Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 56 of 56
  1. #31
    New Member
    Join Date
    27-07-13
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Λίγο είναι το νερό που πίνεις ειδικά για καλοκαίρι, ίσως γι' αυτό έχεις κράμπες.
    Ποιο gainer πίνεις;
    Ναι το ξέρω..Να φανταστείς και τα 2+ λίτρα είναι υπερβολή για μένα βάση των συνηθειών μου..Το gainer που πίνω είναι το 100% Premium Mass Gainer της Muscletech και όπως είχα αναφέρει παραπάνω μετά την προπόνηση μόνο εένα σκούπ κρεατίνη Cell Tech της Muscletech πάλι..

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Φιλε Alex με κοιλιακους δεν πεφτει η κοιλια..αεροβια κ προσοχη στη διατροφη...στην αρχη την επαθα με την κοιλια γιατι δεν εκανα αεροβια .πιστευω οτι θα βαλω πιο ευκολα κιλα...πραγμα που εγινε αλλα δε μου αρεσε το αποτελεσμα :Ρ...Κανε αεροβια 2 φορες τη βδομαδα απο κανα μισαωρο κ εισαι κομπλε...Κ προσοχη στη διατροφη..Κ αυτο το gainer εγω θα το σταματαγα....
    Κι εγώ στην αρχή έτρεχα 1-2 χιλιόμετρα στο γήπεδο αλλά εκτός του ότι δεν είμαι πολύ του τρεξίματος θεώρησα ότι δε θα με βοηθάει και στην αύξηση όγκου γι'αυτό και το έκοψα..Επίσης για το gainer με έχει βολέψει κυρίως επειδή δεν με πειράζει στο στομάχι κτλ. αλλά κι επειδή δε προλαβαίνω να κάνω πολλά γεύματα και καλύπτω από κει κάπως σε θερμίδες γιατί πριν μερικά χρόνια είχα πάρει πάλι κάτι αντίστιχο(άλλη μάρκα) και μέσα σε 1 ώρα από τη στιγμη που το έπινα με έστελνε τουαλέτα..

  2. #32
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,668

    Default

    Ξεκινα αεροβια φιλε...Αλλωστε δεν ειναι μονο οτι θα βοηθησει στο καψιμο λιπους,αλλα "γυμναζεις" κ την καρδια με αυτον τον τροπο..αλλωστε τι αθλητες ειμαστε αν δεν γυμναζουμε την καρδια :D

  3. #33
    New Member
    Join Date
    27-07-13
    Posts
    46

    Default

    Να ρωτήσω και κάτι άλλο...Τελευταία φτιάχνω ένα αρκετά καλό smoothie και θα ήθελα τη γνώμη σας πότε είναι καλό να το πίνω..Σκέφτομαι για κανα 45λεπτο πριν την προπόνηση τι λέτε?Το smoothie το συγκεκριμένο το φτιάχνω με τα εξής υλικά:1 μπανάνα, 1 κουταλιά της σούπας κακάο, 2 κουταλιές της σούπας φυστικοβούτηρο, 2 κουταλιές της σούπας βρώμη, μισό ποτήρι νερό και ανάλογα την περίσταση ένα φλιτζανάκι του καφέ γάλα + μια κοφτή κουταλιά του γλυκού ζάχαρη...Πως το βλέπετε?

  4. #34
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Βαρύ για 45 λεπτά πριν την προπόνηση αλλά αν δε σε ενοχλεί και ταιριάζει στη διατροφή σου ΟΚ, βάλε και γλυκαντικό αντί για ζάχαρη και είσαι κομπλέ. Αυτό το mass gainer που πίνεις είναι απατεωνιά μεγάλη, στη θέση σου θα το σταματούσα.

  5. #35
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Τα γνωστά καταστήματα τους τα προσφερουν ξεγελώντας τους... Άλεξ προτίμησε whey πρωτείνη και μια μπανανα μετα την προπόνηση σου. Το γκεινερ που πηρες ειναι τιγκα στην ζάχαρη και το αλάτι. Κρεατίνη μην παίρνεις φορμουλα μια μονουδρική θα κάνει την δουλειά της, τζάμπα λεφτά κοντα στο 50αρικο πάει και η μονουδρική κάνει κανα 12άρι ευρώ. Θα βάλεις πιο αργά κιλά αλλά ποιοτικά...
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  6. #36
    New Member
    Join Date
    27-07-13
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Βαρύ για 45 λεπτά πριν την προπόνηση αλλά αν δε σε ενοχλεί και ταιριάζει στη διατροφή σου ΟΚ, βάλε και γλυκαντικό αντί για ζάχαρη και είσαι κομπλέ. Αυτό το mass gainer που πίνεις είναι απατεωνιά μεγάλη, στη θέση σου θα το σταματούσα.
    Καπάκι μετά την προπόνηση μαζί με πρωτείνη καλύτερα??

    Quote Originally Posted by Optimus Prime View Post
    Τα γνωστά καταστήματα τους τα προσφερουν ξεγελώντας τους... Άλεξ προτίμησε whey πρωτείνη και μια μπανανα μετα την προπόνηση σου. Το γκεινερ που πηρες ειναι τιγκα στην ζάχαρη και το αλάτι. Κρεατίνη μην παίρνεις φορμουλα μια μονουδρική θα κάνει την δουλειά της, τζάμπα λεφτά κοντα στο 50αρικο πάει και η μονουδρική κάνει κανα 12άρι ευρώ. Θα βάλεις πιο αργά κιλά αλλά ποιοτικά...
    Φιλέ μιλάς για καθαρή πρωτείνη?Επίσης η κρεατίνη που παίρνω έχει 3,5γρ μονοϋδρική και 1,5 HCI
    Last edited by 13Alex13; 21-08-13 at 19:51.

  7. #37
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Ακριβώς αυτό είναι η whey, καθαρή πρωτείνη. Μα δεν έχει να κάνει η κρεατίνη πληρώνεις για να έχεις τα ίδια αποτελέσματα...!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  8. #38
    New Member
    Join Date
    27-07-13
    Posts
    46

    Default

    Παιδιά πριν πάω σε καθαρή πρωτεϊνη λέω να πάρω για ένα μήνα ένα άλλο gainer το Pro Complex Gainer, διαβάζω καλά σχόλια και το μόνο αρνητικό που βλέπω είναι η τιμή που είναι λίγο τσιμπημένη..Τι λέτε?

  9. #39
    Pumping Iron Dimitris stfs's Avatar
    Join Date
    05-03-13
    Location
    αμφισσα :D
    Posts
    298

    Default

    Quote Originally Posted by 13Alex13 View Post
    Παιδιά πριν πάω σε καθαρή πρωτεϊνη λέω να πάρω για ένα μήνα ένα άλλο gainer το Pro Complex Gainer, διαβάζω καλά σχόλια και το μόνο αρνητικό που βλέπω είναι η τιμή που είναι λίγο τσιμπημένη..Τι λέτε?
    εχω το pro complex gainer για την περιοδου ογκου μου μου βαζει πολυ ευκολα κιλα και δεν με εχει γεμησει λιπος αλλα θες πολυ καλη διατροδη και προπονηση θα σου την προτεινα μονο αν εχεις μια ισοροπημενη διατροφη πολυ καλη δηλαδη και να την παρεις μονο αν εχεις προβλημα στο να βαλεις κιλα

  10. #40
    New Member
    Join Date
    27-07-13
    Posts
    46

    Default

    Το ρωτάω γιατί το mass gainer που παίρνω πρέπει να μου βάζει αρκετό λίπος-με πρίζει γιατί οπως έγραψα και πιο πάνω έχει αρχίζει και πρίζεται η κοιλία μου..Η διατροφή μου έχει βελτιωθεί αρκετά το τελευταίο διάστημα(τρώω πιο ποιοτικές τροφές) παρ'οτι δεν έχω αυξήσει τα γεύματα μου σε μεγάλο βαθμό..

  11. #41
    New Member giannop's Avatar
    Join Date
    07-08-13
    Location
    AΘΗΝΑ
    Posts
    69

    Default

    Κατά την γνώμη μου ξέχνα τα gainers.
    Γιατί το λίγο-λίγο και το λίγο-λίγο γίνεται πολύ και στιγμή με την στιμγή σπαταλάμε μια ζωή!

  12. #42
    Pumping Iron Dimitris stfs's Avatar
    Join Date
    05-03-13
    Location
    αμφισσα :D
    Posts
    298

    Default

    εγω δεν εχω κανενα προβλημα με την pro clomplex gainer

  13. #43
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Μη πάρεις gainer, αυτό της ON απλά σε κάνει να χρυσοπληρώσεις την φθηνή μαλτοδεξτρίνη, η οποία είναι και σάκχαρο. Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να πάρεις gainer.

  14. #44
    New Member
    Join Date
    27-07-13
    Posts
    46

    Default

    Παιδιά βλέπω ότι οι περισσότεροι είστε εναντίον των gainer και σίγουρα κάτι ξέρετε παραπάνω αλλά από τη στιγμή που έχω δυσκολία στο να βάλω κιλά δε βλέπω κάποια άλλη λύση από τη στιγμή που είπα ότι δε μπορώ να κάνω τόσα πολλά γεύματα σε μια μέρα..

  15. #45
    New Member giannop's Avatar
    Join Date
    07-08-13
    Location
    AΘΗΝΑ
    Posts
    69

    Default

    Αφού ότι και να ακούσεις θα το πάρεις τότε τι μας ρωτάς!
    Γιατί το λίγο-λίγο και το λίγο-λίγο γίνεται πολύ και στιγμή με την στιμγή σπαταλάμε μια ζωή!

  16. #46
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Τουλάχιστον επέλεξε κάτι με πολύ λίγη ζάχαρη... Γιατί βλέπω κατι 70 γρ σακχαρα και μου πεφτουν τα μαλλιά...
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  17. #47
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Φάε ρύζι, βρώμη, πατάτες. Όλα είναι φθηνότερα, ποιοτικότερα και ακατέργαστα. Ειδικά βρώμη αλεσμένη μπορείς να την πάρεις μαζί σου παντού και να την πίνεις οποιαδήποτε στιγμή.

  18. #48
    New Member
    Join Date
    27-07-13
    Posts
    46

    Default

    Λοιπόν ακολουθώντας τις συμβουλές σας από αύριο κόβω εντελώς το gainer και πάω για καθαρή πρωτεϊνη(έχετε κάποια μάρκα να μου προτίνετε για την περίπτωση μου?)..Η σκέψη μου είναι στη θέση του ροφήματος με το gainer να βάλω την καθαρή πρωτεϊνη μαζί με μια μπανάνα, βρώμη, γάλα και φυστικοβούτηρο..Τι λέτε?Σόρυ παιδιά αν γίνομαι κουραστικός αλλά είμαι ακόμα στου πειραματισμούς...

  19. #49
    Pumping Iron Dimitris stfs's Avatar
    Join Date
    05-03-13
    Location
    αμφισσα :D
    Posts
    298

    Default

    μπορεις να βαλεις την whey με την μπανανα ΜΕΤΑ το γυμναστηριο και την βρωμη με το γαλα και το φυστικοπουτυρο η για πρωι η για δεκατιανο

  20. #50
    Junior Bodybuilder DeeNpee's Avatar
    Join Date
    18-08-13
    Posts
    165

    Default

    Quote Originally Posted by 13Alex13 View Post
    Λοιπόν ακολουθώντας τις συμβουλές σας από αύριο κόβω εντελώς το gainer και πάω για καθαρή πρωτεϊνη(έχετε κάποια μάρκα να μου προτίνετε για την περίπτωση μου?)..Η σκέψη μου είναι στη θέση του ροφήματος με το gainer να βάλω την καθαρή πρωτεϊνη μαζί με μια μπανάνα, βρώμη, γάλα και φυστικοβούτηρο..Τι λέτε?Σόρυ παιδιά αν γίνομαι κουραστικός αλλά είμαι ακόμα στου πειραματισμούς...
    καποιες φορες οταν βαριεμαι να φαω πρωινο, γαλα-κουακερ-αυγα κτλ, κανω κατι σαν μιλκσεικ.
    500μλ γαλα, 1 μπανανα, 1 κ.σ. φυστικοβουτυρο, 1-2 σκουπ whey και 70γρ quaker. το κουακερ το κανει λιγο παχυρευστο αλλα αν πειραματιστεις με τις αναλογιες θα βγει μια χαρα. βεβαια το στομαχι σου μετα θα το σηκωνεις με γερανο αλλα οκ...
    καποιες φορες το βαζω για δεκατιανο, αλλες για πρωινο αλλα οχι preworkout-postworkout.

    (Btw καποιοι βαζουν αλευρι ολικης αντι για quaker γιατι λενε το κανει πιο smooth. τωρα τι να σου πω...)

  21. #51
    New Member
    Join Date
    27-07-13
    Posts
    46

    Default

    Ναι μάλον για πρωινό θα είναι..Σήμερα για παράδειγμα έφαγα ένα σάντουιτς(γαλοπούλα+τυρί) με 1 αυγό και μετά από κανα 15λεπτο χτύπησα στο μπλέντερ 250ml γάλα 30γρ φυστικοβούτηρο και 50γρ βρώμης..Μου κάθεται πιο καλά έτσι..Λέω να πάρω την πρωτείνη Optimum Nutrition Gold Standard 100% Whey διαβάζω καλά σχόλια...Για 3 φορές την ημέρα είναι οκ?Στο πρωινό, μετά τα βάρη και πριν τον ύπνο?

  22. #52
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Ο,τι χρειάζεται η διατροφή σου. 3 φορές είναι πολλές, φτιάξε καλύτερη διατροφή απλά.

  23. #53
    New Member
    Join Date
    27-07-13
    Posts
    46

    Default

    Τελικά πήρα την Gold Standard της ON..Να ρωτήσω και κάτι άλλο..Έχω κάποιες πολυβιταμίνες της power health τις οποίες τις παίρνω κυρίως το χειμώνα..Σκέφτομαι να τις αρχίσω πάλι και θέλω να ρωτήσω πότε μέσα στη μέρα είναι καλό να παίρνω το δισκίο πχ. το πρωί ή μετά την προπόνηση και αφού πιώ το ρόφημα πρωτεϊνης?

  24. #54
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Το πρωί είναι ΟΚ.

  25. #55
    Junior Bodybuilder DeeNpee's Avatar
    Join Date
    18-08-13
    Posts
    165

    Default

    Quote Originally Posted by 13Alex13 View Post
    Ναι μάλον για πρωινό θα είναι..Σήμερα για παράδειγμα έφαγα ένα σάντουιτς(γαλοπούλα+τυρί) με 1 αυγό και μετά από κανα 15λεπτο χτύπησα στο μπλέντερ 250ml γάλα 30γρ φυστικοβούτηρο και 50γρ βρώμης..Μου κάθεται πιο καλά έτσι..Λέω να πάρω την πρωτείνη Optimum Nutrition Gold Standard 100% Whey διαβάζω καλά σχόλια...Για 3 φορές την ημέρα είναι οκ?Στο πρωινό, μετά τα βάρη και πριν τον ύπνο?
    κρατησετην μονο μετα τα βαρη. πριν τον υπνο μπορεις να καταναλωσεις πρωτεινη σε μορφη καζεινης, κανα γιαουρτι ή γαλα.
    στο πρωινο προσπαθησε να παρεις απο κανονικη τροφη τη πρωτεινη σου. πχ αυγα.το ξερω πως ειναι η ευκολη λυση να βαζουμε ενα σκουπ στο σεικερ και να τελειωνουμε αλλα δεν ειναι και ο,τι καλυτερο
    Last edited by DeeNpee; 28-08-13 at 10:20.

  26. #56
    New Member
    Join Date
    25-11-06
    Location
    Αθήνα
    Posts
    88

    Default

    13Alex13 οι εταιρείες παραγωγής και πώλησης συμπληρωμάτων κάνουν το σταυρό τους που υπάρχουν καταναλωτές σαν κι εσένα!


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμπληρώματα Διατροφής - Αύξηση Όγκου Για Αρχάριους
    By Αντωνακης in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 19
    Last Post: 17-08-12, 17:51
  2. Replies: 3
    Last Post: 01-12-10, 21:53
  3. Συμπληρώματα Για Αύξηση Δύναμης
    By asdf in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 30
    Last Post: 23-05-10, 19:28
  4. Συμπληρώματα για αύξηση μυϊκού όγκου.
    By magna5 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-07, 08:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •