Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Default Συμβουλές σε έφηβο για αύξηση μυικής μάζας (15 χρ.)

    Καλησπέρα σας.με λένε Γιάννη ειμαι 15 χρονών 56 κιλά και 1.71 ύψος..σχεδιάζω να μπώ αστυνομία ή λυμενικό σε 2 χρόνια με το καλό αλλα εχω πρόβλημα..θέλω να φτιάξω σώμα γρήγορα να πάρω 7-8 κιλά..η διατροφή μου ειναι:πρωινό 1τοστ και 1 ποτήρι γάλα.απο πρωί μεχρι μεσημέρι μπορει να φάω καμία ζαμπονοτυρόπιτα,το μεσημέρι τρώω οτι έχει. Στις 7 το απόγευμα τρώω 1μήλο.το βράδυ τρώω ή μακαρόνια ή ότι άλλο έχει.το ξέρω δεν έχω και το καλύτερο πρόγραμμα άλλωστε γιαυτό σας επισκέφθηκα μήπως μπορείτε να βοηθήσετε δίνοντας μου ένα πρόγραμμα για γυμναστική με φυσικές ασκήσεις και διατροφή

  2. #2
    Advanced Bodybuilder enas's Avatar
    Join Date
    28-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    727

    Default

    Διαβασε τα αρθρα στο φορουμ να κατανοησεις καποια πραγματα κανε ενα πλανο και ποσταρε το να σε διορθωσουμε! Η διατροφη σου παντως χρειαζεται ριζικη αλλαγη οχι απλα βελτιωση!
    200 pounds is always 200 pounds

  3. #3

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Καλησπερα ,πιστεψε με μεχρι να φτασει η ωρα να δωσεις σιγουρα θα εχεις παρει καποια κιλα λογο αναπτυξης,απο εκει και περα σιγουρα χρειαζεσαι μια καλυτερη διατροφη που θα πρεπει ομως να την φτιαξεις εσυ,διαβαζοντας τα αρθρα που εχει το φορουμ.
    Τωρα τι εννοεις φυσικες ασκησεις δεν καταλαβα.Καλη αρχη και κυριως καλη συνεχεια γιατι ο στοχος σου για να επιτευχθει θελει διαρκεια σε οτι κανεις.

    Δες εδω αν θελεις οταν βρεις χρονο.
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=25047
    Ισως καποια απο αυτα να μην σου χρειαστουν αμεσα αλλα κρατα τα σαν πληροφοριες στο μυαλο σου.

  4. #4
    Pumping Iron antonis_7's Avatar
    Join Date
    25-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    383

    Default

    φυσικες ασκησεις εννοεις με το βαρος του σωματος μονο?
    “Failure is not an option. Everyone has to succeed.”- Arnold

  5. #5

    Default

    Γεια σας παιδια και ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας. :p οταν λεω φυσικες ασκησεις εννοω push ups και κυλιακους

    Εχω στρωματακι για τους κοιλιακους και πολυοργανο kettler

    απλα θελω να με βοηθησετε αν μπορειτε με ενα προγραμμα καθημερινο για γυμναστικη και καποιο προγραμμα διατροφης
    Last edited by cuban; 14-03-13 at 17:35.

  6. #6

    Default

    παιδια συγγνωμη αλλα τοτε δεν σασ ειχα ενημερωσει σωστα.Εχω πολυοργανο kettler,μονοζυγο πορτασ,στρωμα για κοιλιακους.Δεν ξερω ομως απο ολα αυτα τι να πρωτοκανω και τα χω παιξει..2 σκοπους εχω.Να βρω ενα σωστο προγραμμα γυμναστικης για ολο τον εξοπλισμο που διαθετω και ενα προγραμμα διατροφης για αυξηση όγκου διοτι ειμαι κοκκαλιαρης.Ευχαριστω.

  7. #7
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    ξεκινα μ καμψεις μονοζυγο βυθισεις κ για ποδια σκουατ προβολες κ γαμπες κ κανε 3 φορες τη βδομαδα..δες στο ιντερνετ κ ψαξε bodyweight ασκησεις κ προγραμμα γυμανστικης με αυτες


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Νέο μέλος. Συμβουλές για αύξηση μυικής μάζας
    By marios1 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 11-02-13, 11:21
  2. Συμβουλές Για Αύξηση Μυικής Μάζας
    By natearchibald in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 6
    Last Post: 09-11-11, 11:39
  3. Συμβουλές για αύξηση μυικής μάζας;
    By giorgooos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 01-12-09, 22:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •