Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 30 of 95
  1. #1
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default Σωματική Μεταμόρφωση

    Οριστε και η δικια μου σωματικη αλλαγη απο τοτε που ξεκινησα τα βαρη με βοηθεια βεβαια και αεροβιας και διατροφης μεσα σε 2 χρονια [κανονικα ειναι 1,5 αν αφαιρεσω τους μηνες τους οποιους σταματησα λογω τραυματισμων περισσοτερο και λιγο διακοπων] χωρις κανενα απολυτως συμπληρωμα η κατι αλλο περα της κανονικης διατροφης και χωρις ποτε μου να χω παει γυμναστηριο και χωρις να χω σηκωσει υπερβολικα πολλα κιλα καθως μαζευα λεφτα και αγοραζα σιγα σιγα παραπανω κιλα και εβαζα δηλαδη ξεκινησα απο 8 κιλα βαρακια για ολες τις ασκησεις!και τωρα εχω φτασει να εχω 70 κιλα[αν και το μεγιστο που εχω σηκωσει ειναι 60 και αυτο ισα ισα για να δω αν μπορω] και μπαρα για βαρη πηρα τωρα πριν κανα μηνα και δεν εχω κανει σχεδον καθολου μονο με αλτηρακια,λαστιχα και μονοζυγο ουτε μηχανηματα ουτε τιποτα και τον παγκο τωρα τελευταια τον ειχα παρει γυρω στους 6-7 μηνες και τωρα τον ιουλιο εφτιαξα μπαρα-μονοζυγο και οργανο για βυθισεις και κανω.

    η προοδος μου:

    Attachment 16647 Attachment 16648
    Last edited by vagoskonti; 07-08-13 at 17:25.

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    οριστε και ο εξοπλισμος μου εκτος της μπαρας για βαρη που δεν την εχω βγαλει:

    Attachment 16654Attachment 16655Attachment 16656

  3. #3
    Banned
    Join Date
    31-07-13
    Posts
    38

    Default

    μπραβο ρε φιλε σε παραδεχομε συνεχισε δυνατα και δεν θα χασεις

  4. #4
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Ωραιες αλλαγες!

    Διζυγο κ' μονοζυγο στον κηπο?! Ποοο σε ζηλευω ρε φιλαρακι ;/ χαχαχαχ :Ρ
    Victory loves preparation...

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Σου βγάζω το καπέλο! Μπράβο Βαγγέλη!! Είσαι παράδειγμα πως όποιος θέλει κάτι πραγματικά, μπορεί να το καταφέρει. Καλές προπονήσεις και θα περιμένουμε και επόμενες φωτό με την πρόοδό σου

  6. #6
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    σας ευχαριστω πολυ ολους για τα καλα σας λογια μου χρειαζοταν ετσι να ακουσω και κατι θετικο γιατι απο τον περιγυρω μου μου λενε οι περισσοτεροι οκ γραμμωση εχεις φουλ αλλα απο ογκο μου λενε οτι ειμαι κανονικος με την εννοια σαν να μη γυμναζομε και λεω μα τι στο καλο και ψιλο χαλιομουν...

    Ποτε ομως δεν σκεφτηκα να το ριξω στα φαρμακα η να παρω συμπληρωματα η κατι τετοιο αν και πολλοι μου το προτειναν και εχοντας γνωστο θα μπορουσα να παρω και σε καλη τιμη αλλα επειδη ειμαι τετοιος ανθρωπος που ειμαι πολυ κατα ολων αυτων δεν προκειται και ποσο μαλλον τωρα γιατι στην αρχη αντε πες οκ θες να δεις αποτελεσματα και βιαζεσαι τωρα που ειμαι κομπλε δεν υπαρχει περιπτωση και ηθελα να αποδειξω και σε μενα αλλα και στους αλλους οτι ολοι μπορουμε να εχουμε ενα ωραιο σωμα χωρις να παιρνουμε τιποτα εστω και με αυτον τον μινιμαλ εξοπλισμο και απ οσο εχω παρατηρησει οταν εισαι φυσικος 100% οι βελτιωσεις ειναι μικρες και ερχονται σιγα σιγα και με πολυ προσπαθεια.

    Και επισης επειδη οπως ειπα δεν εχω παει ποτε μου γυμναστηριο το προγραμμα μου και τη διατροφη μου τα εβγαζα μονος μου ρωτοντας και διαβαζοντας μαθαινα σιγα σιγα και ακομη και τωρα ακομη προσθαιτω ασκησεις που δεν ειχα απο ενα ατομο που παει 4 χρονια γυμναστηριο και του τις εχουν πει εκει περα πχ ασκηση για τραπεζοειδης και βυθισεις για τρικεφαλα και για τους πηχεις μου που τραυματισα τον εναν, μου εδωσε ο φυσικοθεραπευτης μου ασκηση και κανω. .

    και δεν εχω κατσει ποτε μου να ζυγιζω φαγητα για να εχω την καταλληλη ποσοτητα φαγητου.Με τις θερμιδες για ενα διαστημα που ηθελα να φανουν οι κοιλιακοι μονο καθομουν και υπολογιζα στο περιπου τις θερμιδες που προσλαμβανω απο αυτα που τροω και τωρα ποια που εχω βρει τι χρειαζεται για να διατηρουμε σε αυτα τα κιλα και μπορω να παιζω με μικρες αυξομειωσεις ωστε να φτασω εκει που θελω και αυτο κανω.
    Last edited by vagoskonti; 08-08-13 at 11:35.

  7. #7
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    Quote Originally Posted by Κωστας21 View Post
    Ωραιες αλλαγες!

    Διζυγο κ' μονοζυγο στον κηπο?! Ποοο σε ζηλευω ρε φιλαρακι ;/ χαχαχαχ :Ρ
    φιλε δεν πανε ουτε 2 βδομαδες που τα εχω ετοιμα και κανω φουλ!τα χερια μου ειχαν φουσκαλες απο το μονοζυγο ε τωρα με την μπαρα ακομη και γαντια που φοραω σκασανε και πονανε φουλ μου κοβουν δυναμη για το muscle up xaxaxaaxxa!!!ειναι τουμπανα πραγματικα και ο πατερας μου που με βοηθησε μου ελεγε να ριξουμε κατω τσιμεντο για να μη πατας στα χωματα και του λεω οχι σε καμια περιπτωση ετσι τα θελω. αλλα δυστυχως αυτα ειναι στο εξωχικο και θα φυγω σε καμια 10αρια μερες με βλεπω να πηγαινω σε παρκα για να κανω μπαρα στην περιοχη μου για να μαθω το muscle up! xD

  8. #8
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Οπως και να εχει, καλες προπονησεις!!!

    Με το muscle up τι εκανες, εβγαλες κανενα?
    Σε βοηθησε η τεχνικη που σου ειπα?
    Victory loves preparation...

  9. #9
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    Quote Originally Posted by Κωστας21 View Post
    Οπως και να εχει, καλες προπονησεις!!!

    Με το muscle up τι εκανες, εβγαλες κανενα?
    Σε βοηθησε η τεχνικη που σου ειπα?
    οχι φιλε δεν το δοκιμασα και γιατι ηθελα να ηρεμησουν λιγο τα χερια μου και γιατι φυτευα κατι φυτα[αυτο ερχεται σε αντιθεση λιγο με το πρωτο βεβαια] και μπορω να σου πω οτι με την τσαπα τον γκασμα το φτυαρι και το λοστο ειναι εξισου καλη γυμναστικη και τραβανε αρκετα οι μυες!ειδικα ο λοστος που ειναι βαρυς[καμια 10αρια κιλα πιστευω σιγουρα] και βαρας και σπας πετρες!Και επειδη ετσι επαθα και το προβλημα στον καρπο οταν κανω τετοια δουλεια δεν κανω και γυμναστικη την ιδια μερα αλλα και να κανω δεν θα χω δυναμεις για να κανω σωστα και ετσι οπως θελω...εξου και η παροιμια τι εκανες και κουραστηκες εσκαβες?Και επισης επειδη εχει ερθει ενα φιλαρακι μου στο νησι μολις τελειωνω τις δουλειες με τα φυτα βγαινω με αυτον και εχω να κανω 3 μερες γυμναστικη περα απο το σκαψιμο και το κολυμπι που κανω στη θαλασσα.Αλλα και να εκανα δεν θα εκανα αυτο που μου ειπες το να στηριχτω δηλαδη στον ενα καρπο γιατι διαβαζω οτι μετα μπορεις να τους τραυματισεις τους καρπους σου ετσι, και μενα ο ενας ηδη εχει θεμα αν παω να στηριξω και ολο μου το σωμα πανω του...

  10. #10
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Καταλαβα. Μη μου τα λες εμενα, τα εχω πει και στο λογκ του Λεο ο κασμας στις διακοπες με γεμισε καλους και την αλλη μερα πιασμενους ωμους!

    Παντως δε ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο με τη πιεση στον καρπο, εμενα δε θυμαμαι να με ενοχλησε..
    Victory loves preparation...

  11. #11

    Default

    Μπραβο για την προσπαθεια και τα αποτελέσματα. Μήπως θα μπορούσες να δώσεις ένα παράδειγμα προγράμματος, με τα βαρακια σου κλπ... Κι ένα δείγμα ημερήσιας διατροφής; Θα σου ήμουν ευγνώμων.

  12. #12
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    τι δειγμα ρε φιλε σου λεω τα δικα μου

    πρωινο: γιαουρτι 2% και πορτοκαλαδα στημενη

    μεσημεριανο: μακαρονια ολικης/ρυζι μαυρο/αρακας/φασολακια/σπανακοπιτα με ολικης φυλλο/πατατες βραστες η φουρνου/ψαρι/κρεας απαχο η κοτοπουλο στο φουρνο η βραστα.Και επειδη δεν θελω να τροω κρεας συνεχεια αν ειναι να φαω κατι σκετο πχ αρακα μπορει να φαω και ενα κομματακι τυρακι 10% του τοστ ισα ισα για να εχει πρωτεινη και το μεσημεριανο μου.

    πριν τη γυμναστικη: cottage 2-4 %[τωρα τροω το 4% γιατι εδω που ειμαι δεν εχει 2%] μαζι με μια μπανανα η ενα μηλο[τη μια μερα μπανανα και την αλλη μηλο τα εναλλασω αυτα]

    μετα τη γυμναστικη: 3 αυγα τα 2 με κρονο το αλλο μονο ασπραδι και καμια φορα το 1 με κροκο μπορει να το φαω τηγανητο

    βραδινο: μιση αραβικη πιτα ολικης με 2 τυρια 10% του τοστ και 1 γαλοπουλα 1%

    και λιγο πριν κοιμηθω: 1 πιατακι με φυστικια ισα ισα να γεμιζει κατω οχι παρα πολλα και επειδη γενικα τους ξηρους καρπους τους βαριεμαι αλλα μ αρεσουν κανω ενναλαγες δηλαδη τωρα εχω φυστικια πιο παλια ειχα φουντουκια ακομη πιο παλια ειχα αμυγδαλα στο μελλον μπορει να χω φυστικια αραπικα.

    και αν θελω να παρω σε ογκο μπορω να προσθαισω πραγματακια ανετα. πχ στο γιαουρτι μου να βαζω ξηρους καρπους η μετα την προπονηση να προσθαιτω αυγα κτλ.

    και οσο για το προγραμμα:

    προβολες ποδια η squat
    γαμπες ακουμποντας στον τοιχο μια μια[και επειδη εχω θεμα με τον καρπο τωρα τελευταια δεν κραταω βαρακι απλα προσθαιτω βαρος σε μια τσαντα και το εχω στην πλατη μου το ιδιο και για τις προβολες]
    πηχης προς τα πανω
    πηχης προς τα πανω απο την αλλη μερια
    πηχης στο πλαι
    πιεσεις στηθους
    εκτασεις στηθους
    κοιλιακοι με βαρακι
    αρσεις για τραπεζοειδης[το σκοτωσα?]
    μονοζυγο για πλατη
    χερια εμπρος για ωμους
    πιεσεις ωμων
    κωπηλατικες με βαρακια
    preture curls σε παγκο
    βυθισεις για τρικεφαλα
    και προς τα πανω με βαρακι για τρικεφαλα

    και μερικοι κανουν και πιεσεις θανατου εγω δεν κανω γιατι οπως την βλεπω ειναι ευκολο να τραυματιστεις αν δεν την κανεις σωστα και εχω θεμα και με την μεση αλλα δεν εχει να κανει με τα βαρη αυτο το ειχα απο μικρος.

    ολο αυτο ηταν ενα προγγραμα τωρα εχω και αλλα αμα θες απλα δεν ειναι μονο με βαρακια.

    edit: και κατι που ξεχασα για τη διατροφη,πριν απο καθε γευμα ακομη και το πρωινο 2 ποτηρια νερο!
    Last edited by vagoskonti; 11-08-13 at 18:08.

  13. #13

    Default

    Καλημερα, ευχαριστώ πολύ, για την αναλυτική απάντηση. Αν δεν βαριεσαι, πες και τα άλλα, που δεν είναι μόνο με βαράκια.

  14. #14
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    2ο προγραμμα:

    χερια στο πλαι για ωμους με βαρακια
    πιεσεις ωμων με μπαρα εμπροσθολαιμιες καθιστος
    κοιλιακοι σε μονοζυγο
    αρσεις μπαρας για τραπεζοειδης
    πιεσεις στηθους με μπαρα
    πιεσεις στηθους με μπαρα σε επικληνη
    αν στο προηγουμενο προγραμμα για τα ποδια επιλεξουμε τα squat εδω βαζομουμε τις προβολες η το αντιστροφο[οι προβολες γινονται μονο με βαρακια ενω τα squat γινονται και με μπαρα και με βαρακια] εγω οπως ειπα τωρα τελευταια βαζω τα βαρη στην πλατη μου σε μια τσαντα προσωρινο βεβαια μεχρι να παρω ζωνη ειδικη που ειναι γι αυτο το πραγμα
    πηχης πανω με μπαρα
    πηχης πανω με μπαρα απο την αλλη πλευρα
    καμψεις αυτοσυγκεντρωσης για δικεφαλα καθιστος
    τρικεφαλα με ενα βαρακι ανα χερι καθιστος
    τρικεφαλα προς τα πισω με 2 βαρακια


    γαμπες
    μονοζυγο
    κωπηλατικες

    παραμενουν ιδια οπως το προηγουμενο

    3o προγραμμα [ ειναι σε πειραματικο σταδιο ακομη]:

    squat ποδια με αλτηρες η μπαρα[αναλογα τι επιλεξαμε στα αλλα 2 βαζεις αυτο που περισσευει]
    πιεσεις στηθους με βαρακια σε επικληνη παγκο
    push ups
    χερια εμπρος με μπαρα για ωμους
    πιεσεις ωμων με μπαρα οπισθολαιμιες
    μπαρα ορθιος για δικεφαλα
    τρικεφαλα σε παγκο
    τρικεφαλα με μπαρα προς τα πανω
    πηχης κρατοντας δισκους ορθιος για 20 δευτερα
    κοιλιακους διαφορες ασκησεις που τις εχω βρει απο ενα προγραμμα κοιλιακων για 6 pack

    γαμπες
    μονοζυγο
    κωπηλατικες
    τραπεζοειδης

    παραμενουν ιδια

    τωρα εσυ αμα θες μπορεις να αντικαταστησεις τις κωπηλατικες με πιεσεις θανατου και οι γαμπες νομιζω γινονται και με μπαρα καθιστος.Το μονοζυγο μη το αντικαταστησεις παντως με καμια αλλη ασκηση και γενικα ποτε μη το σταματησεις και αν δεν κανεις σου συστηνω να αρχισεις.Εμενα στην αρχη που ξεκινησα να κανω βαρακια[βεβαια δεν εκανα πολλα κιλα] περναγα τις ασκησεις με τα βαρη κομπλε και οταν ερχοταν η ωρα του μονοζυγου ελεγα οχ αμαν τωρα θα μας βγαλει την πιστη και πραγματικα το θεωρω μια απο τις πιο δυσκολες αλλα και καλυτερες ασκησεις!ειδικα αμα το συνηθισεις και μπορεις και κανεις και με εξτρα βαρος να ξερεις οτι θα δεις διαφορα στανταρ.Και αν δεν θες να κανεις το ιδιο στο μονοζυγο κανε και με ανοιχτη και με κλειστη λαβη.
    Last edited by vagoskonti; 12-08-13 at 15:13.

  15. #15
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Πολυ καλος και μεγαλη βελτιωση!Μπραβο σου και καλη συνεχεια!!!

  16. #16
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    συνεχιζω προσθαιτοντας μερικες ακομη φωτος.Αυτο το μηνα δουλεψα κατα 90% με ασκησεις που χρησιμοποιουν το σωματικο μας βαρος + εξτρα κιλα.Και με κανουν και πιανομε καλυτερα απο τα βαρη γι αυτο εχω σκοπο να τις συνεχισω αλλα χωρις να σταματησω τα βαρη καθως κανω και αυτα.Kαι απ οσο ειδα πηρα 1 κιλο αυτο το μηνα τωρα μυικα λιπος?μονο ο θεος το ξερει :P Για να μη τα πολυλογω ομως οριστε:


    χαλαρος:

    Attachment 16747Attachment 16751Attachment 16750Attachment 16748Attachment 16755

    μη χαλαρος:

    Attachment 16754Attachment 16752Attachment 16746Attachment 16749

    τα υπολοιπα σχολια δικα σας και σας ευχαριστω για ακομη μια φορα ολους για τα καλα σας λογια!Α και οτι θελετε απο ασκησεις και τετοια γενικα ρωτηστε με δεν εχω κανενα θεμα να σας απαντησω δεν παω ουτε για πρωταθλητισμο ουτε τιποτα τετοιο και δεν εχω λογους να μην απαντησω για να τα κρατησω μυστικα η κατι τετοιο.
    Last edited by vagoskonti; 20-08-13 at 13:09.

  17. #17
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    και η συνεχεια...:

    χαλαρος:
    Attachment 16758
    μη χαλαρος:
    Attachment 16756Attachment 16757Attachment 16759


    γενικα δεν ειμαι πολυ χαλαρος τυπος χαχααχχαχα!!!

    edit: να συμπληρωσω τα στοιχεια μου:

    υψος: 1,67
    βαρος: 66 κιλα
    μεση: 75 cm
    ηλικια: 21

    edit2: στα φαγητα να συμπληρωσω επισης που ξεχασα τις φακες και σαλατα καμια φορα με αγγουρακι,ντοματα,λιγο λαδι και λιγο κρεμμυδακι
    Last edited by vagoskonti; 20-08-13 at 21:00.

  18. #18
    New Member Minas86's Avatar
    Join Date
    10-07-13
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    20

    Default

    Βαγγέλη ένα μπράβο κι από μένα για την αλλαγή σου και για το αυτοσχέδιο γυμναστήριο! Πάρα πολύ καλά αποτελέσματα και αρκετά αθλητικό κορμί!

  19. #19
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    μηνα σε ευχαριστω φιλε.

    οριστε και 2 τελευταιες τωρα θα κανω καιρο να ξαναβαλω...:

    Attachment 16870Attachment 16871

  20. #20
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    μπραβο φιλε μου!!!!
    με λιγα λογια εφτιαξες το σωμα σου απ το μηδεν!!!!και λεω μηδεν γιατι αρχη με αρχη διαφερει
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  21. #21
    New Member pan23's Avatar
    Join Date
    06-06-13
    Posts
    21

    Default

    Μπράβο και από εμένα!!Πλέον είσαι παράδειγμα μιμήσεως.Καλή συνέχεια.

  22. #22
    New Member Aeg's Avatar
    Join Date
    30-04-12
    Posts
    73

    Default

    Μπράβο ρε φίλε πολύ καλή αλλαγή.
    Μια ερώτηση..δεν σου σπάνε τα νεύρα να βιδώνεις και να ξεβιδώνεις αλτήρες ανάμεσα από τα σετ? Και εγώ κάνω που και που προπόνηση σπίτι όταν είναι κλειστό το γυμναστήριο και εκνευρίζομαι που πρέπει να κάνω 10 ώρες για να αλάξω τους αλτήρες

  23. #23

    Default Και κάτι τελευταίο...

    Quote Originally Posted by vagoskonti View Post
    τι δειγμα ρε φιλε σου λεω τα δικα μου

    πρωινο: γιαουρτι 2% και πορτοκαλαδα στημενη

    μεσημεριανο: μακαρονια ολικης/ρυζι μαυρο/αρακας/φασολακια/σπανακοπιτα με ολικης φυλλο/πατατες βραστες η φουρνου/ψαρι/κρεας απαχο η κοτοπουλο στο φουρνο η βραστα.Και επειδη δεν θελω να τροω κρεας συνεχεια αν ειναι να φαω κατι σκετο πχ αρακα μπορει να φαω και ενα κομματακι τυρακι 10% του τοστ ισα ισα για να εχει πρωτεινη και το μεσημεριανο μου.

    πριν τη γυμναστικη: cottage 2-4 %[τωρα τροω το 4% γιατι εδω που ειμαι δεν εχει 2%] μαζι με μια μπανανα η ενα μηλο[τη μια μερα μπανανα και την αλλη μηλο τα εναλλασω αυτα]

    μετα τη γυμναστικη: 3 αυγα τα 2 με κρονο το αλλο μονο ασπραδι και καμια φορα το 1 με κροκο μπορει να το φαω τηγανητο

    βραδινο: μιση αραβικη πιτα ολικης με 2 τυρια 10% του τοστ και 1 γαλοπουλα 1%

    και λιγο πριν κοιμηθω: 1 πιατακι με φυστικια ισα ισα να γεμιζει κατω οχι παρα πολλα και επειδη γενικα τους ξηρους καρπους τους βαριεμαι αλλα μ αρεσουν κανω ενναλαγες δηλαδη τωρα εχω φυστικια πιο παλια ειχα φουντουκια ακομη πιο παλια ειχα αμυγδαλα στο μελλον μπορει να χω φυστικια αραπικα.

    και αν θελω να παρω σε ογκο μπορω να προσθαισω πραγματακια ανετα. πχ στο γιαουρτι μου να βαζω ξηρους καρπους η μετα την προπονηση να προσθαιτω αυγα κτλ.

    και οσο για το προγραμμα:

    προβολες ποδια η squat
    γαμπες ακουμποντας στον τοιχο μια μια[και επειδη εχω θεμα με τον καρπο τωρα τελευταια δεν κραταω βαρακι απλα προσθαιτω βαρος σε μια τσαντα και το εχω στην πλατη μου το ιδιο και για τις προβολες]
    πηχης προς τα πανω
    πηχης προς τα πανω απο την αλλη μερια
    πηχης στο πλαι
    πιεσεις στηθους
    εκτασεις στηθους
    κοιλιακοι με βαρακι
    αρσεις για τραπεζοειδης[το σκοτωσα?]
    μονοζυγο για πλατη
    χερια εμπρος για ωμους
    πιεσεις ωμων
    κωπηλατικες με βαρακια
    preture curls σε παγκο
    βυθισεις για τρικεφαλα
    και προς τα πανω με βαρακι για τρικεφαλα

    και μερικοι κανουν και πιεσεις θανατου εγω δεν κανω γιατι οπως την βλεπω ειναι ευκολο να τραυματιστεις αν δεν την κανεις σωστα και εχω θεμα και με την μεση αλλα δεν εχει να κανει με τα βαρη αυτο το ειχα απο μικρος.

    ολο αυτο ηταν ενα προγγραμα τωρα εχω και αλλα αμα θες απλα δεν ειναι μονο με βαρακια.

    edit: και κατι που ξεχασα για τη διατροφη,πριν απο καθε γευμα ακομη και το πρωινο 2 ποτηρια νερο!
    Το γεύμα πριν τη γυμναστική είναι ποσες ώρες, πχ 2;
    Και μετά, πρέπει να είναι στην επόμενη μία ώρα;

  24. #24
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    lary σε ευχαριστω ρε φιλε.Πραγματι μπορω να πω οτι περα απο ενα taek know do που ειχα παει για εναμησι χρονο στα 12-13 μου και μπασκετ και ποδοσφαιρο που επαιζα τοτε [βεβαια επαιζα αρκετες ωρες και με μεγαλυτερους] δεν ειχα κανει αλλη γυμναστικη ποτε μου...Ημουνα πιο χοντρουλης ακομη και απο την πρωτη φοτο που εχω βαλει αλλα ακομα και τοτε ετρεχα δεν ειχα προβλημα και γενικα παρα πολυ χοντρος δεν ημουνα ποτε αλλα ειχα κοιλιτσα...το μαξιμουμ που ειχα φτασει ηταν 76 κιλα.

    Pan αυτο που λες φιλε με τιμαει ιδιαιτερα να σε καλα!Αλλα μπορω να πω οτι αυτος ηταν και ο σκοπος μου οπως ειπα στο οτι ηθελα να αποδειξω οτι ενα σωμα δεν χρειαζεται τιποτα περα της διατροφης για να φτιαχτει περα απο ΘΕΛΗΣΗ και ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ αντε και λιγο τρελα...

    Aeg ναι φιλε ισχυει αυτο που λες αλλα τωρα πια το χω συνηθισει στην αρχη με ενοχλουσε.Και μαλιστα στην αρχη ηταν ακομα πιο εκνευριστικο γιατι τοτε οπως ειπα ξεκινησα απο βαρακια 8 κιλα για ολες τις ασκησεις και εκανα ολες τις ασκησεις μεσα σε μια μερα καθως ηταν αρκετα ευκολα.Τωρα βαζω συνηθως 4ις ασκησεις τις μερες που γυμναζομαι.

    Michag το γευμα πριν τη γυμναστικη ειναι 2 ωρες ναι.Το μετα κανω ενα μπανιο και τροω δηλαδη οπως το λες μεσα στην επομενη μια ωρα.

  25. #25
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    προσθαιτω αλλη μια φοτο με την προοδο μου αυτους τους τελευταιους 3 μηνες και τα αποτελεσματα φυσικα του προγραμματος μου και της διατροφης μου τα οποια εχω ενημερωσει και υπαρχουν στο log μου.


    Attachment 17202
    Nαι ειναι λιγο αναποδα...απο τα δεξια προς τα αριστερα...
    και αλλες 2 φωτος πλατη:

    Attachment 17203Attachment 17204

    οποιαδηποτε ερωτηση θελετε,η κριτικη για το τι δεν εχω δουλεψει πολυ η κατι που δεν εχει παει καλα η σχετικα με τη γραμμωση τωρα που πηρα κιλα και μπορει να πηγαν σε λιπος κτλ κανετε ελευθερα.Για την ωρα παντως εγω θα συνεχισω ισοθερμιδικα και θα αυξησω τα κιλα σε καποιες ασκησεις.Προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος ετσι οπως μπηκαν τα κιλα επανω μου για την ωρα.
    Last edited by vagoskonti; 26-09-13 at 10:19.

  26. #26
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Χωρίς εμφανή πρόσθεση λίπους από τα 65 στα 67, πολύ καλό αυτό. Συνέχισε αυτό που κάνεις. Από πόδια πως είσαι;

    Αυτή η πόζα-προσπάθεια για μεταμόρφωση σε σούπερ σάγιαν μετράει. Δούλεψε καμιά φορά;

  27. #27
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-13
    Posts
    163

    Default

    ωραιος! πρεπει να εισαι κοντα στο 10-12% λιπος αν κρινω σωστα. εχεις κανει καμια μετρηση? κι εγω προσπαθω να κανω αυτη την ριμαδα την καθετη γραμμη στους κοιλιακους, μονον τις οριζοντιες εχω :D

  28. #28
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Χωρίς εμφανή πρόσθεση λίπους από τα 65 στα 67, πολύ καλό αυτό. Συνέχισε αυτό που κάνεις. Από πόδια πως είσαι;

    Αυτή η πόζα-προσπάθεια για μεταμόρφωση σε σούπερ σάγιαν μετράει. Δούλεψε καμιά φορά;
    πιστευω οτι στην μη εμφανη προσθαιση λιπους παιζει ρολο οτι δεν πηγα απευθειας να αυξησω τη διατροφη μου να βαλω πχ 250-300 θερμιδες πανω με το καλημερα αλλα αυξανα σιγα σιγα τις θερμιδες και γι αυτο πιστευω οτι μπηκαν ωραια και φυσικα δεν μπηκαν μεσα σε μια βδομαδα επερνα 1 κιλο καθε μηνα με υπομονη.Απο ποδια τωρα επειδη οπως ειπα ξεκινησα με μικρα κιλα βαρακια[δεν ειχα ουτε μπαρα] και τα ποδια για να νιωσουν χρειαζοντε αρκετα κιλα δεν ειμαι και τοσο καλος.Δεν λεω οτι ειναι αγυμναστα απλα δεν ειναι γυμνασμενα ετσι οπως θα επρεπε με τα αναλογα κιλα.Τωρα που μπορω να βαλω κιλα επειδη εχω αγορασει και εχω φτασει να εχω αρκετα κανω αλλα δεν τα βαζω ολα με τη μια πανω για την ωρα κανω στα 70kg squat και γαμπες.Βεβαια γυμναζοντουσαν και απο το τρεξιμο που εκανα αρκετα καθως εκανα διαλειματικη με σπριντ και αλλες φορες joking μια ωρα αλλα τωρα πια το χω σταματησει τελειως.Και εν το μεταξυ εκτος αυτων ειχα την λαθος εντυπωση οτι κανοντας προβολες και squat για τα ποδια οτι δεν χρειαζεται αλλη ασκηση για τα ποδια και ετσι οι γαμπες μου εχουν μεινει ακομη πιο πισω...Και τωρα κοιταζω να παρω ογκο και εκει.Οσο για το σουπερ σαγιαν εεε ηταν το αγαπημενο μου τι να κανω ειναι δικια μου πατεντα αυτη η ποζα ελληναρας-πατεντα ετσι παει χααχαχχαχα!!!Να την δοκιμασεις και συ κανει δουλεια! :P αλλα εγω δυστυχως ειμαι ακομη στο 1ο σταδιο το παλευω βεβαια σιγα σιγα καποια στιγμη θα φτασω στο 4ο.Πλακα κανω αυτην την ποζα την εχω δει απο το ειδωλο που εχω στη γυμναστικη τον lazar novovic ενα σωμα μεχρι εκει θα μου ηταν υπερ αρκετο δεν θελω παραπανω.
    Last edited by vagoskonti; 26-09-13 at 14:08.

  29. #29
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    Quote Originally Posted by zoro View Post
    ωραιος! πρεπει να εισαι κοντα στο 10-12% λιπος αν κρινω σωστα. εχεις κανει καμια μετρηση? κι εγω προσπαθω να κανω αυτη την ριμαδα την καθετη γραμμη στους κοιλιακους, μονον τις οριζοντιες εχω :D
    δεν εχω κανει μετρηση φιλε μου μοναχα η μεζουρα βοηθαει αλλα ο στοχος μου για τους κοιλιακους ειναι οτι θελω να λιπωσω μεχρι εκει που απλα θα φενονται δεν με νοιαζει δηλαδη να ειναι ματια να πεταγοντε κτλ προτιμω να τα παρω σε ογκο και να μην ειναι τοσο γραμμωμενοι.Παντως δεν μπορω να πω οτι δεν θα ηθελα να κανω μια μετρηση αλλα δεν ξερω με τι για να ειναι ακριβης.Τωρα απο οσο γνωριζω καθενος ειναι διαφορετικοι οι κοιλιακοι και ειναι στανταρ δεν αλλαζουν μονο ογκο παιρνουν μπορει να θες να χασεις και αλλα κιλα η να τους γυμνασεις καλυτερα.

  30. #30
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    μερικες φωτος απο δικεφαλα στα 68 κιλα τωρα πια:

    Attachment 17412Attachment 17413Attachment 17414

    πιστευω οτι ειναι γενετικα ο καλυτερος μου μυς.


 
Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Σωματική Κατάντια ==> Σωματική Κατάσταση!
    By Kerberos in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 228
    Last Post: 17-09-19, 22:50
  2. Ολική Μεταμόρφωση - Συμβουλές Διατροφής
    By lezas in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 29
    Last Post: 19-08-13, 13:13
  3. Η μεταμορφωση του σωματος μου >> Check Out
    By Sanga in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 22
    Last Post: 02-09-12, 15:49
  4. μεταμορφωση-οχι το διηγημα του kafka:p
    By epote in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 0
    Last Post: 03-08-05, 18:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •