Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 61 to 90 of 244
  1. #61
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    http://www.newsbeast.gr/financial/ar...rgiki-apofasi/

    Με τον ίδιο τρόπο που έκλεισε η ΕΡΤ, με τον ίδιο τρόπο έπεσε και θα ξαναπέσει ο μισθός μας!!!

    Πάμε άλλη μια φορά να κράξουμε τους εργαζόμενους και τη διαφθορά στο κρατικό κανάλι... πάμε άλλη μια φορά στο τυρί της φάκας... τουλάχιστον είναι light;!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  2. #62
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Κατα την αποψη μου, η κινηση αυτη της κυβερνησης δειχνει ελλειψη ισχυος και επιβολης σε μιζοντα θεματα.
    Τωρα, μεταξυ μας, μια ανασυγκροτηση επρεπε να γινει καθως υπηρχε περιττος αριθμος εργατικου δυναμικους και φυσικα διαφορα κομματοσκυλα που πολλες φορες δεν παταγαν καν στη δουλεια ή δουλευαν παραλληλα σε ιδιωτικους οργανισμους . Εγινα με αυτον τον τροπο, απο το τιποτα καλυτερο θεωρω :/

  3. #63
    Advanced Bodybuilder vlasis90's Avatar
    Join Date
    27-04-12
    Location
    Lumber camps
    Posts
    1,000

    Default

    Quote Originally Posted by Speculator View Post
    Να διαβάσετε όλοι το link που έβαλε ο Shepherd από το capital.
    ενταξει το διαβασαμε. ενα μεγαλο μπραβο στον πρωθυπουργο λοιπον που την εκλεισε. ευχαριστημενος? κλειστε και τις καφετεριες και τα κλαμπ ομως μπας και ξυπνησει κανενας αλλος. μπεεεεε

  4. #64

    Join Date
    11-06-13
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Πωπω περιβόλι είσαι 'συ αδερφέ μου!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Μας ψεκάζουν και μάλιστα έχουν αυξήσει και τη δόση!!!
    Mαλλον εσυ Mazda εισαι "ψεκασμενος" :P :P Καλα ρε αδερφε γιατι σε πειραξε τοσο πολυ? Ηταν τοοοοοσο ωραιο το καναλι ? ΟΧΙ , εβγαζε κερδος η επηχειρηση ΕΡΤ? ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

    Τοτε γιατι να μινει η ριμαδα ανοιχτη? Εξιγησε μου , επειδη ειναι παλιο καναλι? και? Να πληρωνοντε ολα τα ρεμαλια οι δημοσιοι υπαλληλοι που ολη μερα τα ξινουν.

  5. #65
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Lord View Post
    Mαλλον εσυ Mazda εισαι "ψεκασμενος" :P :P Καλα ρε αδερφε γιατι σε πειραξε τοσο πολυ? Ηταν τοοοοοσο ωραιο το καναλι ? ΟΧΙ , εβγαζε κερδος η επηχειρηση ΕΡΤ? ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

    Τοτε γιατι να μινει η ριμαδα ανοιχτη? Εξιγησε μου , επειδη ειναι παλιο καναλι? και? Να πληρωνοντε ολα τα ρεμαλια οι δημοσιοι υπαλληλοι που ολη μερα τα ξινουν.
    Εσένα γιατί ΔΕΝ σε πείραξε;! Αυτό: http://www.newsbeast.gr/financial/ar...rgiki-apofasi/ σε πειράζει ή όχι;! Εμένα με πειράζουν με τα δύο.

    Επειδή είμαι ψεκασμένος "αδερφέ" μου, δε θα σου πω γιατί με πείραξε. Διάβασέ τα post μου στις προηγούμενες σελίδες.

    Για άλλη μια φορά η επιβεβαιώση του καταπληκτικού νεο-έλληνα, καταρχήν στην ορθογραφία και μετά στο: "Να πληρωνοντε ολα τα ρεμαλια οι δημοσιοι υπαλληλοι που ολη μερα τα ξινουν"... δηλαδή πλήρης εκμηδένιση και μάλιστα κάθετη όλων των εργαζομένων (εγώ ιδιωτικός δουλεύω ας σημειωθεί) στο δημόσιο.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  6. #66
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Αν περιμένετεΠΑΣΟΚ ΔΉΜΑΡ να κάνουν κάτι κάτι κόντρα στην απόφαση που οι ίδιοι πήραν τι να πω...
    Ε μα... Η "εναντίωση" τους είναι αντιστοίχως με το "λεφτά υπάρχουν" και το "μαζί τα φάγαμε".

    Εν τω μεταξύ όσοι υποστηρίζετε την κίνηση αυτή με επιχειρήματα τύπου "έπαιρναν 8000 ευρώ" ή "δεν είχε κέρδος" μάλλον ζείτε αλλού. Αν ήταν τόσο καλή και λογική κίνηση, ας απολύσουμε όλο το δημόσιο γιατί ο,τι ισχύει για την ΕΡΤ ισχύει για κάθε ΔΕΚΟ.

  7. #67

    Join Date
    29-10-10
    Posts
    89

    Default

    Ναι να το κάνουμε. Να τους απολύσουμε όλους. Το κράτος έχει χρεοκοπήσει. Εμείς έχουμε χρεοκοπήσει. 1.500.000 άνεργοι. Δεκάδες χιλιάδες μεταναστεύουν.

    Τι δεν καταλαβαίνεις ?

    Ποια είναι λύση που προτείνετε ?

    Δεν υπάρχουν χρήματα. Τέλος. Δεν μπορούμε να πληρώνουμε άλλους φόρους.

  8. #68

    Join Date
    11-06-13
    Posts
    52

    Default

    Συγγνώμη για την ορθογραφία κύριε Mazda , αλλά τυχαίνει να σπουδάζω μηχανολόγος μηχανικός , να μπήκα στο πολυτεχνείο ΝΑ ΓΑΜΙΘΗΚΑ δεν θα μου πεις ότι είμαι και αμόρφωτος , όταν είμαι σε μια από τις ποιο δύσκολες σχόλες και 2ον έχεις πάρει χαμπάρι τι γίνετε στο δημόσιο? Άδω παλικάρι μου πλήρωναν σε 1 μέρος 12 κηπουρούς στην Αθήνα και δεν υπήρχε κήπος! Το διανόηση αυτό? Επίσης διανοείσθε ότι ο μισθός του ιδιωτικού τομέα είναι 500 εύρο ενώ του δημόσιου 900 και 1000? γεύσου στον ιδιωτικό **** και ο Άλος τα ξύνει μέσα στο γραφείο με το αir condition και παίρνει τα διπλά λυτά με ένα πτυχίο τις **** ή ακόμα και με απολυτήριο λυκείου! Το ξέρεις ότι όλη την Ελλάδα την κατέστρεψε "κύριος" ο Αντρέας Παπανδρέου Χαρακτηριστικό παράδειγμα για αυτό... Ο πατέρας μου τότε 15 ετών δούλευε σε μια εταιρία που έφτανε τους σωλήνες για τις αποχετεύσεις στην Θεσσαλονίκη. Ο πατέρας τους αστυνομικός. Ο πατέρας του Επερνέ 15 χιλιάδες και ο πατέρας μου Επερνέ 150. Μόλις βγήκε ο Αντρέας Παπανδρέου ο πάππου Επερνέ 180 χιλιάδες και ο πατέρας μου 50....&Κατάλαβες λοιπόν ποιο γόμησε το δημόσιο? Όταν στον ιδιωτικό τομέα δεν έχει λυτά πως θα πληρωθεί το δημοσιο? πες μου σε παρακαλώ Εδω στην θεσσαλονικη κλινει τωρα τον ιουλιο η ΣΙΔΕΝΟΡ που απασχολουσε 5000 κοσμο , για αυτο δεν γινετε ομως συζητησει πουθενα... Το ότι 5000 οικογένειες θα πινόσουν δεν πειράζει... Που ότι εκεί μέσα πέθαιναν στην κυριολεξία από τις συνθήκες και περνά 900 ευρώ και δούλευαν 12ωρα δεν πειράζει... Το ότι αυτά τα ρεμάλια που μπήκαν στην ΕΡΤ με μέσο όμως πειράζει και πρέπει να κάνουμε κάτι....< Άνθρωποι που δουλεύουν σε ιδιωτικό τομέα με 12ωρα δηλαδή 24 ώρες τις 2 μέρα... Και παίρνουν 1000ευρο τον μηνά αν κάνουν μόνο 12ωρα... Και άλλοι περνούν και 700....& Το ξέρεις ότι οι καθηγητές λυκείου δουλεύουν 22 ώρες την εβδομάδα (οι καινούριοι χωρίς παιδιά ) και παίρνουν τον μηνά 1200?(έπαιρναν) τώρα οι καημένοι παίρνουν 950.... Άσε με μωρέ....<Το ξέρεις ότι έχουμε όσους δημοσίους υπάλληλους έχει η γάλλια που είναι η 6πλη χωρα? ξέρεις ότι ο CNN(που είναι ένα κανάλι τεράστιο με "....") έχει 650 υπάλληλους και η ΕΡΤ εχει 2600 ? Έτυχε παλιότερα όταν ήμουν 3η λυκείου να πάω στα γραφεία στην Θεσσαλονίκη απέναντι απ όταν έκθεση της ΕΡΤ3.. ξέρεις τι είδα? Δούλευαν 7 ηχολήπτες , 6 ηλεκτρολόγοι και 30 άτομα πιάνε καφέ και κοιτούσαν.... Είχαμε πάει με το σχολειό τότε για εκπαιδευτική και καλά εκδρομή.....

    Edit: Παρακαλώ να μην βρίζουμε!!!
    Last edited by Mazda 6; 12-06-13 at 13:02.

  9. #69
    Junior Bodybuilder onepiece's Avatar
    Join Date
    24-06-11
    Location
    chaos
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    http://www.newsbeast.gr/financial/ar...rgiki-apofasi/

    Με τον ίδιο τρόπο που έκλεισε η ΕΡΤ, με τον ίδιο τρόπο έπεσε και θα ξαναπέσει ο μισθός μας!!!

    Πάμε άλλη μια φορά να κράξουμε τους εργαζόμενους και τη διαφθορά στο κρατικό κανάλι... πάμε άλλη μια φορά στο τυρί της φάκας... τουλάχιστον είναι light;!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ
    πεταει το τυρι η κυβερνηση κ μερικοι τσιμπανε δεν καταλαβαινουν τ γενικοτερα παίζεται..είναι λυπηρο...τουλαχιστον ακόμα υπάρχει κόσμος οχι μόνο στην ελλάδα που κατλαβάινει τη διακυβεύεται..κ αντιδρα αντι να μπει στη λογική που η ίδια η κυβέρνηση δημιουργει καθέ φορα που τα βαζει με μια ομάδα εργαζόμενων που με ένα εκπληκτικό τρόπο τους φέρνει απέναντι στην κοινώνια..τουλάχιστον προσπαθεί γιατί χτες δεν της πέρασε...επίσης ο ποιο πολυς ντορος γίνεται για τον λογο που έγινε αυτο τ κλείσιμο εν μία νυκτι...κ μην ακουω οτι ολοι έπερναν τ αντερά τους στην ερτ γιατι δεν είναι μονο αυτοι π παρουσιάζουν τις ειδήσεις είναι κ οι καμεραμάν που γα**ντε στην δουλεία η δημοσιογραφη του πεζοδρομίου π τρέχουν γιά τ ρεπορτάζ...κ δεν νομιζω οι εργαζόμενοι τόσα χρονια να υποβάθμισαν την ΕΡΤ αλλά οι τοσες κυβερνήσεις που ήθελαν να την χειραγωγήσουν..χτες τ βράδυ ούτε ενα έκτακτο δεν υπήρχε σε κάνέναν τηλεοπτικό σταθμο..τραγικές καταστάσεις..που έιναι σκόπιμες αν έβγαζε 4 τσόντα η αλεξανδράτου 5 εκτακτα σε κάθε κανάλι θα υπηρχαν...είμαστε ιστορικα η πρωτη χωρα π γίνονται αυτά που γίνονται..είμαστε τ πειραματόζωα τους!..εδω έχουν καταφέρει κ τόσα χρόνια κ έχουν πέρασει στο μυαλό του μέσου Έλληνα οτι δεν υπαρχει σωτηρια παρα μονο IMF -merkel κ άγιος ο θεός με κορυφαίο το συναισθημα οτι εμείς φταιμε γ ολα σε αύτη την οικονομικη κρίση..έτσι ώστε όταν έρχεται η ώρα των μέτρων να πολυμε με σκυφτό κεφάλι να φταίμε θα πλήρωσουμε στην ο ούσία ο μεσο ελληνας δεν ευθυνεται για αυτη την κριση...η ελλάδα έχει πετρλαια χρυσο gas κ άλλο δημόσιο πλούτο π δεν έχει ιδιοτικοποιηθέι...η κρίση αυτη έιναι δημιουργημα για να ξεπουληουν όλα όσο όσο...το ξερεται ότι για τις έρευνες τ που κάνουν οι νορβηγοι γ υδρογονάνθρακες στο ιόνιο εμείς σαν ελλαδα θα πάρουμε ψίχουλα τ περισσλοτερα χρήματα θα πάνε στους νορβηγούς...κ σύμφωνα με έλληνα καθηγητη πανεπιστιμιου π συνεργαζετε με τον κάναδα σε θέμα υδρογονανθράκων η ελλαδα εχει κοιτασματα που μπορει να έιναι μεγαλυτερα απο της σαουδικης αραβίας...εχουν γίνει πολεμοι κ πόλεμοι για τον έλεγχο των πετρελαίων σε μια οικονομική κρίση θα κολόσουν?
    Last edited by onepiece; 12-06-13 at 12:43.

  10. #70
    Pumping Iron Shepherd's Avatar
    Join Date
    24-02-12
    Location
    Πικέρμι
    Posts
    456

    Default

    Προσωπικά με πειράζει που έκλεισε η ΕΡΤ αλλά το ίδιο με πείραξε όταν έκλεισε και η ΣΑΤΟ, το ΑΤΛΑΝΤΙΚ τα DIA, το μπακάλικο της γειτονιάς το σουβλατζίδικο, το γυμναστήριο, το φωτογραφείο, όταν ο γείτονας απολύθηκε με δυο παιδιά και φεύγει σε ένα μήνα για Καναδά. (δεν τα είδα να γίνονται θέμα σε κανένα site ή κανάλι, ούτε στην ίδια την ΕΡΤ)

  11. #71
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Άρα θες από αύριο, να μην έχουμε ηλεκτρικό ρεύμα, να μην έχουμε τρένα, να μην έχουμε λιμάνια, να μην έχουμε μετρό, να μην έχουμε ΟΑΣΑ, να μην έχουμε ταχυδρομείο. Γιατί όλα αυτά είναι ΔΕΚΟ.
    Και ποιο θα είναι το αποτέλεσμα αυτού; Χρεοκοπία σε 1-2 μέρες χωρίς καμία απαλλαγή απ' το χρέος. Συγχαρητήρια.

    @Speculator
    Last edited by Παυλίδης; 12-06-13 at 12:48.

  12. #72
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by onepiece View Post
    η ελλάδα έχει πετρλαια χρυσο gas κ άλλο δημόσιο πλούτο π δεν έχει ιδιοτικοποιηθέι...η κρίση αυτη έιναι δημιουργημα για να ξεπουληουν όλα όσο όσο...το ξερεται ότι για τις έρευνες τ που κάνουν οι νορβηγοι γ υδρογονάνθρακες στο ιόνιο εμείς σαν ελλαδα θα πάρουμε ψίχουλα τ περισσλοτερα χρήματα θα πάνε στους νορβηγούς...κ σύμφωνα με έλληνα καθηγητη πανεπιστιμιου π συνεργαζετε με τον κάναδα σε θέμα υδρογονανθράκων η ελλαδα εχει κοιτασματα που μπορει να έιναι μεγαλυτερα απο της σαουδικης αραβίας...εχουν γίνει πολεμοι κ πόλεμοι για τον έλεγχο των πετρελαίων σε μια οικονομική κρίση θα κολόσουν?
    Μην τα παίρνεις όλα της μετρητής. Ακόμη και να υπάρχουν όσα υπάρχουν χρειάζεσαι και μια τεχνογνωσία και τεχνολογία για την έρευνα, εξαγωγή και τη διανομή τους. Αυτό πληρώνεις σ' αυτές τις εταιρίες. Αν είναι πολύ ή λίγο αυτό δεν μπορώ να το κρίνω σίγουρα εγώ και εσύ γιατί παίζουνε ρόλο πολύ παράμετροι και όχι μόνο αν ένα κοίτασμα είναι μεγάλο ή όχι. Και μην ακούσω αυτά τα αστεία ότι μπορούμε και μόνοι μας.

    Πάντως ακόμη κανένας σας δεν έχει προτείνει κάτι πέραν από θεωρίες περί επανάστασης. Οι χώρες καλώς ή κακώς δεν διοικούνται από επαναστατικές επιτροπές αλλά από κυβερνήσεις. Και κάθε απόφαση που παίρνεται ή θα μπορούσε να παρθεί όσο λογική κι αν είναι για εμάς δεν σημαίνει ότι είναι και για τους υπόλοιπους, τους μέσα και τους έξω. Συνεπώς το αποτέλεσμα της δεν εξαρτάται από τη λογική της αλλά από την αποδοχή της από αυτούς που σκέφτονται διαφορετικά και επηρεάζει άμεσα τα συμφέροντα τους.

  13. #73

    Join Date
    11-06-13
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Άρα θες από αύριο, να μην έχουμε ηλεκτρικό ρεύμα, να μην έχουμε τρένα, να μην έχουμε λιμάνια, να μην έχουμε μετρό, να μην έχουμε ΟΑΣΑ, να μην έχουμε ταχυδρομείο. Γιατί όλα αυτά είναι ΔΕΚΟ.
    Και ποιο θα είναι το αποτέλεσμα αυτού; Χρεοκοπία σε 1-2 μέρες χωρίς καμία απαλλαγή απ' το χρέος. Συγχαρητήρια.

    Speculator
    Κανεις δεν θελει να κλεισουν ολες οι δημοσιες υπηρεσιες αλλα αυτη που ηταν καθαρα για "ψυχαγογικο" λογο και αφου εμπαινε μεσα ας κλεισει... Δεν συκγρινεις την δεη που δεν μπορεις να ζησεις χωρις ρευμα με τις εκπομπες , τις ειδησεις και τις ταινιες της ερτ....
    Btw κατι ακομα πολυ αστειο που θυμηθηκα για το δημοσιο...Το ξερετε μαγκες οτι ενα παιδι βγανει 180 χιλιαρικα στο δημοσιο για να σπουδασει απο δημοτικο μεχρι λυκειο ?

    Το ξερετε οτι αν στειλετε το παιδι σας σε ιδιοτικο δημοτικο-γυμναστιο-λυκειο θα βγει γυρο στα 45-60 χιλιαρικα?

  14. #74
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Υπάρχουν 1,5 εκατομμύριο άνεργοι (επισήμως ), ας τους κάνουμε 3 εκατομμύρια!! Fucking yeahh!!
    εμπρός, στείλτε τη λογική στο απόσπασμα!!
    Σημείοτεον η απογραφή που έκαναν δεν τους έβγαλε 1,5 εκατομμύριο, αλλά μισούς,γιαυτό και την κατάπιανα.
    Όλοι μαζί.. "μπεεε ε ε"
    Ήθελα να'ξερα εσείς που λέτε ότι μας ψεκάζουν, εσάς γιατί δε σας ψέκασαν?
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  15. #75

    Join Date
    11-06-13
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Υπάρχουν 1,5 εκατομμύριο άνεργοι (επισήμως ), ας τους κάνουμε 3 εκατομμύρια!! Fucking yeahh!!
    εμπρός, στείλτε τη λογική στο απόσπασμα!!
    Σημείοτεον η απογραφή που έκαναν δεν τους έβγαλε 1,5 εκατομμύριο, αλλά μισούς,γιαυτό και την κατάπιανα.
    Όλοι μαζί.. "μπεεε ε ε"
    Ήθελα να'ξερα εσείς που λέτε ότι μας ψεκάζουν, εσάς γιατί δε σας ψέκασαν?
    αχααχαχαχαχαχαχα

  16. #76
    Junior Bodybuilder onepiece's Avatar
    Join Date
    24-06-11
    Location
    chaos
    Posts
    174

    Default

    Αν είναι πολύ ή λίγο αυτό δεν μπορώ να το κρίνω σίγουρα εγώ και εσύ γιατί παίζουνε ρόλο πολύ παράμετροι και όχι μόνο αν ένα κοίτασμα είναι μεγάλο ή όχι. Και μην ακούσω αυτά τα αστεία ότι μπορούμε και μόνοι μας.
    υπο καθέστως πίεσης λόγο της καταστασης που βρίσκεται η Ελλάδα..πόσα διαπραγματευτικά ατου πιστεύεις οτι έχει για να κερδίσει ότι καλύτερο μπορεί από όλες αυτές τις συμφωνιές?!!...
    εγω ξέρω ότι οταν έχεις αναγκη ο άλλος σε πατάει για να κερδίσει ότι περισσότερο μπορεί κ καλώς ή κακώς οι αγορές έτσι λειτουργουν..δεν χαρίζονται!

  17. #77
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Ας κλείσουμε και τα σχολεία λοιπόν, κρίμα που δεν είναι ΔΕΚΟ κι αυτά να τα κλείσουμε σε 2-3 ώρες από τώρα.
    Και ποιος λέει ότι η ΔΕΗ δεν υπάρχει για ψυχαγωγικό λόγο; Τι θα πάθεις δηλαδή αν δεν έχεις ρεύμα; Το ότι εσύ θεωρείς την τοστιέρα σου και την τηλεόραση σου σημαντικότερο από ένα δημόσιο κανάλι δε λέει κάτι. Το "προτιμώ το ρεύμα από τη ΝΕΤ, οπότε ας κλείσει η ΝΕΤ" είναι τελείως απερίσκεπτο, πέρα από εγωιστικό.
    Αλλά έτσι κι αλλιώς το πρόβλημα δεν είναι ποια ΔΕΚΟ έκλεισε, το πρόβλημα είναι ότι έκλεισε μια ΔΕΚΟ και μάλιστα με χουντικό τρόπο.

  18. #78
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Lord View Post
    Συγγνώμη για την ορθογραφία κύριε Mazda , αλλά τυχαίνει να σπουδάζω μηχανολόγος μηχανικός , να μπήκα στο πολυτεχνείο ΝΑ ΓΑΜΙΘΗΚΑ δεν θα μου πεις ότι είμαι και αμόρφωτος , όταν είμαι σε μια από τις ποιο δύσκολες σχόλες και 2ον έχεις πάρει χαμπάρι τι γίνετε στο δημόσιο? Άδω παλικάρι μου πλήρωναν σε 1 μέρος 12 κηπουρούς στην Αθήνα και δεν υπήρχε κήπος! Το διανόηση αυτό? Επίσης διανοείσθε ότι ο μισθός του ιδιωτικού τομέα είναι 500 εύρο ενώ του δημόσιου 900 και 1000? γεύσου στον ιδιωτικό και ο Άλος τα ξύνει μέσα στο γραφείο με το αir condition και παίρνει τα διπλά λυτά με ένα πτυχίο τις **** ή ακόμα και με απολυτήριο λυκείου! Το ξέρεις ότι όλη την Ελλάδα την κατέστρεψε "κύριος" ο Αντρέας Παπανδρέου Χαρακτηριστικό παράδειγμα για αυτό... Ο πατέρας μου τότε 15 ετών δούλευε σε μια εταιρία που έφτανε τους σωλήνες για τις αποχετεύσεις στην Θεσσαλονίκη. Ο πατέρας τους αστυνομικός. Ο πατέρας του Επερνέ 15 χιλιάδες και ο πατέρας μου Επερνέ 150. Μόλις βγήκε ο Αντρέας Παπανδρέου ο πάππου Επερνέ 180 χιλιάδες και ο πατέρας μου 50....&Κατάλαβες λοιπόν ποιο γόμησε το δημόσιο? Όταν στον ιδιωτικό τομέα δεν έχει λυτά πως θα πληρωθεί το δημοσιο? πες μου σε παρακαλώ Εδω στην θεσσαλονικη κλινει τωρα τον ιουλιο η ΣΙΔΕΝΟΡ που απασχολουσε 5000 κοσμο , για αυτο δεν γινετε ομως συζητησει πουθενα... Το ότι 5000 οικογένειες θα πινόσουν δεν πειράζει... Που ότι εκεί μέσα πέθαιναν στην κυριολεξία από τις συνθήκες και περνά 900 ευρώ και δούλευαν 12ωρα δεν πειράζει... Το ότι αυτά τα ρεμάλια που μπήκαν στην ΕΡΤ με μέσο όμως πειράζει και πρέπει να κάνουμε κάτι....< Άνθρωποι που δουλεύουν σε ιδιωτικό τομέα με 12ωρα δηλαδή 24 ώρες τις 2 μέρα... Και παίρνουν 1000ευρο τον μηνά αν κάνουν μόνο 12ωρα... Και άλλοι περνούν και 700....& Το ξέρεις ότι οι καθηγητές λυκείου δουλεύουν 22 ώρες την εβδομάδα (οι καινούριοι χωρίς παιδιά ) και παίρνουν τον μηνά 1200?(έπαιρναν) τώρα οι καημένοι παίρνουν 950.... Άσε με μωρέ....<Το ξέρεις ότι έχουμε όσους δημοσίους υπάλληλους έχει η γάλλια που είναι η 6πλη χωρα? ξέρεις ότι ο CNN(που είναι ένα κανάλι τεράστιο με "....") έχει 650 υπάλληλους και η ΕΡΤ εχει 2600 ? Έτυχε παλιότερα όταν ήμουν 3η λυκείου να πάω στα γραφεία στην Θεσσαλονίκη απέναντι απ όταν έκθεση της ΕΡΤ3.. ξέρεις τι είδα? Δούλευαν 7 ηχολήπτες , 6 ηλεκτρολόγοι και 30 άτομα πιάνε καφέ και κοιτούσαν.... Είχαμε πάει με το σχολειό τότε για εκπαιδευτική και καλά εκδρομή.....

    Edit: Παρακαλώ να μην βρίζουμε!!!
    Γιατί στρέφεσαι και βάζεις στο ίδιο καλάθι όλους τους δημοσίους;! Γιατί έχεις μηδενιστική λογική;! Δηλαδή... τι να πω... λες και μιλάω σε τοίχο...

    Quote Originally Posted by Shepherd View Post
    Προσωπικά με πειράζει που έκλεισε η ΕΡΤ αλλά το ίδιο με πείραξε όταν έκλεισε και η ΣΑΤΟ, το ΑΤΛΑΝΤΙΚ τα DIA, το μπακάλικο της γειτονιάς το σουβλατζίδικο, το γυμναστήριο, το φωτογραφείο, όταν ο γείτονας απολύθηκε με δυο παιδιά και φεύγει σε ένα μήνα για Καναδά. (δεν τα είδα να γίνονται θέμα σε κανένα site ή κανάλι, ούτε στην ίδια την ΕΡΤ)
    Αυτό ακριβώς που γράφεις!!! Όλα αυτά μαζί και η ΕΡΤ και η σύνταξη του συγχωρεμένου του πατέρα μου και του παππού μου στο χωριό και η ανεργία του αδερφού μου. Το ίδιο μας πειράζουν όλα και μας πειράζουνε με τον τρόπο που έγιναν!!!

    Quote Originally Posted by Lord View Post
    Κανεις δεν θελει να κλεισουν ολες οι δημοσιες υπηρεσιες αλλα αυτη που ηταν καθαρα για "ψυχαγογικο" λογο και αφου εμπαινε μεσα ας κλεισει... Δεν συκγρινεις την δεη που δεν μπορεις να ζησεις χωρις ρευμα με τις εκπομπες , τις ειδησεις και τις ταινιες της ερτ....
    Btw κατι ακομα πολυ αστειο που θυμηθηκα για το δημοσιο...Το ξερετε μαγκες οτι ενα παιδι βγανει 180 χιλιαρικα στο δημοσιο για να σπουδασει απο δημοτικο μεχρι λυκειο ?

    Το ξερετε οτι αν στειλετε το παιδι σας σε ιδιοτικο δημοτικο-γυμναστιο-λυκειο θα βγει γυρο στα 45-60 χιλιαρικα?
    Και τι σημαίνει αυτό;! Πλήρης εκμηδένιση ξανά;! Γιατί;! Για να γίνουν τα πάντα ιδιωτικά;! Ιδέες χωρίς επιχειρήματα... έτσι απλά για να δείξουμε ότι κάποιος κάπου τρώει περισσότερο από εμάς... συλλογικότητα μηδέν.

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Υπάρχουν 1,5 εκατομμύριο άνεργοι (επισήμως ), ας τους κάνουμε 3 εκατομμύρια!! Fucking yeahh!!
    εμπρός, στείλτε τη λογική στο απόσπασμα!!
    Σημείοτεον η απογραφή που έκαναν δεν τους έβγαλε 1,5 εκατομμύριο, αλλά μισούς,γιαυτό και την κατάπιανα.
    Όλοι μαζί.. "μπεεε ε ε"
    Ήθελα να'ξερα εσείς που λέτε ότι μας ψεκάζουν, εσάς γιατί δε σας ψέκασαν?
    +1 Power

    Η λογική που δεν έχει λογική.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  19. #79

    Join Date
    11-06-13
    Posts
    52

    Default

    Mazda εισαι εσιοδωξος και καλα κανεις , αλλα φιλε μου καλος η κακος πρεπει να ξιλωθει απο την ριζα. Μπορει το 20% να ειναι ΑΓΙΟΙ αλλα οταν το πλεονασμα ειναι ΣΚΑΤΑ τοτε δυστιχως θα την πληρωσουν και οι αλλοι... :)

  20. #80
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Αλλά έτσι κι αλλιώς το πρόβλημα δεν είναι ποια ΔΕΚΟ έκλεισε, το πρόβλημα είναι ότι έκλεισε μια ΔΕΚΟ και μάλιστα με χουντικό τρόπο.
    Και με τον ίδιο τρόπο ήρθαν και θα έρθουν κι άλλα δυστηχώς...

    Τέλος πάντων, η ίδια ατέρμονη συζήτηση ξανά και ξανά... η νεο-ελληνική νοοτροπία του αυτός τρώει, ο άλλος τρώει, όλοι τρώνε εκτός από εμένα, να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα και τέτοια...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  21. #81
    Junior Bodybuilder onepiece's Avatar
    Join Date
    24-06-11
    Location
    chaos
    Posts
    174

    Default

    Και με τον ίδιο τρόπο ήρθαν και θα έρθουν κι άλλα δυστηχώς...

    Τέλος πάντων, η ίδια ατέρμονη συζήτηση ξανά και ξανά... η νεο-ελληνική νοοτροπία του αυτός τρώει, ο άλλος τρώει, όλοι τρώνε εκτός από εμένα, να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα και τέτοια...
    +1000

  22. #82

    Join Date
    11-06-13
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Ας κλείσουμε και τα σχολεία λοιπόν, κρίμα που δεν είναι ΔΕΚΟ κι αυτά να τα κλείσουμε σε 2-3 ώρες από τώρα.
    Και ποιος λέει ότι η ΔΕΗ δεν υπάρχει για ψυχαγωγικό λόγο; Τι θα πάθεις δηλαδή αν δεν έχεις ρεύμα; Το ότι εσύ θεωρείς την τοστιέρα σου και την τηλεόραση σου σημαντικότερο από ένα δημόσιο κανάλι δε λέει κάτι. Το "προτιμώ το ρεύμα από τη ΝΕΤ, οπότε ας κλείσει η ΝΕΤ" είναι τελείως απερίσκεπτο, πέρα από εγωιστικό.
    Αλλά έτσι κι αλλιώς το πρόβλημα δεν είναι ποια ΔΕΚΟ έκλεισε, το πρόβλημα είναι ότι έκλεισε μια ΔΕΚΟ και μάλιστα με χουντικό τρόπο.
    Δεν ξερεις που χριαζεται καν το ρευμα οποτε μην λες οτι νανε και εσυ.... Εχεις δωσει τοσα λευτα για καυστηρα - καλορυφερ. Αυτα χωρις ρευμα δεν λειτουργουν... Τι θα κανουμε ολοι θα τα βαλουμε στην ακρη και θα παρουμε ξυλοσομπες?
    Και στην τελικη αν δεν πληρωνουμε ΤΙΠΟΤΑ στο δημοσιο ναι μπορω να ειμαι ανεξαρτητος , παιρνω μια γενητρια και ειμαι κομπλε.. ποιο φτηνο βγανει το πετρελαιο απο το να πληρωνω δεη , φορους , χαρατσια , ΤΕΒΕ(1180 ευρω το δημηνο ο πατερας , ογα 600 το εξαμηνο η μητερα) ναι αδερφε η γενητρια βγανει ΤΖΑΜΠΑ!

    Σοβαρευτητε το ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΑΤΗ !

  23. #83
    Junior Bodybuilder potos's Avatar
    Join Date
    11-05-13
    Location
    Bg, Sofia
    Posts
    160

    Default

    Απο τα λιγα σωστα πραγματα που ακουσα εδω μεσα , ειναι αυτο που ανεφερε ο φιλος onepiece στην αρχη. ΕΚΛΟΓΕΣ. Εκλογες, DimitrisK ειναι η λυση στο προβλημα , εκτος κι αν αυτες αποτελουν επαναστατικες''θεωριες.''..!!
    ''The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens''

  24. #84
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Lord View Post
    Mazda εισαι εσιοδωξος και καλα κανεις , αλλα φιλε μου καλος η κακος πρεπει να ξιλωθει απο την ριζα. Μπορει το 20% να ειναι ΑΓΙΟΙ αλλα οταν το πλεονασμα ειναι ΣΚΑΤΑ τοτε δυστιχως θα την πληρωσουν και οι αλλοι... :)
    Οπότε ρε παιδί μου αν δουλεύεις κι εσύ σε μια εταιρία η οποία δεν πάει καλά, τότε να απολυθείς κι εσύ μαζί με τους υπόλοιπους που δε δουλεύουν όπως εσύ, απλά και μόνο για να αναδιαρθρώσει 100% του εργατικού του δυναμικού και να εξυγιανθεί...

    Είναι αυτό σωστό;! Είναι δίκαιο να την πληρώσεις κι εσύ;! Είναι δίκαιο ακόμη και σε φιλοσοφικό επίπεδο;!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  25. #85
    Junior Bodybuilder onepiece's Avatar
    Join Date
    24-06-11
    Location
    chaos
    Posts
    174

    Default

    το κακο πλεον είναι οτι σε αυτην την χώρα τιποτα πλεον δεν θα μας φαίνεται περίεργο...
    εμπρος προς τ πισω!.. που έλεγε κ ο κατακουζινος

  26. #86

    Join Date
    11-06-13
    Posts
    52

    Default

    Μα στον ιδιοτικο τομεα οταν μια εταιρια δεν παει καλα κλινει παλικαρι μου. ΚΛΙΝΕΙ.

    Στο δημοσιο τοσο καιρο δεν γινετε αυτο για αυτο και ειναι και αυτος ενας απο τους πολους λογους που παμε κατα διαολου.... Ειδες τι σου ειπα ποιο επανω? Ας κλεισουν ολα απο το δημοσιο. Με ΤΑΞΙ θα γυρναμε και γενιτριες θα βαλουμε ΠΟΙΟ ΦΤΗΝΑ θα βγανει καταλαβετο και δεν θα εχεις και τον ΝΤΑΒΑΤΖΙ το κρατος πανω απο το κεφαλι σου να σε Γ...ει...! Μια γενητρια για 1 σπιτι που εχει μια οικογενικη οικογενια στην χαλκιδικη στο εξοχηκο καει περιπου 4-9 ευρω την μερα και καινε ολη μερα κλιματιστικα και μαγιρευουν. 10 ευρω σου λεω εγω... τον μηνα ειναι 300... Και δεν θα εχεις ουτε ΤΕΒΕ , ουτε ΔΕΗ ουτε τιποτα.

    Το δημοσιο πρεπει να "πεσει" να ζοριστουμε "καποια" χρονια μεχρι να προσαρμοστουμε και να "ξαναχτυστει" απο την αρχη.... Ειναι κρατος αυτο μωρε? εναι κρατος?

    Τα μπουρδελα ποιο οργανομενα ειναι. Εδω παιθανε η γιαγια μου και τα εξοδα κυδειας μας τα βαλανε μετα απο 7 μηνες. Που ειχε συντηξη δημοσιου η γυναικα... Ξεκολα mazda...!!!!

    btw και εγω ο μισος χανιοτης ειμαι τωρα ειδα το location!

  27. #87

    Join Date
    11-06-13
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by onepiece View Post
    το κακο πλεον είναι οτι σε αυτην την χώρα τιποτα πλεον δεν θα μας φαίνεται περίεργο...
    εμπρος προς τ πισω!.. που έλεγε κ ο κατακουζινος
    Ελα τωρα... στο καφε της χαρας το ελεγε...Ο ποποτας.... χαχαχα

  28. #88
    Pumping Iron 8avos's Avatar
    Join Date
    27-07-11
    Posts
    651

    Default

    Quote Originally Posted by DimitrisK View Post

    Πάντως ακόμη κανένας σας δεν έχει προτείνει κάτι πέραν από θεωρίες περί επανάστασης.
    Οι 300 της Βουλής,πρέπει ενώπιον δικαστών Αρίου Πάγου,να δικαιολογήσουν την ορθότητα όλων των κινήσεών τους.
    Οι Δικαστές να αποφασίζουν άμεσα για αποφάσεις των,καθώς και συνέπειες αυτών.Παράλληλα ενημέρωση,σ΄αυτό το
    συμβούλιο-δικαστήριο,προς ΔΝΤ - Ευρωπαίους,τους συντάγματος της χώρας μας και όλοι αυτοί ενώπιον του ΛΑΟΥ.

    Και αν πείτε,λαΪκισμός,δεν είναι τίποτα περίεργο από τις εποχές που μαζευόταν ο λαός να ακούσει Παπανδρέιδες-Καραμανλήδες-Μητσοτάκιδες
    κλπ.Όπως ζητάγαν τότε τον λαό να τους ακούσει έτσι και ο λαός θα ζητήσει να τον ακούσουν,λειτουργώντας σαν ένορκη ομάδα όμως και
    άμεση ισχύ των αποφάσεων από τους ανώτατους δικαστές.

    Ειδάλλως,αν δεν τελειώσει κάπου όλο αυτό και σύντομα το πιθανότερο και σύμφωνα πάντα με την ιστορία μετά από κάθε κρίση τι επέρχοντο;......
    Οι πολιτικοί θα φυγαδευθούν και ο λαός θα θρηνήσει.....

  29. #89
    Advanced Bodybuilder vlasis90's Avatar
    Join Date
    27-04-12
    Location
    Lumber camps
    Posts
    1,000

    Default

    Quote Originally Posted by Lord View Post
    Ειδες τι σου ειπα ποιο επανω? Ας κλεισουν ολα απο το δημοσιο. Με ΤΑΞΙ θα γυρναμε και γενιτριες θα βαλουμε ΠΟΙΟ ΦΤΗΝΑ θα βγανει καταλαβετο
    ετσι ακριβως. με τις γεννητριες αγκαλια να κοιμομαστε. επιπλεον την τουαλετα να τη βαλουμε εξω απο το σπιτι σε ξεχωριστο κτισμα οπως τα παλια χρονια κι αν ειναι μερα εχει καλως. αν παλι ειναι νυχτα ο φακος ειναι μια καλη λυση στην περιπτωση μας. κι αν κανεις μενει σε ορεινο χωριο κανενα προβλημα - δωρο φτυαρι-μποτες για τις δυσκολες μερες του χειμωνα!!!!!

  30. #90
    Junior Bodybuilder onepiece's Avatar
    Join Date
    24-06-11
    Location
    chaos
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by Lord View Post
    Ελα τωρα... στο καφε της χαρας το ελεγε...Ο ποποτας.... χαχαχα
    xaxa σωστος! ¨

    ον τοπικ η ΕΡΤ μια χαρα πηγαινε...δεν εκλεισε για οικονομικους λόγους..κ όταν μια εταιρεία δεν παει κάλα προσπαθείς πρωτα να την σώσεις με αναδιοργάνωση οχι να την κλείσεις... και δεν νομίζω να φταινε η δημοσιογραφοι κ οι υπάλληλοι της ΕΡΤ γιατι τόσα χρονια οι πολιτικοι έλεγχαν την ΕΡΤ κ την απαξίωσαν οι ίδιοι...κ κατι ακόμα η ποιοτητα δεν πουλάει..εκτος αν θέλετε η ΕΡΤ να γίνει ΣΤΑΡ..


 
Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 15 Αυγούστου & Κλείσιμο Γυμναστηρίων
    By armenos95 in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 21
    Last Post: 13-08-12, 23:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •