Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 22 of 22
  1. #1

    Unhappy Συμπληρώματα & Αύξηση Βάρους

    ειμαι 18 ετων 176 υψος και μολις 55 κιλα θελω να μου απαντησετε αν πρεπει να παρω συμπληρωμα διατροφης προτεινη-κρεατινη διοτι με τον μεταβολισμο που εχω δεν γινεται δουλεια..
    εσεις που πιθανον να έχετε μια εμπειρια σε αυτα.. να μου πειτε πως να αρχισω τι να παρω και για ποσο καιρο να το παρω
    ευχαριστω!
    Last edited by marinoscirocco; 02-10-13 at 14:08. Reason: προβλημα βαρους

  2. #2
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-13
    Posts
    163

    Default

    τι αθλητικη δραστηριοτητα εχεις? απο οικονομικα πως τα πας?

  3. #3
    New Member atlas90's Avatar
    Join Date
    30-09-13
    Location
    ηράκλειο
    Posts
    16

    Default

    πρωτα πες μας τους στοχους σου,τη προπονηση σου,και τη διατροφη σου,για να παρεις σωστη απαντηση γι αυτο που ζητας...!!

  4. #4

    Default

    ο στοχος μου ειναι να φτασω στα 60 κιλα .. δν κανω καμια προπονηση- διατροφη-τρόω πολυ

  5. #5

    Default

    καμια αθλητικη δραστηριοτητα - στα οικονομικα , μετρια

  6. #6
    New Member atlas90's Avatar
    Join Date
    30-09-13
    Location
    ηράκλειο
    Posts
    16

    Default

    εισαι διατεθημενος να αρησεις προπονηση με βαρη?το τρωω πολυ ειναι σχετικο!προφανως δεν τρως αρκετα για να μην μπορεις να βαλεις βαρος!περιγραψε μας την διατροφη σου αν μπορεις...

  7. #7
    New Member atlas90's Avatar
    Join Date
    30-09-13
    Location
    ηράκλειο
    Posts
    16

    Default

    οσο για συμπληρωματα δεν χρειαζετε,αφου δεν κανεις καποια δραστηριοτητα,και η διατροφη σου δεν ειναι φτιαγμενη για καποιο στοχο!

  8. #8
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Όταν τελειοποιήσεις της διατροφή σου και τη γυμναστική σου μπορείς να πάρεις.
    Μιχάλης

  9. #9

    Default

    εχω αρησει βαρη πιο παλια και ν ειμαι.. κι ομως τροω αλλα δν παιρνω ουτε γραμμαριο.. κληρονομικο--
    η διατροφη μ ακολουθειται ως εξης:
    πρωινο- σπιτικο ψωμι με μαρμελαδα κ γαλα
    ενα σνακ περιπου στις 11-12, 2 τοστακια μεσημεριανο στις 3-4
    αλλο ενα σνακ κατα τις 6,7 φρουτα, μπισκοτα,κανα τοστ
    και το βραδυνο το οποιο ειναι ιδιο οσο του μεσημεριανου δλδ σε θερμιδες

  10. #10

    Default

    ειμαι ομως διατεθημενος να κανω καποια δραστηριοτητα ωστε να φτιαξω μια διατροφη ή να παρω καποιο συμπληρωμα ωστε να εχω καποιο στοχο ,κ ας μην ειναι στην διατροφη..

  11. #11
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Μα φιλε μου,αυτο δεν ειναι πολυ που τρως,κ εγω ετσι νομιζα πριν 1 χρονο που ετρωγα περιπου οπως εσυ αλλα ημουν 500 θερμιδες κατω απο συντηρησης....
    Αν δεν κατσεις να διαβασεις φορουμ και να βρεις θερμιδες συντηρησης δουλεια δε θα κανεις,ή μαλλον θα κανεις αλλα το αποτελεσμα δε θα σ' αρεσει(εκ πειρας μιλαω :D)
    Συμπληρωματα δε χρειαζεται,φτιαξε τη διατροφη κ κρατα τα λεφτα για συμπληρωματα να παρεις κρεας για να βαλεις κ πανω σ κρεας :D

  12. #12
    New Member atlas90's Avatar
    Join Date
    30-09-13
    Location
    ηράκλειο
    Posts
    16

    Default

    πρεπει να κρατησεις τα συχνα γευματα μες την ημερα σου,ομως πρεπει να καταναλωνεις πιο 'αληθινες τροφες' για τους μυς και σε μεγαλυτερες ποσοτητες,σε συνδιασμο παντα με βαρη...

  13. #13
    New Member Nitro's Avatar
    Join Date
    14-07-13
    Posts
    82

    Default

    Φίλε μου εχω παρει 2 ξαδερφια μου στην ηλικια σου ειναι και ηταν αρκετα λεπτοι.. και γραφτηκανε γυμναστηριο μαζι μου.. εχουνε παρει 6 κιλα σε 2 μηνες και οι 2... λοιπον αυτο που 8α κανεις ειναι να παρεις προγραμμα γυμναστικης για ογκο να κανεις σκληρες προπονησεις και να τρως οτι βρισκεις μπορστα σου ειδικα μετα την προπονηση... προσπαθησε να τρως την ημερα 5-6 φορες... οποτε σκληρες προπονησεις με βαρια κιλα και πολυ φαγητο!!! Δεν χρειαζετε να παρεις συμπληρωματα!! μπορεις και με καθαρη τροφη απλα πρεπει να πιεσεις τον εαυτο σου! καντο και θα με θυμηθεις..
    Last edited by Nitro; 02-10-13 at 17:31.

  14. #14
    Junior Bodybuilder DeeNpee's Avatar
    Join Date
    18-08-13
    Posts
    165

    Default

    http://www.bodybuilders.gr/forum/forumdisplay.php?f=16

    σε αυτη τη σελιδα θα βρεις διαφορα αρθρα που εχουν να κανουν με τη διατροφη. εφοσον εισαι διατεθειμενος να φτιαξεις μια διατροφη, διαβασε τα αρθρα αυτα και ο,τι απορια εχεις, εδω ειμαστε. το οτι δεν παιρνεις κιλα δεν ειναι κληρονομικο, απλα η διατροφη που ποσταρες πιο πανω ειναι χαλια, ειτε θες να χασεις, ειτε θες να παρεις. ασε τα ψωμια τα μπισκοτα κτλ ωστε να βαλεις καποια ποιοτικα κιλα.
    η ποσοτητα πρωτεινης επισης, ειναι ανεπαρκεστατη. ξεχασετη αυτη τη διατροφη, διαβασε τα stickies στη σελιδα που σου εβαλα πιο πανω και αν εχεις καποια απορια, ρωτα. επισης μπορεις να δεις διατροφες αλλων μελων, ωστε να παρεις μια ιδεα για το πως πρεπει να τη διαμορφωσεις...

  15. #15

    Default

    ναι ομως ξερω οτι αμα παω γυμναστηριο και γυμναστω θα χασω 1,2 κιλα οπως ειχα κανει και προπερσυ πιθανον να εφταιγε και η διατροφη αλλα και με την τορινη διατροφη που εχω ,νομιζω το ιδιο θα συμβει

  16. #16

    Default

    ξερω οτι πρεπει να το βαλω ως στοχο αλλα το μυαλο μου παει συνεχεια στη προτεινη η στην κρεατινη λεγοντας οτι μονο με αυτα θα δω διαφορα
    κ ετσι πιστευω βεβαια

  17. #17

    Default

    εχω αρχισει καποιες φορες να φτιαξω τις δικες μ διατροφες το θεμα δεν ηταν αμα ηταν σωστες η λαθος , το θεμα ηταν οτι δεν τις τηρουσα

  18. #18
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Φτιάξε μια καλή διατροφή που θα σου δίνει 2 κιλά το μήνα, απλά μαθηματικά. Σε συνδυασμό με κάποια δραστηριότητα φυσικά για να μπουν ωραία τα κιλά. Αυτά τα τρώω αλλά δεν παίρνω, δεν υπάρχουν.

  19. #19

    Default

    γινεται εγω που ειμαι 55 κιλα μεσα σε ενα μηνα με μια καλη διατροφη να παρω 2 κιλα? δλδ να παω 57? τι μ προτεινεις εσυ?

  20. #20
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Φυσικά γίνεται. Να φτιάξεις διατροφή σου προτείνω.

  21. #21

    Default

    σχετικα με την διατροφη ενοω τι προτεινεις..

  22. #22
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by marinoscirocco View Post
    το θεμα ηταν οτι δεν τις τηρουσα
    αχ αμα δεν μπορεις να τηρησεις
    μια διατροφουλα!!τι να σου κανει το συμπληρωμα....
    -το μυαλο σου μην παει αμεσως στην πρωτεινη οπως ειπες,
    δεν ειναι κατι διαφορετικο απο το να τρως μοσχαρι- κοτοπουλο-γαλοπουλα-αυγα-γαλακτοκομικα-οσπρια!
    που στο φιναλε καλυτερα ειναι εκει να δωσεις χρηματα και οχι στην σκονουλα που την εχουμε για να μπαλωσουμε καποιο γευμα!!
    -και να ξερεις οτι αν αμελησεις την στερεα τροφη και παιρνεις σκονες θα αδυνατισεις πιο πολυ απο οτι εισαι!

    φουλ λοιπον φαγητο που θα περιλαμβανει -πρωτεινη/τιγκα υδατανθρακα/καλα λιπαρα/βιταμινες.
    -δεν μπορει καποιος να σου δωσει διατροφη ...πρεπει να την φτιαξεις μονος σου και απο κει και περα υπαρχουν αλλαγες!!!
    δεν μπορουμε να γνωριζουμε τι μπορεις να ακουλουθεις στην καθημερινοτητα σου.
    ριξε μια ματια σε διαφορες διατροφες που ποικιλουν και δες τι καλυτερο μπορεις να κανεις για τον εαυτο σου ωστε να πιασεις το στοχο σου
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 01-12-10, 20:53
  2. Αύξηση Βάρους
    By kostas123 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 02-11-09, 08:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •