Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Member
    Join Date
    01-05-08
    Location
    hania, Greece.
    Posts
    9

    Default Χρήση συμπληρωματων πριν απο πρωινη προπονηση?

    Παιδια οπως λεει και ο τιτλος μπορω και γυμναζομαι το πρωι λογο δουλειας. Εχω μπερδευτει το πως να χρησημοποιησω σωστα τα συμπληρωματα μου για το μεγιστο δυνατο αποτελεσμα της μυικης υπερτροφιας χωρις ομως την αυξηση του σωματικου μου λοιπους καθως επισης τις επιδρασεις μεταξυ καποιων απο αυτων.

    Να σας πω οτι δεν παω για γραμμωση απλα επειδη ειμαι 1.72 και 83 κιλα με 17% λοιπος δεν θελω να φορτωσω παραπανω λοιπος γιατι κουραζονται τα γονατα μου, οποτε προσπαθω να βαλω ποιοτικα μυικα κιλα με οσο το δυνατο λιγοτερο λοιπος γινεται ακομη και να χασω εαν ειναι εφικτο (τρεξιμο και υποθερμιδικη διατροφη) τις μερες που δεν κανω βαρη.

    Μετα το πρωινο ξυπνημα εχω μια ωρα στην διαθεση μου πριν επισκεφτω το γυμναστηριο.

    παρακατω θα σας παραθεσω ποια σκευασματα εχω στην διαθεση μου και πως τα χρησημοποιω μεχρι τωρα, θα ηθελα παρακαλω να εκφερετε την γνωμη σας εαν πραττω σωστα και αν οχι τι πρεπει να διορθωσω. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

    Ξυπνημα στις 9 00.

    9 05. Καταναλωση whey (ΟΝ) πρωτεινης (τοσα γραμμαρια ωστε να παιρνω 30γρ πρωτεινη συνολικα).

    9 10 εως 9 40. Καταναλωση ενος φλυτζανιου καφε παρεα στον υπολογιστη για τα κουτσομπολια της ημερας στο facebook μεχρι να ξυπνησω :P

    9 40 εως 9 55. Βασικες αναγκες στην τουαλετα :P .

    9 55 εως 10 00. 1 scoop πρηεξασκητικο GO και 3γρ κρεατινη monohydrate (βαζω 3 αντι για 5 γιατι εχει μεσα και το GO κανω σωστα?) .

    10 10. εκκινηση προπονησης.

    Μερικες επισημανσεις. Δεν καταναλωνω καθολου υδατανθρακες πριν την προπονηση για την μεγιστη δυνατη καυση του λοιπους. Πραττω σωστα? Να επισημανω οτι δεν νιωθω κοπωση η αδυναμια λογο ελλειψης υδατανθρακων διοτι εξασκουμε ετσι καιρο και εχω συνηθησει.

    Για να αυξησω την καυση του λοιπους θα πρεπει να σταματησω την ληψη της πρωτεινης η αυτο δεν επηρεαζει την καυση και θα ηταν λαθος?

    Το GO γραφει στην ετικετα να μην καταναλωνεται πρωτεινη μια ωρα αφοτου καταναλωθηκε. Το οτι εγω την παιρνω μια ωρα ποιο πριν επηρεαζει σε κατι?
    i didn't come to play,i came to win.

  2. #2
    Advanced Bodybuilder strafou's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια,κρητη,αποκορωνας
    Posts
    837

    Default

    Ελα ρε τι έγινε ξεκίνησες βάρη νόμιζα ότι τα είχες παρατήσει εφόσον ασχολιόσουνα ένα καιρό.Λοιπόν πριν κάτι χρονια ήσουνα ο προπονητής μου και μπορώ να πω ότι με δασκάλεψες πολύ καλά άσχετα που εγώ δεν το ακολούθησα και ασχολήθηκα με τα βάρη,τώρα ήρθε η ώρα να δασκαλέψω εγώ εσένα σε αυτό που ξεκίνησες με την λιγοστή εμπειρία που έχω αποκομίσει τα χρονια που γυμνάζομαι.Όλο αυτό που κανεις το πρωί είναι λάθος το σώμα σου κατά την διάρκεια του ύπνου βρίσκετε σε καταβολικο στάδιο,και οπωσδήποτε με το που ξυπνήσεις χρειάζεται στερεο φαγητό, δηλαδή ο συνδυασμός πρωτεΐνης με υδατάνθρακες για να μπορέσεις να έχεις μυϊκή υπερτροφία.Οποτε με το που ξυπνήσεις φτιαχνεις ένα στερεο γεύμα που αυτό μπορεί να είναι αυγά με βρώμη και γαλα, η κοτόπουλο με ρύζι η ακόμα και μοσχάρι με ρύζι, φρόντισε αυτό που θα φτιάξεις να σε χορταίνει σε ποσότητα.Μετά πίνεις το καφεδάκι σου και 30 λεπτά πριν πίνεις το GO για να μπεις για προπονηση, μόλις τελειώσεις πίνεις κανονικά την whey σου και τρώγε και καμια μπανάνα για υδατάνθρακα.Αυτά για αρχή ελπίζω να καταλβες ποιος είμαι,για ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαι και τα παιδιά από το forum για να σε βοηθήσουμε καλή συνεχεια!
    Οτι φτιαζει γρηγορα χαλαει και γρηγορα.....!!!

  3. #3
    New Member
    Join Date
    01-05-08
    Location
    hania, Greece.
    Posts
    9

    Default

    Quote Originally Posted by strafou View Post
    Ελα ρε τι έγινε ξεκίνησες βάρη νόμιζα ότι τα είχες παρατήσει εφόσον ασχολιόσουνα ένα καιρό.Λοιπόν πριν κάτι χρονια ήσουνα ο προπονητής μου και μπορώ να πω ότι με δασκάλεψες πολύ καλά άσχετα που εγώ δεν το ακολούθησα και ασχολήθηκα με τα βάρη,τώρα ήρθε η ώρα να δασκαλέψω εγώ εσένα σε αυτό που ξεκίνησες με την λιγοστή εμπειρία που έχω αποκομίσει τα χρονια που γυμνάζομαι.Όλο αυτό που κανεις το πρωί είναι λάθος το σώμα σου κατά την διάρκεια του ύπνου βρίσκετε σε καταβολικο στάδιο,και οπωσδήποτε με το που ξυπνήσεις χρειάζεται στερεο φαγητό, δηλαδή ο συνδυασμός πρωτεΐνης με υδατάνθρακες για να μπορέσεις να έχεις μυϊκή υπερτροφία.Οποτε με το που ξυπνήσεις φτιαχνεις ένα στερεο γεύμα που αυτό μπορεί να είναι αυγά με βρώμη και γαλα, η κοτόπουλο με ρύζι η ακόμα και μοσχάρι με ρύζι, φρόντισε αυτό που θα φτιάξεις να σε χορταίνει σε ποσότητα.Μετά πίνεις το καφεδάκι σου και 30 λεπτά πριν πίνεις το GO για να μπεις για προπονηση, μόλις τελειώσεις πίνεις κανονικά την whey σου και τρώγε και καμια μπανάνα για υδατάνθρακα.Αυτά για αρχή ελπίζω να καταλβες ποιος είμαι,για ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαι και τα παιδιά από το forum για να σε βοηθήσουμε καλή συνεχεια!
    Ευχαριστω strafou για τις συμβουλες,θα προσπαθησω να αλλαξω ροτα και να κανω ενα στερεο γευμα πριν την πρωινη προπονηση για να βοηθησω τον οργανισμο μου.

    Εσπασα το κεφαλι να θυμηθω ποιος εισαι απο την ομαδα αλλα δεν τα καταφερα.. :P Δεν θυμαμαι να ειχα παιχτη σε τετοια κατασταση (οπως την foto σου στο avatar) ..
    Στειλε μου σε pm λεπτομερειες.. :P
    i didn't come to play,i came to win.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γεύμα πριν την πρωινή προπόνηση!
    By ironbill93 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 12-02-12, 16:54
  2. Πρωινό πριν την πρωινή προπόνηση
    By magman in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-09, 23:44
  3. χρηση συμπληρωματων διατροφης
    By savvas_cafe in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 21-01-06, 16:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •