Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 24 of 24
  1. #1
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default Απορία Σχετικά Με Τη Διατροφή Μου

    Παιδια τους τελευταιους μηνες επειδη ειμαι φοιτητης δεν ειχα καλη σχεση με το φαγητο, ετρωγα αρκετα φαστ φουντ..
    Σαν αποτελεσμα παρατηρησα οτι εχασα λιγα κιλα(λογικα μυικο ιστο) απο ολο μου το σωμα, αλλα εβαλα μερικα στην κοιλια(λιπος)..
    Τον τελευταιο μηνα γυμναζομαι ενταντικα και ξεκινησα διατροφη για απωλεια λιπους..
    Εδω ειναι η απορια μου:
    Μου φαινεται περιεργο που με λιγοτερο φαγητο παλια εκανα κοιλια, και με περισσοτερο τωρα θα χασω..
    Γιατι αν παλια ετρωγα υγιεινα πιατα στη θεση του φαστ φουντ θα επερνα λιγοτερες θερμιδες απο την διατροφη απωλειας λιπους..
    Βεβαιως οι παραπανησιες θερμιδες ειναι πρωτεινες κ υδατανθρακες..
    Οποτε τωρα που παιρνω περισσοτερες θερμιδες, θα καταφερω να χασω το κοιλιακο λιπος?? (εννοειται με συχνη αεροβια ασκηση).

  2. #2
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Κάνοντας σωστή bbing διατροφή σημαίνει ότι διαλέγω την ποιοτικότερη - πλούσια σε θρεπτικά συστατικά τροφή με το μικρότερο θερμιδικό αποτύπωμα.
    Ξεκινώντας παράλληλα γυμναστική ο μεταβολισμός αυξάνεται και οι απαιτήσεις σε ενέργεια είναι μεγαλύτερες .....μεγαλύτερος κινητήρας ----> περισσότερα καύσιμα-----> μεγαλύτερη απόδωση !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  3. #3
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Οποτε φιλε μου θα παρατηρησω απωλεια κοιλιακου λιπους και αναπληρωση της μυικης μαζας που εχασα??

  4. #4
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default Προγραμμα Διατροφης Γραμμωσης

    Καλησπερα παιδια! Μετα απο ενα 4ημερο συνεχους ψαξιματος καταφερα να κανω και εγω το δικο μου προγραμμα διατροφης:)
    Ειμαι 21 χρονων,65 κιλα, 1,70 και θελω να χασω το περιττο λιπος της κοιλιας με την διατροφη γραμμωσης και σε κανα 2-3 μηνες να ξεκινησω ογκου.!
    Θερμιδες συντηρησης 2426 , θερμιδες απωλειας λιπους : 2062
    Οριστε το πλανο διατροφης μου και ακουω συμβουλες και παρατηρησεις!
    Δευτερα ? Τριτη :
    1ο) 2 ασπραδια
    250 ml Γαλα + 40γρ Βρωμη
    2ο) ½ γιαουρτι 2%

    3ο) 150γρ αρακας + 25γρ τυρι φετα
    150γρ ντοματα + 10γρ ελαιολαδο

    4ο) 100γρ στηθος κοτοπουλο
    65γρ ρυζι καστανο
    ½ ψωμι ολικης

    5? πριν την προπονηση : 1 Μήλο
    μετα την προπονηση : 1 αυγο + 1 ασπραδι + 10γρ ελαιολαδο + 1 μπανανα

    5ο) 100γρ στηθος κοτοπουλο
    120γρ πατατες βραστες
    150γρ ντοματα + 10γρ ελαιολαδο
    ½ ψωμι ολικης

    6ο) 250ml γαλα
    Ξηροι καρποι (μικρη χουφτα)

    Το παραπανω προγραμμα μου δινει 2046,6 θερμιδες, 132 πρωτεινες, 239,3 υδατανθρακες, 62,2 λιπη κατα προσεγγιση.

    Τεταρτη ? Παρασκευη :
    1ο) 2 ασπραδια
    250 ml Γαλα + 40γρ Βρωμη
    2ο) ---


    3ο) 120γρ μακαρονια
    150γρ ντοματα + 10γρ ελαιολαδο

    4ο) 100γρ στηθος κοτοπουλο
    65γρ ρυζι καστανο
    ½ ψωμι ολικης

    5? πριν την προπονηση : 1 Μήλο
    μετα την προπονηση : 1 αυγο + 1 ασπραδι + 10γρ ελαιολαδο

    5ο) 100γρ στηθος κοτοπουλο
    120γρ πατατες βραστες
    150γρ ντοματα + 10γρ ελαιολαδο
    ½ ψωμι ολικης

    6ο) 250ml γαλα
    Ξηροι καρποι

    Το παραπανω προγραμμα μου δινει 1999,8 θερμιδες, 141,1 πρωτεινες, 207 υδατανθρακες, 67,6 λιπη κατα προσεγγιση.

    Την παρασκευη ακολουθω το προγραμμα της δευτερας,αλλα αντικαθιστω τον αρακα με 150γρ ψαρι.
    Οι ωρες των γευματων διαμορφονονται με μικρες παραλλαγες λογω πανεπιστημιου.
    Κατα προτιμηση θα ηθελα να αντικαταστησω το στηθος κοτοπουλο που τρωω στο 4ο γευμα με μια αλλη πηγη πρωτεινης.
    Τι γνωμη εχετε για τα μπιφτεκια? νομιζω πρεπει να τα αποφυγω λογω της συνθεσης τους απο ψωμι.
    Εαν χρειαζεται οριστε και το προγραμμα προπονησης μου περιλιπτικα,Επιπλεον τα Βαρη/οργανα γινονται μεταξυ 4ο και 5ο γευματος.
    Δευτερα : Ανάρρωση
    Τριτη : Βαρη/οργανα ( Στηθος + Τρικεφαλοι + Κοιλιακοι )
    Τεταρτη : Αεροβια
    Πεμπτη : Βαρη/οργανα ( Ποδια + Ωμοι + Κοιλιακοι )
    Παρασκευη : Αεροβια
    Σαββατο : Βαρη/οργανα ( Πλατη + Δικεφαλοι + Κοιλιακοι )
    Κυριακη : Σπριντ

  5. #5
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλησπέρα.

    Είσαι λίγα κιλά για το ύψος σου για να κάνεις γράμμωση. Αν επιμένεις να πας υποθερμιδικά για να φύγει η κοιλιά, θα έλεγα να μην πέσεις κάτω από τις 2200 θερμίδες.

    το πρωινό σου, θα έλεγα να αντικαταστήσεις το γάλα με γιαούρτι χαμηλών λιπαρών.

    Στο 2ο γεύμα σου που έχεις σκέτο γιαούρτι, μπορείς να έχεις ξηρους καρπούς και λιγη βρώμη.

    Το μήλο που έχεις 5 λεπτά πριν την προπόνηση, καλύτερα να το βγάλεις. Μετά την προπόνηση, τρώγε μόνο 5-6 ασπράδια. Όχι κρόκους, μπανάνες και ελαιόλαδο.

    Στο 5ο γεύμα σου, που είναι μεταπροπονητικό απέφευγε τη σαλάτα με το ελαιόλαδο. Κράτησε μόνο το κοτόπουλο με την πατάτα. Τη σαλάτα τρώγε τη στο βραδυνό σου αντί για τους ξηρούς καρπούς, μαζί με γιαούρτι χαμηλών λιπαρών ή κότατζ, αντί για το γάλα.

    Τέλος, βγάλε τα ψωμιά που έχεις παντού. Αν αντικαταστήσεις τις θερμίδες και τα μάκρος από τα φρούτα και τα ψωμιά, με ποιοτικούς υδατάνθρακες όπως η βρώμη, οι πατάτες, το ρύζι, κλπ θα έχεις πολύ καλύτερα και γρηγορότερα αποτελέσματα στον καθρέφτη σου όσον αφορά την κοιλιά.

    Τα μπιφτέκια μπορείς να τα κάνεις με βρώμη αντί για ψωμί, ώστε να μην έχεις πρόβλημα. Έτσι θα έχεις μια καλή εναλλακτική για το κοτόπουλο.

    Στο πρόγραμμά σου, θα προτιμούσα να μοίραζες τους ώμους στο στήθος (πλάγιοι, πρόσθιοι), και στην πλάτη (πίσω μοίρα, τραπεζοειδείς), ώστε να μείνουν μόνα τους τα πόδια σε μια προπόνηση.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  6. #6
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Φιλε Cuban ευχαριστω για τον χρονο σου αρχικα, αυτο με τα μπιφτεκια απο βρωμη δε το εχω σκεφτει αλλα ακουγεται συναρπαστικο θα το δοκιμασω!
    Η αληθεια ειναι πως οντως κατεβηκα στα κοιλια τελευταια,αλλα το αποφασισα, καιω γρηγορα κοιλια και φευγω για ογκο :)
    Απλα για να καταλαβαινω και γιατι τα κανω,το μηλο και την μπανανα γιατι να τα παραλειψω? και γιατι εναλλασω 10 με 2ο γευμα? τα ψωμια τα ειχα για να καλυπτω τους υδατανθρακες τις μερες με αρακα αλλα χαλαλι τους τα βγαζω..
    Λοιπον το πλανο της Δευτερας θα γινει καπως ετσι :
    Δευτερα / Τριτη :
    1ο) Γιαουρτι 2%

    2ο) 250 ml Γαλα + 40γρ Βρωμη
    Ξηροι καρποι(μικρη χουφτα)

    3ο) 150γρ αρακας + 25γρ τυρι φετα
    150γρ ντοματα + 10γρ ελαιολαδο

    4ο) 100γρ στηθος κοτοπουλο
    65γρ ρυζι καστανο


    μετα την προπονηση : 5 ασπραδια

    1 ωρα μετα:
    5ο) 100γρ στηθος κοτοπουλο
    120γρ πατατες βραστες
    150γρ ντοματα

    6ο) 150γρ ντοματα + 10γρ ελαιολαδο




    Θα μετρησω ποσες θερμιδες πρωτεινες κλπ παρεχουν αυτα τα γευματα, και θα το ποσταρω εδω συντομα

    Δευτερα : Ανάρρωση
    Τριτη : Βαρη/οργανα ( Στηθος + Τρικεφαλοι + Ωμοι(προσθιοι,πλαγιοι) + Κοιλιακοι )
    Τεταρτη : Αεροβια
    Πεμπτη : Βαρη/οργανα ( Ποδια + Κοιλιακοι )
    Παρασκευη : Αεροβια
    Σαββατο : Βαρη/οργανα ( Πλατη + Δικεφαλοι + Ωμοι(πισω,τραπ) + Κοιλιακοι )
    Κυριακη : Σπριντ

  7. #7
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Το μήλο που έχεις 5 λεπτά πριν την προπόνηση μαζεύει το αίμα στο στομάχι για την πέψη. Αυτό σου σαμποτάρει την προπόνηση.

    Η μπανάνα μετά την προπόνηση δεν είναι απαραίτητη γιατί μετά από λίγο θα φάς στέρεο γεύμα με ποιοτικό υδατάνθρακα. Έτσι, αποφεύγεις τα σάκχαρα. Ο απλός υδατάνθρακας έχει συγκεκριμένη χρησιμότητα μετά την προπόνηση. Δεν είναι για να τον προτείνουμε αβέρτα....

    Δε σου είπα να αλλάξεις τη σειρά των γευμάτων 1 και 2 ! :) Απλά σου πρότεινα τροφές για αντικατάσταση ή/και συμπλήρωση !
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  8. #8
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Το μήλο που έχεις 5 λεπτά πριν την προπόνηση μαζεύει το αίμα στο στομάχι για την πέψη. Αυτό σου σαμποτάρει την προπόνηση.
    Ωστε ετσι.. γιατι εχω διαβασει πως ειναι καλο για ενεργεια πριν την προπονηση.
    Ακυρη ερωτηση ισως κ ασχετη αλλα οταν μετραμε τις θερμιδες, τα λιπη απο το λαδι που ριχνουμε στο ταψι πριν ψησουμε το κοτοπουλο μετρανε?

  9. #9
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Αν νιώθεις ότι θέλεις ενέργεια μέσα στην προπόνηση, τρώγε το μήλο 30 λεπτά πριν.

    Τα λίπη του ελαιόλαδου που λες ότι ρίχνεις στο ταψί, μην τα μετράς ΑΝ είναι μικρή η ποσότητα, δηλαδή ίσα ίσα για να μην κολλήσει το κοτόπουλο στο ταψί.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  10. #10
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Αν νιώθεις ότι θέλεις ενέργεια μέσα στην προπόνηση, τρώγε το μήλο 30 λεπτά πριν.
    Μονο οταν πηγαινω για τρεξιμο :)
    Αν και πρωτη βδομαδα με την διατροφη εχω δει ξεφουσκωμα στην κοιλια μου και μου ανεβαζει την διαθεση^^
    well συνεχιζω την διατροφη,ανεβαζω συντομα και το πλανο της προπονησης μου και τα ξαναλεμε! Arigato Cuban.!

  11. #11

    Join Date
    21-10-13
    Posts
    78

    Default

    φιλε πως μετρησες τις θερμιδες απωλεια λιπους?

  12. #12
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by weedlover View Post
    φιλε πως μετρησες τις θερμιδες απωλεια λιπους?
    Βρισκεις τις θερμιδες συντηρησης σου και αφαιρεις απο 15% μεχρι 20% αυτων :)
    πχ θερμιδες συντ 2426 , 15% x θερμιδες συντηρησης=364 Αρα 2426-363,9 =2062

  13. #13
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Σκεφτηκα να σας κραταω ενημερους γι οσουσ ενδιαφερεστε να ακολουθησετε παρομοιο προγραμμα. την πρωτη εβδομδα εχασα 1 ολοκληρο κιλο κ λογω υψηλης προσληψης πρωτεινης κ ασκησης για διατηρηση μυικου ιστου,πιστευω το περρισοτερο αν οχι ολο, ηταν λιπος =) την δευτερη βδομαδα εκανα 2 cheat meals γτ γυρισα στο πατρικο κ οσο να ναι...δεν ειναι κ το πιο ευκολο να διατηρησεις την τελεια διατροφη! τριτη βδομαδα που θα μενω κ παλι μονος ομως θα καλυψω τα 2 γευματακια αυτα και με το παραπανω!

  14. #14
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Γεια σας.! πλεον εφτασα εδω και 1-2 βδομαδες τα 63 κιλα. Αποφασισα να συνεχισω με ισοθερμιδικη, 2533 θερμιδες Συντηρησης: 186γρ πρωτεινη, 305γρ υδατανθρακες, 63γρ λιπη
    Οριστε το νεο μου πλανο διατροφης και διορθωστε μου τυχον λαθη.! ισως να πρεπει να αντικαταστησω ψωμι με ρυζι η πατατες..

    Αν δεν φαινεται καλα η οτιδηποτε η διατροφη στο σαιτ,πειτε μου να την ξαναγραψω στο φορουμ..

    dfd.jpg

    Καποιες παρατηρησεις :
    το μηλο το τρωω 45 πριν την προπονηση
    και την μια μπανανα την τρωω με την whey μετα την προπονηση
    Last edited by NewKuriakos; 15-04-14 at 02:28.

  15. #15
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-01-14
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by NewChris View Post
    Γεια σας.! πλεον εφτασα εδω και 1-2 βδομαδες τα 63 κιλα. Αποφασισα να συνεχισω με ισοθερμιδικη, 2533 θερμιδες Συντηρησης: 186γρ πρωτεινη, 305γρ υδατανθρακες, 63γρ λιπη
    Οριστε το νεο μου πλανο διατροφης και διορθωστε μου τυχον λαθη.! ισως να πρεπει να αντικαταστησω ψωμι με ρυζι η πατατες..

    Αν δεν φαινεται καλα η οτιδηποτε η διατροφη στο σαιτ,πειτε μου να την ξαναγραψω στο φορουμ..

    dfd.jpg

    Καποιες παρατηρησεις :
    το μηλο το τρωω 45 πριν την προπονηση
    και την μια μπανανα την τρωω με την whey μετα την προπονηση
    Καλησπερα φιλε,
    Το πλανο σου φαινεται καλο αλλα κ ποιος ειμαι εγω για ν πω την αποψη μου μιας κ δν κανω διατροφη..μια ερωτηση μονο θα ηθελα να σ κανω το σαιτ πως λεγεται;φαινεται αρκετα καλο!

  16. #16
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by eleutheros View Post
    Καλησπερα φιλε,
    μια ερωτηση μονο θα ηθελα να σ κανω το σαιτ πως λεγεται;φαινεται αρκετα καλο!
    http://www.myfitnesspal.com/

  17. #17
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Καλησπερα, εχει μερικες μερες που προβληματιζομαι αρκετα με την διατροφη,θα ηθελα παρακαλω καποιες διευκρινησεις απο τους admin του φορουμ εαν γινεται.
    1.69 , 63κιλα , ισοθερμιδικη διατροφη , 2525 θερμιδες συντηρησης , 130γρ πρωτεινης , 60 λιπη , 366 υδατανθρακες:
    οι αποριες μου ειναι οι εξης:
    1) 366 υδατανθρακες δεν ειναι αρκετοι ενω θελω να καψω λιπος?
    2) αν υποθεσω οτι πρεπει να παρω 366 υδατανθρακες, δεν βρισκω φαγητα για να τους συμπληρωσω στο πλανο διατροφης μου, τι αλλαγες μπορω να κανω?
    3) διαβαζω πως πρωτεινες πρεπει να λαμβανουμε μεχρι επι 2 το σωματικο μας βαρος? αν παρουμε παραπανω ισως γινει λιπος..οποτε προτιμαμε υδατανθρακες η πρωτεινες αν ενα μερος τους προκειται να γινει λιπος?
    4) εαν παρω 130 γρ πρωτεινης απο ζωικες τροφες, μπορω να παρω αλλα 20-30 γρ απο φυτικες τροφες ή συνμετριουνται στην συνολικη προσληψη πρωτεινης?
    Παρακατω παραθετω ενα τυπικο πλανο διατροφης μου, μην δωσετε απαραιτητα σημασια στα Goal μακροστοιχεια, αλλα να δωσετε στα μακροστοιχεια που προσλαμβανω..
    Στο τελευταιο γευμα το ψωμι συνοδευεται με μια φετα στηθος γαλοπουλας που δεν προσθεθηκε.
    Οι ποσοτητες ρυζιου και παπατας στα 2 γευματα ειναι μεγαλες και δεν μπορω να προσθεσω κ αλλο..οι μετρησεις για ταμακροστοιχεια εχουν γινει προσεγμενα πριν κ μετα το βρασιμο τους..
    Οι απαντησεις θα ηθελα να ειναι οσο γινεται τεκμηριωμενες γιατι θελω να γνωριζω γιατι τα κανω και οχι γιατι ετσι πρεπει :) ευχαριστω εκ των προτερων

    Attachment 19939
    Attached Images Attached Images
    Last edited by NewKuriakos; 30-04-14 at 19:09.

  18. #18
    Pumping Iron giorgos98's Avatar
    Join Date
    06-06-13
    Posts
    434

    Default

    Καλες επιλογες υδατανθρακων ειναι οι γλυκοπατατες, ζυμαρικα ολικης, κινοα, πιτουρο βρομης.. εδω ειναι οι τοπ 10 επιλογες : http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=24828
    Last edited by giorgos98; 30-04-14 at 19:46.
    BODYBUILDING IS AN ART, YOUR BODY IS THE CANVAS, WEIGHTS ARE YOU BRUSH AND NUTRITION IS YOUR PAINT. WE ALL HAVE ABILITY TO TURN A SELF PORTRAIT INTO A MASTERPIECE.

  19. #19
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by giorgos98 View Post
    Καλες επιλογες υδατανθρακων ειναι οι γλυκοπατατες, ζυμαρικα ολικης, κινοα, πιτουρο βρομης.. εδω ειναι οι τοπ 10 επιλογες : http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=24828
    τις ξερω τις καλες επιλογες υδατ, το θεμα πως θα μπουν αυτες στο προγραμμα..2 φορες θα πιω γαλα με βρωμη, να αντικαταστησω τα οσπρια που εχουν υδατανθρακες με ρυζι δεν αξιζει, αλλα και να το εκανα παλι θα ηταν ελλειπεις οι υδατ..εκτος αν κανω λαθος στους υπολογισμους τι να πω..

  20. #20
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Κανεις απο τους admin δεν εχει μπει? :D Αντωνηηηηη εμφανισουυυ!

  21. #21
    Pumping Iron giorgos98's Avatar
    Join Date
    06-06-13
    Posts
    434

    Default

    απο οτι βλεπω 25γρ απο την συνολικη ημερησια προσληψη πρωτεινης σου ειναι χαμηλης βιολογικης αξιας, οποταν για να καλυψεις τις αναγκες σου σε υδατανθρακες αν προσθεσεις π.χ γλυκοπατατα για τα 115γρ θα βγει ακομα καμια 10αρια γραμμαρια χαμηλης βιολογικης αξιας δεν πιστευω να εχεις θεμα.. αν κανω λαθος να με διορθωσει καποιος πιο εμπειρος.
    BODYBUILDING IS AN ART, YOUR BODY IS THE CANVAS, WEIGHTS ARE YOU BRUSH AND NUTRITION IS YOUR PAINT. WE ALL HAVE ABILITY TO TURN A SELF PORTRAIT INTO A MASTERPIECE.

  22. #22
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    μιλας για τα οπσρια? αν πουμε οτι μαζι με οσπρια(μεσημεριανο) βαλω και 200γρ γλυκοπατατας θα παρω ακομα 40γρ υδατ, χρειαζομαι αλλα 50..

  23. #23
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Οταν λεω admin, εννοω και τους moderator..

  24. #24
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by NewChris View Post
    Κανεις απο τους admin δεν εχει μπει? :D Αντωνηηηηη εμφανισουυυ!
    Σου απάντησα στο λογκ σου.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Απορια Σχετικα με την Διατροφη μου
    By branch w in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 10-08-13, 06:05
  2. Απορία Σχετικά Με Τη Διατροφή Μου
    By Alliancos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 23-07-13, 12:47
  3. απορια σχετικα με την διατροφη μου
    By antonakos in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 03-03-13, 15:51
  4. Απορία σχετικά με Συμπληρώματα και Διατροφή
    By polonos13 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 02-01-12, 17:27
  5. Απορια σχετικα με πρωτεινη !
    By Kallitexnis in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 20-05-09, 03:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •