Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 30 of 164
  1. #1
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default Το Log Της Προετοιμασίας Μου Για Το 2013 - Επίλογος

    Kαλημέρα σε όλους και καλό μήνα!

    Είναι χαρά μου που και φέτος θα μοιραστώ μαζί σας τον τελευταίο μήνα της προετοιμασίας μου για το Mr Hellas 2013 και το World Championship της ΙΝΒΑ που θα γίνει στις 5-6 Ιουλίου στη Ζάκυνθο.

    http://www.naturalbodybuilding.com/p...ampionship.php



    Πέρυσι ήταν το βάπτισμα του πυρός. Μια πραγματικά μοναδική εμπειρία, οι περισσότεροι θα το θυμάστε και από το περσινό μου ημερολόγιο.
    Μια εμπειρία η οποία θα με βοηθήσει φέτος να βελτιωθώ ακόμα περισσότερο, να είμαι πιο "διαβασμένη" αποφεύγοντας τα λάθη και δοκιμάζοντας νέα πράγματα.
    Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Πάντα μοχθούμε για κάτι παραπάνω, μια καλύτερη έκδοση του εαυτού μας. Αυτό ακριβώς σκοπεύω να κάνω και φέτος. Να ξεπεράσω τον περσινό μου εαυτό.

    Σε αυτό το "ταξίδι" των επόμενων 5 εβδομάδων θα θελα να έχω συνοδηπόρους όλους εσάς που πέρυσι με γεμίσατε θετική ενέργεια και αγάπη. Σε αυτές τις στιγμές, είναι που χρειάζεσαι όσο τίποτα αυτή τη θετική ενέργεια, από ανθρώπους που αγαπάνε το ίδιο άθλημα και κυρίως καταλαβαίνουν τον κόπο και τις θυσίες που χρειάζεται να κάνει κάποιος προκειμένου να κατακτήσει το στόχο του.

    Αλλά πάνω απ'όλα το απολαμβάνω. Ένας αγώνας είναι μια γιορτή. Όλοι οι αθλητές νικητές. Ναι, σίγουρα μόνο ένας παίρνει την πρώτη θέση κι αυτό θέλω κι εγώ (ποιος δεν το θέλει άλλωστε;).

    Σε αυτό το ημερολόγιο, θα γράφω τις σκέψεις μου. Όλα αυτα που έχω στο μυαλό και στην καρδιά μου. Δεν έχει νόημα το να γράφω μόνο ξερά ότι έφαγα 100γρ κοτόπουλο ή μπακαλιάρο ή πατάτα ή έκανα τόσα κιλά στην προπόνηση. Αυτά πάνω κάτω τα ξέρουμε. Άλλα είναι που μετράνε.

    Θα μπορούσα να γράφω με τις ώρες τώρα, αλλά θα το κρατήσω για επόμενα ποστ

    Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο αγαπημένο μας φόρουμ και φυσικά τη μεγαλύτερη ελληνική ιστοσελίδα για bbing και fintess www.bodybuilders.gr που και φέτος θα είναι δίπλα στην προετοιμασία μου και θα με στηρίξει. Χωρίς τη βοήθειά του δεν θα μπορούσα να ανταποκριθώ.

    Καλωσορίσατε λοιπόν στο λογκ μου! Είτε ως απλοί αναγνώστες, είτε ως συμμετέχοντες, εύχομαι να πάρετε θετική ενέργεια κι από μένα και να βοηθηθείτε και στο δικό σας στόχο.

    Αυτά ως πρόλογο, θα επανέλθω δριμύτερη
    Last edited by Kardoula; 01-06-13 at 09:24.

  2. #2
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Ε ναι λοιπον !!!!....ηρθε η ωρα

    Ευχομαι ...ευχομαι....ευχομαι !!!!!

    Να σκισεις Μanoula
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  3. #3
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    ειρηνη καλη προετοιμασια να χεις!!με παντα ανεβασμενη ψυχολογια!!!!
    ειμαι σιγουρος ολα θα σουν βγουν καλα ΔΕΝ ΣΕ ΦΟΒΑΜΑΙ

    υγ=εεε γινονται και στην αθηνα αγωνες ξερεις!!ολο εκτος αθηνων μου εισαι..
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  4. #4
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    μην το φιλοσοφισεις πολυ...απλα συγκεντρωσου...βαλε κουκουλα..και σπαστα ολα...λογια δεν χωρανε πολλα...απλα κανε οτι ξερεις...με την ψυχη σου!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  5. #5

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Το πιο δυσκολο κομματι μιας προετοιμασιας χωρις να εχω εμπειρια προσωπικα πρεπει να ειναι το ψυχολογικο, γιατι οκ την διαιτα, την αεροβια, τα βαρη, σου αρεσουν και τα γουσταρεις. Ομως το ψυχολογικο up and down που μια λες να τα παρατησω ολα και μια εισαι ενθουσιασμενος...πρεπει να ειναι εκει που λυγιζουν οι περισσοτεροι. Η Ειρηνη ειναι απο τους πιο "δυνατους" ανθρωπους που εχω γνωρισει, για αυτο εκει που χρειαζεται νευρο και επιμονη θα ειναι παντα πρωταγωνιστρια. Καλη επιτυχια ευχομαι στον νεο αγωνα :)

  6. #6
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Καλή προετοιμασία Ειρήνη! Είμαστε σίγουροι ότι θα σκίσεις!

  7. #7
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Καλη προετοιμασια και τσαμπουκας :D

  8. #8
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Καλη επιτυχια Ειρηνη! Ειμαι σιγουρος για την επιτυχια σου. Καλη προετοιμασια!!!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  9. #9
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Καλή επιτυχία, όμοια με την περσινή.

  10. #10
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Όλε όλεεεεεεε! Καλή τελική ευθεία κοπελάρα! Καλή επιτυχία και δώστα όλα άν και είμαι σίγουρη πως έτσι θα γίνει!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  11. #11
    Pumping Iron leuteris19's Avatar
    Join Date
    04-03-13
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    347

    Default

    σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια ειρηναρα!!! θα σκισεις! συγκεντρωμενη και βουυρ!!! καλυ τυχηηηη

  12. #12
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Καλή προετοιμασία και επιτυχία Ειρήνη. Πάρε την πρώτη θέση πάλι ε?

  13. #13
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    07-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Καλή επιτυχίαααααα!!!!!!! Θα σκίσεις!!!!!

  14. #14
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Ειρήνη, εύχομαι ολόψυχα καλή συνέχεια στο τελευταίο κομμάτι της προετοιμασίας σου και καλή επιτυχία στους αγώνες! Όλο το φόρουμ μαζί σου!

  15. #15
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Καλη επιτυχια!!

  16. #16
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Kαλη δυναμη και καλη επιτυχια Ειρηνη.Επιτελους ξεκιναει ο τελευταιος μηνας!!!
    Καμια φωτογραφια θα δουμε τις επομενες ημερες?

  17. #17
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    καλη δυναμη ειρηνουλα και καλη επιτυχια στα ειπα κ απο κοντα :) τουμπανο

  18. #18

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    καλη επιτυχια ειρηνη ! :) παμε για το back 2 back !

  19. #19
    Advanced Bodybuilder apathya's Avatar
    Join Date
    05-02-09
    Location
    Peireaus
    Posts
    719

    Default

    Ειρηνη, καλη επιτυχια! Μην μασησεις τιποτα, τις εχεις, ολεςςςςς!!! :D
    Train, past the pain!

  20. #20
    New Member
    Join Date
    29-07-09
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    13

    Default

    Εύχομαι καλή δύναμη σε όλη την προετοιμασία και καλή επιτυχία (πρώτη θέση!) στον διαγωνισμό!

  21. #21
    Pumping Iron sofi12345's Avatar
    Join Date
    10-04-13
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    356

    Default

    Καλή επιτυχία Ειρηναρα!! Τις εχεις!! Περιμενουμε φωτο από την προετοιμασία κ από τον αγωνα
    "Strength does not come from winning. your struggles develop your strengths.
    When you go through hardships and decide not to surrender, that is strength

  22. #22
    Junior Bodybuilder potos's Avatar
    Join Date
    11-05-13
    Location
    Bg, Sofia
    Posts
    160

    Default

    Καλη επιτυχια και καλη δυναμη!!!
    ''The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens''

  23. #23
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Πρόλαβα την πρώτη σελίδα!!!

    καλή επιτυχία και από εμένα...
    Ολόψυχα και όλοκαρδα σου εύχομαι να αναδείξεις τον καλύτερο σου ευατό!!
    May the force be with you!

    https://www.youtube.com/channel/UC2048RHf8N0c1dSgdorMDlw

  24. #24
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    02-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Παλι καλα που προλαβα το Λογκ νωρις στην πρωτη εξοδο!

    Καλη επιτυχια Ειρηνακι να σκισεις!Ολα καλα θα πανε!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  25. #25
    Advanced Bodybuilder vlasis90's Avatar
    Join Date
    27-04-12
    Location
    Lumber camps
    Posts
    1,000

    Default

    καλη προετοιμασια ειρηνη και καλη επιτυχια :)

  26. #26
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Καλα αποτελεσματα Ειρηνη !
    Το εχουμε λεμε, φατες ολες!!!
    Victory loves preparation...

  27. #27
    Pumping Iron Elita's Avatar
    Join Date
    28-01-12
    Posts
    502

    Default

    Τώρα το είδα αυτό!

    Πολύ καλή επιτυχία Ειρήνη μου! Ό,τι χρειάζεται το έχεις!
    Κερνάω παγωτάκι μετά !

  28. #28
    Pumping Iron 8avos's Avatar
    Join Date
    27-07-11
    Posts
    651

    Default

    Ειρηνάκι,πέρυσι όλοι μας δειλά δειλά στέλναμε όσο μπορούσαμε την θετικότερη ενέργειά μας,μιλάγαμε για τα απρόοπτα
    του σταδίου και διάφορα άλλα,την ημέρα του αγώνα όμως απ την ώρα που είχες και τη μητέρα σου δίπλα ήταν ένα από τα
    πιο σημαντικά σου χαρτιά και τελικά η φόρμα που είχες ήταν αδιαμφισβήτητο το αποτέλεσμα των κριτών,δεν άφηνες περιθώρια
    εξ άλλου.

    Και για φέτος σου εύχομαι η εμπειρία αλλά και η επιπλέον γνώση που αποκόμισες να σε κάνουν εσένα και τους ανθρώπους σου
    να χαρείτε την όμορφη αυτή γιορτή του "αγνού" αθλητισμού.

    Χωρίς να μπορώ να υποσχεθώ πολλά,αλλά θα ΄θελα να μαι εκεί έστω για τις φωτό,το κλίμα.Επιφυλάσσομαι....

  29. #29
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

    Ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όλους για τις ευχές και τη θετική σας ενέργεια. Μου χετε δώσει μεγάλη χαρά. Αυτός ήταν και ο βασικός λόγος που ήθελα να μοιραστώ μαζί σας εδώ τις τελευταίες εβδομάδες της προετοιμασίας μου.

    Θάνο, αν καταφέρεις και είσαι εκεί, θα είναι μεγάλο δώρο για μένα! Και φέτος θα έχω δίπλα μου τη μητέρα μου, μεγάλο στήριγμα και πολύτιμη βοηθός στον αγώνα. Οι γονείς μου είναι μεγάλο στήριγμα σε αυτή την προσπάθεια και αισθάνομαι τυχερή που έχω την κατανόηση και την συμπαράσταση.


    Η πρώτη εμπειρία μου έμαθε πολλά τα οποία με βοήθησαν αυτή τη φορά να αποφύγω λάθη ώστε να κατέβω όσο γίνεται καλύτερη.
    Οι μέρες κυλάνε σαν το νερό, απίστευτα γρήγορα και η ανυπομονησία μου μεγάλη.

    Λίγα λογια για τα στατιστικά μου:

    ηλικία: 34,5 (οκ οκ το Σεπτέμβρη γίνομαι 35 )

    ύψος: 1.63

    βάρος: 53.5 κιλά

    Προπονούμαι 4 φορές την εβδομάδα (προπόνηση βάρη). Αερόβιες αλλάζουν όσο πλησιάζει ο καιρός του αγώνα. Αυτό το διάστημα κάνω διπλές. Αγαπημένο μέρος, φυσικά το γήπεδο.. Σπριντ, πλειομετρικές. Από εκεί που δεν μου άρεσαν, τα έχω αγαπήσει.

    Διατροφικά αυτό το διάστημα είμαι σε carb cycling το οποίο δουλεύει πολύ καλά πάνω μου.








    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Το πιο δυσκολο κομματι μιας προετοιμασιας χωρις να εχω εμπειρια προσωπικα πρεπει να ειναι το ψυχολογικο, γιατι οκ την διαιτα, την αεροβια, τα βαρη, σου αρεσουν και τα γουσταρεις. Ομως το ψυχολογικο up and down που μια λες να τα παρατησω ολα και μια εισαι ενθουσιασμενος...πρεπει να ειναι εκει που λυγιζουν οι περισσοτεροι. Η Ειρηνη ειναι απο τους πιο "δυνατους" ανθρωπους που εχω γνωρισει, για αυτο εκει που χρειαζεται νευρο και επιμονη θα ειναι παντα πρωταγωνιστρια. Καλη επιτυχια ευχομαι στον νεο αγωνα :)


    Γιώργο σ'ευχαριστώ. Μου δίνεις πάσα να πω καποια πράγματα που έχω στο μυαλό μου.
    Να μαι ειλικρινής, δεν θεωρώ τον εαυτό μου δυνατό, ή μπορεί και να ήμουν και να το χω βγάλει στην επιφάνεια.

    Έχεις πέσει διάνα, το ψυχολογικό κομμάτι είναι το πιο δύσκολο σε μια προετοιμασία. Το να τρως ψαρι/πατατα ή να σαι με λίγους υδατάνθρακες, οκ παλεύεται. Αλλά τα παιχνίδια του μυαλού, αυτά είναι ύπουλα και εκεί είναι που πρέπει να δείξεις χαρακτήρα.

    Το μυστικό για να καταφέρεις να επιβληθείς σε αυτά τα παιχνίδια, είναι από πριν να έχει ριζωσει βαθιά στην καρδιά σου ο στόχος που έχεις. Γιατί αυτό είναι που θα σε κρατήσει αυτές τις στιγμές που λειτουργείς σαν ρομποτάκι.

    Πάρα πολλές φορές με χει πάρει απο κάτω, κλαίω, αισθάνομαι πως δεν θα τα καταφέρω κλπ. Και άλλες τόσες είναι που πετάω και έχω αυτοπεποίθηση πως μπορώ να κερδίσω τα πάντα. Είναι αυτά τα σκαμπανεβάσματα της διάθεσης.
    Το παλεύω όμως. Βρίσκω διάφορα τρικ για να δίνω κουράγιο στον εαυτό μου.

    Θυμάμαι πριν λίγες εβδομάδες που πήγα στο γήπεδο για αερόβια. Ξύπνησα και έριχνε ψιλόβροχο που σιγά σιγά δυνάμωνε.
    Είμαι τόσο πεισματάρα όμως που πήγα μέσα στη βροχή και έκανα αερόβια. Δεν θέλω να το παίξω σούπερμαν, αλλά ο λογος που το κανα ήταν γιατί ήθελα να αποδείξω στον εαυτό μου πως τίποτα μα τίποτα δεν θα μου αλλάξει το πρόγραμμα. Είχα γήπεδο και θα πήγαινα γήπεδο που να γυρνούσε ο κόσμος ανάποδα.

    Σήμερα, η μέρα ξεκίνησε με τρέξιμο στο γήπεδο και το μεσημέρι με προπόνηση ώμων/τρικέφαλα και δεύτερη αερόβια.

    Μπερδεύω μερες, ημερομηνίες, ξέρω ότι είναι Δευτέρα γιατί εχω να κάνω ώμους, χαχα. Το χω συνδιάσει έτσι.

    Αυτά για την ώρα, τρέχω να ετοιμάσω τα γεύματα της ημέρας και μόλις βρω περισσότερο χρόνο θα προσθέτω φωτό και βίντεο ώστε να παίρνει μια εύθυμη νότα το ημερολόγιό μου

    Να στε όλοι καλά και καλές προπονήσεις!

  30. #30
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    22-12-09
    Location
    .
    Posts
    1,155

    Default

    κουραγιο στην προετοιμασια κ καλη επιτυχια...Σου ευχομαι να εχεις το αποτελεσμα που αναμενεις κ επιθυμεις πανω στη σκηνη
    no one other else can impress me!! RON IS BIG!! I WANT RONNIES SIZE!!


 
Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kai Greene Guest Posings και Νέα Προετοιμασίας 2013!!
    By Αλεξανδρος Μπ in forum Olympia Weekend 2013
    Replies: 67
    Last Post: 26-09-13, 18:07
  2. Kardoula's Νικηφόρο Αγωνιστικό Log (Επίλογος)
    By Kardoula in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 427
    Last Post: 27-06-12, 16:30
  3. Replies: 20
    Last Post: 18-05-12, 17:54
  4. Σημαντική Έρευνα Σε Bodybuilders Κατά Τη Διάρκεια Αγωνιστικής Προετοιμασίας
    By Musclemar in forum Επιστημονική Και Ερευνητική Προσέγγιση Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 02-02-12, 23:20
  5. Διαφορές Προετοιμασίας Για Natural Bodybuilding, by Πάρης Νικολάου!!
    By Musclemar in forum Προετοιμασία Για Αγώνες Bodybuilding και Fitness
    Replies: 24
    Last Post: 02-02-11, 00:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •