Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 30 of 107
  1. #1

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής Bodybuilding Για Γράμμωση - Μέρος 4ο

    Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής Bodybuilding Για Γράμμωση - Μέρος 4ο

    Συνεχίζουμε με το 4ο μέρος του θέματος. Παρακάτω είναι τα links για 3 πρώτα μέρη:


    Οδηγός Συμπληρωμάτων Bodybuilding Διατροφής Για Γράμμωση - Μέρος 1ο
    Οδηγός Συμπληρωμάτων Bodybuilding Διατροφής Για Γράμμωση - Μέρος 2ο
    Οδηγός Συμπληρωμάτων Bodybuilding Διατροφής Για Γράμμωση - Μέρος 3ο



    Καλή συνέχεια να έχουμε...

  2. #2

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Kαι καλη γραμμωση παλικαρια ,γιατι καλη ειναι η κουβεντα ,αλλα καλυτερο ειναι να υπαρχει και αποτελεσμα.

  3. #3
    Advanced Bodybuilder djastral232's Avatar
    Join Date
    11-06-09
    Posts
    947

    Default

    ευχαριστω πολυ γιωργο γτ συμβουλες σ
    τ thermbuterol τ χα ετσι βαση οδηγιας απτ site πτ αγορασα
    στ sei δν αναφερει τπτ γ δοσολογια
    θτ βαλω πριν τ προπο μτ bcaa κ τ pre-workout (αν κ ειχες πει οτι καλο ν απεχουν κανα 3ωρο)
    θ δω πως θ παει αλλιως οταν θ παιρνω τ anabeta 1 ωρα πριν
    σχετικα μτ bcaa θελω ν ρωτησω πως μπορει κανεις ν γνωριζει ποση ποσοτητα
    πρεπει ν παρει περα απτ αναγραφομενη? πχ στ whey λεει 1 scoup κλπ
    κ ο καθενας τ προσαρμοζει στ αναγκες τ
    Η λεβεντιά είναι μια πληγή
    που πάντα αίμα τρέχει
    Θε μου και πώς τηνε βαστά
    εκείνος που την έχει.

  4. #4

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Παλι χρησιμοποιεις το "πρεπει". Δεν υπαρχει πρεπει ρε παιδι.... γενικα 10-15 γρ μεσα στην προπονηση ειναι αρκετα. Τωρα αν εισαι 120 κιλα με 8% λιπος, μπορει να βαζεις και παραπανω , αλλα κοινη λογικη θελει. Μην το ψιριζεις παλι ομως...δεν εχει σημασια αν θα βαλεις 8, 10 ή 12γρ.

  5. #5

    Default

    Χαίρεται. Θέλω να χρησιμοποιήσω R-ALA για πρώτη φορά, είδα ότι ανά 30γρ υδατάνθρακα είναι αρκετά τα 100 mg. Πως είναι ο τρόπος λήψης του? Δηλαδή, σε όσα γεύματα είναι περισσότερα από 30 γρ υδατάνθρακα παίρνω ανεξάρτητα αν είναι π.χ. μόνο μια φορά ή 4 φορές την ημέρα? Και αν μια μέρα σε κανένα γεύμα δεν έχω τόσο πολύ υδατάνθρακα δεν παίρνω? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  6. #6

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δεν ειναι κανονας...το rala ειναι health supplement δεν ειναι κατι που το καταλαβαινεις. 20 λεπτα πριν απο το γευμα ειναι καλα να το λαμβανεις και μην κολλας στα 30γρ υδατανθρακα.

  7. #7
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Ποσο καιρο T2 maximum; 2 μηνες;
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  8. #8

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Για μενα δεν υπαρχει maximum...αλλα για σας που προσεχετε παραπανω 2 μηνες ειναι καλα

  9. #9
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Καλα ναι...αμα θες βαζεις και Τ***+Τ**** για μηνες, λεμε τωρα.... Εννοω αυτο, που θα ελεγε στο κουτι ας πουμε..
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  10. #10
    Pumping Iron manuserpro's Avatar
    Join Date
    13-03-13
    Posts
    300

    Default

    παιδες ποια ειναι η αποψη σας για το redline ultra hardcore και για το clenbutrx liquid?

  11. #11

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    τι εμπειρια εχεις απο σκευασματα του ειδους;

  12. #12
    Pumping Iron manuserpro's Avatar
    Join Date
    13-03-13
    Posts
    300

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    τι εμπειρια εχεις απο σκευασματα του ειδους;
    δεν εχω εμπειρια,ενα lean xtreme εχω δοκιμασει και ουτε εξετασεις θυροειδη εχω κανει να δω αν θα εχω καποιο...δεν ενδιαφερομαι εννοειται να αγορασω,δεν ειμαι ετοιμος ακομα για αυτα,εχω τρελα με τα συμπληρωματα γενικα και μου αρεσει πολυ να ενημερωνομαι ...γιαυτο κανω τοσες ερωτησεις...

  13. #13
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    τι ειδος τρελα δηλ??
    μπορεις να μας το εξηγησεις.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  14. #14
    Pumping Iron manuserpro's Avatar
    Join Date
    13-03-13
    Posts
    300

    Default

    φυσικα και μπορω μαν....μου αρεσει να γνωριζω τις ιδιαιτεροτητες του καθε συμπληρωματος,κατα ποσο δουλευει στον καθενα,μου αρεσει να συζηταω με φιλους για αυτα,να προτινω σε αλλους αν με ρωτανε...αν ειχα χρηματα θα δοκιμαζα και πολλα,αλλα δυστυχως εχω μονο για τα βασικα πλεον,αντε και κανενα παραπανω με δυσκολια...δεν ξερω αν καταλαβες καπως τι εννοω....

  15. #15

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δεν ειναι κακο να ενημερωνεσαι αλλα οταν κανεις γενικες ερωτησεις θα παρεις γενικες απαντησεις. Δηλαδη "τι γνωμη εχετε..." θα εχει απαντηση "καλο ειναι...". Σου κανει; Σε ενημερωσε για κατι; Αν θες τοσο γενικη απαντηση μπορεις και με ενα search στο google να την παρεις. Εγω θα εκτιμουσα περισσοτερο αφου θες να ενημερωθεις, να παρεις τα συστατικα του συμπληρωματος, να κανεις την ερευνα σου για αυτα και να ερθεις εδω με μια συγκεκριμενη ερωτηση ή ακομα και να μας ενημερωσεις για κατι που ισως δεν το ξεραμε οι ιδιοι. Τωρα απλα ρωτοντας τι γνωμη εχετε για το ενα και το αλλο χωρις να εχεις σκοπο να παρεις τιποτα, απλα ξοδευεις τον χρονο μας να κανουμε την ερευνα που εσυ λες οτι σου αρεσει να κανεις. Στο λεω χωρις κακια αυτο, αλλα τωρα που καταλαβα..την λογικη σου εγω δεν θα απαντω σε τετοιες ερωτησεις απο σενα. Ευχαριστω.

  16. #16

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    manusepro ελπιζω να καταλαβαινεις πως ο Γιωργος δεν στο λεει με κακια .Προσωπικα μ αρεσει που ψαχνεσαι αλλα για να μην κουραζεις κ τους αλλους καλο θα ειναι να ψαχνεσαι με τον σωστο τροπο ωστε καποια στιγμη να εισαι σε θεση να αξιολογεις μονος ενα προιον και να καταληγεις μετα απο δοκιμη στο αν σου δουλεψε και στο αν κανει κατι απ οσα υποσχεται ή κατι απ οσα περιμενες.Αυτο θα γινει με διαβασμα παλιοτερων θεματων και κυριως με ψαξιμο σε συγκεκριμενα συστατικα που περιεχει το καθε προιον.Για παραδειγμα ποιας μορφης αργινινη ειναι πιο αποδοτικη.
    Αλλιως δεν προκειται ποτε να μαθεις και οι γνωσεις σου θα ειναι επιφανειακες του τυπου ...το jack ειναι ενα καλο νιτρικο.Το γιατι ομως το παλιο ηταν καλυτερο απο το νεο αν δεν μαθεις μονος σου τι περιεχει και γιατι τελικα δουλευε ,μην περιμενεις να στο πει καποιος γιατι μπορει ν ακουσεις και 50 γνωμες και να μπερδευτεις και περισσοτερο.

  17. #17
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by manuserpro View Post
    φυσικα και μπορω μαν....μου αρεσει να γνωριζω τις ιδιαιτεροτητες του καθε συμπληρωματος,κατα ποσο δουλευει στον καθενα,μου αρεσει να συζηταω με φιλους για αυτα,να προτινω σε αλλους αν με ρωτανε...αν ειχα χρηματα θα δοκιμαζα και πολλα,αλλα δυστυχως εχω μονο για τα βασικα πλεον,αντε και κανενα παραπανω με δυσκολια...δεν ξερω αν καταλαβες καπως τι εννοω....
    ok καταλαβα πως το εννοεις,
    -κρατα αυτο που ειπες[κατα ποσο δουλευει στο καθενα]δεν δουλευουν το ιδιο σε ολους!και αν δεν κανεις χρηση δεν μπορεις να ξερεις....γιατι θα ακουσεις οπως ειπε ο ηρακλης 50 γνωμες!!
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  18. #18
    Pumping Iron manuserpro's Avatar
    Join Date
    13-03-13
    Posts
    300

    Default

    οκ παιδια,εχετε δικιο,τελος οι γενικες ερωτησεις...συγνωμη που χαλασα λιγο το τοπικ...

  19. #19

    Default

    Παιδιά καλημέρα, μια ερώτηση θέλω να σας κάνω για έναν φίλο μου. Χρησιμοποιεί το oxyelite pro εδώ και ένα μήνα και θέλει να συνεχίσει άλλο ένα μήνα. Το συνιστάτε να το κάνει χωρίς διακοπή? Το λέω μπας και το έχει συνηθίσει ο οργανισμό του και δεν θα έχει αποτέλεσμα.

  20. #20

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    ας κανει 2 βδομαδες διαλειμα μεταξυ τους...αλλα σε αυτες τις μερες να περιορισει τα διεγερτικα και τον καφε αν γινεται. Διαφορετικα αν δεν ανεβασει την δοση...δεν θα τον πιασει το ιδιο.

  21. #21

    Default

    Σε ευχαριστώ κατά αρχάς για την απάντηση. Δεν παίρνει τίποτα αλλά διεργετικά, ούτε καφέ πολύ πίνει. Αν την ανεβάσει την δόση να το πάει στις 4 ανά ημέρα από 3 που είναι? Αλλά δεν φτάνουν για να κάνει ένα ολόκληρο μήνα και δεν θέλει να πάρει και άλλο κουτί και να μην το τελειώσει. Εσύ τι θεωρείς πιο καλό, με διακοπή ή χωρίς?
    Last edited by stauros12; 16-06-13 at 12:07.

  22. #22

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Για το επιπεδο που φανταζομαι οτι ειναι με διακοπη.

  23. #23
    Advanced Bodybuilder djastral232's Avatar
    Join Date
    11-06-09
    Posts
    947

    Default

    Γνωστός μου κ παιδί που εκτιμώ από το γυμν/ριο με ικανοποιητική μυικότητα κ νορμάλ % λίπους, μου έχει φάει τα αυτιά ότι θέλει να πάρει το Clenbutrx της VPX για να στεγνώσει τελείως κλπ κ προσπαθώ να τον αποτρέψω λόγω των όσο έχω διαβάσει γι' αυτό, καθώς κ το νεαρό της ηλικίας του (23).

    Το έχει δοκιμάσει κάνεις; Είναι όντως τόσο επίφοβο όσο λένε ή εγώ είμαι υπερβολικός;


    --- edit: κάτι άλλο που θυμήθηκα τώρα ---

    Γιώργο σε προηγούμενα posts έχει γίνει αναφορά για το θέμα της γιοχιμπίνης με τους υδατάνθρακες.
    Εγώ που ξεκίνησα το thermbuterol πρέπει να προσέξω κάτι στη λήψη του όσον αφορά το θέμα υδατανθράκων, ώστε να μην ακυρώνεται η δράση του;
    Last edited by djastral232; 16-06-13 at 19:34.
    Η λεβεντιά είναι μια πληγή
    που πάντα αίμα τρέχει
    Θε μου και πώς τηνε βαστά
    εκείνος που την έχει.

  24. #24
    Pumping Iron manuserpro's Avatar
    Join Date
    13-03-13
    Posts
    300

    Default

    παιζει με θυροειδη,ο γνωστος σου εχει κανει εξετασεις να δει που βρισκεται?επισης ειναι τιγκα σε διεργετικα,αν δεν εχει ανοχη μπορει να τον γονατισει....

  25. #25
    Advanced Bodybuilder djastral232's Avatar
    Join Date
    11-06-09
    Posts
    947

    Default

    εξετάσεις δεν νομίζω, για τα διεγερτικά είναι με έναν διπλό fredo-espresso στο χέρι όλη μέρα....
    Η λεβεντιά είναι μια πληγή
    που πάντα αίμα τρέχει
    Θε μου και πώς τηνε βαστά
    εκείνος που την έχει.

  26. #26

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Quote Originally Posted by djastral232 View Post
    Γνωστός μου κ παιδί που εκτιμώ από το γυμν/ριο με ικανοποιητική μυικότητα κ νορμάλ % λίπους, μου έχει φάει τα αυτιά ότι θέλει να πάρει το Clenbutrx της VPX για να στεγνώσει τελείως κλπ κ προσπαθώ να τον αποτρέψω λόγω των όσο έχω διαβάσει γι' αυτό, καθώς κ το νεαρό της ηλικίας του (23).

    Το έχει δοκιμάσει κάνεις; Είναι όντως τόσο επίφοβο όσο λένε ή εγώ είμαι υπερβολικός;


    --- edit: κάτι άλλο που θυμήθηκα τώρα ---

    Γιώργο σε προηγούμενα posts έχει γίνει αναφορά για το θέμα της γιοχιμπίνης με τους υδατάνθρακες.
    Εγώ που ξεκίνησα το thermbuterol πρέπει να προσέξω κάτι στη λήψη του όσον αφορά το θέμα υδατανθράκων, ώστε να μην ακυρώνεται η δράση του;
    Ψαξε λιγο τα ποστ που λες για την γιοχιμπινη και θα καταλαβεις τι πρεπει να προσεξεις. Για το clenbutrx ειναι δυνατο, αλλα αναλογα ποια εκδοση εχει βρει. Η παλια ειχε μεσα πολλα πραγματα αλλα εχει πλεον απαγορευτει.

  27. #27
    Pumping Iron manuserpro's Avatar
    Join Date
    13-03-13
    Posts
    300

    Default

    καλησπερα megageo...μου εχει προκαλεσει ενδιαφερον ενα συστατικο του alphamine,τo HICA,το οποιο απο οτι διαβασα συμφωνα με μια ερευνα μπορει να προκαλεσει μικρη αυξηση μυικης μαζας επειτα απο ενα μηνα χρησης,που μαλλον σημαινει οτι σε περιοδο υποθερμιδικης διαιτας θα βοηθαει αρκετα στη διατηριση της,πραγμα πολυ σημαντικο..ποια ειναι η γνωμη σου..?

  28. #28
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    Παιδια εχει δοκιμασει κανεις το διουρητικο συμπληρωμα water out της NOW?
    Κανει οντως δουλεια?
    Get big or die trying!

  29. #29
    Advanced Bodybuilder djastral232's Avatar
    Join Date
    11-06-09
    Posts
    947

    Default

    το 2ο χάπι λοιπόν καλύτερα :

    τις μέρες προπόνησης 15-20' πριν την αερόβια (δεν πιστεύω να πειράζει το Intra με τα bcaa ε;) ή εντελώς πριν την προπόνηση (προπόνηση κάνω νηστικός μετά από 2-3 ώρες του προηγούμενου γεύματος)
    τις Off πάλι νηστικός μετά από ένα 3ωρο;

    επίσης, διάβασα σε προηγούμενο post ότι 2 ώρες πριν, αλλά κ μετά δεν θέλει υδατάνθρακα κ με μπέρδεψε


    Υ.Γ.: ξέρουμε την ποσότητα γιοχιμπίνης ανά χάπι στο Therm;
    Η λεβεντιά είναι μια πληγή
    που πάντα αίμα τρέχει
    Θε μου και πώς τηνε βαστά
    εκείνος που την έχει.

  30. #30

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Quote Originally Posted by manuserpro View Post
    καλησπερα megageo...μου εχει προκαλεσει ενδιαφερον ενα συστατικο του alphamine,τo HICA,το οποιο απο οτι διαβασα συμφωνα με μια ερευνα μπορει να προκαλεσει μικρη αυξηση μυικης μαζας επειτα απο ενα μηνα χρησης,που μαλλον σημαινει οτι σε περιοδο υποθερμιδικης διαιτας θα βοηθαει αρκετα στη διατηριση της,πραγμα πολυ σημαντικο..ποια ειναι η γνωμη σου..?
    Βρε συ το HICA τι ειναι ουσιαστικα; Λευκινη... διαβασε τι υποτιθεται οτι κανει η λευκινη λοιπον και θα καταλαβεις. Μην στηριζεσαι στις διαφημισεις, ορατη διαφορα δεν θα δεις. Η λευκινη σε περιοδο υποθερμιδικη ειδικα ειναι πολυ σημαντικο αμινοξυ, αν θελεις να δοκιμασεις τι γινεται και ποσο δραστικη ειναι, παρε bulk και παιρνε μεταξυ γευματων 4 γρ για ενα συνολο 20 γρ για παραδειγμα την μερα. Καντο για ενα μηνα και αν δεις διαφορα αυτο θα ειναι ολο το θετικο του θεματος.

    Quote Originally Posted by djastral232 View Post
    το 2ο χάπι λοιπόν καλύτερα :

    τις μέρες προπόνησης 15-20' πριν την αερόβια (δεν πιστεύω να πειράζει το Intra με τα bcaa ε;) ή εντελώς πριν την προπόνηση (προπόνηση κάνω νηστικός μετά από 2-3 ώρες του προηγούμενου γεύματος)
    τις Off πάλι νηστικός μετά από ένα 3ωρο;

    επίσης, διάβασα σε προηγούμενο post ότι 2 ώρες πριν, αλλά κ μετά δεν θέλει υδατάνθρακα κ με μπέρδεψε


    Υ.Γ.: ξέρουμε την ποσότητα γιοχιμπίνης ανά χάπι στο Therm;
    Αν δεν γραφει το κουτι εγω δεν ξερω ποσο εχει μεσα, ισως γνωριζει ο Ηρακλης (HERCULES123). Για τα υπολοιπα, ρε συ ημουν πολυ αναλυτικος, κανε ενα κοπο παραπανω, ειναι εξαιρετικα κουραστικο και για μενα και για τους υπολοιπους να επαναλαμβανομαι ολη την ωρα. Στο κατω κατω κι εγω τα διαβασα καπου δεν τα εκανα μαθημα στο πανεπιστημιο, μπορεις να το ψαξεις κι εσυ αναλογα.

    Quote Originally Posted by Hanos View Post
    Παιδια εχει δοκιμασει κανεις το διουρητικο συμπληρωμα water out της NOW?
    Κανει οντως δουλεια?
    Σαν τι δουλεια να κανει; Εγω παιρνω 4 καψουλες την μερα μεσα στον κυκλο για να βοηθησω τα νεφρα και να μειωσω την αρτηριακη πιεση. Κατα τα αλλα καλυτερα αποτελεσματα θα εχεις με carb and water manipulation παρα με φυσικα διουρητικα. Αυτα ολα εχουν νοημα αν εισαι <10-12% λιπος, αλλιως ουτε θα δεις διαφορα.


 
Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 192
    Last Post: 16-07-13, 08:16
  2. Οδηγός Συμπληρωμάτων Bodybuilding Διατροφής Για Γράμμωση - Μέρος 3ο
    By megageo in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 1000
    Last Post: 11-06-13, 08:44
  3. Replies: 3190
    Last Post: 11-06-13, 08:39
  4. Οδηγός Συμπληρωμάτων Bodybuilding Διατροφής Για Γράμμωση - Μέρος 2ο
    By megageo in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 594
    Last Post: 25-07-11, 22:31
  5. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής Bodybuilding για Γράμμωση - Μέρος 1ο
    By megageo in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 506
    Last Post: 08-09-10, 16:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •