Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 26 of 26
  1. #1
    New Member leni's Avatar
    Join Date
    29-06-13
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    17

    Default Ας Φτιάξω Και Εγώ Ημερολόγιο

    καλησπερα!
    λοιπον ειμαι 23 χρονων, υψος 1.73 και 73 κιλα.

    Σκοπος μου ειναι να χασω μερικα κιλα, ξεκινησα στις 18 ιουνιου απο τα 76.
    Δεν ξερω ποσα θελω να χασω, στα 70 κιλα μου αρεσω, αλλα ας φτασω εκει και θα το ξανασκεφτω. :P

    Γυμναστηριο δεν πηγαινα ποτε, το μονο αθλημα που εκανα ηταν το μπασκετ απο το δημοτικο μεχρι την τριτη γυμνασιου. Μου αρεσει η θαλασσα, τωρα το καλοκαιρι πηγαινω 2 φορες την μερα, και τον υπολοιπο χρονο πηγαινω 2-4 φορες τον μηνα (οταν πηγαινω στο χωριο μου δηλαδη). Επισης μου αρεσει το σχοινακι. Σπανια μπορει να βοηθησω και τον μπαμπα μου στην δουλεια του, καμια μετακομιση ή ξεφορτωμα.
    Γενικα εχω σφιχτο σωμα, χωρις να κανω τιποτα ιδιαιτερο. Προσφατα αρχισα κατι ασκησεις για κοιλιακους και για ποδια. Επισης κανω μεσα στην θαλασσα ασκησεις που χω βγαλει απ το μυαλο μου

    Απο τοτε που ξεκινησα για να χασω κιλα, γραφω σε μπλοκακι τι τρωω και την ωρα. Ομως δεν μετραω ποσοτητες και θερμιδες, απλα φροντιζω να ειναι σε λογικα πλαισια η μεριδα. Δεν ακολουθω καποια συγκεκριμενη διατροφη, τρωω οτι μου κατεβει, αλλα προσπαθω να συμβαδιζω με τα πραγματα που διαβασα εδω στο φορουμ. Επισης δεν παιρνω light προιοντα, η μαμα μου φτιαχνει γιαουρτι και τρωω απο κεινο, γαλα εχουμε δικο μας, κρεας δικο μας..καπως ετσι!

    Θα σας γραφω κ εδω τι τρωω καθε μερα για να μου πειτε την γνωμη σας και τι πρεπει ν αλλαξω

    Σημερα:
    τοστ με κασερι και γαλοπουλα 10:30
    καρδια μαρουλιου 2:20
    μαρουλι με ελαιολαδο, 2 κολοκυθακια γεμιστα με κιμα και ρυζι (στον φουρνο με αυγολεμονο), λιγη φετα 3:00
    ροδακινο 6:30
    1 κολοκυθακι γεμιστο 9:00

  2. #2
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Καλορίζικο το log. ''Σιδεροκέφαλη''

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλορίζικο το ημερολόγιό σου!

    Το ότι έχεις μπει στη διαδικασία να γράφεις αυτά που τρως, είναι το πρώτο και σημαντικότερο βήμα. Προσπάθησε να τρως όσο γίνεται καθαρά. Το ότι έχετε δικό σας γιαούρτι, γάλα κλπ είναι ότι καλύτερο, μακάρι να τα χαμε όλοι.
    Φρόντισε να έχεις ποικιλία στα γεύματά σου. Αβγά, βρώμη, άπαχα κρέατα, ψάρια, λαχανικά, όσπρια. Απεφευγε το ψωμι (το τοστακι μπορείς να το αντικαταστήσεις με βρώμη, γάλα, αβγό) και γενικά ότι έχει αλεύρι.
    Πίνε άφθονο νερό και προσπάθησε να κινείσαι όσο μπορείς. Σίγουρα δεν αρέσει σε όλους το ίδιο η γυμναστική, ομως μπορείς να βρεις έξυπνες λύσεις να ασκείσαι ευχάριστα (όπως στη θάλασσα!). Τρέξιμο στην άμο, περπάτημα σε πάρκο. Απλές ασκήσεις στο σπίτι.

    Κάποια στιγμή όμως, θα κολλήσεις στα κιλά. Κι εκεί είναι που πρέπει να γίνεις συγκεκριμένη σε αυτά που τρως και κυρίως στις ποσότητες.Δεν γίνεται αιωνίως να χάνεις βάρος με αυτό τον τρόπο. Και κυρίως, φρόντσε όλο αυτό να το κάνεις τρόπο ζωής, για να έχεις μόνιμα αποτελέσματα.

    Καλή επιτυχία!

  4. #4
    New Member leni's Avatar
    Join Date
    29-06-13
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    17

    Default

    Σας ευχαριστωω!

    *καρδουλα
    Το γαλα και το γιαουρτι μας νομιζω εχουν πολυ περισσοτερα λιπαρα απ αυτα του εμποριου, δεν πειραζει αυτο;
    Νερο πινω αρκετο, 3λιτρα και μερικες φορες παω στα 4

    Ωραια, θα ζυγισω αυριο το φαγητο μου και θα σας πω :)

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Για την ώρα δεν πειράζει που το γιαουρτάκι και το γάλα έχουν περισσότερα λιπαρά. Αν προσέχεις τις ποσότητες είσαι οκ. Όσο θα προχωράς, θα κάνεις και τις απαραίτητες αλλαγές. Τώρα προέχει να μπεις στη φιλοσοφία του να μετράς ποσότητες και να τρως μικρά και συχνά γεύματα επιλέγοντας καθαρές τροφές.

  6. #6
    New Member leni's Avatar
    Join Date
    29-06-13
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    17

    Default

    καθαρες τροφες.. δηλαδη;!


    Σημερα:
    μισο τοστ κασερι γαλοπουλα (ετρωγαν οι αλλοι και ηθελαα) 8:45
    πτιφουρ με μαρμελαδα και νουαζετα σοκολατακι (πηγα στην γιαγια μου και με κερασε..)10:50
    αυγο βραστο και 2 μπουκιες μαυρο ψωμι πολυσπορο 12:30
    3:00 γυμναστικη απ αυτην που κανω στο σπιτι [κοιλιακους: 50 πανω, 50 κατω, 30 πλαγιους] [40 καθισματα, 40 απο μια αλλη ασκηση]
    400γρ κοτοσουπα με αυγολεμονο 3:50
    220γρ γαλα 3,5% με 30γρ δημητριακα (βρωμη σταφυδες και κατι αλλους σπορους που δεν θυμαμαι τι ειναι) 7:00
    7:45 κολυμπι για 45λεπτα
    3 συκα 8:50
    9:00 σχοινακι για 10 λεπτα (400 πηδηματα)
    275γρ κοτοσουπα 9:40


    παρατηρησειςς; :)

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Quote Originally Posted by leni View Post
    καθαρες τροφες.. δηλαδη;!
    Top 10 Των Καλύτερων Τροφών Για Bodybuilding & Fitness.

    Η αλήθεια είναι πως η διατροφή σου χρήζει αρκετών αλλαγών και βελτιώσεων. Καλύτερα διάβασε μερικά sticky άρθρα στην ενότητα της διατροφής. Δες και το link πιο πάνω ώστε να καταλάβεις ποιες τροφές θεωρούνται καθαρές. Μπορείς να πάρεις ιδέες και από τις διατροφές που έχουν ποστάρει άλλα μέλη στην ενότητα της διατροφής.

  8. #8
    New Member leni's Avatar
    Join Date
    29-06-13
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    17

    Default

    265γρ γαλα 3.5% με 65γρ δημητριακα 8:30
    ροδακινο 12:00
    75γρ γαυρο στο φουρνο (12 ψαρακια) και 160 γρ πατατα βραστη με λιγο ελαιολαδο 3:20
    αχλαδι 7:00
    7:15 45λεπτα κολυμπι
    8:15 10 λεπτα σχοινακι (550 πηδηματα)
    150γρ γιαουρτι προβειο και 2 συκα 9:00


    ειναι πιο καλα σημερα; :D
    Last edited by leni; 20-08-13 at 22:37.

  9. #9
    Pumping Iron kely's Avatar
    Join Date
    27-11-11
    Posts
    509

    Default

    Καλησπέρα και καλώς όρισες! Καλή επιτυχία στους στόχους σου!

    Κατ'αρχάς, με μια ματιά μου φαίνονται λίγα αυτά που τρως... Κατά τη γνώμη μου, θα μπορούσες να κάνεις τις παρακάτω προσθήκες-αλλαγές:

    -Στο πρωινό μπορείς να προσθέσεις λίγη πρωτείνη ακόμα, για να σε κρατάει χορτάτη (π.χ. 3 ασπράδια αβγών)
    -Στο δεκατιανό και στο απογευματινό πρόσθεσε μια πηγή πρωτείνης μαζί με το φρούτο (π.χ. γιαούρτι)
    -Βραδινό;;;Δεν έχει;;;Μόνο ένα γιαούρτι και 2 σύκα;;;Θα μπορούσες να έχεις π.χ. κοτόπουλο ή ψάρι με σαλάτα
    -Τα σύκα δεν χρειάζονται αργά το βράδυ...Μπορείς να βάλεις κανέναν ωμό ξηρό καρπό μαζί με το γιαούρτι σου (π.χ. αμύγδαλα, καρύδια)

    Αυτά από μένα... Καλή συνέχεια

  10. #10
    New Member leni's Avatar
    Join Date
    29-06-13
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    17

    Default

    ευχαριστω πολυ κελυ!!
    (Τα συκα στις 9 τα εφαγα, ξεχασα να γραψω ωρα)

  11. #11
    New Member leni's Avatar
    Join Date
    29-06-13
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    17

    Default

    8:40 10λεπτα σχοινακι (450)
    150γρ γιαουρτι προβειο με 30γρ βρωμη 9:00
    ροδακινο, αυγο βραστο 12:15
    250γρ μπαμιες με 80γρ στηθος κοτοπουλο 3:00
    70γρ γιαουρτι προβειο, μισο αγγουρι 6:40
    7:15 45λεπτα κολυμπι
    8:30 γυμναστικη στο σπιτι
    100γρ μπαμιες με 50γρ κοτοπουλο στηθος 9:30

    οι ποσοτητες πως σας φαινονται;

  12. #12
    New Member leni's Avatar
    Join Date
    29-06-13
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    17

    Default

    22/8
    9:10 10' σχοινακι (550)
    150γρ γαλα 3,5%, 2 αυγα, 3 συκα 9:40
    50γρ γιαουρτι, νεκταρινι 12:20
    170γρ μπαμιες 50γρ στηθος κοτοπουλο, μισο αγγουρι 4:00
    σαντουιτς μαυρο πολυσπορο ελιες φετα 6:45
    ψωμακι σουβλακι κοτοπουλο πατατες 11:00
    μπυρα (αυτη με το λεμονι) 11:20

    23/8
    9:30 10' σχοινακι (700)
    170γρ γαλα 3,5% 30γρ βρωμη, αυγο βραστο 10:30
    3 γεμιστες πιπεριες, φετα 2:10
    τσιζκεικ 4:20
    αυγο βραστο, συκο 9:45

    24/8
    8:45 10'σχοινακι (750)
    300γρ τραχανα με φετα 9:20
    μισο μηλο 11:40
    70γρ γιαουρτι προβειο, μικρη βανιλια 12:40
    3 γεμιστες πιπεριες, φετα 3:45
    8:20 γυμναστικη
    τοστ πολυσπορο-φετα 8:50
    120γρ γιαουρτι προβειο 20γρ καρυδια 9:30

    25/8
    7:15 30' κολυμπι
    8:00 10' σχοινακι (750)
    2 συκα, αυγο βραστο 8:25
    μικροο παγωτακι 10:15
    2 τυροπιτακια 11:20
    μικρο κομματι κεικ 2:00
    300γρ κριθαρακι με μοσχαρι, μισο αγγουρι πιπερια ελαιολαδο 3:30
    χυμος ροδακινο 4:20
    4:50 30' κολυμπι
    120γρ γιαουρτι προβειο, 2 συκα 6:45
    50γρ συκωτι στιφαδο, μιση φετα μαυρο πολυσπορο 9:45



    νομιζω οτι τις τελευταιες 15 μερες, εχασα 2μιση κιλα. τοσο λιγο τρωω; μερικες φορες τρωω κ με το ζορι θα ελεγα, χωρις να πειναω, χωρις να εχω καν ορεξη

    τι πινετε οταν βγαινετε εξω;
    τι κανετε οταν τρωτε κατι που δεν επρεπε; ενα γλυκακι πχ

  13. #13
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    07-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Quote Originally Posted by leni View Post
    τι πινετε οταν βγαινετε εξω;
    τι κανετε οταν τρωτε κατι που δεν επρεπε; ενα γλυκακι πχ
    Καλησπέρα :)

    Προσωπικά όταν βγαίνω έξω με σειρά προτίμησης παίρνω τα εξής: perrier, coca cola zero, σόδα Μου έχει τύχει να πάω κάπου που να μην έχει τίποτα απο τα 3 εε και ήπια νεράκι Βέβαια και με ένα ποτήρι κρασί δεν θα πάθουμε και τίποτα! Αν το αποφασίσεις τουλάχιστον για να αξίζει και η τελευταία θερμίδα πάρε ή Moscato D'asti ή Vin Santo

    Στην περίπτωση που τρώω κάτι που δεν "πρέπει"...καμιά φορά πρίν προλάβω να το καταπιώ με πιάνουν τύψεις και φεύγω σφαίρα για ποδαρόδρομοαερόβιο ! Η σωστή "τακτική" όμως μετά απο κάτι τέτοιο είναι να συνεχίσουμε όλα μας τα υπόλοιπα γεύματα κανονικά χωρίς λοιπές παρατυπίες...εξάλλου ότι έγινε έγινε άνθρωποι είμαστε όχι ρομπότ

  14. #14
    Pumping Iron kely's Avatar
    Join Date
    27-11-11
    Posts
    509

    Default

    Καλησπέρα!
    Εγώ όταν βγαίνω έξω πίνω λευκό κρασάκι ή μπύρα,αλλά προσπαθώ να τα υπολογίζω στις ημερίσιες θερμίδες μου...
    Τώρα,όταν τρώω κάτι που δεν πρέπει,όπως σήμερα,προσαρμόζω τα επόμενα γεύματα σε θερμίδες και macros ή φροντίζω η επόμενη μέρα να είναι low carb...

    Ως προς τη διατροφή σου,παρατηρώ τυροπιτάκια,κεικάκια,παγωτάκια...Προσπάθησε σιγά σιγά να τα περιορίζεις αυτά...Όχι να τα εξαλείψεις,αλλά να είναι υπό έλεγχο...

  15. #15
    New Member leni's Avatar
    Join Date
    29-06-13
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    17

    Default

    γεια σαςς!
    τελικα γραφτηκα στο caloriecount.about.com και μετραω και θερμιδες πλεον! αν και παιδευομαι με την μεταφραση

    δυσκολευομαι παρα πολυ να φτασω τις 1600 θερμιδες
    5 μερες εγραψα, στις 3 ειχα ελλειμμα 480-550-330 θερμιδες
    επισης δυσκολευομαι να φαω οοολα αυτα τα πραγματα, ξεκιναω να φαω στις 12 μισο γιαουρτι κ ενα μηλο, και τελειωνω στη 1 που εγω ετρωγα σχετικα γρηγορα

    αν μια μερα ξυπνησετε αργα, παραλειπετε καποιο γευμα ή τα κανετε πυκνοτερα; μειωνετε τις θερμιδες ή οχι;
    Last edited by leni; 04-09-13 at 12:11.

  16. #16
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλώς την! :)

    Μπράβο που το παλεύεις και έχεις μπει στη διαδικασία να μετράς θερμίδες. Στην αρχή είναι βουνό, μετά θα σου φαίνεται πιο εύκολο! Δεν πειράζει έστω και κατά προσέγγιση να βγαίνουν οι θερμίδες είσαι οκ, μην αγχωνεσαι.

    Δεν θέλω να μπουκώνεσαι στο φαι, σιγα σιγα είπαμε. Το στομάχι πρέπει να συνηθισει σταδιακά στα μικρά και συχνά γεύματα. Αμα δεν μπορεις άλλο, μη το λιβανιζεις, φάε έστω και μια μπουκια παραπάνω, την επόμενη μέρα θα φας λιγο περισσοτερο κοκ....

    Αν αργησεις να ξυπνησεις φάε το πρωινο σου κανονικα και τα υπολοιπα γευματα, οσα βγαινουν μεχρι να κοιμηθεις το βραδυ και ας μη φας ολα οσα προβλέπεται να έχεις στη μέρα.
    Και μη ξεχνας να πινεις αρκετό νεράκι!

  17. #17
    New Member leni's Avatar
    Join Date
    29-06-13
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    17

    Default

    α να σας πω οτι ειμαι 72 κιλα πλεον

    καρδουλα το πολυ νερο ειναι το μονο που κατεχω σιγουρα
    τα γευματα τα εχω συνηθησει, αλλα τωρα που γυρισα σπιτι μου, σταματησα να τρωω τυροπιτακια και παγωτακια, και μιας και μετραω θερμιδες βλεπω οτι δεν μπορω να τις συμπληρωσω, γι αυτο αυξησα ποσοτητες και δεν μπορω να τα φαω :(

  18. #18
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Εχασες δηλ 1 κιλό! Μπράβο!!
    Και μονο που θα κόψεις τα τυροπιτακια κλπ θα δεις και αλλη μειωση. Ελα κοριτσαρα αξιζει τον κοπο!!!

  19. #19
    New Member leni's Avatar
    Join Date
    29-06-13
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    17

    Default

    καλημερα! Βασικα 3 κιλα εχασα, πηγαινε λαθος η ζυγαρια του φαρμακειου εδω στην πολη, και μου το ειπανε εχθες (καλα ειχα καταλαβει εγω απ την κοιλια μου οτι εφτασα 70 )

  20. #20
    New Member leni's Avatar
    Join Date
    29-06-13
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    17

    Default

    τωρα θελω σιγα σιγα να σταματησω να χανω, αλλα δεν μπορω να τρωω ακομη περισσοτερο.. επισης αυξησα και το σχοινακι σε 20λεπτα καθε πρωι

  21. #21
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    07-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Quote Originally Posted by leni View Post
    καλημερα! Βασικα 3 κιλα εχασα, πηγαινε λαθος η ζυγαρια του φαρμακειου εδω στην πολη, και μου το ειπανε εχθες (καλα ειχα καταλαβει εγω απ την κοιλια μου οτι εφτασα 70 )
    Μπράβο βρε για την μείωση των κιλών!! Είχες γράψει πως θες να φτάσεις τα 70 και οτι εκεί το ξαναβλέπεις....και παρακάτω το επιβεβαιώνεις...

    Quote Originally Posted by leni View Post
    τωρα θελω σιγα σιγα να σταματησω να χανω, αλλα δεν μπορω να τρωω ακομη περισσοτερο.. επισης αυξησα και το σχοινακι σε 20λεπτα καθε πρωι
    ...πρέπει να σαι απο τις σπάνιες περιπτώσεις γυναικών που αρκούνται στην "μερική" μείωση κιλών εδω όλες μας λυσσομανάμε να χάσουμε κάνα γραμμάριο αχαχαχα (με εξαίρεση την Βενετία η οποία θέλει να πάρει :P και μας τα τραβάει τα γραμμάρια με την ηλεκτρική σκούπα ) ! Αν σου αρέσεις στα 70 δεν το συζητώ να παραμείνεις σε αυτά, εξάλλου η εικόνα μας στον καθρέφτη είναι και αυτή που μετράει στο τέλος και αν η εικόνα σου σε ικανοποιεί τότε τι καλύτερο??!! Μπράβο πάντως για την προσπάθεια σου και όσο περισσότερο κρατήσεις την υγιεινή διατροφή και άθληση στην καθημερινότητα σου το σώμα σου μπορεί να παραμένει στα 70kg αλλά να βελτιώνεται μέρα με την μέρα λόγω ανασύστασης! Μπράβο leni!!

  22. #22
    New Member leni's Avatar
    Join Date
    29-06-13
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    17

    Default

    ευχαριστω πολυ Sade!! τι ωραια που μου τα λες Ναι γενικως προτιμω να ειμαι "κανονικη", παρα προς το αδυνατη. (ασε που φοβαμαι μη μικρυνει ο ποπος μου χαχα) Τωρα πιστευω ειμαι κομπλε. Γενικως μου αρεσε η φαση ~διαιτα~ θα συνεχισω ετσι, θα κρατησω και την γυμναστικη, θα μετραω και θερμιδες Καλη συνεχεια στις δικες σας διατροφες, ευχομαι να πετυχετε τους στοχους σας!

  23. #23
    New Member leni's Avatar
    Join Date
    29-06-13
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    17

    Default

    Παιδια νομιζω προεκυψε ενα προβληματακι με μια φλεβα στο ποδι μου Στο ενα γονατο, στην εσωτερικη πλευρα, μια φλεβα εχει γινει πιο εντονη! Ξερετε μηπως αν παιζει να φταιει το σχοινακι γι αυτο; (Η γυμναστικη που κανω γενικως, ειναι: 20 λεπτα σχοινακι καθε πρωι και κοιλιακοι-καθισματα μερα παρα μερα) Δεν με ενοχλει, μονο φαινεται

  24. #24
    New Member leni's Avatar
    Join Date
    29-06-13
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    17

    Default

    δειτε και εικονες, βεβαια δεν φαινεται αρκετα, η φλεβα σχηματιζει ενα λαμδα, στην αρχη της ειναι πιο εντονη. oi40.tinypic.com/20uzuyo.jpg oi40.tinypic.com/23syngg.jpg Φαινονται αν κοιταξετε την οθονη απο κατω προς τα πανω
    Last edited by leni; 12-09-13 at 12:18.

  25. #25
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Δεν ειναι τίποτα κοριτσάρα. Και σε μένα πετάει συχνά πυκνά. :)

  26. #26
    New Member leni's Avatar
    Join Date
    29-06-13
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    17

    Default

    μακαρι! Απλα εχει η μαμα μου σουπερ προβλημα με φλεβιτη και φοβαμαι λιγο..


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ηρθε και η σειρα μου για να φτιαξω ενα Log! :)
    By aggelos1994 in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 927
    Last Post: 27-05-14, 17:38
  2. Βοήθεια Για Να Φτιάξω Πρόγραμμα Αύξησης Μυικής Μάζας
    By Στεφ in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 31-05-13, 10:13
  3. Πως να φτιάξω την διατροφη μου?
    By xebarkos in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 03-11-12, 14:01
  4. Μια βοήθεια για το home gym που θα φτιάξω!
    By ironbill93 in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 12-02-12, 00:25
  5. τι πρεπει να ξερω για να φτιαξω μια διατροφη;
    By Xaralampos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 09-09-11, 20:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •