και ειδικά αν δεν γυμνάζεσαι όπως λες οτι κάνεις εσύ. Τα αποτελέσματα όμως δεν οφείλονται έρχονται χωρίς μείωση θερμίδων με εξαίρεση την απότομη αύξηση βάρους λόγω μείωσης γλυκογόνου. Προφανώς λοιπόν για να χάνεις κιλά τρώς λιγότερες θερμίδες. Κάποια από τα χαρακτηριστικά της κετογονικής δίαιτας που βοηθούν είναι η παράπλευρή αύξηση της πρωτεΐνης (πολλοί τρώνε παραπάνω πρωτεΐνη με τη κετογονική απ'οτι με την υποθερμιδική διατροφή τους), υπάρχει αυξημένο αίσθημα κορεσμού και μείωση του sugar craving (κάποιοι μετά από κατανάλωση υδατανθράκων ζητάνε πάλι υδατάνθρακες). Για αθλητές οι απόψεις είναι διφορούμενες. Στα αρνητικά συγκαταλέγεται η μειωμένη πρόσληψη βιταμινών, η μείωση της ευαισθησίας στην ινσουλίνη και ενδεχομένως η έλλειψη αρκετής ενέργειας για προπόνηση δύναμης.
    Αν μέτραγες θερμίδες θα ήταν χρήσιμο να υπολογίσεις τι μείωση βάρους είχες σε σχέση με τις προσλαμβανόμενε θερμίδες και το εκτιμώμενο θερμιδικό ισοζύγιο.
    Rome wasn't built in a day

  4. #94
    New Member
    Join Date
    16-09-14
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by ΜΕΜΟΣ View Post
    Φίλε paf. Η κετογονική διατροφή μπορεί να έχει αποτελέσματα και ειδικά αν δεν γυμνάζεσαι όπως λες οτι κάνεις εσύ. Τα αποτελέσματα όμως δεν οφείλονται έρχονται χωρίς μείωση θερμίδων με εξαίρεση την απότομη αύξηση βάρους λόγω μείωσης γλυκογόνου. Προφανώς λοιπόν για να χάνεις κιλά τρώς λιγότερες θερμίδες. Κάποια από τα χαρακτηριστικά της κετογονικής δίαιτας που βοηθούν είναι η παράπλευρή αύξηση της πρωτεΐνης (πολλοί τρώνε παραπάνω πρωτεΐνη με τη κετογονική απ'οτι με την υποθερμιδική διατροφή τους), υπάρχει αυξημένο αίσθημα κορεσμού και μείωση του sugar craving (κάποιοι μετά από κατανάλωση υδατανθράκων ζητάνε πάλι υδατάνθρακες). Για αθλητές οι απόψεις είναι διφορούμενες. Στα αρνητικά συγκαταλέγεται η μειωμένη πρόσληψη βιταμινών, η μείωση της ευαισθησίας στην ινσουλίνη και ενδεχομένως η έλλειψη αρκετής ενέργειας για προπόνηση δύναμης.
    Αν μέτραγες θερμίδες θα ήταν χρήσιμο να υπολογίσεις τι μείωση βάρους είχες σε σχέση με τις προσλαμβανόμενε θερμίδες και το εκτιμώμενο θερμιδικό ισοζύγιο.

    η κετογονικη απο μονη της ειναι υποθερμιδικη,απο ενα σημειο και μετα η ορεξη και το φαγητο μειωνεται στο μισο(χωρις υπερβολες).
    θυμαμαι τους 2 πρωτους μηνες που ειχα την αναγκη να παιρνω τις ιδιες θερμιδες οπως πριν ξεκινησω διατροφη,ετρωγα 4 με 5 κετογονικα γευματα την μερα.τωρα εχω πεσει στα 2 μετρια γευματα σε ποσοτητα η καποιες μερες 3 μικρα και ειμαι πραγματικα χορτατος ολο το 24ωρο,απο θερμιδες με προχειρο υπολογισμο πρεπει να ειμαι απο 1200 εως 1600 χωρις να τις μετραω.
    μετραω μονο τους υδατανθρακες προσπαθωντας να ειναι 10 με 20gr την μερα.
    με τον καιρο ανακαλυψα καινουρια φαγητα με πραγματικα χαμηλους υδατανθρακες γιατι το πρωτο διαστημα με σκετα κρεατα και ομελετες και απειρια τα πραγματα ηταν ζορικα.
    μετα απο αρκετο διαβασμα,λογω το οτι ειχα φτασει να ειμαι προδιαβητικος,κληρονομικο και απο τους 2 γονεις βλεπω οτι το ζακχαρο ειναι η αιτια που βαζουμε λιπος.
    οταν ανεβαινει το ζακχαρο,το πανκρεας παραγει ινσουλινη για να το ριξει,αποθηκευοντας λιπος και μυες,οσο πεφτει το ζακχαρο μειωνεται η εκκριση ινσουλινης και εκει καιμε λιπος.
    επειδη το μετραω πολυ συχνα με μηχανημα στο σπιτι,βλεπω οτι τα κετογονικα γευματα το ζακχαρο το πανε απο 70 στο 100 το πολυ,δεν εκτοξευουν ινσουλινη οπως ο υδατανθρακας

  5. #95
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,643

    Default

    Καταρχήν έπρεπε να ξεκαθαρίσουμε ότι η απώλεια βάρους είναι αποτέλεσμα του θερμιδικού ισοζυγίου και όχι των λιπαρών.
    Αντιλαμβάνεσαι ότι ακόμη και 1600 θερμίδες είναι λίγες για τα 78 κιλά που είσαι.
    Από ζάχαρο και ινσουλίνη ξέρω κάποια πράγματα γιατί είμαι ινσουλινοεξαρτώμενος διαβητικός (τύπου 1).
    Δεν διαφωνώ σε χαμηλή σε υδατάνθρακες δίαιτα ενόψει και των θεμάτων ζαχάρου, επισημαίνω μόνο κάποια πράγματα.
    Rome wasn't built in a day

  6. #96
    New Member
    Join Date
    16-09-14
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by ΜΕΜΟΣ View Post
    Καταρχήν έπρεπε να ξεκαθαρίσουμε ότι η απώλεια βάρους είναι αποτέλεσμα του θερμιδικού ισοζυγίου και όχι των λιπαρών.
    Αντιλαμβάνεσαι ότι ακόμη και 1600 θερμίδες είναι λίγες για τα 78 κιλά που είσαι.
    Από ζάχαρο και ινσουλίνη ξέρω κάποια πράγματα γιατί είμαι ινσουλινοεξαρτώμενος διαβητικός (τύπου 1).
    Δεν διαφωνώ σε χαμηλή σε υδατάνθρακες δίαιτα ενόψει και των θεμάτων ζαχάρου, επισημαίνω μόνο κάποια πράγματα.
    συγνωμη που βγαινω οφ τοπικ,ηθελα να το ρωτησω σε καποιον διαβητικο τυπου 1...ο μεταβολισμος σου πως ειναι?γρηγορος,αργος?
    το ρωταω γιατι στον τυπου 2 ειναι παρα πολυ αργος,λογω αντιστασης στην ινσουλινη.
    ειμαι οντως πολυ χαμηλα σε θερμιδες και εχασα ακομα ενα κιλο,στα 77 πλεον,ακομα 5 ειναι ο στοχος και να μεινω εκει.
    εχω δυο επιλογες η να συνεχισω κετογονικη,η να ξεκινησω μετφορμινη.

  7. #97
    Senior Bodybuilder ΜΕΜΟΣ's Avatar
    Join Date
    07-01-11
    Location
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Posts
    1,643

    Default

    Quote Originally Posted by paf View Post
    κανω συχνα αιματολογικες εξετασεις,η κετογονικη ριχνει τα τριγλυκεριδια,το ζακχαρο και την πιεση,με οσους γιατρους πηγα να το συζητησω ηταν επφυλακτικοι επειδη δεν την γνωριζαν.
    παντως ειναι βεβαιωμενα και με αιματολογικες οτι τα ριχνει αυτα.
    ειναι και το τι ταιριαζει στον καθε εναν,σε εμενα πχ ειναι μεγαλη στερηση το να ειμαι κατω θερμιδικα σε σημειο που να μου χαλαει ολον τον υπνο και μετα να ειμαι χαλια ολη μερα.
    με την κετογονικη δεν νιωθω να στερουμαι πολλα,το βασικοτερο δεν πειναω.
    επειδη το εχω συζητησει με παρα πολυ κοσμο,οικογενεια,φιλους και γνωστους βλεπω οτι το 90% προτιμουν μια υποθερμιδικη διαιτα.και εγω 19 χρονια υποθερμιδικες διαιτες εκανα και εχανα,αλλα μετα τα ξανα επαιρνα.
    να το πω ποιο σωστα ενα 80% απο οσους το συζητησα,δεν μπορεσε να πιστεψει οτι κοβωντας τον υδατανθρακα θα χασεις πολυ λιπος,και εγω πρωτη φορα την δοκιμασα και ημουν πολυ επιφυλακτικος,και να που μπαινω στον ενατο μηνα σιγα σιγα
    Quote Originally Posted by paf View Post
    συγνωμη που βγαινω οφ τοπικ,ηθελα να το ρωτησω σε καποιον διαβητικο τυπου 1...ο μεταβολισμος σου πως ειναι?γρηγορος,αργος?
    το ρωταω γιατι στον τυπου 2 ειναι παρα πολυ αργος,λογω αντιστασης στην ινσουλινη.
    ειμαι οντως πολυ χαμηλα σε θερμιδες και εχασα ακομα ενα κιλο,στα 77 πλεον,ακομα 5 ειναι ο στοχος και να μεινω εκει.
    εχω δυο επιλογες η να συνεχισω κετογονικη,η να ξεκινησω μετφορμινη.
    Με περυσινή μέτρηση σε νοσοκομείο είχα στα 80,5 κιλά RMR 2.362 KCals. Ανέφερε ως αποτέλεσμα fast+33% (δηλαδή 33% πάνω από το φυσιολογικό μέσο όρο) και με έβγαλε περίπου στο 90% του maximum.
    Rome wasn't built in a day

  8. #98
    Pumping Iron Panosdes's Avatar
    Join Date
    26-04-15
    Posts
    250

    Default

    Quote Originally Posted by ΜΕΜΟΣ View Post
    Φίλε paf. Η κετογονική διατροφή μπορεί να έχει αποτελέσματα και ειδικά αν δεν γυμνάζεσαι όπως λες οτι κάνεις εσύ. Τα αποτελέσματα όμως δεν οφείλονται έρχονται χωρίς μείωση θερμίδων με εξαίρεση την απότομη αύξηση βάρους λόγω μείωσης γλυκογόνου. Προφανώς λοιπόν για να χάνεις κιλά τρώς λιγότερες θερμίδες. Κάποια από τα χαρακτηριστικά της κετογονικής δίαιτας που βοηθούν είναι η παράπλευρή αύξηση της πρωτεΐνης (πολλοί τρώνε παραπάνω πρωτεΐνη με τη κετογονική απ'οτι με την υποθερμιδική διατροφή τους), υπάρχει αυξημένο αίσθημα κορεσμού και μείωση του sugar craving (κάποιοι μετά από κατανάλωση υδατανθράκων ζητάνε πάλι υδατάνθρακες). Για αθλητές οι απόψεις είναι διφορούμενες. Στα αρνητικά συγκαταλέγεται η μειωμένη πρόσληψη βιταμινών, η μείωση της ευαισθησίας στην ινσουλίνη και ενδεχομένως η έλλειψη αρκετής ενέργειας για προπόνηση δύναμης.
    Αν μέτραγες θερμίδες θα ήταν χρήσιμο να υπολογίσεις τι μείωση βάρους είχες σε σχέση με τις προσλαμβανόμενε θερμίδες και το εκτιμώμενο θερμιδικό ισοζύγιο.
    1000% ΑΥΤΟ! πολλοι νομιζουν οτι η κετογονικη οπως κ αλλες διαιτες ειναι κατι μαγικο. οχι! πολυ απλα, αφαιρεσες μια σημαντικη ομαδα απ τη διατροφη και κατα συνεπεια, μπηκες - λογικα- σε θεριμδικο ελλειμμα.

    Σοβαρες προπονησεις με βαρη ( προσεχε.... ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ , οχι οπως το 90% ) για πολυ καιρο χωρις υδατανρθακα χλωμο...

    ολα ειναι στο τελος της μερας, το θερμιδικο ισοζυγιο. με ή χωρις υδαρανθρακες, δεν υπαρχει ουτε μια στο τρισεκατομμυριο πιθανοτητα, καποιος σε θερμιδικο πλεονασμα η ακομα και συντηρηση να χανει λιπος.

    Εχω ακουσει πολλες κοπελες, με συμβουλες μαλιστα καποιων αχρηστων διατολογων, να λενε ''κανω κετογονικη κ εχασα σε μια βδομαδα 2 κιλα''. Τους εξηγω οτι κοβωντας τον υδατανθρακα που κραταει νερο, τιι περιμενεις να συμβει? να μη χασεις βαρος - νερα???

    ο μεταβολικος ρυθμος καθως και η δραστηριοτητα μεσα στη μερα ωστοσο αλλαζουν και ειναι πολυ δυσκολο εως αδυνατο να πεσεις μεσα 100%.

    Ανασυσταση σωματος (καψιμο λιπους μαζι με mass gains) γινεται μονο οταν εισαι νουμπας και παχυσαρκος ( ή φαρμακοδιεγερση).

    και για να καταλαβετε οτι δεν ειμαι επικριτικος χωρις λογο, εχω κανει αγωνιστικη προετοιμασια με τα λιπαρα μου στα 15-20 γρ τη μερα για να σωσω τις θερμιδες απο τα λιπαρα που ειναι 9 cal / gr .... με ο,τι συνεπειες αυτο φερνει... οποτε απο μαλακιες αλλο τπτ...
    Last edited by Panosdes; 28-09-20 at 15:02.

  9. #99
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Παιδιά για να μην ξεφύγουμε από το θέμα ο φίλος ο Paf είπε τι έχει δουλέψει σε αυτόν για ένα διάστημα. Νομίζω ότι αυτές οι <<ακραίες μορφής>> δίαιτες αφενός μακροχρόνια δεν κάνουν καλό στην υγεία αφετέρου δεν <<κάνουν>> για άτομα που θέλουν να ασχοληθούν σοβαρά
    με την αθλητική σωματοδομή και την μυική ανάπτυξη και γιαυτό οι περισσότεροι από εδώ μέσα θα προτιμήσουμε μια ισορροπημένη διατροφή - δίαιτα. Η ketogenic η low carb η hιgh fat κλπ είναι καλά εργαλεία για περιορισμένο όμως διάστημα και όχι μακροπρόθεσμα.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  10. #100
    New Member DemGainz's Avatar
    Join Date
    19-03-15
    Location
    Αρτέμιδα
    Posts
    46

    Default

    Στην τελευταία μου περίοδο γράμμωσης δοκίμασα το flexible dieting και στόχευα σε ημερήσια macros και θερμίδες. Ήταν πολύ αποδοτικό για μένα διότι με βοηθούσε πολύ στο να μην έχω λιγούρες για τρόφιμα. Σε συνδυασμό με το intermittent fasting και κάνοντας μεγαλύτερα γεύματα τη μέρα, κυρίως τις βραδινές ώρες, μείωσα κατά πολύ τις λιγούρες. Γενικότερα ο καθένας μας έχει διαφορετικές προσεγγίσεις και πάνω μας λειτουργούν διαφορετικά πράγματα. Ο σκοπός είναι να βρούμε τι μας βολεύει και να το ακολουθήσουμε.
    And when you are about to give up, close your eyes.. remember why you started and keep moving forward!

  11. #101
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Quote Originally Posted by DemGainz View Post
    Στην τελευταία μου περίοδο γράμμωσης δοκίμασα το flexible dieting και στόχευα σε ημερήσια macros και θερμίδες. Ήταν πολύ αποδοτικό για μένα διότι με βοηθούσε πολύ στο να μην έχω λιγούρες για τρόφιμα. Σε συνδυασμό με το intermittent fasting και κάνοντας μεγαλύτερα γεύματα τη μέρα, κυρίως τις βραδινές ώρες, μείωσα κατά πολύ τις λιγούρες. Γενικότερα ο καθένας μας έχει διαφορετικές προσεγγίσεις και πάνω μας λειτουργούν διαφορετικά πράγματα. Ο σκοπός είναι να βρούμε τι μας βολεύει και να το ακολουθήσουμε.
    Πολύ σωστά τα λες έτσι είναι ο καθένας κάνει αυτό που τον βολεύει και λειτουργεί επάνω του καλύτερα. Εγώ πέρσι ας πούμε αλλά και φέτος στο cutting θα παίξω ξανά με carb cycling. Με είχε βολέψει πάρα πολύ με πολύ καλά αποτελέσματα και θα το ξανακάνω !!
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  12. #102

    Default

    Geia stin omada exo mia erotisei kathe proi trow rizaleuro gia mora me zesto gala amigdalou xoris zaxari me vromi meli guri Melissas mia mpanana taxini Kai ligo giaourti mesa einai kalo ?

  13. #103
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες αρχικά.
    Το αν είναι καλό ή όχι εξαρτάται από τις θερμίδες που χρειάζεσαι ημερησίως.

  14. #104
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Εγώ τρώω άνθος ορύζης μαζι με Whey και κατεψυγμένα berry's η βάζω κομματάκια μέσα φρέσκα φρούτα ανάλογα τι έχω και έτσι είναι ένα σούπερ ελαφρύ πρωινό κατάλληλο για πρωινό πριν το workout μιας και είναι εύκολο χωνευτικό.. Αν το ταιριάζει στην διατροφή σου και στης θερμίδες σου μια χαρά είναι.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  15. #105
    Pumping Iron salva_'s Avatar
    Join Date
    19-04-21
    Location
    Athens
    Posts
    458

    Default

    απλη υποθερμιδικη με carb cycling ..
    NO EXCUSES


 
Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ποιά Αμινοξέα Πιστεύετε Είναι Τα Καλύτερα
    By arnold1996 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 29-01-13, 00:09
  2. Τελική Μορφή Διατροφής - Ισοθερμιδική
    By PnLoki in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-11, 18:48
  3. Replies: 14
    Last Post: 27-05-11, 20:48
  4. Ερωτηση πανω σε διατροφη γραμμωσης
    By Skylobarbuno in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 06-05-08, 06:45

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •