Καλώς Ορίσατε Στο Bodybuilders.gr - Κάντε Εγγραφή Και Ελάτε Στην Παρέα Μας! Register

Page 91 of 92 FirstFirst ... 4181878889909192 LastLast
Results 2,701 to 2,730 of 2731
    New Bodybuilder

Kardoula σε ευχαριστω για την απαντηση.Υπαρχει περιπτωση να εχει σχεση με τα capital controls ?Δεν χρησιμοποιησα τη καρτα για καποια αλλη αγορα αλλα η παραγγελια ηταν 150 ευρω και σκεφτηκα μηπως ηταν μεγαλο το ποσο αλλα διαβασα απο προηγουμενους συμφορουμιτες οτι και αυτοι κανουν τετοιες παραγγελιες οποτε δεν φαινεται να υπαρχει καποιο προβλημα..τι να πω θα προσπαθησω ξανα ..οποιαδηποτε συμβουλη καλοδεχουμενη παιδια, ευχαριστω :D

Junior Bodybuilder Nikoshania's Avatar

Παραγγελία iherb 22$ συνολικά (με μεταφορικά) στις 8/5, ήρθε ειδοποιητήριο 21/5 για παραλαβή από το ταχυδρομείο Χανίων.
    13/5 το tracking έδειχνε ότι το δέμα είναι ήδη Αθήνα.
    Ενημερωτικά.

Pumping Iron lazaross's Avatar

Όλα καλά με το my protein, αλλά δεν μου αρέσει που δεν δέχεται τις αγορές με PayPal. Απευθείας από την κάρτα τις δέχεται κανονικά.

Quote Originally Posted by lazaross View Post
    Όλα καλά με το my protein, αλλά δεν μου αρέσει που δεν δέχεται τις αγορές με PayPal. Απευθείας από την κάρτα τις δέχεται κανονικά.
    Εγώ προχθές με PayPal αγόρασα

New Member

Δοκίμασα σήμερα να παραγγείλω πρώτη φορά από myprotein. Έβαλα δύο φορές μια maestro της Εθνικής και μου έβγαζε αποτυχία στην πληρωμή. Την τρίτη φορά έβαλα Visa της Πειραιώς και μου έβγαλε πάλι αποτυχία.
    Μπήκα πριν λίγο για να δοκιμάσω πάλι και βλέπω ότι μου έχει έρθει mail ότι η παραγγελία έχει αποσταλεί και τα λεφτά έχουν όντως δεσμευτεί στην Πειραιώς. Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο;
    Last edited by pikatsu; 27-05-18 at 01:51.

Senior Bodybuilder zog89's Avatar

Quote Originally Posted by pikatsu View Post
    Δοκίμασα σήμερα να παραγγείλω πρώτη φορά από myprotein. Έβαλα δύο φορές μια maestro της Εθνικής και μου έβγαζε αποτυχία στην πληρωμή. Την τρίτη φορά έβαλα Visa της Πειραιώς και μου έβγαλε πάλι αποτυχία.
    Μπήκα πριν λίγο για να δοκιμάσω πάλι και βλέπω ότι μου έχει έρθει mail ότι η παραγγελία έχει αποσταλεί και τα λεφτά έχουν όντως δεσμευτεί στην Πειραιώς. Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο;
    Πωπω πόσο καιρό έχω να γράψω στο φόρουμ

Λοιπόν αυτό που λες συμβαίνει συχνά , έχει συμβεί και σε αλφαμπανκ και σε Πειραιώς βίζα. Είχα πάρει τηλ για να ρωτήσω και δεν ήξεραν τον λόγο σε καμιά από τις 2 τράπεζες. το θέμα ήταν ότι η παραγγελιά είχε γίνει και είχε πληρωθεί και τις δυο φόρες κανονικά!

Αφού έχουν δεσμευτεί τα λεφτά και ήρθε μαιλ όλα καλά.
    Obese To Fit

New Member

Quote Originally Posted by zog89 View Post
    Πωπω πόσο καιρό έχω να γράψω στο φόρουμ

Λοιπόν αυτό που λες συμβαίνει συχνά , έχει συμβεί και σε αλφαμπανκ και σε Πειραιώς βίζα. Είχα πάρει τηλ για να ρωτήσω και δεν ήξεραν τον λόγο σε καμιά από τις 2 τράπεζες. το θέμα ήταν ότι η παραγγελιά είχε γίνει και είχε πληρωθεί και τις δυο φόρες κανονικά!

Αφού έχουν δεσμευτεί τα λεφτά και ήρθε μαιλ όλα καλά.
    Κάνει μόνο του προσπάθεια να τελειώσει τη χρέωση ή πρέπει να πατήσεις την επίλυση προβλήματος (νομίζω έτσι το λέει) ; Απ' ότι καταλαβαίνω, ακόμα και αν σου βγάλει ότι δεν έγινε η πληρωμή, πρέπει να περιμένεις γιατί μπορεί να έχει γίνει.

Senior Bodybuilder zog89's Avatar

Quote Originally Posted by pikatsu View Post
    Κάνει μόνο του προσπάθεια να τελειώσει τη χρέωση ή πρέπει να πατήσεις την επίλυση προβλήματος (νομίζω έτσι το λέει) ; Απ' ότι καταλαβαίνω, ακόμα και αν σου βγάλει ότι δεν έγινε η πληρωμή, πρέπει να περιμένεις γιατί μπορεί να έχει γίνει.
    Να σου πω ότι δεν θυμάμαι.
    Απλά θυμάμαι είχα προσπαθήσει και έλεγε ότι δεν ολοκληρώθηκε αλλά τελικά η παραγγελία είχε περάσει στο σύστημα.
    Εκ μέρους φίλου την είχα κάνει.

Βέβαια εγώ μένω εξωτερικό πια και με την γερμανική κάρτα δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Gesendet von meinem ONEPLUS 6 mit Tapatalk
    Obese To Fit

Παιδια έκανα μια παραγγελία πριν κανα 2 βδομάδες. Εκτιμήθηκε οτι θα εχει φτασει εως τις 31/5 (Σημερα δλδ) αλλα τίποτα. Συμβαίνει συχνά να καθυστερεί μια παραγγελία?

Στο λινκ που μου δωσαν για τη παρακολουθηση της παραγγελιας ειναι κολλημενο εδω και μια βδομαδα περιπου στο 3ο κουτακι και γραφει:

Status.: Export parcel center.
    Next step.: The international shipment is being prepared for forwarding to the destination country

New Member

Quote Originally Posted by Solomun View Post
    Παιδια έκανα μια παραγγελία πριν κανα 2 βδομάδες. Εκτιμήθηκε οτι θα εχει φτασει εως τις 31/5 (Σημερα δλδ) αλλα τίποτα. Συμβαίνει συχνά να καθυστερεί μια παραγγελία?

Στο λινκ που μου δωσαν για τη παρακολουθηση της παραγγελιας ειναι κολλημενο εδω και μια βδομαδα περιπου στο 3ο κουτακι και γραφει:
    απλως δεν εργαζονται σημερα στη γερμανια, λογικα αυριο θα ερθει

Quote Originally Posted by knel View Post
    απλως δεν εργαζονται σημερα στη γερμανια, λογικα αυριο θα ερθει
    Δες που πηγα και επεσα... :P

οκ...και να ρωτησω, ερχονται στο σπιτι (στη διεθυνση που εβαλα οταν εκανα τη παραγγελια) η πρεπει να παω στα ελτα?

New Member

Δες που πηγα και επεσα...

οκ...και να ρωτησω, ερχονται στο σπιτι (στη διεθυνση που εβαλα οταν εκανα τη παραγγελια) η πρεπει να παω στα ελτα?
    οχι καλε ερχονται κανονικα, με dhl

οχι καλε ερχονται κανονικα, με dhl
    Ούτε σήμερα φάνηκε τίποτα και στο order tracking (παρακολούθηση παραγγελίας) δεν κουνηθηκε τιποτα.

Άρα πάμε για Δευτέρα πρώτα ο Θεός?

Ξέρω οτι δεν βγάζει νόημα η ανυπομονοσία μου, απλά έχω παραγγείλει κάτι μπάρες, και τώρα στην εξεταστική πρόκειται να με βοηθήσουν πολύ. Συν ότι είναι η πρώτη μου παραγγελία από myprotein
    Last edited by Solomun; 01-06-18 at 22:10.

New Bodybuilder

Πήρε ο ξάδερφός μου πριν λίγες εβδομάδες, ήρθαν κανονικά σπίτι του.

New Member

Ούτε σήμερα φάνηκε τίποτα και στο order tracking (παρακολούθηση παραγγελίας) δεν κουνηθηκε τιποτα.

Άρα πάμε για Δευτέρα πρώτα ο Θεός?

Ξέρω οτι δεν βγάζει νόημα η ανυπομονοσία μου, απλά έχω παραγγείλει κάτι μπάρες, και τώρα στην εξεταστική πρόκειται να με βοηθήσουν πολύ. Συν ότι είναι η πρώτη μου παραγγελία από myprotein
    :/ ε Δευτερα θαρθουν τι διαολο.. δεν πιστευω να αργησουν παραπανω

Ηρθαν σημερα ολα κομπλε. Τωρα περιμενω μια ακομα απο gigasnutrition αλλα δεν μου εχουν δωσει tracking number. Περιπου σε ποσες μερες να την περιμενω? Εχουν περασει ηδη 8

New Member

Ηρθαν σημερα ολα κομπλε. Τωρα περιμενω μια ακομα απο gigasnutrition αλλα δεν μου εχουν δωσει tracking number. Περιπου σε ποσες μερες να την περιμενω? Εχουν περασει ηδη 8
    σοβαρα αργησαν τοσο;
    δεν γινεται να μην εχει tracking number

σοβαρα αργησαν τοσο;
    δεν γινεται να μην εχει tracking number
    Εκτός και αν είναι αυτό το tracking.
    ht tps://image.ibb.co/gWtT2o/image.png (βγαλε το κενο ανάμεσα στα 2 t - στην αρχη του λινκ)

Απο το gigas κανουν μεχρι και 2 εβδομαδες.

"
    Do all the good you can, for all the people you can, in all the ways you can, as long as ever you can."

"You got a dream, you gotta protect it. If people can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. If you want something, go get it. Period."
    ~ Chris Gardner

"Just remember that you are doing something that so few people in the world have the will power or determination to do. It takes much more than physical strength for us to build and sculpt our bodies. It takes an enormous amount of mental strength as well, and that's what people are truly jealous of. Take it as a compliment, for you stand out in a crowd full of followers."

"Αισχρον δε και το δια την αμελειαν γηραναι, πριν ιδειν εαυτον ποιος αν καλλιστος και κρατιστος τω σωματι γενοιτο • ταυτα δε ουκ εστιν ιδειν αμελουντα • ου γαρ εθελει αυτοματα γιγνεσθαι." ~ Σωκράτης (Ξενοφών, Απομνημονεύματα).

Quote Originally Posted by Musclemar View Post
    Απο το gigas κανουν μεχρι και 2 εβδομαδες.
    Και ερχονται σπιτι σωστα? Δε χρειαζεται να παω στα ελτα

Και ερχονται σπιτι σωστα? Δε χρειαζεται να παω στα ελτα
    Απ'οσο γνωριζω ερχονται σπιτι.

"
    Do all the good you can, for all the people you can, in all the ways you can, as long as ever you can."

"You got a dream, you gotta protect it. If people can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. If you want something, go get it. Period."
    ~ Chris Gardner

"Just remember that you are doing something that so few people in the world have the will power or determination to do. It takes much more than physical strength for us to build and sculpt our bodies. It takes an enormous amount of mental strength as well, and that's what people are truly jealous of. Take it as a compliment, for you stand out in a crowd full of followers."

"Αισχρον δε και το δια την αμελειαν γηραναι, πριν ιδειν εαυτον ποιος αν καλλιστος και κρατιστος τω σωματι γενοιτο • ταυτα δε ουκ εστιν ιδειν αμελουντα • ου γαρ εθελει αυτοματα γιγνεσθαι." ~ Σωκράτης (Ξενοφών, Απομνημονεύματα).

New Bodybuilder

καλησπερα εχω ενα προβλημα με την παραγγελία στο iherb ολοκληρώνεται η παραγγελια αλλα δεν ολοκληρώνεται η πληρωμη,
    ενω υπαρχουν λεφτα στην καρτα, γινεται
    cancelling
    μετα απο δυο μερες τι να κανω

New Member

Quote Originally Posted by real999 View Post
    καλησπερα εχω ενα προβλημα με την παραγγελία στο iherb ολοκληρώνεται η παραγγελια αλλα δεν ολοκληρώνεται η πληρωμη,
    ενω υπαρχουν λεφτα στην καρτα, γινεται
    cancelling
    μετα απο δυο μερες τι να κανω
    Χρησιμοποιησε PayPal, δεν περνάνε οι ελληνικές κάρτες ακόμα.

New Member

Καλησπέρα σας θέλω να παραγγειλω και εγω από το iherb δυο προιοντα της now α) πολυβιταμινη adam 0,57lbs αξίας ?15,40 (+μεταφορικά) και β) Ω3 0,41lbs αξίας 13,32 (+μεταφορικά). Αν τα κάνω σε μία παραγγελία κοστίζουν ?31,97 συμπεριλαμβανομένου τα μεταφορικά. Το ερώτημα είναι να τα παραγγείλω σε δυο ξεχωριστές παραγγελίες ή σε μία για να μην έχω θέμα με τελωνεία, φόρους κτλ.? Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν παίζει ρόλο ο τρόπος αποστολης που θα επιλέξω α) Εlta Hellenic Post η β) Delivery by local post.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Last edited by Manwue; 13-06-18 at 18:29.

New Member

Quote Originally Posted by Manwue View Post
    Καλησπέρα σας θέλω να παραγγειλω και εγω από το iherb δυο προιοντα της now α) πολυβιταμινη adam 0,57lbs αξίας ?15,40 (+μεταφορικά) και β) Ω3 0,41lbs αξίας 13,32 (+μεταφορικά). Αν τα κάνω σε μία παραγγελία κοστίζουν ?31,97 συμπεριλαμβανομένου τα μεταφορικά. Το ερώτημα είναι να τα παραγγείλω σε δυο ξεχωριστές παραγγελίες ή σε μία για να μην έχω θέμα με τελωνεία, φόρους κτλ.?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Ξεχωριστά

New Member

Quote Originally Posted by razkal View Post
    Ξεχωριστά
    razkal ευχαριστω για την απάντηση όσον αφορά τον τρόπο αποστολής που θα επιλέξω παίζει κάποιο ρόλο?

New Member

Quote Originally Posted by Manwue View Post
    razkal ευχαριστω για την απάντηση όσον αφορά τον τρόπο αποστολής που θα επιλέξω παίζει κάποιο ρόλο?
    Κάτω από 22 ευρώ συνολικά, δεν θα έχεις κάποιο θέμα.

Όσοι προτίθεστε να πάρετε πρωτείνη απο my protein καλό είναι να την παραγγείλετε ένα μήνα πριν την χρειαστείτε. Δυστυχώς εγώ δεν γνώριζα και περιμένω εδώ και 15-20 μέρες την παραγγελία. Το αναφέρω για να μην την πάθει κανείς άλλος όπως την έπαθα και εγώ.

Quote Originally Posted by geo_1990 View Post
    Όσοι προτίθεστε να πάρετε πρωτείνη απο my protein καλό είναι να την παραγγείλετε ένα μήνα πριν την χρειαστείτε. Δυστυχώς εγώ δεν γνώριζα και περιμένω εδώ και 15-20 μέρες την παραγγελία. Το αναφέρω για να μην την πάθει κανείς άλλος όπως την έπαθα και εγώ.
    Αυτο που λες ειναι πολυ extreme. Το πολυ να κανουν 10 εργασιμες με την αργη αποστολη DHL Paket. Θα πρεπει να τους στειλεις μηνυμα αμεσα!

"

~ Chris Gardner

Και εγώ έχω παραγγείλει 2 φορές καθώς και 2-3 φίλοι και έκανε με την απλή αποστολή από 15 μέρες το λιγότερο. Οπότε πρέπει να το διορθώσουν στο σάιτ και να αλλάξουν την εκτιμώμενη παράδοση
    Last edited by minotavros; 14-06-18 at 21:44.

Page 91 of 92 FirstFirst ... 4181878889909192 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)