Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    New Member
    Join Date
    20-03-13
    Posts
    5

    Default Ογκος στο κατω μερος του σωματος!!

    Λοιπών είμαι 1.63 και 54 κιλά με σωματότυπο κανονικό εκτός από τάση για αποθήκευση λίπους στην κοιλια αλλά προσέχω όμως τα πόδια μου σε σχέση με του υπόλοιπο κορμί είναι αρκετά ψηλά με αποτέλεσμα να φαινονται πολύ αδύνατα έτσι θα ήθελα να πάρω λίγο όγκο από την μέση και κάτω γλουτούς και πόδια όπως ανεφερα και στο θεμα πως να χτισετε φανταστικους γλουτους οι γυμναστές δεν μου έδωσαν καμία συμασία λεγοντας μου πως ειμαι μια χαρα έτσι ξεκίνησα να κάνω ασκήσεις με όργανα μόνη μου βεβεα δεν ξέρω αν είναι οι σωστές.... οι ασκήσεις μου είναι εκτάσεις γονάτων , καμψεις γονάτων, απαγωγούς ,προσαγωγούς ,γλουτιεους 3 επι12 τα κιλά που βάζω είναι ως εξής βάζω να δω ποσά μπορώ να συκώσω με μια επανάληψη και με αυτά συνεχίζω η γυμναστική μου είναι τρεις φορές την εβδομάδα και γυμναζω μονο ποδια ο ογκος που θα ηθελα να αποκτησω ειναι καπως ετσι598707_326081870827225_829703945_n.jpg επίσης είδα γενικώς ότι παιζει ρόλο και η διατροφή η δικη μου ειναι λιγο απ ολα μονο δεν τρωω πολλα γλυκα και φαγητο απ εξω τρωω αρκετα λαδερα και ζιμαρικα αυταααααα.......περιμενω τις γνωμες σας!!!

  2. #2
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    καλως ηρθες στο φορουμ
    οι γνωμη μου ειναι οτι με τον τροπο που το κανεις δεν προκειται να δεις ποτε σου διαφορα κ επισης μην συγκρινεις της κ.μαντζουρανη το σωμα γτ ειναι το ΤΟΠ σωμα στην αθηνα απο χωρευτριες.
    απο πρεπει να βλεπεις ειναι ο δικο σου καθρεφτης κ μονο.

    στην ουσια και θα σου πω γτ ημουν κακος στην πρωτη γραμμη πανω.
    πας γυμναστηριο 3 φορες την εβδομαδα και κανεις μονο ποδια?πως θα σου φαινοταν αν σου ελεγα οτι παω 3 φορες την εβδομαδα κ κανω μονο χερια?
    απο θεμα κ μονο λογικης ειναι λαθος εκτος οτι απο θεμα αισθητικης θα ειναι λαθος κ οχι ωραιο.
    το σωμα σου πρεπει να το γυμναζεις ολο και οχι μονο τον ποπο,για να δινει την αισθηση του γυμνασμενου.
    πρεπει να χωρησεις το προγραμμα σου σε 3-4 μερες κ μια απο αυτες να κανεις ποδια οχι 3 φορες μονο ποδια γτ ερχετε η κοπωση κ δεν ηπαρχει αποτελεσμα

    στο φαγητο λες οτι τρως λαδερα?αλλα δεν τρως απο εξω.τι εννοεις?

  3. #3
    New Member
    Join Date
    20-03-13
    Posts
    5

    Default

    Aλεξανδρε μην βαρας.....την φωτο την ανέβασα γιατί είναι ένα κορμί που έχει πιο πολύ όγκο στο κάτω μέρος και όχι τόσο στο επάνω...δεν έχουμε τον ίδιο σωματότυπο οπότε πιθανών το δικό μου σώμα δεν θα γίνει έτσι απλά μου αρέσει που κάτω είναι λίγο πιο γεμάτη ...λαδερά φασολάκια μπάμιες αρακά κτλ όχι απ έξω δηλαδή σουβλάκια πίτσες κτλ! Τι με συμβουλεύεις να ακολουθήσω σαν πρόγραμμα γυμναστικής και διατροφής ?

  4. #4
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by loupa View Post
    Aλεξανδρε μην βαρας.....την φωτο την ανέβασα γιατί είναι ένα κορμί που έχει πιο πολύ όγκο στο κάτω μέρος και όχι τόσο στο επάνω...δεν έχουμε τον ίδιο σωματότυπο οπότε πιθανών το δικό μου σώμα δεν θα γίνει έτσι απλά μου αρέσει που κάτω είναι λίγο πιο γεμάτη ...λαδερά φασολάκια μπάμιες αρακά κτλ όχι απ έξω δηλαδή σουβλάκια πίτσες κτλ! Τι με συμβουλεύεις να ακολουθήσω σαν πρόγραμμα γυμναστικής και διατροφής ?
    που να μην ελεγα μην με παρεις με κακο ματι

    απλα μερικα πραγματα πρεπει να λεγονται στα ισα,αν σε πειραξε ο τροπος σορρι.

    λοιπον το προγραμμα που πρεπει να κανεις ειναι για ολο το σωμα καταρχας εδω συμφωνουμε?μαλλον ναι πλεον για να ερθει το σωμα σε μια ομοιομορφια
    θα πρεπει να γυμναζεται κ το πανω μερος κ το κατω μερος
    αν πηγαινεις μονο 3 φορες την εβδομαδα κ δεν μπορεις να πας παραπανω το μονο που σκεφτομαι
    ειναι
    1)στηθος-ωμους μπροστινη πλευρα-δικεφαλα
    2)ποδια
    3)πλατη-πισω ωμους-τρικεφαλα

    για την διατροφη σου πρεπει να βγαλεις θερμιδες και βγαλεις ενα πλανο διατροφης
    τα παρακατω θα σε βοηθησουν
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=26236
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=24828
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=15211

    επισης τα πολυ λαδερα δεν ειναι καλο,γενικα το ελαιολαδο ειναι καλο λιπαρο αλλα απο την στιγμη που μαγειρευεται γινεται κακο
    οτι απορια εχεις εδω ειμαστε,θα περασουν σε λιγο κ τα κομαντα οι γυναικες να σε βοηθησουν

  5. #5
    New Member
    Join Date
    20-03-13
    Posts
    5

    Default

    Τiς περιμένω με ανυπομονησία με νιώθουν περισσότερο ......σε ευχαριστώ πολύ πάντως γαι της συμβουλές σου!!!Το μόνο που με προβληματίζει είναι με τι κιλά να ξεκινήσω γιατί έκανα την βλακεια και πλήρωσα χρόνο στο γυμναστήριο χωρίς να ξέρω αν θα μου κάνει σαν χώρος με αποτέλεσμα οι γυμναστές η να μην υπάρχουν καν στον χώρο η να μην σου δίνουν καμία σημασία ...!!!

  6. #6
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by loupa View Post
    Τiς περιμένω με ανυπομονησία με νιώθουν περισσότερο ......σε ευχαριστώ πολύ πάντως γαι της συμβουλές σου!!!Το μόνο που με προβληματίζει είναι με τι κιλά να ξεκινήσω γιατί έκανα την βλακεια και πλήρωσα χρόνο στο γυμναστήριο χωρίς να ξέρω αν θα μου κάνει σαν χώρος με αποτέλεσμα οι γυμναστές η να μην υπάρχουν καν στον χώρο η να μην σου δίνουν καμία σημασία ...!!!
    και εγω σε νιωθω κ εγω θελω να εχω ωραιο ποπο κ τον προσεχω ιδιαιτερα μπορω να σου πω αλλα οι γυναικες ειστε αλλιως στις συζητησης σας

    οσο για το τελευταιο δεν σε πιστευω ψεμματα λες θα τα φτιαξουμε ολα εδω μην ανησυχεις

  7. #7

    Default

    αλεξανδρε μπ. σε βλεπω ον λαιν..ειμαι νεο μελοσ και δεν εχω ιδεα τι γινεται εδω μεσα.εχω ανεβασει ενα ποστ στο γυναικειο φιτνεσ μπορεις να με βοηθησεισ ειτε με το να με συμβουλευσεισ ειτε με το να μου πεισ που αλλου μπορω να το ανεβασω?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ασκήσεις για κάτω μέρος στήθους
    By dorris in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 24
    Last Post: 27-08-14, 20:25
  2. Replies: 0
    Last Post: 05-06-12, 16:50
  3. Συμβουλές Για Κάτω Μέρος Του Στήθους
    By kick_boxer in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 14
    Last Post: 28-05-11, 08:21
  4. Μειωση λιπους στο κατω μερος του στηθους
    By Xorxhs in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 408
    Last Post: 20-06-08, 17:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •