Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 14 of 14

Hybrid View

  1. #1

    Default Ασκησεις και καψιμο λιπους στην κοιλια?

    Τρεχω καθημερινα περιπου 6 με 12 χιλιομετρα μαζι με σακουλα γιατι μου ειπαν πως καιει γρηγοροτερα το λιπος, τρωω μουσλι με γαλα μερικες φορες για πρωινο (οχι παντα και συνηθως τρεχω με αδειο στομαχι και χωρις νερο) μεσημεριανο τρωω πρασινες σαλατες και οσπρια κυριως χωρις πολυ ελαιολαδο (το πολυ 1,5 κουταλια της σουπας) χωρις αλατι, βραδυνο παλι καμια σαλατα κυριως, τρωω αρκετα φρουτα, περιπου 2 με 3 λιτρα νερο ημερησιως και 2 καφεδες, παρολα αυτα δεν βλεπω αποτελεσματα στην περιοχη της κοιλιας και ας κανω και κοιλιακους, μονοζυγο κτλ. θα ηθελα να μου πει καποιος αν γνωριζει κατι πιο αποτελεσματικο και αν υπαρχει κανα link απο youtube να κανω καμια ασκηση στο σπιτι χωρις οργανα. να αναφερω επισης πως ζυγιζω περιπου 73-75 κιλα (τελευταια φορα ζυγιστηκα πριν μια βδομαδα κι ημουν 75) και το υψος μου ειναι 1,82. ευχαριστω.

  2. #2
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Με 7 κιλα κατω απο το υψος σου κ εχεις λιπος τοσο ωστε να σου δημιουργει προβλημα?Weird...
    Με 3 γευματα δε θα δεις κ πολλα...αυξησε τα γευματα με καθαρες τροφες μετρα θερμιδες κ macros κ μην παραλειπεις πρωινο κ δεκατιανο,ειναι τα πιο σημαντικα κ θα "ρυθμισουν" την ορεξη σου για το υπολοιπο της ημερας
    Φτιαξε τη διατροφη σου κ απο ασκησεις κανε body weight
    push ups,βιθυσεις,κανα μονοζυγο αμα βρεις κλπ..

  3. #3

    Default

    κι ομως παρολο που ειμαι αρκετα αδυνατος το λιπος στην κοιλια υπαρχει, οχι πως εχω ιδιαιτερο θεμα, απλα πριν περιπου 3 χρονια εχασα περιπου 25κιλα και ποτε δεν γυμναστηκα απο τοτε. και τωρα ειναι καιρος να το μαζεψω λιγο..
    push ups μονοζυγο και τετοια κανω αλλα δεν βλεπω αποτελεσματα.. για αυτο ρωτησα για κατι πιο εξειδικευμενο. ευχαριστω για την απαντηση!

  4. #4
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Αν θες πιο εξειδικευμενο μονο βαρη νομιζω υπαρχουν...εκτος κ αν ειναι κατι αλλο που μου διαφευγει τωρα...
    Γραψου σε ενα γυμναστηριο ή παρε αλτηρες μπαρα κ μερικους δισκους σπιτι,1 χορνο σπιτι εκανα κ ειδα αλλαγες ,πριν 3 βδομαδες αρχισα gym που τελειωσα Πανελληνιες

  5. #5
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Βαλε ενα προγραμμα στο μονοζυγο, τις βυθισεις και τα πουσ-απς.

    Π.χ. 3 φορες την εβδομαδα, με μια μερα κενο αναμεσα, κανε 4 σετ μονοζυγο, 2 σετ που-απς και 2 βυθισεις.

  6. #6
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Είσαι 10 κιλά κάτω από το ύψος σου, δεν νομίζω ότι χρειάζεται να χάσεις άλλο βάρος. Φτιάξε μία σωστή ισοθερμιδική διατροφή γιατί την βλέπω πολύ στο περίπου τη διατροφή σου και με λάθη και ξεκίνα ασκήσεις ενδυνάμωσης.

  7. #7

    Default

    Καταρχην να ευχαριστησω οπους απαντησαν στο θεμα.

    Πως με το μονοζυγο, push ups κτλ θα δωσω περισσοτερη προσοχη στην κοιλια με σκοπο να φυγει απο κει το λιπος?

  8. #8
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Φίλε το λίπος θα φύγει με διατροφή ...
    Για ασκήσεις μπορείς άρσεις ποδιών για κοιλιακους αλλά κ γυμναστική όλου του σώματος για να απαλλαγείς γενικά από λιπος

  9. #9

    Default

    Μπορει καποιος να μου προτεινει μερικες τροφες που βοηθανε στην καυση του λιπους και κανα σετ ασκησεων να κανω? Εννοειται πως εχω ολη την καλη θεληση να γυμναστω αλλα οσο πιο γρηγορα δω αποτελεσματα τοσο καλυτερα.. Γι'αυτο οσο πιο δυσκολη ειναι τοσο καλυτερα..

  10. #10
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Δεν υπαρχουν τροφές που βοηθάνε στη καύση λίπους ούτε άσκηση για καύση τοπικού λίπους. Θέλει συνέπεια στη διατροφή και την άσκηση.

  11. #11

    Default

    Δηλαδη τετοιες ασκησεις δεν βοηθανε?
    youtube.com/watch?v=4uQtPyWkXcc
    Ας μου προτεινει κανας γνωστης κανα προγραμμα ασκησεων και καμια καλη διατροφη αν γινεται!

  12. #12
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    31-03-12
    Posts
    123

    Default

    Quote Originally Posted by stimuli View Post
    Δηλαδη τετοιες ασκησεις δεν βοηθανε?
    youtube.com/watch?v=4uQtPyWkXcc
    Ας μου προτεινει κανας γνωστης κανα προγραμμα ασκησεων και καμια καλη διατροφη αν γινεται!
    Μην πιστεύεις το καθένα που βγάζει video με ηλίθιους τίτλους, μόνο και μόνο για να πάρει views, ενώ ουσιαστικά λέει ψέματα. Δε γίνεται κάυση τοπικού λίπους, όπως είπε και ο mikekan. Σιγά σιγά θα φύγει το λίπος απ' όλο το σώμα. Με τις ασκήσεις αυτές θα δυναμώσεις φυσικά τους κοιλιακούς και τον κορμό σου και όταν θα πέσεις σε χαμηλά ποσοστά λιπους, θα είναι καλύτερο και το οπτικό αποτέλεσμα, ανάλογα και με τη δουλειά που θα έχεις κάνει πάντα. Υπάρχουν ενότητες στο φόρουμ για διατροφη, υπολογισμό θερμίδων κλπ, καθώς και για ασκήσεις. Μπορείς να κοιτάξεις αυτές και άμα έχεις απορίες να ζητήσεις πάλι βοήθεια.

  13. #13
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    06-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    απλα ειναο ο σωματοτυπος σ ετσι κ μαζευες το επρισσοτερο λιπος σ κοιλια...
    και γω καπως ετσι ειμουνα κ τωρα εχει βελτιωθει λιγο..

    απλα προσεχε κανε δυνατες προπμνησεις καμια αεροβια 2 φορες τη βδομαδα απο 30-40 λεπτα κ καλη διατροφη εννοειται κ θα φτιαξει...

  14. #14
    Pumping Iron karaman92's Avatar
    Join Date
    23-10-12
    Posts
    482

    Default

    αρχικα φιλε απο τι βλεπω εγω δεν εχεις πολυ πηγη απο πρωτεινη τουλαχιστον ζωικης προελευσης, βαλε κανα κοτοπουλακι ρε αδερφε :D


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Κάψιμο Λίπους Με Ασκήσεις.
    By vegeta in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 27
    Last Post: 13-09-13, 10:45
  2. Άποψη Για Κάψιμο Λίπους Στην Κοιλιά
    By CAOFNOT in forum Michael Kefalianos - Ask The Pro
    Replies: 0
    Last Post: 10-08-12, 17:39
  3. καψιμο λιπους στην κοιλια και διατηρηση μυικου ιστου.
    By georgio13 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 25-04-12, 13:09
  4. Απώλεια Λίπους Στην Κοιλιά
    By marcelo in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 11-02-12, 22:22

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •