Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 27 of 27
  1. #1

    Default Καλό και σχετικά οικονομικό γυμναστήριο στο κέντρο Θεσσαλονίκης; Προτάσεις;

    Γειας, μόλις έκανα εγγραφή και αυτό είναι το πρώτο μου μου ποστ. Σας χαιρετώ λοιπόν,
    Είμαι 18 ετών και είμαι φοιτητής στη θεσσαλονίκη. Θέλω να γραφτώ σε ένα καλό και κατά προτήμηση μεγάλο γυμναστήριο αλλά με σχετικά καλές τιμές.
    Έχετε να μου προτείνετε κάτι? Ευχαριστώ

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλώς όρισες στο φόρουμ! Πες σε ποια περιοχή της Θεσσαλονίκης περίπου, για να ξέρουν τα παιδιά που ναι από κει να σου πουν.

  3. #3

    Default

    Λοιπόν μένω στην Αλεξάντρου Σβώλου. Πήγα στο Stilianidis ου δν μου πολυάρεσε και είναι κοντά το gymnasium. Κάπου κοντά εκει. άκουσα οτι έχει ενα καλό γυμναστήριο στο κέντρο με πισίνα. Και λίγο μακρια (20-25λεπτα) να είναι δν με πειράζει.

  4. #4
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλησπέρα κι από μένα.

    Γυμναστήριο στο κέντρο με πισίνα ???? Πού υπάρχει τέτοιο ????

    Το gymnasium που λες, είναι στο εμπορικό κέντρο στην Τσιμισκή. Δεν έχω ακούσει καλά λόγια, αλλά αν θες ρίξε μια ματιά και γράψε εδώ τη γνώμη σου μετά.

    Έχεις μεταφορικό μέσο ??
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  5. #5

    Default

    Μπα, δν έχω ακόμη αυτοκίνητο. Για αυτό θα προτιμούσα να πήγαινα με τα πόδια.

  6. #6
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    ΟΚ. Εννοούσα κανένα μηχανάκι ή ποδήλατο...

    Έχει 2 γυμναστήρια στην Αγίου Δημητρίου, το ένα είναι σε ένα στενό μέσα (Οδός Υπ/γου Φιλ. Δραγούμη) και λέγεται Πολυνίκης.
    Το έχει ο Νίκος ο Παπαγεωργίου.

    Έχει και ένα άλλο στην Αγίου Δημητρίου 117 Που λέγεται underground. Αυτά τα 2 είναι 5-10 λεπτά από τα πανειπιστήμια....
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  7. #7
    Bodybuilding Newbie ManolisEl's Avatar
    Join Date
    19-10-11
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    42

    Default

    Για το gymnasium φίλε μ ούτε εγώ έχω ακούσει καλά λόγια..Τώρα αν δε σου κάνει κόπο έχει ένα καλό γυμναστήριο στην κολόμβου πάνω στην εγνατία στον πρώτο όροφο fittnessfun λέγεται.πήγαινα για ένα διάστημα αλλά σταμάτησα λόγω απόστασης από εκεί που μένω.Είναι άνετο,δεν έχει πολύ κόσμο έχει ησυχία και καλούτσικες τιμές..αν θες πήγαινε να ρίξεις μια ματιά
    Σοφία είναι να νικήσουμε τον Εαυτό μας Ενώ 'Αγνοια είναι να νικηθούμε απο Αυτόν

  8. #8
    Junior Bodybuilder korte's Avatar
    Join Date
    07-05-11
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    146

    Default

    Εγώ πάλι για το Gymnasium στο Odeon έχω ακούσει καλά λόγια και πολύ καλές τιμές ειδικά για πακέτο χρόνου. Να το κοιτάξεις γιατί είναι αρκετά μεγάλο γυμναστήριο και έχω 2-3 γνωστούς μου που είναι ικανοποιημένοι.

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by ManolisEl View Post
    Για το gymnasium φίλε μ ούτε εγώ έχω ακούσει καλά λόγια..Τώρα αν δε σου κάνει κόπο έχει ένα καλό γυμναστήριο στην κολόμβου πάνω στην εγνατία στον πρώτο όροφο fittnessfun λέγεται.πήγαινα για ένα διάστημα αλλά σταμάτησα λόγω απόστασης από εκεί που μένω.Είναι άνετο,δεν έχει πολύ κόσμο έχει ησυχία και καλούτσικες τιμές..αν θες πήγαινε να ρίξεις μια ματιά
    Πριν 1 χρόνο που ήμουν Θεσσαλονίκη, πέρασα από το συγκεκριμένο γυμναστήριο. Θα συμφωνήσω μαζί σου, δεν μου άρεσε γιατί είχε πάρα πολύ κόσμο, ο χορος δεν ήταν αρκετός και τα ελεύθερα βάρη περιορισμένα. Πιο πολύ μου έκανε για τόπο γνωριμιών παρά για εκγύμνασης. Όταν άκουσα και την τιμή για ημερήσια προπόνηση έφυγα στο λεπτό

  10. #10
    Pumping Iron mlrs's Avatar
    Join Date
    24-01-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    284

    Default

    Εγώ στο underground είμαι εδώ και χρόνια 99 ευρώ το 3μηνο φοιτητικό έχει. Αλλά ρε παιδιά δεν θέλουμε άλλους άντρες καμιά γυναίκα στείλτε.
    Never back down!

  11. #11

    Default

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πάντως επειδή μου αρέσει πλ η πολυκοσμία σίγουρα θα δοκιμάσω το gymnasium. Από αυτά που μου προτείνατε οιά ειναι μεγάλα με πολύ κόσμο>?

  12. #12
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    σου αρεσει πολυ η πολυκοσμια?.. για να γυμναστεις πας ή για γνωριμιες? τη να πω.

  13. #13

    Default

    ΔΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ... ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΤΟΜΑ, ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΙΝΗΤΡΟ ΝΑ ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ. ΓΤ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΨΙΛΟΒΑΡΙΕΜΑΙ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ! ΓΟΥΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ

  14. #14
    Pumping Iron billcl's Avatar
    Join Date
    26-11-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    379

    Default

    Quote Originally Posted by korte View Post
    Εγώ πάλι για το Gymnasium στο Odeon έχω ακούσει καλά λόγια και πολύ καλές τιμές ειδικά για πακέτο χρόνου. Να το κοιτάξεις γιατί είναι αρκετά μεγάλο γυμναστήριο και έχω 2-3 γνωστούς μου που είναι ικανοποιημένοι.
    Ήμουνα πέρσυ στο gymnasium και έχω να καταθέσω μόνο άσχημες εντυπώσεις. Δε θα σχολιάσω την αντιμετώπιση από τους γυμναστές/στριες γιατί πολύ απλά ήταν σα να μην υπήρχαν! Τα μηχανήματα καλά μεν (technogym) ασυντήρητα δε. Αυτό το κακόμοιρο το μηχάνημα κοιλιακών, του είχε πεταχτεί το αφρολέξ από το μαξιλαράκι τουλάχιστον για 6 μήνες και αντί να το αλλάξουν το κόλλησαν με ταινία!!! Παααααααααάρα πολύς κόσμος και όχι ο καλύτερος, και αναφέρομαι ΜΟΝΟ για τις πρωνές ώρες, φαντάσου τι γινότανε από το απόγευμα και μετά. Και πολλά ακόμα, όλα τραγελαφικά. Σίγουρα οι συνδρομές είναι πολύ συμφέρουσες (όσον αφορά την τελευταία, έδινες περίπου 350 ευρώ και έκανες γυμναστική για τον υπόλοιπο βίο σου!!!!) αλλά αν έμενα θεσσ/νικη, δεν θα ανανέωνα τη συνδρομή μου.

  15. #15

    Default

    Καλησπέρα σε όλους,

    Επαναφέρω το thread, μιας και έχω παρόμοιο θέμα :)

    Πηγαίνω στο gymnasium εδώ και κάποιους μήνες αλλά επειδή δεν είμαι ευχαριστημένη και ικανοποιημένη σκέφτομαι να αλλάξω γυμναστήριο..Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο κοντά στην Αγίου Δημητρίου το οποίο να είναι καλό και οικονομικό?

    Ευχαριστώ πολύ :)

  16. #16
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Μαρία δες λίγο παραπάνω, στο ποστ #6. Αυτά που έγραψα εκεί, ισχύουν ακόμη. Βέβαια, δεν έχουν τις τιμές του gymnasium, αλλά πέρασε μια βόλτα να ρωτήσεις...
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  17. #17

    Default

    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ cuban :)

    Πήγα σήμερα να πληρώσω την συνδρομή μου αλλά και να ακυρώσω το πρόγραμμα, και μου είπαν πως δεν γίνεται!Απλά μόνο μεταβίβαση..Πήγαινα και σε άλλο γυμναστήριο αλλά δεν είχα τέτοιο θέμα βρε παιδιά..Είναι παράλογο?
    Ποια είναι η γνώμη σας?

    Για το underground μήπως ξέρετε τιμές? Στο gymnasium έδινα 40 Ευρώ το μήνα...Αν είναι τόσα, πιστεύω με βολεύει..
    Last edited by Maria_astr; 30-05-13 at 21:20.

  18. #18

    Default

    Noone? Μάλιστα...

    Πέρασα να ρωτήσω από το γυμναστήριο πολυνείκης στην αγίου δημητρίου..Από μια πρώτη ματιά τα όργανα ήταν καλά συντηρημένα και καλά..Ρώτησα για τιμές, για όποιον άλλον ενδιαφέρεται, θα τις αναφέρω εδώ:
    α) 40 Ευρώ- τον μήνα
    β) 70 Ευρώ- τους δύο μήνες
    γ) 100 Ευρώ- 3 μήνες

    + κάποια ομαδικά προγράμματα (Pilates κλπ) και έχει ξεχωριστά king boxing κλπ (40 Ευρώ)

  19. #19
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Γειά σου Μαρία! Επειδή διάβασα οτι ψάχνεις καλό και οικονομικό γυμναστήριο... και δίνεις 40 ευρώ το μήνα τώρα δηλαδή 480 ευρώ το χρόνο! Ρε συ νομίζω είναι πάρα πολλά! Υπερβολικά πολλά θα έλεγα για απλή συνδρομή (εκτός αν έχει μέσα πολλές extra παροχές που και πάλι πολλά). Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα να δίνεις 40 ευρώ τον μήνα μόνο για το γυμναστήριο καλώς, αν όχι θα σου πρότεινα να ψάξεις καμία πιο οικονομική επιλογή (που φυσικά να πληρεί τα περισσότερα απο τα κριτήρια επιλογής σου όσον αφορά τα όργανα, τον χώρο γενικότερα ποιότητα-καθαριότητα κτλ κτλ) και αν είναι και λίιιιιιιιγο πιο μακριά πιστεύω θα αξίζει τον έξτρα κόπο. Μακάρι να βρείς αυτό που ψάχνεις!

  20. #20

    Default

    Ευχαριστώ για την συμβουλή σου! Κοίταξε, στο κέντρο δεν υπάρχει κάποιο φοβερά αξιόλογο γυμναστήριο που να πληρεί τελείως τις δικές μου προυποθέσεις. Αρχικά έμενα Κάτω Τούμπα και πήγαινα στο Viva la vita, αλλά εκτός ότι ήταν αρκετά ήπιο για τα δικά μου στάνταρ και λίγα όργανα, ήταν ακριβό. Μετέπειτα που μετακόμισα στο κέντρο σκέφτηκα να πάω στο Gymnasium το όποιο αποδείχθηκε άσχημη απατεωνιά και έφυγα. Ένα μήνα ήταν χαλασμένο το κωπηλατικό, το μηχάνημα για τετρακέφαλους στα ποδιά ήταν μισοχαλασμένο με αποτέλεσμα οι επαναλήψεις να βγαίνουν δύσκολα με μεγάλη πιθανότητα τραυματισμού, οι γυμναστές αδιάφοροι με τους περισσότερους, γενικώς δεν τελειώνει η λίστα...Έτσι επειδή δεν με σήκωνε το κλίμα, έφυγα..

    Γενικά προς ενημέρωση, επειδή άκουσα καλές κριτικές, πήγα να ρωτήσω στο πολυνείκης που είναι αρκετά κοντά στα στάνταρ μου. Σόρρυ που θα το πω, αλλά ούτε διάθεση να με εξυπηρετήσει ούτε να μου δείξει τα μηχανήματα και τον χώρο..Κάτι βρε παιδί μου! Αν δεν του μιλούσα να του πω τι ήθελα, δεν θα έκανε τον κόπο..κάτι που το θεώρησα μείον για μένα..

    Προσωπικά με ενδιαφέρει όπως αναφέρθηκα προηγουμένως, μυική ενδυνάμωση και γράμμωση..Στο προηγούμενο γυμναστήριο που πήγαινα στην πόλη μου, είχα μείνει αρκετά ευχαριστημένη, μιας και για τα δεδομένα του σωματότυπου μου, 1.80 ύψος και 57 κιλά, δούλευα με 6.5kg αλτήρες, 16.5 kg μπάρα +ασκήσεις τετρακέφαλων, δικέφαλων στήθους, πλάτης κλπ. (μ.ο. 20-25 kg )

    Αν πηγαίνει κάποιος στο underground στην αγ. δημητριου μπορεί να μας πει τιμές?

    Ευχαριστώ..
    Last edited by Maria_astr; 06-09-13 at 23:13.

  21. #21
    New Bodybuilder
    Join Date
    01-05-13
    Posts
    4

    Default

    Παιδιά ,μήπως θα μπορούσε κανείς να προτείνει κανείς κανένα καλό γυμναστήριο στην Τριανδρία Θεσσαλονίκης?

  22. #22
    Banned
    Join Date
    06-08-10
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    65

    Default

    το fitness fun στη τριανδρια(εχει και σε αλλες περιοχες της θεσσαλονικης)...πολυ καλο γυμναστηριο ο μηνας ειναιι ευρω αλλα πρεπει να εχει και καποια προγραμματα πιο οικονομικα .
    Last edited by mazas1987; 18-09-13 at 02:35.

  23. #23
    Banned
    Join Date
    06-08-10
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    65

    Default

    το underground gym πανω στην αγιου δημητριου 45 ευρω ο μηνας +5 ευρω εγγραφη,υπαρχει και το all star gym στην αγιου δημητριου κοντα στις φοιτητικες εστιες που παω εγω,εκει ειναι 40 ευρω ο μηνας,σε αυτο εχει και πισινα αλλα ειναι 70 ευρω νομιζω ο μηνας μαζι βαρη και πισινα ,εχει και στιβο για να κανεις αεροβια αλλα δεν εχει διαδρομους.αν ομως εχεις απαιτησεις απο οργανα και ελευθερα βαρη σου προτεινω το underground.

  24. #24
    Banned
    Join Date
    06-08-10
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by Maria_astr View Post
    Ευχαριστώ για την συμβουλή σου! Κοίταξε, στο κέντρο δεν υπάρχει κάποιο φοβερά αξιόλογο γυμναστήριο που να πληρεί τελείως τις δικές μου προυποθέσεις. Αρχικά έμενα Κάτω Τούμπα και πήγαινα στο Viva la vita, αλλά εκτός ότι ήταν αρκετά ήπιο για τα δικά μου στάνταρ και λίγα όργανα, ήταν ακριβό. Μετέπειτα που μετακόμισα στο κέντρο σκέφτηκα να πάω στο Gymnasium το όποιο αποδείχθηκε άσχημη απατεωνιά και έφυγα. Ένα μήνα ήταν χαλασμένο το κωπηλατικό, το μηχάνημα για τετρακέφαλους στα ποδιά ήταν μισοχαλασμένο με αποτέλεσμα οι επαναλήψεις να βγαίνουν δύσκολα με μεγάλη πιθανότητα τραυματισμού, οι γυμναστές αδιάφοροι με τους περισσότερους, γενικώς δεν τελειώνει η λίστα...Έτσι επειδή δεν με σήκωνε το κλίμα, έφυγα..

    Γενικά προς ενημέρωση, επειδή άκουσα καλές κριτικές, πήγα να ρωτήσω στο πολυνείκης που είναι αρκετά κοντά στα στάνταρ μου. Σόρρυ που θα το πω, αλλά ούτε διάθεση να με εξυπηρετήσει ούτε να μου δείξει τα μηχανήματα και τον χώρο..Κάτι βρε παιδί μου! Αν δεν του μιλούσα να του πω τι ήθελα, δεν θα έκανε τον κόπο..κάτι που το θεώρησα μείον για μένα..

    Προσωπικά με ενδιαφέρει όπως αναφέρθηκα προηγουμένως, μυική ενδυνάμωση και γράμμωση..Στο προηγούμενο γυμναστήριο που πήγαινα στην πόλη μου, είχα μείνει αρκετά ευχαριστημένη, μιας και για τα δεδομένα του σωματότυπου μου, 1.80 ύψος και 57 κιλά, δούλευα με 6.5kg αλτήρες, 16.5 kg μπάρα +ασκήσεις τετρακέφαλων, δικέφαλων στήθους, πλάτης κλπ. (μ.ο. 20-25 kg )

    Αν πηγαίνει κάποιος στο underground στην αγ. δημητριου μπορεί να μας πει τιμές?

    Ευχαριστώ..
    το underground gym πανω στην αγιου δημητριου 45 ευρω ο μηνας +5 ευρω εγγραφη,υπαρχει και το all star gym στην αγιου δημητριου κοντα στις φοιτητικες εστιες που παω εγω,εκει ειναι 40 ευρω ο μηνας,σε αυτο εχει και πισινα αλλα ειναι 70 ευρω νομιζω ο μηνας μαζι βαρη και πισινα ,εχει και στιβο για να κανεις αεροβια αλλα δεν εχει διαδρομους.αν ομως εχεις απαιτησεις απο οργανα και ελευθερα βαρη σου προτεινω το underground.

  25. #25
    Banned
    Join Date
    06-08-10
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by Maria_astr View Post
    Noone? Μάλιστα...

    Πέρασα να ρωτήσω από το γυμναστήριο πολυνείκης στην αγίου δημητρίου..Από μια πρώτη ματιά τα όργανα ήταν καλά συντηρημένα και καλά..Ρώτησα για τιμές, για όποιον άλλον ενδιαφέρεται, θα τις αναφέρω εδώ:
    α) 40 Ευρώ- τον μήνα
    β) 70 Ευρώ- τους δύο μήνες
    γ) 100 Ευρώ- 3 μήνες

    + κάποια ομαδικά προγράμματα (Pilates κλπ) και έχει ξεχωριστά king boxing κλπ (40 Ευρώ)
    εχω ακουσει οτι ειναι πιο πολυ σιδεραδικο....ισχυει?απο ελευθερα βαρη και οργανα ειναι καλυτερο του gymnasium (αυτο στο εμπορικο εννοω)?σκεφτομαι τον επομενο μηνα να παω στο πολυνικη για αυτο ρωταω
    Last edited by mazas1987; 18-09-13 at 02:38.

  26. #26

    Default

    Quote Originally Posted by mazas1987 View Post
    το underground gym πανω στην αγιου δημητριου 45 ευρω ο μηνας +5 ευρω εγγραφη,υπαρχει και το all star gym στην αγιου δημητριου κοντα στις φοιτητικες εστιες που παω εγω,εκει ειναι 40 ευρω ο μηνας,σε αυτο εχει και πισινα αλλα ειναι 70 ευρω νομιζω ο μηνας μαζι βαρη και πισινα ,εχει και στιβο για να κανεις αεροβια αλλα δεν εχει διαδρομους.αν ομως εχεις απαιτησεις απο οργανα και ελευθερα βαρη σου προτεινω το underground.
    Ευχαριστώ πολύ.. :) Θα περάσω μόλις γυρίσω Θεσ/νικη να το δω!

    Quote Originally Posted by mazas1987 View Post
    εχω ακουσει οτι ειναι πιο πολυ σιδεραδικο....ισχυει?απο ελευθερα βαρη και οργανα ειναι καλυτερο του gymnasium (αυτο στο εμπορικο εννοω)?σκεφτομαι τον επομενο μηνα να παω στο πολυνικη για αυτο ρωταω
    Μην σκέφτεσαι να πας στο Gymnasium καθόλου..Είχα άσχημη εμπειρία και τα περισσότερα όργανα κακοδιατηρημένα. Δε οι γυμναστές αδιάφοροι, είτε λόγω πολύ κόσμου είτε λόγω βαρεμάρας. Εκτός ότι είχε πάρα πολύ κόσμο μέχρι αργά το βράδυ και χρειαζόσουν μια ώρα να περιμένεις να κάνεις κάποιο όργανο.Στο πολυνείκης που πέρασα μου φάνηκε αρκετά καλό, ήρεμο περιβάλλον και με ποικιλία μηχανημάτων..Πρέπει να έχει και ελεύθερα βάρη αλλά δεν είμαι σίγουρη.Θα σου συνιστούσα να πας μια επίσκεψη και να το δεις..Βρίσκεται μεταξύ Αγ. Δημητρίου και Κασσάνδρου (σε δρομάκι).
    Last edited by Maria_astr; 23-09-13 at 11:00.

  27. #27
    New Bodybuilder
    Join Date
    10-10-13
    Posts
    1

    Default

    Γειά σας παιδιά...Για το elixir sudio ξέρει κανείς τι τιμές παίζουν?ακόμα κανα οικονομικό γυμναστήριο παίζει στο κέντρο?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καλο γυμναστηριο στα Ιλισια-Ζωγραφου!!
    By lazaross in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 18
    Last Post: 16-05-18, 17:17
  2. Οικονομικό Γυμναστήριο Στο Σπίτι - 2 Ερωτήσεις!
    By paoki-4- in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 08-10-11, 01:26
  3. Κανα καλό γυμναστήριο Πετράλωνα?
    By dondrakos in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 06-02-06, 08:48

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •