Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 120 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 61 to 90 of 3587

Thread: Θάνος Log

  1. #61
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Το ψωμι το κραταω γιατι,για κανα 2μηνο το χα κοψει εντελως,κ δν μπορουσα να βαλω κιλο,αντιθετως εχασα 2.5 κιλα σε 2 μηνες xD...με 1 φετα ψωμι παιρνω περιπου 500γρ το μηνα..
    Η διαφορα ωρων απο μεταπροπονητικο κ εμσημεριανο ειναι 1 ωρα με 1 ωρα κ ενα τεταρτο το πολυ
    Ενώ ετρωγα πολυ οταν ειχα κοψει το ψωμι κιλα δεν επαιρνα,μου φαινεται ακατορθωτο να παρω κιλα χωρις ψωμι ... :S
    Έλα ρε συ Θάνο, τόσο καιρό στο φόρουμ είσαι, πιστεύω καταλαβαίνεις και μόνος σου ότι το ψωμί είναι σαβούρα και δεν είναι ο μαγικός ζωμός του Πανοραμίξ Το αν παίρνεις ή χάνεις, είναι θέμα θερμίδων και το ξέρεις ήδη. Εντάξει ακόμα βέβαια είναι νωρίς όπως λέει και ο Γιώργος και με 2 φέτες τη μέρα δεν έγινε τίποτε. Αλλά όσο σου γίνεται συνήθεια, τόσο πιο δύσκολα θα το κόψεις αργότερα που θα χρειαστεί.

  2. #62
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Ναι παιδια το ξερω,δεν ειναι μαγικο φιλτρο,αλλα αν το κοψω θα κοπουν κ τα κιλα μου xD
    Κ οτι ειναι σαβουρα το ξερω αλλα τι να κανω?!? :Ρ Για τις θερμιδες ναι αυτες ευθυνονται,αλλα καθε μερα δεν εχω σταθερο μεσημεριανο/βραδυνο κ γενικα τα αλλα γευματα οποτε δεν μπορω να τα χω μετρημενα,απλα θα αρχισω να προσθετω λιγο παραπανω σε καθε γευμα κ οταν δω οτι ανεβαινω σε κιλα θα το κοψω το ψωμι,παντως αν ειναι να το κοψω,θα το κοψω,δεν τιθεται θεμα :P
    Αλλα εχω αγχωθει τοσο που η ζυγαρια εχει κολλησει κ μου χει σπασει τα νευρα,συνεχεια 63κιλα :@ κ τρωω πολυ,τι αλλο να κανω,να μαι ολη μερα μεσα στο ψυγειο ?:Ρ

  3. #63
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Κοιτα , το ψωμι στη περιπτωση σου κανει το ακριβως αντιθετο απο αυτο που επιδιωκεις .
    δλδ σε χορταινει - γεμιζει χωρις να σου προσφερει απολυτως τιποτα , σκοπος της διατροφης μας ειναι να περνουμε τα "περισσοτερα" απο τις τροφες μας με το μικροτερο "κοστος" ...

    Εσυ εχεις το καρβελι ...εσυ και το μαχαιρι !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  4. #64
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Ναι φιλε καταλαβαινω τι θες να μου πεις,αλλα παλευω 1 χρονο κ εχω βαλει μονο 8 κιλα,κ αυτα με σκαμπανεβασματα....κ η ζυγαρια ειναι κολλημενη στα 63 γαμω την κοινωνια της!! :Ρ
    Θα δω αν φαω παραπανω,θα αυξησω υδατανθρακα σε ολα τα γευματα απο λιγο να δω τι θα γινει αλλα δεν νομιζω να τα καταφερω....ηδη κανω λιγη αεροβια δεν μπορω να κοψω κατι αλλο...2 25λεπτες μετα τα βαρη κανω στο 70% MHR
    Last edited by iLikeBB; 17-09-13 at 19:21.

  5. #65
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Απο διατροφη πως εισαι? Ας πουμε σημερα τι εφαγες?

  6. #66
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Την εχω γραψει στην προηγουμενη σελίδα billy ;)

  7. #67
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Δε δοκιμαζεις με μια αεροβια?
    Ισως καποια ξεχωριστη μερα ή και 30' λεπτα μετα τα βαρη.
    Εισαι αρκετα κατω στα κιλα απο το υψος σου δε νομιζω να εχεις καποιο θεμα.
    Victory loves preparation...

  8. #68
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Ε απλα επειδη με τον ογκο εχω μαζεψει λιγο λιπος κοιλια,για αυτο ειπα να κραατησω 2 αεροβιες,θα δοκιμασω 1 μηνα τρώγωντας πιο πολυ,κ αν δεν γινει κατι θα αφησω μια αεροβια 30λεπτη μετα τα βαρη

  9. #69
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Σημερα εχω off μερα(ευτυχως).....Πιασμενο ανω στηθος κ πισω ωμοι αλλα νιωθω οτι απεδωσε η χθεσινη προπονηση στο 100%....

    Απο διατροφη σημερα:
    1ο γευμα:Βρωμη 70γρ,650ml γαλα 1.5%,1 μπανανα,1 αυγο
    2ο Γευμα:120γρ. κοτοπουλο,250γρ(ζυγισμενο βραστο) σουπα,σαλατα(ντοματα,κρεμμυδι,1 κ.σ. λαδι),κ 30γρ ψωμι(το μειωνω σιγα σιγα,την επομενη βδομαδα αφαιρεση εντελως)
    3ο γευμα:100γρ. κοτοπουλο,200γρ(βρασμενο ζυγισμενο) μπασματι
    4ο γευμα:150γρ. Κολλιος,200γρ. μπασματι(παλι βρασμενο)
    5ο γευμα:100γρ-150γρ κοτοπουλο,200γρ σουπα
    6ο γευμα:200γρ γιαουρτι 2%,8 αμυγδαλα

    Αυτη ειναι η σημερινη,μακρος κ θερμιδες που δινουν θα υπολογισω το βραδακι,γιατι τωρα παω να ετοιμασω τα γευματα :Ρ

    Edit:Μόλις ειδα οτι εχει μεινει αρακας στο ψυγειο :Ρ,μαλλον αντι για το 4 γευμα θα φαω αρακα με μπσματι κ 120γρ γαυρο παστο
    Last edited by iLikeBB; 18-09-13 at 16:15.

  10. #70
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Καλησπέρα κι από μένα! Είδα φως και μπήκα
    Βρε αγοράκι μου γλυκό, μας λες ότι δεν μπορείς να βάλεις βάρος, ότι τρως κλπ.. Και βλέπω τη διατροφή σου και λέω, θα παρω μια κουμπούρα να σε κυνηγάω


    ..

    Απο διατροφη σημερα:
    1ο γευμα:Βρωμη 70γρ,650ml γαλα 1.5%,1 μπανανα,1 αυγο
    Τώρα αυτό το θεωρείς πρωινό για κάποιον εκτόμορφο; 1 αυγό; ΈΝΑ ΑΒΓΟ; Και από την άλλη σχεδόν ένα λίτρο γάλα..
    Ανέβασε τη βρώμη στα 100γρ. Θες να σου πω εγώ τι τρώω το πρωί να γελάσεις;; 100γρ βρώμη, 1ποτήρι γάλα, 1 μήλο, 3 ασπράδια 2 ολόκληρα. Και μετά από 2 ώρες πάω προπόνηση.
    Μείωσε το γάλα, βάλε περισσότερα ασπράδια και 2 κρόκους. Φρούτο ότι θες, μπορείς και αποξηραμένα φρούτα/ξηρούς καρπούς μέσα στη βρώμη κι ορίστε πως ανεβαίνουν οι θερμίδες.. Γιατί κάτι διάβασα για ψωμιά..


    2ο Γευμα:120γρ. κοτοπουλο,250γρ(ζυγισμενο βραστο) σουπα,σαλατα(ντοματα,κρεμμυδι,1 κ.σ. λαδι),κ 30γρ ψωμι(το μειωνω σιγα σιγα,την επομενη βδομαδα αφαιρεση εντελως)
    Αντί για ψωμί, πρόσθεσε υδατάνθρακα από καλές πηγές. Στο είπε και ο Στεπάν παραπάνω. Φάε ρύζι και ανέμειξέ το με όσπρια. Ρύζι με φασόλια, κινόα με φασόλια, ρύζι με αρακά. Εχω και φωτό να βάλω γιατί τέτοια γεύματα κάνω κι εγώ, όταν τα βρω θα τα ανεβασω στο αναλογο τοπικ. Καλές οι σαλάτες να έχεις 1-2 αλλά όχι τεράστιες ποσότητες γιατί χορταίνουν και δεν αφήνουν χώρο στο στομάχι για φαγητό.

    3ο γευμα:100γρ. κοτοπουλο,200γρ(βρασμενο ζυγισμενο) μπασματι
    Το ίδιο κι εδώ.. βαλε αρακά για παράδειγμα. Ξερεις τι ωραια που ταιριαζει με το ρυζι; Και παίρνεις και θερμιδες! Ενα φλυτζάνι, δεν σου λέω τρελές ποσότητες...


    4ο γευμα:150γρ. Κολλιος,200γρ. μπασματι(παλι βρασμενο)
    Καλά.. θες να βαλεις κιλα και τρως ψάρι; Βάλε βρε μοσχάρι!!! Κόκκινο κρέας. Μπριζόλα,μπιφτέκια. ΚΡΕΑΣ!!! Μην κολας στο μπασμάτι, θα στουμπώσεις Βάλε πατάτες/γλυκοπατάτες. Αν θες ψάρι βάλε σολωμό/σαρδέλα, δηλ λιπαρά ψάρια (και ο κολλιος καλος ειναι, αλλα αυτο που θελω να σου πω ειναι να δινεις βαση σε άλλες πηγές).


    5ο γευμα:100γρ-150γρ κοτοπουλο,200γρ σουπα
    Ε ρε με τη σούπα... Μια φορά οκ, τις άλλες άστες όταν αρρωστήσεις (χτύπα ξύλο)


    6ο γευμα:200γρ γιαουρτι 2%,8 αμυγδαλα
    Ναι πρόσεξε μη φας 10 και λιπώσεις Μπορεις να προσθέσεις και φυστικοβούτυρο, επίσης κακαο σκόνη να γινει σαν μους σοκολατα.




    Αυτη ειναι η σημερινη,μακρος κ θερμιδες που δινουν θα υπολογισω το βραδακι,γιατι τωρα παω να ετοιμασω τα γευματα :Ρ

    Μπράβο που μετράς θερμίδες! Το λέω γιατί πολλά παιδιά βαριούνται και πανε στα κουτουρού. Από την άλλη, μην κρέμεσαι απόλυτα από αριθμούς, δες τα ως μπούσουλα. Δες πως αντιδρά το σώμα σου. Για παράδειγμα εγω υποτίθεται πως με τις 2500-2800 που τρώω τις μέρες που έχω βάρη, θα γίνω μπόγος.. Εμ δεν γίνομαι... Γι αυτό σου λέω, θέλει πειραματισμό ανάλογα την δραστήριοτητα που εχεις να εχεις παράλληλα και αντιστοιχο "καύσιμο" στο σώμα σου.
    Αυτές ήταν οι δικές μου προτάσεις χωρις να σημαινει πως ειναι ευαγγέλιο..

    Καλή συνέχεια!!!
    Last edited by Kardoula; 18-09-13 at 16:30.

  11. #71
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Ε αφου η σουπα μ' αρεσει:Ρ
    Το γαλα εχω τοσο πολυ γιατι η βρωμη δνε παει αλλιως κατω :Ρ,αν ανεβαζω βρωμη κ μειωνω γαλα φοβαμαι οτι θα κανω καμια ωρα να τελειωσω πρωινο xD
    Κ εχω αφησει 1 αυγο γιατι αν βαλω παραπανω πρωτεινη θα αυξηθει πολυ απο οσο πρεπει να χω....
    Για το κρεας,δεν ειναι τοσο ευκολο...λογω οικονομικου να χω σε πολλα γευματα,καλυπτω τα γευματα με οτι περισσευει στο ψυγειο απο προηγουμενες μερες..
    Ε προσπαθω να κατι οτι μπορω με οτι υπαρχει διαθεσιμο...
    Ευχαριστώ παντως για τη βοηθεια
    Θα προσπαθησω να βαλω πιο πολυ κρεας καθημερινα,αλλα δεν ειναι σιγουρο αν θα επιτευχθει...γαμω τις τιμες... :P

  12. #72
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Οικονομικά ζόρια όλοι τραβάμε.. σου το λέω εγώ που έκανα προετοιμασία για τον αγώνα κάνοντας αερόβια με τρύπιο παπούτσι...Δεν σου είπα να τρως σε όλα τα γεύματα κρέας. Αλλά 80-100γρ μία φορά τη μέρα μπορείς να έχεις. Εγώ με 1 κιλό μοσχάρι νουά βγαίνω μια βδομάδα (τρώγοντας ΜΟΝΟ τις μέρες που έχω βάρη).
    Τη βρώμη εγω την κανω χυλό, ριχνω το γαλα, νερο, 2 κουταλιες κακαο, στεβια σε υγρη μορφη με διαφορες γευσεις και μετράω κουταλιές να μην τελειώσει..

    Κάνε το καλύτερο που μπορείς

  13. #73
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Ειρηνη το μοσχαρι νουα το βαζεις στο φουρνο?Ή βραστο?
    Γιατι πιστευω για 1 κιλο μοσχαρι κατι μπορω να κανω να χω καθε βδομαδα,θα το αγοραζω μονος μου καθε βδομαδα,καπου στα 13 ευρω δεν κανει το κιλο?
    Επίσης κατι αλλο,καποια μερα θα φτιαξω μπιφτεκια απο κοτοπουλο αλλα λεω αν δοκιμασω με βρωμη πλεον,τη βρωμη την βαζω μεσα ετσι οπως ειναι?Ή θελει καποια προεργασια(π.χ. να τη βαλω σε νερο,να την αλεσω στο multi...)
    Last edited by iLikeBB; 18-09-13 at 17:33.

  14. #74
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    06-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    Καλησπερα κ συνγωμη που παρεμαινω..στο πρωινο εχω προβλημα μιας κ ξυπναω 8 παρα τεταρτο κ 8.20 εχω σχολειο..δεν προλαβαινω να φαω βρωμη οπως κ ο θανος...βαζω πολυ λιγο κακαο,250 μλ γαλα κ βρωμη λιγη γιατι αμα βαλω πολυ θα κανω εμμετο..μια φορα εκανα κιολας....τι μπορω να κανω?να βαζω κ νερο μεσα στο γαλα οπως ειπες και με την βρωμη τι να κανω?

  15. #75
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Σημερινη Δικεφαλα-Τρικεφαλα
    1)Καμψεις με αλτηρες σε επικλινη 12-10-8-6 reps 8-9-10-12kg
    2)Σφυρια 12-10-8-6 reps 8-9-10-12kg

    Τρικεφαλα:
    1)Βυθίσεις στο διζυγο 1χ10,1χ8,1χ6
    2)Τροχαλια Λαβη Λ 12-10-8-6reps 30-35-40-45kg
    3)Kickbacks αλτηρες 12-10-8-6reps 8-9-10-11kg

    Δυνατη προπονηση,αεροβια σημερα δεν εκανα,θα δω πως θα παω με μια αεροβια 30' μετα την πλατη-τραπς
    Στην αρχη της προπονησης ζεσταμα 2 ασκησεις για δικ κ 2 για τρικεφαλα απο 2 σετ η καθε μια
    Καλη προπονηση,καψιμο δικεφαλα,πιασιμο τρικεφαλα
    Απο διατροφη θα παρω νουα καποια μερα οπως μου προτεινε η Ειρηνη να δοκιμασω(αν κ δν ειμαι πολυ φιλος με κοκκινο κρεας xD)
    Θα προσαρμοσω τη διατροφη παλι οποτε δεν ποσταρω διατροφη τωρα,ημουν περιπου 200 θερμιδες κατω απο συντηρησης κ δεν επαιρνα...Πιστευω θα διορθωθει τωρα με λιγοτερη αεροβια

    Μια ερωτηση:Το νουα στο φουρνο ή βραστο?ΕΠισης βρωμη στα μπιφτεκια απο κοτοπουλο οπως ειναι ωμη ή τη βαζω σ ενερο πρωτα?

  16. #76
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Ωραιος Θανο. Προτεινω βυθισεις στο τελος για να 'αποτελειωσεις' τα τρικεφαλα.
    Victory loves preparation...

  17. #77
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Α κ εγω ο μ***ς τα βαλα στην αρχη για να μπορεσω να βγαλω επαναληψεις επειδη δεν ειχα κανει τιποτα αλλο πριν :Ρ

  18. #78
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Α κ εγω ο μ***ς τα βαλα στην αρχη για να μπορεσω να βγαλω επαναληψεις επειδη δεν ειχα κανει τιποτα αλλο πριν :Ρ
    Και πολύ καλά έκανες ! Κράτα το έτσι.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  19. #79
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Αααα οκ :D thanks Antonis
    Παιδια καποιος να μου πει για τα μπιφτεκια απο κοτοπουλο,η βρωμη ωμη μεσα ή θελει καποια προεργασια?Δεν εχω φτιαξει ποτε ξανα με βρωμη...

  20. #80
    Pumping Iron Shepherd's Avatar
    Join Date
    24-02-12
    Location
    Πικέρμι
    Posts
    456

    Default

    η βρώμη μπαίνει ωμή μέσα και βάζεις ότι άλλα μυρωδικά θες (πχ μαϊντανό, σκόρδο, κρεμμύδι, άνηθο κτλ.)
    Ζυμώνεις και πλάθεις. (βάλε λίγο λάδι στις παλάμες σου πριν τα πλάσεις για να μην κολλάει ο κιμάς στα χέρια σου)
    το πόσο βρώμη θα βάλεις εξαρτάται από τα μάκρος σου.

  21. #81
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Α οκ ;)
    Ευχαριστώ πολυ

  22. #82
    New Member Ubolt's Avatar
    Join Date
    22-08-13
    Location
    Smurf Village
    Posts
    98

    Default

    Την βρώμη την αλεθεις στο μπλέντερ να γίνει σαν αλεύρι. Εγω κανω συνέχεια μπιφτεκια κοτόπουλο. 1 κιλό κιμά 1 κρεμμύδι 1 τομάτα καί βρώμη λίγο αλάτι καί 1κσ λάδι. Τα ανακατεύεις τα πλαθεις καί μετά αλουμινόχαρτο και ψυγείο. Καμία φορά μέσα βάζω κ λίγο καλαμπόκι! Μπορείς να βάλεις καί οτι μυρωδικά θες. Εγω βάζω κύμινο αλλά δεν στο προτινω! ( ο συγχωρεμενος τα έτρωγε κιμινατα αν θυμάσαι!)

  23. #83
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Quote Originally Posted by Ubolt View Post
    ( ο συγχωρεμενος τα έτρωγε κιμινατα αν θυμάσαι!)
    ΛΟΛ! :Ρ
    Θα δοκιμασω και με τους 2 τροπους :Ρ Ευχαριστώ ;)

  24. #84
    New Member Ubolt's Avatar
    Join Date
    22-08-13
    Location
    Smurf Village
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    ΛΟΛ! :Ρ
    Θα δοκιμασω και με τους 2 τροπους :Ρ Ευχαριστώ ;)
    Γράψε YouTube το κόλπο μΕ τα μπιφτεκια ειναι μια τρελη καί λέει κάτι ωραία πράγματα εγω από εκει πήρα τους βασικούς άξονες καί τους τροποποίηση κάπως...Π.χ δεν βάζεις αυγό βάζεις τομάτα καλύτερα ώστε να διατηρουντε άφοβα στην κατάψυξη

  25. #85
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Α θα το τσεκαρω φιλε ;) thanks

  26. #86
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Καλη προπονηση,πιασιμο full τετρακεφαλα,ανοδος στα κιλα στο smith
    Τετρακεφαλα:

    Εκτασεις τετρακεφαλων 12-10-8-6 reps 25-30-35-40kg
    Στο smith squat 12-10-8-6 reps 30-35-40-45kg

    Δικεφαλα:
    Καμψεις στο μηχανημα: 12-10-8-6 reps 20-25-30-35kg
    Romanian deadlift με αλτηρες 12-10-8-6 reps 9-10-11-14kg

    Γαμπες:
    Στο μηχανημα 12-10-8-6 reps 25-30-35-40kg
    Ενα ενα ποδι καθιστος με αλτηρες 12-10-8-6reps 12-13-14-15kg

    Κοιλιακοι: 2 σετ ροκανισματα απο 12 επαναληψεις
    2 σετ στην στρογγυλη πλατφορμα για πλαγιους απο 12 επαναληψεις κ 2 σετ στην καρεκλα αρσεις ποδιων απο 13 επαναληψεις

  27. #87

    Join Date
    09-09-13
    Posts
    31

    Default

    Γεια σου και απο εμενα... Θα σου πω εγω τι κανω για να τρωω το πρωι 100γρ βρομη γιατι και εμενα με δυσκολευει... Λοιπον την κανεις σκονη την βρομη στο μουλτι.. βαζεις σε 1 ποτηρι 500μλ 100γρ βρομη και νερο , μετα στην φραπιερα και πινετε για πλακα... ουτε την καταλαβαινεις την βρομη... Επισης μπορεις να βαλεις και μισο σκουπ whey για να γινει ποιο νοστιμη ή αντι για νερο γαλα... Εγω για παραδηγμα το πρωι τρωω 100γρ βρομη , 15γρ whey , αμιγδαλα και 1 ξυνομηλο....

  28. #88
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Παιδια δοκιμασα κ εγω σημερα το πρωι 75γρ βρωμη με 250ml γαλα και 1/2 σκουπ whey...απο γευση μια χαρα ηταν,κ ανεβασα κ αβγα εφαγα 2
    Λεω το πρωινο να το κανω καπως ετσι: 3 αυγα με 80γρ βρωμη,1/2 σκουπ whey και μια μπανανα,ουτε πρηστηκε το στομαχι μου τοσο πολυ,μια χαρα γενικως :D
    Θα οργανωσω καλυτερα τη διατροφη μου αυριο που εχω κ οφφ μερα...θα χωρισω ισες θερμιδες σε ολα τα γευματα εκτος απο πρωινο θα βαλω λιγες παραπανω γιατι μετα εχω προπονηση απο το πρωινο

    Πιστευω με λιγο ψαξιμο ακομα θα καταφερω τελικα να παρω αλλα 6 κιλα που χρειαζομαι :Ρ
    Θα αρχισω να μετραω καθε γευμα,γιατι τωρα πηγαινα με το ματι τις μεριδες,ωστε αμα κολλησω να ξερω ποσο να ναεβασω

  29. #89
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Παιδια αλλο ενα προβλημα με μετρηση υδατανθρακα,επειδη δε μπορω σε καθε γευμα να φτιαχνω ρυζι/μακαρονια/πατατες για να το μετραω ωμο,πως γινεται να δω βρασμενο ποσο εχει σε μακρος?Ή υπαρχει ακριβης διαφορα αναμεσα σε βρασμενο κ ωμο στα γραμμαρια?πχ 70γρ ωμο να ναι καπου στα 200 βρασμενο?(τυχαια νουμερα)

  30. #90
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Παιδια αλλο ενα προβλημα με μετρηση υδατανθρακα,επειδη δε μπορω σε καθε γευμα να φτιαχνω ρυζι/μακαρονια/πατατες για να το μετραω ωμο,πως γινεται να δω βρασμενο ποσο εχει σε μακρος?Ή υπαρχει ακριβης διαφορα αναμεσα σε βρασμενο κ ωμο στα γραμμαρια?πχ 70γρ ωμο να ναι καπου στα 200 βρασμενο?(τυχαια νουμερα)

    Από τον Σταύρο
    Attached Files Attached Files


 
Page 3 of 120 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καλώς σας βρήκα-Θάνος!
    By thanoc01 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 27-10-12, 18:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •