καλησπερα!
λοιπον ειμαι 23 χρονων, υψος 1.73 και 73 κιλα.

Σκοπος μου ειναι να χασω μερικα κιλα, ξεκινησα στις 18 ιουνιου απο τα 76.
Δεν ξερω ποσα θελω να χασω, στα 70 κιλα μου αρεσω, αλλα ας φτασω εκει και θα το ξανασκεφτω. :P

Γυμναστηριο δεν πηγαινα ποτε, το μονο αθλημα που εκανα ηταν το μπασκετ απο το δημοτικο μεχρι την τριτη γυμνασιου. Μου αρεσει η θαλασσα, τωρα το καλοκαιρι πηγαινω 2 φορες την μερα, και τον υπολοιπο χρονο πηγαινω 2-4 φορες τον μηνα (οταν πηγαινω στο χωριο μου δηλαδη). Επισης μου αρεσει το σχοινακι. Σπανια μπορει να βοηθησω και τον μπαμπα μου στην δουλεια του, καμια μετακομιση ή ξεφορτωμα.
Γενικα εχω σφιχτο σωμα, χωρις να κανω τιποτα ιδιαιτερο. Προσφατα αρχισα κατι ασκησεις για κοιλιακους και για ποδια. Επισης κανω μεσα στην θαλασσα ασκησεις που χω βγαλει απ το μυαλο μου

Απο τοτε που ξεκινησα για να χασω κιλα, γραφω σε μπλοκακι τι τρωω και την ωρα. Ομως δεν μετραω ποσοτητες και θερμιδες, απλα φροντιζω να ειναι σε λογικα πλαισια η μεριδα. Δεν ακολουθω καποια συγκεκριμενη διατροφη, τρωω οτι μου κατεβει, αλλα προσπαθω να συμβαδιζω με τα πραγματα που διαβασα εδω στο φορουμ. Επισης δεν παιρνω light προιοντα, η μαμα μου φτιαχνει γιαουρτι και τρωω απο κεινο, γαλα εχουμε δικο μας, κρεας δικο μας..καπως ετσι!

Θα σας γραφω κ εδω τι τρωω καθε μερα για να μου πειτε την γνωμη σας και τι πρεπει ν αλλαξω

Σημερα:
τοστ με κασερι και γαλοπουλα 10:30
καρδια μαρουλιου 2:20
μαρουλι με ελαιολαδο, 2 κολοκυθακια γεμιστα με κιμα και ρυζι (στον φουρνο με αυγολεμονο), λιγη φετα 3:00
ροδακινο 6:30
1 κολοκυθακι γεμιστο 9:00