Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 30 of 193
  1. #1

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής Bodybuilding Για Μυική Ανάπτυξη - Μέρος 4ο

    Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής Bodybuilding Για Μυική Ανάπτυξη - Μέρος 4ο

    Συνεχίζουμε με το 4ο μέρος του θέματος. Παρακάτω είναι τα links για 3 πρώτα μέρη:

    Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής Bodybuilding Για Μυική Ανάπτυξη - Μέρος 1ο
    Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής Bodybuilding Για Μυική Ανάπτυξη - Μέρος 2ο
    Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής Bodybuilding Για Μυική Ανάπτυξη - Μέρος 3ο


    Καλή συνέχεια να έχουμε...

  2. #2

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Στο τέλος του προηγούμενου μέρους είχα βάλει κάποια reviews, τα ξαναβάζω εδώ:
    Attached Images Attached Images

  3. #3
    Karl's Avatar
    Join Date
    12-02-13
    Location
    Peristeri
    Posts
    181

    Default

    Γιώργο σε ευχαριστω για την κατανόηση,μαλλον δεν την χρειαζομαι τοτε την αλκαλικη,απλως θα φορτοσω παραπανω υδατανθρακα στα γευματα μου.

  4. #4
    New Member
    Join Date
    24-06-12
    Posts
    48

    Default

    Quote Originally Posted by Karl View Post
    Γιώργο σε ευχαριστω για την κατανόηση,μαλλον δεν την χρειαζομαι τοτε την αλκαλικη,απλως θα φορτοσω παραπανω υδατανθρακα στα γευματα μου.
    Βαλε συνθετο υδατανθρακα κατα την διαρκεια της ημερας και γυρω απο την προπονηση απλο......παρε και ενα preworkout το οποιο θα αυξησει την ροη του αιματος προσωρινα και εφοσον εχεις γλυκογονο θα δεις και διαφορα απο πλευρας πρηξιματος... για μεσα στην προπονηση παντα .......
    Last edited by markk; 11-06-13 at 19:22.

  5. #5
    Pumping Iron manuserpro's Avatar
    Join Date
    13-03-13
    Posts
    300

    Default

    παιδες,να σας πω την γνωμη μου για μια πρωτεινη πολλαπλων πηγων και ενα νιτρικο που δοκιμαζω αυτην την περιοδο...λοιπον η πρωτεινη ειναι η τεμπρο dorian yates,την θεωρω ως την καλυτερη που εχω δοκιμασει απο αποψη γευσης και δεν μου προκαλει κανενα φουσκωμα,την χρησιμοποιω το βραδυ πριν τον υπνο με κραταει μια χαρα μεχρι το πρωι...το νιτρικο που χρησιμοποιω επισης πολυ καλο,razor blast απο allmax,φοβερη ενεργεια τωρα που ειμαι σε υποθερμιδικη και κανενα κρασσαρισμα..για μενα προσωπικα ειναι λιγο ανωτερο του craze καθως με το craze ειχα εκπληκτικη ενεργεια οπως με το razor αλλα πολυ κρασαρισμα....βεβαια ο καθενας ειναι διαφορετικος...μου κανει εντυπωση παντως που βλεπω οτι κανενας δεν το εχει χρησιμοποιησει....megageo,μηπως το εχεις δοκιμασει?

  6. #6

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Nαι ειχα παρει ενα κουτι, ειχα δοκιμασει 2 φορες, μου ειχε αρεσει αλλα ειχε ερθει ενα φιλαρακι απο το σπιτι και μου το τσιμπησε και μετα δεν ξαναγορασα. Η allmax ειναι απο τις πιο ποιοτικες εταιρειες για μενα, εγω χρησιμοποιω συστηματικα προιοντα της και ειδικα η isoflex με εχει αφησει αφωνο με την γευση και την ποιοτητα της. Για οσους εχουν ορεξη να το ψαξουν λιγο παραπανω, η isoflex παραγεται σε GMP certified manufacturing facility. Εγω συστηνω οποιοδηποτε προιον της με κλειστα τα ματια παντως.

    Ευχαριστουμε για το review

  7. #7
    Advanced Bodybuilder apathya's Avatar
    Join Date
    05-02-09
    Location
    Peireaus
    Posts
    719

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Nαι ειχα παρει ενα κουτι, ειχα δοκιμασει 2 φορες, μου ειχε αρεσει αλλα ειχε ερθει ενα φιλαρακι απο το σπιτι και μου το τσιμπησε και μετα δεν ξαναγορασα. Η allmax ειναι απο τις πιο ποιοτικες εταιρειες για μενα, εγω χρησιμοποιω συστηματικα προιοντα της και ειδικα η isoflex με εχει αφησει αφωνο με την γευση και την ποιοτητα της. Για οσους εχουν ορεξη να το ψαξουν λιγο παραπανω, η isoflex παραγεται σε GMP certified manufacturing facility. Εγω συστηνω οποιοδηποτε προιον της με κλειστα τα ματια παντως.

    Ευχαριστουμε για το review
    Αγαπάμε allmax, λόγω Pakulski βέβαια. ;ρ. Θέλω πολύ να χρησιμοποίησω προϊόντα της λόγω καλών κριτικών που ακούω. Ίσως την επόμενη φορά που βγάλει το ρειζορ σε προσφορά ο Ηρακλής
    Train, past the pain!

  8. #8

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Παιδια στο τελος... η ποιοτητα μετραει καλυτερα λιγοτερα πραγματα και ποιοτικα παρα ενα ντουλαπι απο αλευρια και βοτανα της πλακας.

  9. #9
    Advanced Bodybuilder djastral232's Avatar
    Join Date
    11-06-09
    Posts
    947

    Default

    Γιώργο κ γω σκέφτομαι να αλλάξω τώρα (μετά από 1 χρόνο με τη Gold της ΟΝ) whey κ να πάρω την isoflex. Ποια γεύση είχες δοκιμάσει;

    Τέλος, σκέφτομαι να πάω σε μορφή σκόνης αμινοξέα
    για να τα χρησιμοποιώ κατά τη διάρκεια της προπόνησης μπορώ να τα ρίξω μαζί με τον ηλεκτρολύτη στο shaker;
    Η λεβεντιά είναι μια πληγή
    που πάντα αίμα τρέχει
    Θε μου και πώς τηνε βαστά
    εκείνος που την έχει.

  10. #10

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Κοιτα αυτο το καιρο εχω την σοκολατα-φυστικοβουτυρο η οποια ειναι φοβερη. Ο ξαδερφος μου χρησιμοποιει την σοκολατα και μου λεει τα καλυτερα επισης. Δεν θα δισταζα να αγορασω οποιαδηποτε γευση. Για αμινοξεα...καταλαβαινεις ειναι απειρες οι επιλογες σου...τα πιο πολλα intra τετοια ειναι εκτος απο αυτα που εχουν hydrolized isolate.

  11. #11
    New Member
    Join Date
    24-06-12
    Posts
    48

    Default

    απο καποιο προηγουμενο post peanut butter and chocolate ειχε πει οτι δοκιμασε ο γιωργος,εγω εχω δοκιμασει την συγκεκριμενη σε γευση βανιλια και ηταν μια χαρα απο ολες τις αποψεις (γευση,διαλυτοτητα κλπ.)...

  12. #12
    Karl's Avatar
    Join Date
    12-02-13
    Location
    Peristeri
    Posts
    181

    Default

    Παιδια για το craze τι γευσεις προτινετε?το καρπουζι που χει βγει λεει τπτ?

  13. #13

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Το craze σιγουρα δεν το παιρνει κανεις για την γευση, αλλα το καρπουζι ειναι εκπληκτικο. Το σταφυλι ειναι αθλιο για μενα, η φραουλα μετρια, θα ηθελα να δοκιμασω ανανα, ειναι το επομενο.

  14. #14
    New Member
    Join Date
    24-06-12
    Posts
    48

    Default

    εγω εχω δοκιμασει το craze σε γευση berry-lemonade,πινοταν μια χαρα......καλα λογια εχουν πει και για την γευση καρπουζι.....

  15. #15
    Karl's Avatar
    Join Date
    12-02-13
    Location
    Peristeri
    Posts
    181

    Default

    Ξερουμε ποσο κρεατινη περιεχει ανα scoop?

  16. #16

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    λιγο κατω απο γραμμαριο αν θυμαμαι καλα.

  17. #17
    Karl's Avatar
    Join Date
    12-02-13
    Location
    Peristeri
    Posts
    181

    Default

    Μπορω να το περνω το craze και νε λιποδιαλυτη πριν την προπονηση;ή μηπως ειναι too much;

  18. #18

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Οχι δεν μπορεις, ειναι too much.

  19. #19
    Advanced Bodybuilder djastral232's Avatar
    Join Date
    11-06-09
    Posts
    947

    Default

    Χρησιμοποιώ εδώ κ καιρό τα Mega Amino 3200 της Biotech κ είμαι ικανοποιημένος (επίσης με εξυπηρετεί που μασιούνται).
    Σκέφτομαι (αν τλκ δεν καταλήξω σε σκόνη) να δοκιμάσω τα AminoMax 8000 της Gaspari.

    Συγκρίνοντας τα συστατικά των δυο σκευασμάτων παρατηρω ότι της Gaspari υπερτερούν αρκετά σε λευκίνη κ ταυρίνη, ενώ υπολείπονται σε όλα τα υπόλοιπα αμινοξέα.
    http://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/u...MINO 3200_.jpg
    http://www.onenutrition.cl/upload/pr...s/f4e1012f.png

    Η απορία μου είναι η εξής: αξίζει να προτιμήσω αυτά της Gaspari ή να συμπληρώσω την ποσότητα της λευκίνης με έξτρα συμπλήρωμα;
    (Δεν γνωρίζω βέβαια κατά πόσο θα δω το ανάλογο αποτέλεσμα. Αυτό τον καιρό χρησιμοποιώ, δώρο συσκευασίας, γλουταμίνη 2γρ πριν κ 2γρ μετά την προπόνηση)

    Γιώργο θα μ' ενδιέφερε να ακούσω κ τη δική σου άποψη.
    Last edited by megageo; 13-06-13 at 01:50.
    Η λεβεντιά είναι μια πληγή
    που πάντα αίμα τρέχει
    Θε μου και πώς τηνε βαστά
    εκείνος που την έχει.

  20. #20

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εγω δεν τα χρησιμοποιω τα αμινοξεα σε χαπια, τα θυμαμαι απο πριν 15 χρονια της Universal οι παλιοι θα ξερουν που ηταν κατι τεραστιες ταμπλετες δεν μπορουσες να τις χωνεψεις με τπτ, αερια ολη την ωρα κλπ. Τα μονα αμινοξεα που χρησιμοποιω ειναι τα bcaa σε σκονη για intra-workout ενω αν θες κατι πιο "τελευταιας τεχνολογογιας" μπορεις να πας σε τυπου Mass Pro Synthagen ή ALRI Humapro κλπ. Για τα τελευταια αν εχεις ορεξη τα ψαχνεις μονος σου, μην με ρωτησεις κατευθειαν τι ειναι. Αρα λοιπον αφου δεν τα χρησιμοποιω σε χαπια και δεν θεωρω οτι αξιζουν, δεν μπορω και να τα προτεινω.

  21. #21
    Pumping Iron Dimitris stfs's Avatar
    Join Date
    05-03-13
    Location
    αμφισσα :D
    Posts
    298

    Default

    megageo ο ξαδερφος μου κανει ογκο και θελει να δοκιμασει την allmax isoflex και θελει να ξερει αν εχει καλη διαλητικοτιτα και γευση θελει να δοκιμασει την γευση σοκολατας.. ειναι γευστικη και πινετε ευκολα?
    και κατα την γνωμη σου ποια θεωρεις αρκετα καλα bcaa's?? (οχι καψουλες δεν μπορει να τις χονεψει )

  22. #22

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Μαλιστα αρα δεν μπορεις να διαβασεις 3 ποστ παραπανω στην ιδια σελιδα και θες να στα ξαναγραψω εγω. Καλο διαβασμα

  23. #23
    Pumping Iron Dimitris stfs's Avatar
    Join Date
    05-03-13
    Location
    αμφισσα :D
    Posts
    298

    Default

    αχαχαχ οκ διαβασα σχετικα με την allmax συγγνωμη
    εσυ ποια αμινοξεα χρησιμοποιεις?

  24. #24

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Οποια έχω γραψει πανω στην σελιδα που βρισκεσαι. Εχει 2 εικονες, η πρωτη εχει ολο αμινοξεα.

  25. #25
    Pumping Iron denis-opc's Avatar
    Join Date
    13-10-09
    Posts
    546

    Default

    Quote Originally Posted by Karl View Post
    Μπορω να το περνω το craze και νε λιποδιαλυτη πριν την προπονηση;ή μηπως ειναι too much;
    Εγώ πάντως το έχω κάνει κανά μήνα περίπου αυτό, δηλαδή 1.5 - 2 σκουπ craze + 2 κάψουλες oxyelite pro και δεν είχα κάποια ενόχληση ή κάτι.

    Γενικά βέβαια καλά θα ήταν να το αποφεύγεις. Βέβαια εγώ είμαι και 97-98 κιλά με χαμηλό λίπος , οπότε παίζει κ αυτό το ρόλο του στην ανοχή.

  26. #26
    Pumping Iron Dimitris stfs's Avatar
    Join Date
    05-03-13
    Location
    αμφισσα :D
    Posts
    298

    Default

    υπαρχει καποιο συγκεκριμμενο χρονικο διαστημα για την χρηση του craze η οχι ?

  27. #27
    Pumping Iron denis-opc's Avatar
    Join Date
    13-10-09
    Posts
    546

    Default

    Νιτρικό είναι και θέλει διακοπή για να μην συνηθίζεις τον οργανισμό σου. Τώρα ο Γιώργος θα σου πει ότι το χρησιμοποιεί συνέχεια, αλλά οκ αυτό είναι στον καθένα διαφορετικό. Εγώ πάντα κάνω διάλειμμα ανάλογο της χρήσης.

  28. #28

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εγω συμφωνω με denis-opc ασχετα με το τι κανω εγω βεβαια.

  29. #29

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Καλημερα σε ολους, σε κανα μηνα θα ξεκινησω το PCT μου κι εγω (δεν το περιμενω με τπτ) και κατεληξα στα παρακατω συμπληρωματα βοηθητικα οποτε γυρω στο τελος του καλοκαιριου θα μπορω να δωσω review. Θα τα χρησιμοποιησω για 2 μηνες (και τα 4 παραλληλα).

    MAN Nolvadren-XT
    MAN Sports PR-XT
    USP Labs DAA 3K
    USP Labs Test Powder 240g

    Παρεπιπτοντως χτες παρηγγειλα 3 κουτια craze καρπουζι....μην καταργηθει και παθουμε καμια λαχταρα . Ισα που σταματαω το bbing αν δεν μπορω να βρω craze

    Μιας που για craze ο λογος και καποιο "φρεσκο" testing...http://www.getds.com/20130614381/Blo...n-amphetamines
    Last edited by megageo; 15-06-13 at 08:30.

  30. #30
    Karl's Avatar
    Join Date
    12-02-13
    Location
    Peristeri
    Posts
    181

    Default

    Καλημέρα Γιώργο, απο που παραγγελνεις craze?


 
Page 1 of 7 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3190
    Last Post: 11-06-13, 08:39
  2. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Μυϊκή Ανάπτυξη
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-12, 18:52
  3. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 22:33
  4. Replies: 778
    Last Post: 08-09-10, 16:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •