Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    29-08-13
    Posts
    4

    Default Νεό πρόγραμμα γυμναστικής για όγκο

    Γεια σε όλους παιδιά. Είμαι νέο μέλος στο Φόρουμ και λέω να ξεκινήσω να σας ζαλίζω με ερωτήσεις. :P

    Αρχικά να αναφέρω ότι 16(σχεδόν 17) και έκανα γυμναστήριο για ένα χρόνο πέρυσι αλλά σε χαλαρούς ρυθμούς. Πολλές επαναλήψεις και χαμηλά κιλά. Ίσα-ίσα να έχω μια fit φόρμα και να απασχολώ το μυαλό μου μετά το σχολείο και το φροντιστήριο. :)

    Από φέτος, και μιας που πλησιάζω στην ενηλικίωση και σιγά-σιγά στην ολοκλήρωση της ανάπτυξης μου θεωρώ ότι είναι μια πολύ καλή ευκαιρία(και λόγω ηλικίας και χρόνου) να ασχοληθώ λίγο με τον όγκο. Έχω φιλοδοξίες και ξεκινάω ξανά από 2 Σεπτέμβρη δυναμικά. Αυτό που ψάχνω είναι ένα καλά διαμορφωμένο πρόγραμμα για αρχή, στα μέτρα μου! Θα είμαι ευγνώμων σε όποιον μπορεί να με βοηθήσει και να παραπέμψει κάπου. Εδώ και αρχικό καιρό έκανα θεωρητική προετοιμασία και έμαθα πράγματα για τη διατροφή, ξεκούραση και συμπληρώματα. Έχω κρατήσει και κάποια συγκεκριμένα για να τα εκτυπώσω. Σημειώνω πως δε σκοπεύω να χρησιμοποιήσω συμπληρώματα, είμαι σε μια ηλικία που πιστεύω πως μπορώ να κατορθώσω "πολλά" χωρίς αυτά (αν και εννοείται είναι ένα +). Το ύψος μου είναι γύρω στα 1.73μ και είμαι 67-68 κιλά.

    Το πρόγραμμα που θέλω είναι για όγκο καθαρά, 4 φορές τη βδομάδα ιδανικά και χωρίς να περιλαμβάνει τις άρσεις θανάτου και τα squats αν γίνεται. :P

    *Να πω επιπλέον ότι θέλω μία μέρα τη βδομάδα να γυμνάζω και τους πήχεις (4-5 ασκήσεις).

    Ευχαριστώ πολύ όσοι το διαβάσατε-βοηθήσατε.

    Νίκος.

  2. #2

    Join Date
    27-11-11
    Posts
    983

    Default

    Κασησπέρα και καλώς ήρθες.

    Αφού έχεις κάνει τον κόπο να διαβάσεις μερικά θέματα στο φόρουμ θα είδες ότι πουθενά δεν δίνουμε ένα έτοιμο πρόγραμμα σε κανέναν. Κάτσε διάβασε όσο χρειάζεται μέσα από το forum τις ενότητες διατροφής και προπόνησης και βγάλε ένα πρόγραμμα για το καθένα ποστάροντας το καθένα στην δική του ενότητα. Τότε θα σου πούμε τυχών βελτιώσεις και συμβουλές που θα χρειάζεσαι.

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    29-08-13
    Posts
    4

    Default

    Για την ακρίβεια δε διάβασα εδώ στο Φόρουμ. Στα Αγγλικά διάβασα. :)

    Ευχαριστώ. Θα ξεσκονίσω αν είναι τις ενότητες για να βρω καλές ασκήσεις.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρόγραμμα Γυμναστικής για Όγκο
    By kantomas in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 21
    Last Post: 13-02-13, 22:46
  2. Διατροφη-πρόγραμμα γυμναστικής για μυικό όγκο
    By zisgeo in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 5
    Last Post: 31-10-11, 11:06
  3. διατροφη και προγραμα γυμναστικης για ογκο
    By Zografou_13 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 22-06-09, 03:32
  4. Πρόγραμμα Γυμναστικής Για Να Φτιάξω Το Σώμα Μου
    By dexter08 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 27-05-09, 05:56

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •