Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 31 to 60 of 244
  1. #31
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Εγώ να κάνω μια ερώτηση? Το MEGA π.χ. είναι μέσα και χρωστάει αλλά γιατί δεν το πειράζει κανείς??????????????? Επίσης ξέρεται τα κόμματα πόσα χρωστάνε σε δάνεια? Αλλά εκεί δεν μας πειράζει! Όλα ωραία είναι!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  2. #32
    Advanced Bodybuilder vlasis90's Avatar
    Join Date
    27-04-12
    Location
    Lumber camps
    Posts
    1,000

    Default

    ναι να βαλουμε και τη γιαγια στην παραμεθοριο να βλεπει euronews lol
    αφου ο πρωθυπουργος ειπε οτι η ελλαδα ειναι SUCCESS STORY () γιατι γινονται ολα αυτα σημερα?? :P

  3. #33
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Μα εκέι είναι το θέμα για μένα! Με το έτσι θέλω χωρίς να υπολογίζουν τίποτα και κανέναν και για χάρη τραπεζών και άλων συμφερόντων μας κάνουν ότι θέλουν. Ούτε για το μισθό σου ούτε για κανενός δεν νοιάζονται. Εδώ χάνουν τη δουλειά τους άνθρωποι που σε λίγο θα έβγαιναν στη σύνταξη και τώρα πάπαλα. Με την ΕΡΤ αυτό που εξοργίσει είναι νομίζω ο τρόπος που ΄έκλεισε. Είναι ένα δείγμα το τι κάνουν.
    Θα νοιαζόμουν αν ήταν όντως στην ίδια κατάσταση με τους υπόλοιπους. Όπως και με στεναχωρεί να βλέπω εταιρίες να κλείνουνε ή να έχουν το προσωπικό στο έναντι. Αλλά ειδικά για τέτοιες περιπτώσεις (βλέπε ΔΕΚΟ και λοιπές δημόσιες και δημοτικές εταιρίες) δεν έχω κανέναν ενδοιασμό. Αν περνούσαν άσχημα θα έφευγαν εδώ και χρόνια αλλά το ξέρω και το ξέρεις ζούσαν ζωή χαρισάμενη στη δική μας πλάτη.
    Και αυτό φυσικά ισχύει για όποιον άλλο απομυζούσε από το σύστημα που δημιούργησε το Ελληνικό όνειρο.
    Last edited by DimitrisK; 12-06-13 at 09:58.

  4. #34
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Δεν ξέρω αν γνωρίζετε τριτοκοσμικέ ς χώρες, αλλά κι αυτές έχουν δημόσια τηλεόραση..

    Αν περιμένετεΠΑΣΟΚ ΔΉΜΑΡ να κάνουν κάτι κάτι κόντρα στην απόφαση που οι ίδιοι πήραν τι να πω...

    Η "Σιδερένια Φτέρνα" ξεκίνησε
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  5. #35
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Το κακό είναι οτι κανένα μας και εγώ μαζί δεν κάνουμε κάτι. Επειδή είδα πως είμαστε και συμπολίτες είδες στη πόλη μας κανένας να αντιδράει? Αδειάζουν δρόμοι από μαγαζιά κλείνουν επιχειρήσεις και οι μισή σε αυτή τη πόλη είναι άνεργοι!
    Σαν τι να κάνεις δηλαδή? Βοηθάς όπου και όποιον μπορείς υλικά, οικονομικά, ηθικά με ότι έχει ο καθένας και μπορεί τέλος πάντων. Αν η λύση ήταν τόσο απλή λες κάποιος να μην την είχε σκεφτεί?

  6. #36
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Κοίτα περί δημόσιου τομέα ξέρω πολύ καλά τι γίνόταν και κατα πόσο ο ιδιωτικός προσπαθεί να τον μιμιθεί και όπως επίσης πόσο ο ιδιωτικό τομέας τα έτρωγε με τον δημόσιο μαζί. Άμα δείς τι τιμές χρέωνε ο ιδιώτης σε ένα προϊόν που το πουλούσε στο δημόσιο! Θα πάθεις αλλά εκεί ειναι το θέμα κανένας δεν έβαζε φραγμούς! Ήμασταν ένα ξέφραγκο αμπέλι.Όλα είναι αλυσίδα και δεν λέμε να το καταλάβουμε αυτό. Δεν ξέρουμε άν αύριο θα έχουμε δουλειά και άν δεν έχουμε τι θα κάνουμε.
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  7. #37

    Join Date
    29-10-10
    Posts
    89

    Default

    Αφού εσένα δε σε πειράζει να βγάζει ο μέσος εργαζόμενος στην ΕΡΤ 10 με 20 φορές το μισθό σου. (κάπου έγραψες ότι βγάζεις 400 ευρώ) εγώ τι να πω. Όλοι στον αγώνα.

    Τι είναι άλλωστε 4 ευρώ το μήνα Χ 12 μήνες Χ 6.000.000 λογαριασμούς ΔΕΗ = 288.000.000 ευρώ. Μόνο. Ένα ποσό ανάξιο λόγου. Και βάλε άλλα τόσα από διαφημίσεις.

    Τι μας προσφέρουν για όλα αυτά τα χρήματα ? Θα μπορούσαμε να είχαμε το ίδιο πρόγραμμα με 80.000.000 ευρώ. Μόνο αυτό πρέπει να μας νοιάζει γιατί πληρώνουμε.


    Και γιατί μπλέκεις τον Μπόμπολα και το MEGA. Ούτε Μπόμπολας ούτε κοπρόσκυλα της ΕΡΤ.

    Έχουμε χρεοκοπήσει. Ο κόσμος πεινάει.

    1.500.000 άνεργοι. Για αυτούς θα φωνάξω και θα παλέψω όχι για τα κοματόσκυλα της ΕΡΤ που θησαύρισαν όλα αυτά τα χρόνια.

  8. #38
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Quote Originally Posted by DimitrisK View Post
    Σαν τι να κάνεις δηλαδή? Βοηθάς όπου και όποιον μπορείς υλικά, οικονομικά, ηθικά με ότι έχει ο καθένας και μπορεί τέλος πάντων. Αν η λύση ήταν τόσο απλή λες κάποιος να μην την είχε σκεφτεί?
    Άρα καθόμαστε και απολαυμβάνουμε το ΄χερι της τρόϊκας και την κυβέρνησης! Λες να μην υπάρχει λύση να βγούμε όλοι από αυτή τη κατάσταση και δεν μιλάω μόνο για την Ελλάδα αλλά και για το εξωτερικό.? Μακάρι να έχεις άδικο να βρεθεί κάτι.
    Άσχετο αλλά Μήτσο εμείς θα κάνουμε την επανάσταση σε αυτή τη πόλη που κοιμάται !
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  9. #39
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    πραγματικα αννα μου αρεσει πολυ το επαναστατικο ηφακι που εχεις :)


    εγω παντως ενα πραγμα ξερω οτι αν δεν παω μια μερα στην δουλεια την εχω χασει,ουτε με μεσον μπηκα ουτε αμα κατσω σπιτι θα πληρωθω
    μπορει η τροικα να ζητησε εργα κ σφαξουν κοσμο,αλλα απο τους λιγους θα την πληρωσουν ολοι

  10. #40
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Quote Originally Posted by Αλεξανδρος Μπ View Post
    πραγματικα αννα μου αρεσει πολυ το επαναστατικο ηφακι που εχεις :)


    εγω παντως ενα πραγμα ξερω οτι αν δεν παω μια μερα στην δουλεια την εχω χασει,ουτε με μεσον μπηκα ουτε αμα κατσω σπιτι θα πληρωθω
    μπορει η τροικα να ζητησε εργα κ σφαξουν κοσμο,αλλα απο τους λιγους θα την πληρωσουν ολοι
    Δεν ειναι επαναστατικό απλά βλέπω πράγματα και δεν μου αρέσουν. Φίλοι μου είνα άνεργοι 2 χρόνια άλλοι έχουνπαιδιά και δεν έχουν δουλειά. Δεν είναι επαναστατικό απλά κάτι πρέπει να γίνει ρε Αλέξανδρε. Ποιο πολύ στεναχώρια είναι παρά επαναστατικό απλά δεν μπορώ να το αποτυπώσω καλά από εδώ! Εμένα ο μπαμπά μου πέρσι πήγε το πρωί στη δουλειά και σε 2 ώρες επέστρεψε απολυμενος! Το ταβάνι στο κεφάλι μας ήρθε! Ούτε εγώ μπήκα μέσω βίσματος ούτε τίποτα. Και εγώ άμα δεν πάω στη δουλειά τελείωσα. Εδώ καλά καλά άδεια δεν μπορώ να πάρω παρα μόνο κανα 5ήμερο και αυτό σπαστό μέσα στο Καλοκαίρι. Ξέρεις τι είναι να κάθεσαι και παραπάνω από το ωράριο σου και να τα ακούς και από πάνω Άτομα που είναι σην ποιο παραγωγική εργασιακά ηλικία δεν έχουν δουλειά!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  11. #41

    Join Date
    29-10-10
    Posts
    89

    Default

    Για να πάρετε μια ιδέα για τους κακομοίρες που δούλευαν στην ΕΡΤ.

    Μισθοδοσία. Προσέξτε τα ποσά που έπαιρναν όχι μόνο οι γνωστοί δημοσιογράφοι αλλά και τεχνικοί.

    http://oktv.gr/misthologio-ert/#

  12. #42
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Άντε να δούμε τώρα όλα αυτά τα χρήματα που θα πάνε! Άντε μια χαρά οι τράπεζες!Μια απορία έχω τώρα τα είδαν αυτά?
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  13. #43
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Το "Διαίρει και βασίλευε" που εφαρμόζουν βλέπω ότι δουλεύει. Το θέμα είναι να δούμε το δάσος κι όχι το δέντρο. Τα χειρότερα έρχονται.....

  14. #44
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Τι σχέση έχουν οι τράπεζες με τους μισθούς της ΕΡΤ?

  15. #45
    Pumping Iron Shepherd's Avatar
    Join Date
    24-02-12
    Location
    Πικέρμι
    Posts
    456

  16. #46
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    ΔΕΝ το ειδαν τωρα,απο το 2010 το ειχαν δει οτι παει για φουντο κ εδιωξαν ολους τους συμβασιουχους που ειχαν για 10+ χρονια,απλα εμεινα παλι ''οι λιγοι''
    για να τα φανε οπως γινεται σε ολο το δημοσιο :)

    νομιζω οτι οι επομενοι που θα χτυπηθουν απο την τροικα ειναι οι καθηγητες στα πανεπιστημια

  17. #47
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Μα όλα γιαυτές δεν γίνονται? Η κάνω λάθος! Εμένα το πρόβλημα μου δεν είναι οτι έκλεισε η ΕΡΤ αλλά το πώς και γιατί τόσα χρόνια δεν έκαναν εκκαθάριση? Επίσης δεν θεωρώ πως μαλώνουμε αλλά πως συζητάμε !Δεν πιστεύω κανένας να θεωρεί το αντίθετο?
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  18. #48
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Quote Originally Posted by Αλεξανδρος Μπ View Post
    ΔΕΝ το ειδαν τωρα,απο το 2010 το ειχαν δει οτι παει για φουντο κ εδιωξαν ολους τους συμβασιουχους που ειχαν για 10+ χρονια,απλα εμεινα παλι ''οι λιγοι''
    για να τα φανε οπως γινεται σε ολο το δημοσιο :)

    νομιζω οτι οι επομενοι που θα χτυπηθουν απο την τροικα ειναι οι καθηγητες στα πανεπιστημια
    Ναι απο το 2010 ξεκίνησαν οι φήμες. Τους καθηγητές στα Πανεπιστήμια? Ωρε γλέντια που θα γίνουν!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  19. #49
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    μπα απο τι στιγμη που μιλας δεν θεωρει κανεις το αντιθετο.....

    λοιπον κλεβεις απο καποιον φαγητο για καποια χρονια....που σε εχει στο σπιτι του....και συνεχιζεις. ποτε θα σταματησεις?
    πριν σε καταλαβει οτι εσυ το κανεις τοσα χρονια.ειναι απλο οσο κερδιζαν λεφτα δεν το εκλειναν

  20. #50
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Τελικά είμαστε καταπληκτικοί οι νεοέλληνες!!! Με τι μανία τρώμε το τυράκι στη φάκα;! Τι νοστιμάδα που έχει ε;!

    Πόσο εύκολα και ηδονικά στρεφόμαστε ο ένας εναντίον του άλλου;! Είναι η κατάρα της φυλής αυτή, πώς να το κάνουμε;!

    Εγώ θα το γράψω για τελευταία φορά: δεν είναι απλά και μόνο ότι έκλεισε η ΕΡΤ, ή το τι συμβαίνει με τις εργασιακές σχέσεις σε κάθε τόπο δουλειάς!!! Το θέμα είναι το πώς, με ποιό τρόπο, έκλεισε η ΕΡΤ, το θέμα είναι πόσο ετσιθελικά μας επιβάλλου τις πολιτικές τους!!! Κι εμείς γράφουμε για μισθούς, στρεφόμαστε ο ένας εναντίον του άλλου, οι του ιδιωτικού λασπολογούν για τους δημοσίους, οι δημόσιοι του τάδε Υπουργείου, εναντίον των Δημοσίων του άλλου και πάει λέγοντας... έτσι, έτσι... μέσα στο μαγκανοπήγαδο της αλλοίωσης της συνέιδησης.

    Είναι σαν να κόβουμε τα δέντρα ενός δάσους και να κρατάμε το τελευταίο για να κρεμαστούμε.

    Keep on Rockin' mates!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  21. #51
    Pumping Iron Shepherd's Avatar
    Join Date
    24-02-12
    Location
    Πικέρμι
    Posts
    456

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Εμένα το πρόβλημα μου δεν είναι οτι έκλεισε η ΕΡΤ αλλά το πώς και γιατί τόσα χρόνια δεν έκαναν εκκαθάριση? Επίσης δεν θεωρώ πως μαλώνουμε αλλά πως συζητάμε !Δεν πιστεύω κανένας να θεωρεί το αντίθετο?
    Για να έχεις τα αρχ@@@ να κάνεις εκκαθάριση σε έναν δημόσιο οργανισμό πρέπει να είναι έτοιμος ο πολιτικός να επωμιστεί το πολιτικό κόστος. Δείξε μου έναν εσύ στην Ελλάδα που έχει τα αρχ@@@ να το κάνει. Τώρα βέβαια πως μπόρεσε να το κάνει ο Σαμαράς είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο, δεν θα το αναλύσω γιατι η σκέψη μου περιέχει πολλές θεωρίες συνωμοσίας.

  22. #52
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Και δεν σκάνε με τίποτα! Πιστεύω τα κεφάλια θα σωθούνε δεν θα οτυς αφήσουν έτσι χωρίς παντεσπάνι! Έχω μια απορία των πολιτικών οι μισθοί πέσαν καθόλου? Μόνο οι δικοί μας κατρακυλάνε. Φουυυ ποτε με νευριάζουν και πότε με ρίχνουν στη θλίψη! Πόσο θα αντέξουμε ακόμα νομίζουν?
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  23. #53
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Μα όλα γιαυτές δεν γίνονται? Η κάνω λάθος! Εμένα το πρόβλημα μου δεν είναι οτι έκλεισε η ΕΡΤ αλλά το πώς και γιατί τόσα χρόνια δεν έκαναν εκκαθάριση? Επίσης δεν θεωρώ πως μαλώνουμε αλλά πως συζητάμε !Δεν πιστεύω κανένας να θεωρεί το αντίθετο?
    Αν μπορούσες να έχεις μια γενικότερη εικόνα θα έβλεπες ότι υπάρχει τόση αλληλοεξάρτηση ανάμεσα σε κράτη, συνασπισμούς, οργανισμούς οικονομικούς και μη, ακόμη και σε ανθρώπους αλλά και τόσα συμφέροντα με αποτέλεσμα ακόμη και το πιο λογικό για τους απέξω φαντάζει τρομερά δύσκολο στην υλοποίησή του. Δεν μου αρέσει φυσικά αλλά δεν μπορώ να κάνω και πολλά.
    Και φυσικά δεν μαλώνουμε βρε συ.

  24. #54
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Quote Originally Posted by DimitrisK View Post
    Αν μπορούσες να έχεις μια γενικότερη εικόνα θα έβλεπες ότι υπάρχει τόση αλληλοεξάρτηση ανάμεσα σε κράτη, συνασπισμούς, οργανισμούς οικονομικούς και μη, ακόμη και σε ανθρώπους αλλά και τόσα συμφέροντα με αποτέλεσμα ακόμη και το πιο λογικό για τους απέξω φαντάζει τρομερά δύσκολο στην υλοποίησή του. Δεν μου αρέσει φυσικά αλλά δεν μπορώ να κάνω και πολλά.
    Και φυσικά δεν μαλώνουμε βρε συ.
    Φυσικά όλα είναι αλυσίδα και όσο ποιο δεμένους μας έχουν τόσο καλύτερα για να μας ελέγχουν και να μας κάνουν ότι θέλουν και όποτε το θέλουν . Τα συμφέροντα τους είνα πάνω απόλα! Δεν είναι τυχαίο ότι μετά από εμάς κατέρευσαν χώρες ποιο ισχυρές από εμάς οικονομικά και με μεγαλύτερο μερίδιο πίτας στην Ευρώπη.
    Έχω μια πρόταση σε αυτούς...άν σε αυτή τη ΄χωρα κοιτούσαν να κάνουν το δημόσιο να λειτουργεί σωστά και όχι να το ξεπουλάνε? Ο ιδιωτικός τομέας επίσης ψυχοραγεί και κανένας δεν λέει τίποτα! Τα έχουν ισοπεδώσει όλα!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  25. #55
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Ναι απο το 2010 ξεκίνησαν οι φήμες. Τους καθηγητές στα Πανεπιστήμια? Ωρε γλέντια που θα γίνουν!
    δεν μπορεις να φανταστεις ποσα μαυρα κοβω καθε μερα για αυτους εδω που δουλευω πραγματα τρελα σου λεω.ειχαν 35000 πιστωση τον μηνα απο το κρατος
    και το εχουν παει 15000 τωρα

  26. #56
    Advanced Bodybuilder vlasis90's Avatar
    Join Date
    27-04-12
    Location
    Lumber camps
    Posts
    1,000

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Και δεν σκάνε με τίποτα! Πιστεύω τα κεφάλια θα σωθούνε δεν θα οτυς αφήσουν έτσι χωρίς παντεσπάνι! Έχω μια απορία των πολιτικών οι μισθοί πέσαν καθόλου? Μόνο οι δικοί μας κατρακυλάνε. Φουυυ ποτε με νευριάζουν και πότε με ρίχνουν στη θλίψη! Πόσο θα αντέξουμε ακόμα νομίζουν?
    ποιοι μιθοι να πεσουν; των βολευτων; ειναι γλυκια η καρεκλα αννα :P...ας οψονται τα κολλημενα μυαλα που τους στηριζουν ακομα. τα βλεπω και εγω εδω στη δουλεια. το τι βληματα περνανε καθε μερα.κι ολα αυτα τωρα που ειμαι ακομα 22 χρονων ετσι.. ενας τις προαλλες ελεγε "α, εγω ανηκω στο "ταδε" κομμα".τι παει να πει "ανηκω"; μην τη ψαχνεις λοιπον δεν υπαρχει σωτηρια.

  27. #57

    Join Date
    29-10-10
    Posts
    89

    Default

    Να διαβάσετε όλοι το link που έβαλε ο Shepherd από το capital.

  28. #58
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Quote Originally Posted by Αλεξανδρος Μπ View Post
    δεν μπορεις να φανταστεις ποσα μαυρα κοβω καθε μερα για αυτους εδω που δουλευω πραγματα τρελα σου λεω.ειχαν 35000 πιστωση τον μηνα απο το κρατος
    και το εχουν παει 15000 τωρα
    Τους ξέρω καλά ειδικά της ιατρικής. Άστα να πάνε και είναι και βασιλικό αξιωμα έτσι. Δεν υπάρχει να γίνεις καθηγητής χωρίς να είσαι με καποιον σόι!
    Τη δύναμη την έχουμε εμείς και όχι αυτοί αυτό πρεπει να το καταλάβουμε! Χωρίς εμάς δεν είναι τίποτα.
    Τώρα όμως σας αφήνω πάω να δώσω επανάσταση στα πόδια μου!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  29. #59
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Quote Originally Posted by vlasis90 View Post
    ποιοι μιθοι να πεσουν; των βολευτων; ειναι γλυκια η καρεκλα αννα :P...ας οψονται τα κολλημενα μυαλα που τους στηριζουν ακομα. τα βλεπω και εγω εδω στη δουλεια. το τι βληματα περνανε καθε μερα.κι ολα αυτα τωρα που ειμαι ακομα 22 χρονων ετσι.. ενας τις προαλλες ελεγε "α, εγω ανηκω στο "ταδε" κομμα".τι παει να πει "ανηκω"; μην τη ψαχνεις λοιπον δεν υπαρχει σωτηρια.
    Κολλημένα μυαλά γ#$%#$
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  30. #60
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Εγώ θα το γράψω για τελευταία φορά: δεν είναι απλά και μόνο ότι έκλεισε η ΕΡΤ, ή το τι συμβαίνει με τις εργασιακές σχέσεις σε κάθε τόπο δουλειάς!!! Το θέμα είναι το πώς, με ποιό τρόπο, έκλεισε η ΕΡΤ, το θέμα είναι πόσο ετσιθελικά μας επιβάλλου τις πολιτικές τους!!! Κι εμείς γράφουμε για μισθούς, στρεφόμαστε ο ένας εναντίον του άλλου, οι του ιδιωτικού λασπολογούν για τους δημοσίους, οι δημόσιοι του τάδε Υπουργείου, εναντίον των Δημοσίων του άλλου και πάει λέγοντας... έτσι, έτσι... μέσα στο μαγκανοπήγαδο της αλλοίωσης της συνέιδησης.

    Είναι σαν να κόβουμε τα δέντρα ενός δάσους και να κρατάμε το τελευταίο για να κρεμαστούμε.

    Keep on Rockin' mates!!!
    Τη λύση όμως δεν είπες ακόμη.


 
Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 15 Αυγούστου & Κλείσιμο Γυμναστηρίων
    By armenos95 in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 21
    Last Post: 13-08-12, 23:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •