Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Exclamation --Συμβουλες για αρχαριο--

    Καλησπερα,πρωτη φορα γραφω στο φορουμ και χαιρομαι που βλεπω οτι υπαρχουν ατομα σοβαρα εδω μεσα απο το λιγο που διαβασα!Θα ηθελα καποιες συμβουλες αν δεν σας ειναι κοπος.Ειμαι ο Δημητρης,24 χρονων,1.77,97 κιλα.Ασχολουμαι με το ποδοσφαιρο,ειχα σταματισει για καποιο διαστημα με αποτελεσμα να παρω αρκετα κιλα,αρχησα παλι πριν 2 χρονια εντατικα,εχασα 20 κιλα χωρις καποια διατροφη απλα ετρωγα μονο σπιτι,χωρις ψωμια και χαζομαρες, ειμουν σε καλο δρομο αλλα μετα λογο καποιων θεματων σταματησα παλι και πιρα τα μισα κιλα πισω..Το θεμα ειναι οτι αυτη την φορα το εχω παρει πιο ζεστα,αρχιζω παλι προπονησεις αυτες τις μερες,και θα ηθελα μερικες συμβουλες για την διατροφη μου.Επισης σκεφτομαι τις μερες που δεν θα εχω προπονηση να συνδυασω Crossfit μιας και ειναι πολυ κοντα στο σπιτι μου,και εχω και φιλους που ασχολουνται και μου λενε οτι αξιζει..Το θεμα μου ειναι μηπως ειναι πολυ "βαρυ" ολο αυτο που σκεφτομαι..Οσο για την διατροφη ειμαι τελειως ασχετος με πρωτεινες υδατανθρακες κτλ.Βεβαια υπαρχουν και θεματα εδω που εχω σκοπο να διαβασω και φαινονται αρκετα χρησιμα..Αλλα καθε συμβουλη απο εσας που ασχολειστε εντατικα μετραει..Ουσιαστικα και με λιγα λογια σκοπος μου ειναι να ''στεγνωσω το σωμα μου απο το λιπος,να ανεβασω αντοχη και να φτιαξω γενικοτερα το σωμα μου..

  2. #2

    Join Date
    27-08-13
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    69

    Default

    καλησπερα φιλε μ...αυτο με τ crossfit δεν μ φαινεται υπερβολη...να το κανεις...σχετικα με την διατροφη πρεπει να προσεξεις να τρως 5-6 γευματα την ημερα καθε 3-4 ωρες το καθε γευμα...ποτε να μην παραλειπεις τον πρωινο και να φροντιζεις το βραδινο σ να ειναι καπου 2 ωρες πριν τον υπνο...βεβαια καλο θα ηταν μια μερα την βδομαδα,να αφηνεις τον εαυτο σ να τρωει οτι θελει,ωστε η διαιτα σ να μην ειναι τοσο καταπιεστικη...αν θελεις να γινω πιο συγκερκιμενος πες μ...

  3. #3

    Default

    καλησπερα slayer..Το crossfit το εχω ξεκινισει εδω και μια βδομαδα..Το ποδοσφαιρο δ περπαταει και μαλλον δ θα ξεκινησω..Τωρα με το θεμα τησ διατροφης εχω καποια προβληματα,αρχικα δ ειμαι του πρωινου!Κανω 4-5 γευματα αλλα το θεμα ειναι οτι αισθανομαι πως δ κανω δουλεια..Αυτες τις μερες σκεφτομουν τον διατροφολογο...Εχεις καποια γνωμη γι'αυτο?Αξιζει?Η να πρωσπαθησω να βγαλω μια καλη διατροφη μονος μου?

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-13
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    105

    Default

    υπαρχει ενα thread με τις καλυτερες τροφες, χαμηλες σε λιπαρα και υψηλης ποιοτητας. δεν μπορω να ποσταρω λινκ... γραψε μποντιμπιλντερς τελεια τζιαρ/forum/showthread.php?t=24828&highlight=%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AD%CF%82

  5. #5

    Default

    Τα βρηκα φιλε μου..θα προσπαθησω να φτιαξω κατι και θα την ποσταρω να δω γνωμες..Ευχαριστω πολυ!

  6. #6

    Join Date
    27-08-13
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    69

    Default

    δια τροφολογο για εμενα μην εμπιστευτεις,γτ κοροϊδευουν κοσμο...μονο χρημα κοιτανε να βγαλουν...φτιαξε μια διατροφη με βαση τ link π σ εστειλε ο ta123...επισης,προσπαθησε να αρχισεις τ πρωινο,ειναι αρκετα σημαντικο...σιγα,σιγα,αρχισε με κατι ελαφρυ,μια κουπα γαλα ας πουμε κ προσπαθησε καθε φορα να αυξανεις,προσθετοντας κ αλλες τροφες...

  7. #7

    Default

    καλησπερα...Συγνωμη παιδια που αργησα να απαντησω αλλα ειχα μπλεξει...Λοιπον εβγαλα κατι...Σας το παραθετω και πειτε μου την γνωμη σας...

    8.00-Πρωινο:1 καφες σκετος ή 1 κουπα γαλα 0% ή 1 ποτηρι χυμο-1 τοστ με μαυρο ψωμι και γαλοπουλα ή 2 αυγα βραστα.

    11.00-Δεκατιανο 1 φρουτο

    14.00-Μεσημεριανο Κατι απο τον καταλογο με τις τροφες που μου στειλατε..Κοτοπουλο στηθος-με ρυζι π.χ..μαζι με σαλατα λαχανικων..

    17.00-Απογευματινο 1 γιουρτι 0%-1 μηλο-τυρι κοτατζ ισως..τονος σε νερο...

    20.00 Αυτο ειναι το γευμα πριν το γυμναστηριο οποτε παω σε 1 μπανανα-ισως μισι κουπα ρυζι-σταφιδες...καπου διαβασα και κατι για σοκολατουχο γαλα 0% αλλα δεν το πιστευω αν δεν μαθω σιγουρα...Επισης ισως να τρωω το μισο βραδινο..και το υπολοιπο μετα?

    23.00 εδω εχω θεμα γιατι ειναι και βραδυνο..και μετα το γυμναστηριο...οποτε αν εχετε καμια προταση....


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές Διατροφής σε Αρχάριο (23 χρ.)
    By demigod23 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 15-06-13, 17:47
  2. Συμβουλές σε αρχάριο έφηβο (15 χρ.)
    By mike98boom in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 19
    Last Post: 23-05-13, 21:34
  3. Συμβουλες σε Αρχαριο.
    By gregczt in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 23
    Last Post: 30-03-13, 14:34
  4. Συμβουλες για αρχαριο!
    By fatals in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 21
    Last Post: 13-09-12, 15:48
  5. Συμβουλες για ογκο σε αρχαριο!
    By dvlc in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 19
    Last Post: 29-05-12, 22:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •