Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 40 of 40
  1. #31

    Default

    που εισαι καρδουλα μου????????????????

  2. #32
    New Member
    Join Date
    22-10-12
    Location
    athens
    Posts
    23

    Default

    natassaki, καλωσήρθες!

    Για τις απορίες σου δεν είναι μόνο η Καρδούλα (που προφανώς θα έχει 100 πράγματα να κάνει και βοηθά τόσους ανθρώπους), είναι και το διάβασμα! :) και όχι απλά "είναι και", κανονικά πρέπει να είναι το πρώτο στη λίστα σου..
    Στο Forum μπορείς να βρεις πολλά άρθρα που θα σου λύσουν τις απορίες σου και θα σε βοηθήσουν σε πολλά θέματα.. το να μένεις μια βδομάδα πίσω επειδή περιμένεις από έναν άνθρωπο (οποιονδήποτε) να σου απαντήσει, δεν είναι και ό,τι καλύτερο..

    Όσον αφορά το splt , υπάρχουν κάποιοι που θεωρούν καλύτερο το διαχωρισμό πάνω μέρους κάτω μέρους, κάποιοι άλλοι τις ασκήσεις που τραβάς ή σπρώχνεις, εξαρτάται τι σε βολεύει εσένα καλύτερα.. εγώ προσωπικά κάνω το πρώτο.
    Την αερόβια θα πρότεινα να την κάνεις σε ξεχωριστή μέρα-ες, γιατί στην περίπτωση που την κάνεις μαζί με πόδια πχ θα εξαντληθείς πάρα πολύ.

  3. #33
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Έλενα, ευχαριστώ για το εύστοχο ποστ!

    Η αλήθεια είναι Νατασάκι μου ότι προσπαθώ όσο μπορώ να απαντάω -ειδικά- σε όσες κοπέλες έρχονται και έχουν πελαγώσει στο θέμα της διατροφής και της άσκησης. Το πέρασα, το βίωσα στο πετσί μου, ξέρω πως είναι.. Όμως κάποιο τόπικ θα μου ξεφύγει, ανθρώπινο είναι :)

    Από την άλλη όμως, εσύ αυτό το διάστημα.. τι έκανες; Έψαξες; Ξεκοκάλησες τα άρθρα και κυριως υπολόγισες πόσες θερμίδες αντιστοιχούν σύμφωνα με τα στατιστικά σου ; (υπάρχει άρθρο με όλους τους υπολογισμούς και πληροφορίες). Είδες πόσες θερμίδες παίρνεις με αυτά που τρως;

    Στο πλάνο σου, είδα αόριστα γεύματα. Αν θες να κάνεις μια σωστή αρχή, ξεκίνα άμεσα να μετράς. Είτε μέσω κάποιο σάιτ όπως το myfitnesspall.com είτε όπως κάνω εγώ "χειροκίνητα" ψάχνοντας με το calorieking.com

    Στο θέμα της προπόνησης: Μπορείς να κάνεις έναν διαχωρισμό 3 ημερών (αφού τόσες μπορείς να αφιερώσεις στο γυμναστήριο). Το πως μπορεις να το χωρίσεις σου έδωσε ιδέες η Ελενα. Υπάρχουν και άρθρα με πρότυπα προπονήσεων, υπάρχουν ημερολόγια κοριτσιών που μπορείς να "κλέψεις" ιδέες.

    Η γνωση θα σε βοηθήσει περισσότερο από το να σου πω εγώ απλώς κάνε αυτό και το άλλο. :)

    Kατέληξε σε ενα τελικό διατροφικο πλάνο, αφού πρωτα εχεις κάνει τους υπολογισμούς σου. Κάνε το ίδιο και για την προπόνηση. Και μετά γράψτο μας να σου κάνουμε τις απαραίτητες διορθωσεις

  4. #34

    Default

    ε!καλα μη μου τα χωνετε..... απλα δεν εχω τον τρελο χρονο να διαβασω με 2 πιτσιρικια στα ποδια μου
    να τρεχουν κτλ.τι να καταλαβεις και τι να βρεις!!!!
    μπαινω διαβαζω μαμα αυτο μαμα εκεινο.......
    θα προσπαθησω τι να πω......(η διατροφη δεν ειναι καλη?εχω βαλει γρ.οσο για τις θερμιδες δεν βρηκα κατι στα ελλ.
    τα αγγλ.δεν ειναι στα καλυτερα τους)
    ευχαριστω συγνωμη αν σας επρηξα

  5. #35

    Default

    γεια σας παιδια!εχω ευχαριστα νεα απο τοτε που αυξησα την ωρα στην αεροβια εχω δει διαφορα με τη διατροφη
    συνεχιζω αυτη παραπανω με τις θερμιδες δε ξερω αν το κανω σωστα δεν ξεπερνω τις 1200
    ευχομαι να φυγει το σωσιβιακη και να φανουν οι κοιλιακοι (αν και οχι γραμμωμενοι θα ειναι οκ)
    ΦΙΛΙΑΑΑΑΑ

  6. #36
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by natassaki View Post
    με τη διατροφη
    συνεχιζω αυτη παραπανω με τις θερμιδες δε ξερω αν το κανω σωστα δεν ξεπερνω τις 1200
    ευχομαι να φυγει το σωσιβιακη και να φανουν οι κοιλιακοι (αν και οχι γραμμωμενοι θα ειναι οκ)
    ΦΙΛΙΑΑΑΑΑ
    Kαλησπέρα Νατάσα! Αύξησε επειγόντως τις θερμίδες σου, είναι τραγικά λίγες. 1500 είναι το minimum που πρέπει να καταναλώνει μια γυναίκα που γυμνάζεται έστω και ελαφρά. Θα γυρίσει μπούμερανγκ, δεν μπορείς αιωνίως να τρως τόσο λίγο!

  7. #37

    Default

    εμενα παλι μου φαινεται πολυ δεν πειναω και σχεδον ανα 3-4 ωρες τρωω
    μπορει να μη το υπολογιζω σωστα
    ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ τι κοιλιτσα ομορφη ειναι αυτη

  8. #38
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-13
    Posts
    163

    Default

    τα ιδια κι εδω! αν τρωγαμε μονο οταν πεινουσαμε.....
    η πεινα ειναι και ψυχολογικη, ισως περισσοτερο ψυχολογικη :)
    καθε 3 ωρες με το ζορι και προσεκτικο σχεδιασμο στις θερμιδες σου, ακου την Ειρηνη, ξερει :)

  9. #39
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by natassaki View Post
    εμενα παλι μου φαινεται πολυ δεν πειναω και σχεδον ανα 3-4 ωρες τρωω
    μπορει να μη το υπολογιζω σωστα
    ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ τι κοιλιτσα ομορφη ειναι αυτη
    Αν όντως τρως 1200 θερμίδες, σου φαίνεται δεν σου φαίνεται, είναι πολύ λίγες και θα έχεις θέμα αργότερα. Κάτσε υπολόγισε πάλι και ανέβασε οπωσδήποτε αν δεν θες μετά να βάζεις βάρος μονο κοιτώντας φαγητό. Μην έρθεις να πεις μετά, παιδιά γιατί δεν χάνω άλλο βάρος ή γιατί παχαίνω με το που φάω λίγο περισσότερο;!

    Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, να σαι καλά. Όλα γινονται με σκληρή δουλειά και επιμονή.

  10. #40

    Default

    οκ!να το κανουμε παρεα?
    πρωι 40γρ κουακερ με γαλα 1,5%+καφεδακι με ζαχαρινη(1)
    σνακ τοστ μαυρο ψωμι με γαλοπουλα 2%ντοματα
    μεσημερι 100γρ κοτοπουλο η' ψαρι η'μοσχαρι+60γρ ρυζι καστανο+πρασινη σαλατα
    σνακ γιαουρτι 0%150γρ+μηλο πρασινο
    βραδυ 100γρ οπως μεσημερι+σαλατα
    εσεις ποσο το βγαζετε?και τι αλλο να κανω?


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Επίμονο Κοιλιακό Λίπος!!
    By ripaki in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 7
    Last Post: 21-03-14, 00:50
  2. Απορία για κοιλιακό λίπος
    By -Thomas1999- in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 12
    Last Post: 02-06-13, 13:54
  3. Σωσίβιο Και Κοιλιακό Λίπος!!
    By foivos7 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 20-04-13, 13:47
  4. Ασκήσεις Και Κοιλιακό Λίπος - Τί Προτείνετε;
    By mdkgr in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 5
    Last Post: 28-08-12, 01:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •