Παιδιά καλησπέρα..Εδώ και καιρό ως προπόνηση κοιλιακών χρησιμοποιώ ένα έτοιμο πρόγραμμα 10 λεπτών, αρκετά δημοφιλές στο youtube. Αναφέρομαι σε αυτό:

youtube.com/watch?v=44mgUselcDU

Εσείς πώς το αξιολογείτε? Το θεωρείτε επαρκές ή μήπως θα έπρεπε να στραφώ κ πάλι στην παραδοσιακή προπόνηση κοιλιακών?

Επίσης είμαι μεγάλος φαν του Greg Plitt( μου αρέσει γενικά η ιδεολογία που προωθεί για το bodybuilding) και ασφαλώς παρακολουθώ ότι υπάρχει στο youtube από αυτόν (σκέφτηκα μάλιστα να γραφτώ και στο site κάποια στιγμή αλλά το άφησα).

Όμως το ασκησιολόγιο του συχνά μου φαίνεται αρκετά φορτωμένο, σε αντίθεση νομίζω με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα...Λογικό θα μου πείτε δεν απευθύνεται στον καθέναν, αλλά πριν δοκιμάσω πλήρη προπόνηση σαν αυτή που παρουσιάζει θα ήθελα τη γνώμη σας. Ασκήσεις ασφαλώς έχω τσιμπήσει αρκετές από τα βίντεο του και πολλές από αυτές τις βρίσκω φοβερές όπως π.χ. την πρώτη παρακάτω:

youtube.com/watch?v=ZEStniYlcUg

Τα προγράμματα αυτά τα θεωρείτε υπερβολικά και πολύ εξειδικευμένα ή κατάλληλα? (2 χρόνια σχεδόν ασχολούμαι με τα βάρη)

( Συγγνώμη που τα βίντεο τα δίνω έτσι αλλά δε μπορώ να ποστάρω έτοιμα λινκ κ αν περιμένω να συμπληρώσω 75 posts θα λύσω την απορία μου σε κάνα τρίμηνο)