Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910
Results 271 to 277 of 277
  1. #271
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Θεωρείς Γιάννη, ότι τα φτερά (που κόβουν όσο δεν πάει) είναι πίσω;! Όπως επίσης οι τραπεζοειδείς που στις μπροστινές πόζες πολλές φορές επισκιάζουν τα υπόλοιπα σχήματα, χρήζουν κι άλλου δουλέματος (κάνω μια φορά την εβδομάδα, 2 ασκήσεις);!Το ποζάρισμα είναι με τα χέρια μπροστά...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  2. #272
    Advanced Bodybuilder djastral232's Avatar
    Join Date
    10-06-09
    Posts
    947

    Default

    Σταύρο δεν νμζ να έχει ιδιαίτερη σημασία, αλλά να ρωτήσω καλού κακού. Το alphamine αναφέρει τη 2η δόση να την πάρουμε 5-6 ώρες μετά κ εμένα (αναγκαστικά) μου βγαίνει γύρω στις 8. Παίζει ρόλο;
    Aπό που πήρες φέτος την US έκδοση;

    Περιμένουμε το τελικό review του φετινού "κύκλου".

    off: αν το βλέπει ο Mikekan να πει αν έχει γράψει κάπου τις εντυπώσεις για το νέο Erase με το Abieta...

  3. #273
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Φίλε djastral εγώ έκανα χρήση του erase με το alphamine, όχι με to abieta. Οι εντυπώσεις είναι μου είναι ακριβώς ίδιες με του Σταύρου.

    Από και πέρα θεωρώ ότι το alphamine έχει νόημα μόνο με άδειο στομάχι πριν το πρωινό αερόβιο. Θεωρώ ότι η δεύτερη δόση που προτείνει η εταιρία απλά είναι για να τελειώσει το κουτί πιο γρήγορα. Κοινώς μην τη πάρεις ή πάρτη όποτε θες, δεν έχει ιδιαιτερη σημασία.
    Μιχάλης

  4. #274
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Θεωρείς Γιάννη, ότι τα φτερά (που κόβουν όσο δεν πάει) είναι πίσω;! Όπως επίσης οι τραπεζοειδείς που στις μπροστινές πόζες πολλές φορές επισκιάζουν τα υπόλοιπα σχήματα, χρήζουν κι άλλου δουλέματος (κάνω μια φορά την εβδομάδα, 2 ασκήσεις);!Το ποζάρισμα είναι με τα χέρια μπροστά...
    Αυτα μπορεσα να διακρινω απο την φωτογραφια Σταυρο.
    Εσυ και βεβαια ξερεις καλυτερα.Οπως σου εχω ξαναγραψει θα σε ηθελα με περισσοτερες μαζες και ας μην εισαι τοσο πολυ κομμενος.
    Παντως φαινεται ξεκαθαρα η δουλεια που εχεις ριξει.
    Οσο για τα χερια,δεν παιρνουν λιιιγο ακομα μπροστα για να ανοιξει η πλατη,ε;

  5. #275
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default The Final Chapter - Review Summer 2014

    Θέλοντας λοιπόν να κλείσω την συζήτηση σιγά σιγά, κάνω το τελικό μου review.

    Ξεκινώντας, πρέπει να αναφέρω ότι φέτος, παρ' όλο που τον χειμώνα σαβούριασα καλά και έφτασα περίπου στα 85 κιλά, όταν μπήκα στην γράμμωση, ήμουν πολύ καλύτερος απ' ότι στην αρχή πέρυσι.

    Οι παράμετροι, όπως σε κάθε τέτοια περίοδο γνωστοί: αυστηρή και πειθαρχημένη διατροφή, αερόβιες, ούτε μέρα χαμένη στα βάρη, τήρηση του προγράμματος no matter what (και είχαμε πολλά "what" φέτος...) και φυσικά επιμονή στην λεπτομέρεια.

    Το αποτέλεσμα λοιπόν δεν εήρθε φυσικά μόνον από τον συνδιασμό των δυο αυτών συμπληρωμάτων, του Erase Pro και του Alphamine, αλλά πιστεύω ακράδαντα ότι είναι ο αρμονικός συνδιασμός πολλών παραγόντων και παραμέτρων.

    Δυο λόγια για τα συμπληρώματα:

    Erase Pro - Φέτος πρόλαβα και χρησιμοποίησα την περυσινή έκδοση, καθώς αν δείτε πριν στην συζήτηση, έγινε αναφορά στην νέα έκδοση.

    Alphamine - Βρήκα την Αμερικάνικη έκδοση με την Γιοχιμπίνη και σε άλλη γεύση.

    Τα θετικά:

    Τα ίδια ακριβώς με πέρυσι. Όλα καλά και άψογα, δεν έχω να σημειώσω κάτι περισσότερο. Πιστεύω πώς φάνηκε κι από τις φωτογραφίες η συνεχή.

    Τα αρνητικά:

    1. Η Γιοχιμπίνη με προβλημάτισε καθώς στην αρχή μου έκοβε πάρα πολύ την όρεξη. Για να το πω όμως καλύτερα, πίτσες, παγωτά και σουβλάκια θα έτρωγα, αλλά για την διατροφή με έκοβε.
    2. Πόνος στον ώμο από το Erase Pro. Έκανα κι εγώ τις λαλακίες μου πάνω στις προπονήσεις, αλλά σίγουρα με ζόρισε και το συγκεκριμένο συμπλήρωμα.


    Σε αυτό το σημείο θέλω να ευχαριστήσω ξεχωριστά έναν έναν, όλα τα παιδιά που γράψατε κάποιο σχόλιο και ενθαρύνατε την προσπάθειά μου!!! Ομολογώ ότι ήταν μια ωραία συντροφιά στην γράμμωσή μου αυτό το topic. Θα μπορούσα να γράψω σελίδες ολόκληρες για τις σκέψεις μου, για τις ώρες της αεροβικής, για τον κόπο μου στα βάρη κλπ, αλλά τελικά αυτό που μένει είναι η ικανοποίησή μου για το αποτέλεσμα που έβγαλα.

    Σας ευχαριστώ και επιφυλλάσομαι...

    Mazda 6

    Bodybuilders.gr Moderator's Team
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  6. #276
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Σταύρο καταρχάς να σου ευχηθώ να σου πάνε όλα καλά και φέτος και του χρόνου το καλοκαίρι να είσαι ακόμα καλύτερος!

    Για τους πόνους στο ώμο και μένα με έπιασαν πόνοι στις αρθρώσεις οι οποίοι όμως στάματησαν μόλις ξέκινησα το Ultra Omega 3 της NOW Foods. Σα συμβουλή για του χρόνου στο λέω αυτό!

    Και πάλι, Άξιος αδερφέ!
    Μιχάλης

  7. #277
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Μιχαλιό σε ευχαριστώ πολύ, για όλη την παρουσία σου και την συνεισφορά σου στο topic αυτό, αφού με τις παρατηρήσεις σου έδωσες και την δική σου οπτική!!! Όσο για το tip με τα λιπαρά το έχω υπόψην μου και μόλις πάω για ψώνια θα το εφαρμόσω, αρχικά μέσω των τροφών κι αργότερα με παραγγελία από iherb.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!


 
Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Alphamine Της PES - Απόψεις & Συζήτηση
    By Norzufix in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 57
    Last Post: 27-03-15, 21:44
  2. Erase Pro - Alphamine - D-Aspartic Acid: Πως Τα Συνδυάζω;
    By Norzufix in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 23-11-12, 14:45
  3. Alpha T2 + Erase Stack!
    By lazaross in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 10-08-11, 14:29
  4. Αξιολόγηση Νέου Stack Συμπληρωμάτων Bodybuilding
    By gspyropo in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 04-06-11, 13:06
  5. Erase Pro - Alphamine - D-Aspartic Acid: Πως Τα Συνδυάζω;
    By in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 01-01-70, 02:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •