Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 61 to 90 of 179
  1. #61
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Quote Originally Posted by DIVER1564 View Post
    Όχι....
    Ανησυχώ για εσένα

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  2. #62
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Κλείσαμε λοιπόν την δεύτερη εβδομάδα προπόνησης.

    Στην διατροφή δεν έχει αλλάξει κάτι εκτός από την σκόνη πριν τη προπόνηση και την κρεατίνη, τα οποία τα ξεκίνησα αυτή την εβδομάδα.
    Το πρόγραμμα μου αρέσει πολύ αφού είναι σύντομο, δουλεύει όλο το σώμα και έχω αρκετό χρόνο για ξεκούραση.

    Το μόνο στραβό αυτή την εβδομάδα, την Δευτέρα άκουσα την γριά στα σκουώτ "τί, μόνο ένα σετ θα κάνουμε;" και κάναμε και δεύτερο λειτουργικό και κλάσαμε και οι δύο. Πού μετά για τροχαλία και βυθίσεις.
    Δευτέρα βράδυ και Τρίτη έντονο πιάσιμο και φτάνει η Τετάρτη για τις άρσεις θανάτου.
    120Χ10 και τα πόδια μου έτρεμαν από την 6 επανάληψη. (ελεγχόμενες επαναλήψεις που μοιάζουν πιο πολύ σε σκουώτ και ποτέ δεν έχω ακουμπήσει τη μπάρα κάτω. Λίγο πριν "βρει" ξεκινάω για πάνω)
    Πάντα τις έκανα έτσι, δεν ξέρω αν είναι σωστό. [?]

    Πάντως είναι τρομερή η αίσθηση ειδικά στα πόδια που γυμνάζονται 3 φορές την εβδομάδα.

    Σε σωματικό βάρος είμαι σταθερά τις τελευταίες 3-4 εβδομάδες στα 103+ το οποίο δεν με χαλάει ιδιαίτερα αλλά θα προτιμούσα να είμαι στα 100+.
    Εδώ θα ήθελα την άποψή σας. Να ανεβάσω λίγο θερμίδες συνολικά ή μόνο από πρωτείνη; Ή κάτι άλλο; [?]

    Χτες ανέβηκαν λίγο τα κιλά στα σκουώτ και να πω την αλήθεια δεν περίμενα ότι θα βγάλω 20 επαναλήψεις (πήγαινα για 14-16) αλλά το είδα ότι "τράβαγε". Με πολύ ζόρι θα έφτανα πιστεύω τις 25-28.

    Η γενική αίσθηση είναι πολύ καλή και μου αρέσει πολύ η όρθιες οπισθολαίμιες πιέσεις.

    ΥΓ
    Με τα σκουώτ η γριά είδε διαφορά στο πάτημα στο βόλευ και έχει πάρει τα πάνω της

    Αυτά τα της εβδομάδας

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  3. #63
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    ωπ τι εγινε εδω? καλη αρχη ρε μαν με το blog σου.
    ειδα στο περιπου τι προγραμμα εχεις σκοπο να ακολουθησεις και πιστευω οτι θα δουλεψει καλα δεδομενου οτι εχεις μεγαλη εμπειρια. το θυμαμαι οτι σ αρεσουν οι προπονησεις με λιγα λειτουργικα σετ στα οποια πραγματικα θα ζοριστεις.
    τωρα τα κιλα η το ποσοστο λιπους σου δε μου λενε κατι δεδομενου οτι εχω δει φωτο σου και εκει ειναι οφθαλμοφανεστατο το μεγαλο ποσοστο μυικης μαζας σου που εχει αλλωστε και σημασια
    δωσε πονο και καλη επιτυχια στο στοχο!!!

  4. #64

    Default

    Quote Originally Posted by shadowmaker View Post
    Κλείσαμε λοιπόν την δεύτερη εβδομάδα προπόνησης.

    Στην διατροφή δεν έχει αλλάξει κάτι εκτός από την σκόνη πριν τη προπόνηση και την κρεατίνη, τα οποία τα ξεκίνησα αυτή την εβδομάδα.
    Το πρόγραμμα μου αρέσει πολύ αφού είναι σύντομο, δουλεύει όλο το σώμα και έχω αρκετό χρόνο για ξεκούραση.

    Το μόνο στραβό αυτή την εβδομάδα, την Δευτέρα άκουσα την γριά στα σκουώτ "τί, μόνο ένα σετ θα κάνουμε;" και κάναμε και δεύτερο λειτουργικό και κλάσαμε και οι δύο. Πού μετά για τροχαλία και βυθίσεις.
    Δευτέρα βράδυ και Τρίτη έντονο πιάσιμο και φτάνει η Τετάρτη για τις άρσεις θανάτου.
    120Χ10 και τα πόδια μου έτρεμαν από την 6 επανάληψη. (ελεγχόμενες επαναλήψεις που μοιάζουν πιο πολύ σε σκουώτ και ποτέ δεν έχω ακουμπήσει τη μπάρα κάτω. Λίγο πριν "βρει" ξεκινάω για πάνω)
    Πάντα τις έκανα έτσι, δεν ξέρω αν είναι σωστό. [?]

    Πάντως είναι τρομερή η αίσθηση ειδικά στα πόδια που γυμνάζονται 3 φορές την εβδομάδα.

    Σε σωματικό βάρος είμαι σταθερά τις τελευταίες 3-4 εβδομάδες στα 103+ το οποίο δεν με χαλάει ιδιαίτερα αλλά θα προτιμούσα να είμαι στα 100+.
    Εδώ θα ήθελα την άποψή σας. Να ανεβάσω λίγο θερμίδες συνολικά ή μόνο από πρωτείνη; Ή κάτι άλλο; [?]

    Χτες ανέβηκαν λίγο τα κιλά στα σκουώτ και να πω την αλήθεια δεν περίμενα ότι θα βγάλω 20 επαναλήψεις (πήγαινα για 14-16) αλλά το είδα ότι "τράβαγε". Με πολύ ζόρι θα έφτανα πιστεύω τις 25-28.

    Η γενική αίσθηση είναι πολύ καλή και μου αρέσει πολύ η όρθιες οπισθολαίμιες πιέσεις.

    ΥΓ
    Με τα σκουώτ η γριά είδε διαφορά στο πάτημα στο βόλευ και έχει πάρει τα πάνω της

    Αυτά τα της εβδομάδας
    Ωραίος φίλε! Μια παρατήρηση.. Μετά την ημέρα ποδιών, προλαβαίνουν να ξεκουραστούν τα πόδια σου μέχρι να κάνεις πλάτη; Είχα και εγώ στην αρχή την πλάτη μετά τα πόδια με μια μέρα κενό και δεν ήταν καλά γιατί έμπαινα για άρσεις με φουλ πιασμένα πόδια. Άλλαξα τις μέρες της πλάτης με το στήθος και όλα είναι καλύτερα.

    Συνέχισε δυνατά
    ΘΑΡΣΕΙΝ ΧΡΗ, ΤΑΧ' ΑΥΡΙΟΝ ΕΣΕΤ' ΑΜΕΙΝΟΝ

  5. #65
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Κωλογερε δε σου λεω καλημερα , αλλωστε "εμεις" ξυπναμε πριν τις 5
    Το reset στις αρσεις ειναι το σωστο , και ενω ασυναισθητα δεν πανε πολλοι κατω νομιζοντας οτι συντομευουν - κλεβουν "διαδρομη" , ουσιαστικα την κανουν πιο δυσκολη .
    Στιγμιαια ανακουφηση του KNΣ , σωστο ξαναστησιμο του σωματος , ψυχολογικο boost χτυπωντας κατω και ολοκληρωνοντας μια αρση ....!!!
    Αν θυμαμαι καλα ησουν χαμηλα πρωτεινικα , οποτε καλυτερα εκει να ανεβασεις

    Τις καλημερες μου στη Γρια σου !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  6. #66
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    θα έρθω και συμφωνήσω με τον τσουπιπίνο για τις άρσεις..
    Σε μάκρος που είσαι now με την προσθήκη της πρωτείνης??

    υγ. Άσε τη γριά να κάνει όσα σετ θέλει στα καθίσματα ρειιιιι
    May the force be with you!

    https://www.youtube.com/channel/UC2048RHf8N0c1dSgdorMDlw

  7. #67
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Ρε συ Άλεξξξξ τι του δείχνεις του ανθρώπου...δεν θέλω να γίνω "κακούλα" με την αδυναμία σου την Οξάνα που συμφωνούμε οτι είναι ΘΕΑ σε αυτό που "πρεσβεύει"...μμμμααααα...Εδώ είναι οι γάμπες που "τα σπάνε" ! Οι φώτο δυστυχώς για εσάς "λογοκρίθηκαν" για προφανείς λόγους!!

    Καλημέρα-Καλησπέραααα Γιάννηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!
    Attached Images Attached Images

  8. #68
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Quote Originally Posted by lakers4life24 View Post
    ωπ τι εγινε εδω? καλη αρχη ρε μαν με το blog σου.
    ειδα στο περιπου τι προγραμμα εχεις σκοπο να ακολουθησεις και πιστευω οτι θα δουλεψει καλα δεδομενου οτι εχεις μεγαλη εμπειρια. το θυμαμαι οτι σ αρεσουν οι προπονησεις με λιγα λειτουργικα σετ στα οποια πραγματικα θα ζοριστεις.
    τωρα τα κιλα η το ποσοστο λιπους σου δε μου λενε κατι δεδομενου οτι εχω δει φωτο σου και εκει ειναι οφθαλμοφανεστατο το μεγαλο ποσοστο μυικης μαζας σου που εχει αλλωστε και σημασια
    δωσε πονο και καλη επιτυχια στο στοχο!!!
    Μεγάλη εμπειρία my ass αλλά τέλος πάντων
    Πανο σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.

    Quote Originally Posted by Διηνέκης View Post
    Ωραίος φίλε! Μια παρατήρηση.. Μετά την ημέρα ποδιών, προλαβαίνουν να ξεκουραστούν τα πόδια σου μέχρι να κάνεις πλάτη; Είχα και εγώ στην αρχή την πλάτη μετά τα πόδια με μια μέρα κενό και δεν ήταν καλά γιατί έμπαινα για άρσεις με φουλ πιασμένα πόδια. Άλλαξα τις μέρες της πλάτης με το στήθος και όλα είναι καλύτερα.

    Συνέχισε δυνατά
    Λοχαγέ να 'σαι καλά.
    Η ρουτίνα που ακολουθώ είναι 2 προπονήσεις που πιάνουν όλο το σώμα τις οποίες κάνω εναλλάξ αφήνοντας μία μέρα κενό ενδιάμεσα για ξεκούραση. Γενικά δεν πιστεύω στον όγκο προπόνησης (τουλάχιστον σε εμένα έχει δουλέψει καλά) οπότε με ένα λειτουργικό σετ, είμαι εντάξει. Ακόμα η ένταση δεν έχει "ανέβει".

    Και συνεχίζουμε ...

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Κωλογερε δε σου λεω καλημερα , αλλωστε "εμεις" ξυπναμε πριν τις 5
    Το reset στις αρσεις ειναι το σωστο , και ενω ασυναισθητα δεν πανε πολλοι κατω νομιζοντας οτι συντομευουν - κλεβουν "διαδρομη" , ουσιαστικα την κανουν πιο δυσκολη .
    Στιγμιαια ανακουφηση του KNΣ , σωστο ξαναστησιμο του σωματος , ψυχολογικο boost χτυπωντας κατω και ολοκληρωνοντας μια αρση ....!!!
    Αν θυμαμαι καλα ησουν χαμηλα πρωτεινικα , οποτε καλυτερα εκει να ανεβασεις

    Τις καλημερες μου στη Γρια σου !
    Χμμμ... λέω να το δοκιμάσω την επόμενη φορά να δω πώς δουλεύει. Δηλαδή ακουμπάω κάτω την μπάρα, σαν να ξεμπέρδεψα, ανάσα και ρύθμιση στάσης και φτου και από την αρχή αν κατάλαβα καλά.
    Δεν το έχω κάνει ποτέ... για να δούμε.

    Quote Originally Posted by iceburner View Post
    θα έρθω και συμφωνήσω με τον τσουπιπίνο για τις άρσεις..
    Σε μάκρος που είσαι now με την προσθήκη της πρωτείνης??

    υγ. Άσε τη γριά να κάνει όσα σετ θέλει στα καθίσματα ρειιιιι
    Μ$#@κα με πήρε στο λαιμό της σου λέω. Τετάρτη είμασταν κουρέλια. Τεςπα...
    Πρωτεϊνικά είμαι στα 145-150 γρμ τώρα μαζί με την σκόνη πριν την προπόνηση. (είμαι κοντά στα 2 γρμ για κάθε κιλό άπαχης μάζας όπως με κόβω)
    Πρέπει να κάτσω να δω ΑΚΡΙΒΩΣ πόσο είμαι σε υ/κα. Εκεί μάλλον πρέπει να "ανέβω".


    Quote Originally Posted by SadeAdu View Post
    Ρε συ Άλεξξξξ τι του δείχνεις του ανθρώπου...δεν θέλω να γίνω "κακούλα" με την αδυναμία σου την Οξάνα που συμφωνούμε οτι είναι ΘΕΑ σε αυτό που "πρεσβεύει"...μμμμααααα...Εδώ είναι οι γάμπες που "τα σπάνε" ! Οι φώτο δυστυχώς για εσάς "λογοκρίθηκαν" για προφανείς λόγους!!

    Καλημέρα-Καλησπέραααα Γιάννηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!

    Δεν έχω λόγια Μαντούλα μου.

    Πες μου πότε είναι τραβηγμένες οι φωτό;

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  9. #69
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Alexandra Albu λεγεται η κυρία και έχει τέλειες γάμπες και όχι μόνο :P

  10. #70

    Join Date
    27-09-13
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by SadeAdu View Post
    Alexandra Albu λεγεται η κυρία και έχει τέλειες γάμπες και όχι μόνο :P
    Εμενα παντως δεν μου αρεσουν... σαν του arnold τις γαμπες εχει...

  11. #71
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Quote Originally Posted by SadeAdu View Post
    Alexandra Albu λεγεται η κυρία και έχει τέλειες γάμπες και όχι μόνο :P
    Φιλενάδα με τρέλανες... νόμιζα ότι ήταν δικές σου
    Λέω και εγώ "η ρουφιάνα πότε πρόλαβε"

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  12. #72
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by shadowmaker View Post
    Φιλενάδα με τρέλανες... νόμιζα ότι ήταν δικές σου
    ΜπαρπαShadow......ειπαμε ειναι "καλος" ο Pipinakos ....αλλα !!!!!

    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  13. #73
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Θανούληηηηηηη ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥΥΥΥΥΥ...θα κάνω καλύτερες!!! Γιάννη...είναι να μην σκυλιάσωω εγώω εεεε!! χαχχαχααχχα Χριστούγεννα.-

  14. #74
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by SadeAdu View Post
    Θανούληηηηηηη ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥΥΥΥΥΥ...θα κάνω καλύτερες!!!
    ΧΑΧΑΧΑΧΑ !!! Και μονο γιαυτο ...αξιζε το ποστ μου !!!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  15. #75
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    τι εγινε ρε Marley????Βλεπω μαζευτηκατε ολα τα κ@λοπαιδα εδω μεσα...βγαζω εξω ομως το γυναικειο φιλο...ε Μαντουλα μου???
    θελω να βλεπω να ποσταρεις γραφικες με την αξξομειωση στο βαρος σου....τους ποντους στις γαμπες σου και στον αριθμο των μελων στην ταξη του Ζουμπα...ετσι να πορωθω και γω λιγο μπας και σηκωσω τον κ@λο μου να παω καμια προπονηση!!!













    ψιτ....στις αρσεις παντα κανε reset...μην βιαζεσαι ποτε να ανεβεις...διορθωσε κορμο...κεφαλι....λαβη....παρε την ανασα σου και μετα ανεβα....οτι σου ειπε ο tsou με βρισκουν συμφωνω...Plus το οτι αποφορτιζεις κατα πολυ τη μεση....ετσι παιρνεις και πιο λιγα ρισκα για τραυματισμο....tested....μπιλιβ μη γιο ρασταμαν!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  16. #76
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    τι εγινε ρε Marley????Βλεπω μαζευτηκατε ολα τα κ@λοπαιδα εδω μεσα...βγαζω εξω ομως το γυναικειο φιλο...ε Μαντουλα μου???
    θελω να βλεπω να ποσταρεις γραφικες με την αξξομειωση στο βαρος σου....τους ποντους στις γαμπες σου και στον αριθμο των μελων στην ταξη του Ζουμπα...ετσι να πορωθω και γω λιγο μπας και σηκωσω τον κ@λο μου να παω καμια προπονηση!!!



    ψιτ....στις αρσεις παντα κανε reset...μην βιαζεσαι ποτε να ανεβεις...διορθωσε κορμο...κεφαλι....λαβη....παρε την ανασα σου και μετα ανεβα....οτι σου ειπε ο tsou με βρισκουν συμφωνω...Plus το οτι αποφορτιζεις κατα πολυ τη μεση....ετσι παιρνεις και πιο λιγα ρισκα για τραυματισμο....tested....μπιλιβ μη γιο ρασταμαν!!!
    Αυτό με τις άρσεις θα το δικιμάσω στα "αντρίκια" κιλά.
    Ακόμα είμαι χαμηλά, οπότε μπορώ να το κάνω έτσι.

    Ανανέωση να περιμένεις μέσα στο Σ/Κ για όλη την εβδομάδα.

    ΥΓ
    Τούμπανο ο θείος, δεν σου λέω τίποτα

    ΥΓ2
    Να σας ζήσει ο μικρός ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  17. #77
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    ^^^^τον θειο τον ειδα...μετα τις φωτος του...ειπα να τα παρατησω ολα και να αρχισω κεντημα....γιαυτο και δεν παω προπονησεις πλεον!!!!!!

    ευχαριστω για τις ευχες σου μαν!!!!!!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  18. #78
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Καλημέρα στημ παρέα.
    Πρωινή αναφορά λόχου λοιπόν και ξεκινάμε...

    Αυτή η εβδομάδα έκλεισε μάλλον όχι πολύ καλά αφού χτες με τσίμπησε λίγο η μέση στις άρσεις.
    Όχι κάτι τρομερό, αλλά αρκετό για καταλάβω ότι πρέπει να το πάω πιο ήρεμα. Χτες για πρώτη φορά η γριά ακούστηκε στα αυτιά μου σαν εμένα και κατάλαβα ότι είχε δίκιο:
    "Ρε μάδερ, σχεδόν σε κάθε προπόνηση ανεβάζεις, δηλαδή σε ένα μήνα πόσα θα βάλεις;"

    Η αλήθεια είναι ότι έχω φτάσει κοντά στα "κιλά" μου και ο βλάκας ανέβαζα με τον ίδιο ρυθμό μην λαμβάνοντας υπόψη ότι είναι αρκετά ζόρικο το πρόγραμμα που κάνω, αφού μέσα στην εβδομάδα θα έχω δύο φορές άρσεις και μία καθίσματα ή το αντίστροφο.

    Στα θετικά ότι την υπόλοιπη εβδομάδα τα κιλά-επαναλήψεις ανέβηκαν όμορφα.
    Την Τετάρτη στα σκουώτ π.χ. πήγαινα για 15-18 και έβγαλα 22!!!
    Στους ώμους στις τελευταίες τρεις προπονήσεις ανεβάζω από μία επανάληψη!!! (χτες ζορίστηκα αρκετά, ίσως και λόγω της μέσης)

    Αυτό που σκέφτομαι να εφαρμόσω είναι να ανεβάζω κάθε Τετάρτη (που είναι η μία προπόνηση της εβδομάδας είτε καθίσματα είτε άρσεις) οπότε στην ουσία θα ανεβάζω κάθε 2 εβδομάδες.
    Στις άρσεις θα το πάω λάου-λάου με λιγότερα κιλά "βήμα".

    Γενικά, αν δεν είχα την ενόχληση με την μέση, θα έλεγα πώς η εβδομάδα ήταν τέλεια!!!

    Από σωματικό βάρος "τσιμπήσαμε" 800γρμ οπότε πατήσαμε ελαφρρώς τα 104 αλλά δεν με χάλασε ιδιαίτερα αφού ελέγχεται εύκολα.

    Διατροφικά τώρα "τσιμπάω" λίγη πρωτείνη παραπάνω. Το πρωί έβαλα ένα ασπράδι παραπάνω και στο δεκατιανό το κοτόπουλο από τα 100γρμ πήγε στα 120γρμ.
    Στο βραδυνό το ψάρι από 100γρμ πήγε στα 150γρμ.
    Επίσης ξεκίνησα την whey (allmax) μετά την προπόνηση. Από γεύση ό,τι περίμενα... ούτε καλή ούτε κακή. Καμμία σχέση με την αγαπημένη μου tempro.
    Επίσης της ημέρες προπόνησης το βράδυ πριν κοιμηθώ παίρνω 23 ml μαγνήσιο.
    Το "κακό" είναι ότι έχω βολευτεί με την "ευκολία" του σταφυλιού και κάνω τον δύσκολο στα μήλα, αλλά από εβδομάδα θα "αναθερμάνω" την σχέση μας

    Από εβδομάδα θα βάλω και 50γρμ ρύζι ή μακαρόνια στο βραδυνό (μέσα στην σαλάτα δηλαδή) που είναι το τελευταό γεύμα της ημέρας, μία με μιάμιση ώρα μετά την προπόνηση.

    Σε επόμενο post θα βάλω την διατροφή μου όπως έχει διαμορφωθεί τώρα.

    ΥΓ.
    Ευχάριστο γεγονός είναι η γριά η οποία έχει αρχίσει να τουμπανεύει-δυναμώνει και είναι πραγματικά το καλύτερο κίνητρο για εμένα.
    Πραγματικά μου κάνει μεγάλη εντύπωση τί προσήλωση και πείσμα δέιχνουν τα θηλυκά θηριάκια στα καθίσματα, όταν υπάρχει κάποιος να τους δείξει-πιέσει σωστά.
    Την Τετάρτη έκανε 12 βυθίσεις μόνη της χωρίς βοήθεια με ηχητικό υπόβαθρο "αργά... πιο κάτω... αργά είπαμε... μην σηκώνεις κεφάλι... αργάαααααααα" και κάτι κοριτσάκια δίπλα την κοίταζαν λες και ήταν εξωγήινος
    Το κακό της είναι ότι ποτέ δεν θυμάται τα "κιλά της", οπότε κάθε φορά έχουμε "τί να βάλω;" την στιγμή που έχω βγει από το σετ, τα φρύδια έχουν πέσει αρκετά και το μόνο που θέλω είναι τον Κασιδιάρη

    Αυτά... ελπίζω να μην σας ζάλισα

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  19. #79
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Μπαρμπα Γιαννη πραγματικα χαιρομαι ρε συ !!!!!!
    Μεσα απο τα αποφθεγματα σου βγαινει ισως για πρωτη φορα που σε διαβαζω στοχος - προσηλωση - πεισμα !!!!
    Τους στοχους που εχεις βαλει δεν ξερω αν θα τους πετυχεις , παντως αν το πας ετσι μονο σε καλο θα σου βγει και η ανοιξη θα σε βρει "διαφορετικο"
    Με τετοιο συζηγακι διπλα σου... ντροπη ρε Κ@%$#%#λη τοσο καιρο
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  20. #80
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Μπαρμπα Γιαννη πραγματικα χαιρομαι ρε συ !!!!!!
    Μεσα απο τα αποφθεγματα σου βγαινει ισως για πρωτη φορα που σε διαβαζω στοχος - προσηλωση - πεισμα !!!!
    Τους στοχους που εχεις βαλει δεν ξερω αν θα τους πετυχεις , παντως αν το πας ετσι μονο σε καλο θα σου βγει και η ανοιξη θα σε βρει "διαφορετικο"
    Με τετοιο συζηγακι διπλα σου... ντροπη ρε Κ@%$#%#λη τοσο καιρο
    Θάνο μου πραγματικά δεν ξέρω τί θέλω να κάνω
    Και ο όγκος μου αρέσει και η δύναμη μου αρέσει και η γράμμωση (εντάξει, όχι ότι τρελαίνομαι ιδιαίτερα)

    Λίγο παραπάνω "μυαλό" θέλω να αποφεύγω τις "κακοτοπιές"

    Ααααα και πού 'σαι... μου χρωστάς υπόγα

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  21. #81
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Quote Originally Posted by shadowmaker View Post
    Θάνο μου πραγματικά δεν ξέρω τί θέλω να κάνω
    Και ο όγκος μου αρέσει και η δύναμη μου αρέσει και η γράμμωση (εντάξει, όχι ότι τρελαίνομαι ιδιαίτερα)

    Λίγο παραπάνω "μυαλό" θέλω να αποφεύγω τις "κακοτοπιές"

    Ααααα και πού 'σαι... μου χρωστάς υπόγα
    τα ρεπόρτ σου γειτόνι είναι όλα τα εβρά
    ζγα ζγα..εξάλλου θέλεις λίγο πολύ ότι όλοι μας..δύναμη-όγκο-γράμμωση (ναι ρε..και γράμμωση θέλεις )

    Θάνο ρίξε 2 πόντους βιομηχανικό δάπεδο στην υπόγα..έρχεται ο Σκιας

    υγ. Γιατί δεν διαλέγεις ΜΙΑ άσκηση κάθε εβδομάδα να ανεβάζεις? λέω εγώ μία ιδέα..εξάλλου τις βασικές κάνεις πρακτικά
    May the force be with you!

    https://www.youtube.com/channel/UC2048RHf8N0c1dSgdorMDlw

  22. #82
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by shadowmaker View Post
    Θάνο μου πραγματικά δεν ξέρω τί θέλω να κάνω
    Εδω θα σου μιλησω συγκεκριμενα και απλα !!!!
    Εισαι ιδιος ο Αδερφος μου ...εχετε το πλεονεκτημα σε αυτη τη χρονικη στγμη της προσπαθειας σας να μην χρειαζεσται μυικα κιλα !!!!!!!
    Ασε τα..."ΤΙ ΘΕΛΩ" και κανε αυτο που πρεπει !!!!!....απλα να γυμναζεσαι με σκοπο την μυικη τονωση και να χασεις περιττα κιλα για να γραμμωσεις - και να "βαλεις" ογκο !!!! ναι ναι ... η οπτικη απατη που προσφερει το αθλημα ξεγελα ακομα και εμπειρα ματια
    "Στριμωξε" λιγο το στομαχι σου , και ολα θα ερθουν ....

    @Pipinakooooo.....exω και γαρμπιλι σε τετοιες χαρντ κορ καταστασεις
    Ερε Μανουλαμ φωτια η επομενη Υπογεια....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  23. #83
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Quote Originally Posted by iceburner View Post
    τα ρεπόρτ σου γειτόνι είναι όλα τα εβρά
    ζγα ζγα..εξάλλου θέλεις λίγο πολύ ότι όλοι μας..δύναμη-όγκο-γράμμωση (ναι ρε..και γράμμωση θέλεις )

    Θάνο ρίξε 2 πόντους βιομηχανικό δάπεδο στην υπόγα..έρχεται ο Σκιας

    υγ. Γιατί δεν διαλέγεις ΜΙΑ άσκηση κάθε εβδομάδα να ανεβάζεις? λέω εγώ μία ιδέα..εξάλλου τις βασικές κάνεις πρακτικά
    Σιγά ρε παιδάκι μου ... Δεν είμαι και hulk

    Αυτό θα κάνω. Πιο "λογικά" ανεβάσματα κάθε Τετάρτη (οπότε σε κάθε άσκηση, κάθε δύο εβδομάδες) ώστε και να προλαβαίνω να συνηθίζω τα κιλά αλλά και να "φυλάω" την μέση μου αφού σε κάθε προπόνηση συμμετέχει αρκετά.


    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Εδω θα σου μιλησω συγκεκριμενα και απλα !!!!
    Εισαι ιδιος ο Αδερφος μου ...εχετε το πλεονεκτημα σε αυτη τη χρονικη στγμη της προσπαθειας σας να μην χρειαζεσται μυικα κιλα !!!!!!!
    Ασε τα..."ΤΙ ΘΕΛΩ" και κανε αυτο που πρεπει !!!!!....απλα να γυμναζεσαι με σκοπο την μυικη τονωση και να χασεις περιττα κιλα για να γραμμωσεις - και να "βαλεις" ογκο !!!! ναι ναι ... η οπτικη απατη που προσφερει το αθλημα ξεγελα ακομα και εμπειρα ματια
    "Στριμωξε" λιγο το στομαχι σου , και ολα θα ερθουν ....

    @Pipinakooooo.....exω και γαρμπιλι σε τετοιες χαρντ κορ καταστασεις
    Ερε Μανουλαμ φωτια η επομενη Υπογεια....
    Όντως... δεν χρειάζομαι κιλά... σχήμα χρειάζομαι
    Πάντως πιστεύω ότι είμαι σε καλό δρόμο ύστερα από την βοήθεια (άμεση και έμμεση) από εδώ μέσα.
    Η διατροφή κάνει την διαφορά Αργά αλλά σταθερά.

    Για την επόμενη υπόγα... ή θα με λατρέψεις ή θα μου κόψεις την καλημέρα

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  24. #84

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    Quote Originally Posted by shadowmaker View Post
    Το κακό της είναι ότι ποτέ δεν θυμάται τα "κιλά της", οπότε κάθε φορά έχουμε "τί να βάλω;" την στιγμή που έχω βγει από το σετ
    α νταξει δεν το εχω μονο εγω αυτο με τη πεταλουδα , οτι δεν θυμαται τα κιλα και τι και πως , πρεπει να το χουν ολες απο φυση τους τελικα , τζαμπα νευριαζα

  25. #85
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Σύντομη ενημέρωση...

    Οι τελευταίες 2-3 εβδομάδες δεν πήγανε καλά.

    Το όλο θέμα ξεκίνησε με ένα τσίμπημα στην μέση (που έγραψα τις προάλες) το οποίο με υποχρέωσε να "κόψω ρυθμό" αρκετά.
    Αφού μετά από μία εβδομάδα χαλαρού προγράμματος ήρθα στα ίσια μου, μάλλον η γριά με κόλλησε κάποια ίωση που με ταλαιπωρεί τις τελευταίες 10-15 ημέρες.
    Βήχας τρελός, το κεφάλι ελαφρώς ζαβλακομένο και τελείως κομμένη η όρεξη. Με το ζόρι 2-3 γεύματα την ημέρα.
    Την Δευτέρα που πέρασε είχα σκουώτ και ενώ αρχικά είχα πει να μην κάνω, όταν πήγα γυμναστήριο λέω δεν γ@@@@ται, θα κάνω με λίγα όσα βγάλω...
    Οπότε μένω στα 60 κιλά και όταν άρχισα να κουράζομαι (κάπου στις 25-26 επαναλήψεις) σταμάτησα από τον βήχα

    Πρέπει να έκανα και 10' μέχρι να ηρεμήσω. Δράμα.

    Το όνο καλό αυτή την εβδομάδα ότι ξεκίνησα βυθίσεις με 10κιλο αλτήρα που πραγματικά δεν το περίμενα, πιο πολύ από πείσμα βγήκαν αφού λόγω έλλειψης φαγητού αλλά και διάθεσης δεν τραβάει με την καμμία.

    Σωματικό βάρος το προηγούμενο Σάββατο ... 102 (από τον Φεβ/2012 είχα να δω τέτοιο νούμερο) (ψιλολογικό αφού δεν μπορώ να φάω)

    Τριήμερο το πλάνο έχει τσάγια, χαμομήλια, μέλια, bisolvon και προσπάθεια λιγότρου καπνίσματος μπας και ξεφορτωθώ τουλάχιστον τον βήχα.

    Αυτά τα ολίγα και πάμε για καλύτερα.

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  26. #86
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    χα....γατακι....αυτες τι κομαρες τις ιωσεις και τα αυτα...τα ενιωθα και γω...κανω εδω και 2 μερες ενα set up που μου ειπε ο Αντωναρος...και πραγματικα νιωθω αλλος ανθρωπος...βιταμινη c 2500mg την μερα σκορπισμενη σε δοσεις των 500 μετα απο τα φαγητα μου + βιταμινη Β (1 καψουλα την μερα)...πραγματικα ειδα πολυ διαφορα στην διαθεση μου παρα το γεγονος οτι ο υπνος μου παραμενει τραγικα ελαχιστος...περασα και γω μια ιωση πριν 3 εβδομαδες με αντιβιωση και ισως ηταν και καταλοιπα απο την αρρρωστια...!δοκιμασε το μαν ετσι για μια εβδομαδα να δεις πως παει...102 κιλα φετονι...δεν νομιζω να σε κρατησει το τσαι!!!!!

    αρχοντα μου!!!!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  27. #87
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    χα....γατακι....αυτες τι κομαρες τις ιωσεις και τα αυτα...τα ενιωθα και γω...κανω εδω και 2 μερες ενα set up που μου ειπε ο Αντωναρος...και πραγματικα νιωθω αλλος ανθρωπος...βιταμινη c 2500mg την μερα σκορπισμενη σε δοσεις των 500 μετα απο τα φαγητα μου + βιταμινη Β (1 καψουλα την μερα)...πραγματικα ειδα πολυ διαφορα στην διαθεση μου παρα το γεγονος οτι ο υπνος μου παραμενει τραγικα ελαχιστος...περασα και γω μια ιωση πριν 3 εβδομαδες με αντιβιωση και ισως ηταν και καταλοιπα απο την αρρρωστια...!δοκιμασε το μαν ετσι για μια εβδομαδα να δεις πως παει...102 κιλα φετονι...δεν νομιζω να σε κρατησει το τσαι!!!!!

    αρχοντα μου!!!!!!!
    Λεωνίδα μου αν ήταν έτσι τα φετόνια, θα είχαν βγάλει εκτός νόμου τα γυμναστήρια
    Η αλήθεια είναι ότι την προηγούμενη εβδομάδα λόγω δουλειάς από Πέμπτη πρωί το πήγα σερί άυπνος μέχρι Παρασκευή απόγευμα (~32-34 ώρες) κάτι που με "ταλαιπώρησε" αρκετά.
    Δεν έχω τις αντοχές που είχα μικρότερος.

    Οπότε αυτό το τριήμερο θα διώξω το άγχος και θα κοιτάξω να ξεκουραστώ και να βιταμινωθώ καλά.
    Διάβαζα αυτά που σου έγραψε ο Αντώνης και σκεφτόμουν μήπως πάρω κανένα κουτάκι Neurobion.

    Τεςπα θα δείξει.


    Να 'σαι καλά Λύκε μας

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  28. #88
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    ε σε καταλαβαινω ρε μαν....κατι φετονια σαν εμας πρεπει να τους εχουνε ιδιωτικα γυμναστηρια να κανουν προπονηση ανενοχλητοι μεσα σε κλουβι και να τους βλεπουν 7 ταξεις ζουμπα!!!

    ασχημο πραμα η ελλειψη υπνου...σε κανει κουρελι φιλε...παντως δουλευει πολυ αυτο που ειπε ο Αντωνης...ποτε μου δεν πηρα τοση δοση C ουτε και B αλλα ημουν σε τραγικη κατασταση...μετα απο καθε προπονηση ενιωθα σαν να με βαρεσε ιωση παλι...εδω και 2 μερες...νιωθω μια χαρα...και ειδικα σημερα μετα την χθεσινη προπο...ειμαι με πολυ καλη διαθεση....

    ευκαιρια τωρα στο 3μερο να το δοκιμασεις και να ξεκουραστεις...νομιζω θα σε αναστησει!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  29. #89
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Μπαρμπα Γιαννηηηη....να φορας εκεινα τα ολοσωμα σωβρακα ρε που βλεπαμε στα γουεστερν , και να λες στη γρια να σε σκεπαζει τα βραδια !!!! χαχαχαχαχαχα

    Περαστικα σου βρε Θηριο
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  30. #90
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Σκιά περαστηκά!!!! Μια βρωμοίωση είναι θα περάσεις! Αχ γεροντάματα
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!


 
Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Shadowmaker - Στο Τσακ Μπαμ - Photos!
    By shadowmaker in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 70
    Last Post: 08-01-13, 11:09
  2. Shadowmaker και Shadowmakerάκι :-)
    By shadowmaker in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 46
    Last Post: 11-05-12, 17:51
  3. Αρχίζω ένα Blog
    By nick_anth in forum Νέα Bodybuilding Aπό Ελλάδα
    Replies: 9
    Last Post: 26-01-10, 20:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •