Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 31 to 60 of 64

Thread: Fitness Boy

  1. #31
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    1ο γεύμα Pre workout : απαχο μοσχάρι σε κιμά με μυρωδικά στο φούρνο με πατάτες κολοκύθια,καρότο,σκόρδο 1πολυβιταμίνη performaxx tribulus 1cap iron complex + 1cap liv52
    2ο γεύμα 1:15 after workout : 1 1/5 scoop impact whey protein άγευστη + πατάτες ψητές + καρπουζι 400Iu vit E. 1gr vit C 200mcg chromium
    3ο γεύμα 2:30 βρώμη/ 1/2 σκουπ πρωτεινη αγευστη γιαούρτι 2% + καρπούζι 1cap liv52
    4o γεύμα 5:30 : απαχο μοσχάρι σε κιμά με μυρωδικά στο φούρνο με πατάτες κολοκύθια,καρότο,σκόρδο 5μλομεγα 3 + καρπούζi + tribulus
    5ο γεύμα 8:30 απαχο μοσχάρι σε κιμά με μυρωδικά + κολοκύθια νερόβραστα
    6ο γεύμα 11:30 : κοτόπουλο ψητό με ντομάτα και κρεμμύδι η 8 ασπράδια +2 κρόκους με σαλάτα ( θα φάω οτι με τραβάει η όρεξη ). 1cap liv52
    7ο γεύμα προ υπνου ( κατα τις 2:00 ) γιαούρτι 2 + ταχίνι/ γκοτζιμπερι + zma, 1gr vit C 1cap liv52

    προπόνηση : τετρακέφαλα.
    7χ15 εκτάσεις τετρακεφάλων ( 20κ ) διαλύματα περίπου 20δευτερόλεπτα.
    λεγκ πρεσσ 4χ15 ( 55κ )

    άλλο δεν έκανα επειδή ειχα μια ενόχληση στο γόνατο. τελευταία προπονηση τετρακεφάλων εγινε 18-7-14.
    επίσης τα πόδια πλέον δεν τα δίνω έμφαση ουτε τα γυμνάζω όσο τα γύμναζα παλιά. είναι τελείως δυσανάλογα με τον άνω κορμό.

    συνέχεια με 45' αερόβιο.

    τσουρέκα λοιπόν θα μοιραστώ το πρόβλημα μου. το λεγόμενο ακορντεον που λες μου έχει γίνει συνήθεια. την χρυση τομή δεν μπόρεσα να την βρω ακόμα και πιστεύω πως δεν θα την βρω ποτέ. το πρόβλημα λοιπόν ειναι απο τότε που ημουν παχύσαρκος και ξεκίνησα να αδυνατίζω άρχισα να στερούμε αρκετά. απο όλη αυτην την στέρηση μου δημιουργήθηκαν επεισόδια νευρικής βουλιμίας εώς και τώρα. συμβαίνουν πολύ συχνά και δεν μπορώ να τα ελέγξω! μπορώ να φάω 20.000 θερμίδες σε μια μέρα για πλάκα και την επόμενη να ειμαι + 10 κιλά. όταν ειμαι σε δίαιτα μπορώ και κρατιέμαι, αλλα εαν σταματήσω την διαιτα τρελαίνομαι και τα επεισόδια αυτά συμβαίνουν τουλάχιστον 10 φορές την βδομάδα. με βλέπει η μάνα μου να τρώω 1 κιλο μερέντα με 1ψωμί χαράματα και τρομάζει! το κάνω ασυναίσθητα χωρίς να πεινάω η θέλω γλυκό και κολλάει ο εγκέφαλος χωρίς να σκέφτομαι τίποτα. θα γυρίσεις και θα μου πεις... δεν μπορείς βρε κωστάκη να τρώς ισοθερμιδικά και να μην στερίσε τίποτα; εε το προσπάθησα και πάλι ειχα πολλά επεισόδια. η κατάσταση ειναι πολύπλοκη!
    οσο για το δέρμα και η χαλάρωση ειμαι απο τους τυχερούς πρλωην παχύσαρκους που το δέρμα τους διορθώθηκε. επειδή τα κιλά τα εχανα αργά αργά και ήμουν αρκετά μικρός σε ηλικία το δέρμα μάζεψε! η ραγάδες όμως έμειναν και εχω απο τους αστραγάλους εώς τους τραπεζοειδής!
    Last edited by ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ; 12-08-14 at 17:00.

  2. #32
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Όλο το "πρόβλημά σου" κρίβεται πίσω από αυτή τη λέξη.....Δίαιτα !
    Ακόμα και ένας που πρωτοξεκινάει γνωρίζει τη θεμελιώδη διαφορά που χωρίζει τη δίαιτα από τη διατροφή .....Η βιασύνη.
    Αυτά τα "επεισόδια" που αναφέρεις είναι απόρροια λάθος διατροφικού πλάνου !!!
    Μια ισορροπημένη διατροφή δεν σε φέρνει σε τέτοια κατάσταση ... όλοι μας τρελενόμαστε για σαβούρα δεν είσαι ο μόνος , όμως η "γεμάτη" διατροφικά αίσθηση που σου αφήνει ένα ισορροπημένο πλάνο
    δεν σε αφήνει να ξεφεύγεις πέρα από την έννοια .... να πάρω μια γεύση και πίσω στο μαντρί !!!!
    Τώρα που θα ξαναπροσπαθήσεις μην πας στο άλλο άκρο κατευθείαν , σταδιακά και χωρίς βιασύνη δώσε χρόνο στο σώμα να προσαρμοστεί στην μείωση τις σαβούρας
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  3. #33
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    τσουρέκα όπως προ είπα εχω προσπαθήσει να κάνω και ισοθερμιδική διατροφη και τα επεισόδια δεν έφυγαν. Το εάν είναι απο την δίαιτα δεν μπορώ να το γνωρίζω.
    οτι βιάστηκα δεν θα το αρνηθώ γιατί θα ειμαι ψεύτης. σε συνομιλίας που ειχα με την μητέρα μου, λέει οτι και οταν ήμουν 130-140 κιλά οτι πάλι έτρωγα μέχρι σκασμού υπερβολική μεγάλη ποσότητα και πολλές φορές την ημερα μάλιστα.

    λοιπόν αυτές τις μερες δεν προλάβαινα να γράψω... παρα πολλές ωρες δουλειά λιγο ξεκούραση και προπονήσεις 15-20 λεπτά ισα ισα να πουμε οτι κάτι καναμε... ηταν δισετ τρισετ και διαλύματα ουτε 20 δευτερόλεπτα.

    σήμερα λιγο ποιο χαλαρά :

    Πριν το αερόβιο tribulus, iron complex, 10gr υδρολυμένα αμινοξέα
    45 λεπτά ποδήλατο, κοιλιακούς + διατάσεις.
    αμέσως μετά το αερόβιο 5γρ υδρολυμένα αμινοξέα
    πρωινό αερόβιο αδιοστόμαχος στις 4 το μεσημέρι με 4:45.
    1ο γεύμα πρωινό 5:30 : 70γρ ψωμί ολικής, 5 ασπράδια 2 κρόκους 1 μπανάνα 5μλ ομεγα3, 200mcg chromium,1 Πολυβιταμίνη performaxx, 1 tab liv52 400iu vitamin E , 1gr vit C
    πριν τα βάρη 19:30 : 1 ξινόμηλο, πατατα νερόβραστη, 1/2 σκουπ Whey αγευστη.
    μετά τα βάρη 20:40 : 1 μπανανα, πατάτα νερόβραστη, 2 σκουπ whey αγευστη, 1γρ βιταμινη C, 400iu βιταμίνη E, 200mcg chromium 1 tab liv52.
    2o γεύμα 22:30 : 1 φιλέτο παγκάσιο νερόβραστο, πατάτα νερόβραστη, 1/2 αγγουρι + 1 κουτ σουπας ελαιόλαδο.
    3ο γεύμα 2:00 : 1 φιλέτο παγκάσιο νερόβραστο 20γρ ψωμί ολικής 5ml ομεγα3, 1 tab liv52, 1γρ βιταμίνη C, 1 cap tribulus terestris, zma.

    προπόνηση με βάρη στήθος- τρικέφαλα- δικεφάλα.
    πιέσεις παγκου επικλινή 4χ12-15 δισετ ( 55κ ) με ανοίγματα αλτήρων επικλινή 4χ15 ( 16κ ) διαλύματα 20-25 δευτερόλεπτα.
    πιέσεις αλτήρων σε επικλινή 4χ15 ( 13κ ) δισετ με ανοίγματα αλτήρων πάλι σε επικινή 4χ15 ( 13κ )
    βυθίσεις 4χ15
    πιέσεις τροχαλία σχοινί 2χ15 ( 35κ νομίζω )
    κάμψεις δικεφάλων 2χ12 ( 13κ - 16κ )

    την βασική μου δουλεία την τελιώνω κυριακή, και μετά μένουν μονο τα χωράφια. 2 ώρες την μέρα, μάζεψα αρκετά λεφτά το καλοκαίρι για τις φετινές σπουδές μου. βέβαια εχασα αρκετές προπονήσεις αλλα ετσ ειναι αυτά ετσ οπως μας "καταντήσαμε".

  4. #34
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    αμεσως μετα το ξύπνησα iron complex.
    1ο γεύμα : πρωτεινη αγευστη, 1 μπανανα ψωμί ολικής βιτ C, tribulus, liv52,Πολυβιταμίνη performaxx, 200mcg chromium 5μλ ομεγα3.

    2o γεύμα : παγκάσιο νερόβραστο, ψωμί ολικής, 5μλ ομεγα3

    ενδιαμεσα 1 ξινόμηλο.
    πριν την προπονηση πρωτεινη αγευστη,
    μετα την προπονηση πρωτεινη μπανανα ψωμί ολικής vit E 400iu, 1gr vit C

    3o γεύμα : πρωτεινη, πατατα νερόβραστη 5μλ ομεγα3 tribulus liv52

    4ο γεύμα παγκάσιο νερόβραστο ντομάτα,κρεμμύδι ελαιόλαδο και πατάτα νερόβραστη 1γρ βιτ C, zma,liv52.

    απογευματινή προπονηση : τετρακέφαλα.

    7χ15 εκτασεις τετρακεφαλων 20κιλα, 20δευτερόλεπτα διάλυμα
    πρεσσα 65 κιλά 4χ20
    χακ σκουωτ 3χ15 ( 10κ - 10κ - 20κ )
    σταμάτησα μετα επειδή με ενοχλούσε το γόνατο.
    γαμπες δεν γυμνάζω γιατί ειναι τεράστιες... ( 44cm με δέρμα τσιγαρόχαρτο )

  5. #35
    Pumping Iron
    Join Date
    09-10-12
    Posts
    262

    Default

    φίλε μου τα επεισόδια βουλιμίας που περιγράφεις είναι σοβαρό πρόβλημα που δε γίνεται να αντιμετωπιστεί από μόνος σου, είναι απαραίτητο να ζητήσεις βοήθεια από κάποιο ειδικό ψυχολόγο γι αυτό το θέμα

  6. #36
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Βλέπω μια φιλότιμη διατροφική προσπάθεια με άγευστα και νερόβραστα , είναι κρίμα να χαλάει με τα ψωμιά ρε συ που έχεις ...και μάλιστα back to back με μπανάνα !
    Αντικατέστησε το με βρώμη , πατάτα , ρύζι , το κυριότερο θα σε κρατάει πιο χορτάτο ...δε μιλάμε για την ανώτερη διατροφική τους αξία !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  7. #37
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by digger View Post
    φίλε μου τα επεισόδια βουλιμίας που περιγράφεις είναι σοβαρό πρόβλημα που δε γίνεται να αντιμετωπιστεί από μόνος σου, είναι απαραίτητο να ζητήσεις βοήθεια από κάποιο ειδικό ψυχολόγο γι αυτό το θέμα
    φιλε μονο στην ιδέα να παω ψυχολογο μου φαίνεται κάπως... θα προσπαθήσω αλλη μια φορά να το παω ποιο χαλαρά και να δω αν υποχωρήσουν. αν οχι τότε βλέπουμε και πράτουμε


    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Βλέπω μια φιλότιμη διατροφική προσπάθεια με άγευστα και νερόβραστα , είναι κρίμα να χαλάει με τα ψωμιά ρε συ που έχεις ...και μάλιστα back to back με μπανάνα !
    Αντικατέστησε το με βρώμη , πατάτα , ρύζι , το κυριότερο θα σε κρατάει πιο χορτάτο ...δε μιλάμε για την ανώτερη διατροφική τους αξία !
    Χθες τσουρέκα τελειωσα την δουλεια μου. δεν ειχα χρονο να μαγειρεύω ρυζια πατάταες και ιστορίες, ενω το ψωμί βολεύει. ζυμώνεις μια στο φούρνο μισο κιλό και εχεις να τρως μαυρο αλευρι χωρις ζαχαρες και αλάτια. δεν καταλαβαίνω γιατι το παρεξηγείς. βρώμη τρώω , αλλα συνήθως τρωω οτι με τραβάει ποιο πολύ για να απολαμβάνω αυτο που κάνω. δηλαδή αν φαω φακές που εχουν σίδηρο και μου κάνει κέφι να φάω και μισο κιλο γιαούρτι, δεν θα διστάσω για το ασβέστιο που έχει το γιαούρτι. με καταλαβαίνεις ελπίζω!

    σήμερα πρωινο αερόβιο.

    10γρ υδρολυμενα bcaa tribulus, iron comlex.
    αερόβιο ποδήλατο.. λεπτα δεν θυμάμαι, εκανα σιγουρα 45.

    1ο γεύμα βρώμη, γκοτζι μπερι,κρανμπερι, 1 1/2 μπανανα, 1/2 σκουπ πρωτεινη αγευστη, 2 αυγα στο αντικολλητικό, 400Iu vit E, 1gr vit C , Πολυβιταμίνη, liv52.

    2o γεύμα : παγκάσιο νερόβραστο, ψωμί ολικής( καμια 30γρ υπολογίζω μπακάλικα ) , ντοματα αγγουρι κρεμμύδι ελαιόλαδο.

    πριν την προπονα, 1 σκουπ πρωτεινη αγευστη tribulus terestris, 1 ξινόμηλο, ρύζι καφέ νερόβραστο.
    μετά την προπονα : 2 σκουπ, ρύζι καφέ νερόβραστο βιτ C 1gr, vit E 400iu.

    3ο γεύμα : παγκάσιο νερόβραστο 1 μπιφτέκι ανάμοικτο κιμά ψητό, καρπούζι liv52, vit C 1gr, zma.

    απογευματινη προπόνηση : στήθος - δικέφαλα - κοιλιακοί.

    επικλινή 3χ8 + 1 ντροπσετ ( 85κ - 95κ - 100κ - 40κ ) εδώ διαλύματα 1 λεπτό, στις αλλες ασκήσεις τα διαλλύματα ηταν λιγοτερο του μισου λεπτου.
    πιέσεις αλτηρων επικλινη 3χ15 ( 24κ ο αλτήρας )
    ανοίγματα αλτήρων επικλινη 16κ 5χ15

    κάμψεις δικεφαλων με στραβόμπαρα 3χ12 ( κιλα δεν θυμαμαι καπου 35 )
    σφυριά με κιλα δεν θυμάμαι, 3χ12

    Attachment 21440

    και μια φώτο ενδεικτική για το πως είμαι.
    Last edited by ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ; 18-08-14 at 23:38.

  8. #38
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Α Οκ...Αν είναι home made αλλάζει !
    Βέβαια πάντα συγκριτικά με το ψωμί του φούρνου ..
    Πρόσεχε όμως γιατί λόγο ευκολίας του πέρνει μέρος της "πίτας" από τους "δυνατούς" υ/δ και εκεί χάνεις πόντους
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  9. #39
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    μαλιστα!

    χθες , 10γρ αμινοξεα ιδρολυμένα, iron complex 1 ώρα αεροβιο χαμηλης έντασης ποδήλατο. διατάσεις -κοιλιακούς.

    1ο γεύμα 11:00 60γρ βρωμη 3 ασπραδια 1 κροκο 2 κουτ γλυκου ταχίνι 1 κουτ σουπας μαρμελάδα σύκω homade χωρίς ζάχαρη 5ml omega3 400iu vit E , 1gr vit C, tribulus , liv52, performaxx πολυβιταμίνη.

    2o γεύμα : 3:00 μοσχαρισιος κιμάς με απαχο μοσχάρι. μίξη με καρότο-κρεμμύδι στο φούρνο χωρις λάδια. 80γρ ρυζι καφέ νερόβραστο + 1 κουτ σουπας ελαιόλαδο + καρύδια.

    3ο γεύμα μετα τα βάρη 7:10 30γρ δεξτρόζη 40γρ πρωτεινη αγευστη 5gr taurine 1γρ βιταμινη C,400iu vit E, tribulus

    4o γεύμα 8:10 : το ιδιο με το 2ο γεύμα απλά λιγότερο μοσχάρι και οχι ελαιόλαδο, με 50γρ ρύζι αντι 80.

    5ο γεύμα 2:00 προ υπνου το ιδιο με 4ο γεύμα απλα 30γρ ρύζι καφέ + 5μλομεγα 3, zma, liv 52.

    απογευματινή προπόνηση : 10΄ποδηλατο ζέσταμα

    διαλύματα 30'
    καμψεις δικεφάλων με ισια μπάρα 30κ 3χ12
    καμψεις στραβομπαρα σε μαξιλάρι 25κ 3χ12
    καμψεις αυτοσυγκέντρωσης 1-1 χερι 3χ12 ( 8κ )
    σφυρια αντίστροφο στήθος 3χ12 ( 13κ )

    κικ μπαξ 3χ12-15 6κ
    εκτασης τροχαλια 1-1 χέρι με λαβή 3χ12-15 ( 15κ )
    πιέσεις αλτήρων ταυτόχρονα με αλτήρες σε ισιο πάγκο 3χ12-15 ( 11κ ο καθε αλτήρας )
    τέλος 15' ποδήλατο.

    σήμερα :

    10γρ ιδρολυμεν αμινοξεα, iron complex tribulus terestris

    πρωινό αερόβιο ποδήλατο χαμηλής έντασης.

    1ο γεύμα μετά το αερόβιο : 9:00 μετα το αερόβιο 60γρ βρωμη 1 1/5 σκουπ πρωτεινη αγευστη κανέλα 5μλ ομεγα 3, 2κουτ γλυκου ταχίνι, 1γρ βιταμινη c , 400iu vit E, πολυβιταμίνη performaxx

    ενδιαμεσα 2 κουπας πρασινο τσάι μίξη με λουίζα.

    2ο γεύμα 2:00 : μοσχαρίσιο μπιφτέκι με απαχο κιμά στο αντικολλητικό μαριναρισμένο σε βρώμη, 50γρ ρυζι καφε νεροβραστο 1κουτ σουπας ελαιόλαδο + 200mcg chromium.

    3ο γεύμα 6:15-6:30 το ίδιο με 2ο γεύμα.

    4ο γεύμα 10:00 - 11:00 ( οποτε πεινάσω θα φάω ) 150γρ μοσχάρι νερόβραστο απαχο 50γρ ρυζι καφέ νερόβραστο + καρύδια.

    5ο γεύμα προ υπνου ( δεν νομίζω να γινει αυτο το γεύμα αλλα ας το γράψω . γιαούρτι 2% με κραν μπέρι + 1 κουτ γλυκού ταχίνι liv52, zma , tribulus.

    17:00 - 18:00 kik boxing.
    19:30 - 21:00 jiu jitsu.

    αερόβιο γίνετε καθημερινά πλην του σαββάτου. είμαι 90 κιλά ( σε 13 μέρες 7,6 κιλα κάτω. ) έφυγαν αρκετά υγρά απο τ σώμα και στένεψα. μέχρι τώρα ολα οκ, δεν πεινάω ιδιαίτερα τις μερες προπόνησης αλλα πεινάω αφάνταστα οταν κάθομαι όλη μέρα. δεν ζορίζομαι καθόλου και συνεχίζω δυναμικά!

  10. #40
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    χθες το 3ο και το 5ο γεύμα δεν έγιναν ποτέ :P . οπως και η προπόνηση κικ μποξινγκ.

    σήμερα :

    10γρ ιδρολυμενα αμινοξεα iron complex tribulus.

    αερόβιο 30 λεπτά μετρια ένταση τζοκινγκ. + 10 λεπτα ποδήλατο.

    1ο γεύμα 11:45 βρώμη... περιπου 60-70γρ. 1κουτ γλυκου ταχινι 4 ασπραδια 1 κρόκο 1γρ βιταμινη C 400iu Vit E, πολυβιταμίνη performaxx.

    2ο γεύμα 3:00 160γρ μοσχαρι νεροβραστο 50γρ μακαρονια ολικής 1 κουτ σούπας ελαιόλαδο σαλατα μαρούλι + 1 χούφτα κραμ μπερι και γκοτζι μπερι.

    4:00 1 ξινόμηλο tribulus .

    αμεσως μετα τα βαρη 6:05 10γρ ιδρολυμενα αμινοξεα

    3o γεύμα 6:35 30 λεπτα μετά τα αμινοξέα , 25γρ πρωτεινη αγευστη 1 μπανανα 50γρ μακαρονια ολικης 1γρ βιταμινη c 400iu vit E.

    4ο γεύμα οποτε πεινάσω 50γρ μακαρόνια ολικής + μοσχάρι νερόβραστο + σαλατα μαρουλι.

    5ο γευμα προ υπνου γιαούρτι 2 % φυστικοβούτυρο 1 κουτ γλυκού με κραν μπερι και γκοτζι μπερι.

    απογευματινη προπόνηση : ώμοι - τραπεζοειδής.

    πιέσεις αλτήρων 4χ15-17 ( 13κ ο καθε αλτήρας ) διαλύματα 25-30 δευτερόλεπτα.
    ανοιγματα αλτήρων καθιστός 4χ12-15 ( 8κ ο αλτηρας )
    κωπηλατική με μπάρα 4χ12 ( 35κ - 30κ - 30κ - 30κ )
    προτάσης αλτηρων 1-1 χερι 4χ12-15 ( 8κ ο αλτηρας )

    τραπεζοειδής στο μηχάνημα 3χ12 ( 80κ )
    τραπεζοειδής στο μηχάνημα πίσω μέρος 3χ12 ( 80κ )

  11. #41
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    10γρ ιδρολυμενα αμινοξεα iron complex tribulus.

    διατάσεις + 20 λεπτα τρέξιμο. συνέχεια με μηριαία δικέφαλα

    κάμψεις μηριαίων δικεφάλων 5χ12-15 ( 10κ ) διαλύματα 25-30 δευτερόλεπτα.
    ασκηση καλημέρα 4χ12-15 ( 30κ )
    αρσης θανάτου με αλτήρες 3χ12 ( 16κ ο αλτήρας )

    τέλος με 20 λεπτά τρέξιμο + διατάσεις.

    καπάκι 35γρ πρωτεινη αγευστη, 1 μπανάνα 1γρ βιταμινη C 400iu Vit E

    1ο γεύμα 12:15 80γρ βρώμη 1κουτ γλυκου ταχινι 4 ασπραδια 1 κρόκο + κανέλα 1 χούφτα γκοτζι μπερι 1 χούφτα κρανμπερι, πολυβιταμίνη performaxx.

    2ο γεύμα 3:30 - 4:00 ( 130γρ κιμάς μοσχαρίσιος απαχος με μυρωδικά , καρότο , κρεμμύδι, μαριναρισμα σε βρώμη και ψήσιμο σε αντικολλητικώ τιγάνη ) 60γρ μακαρόνια ολικής άλεσης νερόβραστα 1 κουτ γλυκού ελαιόλαδο, 1/2 ντομάτα 1/2 καρότο

    6:45 : 1 χούφτα καρύδια και 1 ξινόμηλο.

    3ο γεύμα 9:30 : ( 130γρ κιμάς μοσχαρίσιος απαχος με μυρωδικά , καρότο , κρεμμύδι, μαριναρισμα σε βρώμη και ψήσιμο σε αντικολλητικώ τιγάνη ) 50γρ ρύζι καφέ νερόβραστο 1 κουτ γλυκού ελαιόλαδο, 1/2 ντομάτα 1/2 καρότο

    4ο γεύμα προ υπνου 300γρ γιαούρτι 2 % 1 κουτ σούπας φυστικοβούτυρο 1 χούφτα γκοτζι μπερι 1 χούφτα κρανμπερι 1γρ βιταμίνη C, ZMA.

    απογευματινή προπόνηση : 7:30 - 9:00 jiu jitsu.

  12. #42
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    28-8-14 πρωινό αερόβιο 1 ώρα χαλαρό τζοκινγκ + διατάσεις και κοιλιακούς.
    απογευματινη προπονηση στηθος

    διατροφη ιδια με τις αλλες μερες αλλα + 2 μεγάλα βουλιμικα επεισόδια μες την μερα.

    29-8-14

    πρωινο αεροβιο 45 λεπτα χαλαρο τζοκινγκ. διατάσεις,ανοιγματα

    απογευματινη προπονηση πλατη - πισω δελτοειδής.

    διατροφή ιδια αλλα με 1 μεγάλο βουλιμικό επεισόδιο. ( μισο κουτι φυστικοβούτυρο, δηλαδη 220γρ, 1/2 ψωμι ολικης, πολυ μαρμελαδα συκω χωρίς ζαχαρη + κατι γλυκα.

    30-8-14 πρωινό αεροβιο 1 ωρα χαλαρο τζοκινγκ. διατάσεις,ανοιγματα

    απογευματινη προπονηση τετρακεφαλα-γαμπα

    διατροφή ολα καλά

    31-8-14

    πρωινο αεροβιο 45 λεπτα χαλαρο τζοκινγκ + διατάσεις,ανοιγματα + κοιλιακούς πανω-κατω

    διατροφή : πρωι βρωμη κραν μπερι γκοτζι μπερι 5 ασπραδια 1 κροκος 1 κουτ γλυκου ταχινι 1 κουτ σουπας μαρμελαδα συκω χωρις ζαχαρη δικια μου παραγωγή.
    ενδιαμεσα μπιφτέκι μοσχαρισιο απαχο με μυροδικά + 50γρ ρυζι + σαλατα μαρουλι ντοματα ελαιόλαδο.
    μεσημερι κοτόπουλο ψητο με ρυζι 50γρ και σαλατα μαρουλι ντοματα ελαιολαδο πιπεριές πράσινες.
    βραδυνο 5 αυγά ολόκληρα.

    1-9-14 καλό μήνα παρεμπίπτοντος

    πριν τα αεροβια μου βαζω παντα 5 η 10γρ αμινοξεα ιδρολυμενα bcaa και 1 ταμπλέτα iron complex.

    πρωινο αεροβιο 50' χαλαρο τζοκινγκ. διατάσεις ανοίγματα

    1ο γευμα 55γρ βρωμη 1 χουφτα κραν μπερι 5 ασπράδια 1 αυγό ολόκληρο 1/2 σκουπ πρωτεινη αγευστη 1γρ βιτ C 400iu Vit e, 1 πολυβιταμινη performaxx 1tab liv52

    2o γεύμα : 100γρ κοτα κιμας ζυγισμένο ωμό, 40γρ ρυζι καφε νεροβραστο σαλατα μαρουλι ντοματα + 1 χουφτα φουντούκια.

    πριν την προπονηση 1/2 σκουπ πρωτεινη αγευστη + 1 χουφτα γκοτζι μπερι.

    μετα την προπονηση 2 σκουπ πρωτεινη αγευστη + 1 γρ βιταμίνη C + 400iu vit E,

    3o γεύμα 1ωρα μετα το μεταπροπονητικό 100γρ κοτα στηθος κιμα ζυγισμένο ωμο, 40γρ ρυζι καφε νεροβραστο.

    4ο γεύμα 120γρ μπιφτέκι μοσχαρισιο απαχο με μυρωδικά+ σαλάτα μαρουλι, ντοματα αγγουρι, πιπεριές πρασινες 5μλ ομεγα 3, 1γρ βιταμινη C, zma, 1 tab liv52

    απογευματινη προπόνηση δικέφαλα - τρικέφαλα

    καμψεις αυτοσυγκέντρωσης 4χ15 ( 11κ ο αλτηρα) διαλύματα 30 δευτερολεπτα.
    καμψεις αλτήρων εναλάξ καθιστός 3χ12-15 (11κ ο αλτηρας )
    σφυριά στο αντίστροφο στήθος 3χ12-15 ( 13κ ο αλτήρας )

    εκτάσης τρικεφάλου στην τροχαλία με λαβη 1-1 χέρι 3χ15 ( 20κ )
    κικ μπακ 3χ15 ( 6κ ο αλτηρας )
    εκτάσεις με αλτηρες στον ισιο παγκο 3 ντροπ σετ 1χ12 ( 11κ ) ντροπ σετ με 8κ ντροπ σετ με 6κ

    τρομερό pumping στην προπόνηση και πολλές καινούριες φλέβες μεσα στον δικέφαλο και μεσα στο στήθος.
    Last edited by ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ; 01-09-14 at 18:06.

  13. #43
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    3-4 του μηνός πολλα βουλιμικά επεισόδια.. μεσα σε 1 γεύμα εφαγα 1 κιλο χαλβά + 1 κομμάτι απο το αλλο κουτι του κιλού. 1 βαζάκι μαρμελάδα σύκω χωρίς ζαχαρη δικιά μου, μισό ψωμί ολικής και πολλά αλλα που ουτε καν τα θυμάμαι. αυτο συνεχίστηκε για πολλά γεύματα. 5-6-7 η διατροφή ειναι καλή!

    6-9-14
    πριν το αεροβιο 10γρ ιδρολυμενα αμινοξέα + iron complex. πρωινό αεροβιο 1 ώρα αδιοστόμαχος χαλαρο τζοκινγκ ( 150 παλμούς σταθερά )

    πρωινό : 75γρ αλλ μπραν δημητριακά 30γρ πρωτεινη αγευστη 15γρ κραν μπερι, 15γρ γκοτζι μπερι, 1 κουτ γλυκού ταχίνη 1κουτ γλυκού μέλι 1 κουτ γλυκού μαρμελάδα σύκω χωρίς ζαχαρη, 1γρ βιταμίνη C 400iu vitamin E, 1 tab liv52.

    ενδιαμεσα : 60γρ κοτόπουλο ψητό, 50γρ ρύζι καφέ νερόβραστο 1 ντομάτα

    μεσημεριανό : 60γρ κοτόπουλο ψητό, 50γρ ρύζι καφέ νερόβραστο 1 ντομάτα

    πριν την προπόνηση 70γρ δημητριακα αλλ μπραν με μαρμελάδα συκω + μελι.

    μετα την προπονηση 37γρ πρωτεινη, 1γρ βιταμινη C 400iu vit E.

    1 ώρα μετα το μεταπροπονητικό : 75γρ κοτοπουλο ψητό με 250γρ πατατα νερόβραστη.

    βραδυνό : 60γρ κοτόπουλο ψητό, 2 ψάρια ψητά με λάδια στο φούρνο και ιστορίες... ( τα εκανε η μαμα ) και 100γρ πατάτα νερόβραστη.
    προ υπνου zma.

    απογευματινή προπόνηση : πλάτη-πισω μοιρα δελτοειδή.

    κωπηλατική με μπάρα 4χ15-18 ( 50κ )
    αρσης θανατου 4χ12-15 ( 60κ )
    σταυρός 4χ15-18 ( 50κ )
    ελξεις τροχαλία ανοιχτή λαβή 4χ12 ( 60κ )
    οπισθολαίμιες ελξεις τροχαλία 2χ12 ( 55κ )
    ραχιαίοι 4χ15

    ανοιγματα αλτήρων σκυφτός 4χ15 ( 8κ ο αλτήρας )


    7-9-14

    πριν το αεροβιο 10γρ ιδρολυμενα αμινοξέα + iron complex. πρωινό αεροβιο 1 ώρα και 2 λεπτά αδιοστόμαχος χαλαρο τζοκινγκ ( 150 παλμούς σταθερά )

    1ο γεύμα

    85γρ αλλ μπραν δημητριακά 30γρ πρωτεινη αγευστη 15γρ κραν μπερι, 15γρ γκοτζι μπερι, 1 κουτ γλυκού ταχίνη 1κουτ γλυκού μέλι σύκω χωρίς ζαχαρη, 1γρ βιταμίνη C 1 πολυβιταμίνη performaxx.

    2ο γεύμα 60γρ κοτα ψητή, 450γρ πατατα νερόβραστη, 5μλ ομεγα 3.

    3ο γεύμα 75γρ κότα ψητή, 75γρ ρυζι καφέ νερόβραστο με σαλτσα ντομάτας δικιά μου, αρκετό πατζάρι νερόβραστο και 1 ταμπλέτα liv52.

    4ο γεύμα μετά τα βάρη : 37γρ πρωτεινη αγευστη 15γρ δεξτροζη 2γρ ταυρίνη 1γρ βιταμίνη C, 400iu vitamin E, 200mcg chromium.

    5o γεύμα 1 ωρα μετά τα βάρη : 75γρ κότα ψητή, 75γρ ρυζι καφέ νερόβραστο με σαλτσα ντομάτας δικιά μου

    6ο γεύμα 2 κεφαλόπουλα ψητα στο φούρνο με νερό + 1 γρ βιταμίνη C, + zma.

    απογευματινή προπόνηση : τετρακέφαλα γάμπες.

    εκταασης τετρακεφαλων 4χ20 ( 15κ )
    πρεσσα 4χ20 ( 65κ )
    χακ σκουωτ 4χ20 ( 20κ )
    προβολες με αλτήρες 4χ12 ( 13κ ο καθε αλτήρας )
    γάμπες 3 τρισετ. 10 επαναλήψης στο μηχάνημα με 180 κιλά, συνέχεια με ανυψώσεις γαμπων ταυτόχρονα αλλα λυγισμένος ο κορμός και τα πόδια σε σχήμα ανάποδο V. και τέλος αλλες 10 επαναλήψης ανύψωση 1-1 γάμπας με το σωματικό βάρος.

  14. #44
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    πριν το αεροβιο 10γρ ιδρολυμενα αμινοξέα πρωινό αεροβιο 1 ώρα αδιοστόμαχος χαλαρο τζοκινγκ ( 150 παλμούς σταθερά )

    1ο γεύμα πρωινό : 80γρ αλλ μπραν δημητριακά 30γρ πρωτεινη αγευστη 15γρ κραν μπερι, 15γρ γκοτζι μπερι, 1 κουτ γλυκού ταχίνη 1κουτ γλυκού μέλι 1γρ βιταμίνη C 5μλ ομεγα3.

    2ο γεύμα : ενδιαμεσα : 65γρ κοτα ψητη, 400γρ πατατα νεροβραστη παντζάρι βιολογικό, 1 κουτ σουπας ελαιόλαδο 1 πολυβιταμινη performaxx + iron complex.

    3ο γεύμα : μεσημέρι : 65γρ κότα ψητη, 75γρ ρυζι καφε νεροβραστο σάλτσα ντοματα βιολογική παντζαρι βιολογικό 1 κουτ γλυκου ταχινι 1 κουτ γλυκου μελι

    4ο γεύμα : μετα βαρη 30γρ πρωτεινη αγευστη 1γρ βιταμινη C 400iu vit E 3γρ ταυρίνη.

    5ο γεύμα : 1 ωρα μετα το μεταπροπονητικό :60γρ κοτα ψητη, 75γρ ρυζι καφέ νερόβραστο με σάλτσα ντοματα βιολογική

    6ο γεύμα : 2 ψάρια ψητά στο φούρνο με νερό ( κεφαλόπουλα ) zma, liv52

    2510 θερμίδες .

    340γρ υδατανθρακες εκ τον οποίον : 49,1γρ ινα, 291γρ αμυλο και 80γρ σακχαρα.

    61γρ λιπαρά ( 7γρ ομεγα3 )

    190γρ πρωτεινη.

    απογευματινή προπόνηση : δικέφαλα - τρικέφαλα.

    καμψεις δικεφαλων 1-1 χερι εναλαξ 4χ12 ( 13κ ο καθε αλτήρας )
    καμψεις με στραβομπαρα 3χ12-15 ( 30κ )
    καμψεις αυτοσυγκεντρωσης 1-1 χέρι 3χ12 ( 8κ - 8κ - 11κ )
    σφυρια 1-1 χέρι στο αντίθετο χέρι στήθος 3χ12 ( 13κ ο αλτηρας )

    κικ μπαξ 4χ15 ( 6κ ο αλτηρας )
    οπίσθιες εκτασης τροχαλίας με λαβή 1-1 χέρι 4χ12 ( 20κ )
    εκτάσεις αλτήρων σε ίσιο πάγκο με αλτήρες 4χ12 ( 11κ ο αλτήρας )
    1 σετ βυθίσεις στο δίζυγο.

  15. #45
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    σήμερα ήμουν εκτός σπιτιού και η διατροφή μου ήταν λίγο μονοφαγική μιας που ήμουν σε φίλο και ειναι σε αγωνιστική δίαιτα, οπότε τρώγαμε το ίδιο, να τον κάνω και λίγο συμπαράσταση
    1ο γεύμα πρωινό 8:30 : 65γρ αλλ μπραν δημητριακά, 1 κουτ γλυκού ταχίνη, 1 κουτ γλυκού μέλι, 15γρ γκοτζι μπερι, 15γρ κρανμπερι 30γρ πρωτεινη αγευστη iron complex, πολυβιταμίνη performaxx 1gr vit E.

    2o γεύμα : 11:30 75γρ κότα ψητή, 50γρ ρύζι καφέ νερόβραστο 1-2 κομμάτια αγγούρι.

    3ο γεύμα 3:30 : 75γρ κότα ψητή, 50γρ ρύζι καφέ νερόβραστο 1-2 κομμάτια αγγούρι.

    4ο γεύμα 6:30 : 75γρ κότα ψητή, 20γρ ρύζι καφέ νερόβραστο 1-2 κομμάτια αγγούρι.

    5ο γεύμα 9:00 μετά το αεροβιο 15γρ πρωτεινη αγευστη 1γρ βιταμινη C 400iu vit E.

    6o γεύμα 9:30 100γρ κότα ψητη, 2 ντοματίνια βιολογικά, λιγο παντζάρι βιολογικό 5μλ ομεγα3 1 κουτ γλυκού ελαιόλαδο 1tab liv52.

    7ο γεύμα προ υπνου 300γρ γιαούρτι 2 % 1 χουφτα κρανμπερι/γκότζιμπέρι και ίσως 1 κουτ γλυκού ταχίνι με μέλι zma .

    μεσημεριανό περπάτημα 6χλμ χαλαρά.

    απογευματινή προπόνηση : 40 λεπτά έντονο τζοκινγκ ( 150 παλμούς σταθερά ) πλέον αρχιζα να τρέχω αρκετά για να πιάσω 150 παλμούς. κοντα με 13 χλμ υπολογίζω.

  16. #46
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    πριν το αεροβιο 10γρ ιδρολυμενα αμινοξέα πρωινό αεροβιο 1 ώρα και 10 λεπτά αδιοστόμαχος τρέξιμο ( 160 παλμούς σταθερά )

    1ο γεύμα πρωινό 10:30 : 85γρ αλλ μπραν δημητριακά 30γρ πρωτεινη αγευστη 15γρ κραν μπερι, 15γρ γκοτζι μπερι, 1 κουτ γλυκού ταχίνη 1κουτ γλυκού μέλι 1γρ βιταμίνη C 5μλ ομεγα3 πολυβιταμίνη perforrmax.

    2o γεύμα 1:00 75γρ ρύζι καφέ νερόβραστο με σαλτσα ντομάτας βιολογική, 65γρ στήθος κοτας ψητό, λιγο παντζάρι βιολογικό 10γρ ελαιόλαδο 1 ταμπλέτα liv52.

    3ο γεύμα 4:00 : 75γρ ρύζι καφέ νερόβραστο με σαλτσα ντομάτας βιολογική, 150γρ στήθος κοτας ψητό, λιγο παντζάρι βιολογικό.

    μετά τα βάρη : 5γρ ιδρολυμένα αμινοξέα.

    4ο γεύμα μετά το απογευματινό αερόβιο 8:00 : 30γρ πρωτεινη αγευστη 1ξινόμηλο 1γρ βιταμίνη C, 400iu Vit E.

    5ο γεύμα 9:00 75γρ στήθος κότα ψητό, 75γρ ρύζι καφέ νερόβραστο με σαλτσα ντομάτας βιολογική.

    6ο γεύμα 12:00 300γρ γιαούρτι 2 % 10γρ κρανμπερι 10γρ γκοτζι μπερι 1 κουτ γλυκού ταχίνη 1κουτ γλυκού μέλι 1γρ βιταμίνη C 5μλ ομεγα3 zma.

    2750 θερμίδες.

    375γρ υδατάνθρακας εκ τον οποίον : 48,5γρ ινα, 326γρ αμυλο και 80γρ σακχαρα.

    57,5γρ λιπαρά ( 2,3γρ ομεγα3 )

    223γρ πρωτεινη.


    μετα το 3ο γεύμα. 4 χιλιομετρα χαλαρό περπάτημα.

    απογευματινή προπόνηση : ώμοι - τραπεζοειδής - αερόβιο 30 λεπτά τρέξιμο

    πιέσεις αλτηρων 4χ15 + 1 ντροπσετ( 21κ ο αλτηρας)
    ανοίγματα αλτηρων 4χ12 ( 8κ ο αλτηρας)
    οπισθολαιμιες πιέσεις με μπαρα 3χ12 ( 30κ - 30κ - 20κ )
    εκτάσης αλτηρων 1-1 χέρι 3χ12 ( 11κ - 11κ - 13κ )

    τραπεζοειδής στο μηχάνημα 4χ15 ( 85κ )
    τραπεζοειδής στο μηχανημα πίσω μέρος 2χ15 ( 85κ )

  17. #47
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    κόβω 5γρ δημητριακα, 5γρ κρανμπερι/γκοτζιμπερι, το ρυζι απο 75γρ το πάω 60 και την πατατα απο 450γρ την πάω 350γρ. τα λιπαρά εώς έχει. και την πρωτεινη απο βδομάδα θα την ανεβάσω 20-30γρ.

    πριν το αεροβιο 10γρ ιδρολυμενα αμινοξέα + iron complex .
    πρωινό αεροβιο 1 ώρα και 2 λεπτά αδιοστόμαχος τρέξιμο.

    1ο γεύμα 10:30 : 80γρ αλλ μπραν δημητριακά 30γρ πρωτεινη αγευστη 15γρ κραν μπερι, 15γρ γκοτζι μπερι, 1 κουτ γλυκού ταχίνη 1κουτ γλυκού μέλι 1γρ βιταμίνη C 5μλ ομεγα3 πολυβιταμίνη perforrmax.

    2ο γεύμα : 1:00 350γρ πατατα νεροβραστη με βιολογική σαλτσα ντοματα 75γρ στήθος κοτα ψητό , 10γρ ελαιόλαδο 2 ντοματίνια βιολογικά 1ταμπλετα liv52.

    3ο γεύμα 4:00 : 60γρ ρυζι καφε νεροβραστο με βιολογική σαλτσα ντοματα 75γρ στήθος κοτα ψητό , 5γρ ελαιόλαδο 2 ντοματίνια βιολογικά και παντζάρι.

    4ο γεύμα μετά το αερόβιο 6:15 : 40γρ πρωτεινη αγευστη 3γρ ταυρινη 1ξινόμηλο 1γρ βιταμινη C 400iu Vit E.

    5ο γεύμα 7:15 : 75γρ στήθος κοτα ψητό, 60γρ ρυζι καφε νεροβραστο με βιολογική σαλτσα ντοματα.

    6ο γεύμα 11:00 : 2 αυγά ολόκληρα 4 ασπράδια 5μλ ομεγα3 zma, 1gr vit C.

    2336 θερμίδες.

    290γρ υδατανθρακες εκ τον οποίον : 40,3γρ ινα, 250γρ αμυλο και 44γρ σακχαρα.

    56,4γρ λιπαρά ( 2,3γρ ομεγα3 )

    202γρ πρωτεινη.

    απογευματινή προπόνηση : μηριαία δικέφαλα - αερόβιο.

    καμψεις δικεφάλων 6χ15 ( 10κ )
    άσκηση καλημέρα 4χ15 ( 30κ )
    αρσης θανάτου με αλτήρες 2χ15 ( 21κ ο αλτηρας )

    τέλος 20 λεπτά τρέξιμο.

  18. #48
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    πριν το αεροβιο 10γρ ιδρολυμενα αμινοξέα + iron complex .
    πρωινό αεροβιο 1 ώρα και 10 λεπτά αδιοστόμαχος 40 λεπτά τρέξιμο και 30 λεπτά ποδήλατο. τέλος κοιλιακούς πάνω κάτω 3χ30.<br>

    1ο γεύμα 10:00&nbsp; : 80γρ αλλ μπραν δημητριακά 30γρ πρωτεινη αγευστη 10γρ
    κραν μπερι, 10γρ γκοτζι μπερι, 1 κουτ γλυκού ταχίνη 1κουτ γλυκού μέλι
    1γρ βιταμίνη C 5μλ ομεγα3 πολυβιταμίνη perforrmax

    2ο γευμα 1:00&nbsp; 2 αυγα ολοκληρα 1 ασπράδια, 125γρ κοτόπουλο στήθος ζυγισμένο ωμο με
    αρκετά μυρωδικά ( μπούκοβο πιπερι κοκκινο γλυκο, καρυ, μοσχοκαριδο ) το
    εκανα μπαλάκια μικρά και το έριξα ομοιόμορφα στο τιγάνη, 4 κουτ σουπας
    βιολογική σάλτσα ντομάτα, 1 κουτ σούπας βιολογική παστα ντομάτας, 1
    πιπεριά Φλωρίνης βιολογική, 1 πιπεριά πράσινη απτον κήπο μου, 2
    μανιτάρια, μισό κρεμμύδι, λίγο αλάτι, και ρίγανη

    3ο γεύμα : 3:30 : 350γρ πατατα νεροβραστη 75γρ κοτοπουλο στήθος ψητό, 5γρ ελαιολαδο 2 ντοματίνια βιολογικα 1 ταμπλετα liv52.

    4ο γεύμα 6:00 μετα τα βάρη : 30γρ πρωτεινη αγευστη, 3γρ ταυρίνη, 1 γρ βιταμίνη c, 400iu Vitamin E,60γρ ρύζι λευκό νερόβραστο με σάλτσα βιολογική.

    5o γεύμα : 7:00 : 75γρ κοτοπουλο στήθος ψητό, 60γρ ρύζι λευκό νερόβραστο με σάλτσα βιολογική.

    6ο γεύμα 11:00 : 1 αυγο ολοκληρα 2 ασπράδια, 125γρ κοτόπουλο στήθος ζυγισμένο ωμο με
    αρκετά μυρωδικά ( μπούκοβο πιπερι κοκκινο γλυκο, καρυ, μοσχοκαριδο ) το
    εκανα μπαλάκια μικρά και το έριξα ομοιόμορφα στο τιγάνη, 4 κουτ σουπας
    βιολογική σάλτσα ντομάτα, 1 κουτ σούπας βιολογική παστα ντομάτας, 1
    πιπεριά Φλωρίνης βιολογική, 1 πιπεριά πράσινη απτον κήπο μου, 2
    μανιτάρια, μισό κρεμμύδι, λίγο αλάτι, και ρίγανη 5μλ ομεγα3, zma.

    2450 θερμίδες.

    302γρ υδατάνθρακες

    52γρ λιπαρά
    227γρ πρωτεινη

    απογευματινή προπόνηση : στήθος .

    διαλύματα λιγότερο απο 45 δευτερόλεπτα
    1 πιέσεις με αλτήρες σε επικλινή πάγκο 1ο σετ 20 επαναλήψης ( 24κ ο καθε αλτήρας ) 2ο σετ 19 επαναλήψης και fail στην 20η. ( 24κ αλτήρες ) 3ο σετ 14 επαναλήψης και αποτυχία στην 15η. αμέσως ντροπσετ με 13κ αλτήρες για 15 επαναλήψης.
    2 ανοιγματα αλτήρων 3χ20 ( 16κ αλτήρες ) στο 3ο σετ η τελευταία επανάληψη βγήκε fail.
    3 οριζοντιος πάγκος πιέσεις με μπάρα 2 χ15 ( 50κ )&nbsp; 1χ15 ( 45κ ) στην στο 2ο και 3ο σετ κόπηκα στην τελευταία επανάληψη.
    4 ανοιγματα αλτήρων ισιο πάγκο 3χ20 ( 13κ αλτήρες ) στο τελευταίο σετ τελευταία επανάληψη κόπηκα.
    5 πουλ οβερ στο μηχάνημα 55κ 2χ15.
    Last edited by ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ; 12-09-14 at 17:57.

  19. #49
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    13-9-14

    πριν το αεροβιο 5γρ υδρολυμένα αμινοξεα + iron complex .
    πρωινό αεροβιο 1 ωρα και 10 λεπτά τρέξιμο διατάσεις πριν/μετα

    1ο γεύμα 10:30 80γρ αλλ μπραν, 30γρ πρωτεινη, 10γρ γκοτζιμπερι 10γρ κραμπερι 1 κουτ γλυκου κανέλα.

    2ο γεύμα 3:30 : 75γρ κοτοπουλο στήθος ψητό με 250γρ πατάτα νερόβραστη 1αυγό ολόκληρο 2 ασπράδια.

    3ο γεύμα 7:00 ελεύθερο γεύμα φουλ υδατάνθρακες ποιοητική

    4ο γεύμα 1:00 το βραδυ ελεύθερο γεύμα φουλ σαβουρα, ( , ταχινι,μελι, λουκουμάδες σοκολατάκια κλπ. )

    σήμερα ξύπνησα πάλι τούρμπο. -3 εκατοστά η κοιλια ( περίεργο ) και 1 κιλό κάτω.

    14-9-14

    5γρ υδρολυμένα αμινοξέα + iron complex.

    πρωινό αεροβιο 1 ώρα και 17 λεπτά τρέξιμο ( 150 παλμούς ). διατάσεις πριν/μετά.

    1ο γεύμα 11:30 50γρ πρωτεινη αγευστη 1γρ βιταμίνη C.

    2ο γεύμα 2:00 : 100γρ μακαρόνια ολικής νερόβραστα 75γρ κοτόπουλο στήθος ψητό, 5μλ ομεγα3, 1 πολυβιταμίνη performaxx 1tab liv52.

    3ο γεύμα 4:30 ( προ προπονητικό ) : 75γρ κοτόπουλο στήθος ψητό, 350γρ πατάτα νερόβραστη 5gr ελαιόλαδο.

    προπόνηση : πλάτη : 5:55 - 6:25.

    μετά την προπόνηση 6:30 : 50γρ πρωτεινη άγευστη 45γρ δεξτροζη 3γρ ταυρίνη 1γρ βιταμίνη C 400iu Vit E. (ο λόγος που έβαλα δεξτρόζη ειναι διοτι μετά την προπόνηση με έπιασε τρέμουλο κρύωνα και λιγο ζάλη, λογικά ημουν σε προθυρο υπογλυκαιμίας ). ολα καλά αφού ήπια το ρόφημα, έστρωσα.

    4o γεύμα 7:30 : 75γρ κοτόπουλο στήθος ψητό, 350γρ πατάτα νερόβραστη 1tab liv52.

    5ο γεύμα 11:00 : 75γρ κοτόπουλο στήθος ψητό 100γρ πατάτα νερόβραστη 1tab liv52.

    6ο γεύμα προ υπνου : 25γρ πρωτεινη αγευστη 5μλ ομεγα 3, zma 1gr vit C.

    2350 θερμίδες.

    228γρ πρωτεινη

    29,5γρ λιπαρά

    289γρ υδατάνθρακες.

    απογευματινή προπόνηση : πλάτη.

    διαλύματα λιγότερο απο 40 δευτερόλεπτα.

    κωπηλατική με μπάρα ανάστροφη λαβή 4χ15 ( 50κ )
    αρσης θανάτου 4χ15 ( 60κ )
    ελξεις τροχαλία χέρια 3χ15 + 1ντροπσετ ( 50κ )
    ελξεις τροχαλία με κλειστή λαβή 4χ15 ( 55κ )
    ραχιαίοι 5χ15
    κωπηλατική με αλτήρα 2χ15 ( 21κ ο αλτηρας )

  20. #50
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    10γρ υδρολυμένα αμινοξεα

    πρωινο αεροβιο 1 ωρα και 30 λεπτά. διατάσεις - ανοιγματα πριν/μετα . τελος κοιλιακοι πάνω-κάτω

    1ο γεύμα 50γρ πρωτεινη αγευστη 1 μπανανα 1 τσαμπί μικρο σταφύλια 1γρ βιταμινη C, πολυβιταμίνη, 400iu Vit e 5μλ ομεγα 3 .

    2ο γεύμα : 100γρ στηθος ψητό, 60γρ ρυζι καφε νεροβραστο 5γρ ελαιόλαδο 1tab liv52 .

    3ο γεύμα μετά τα βάρη : 50γρ πρωτεινη 25γρ δεξτρόζη 3γρ ταυρίνη 1γρ βιταμινη C, 400iu Vit E 200mcg chromium.

    4ο γεύμα 100γρ στηθος ψητό, 60γρ ρύζι καφέ νερόβραστο 1 tab liv52

    5o γεύμα 100γρ στηθος ψητό, 60γρ ρύζι καφέ νερόβραστο

    6ο γεύμα 2 αυγά ολόκληρα 3 ασπράδια 5μλ ομεγα3, zma , 1gr vit C.

    2500 θερμίδες

    241γρ υδατανθρακες

    51,5γρ λιπαρα

    267γρ πρωτεινη.

    απογευματινή προπόνηση : τετρακέφαλα - γάμπες.

    εκτάσης τετρακεφαλων 4χ20 ( 10κ ) διαλύματα 15-20 δευτερόλεπτα.
    πρεσσα 4χ20 ( 60κ )
    χακ σκουωτ 4χ20 ( 20κ )
    προβολες με αλτηρες 3χ12 ( 13κ ο αλτηρας )
    πρεσσα 1-1 πόδι σε πλάγια θέση ο κορμός. 3χ20 ( 35κ )
    σκουωτ με τερμα ανοιχτό πάτημα 3χ15 ( 50κ )
    γαμπες 2χ30.


    βραδυνό περπάτημα 2 ώρες.
    Last edited by ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ; 15-09-14 at 23:27.

  21. #51
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Αδερφέ, είναι ιδέα μου ή παίρνεις πολλά συμπληρώματα ?
    Επίσης 100 γρ τη μέρα whey, νομίζω είναι υπερβολή.
    Victory loves preparation...

  22. #52
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    Είναι πολλά Κώστα αλλά κατά την γνώμη μου είναι απαραίτητα. ειδικά για τις προπονήσεις που κάνω, και σε ένταση και σε αντοχή.

    για την πρωτεινη τώρα, 50γρ που παίρνω ειναι τα 40γρ πρωτεινη γιατί ειναι 80% περιεκτικότητας.
    η απορόφηση τις πρωτεινης παίζει ρολο απο άτομο σε άτομο ( ηλικία, δραστηριότητα, χρηση φαρμάκων, και ο χρόνος λήψης τις )

    αν σκεφτείς μετά απο αερόβιο μέτριας έντασης μεγάλης διάρκειας η μυες την χρειάζονται την πρωτεινη και θα την αποροφήσουν, οπως και μετα την προπόνηση με βάρη. βέβαια παίζει μεγάλο ρόλο και το αν παίρνεις φάρμακα, στην αφομοίωση τις πρωτεινης. κάτι το οποίο κάνω.

    οπότε βγάζουμε συμπέρασμα οτι είναι η υπερβολική η λήψη τις πρωτεινης για το συκώτι και τα νεφρά, όχι για τους μυες. γι'αυτο οσο μπορώ φροντίζω να παίρνω το liv5, και να πίνω τουλάχιστον 7 λίτρα την ημέρα νερό.
    Last edited by ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ; 16-09-14 at 11:53.

  23. #53
    New Member bio's Avatar
    Join Date
    06-09-12
    Posts
    84

    Default

    Φίλε μου δεν ξέρω για τα υπόλοιπα συμπληρώματα αλλα νομίζω ότι η Ε βιταμίνη μία δόση είναι υπερ αρκετη για τον οργανισμό μας, δύο δόσεις μεσα στην ημέρα και μια μικρή δόση απο την πολυβιταμίνη δεν είναι ότι καλύτερο.Είναι λιποδιάλυτη βιταμίνη ενό η C επειδή και εγω τυχαίνει να πίνω εως και 3 γρ αποβάλεται απο τον οργανισμό όση δεν χρειάζεται. Η γνώμη μου απλά ωφείλω να το πώ.

  24. #54
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    μάλιστα, ευχαριστώ πολύ για την γνώμη σου!

    σήμερα πάω να σηκωθώ για να κάνω πρωινό αερόβιο αλλα κρίμα να μην με άντεχαν τα πόδια... την έβγαλα στο κρεβατάκι γιατί το πιάσιμο δεν υποφερόταν. ακόμα και σε καρέκλα δυσκολεύομαι να κάτσω.

    με το που ξυπνάω 5γρ ιδρολυμένα αμινοξέα και μετα απο κανα 20λεπτο :

    1ο γεύμα 10:15 : 80γρ αλλ μπραν, 30γρ πρωτεινη, 1 κουτ γλυκου ταχινι, 1κουτ γλυκου μέλι, 1γρ βιτ C 1 μπανάνα 5γρ κανέλα

    2ο γεύμα 1:00 : 60γρ ρύζι καφέ νερόβραστο με βιολογική σαλτσα ντομάτας, 80γρ κότοπουλο στήθος ψητό, 5γρ ελαιόλαδο 1tab liv52.

    3ο γεύμα 3:30 : 60γρ ρύζι καφέ νερόβραστο με βιολογική σαλτσα ντομάτας, 80γρ κότοπουλο στήθος ψητό, 5γρ ελαιόλαδο.

    4ο γεύμα μετά τα βάρη 6:05 : 50γρ πρωτεινη αγευστη , 15γρ δεξτρόζη, 3γρ ταυρίνη, 1γρ βιταμίνη C, 400iu Vit e 200mcg chromium.

    5o γεύμα 7:00 80γρ μακαρόνια απο καλαμποκάλευρο βιολογικά χωρίς γλουτένη/σακχαρα, 80γρ κοτόπουλο στήθος ψητό 1tab liv52.

    6ο γεύμα 10:00 : 60γρ ρύζι καφέ νερόβραστο 80γρ κοτόπουλο στήθος νερόβραστο .

    7ο γεύμα 1:00 : 2 ψάρια κεφαλόπουλα ψητά στο φούρνο με νερό 1γρ βιταμίνη C, zma 1tab liv52

    2585 θερμίδες.

    243γρ πρωτεινη

    50γρ λιπαρα ( 3γρ ομεγα 3 )

    317γρ υδατανθρακες.

    απογευματινή προπόνηση : δικέφαλα - τρικέφαλα.

    καμψεις αλτήρων καθιστός 1-1 χέρι εναλλαξ 3χ12 + 1 ντροπσετ με 8κ αλτηρες ( 13κ ο καθε αλτηρας )
    καμψεις στραβόμπαρας 3χ15 ( 20κ )
    καμψεις αυτοσυγκέντρωσης 2χ10 ( 8κ ο αλτηρας )
    σφυριά στο ανάστροφο στήθος 2χ12 ( 11κ ο αλτήρας )

    οπίσθιες εκτάσης στην τροχαλία με λαβή 1-1 χέρι 3χ15 ( 20κ - 20κ - 15κ )
    κικ μπαξ 3χ15 ( 6κ ο αλτήρας )
    εκτάσης πίσω απο τον λαιμό 1χ12 ( 11κ ο αλτήρας )
    εκτάσεις αλτήρων στον οριζόντιο πάγκο 2χ10-12 ( 11κ οι αλτήρες )

    κανονικά επρεπε οι ασκήσεις απο 3 σετ αλλα δεν άντεχα λόγο πρηξίματος να κάνω παραπάνω σετ.

  25. #55
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    ωραιος ο μποζατζιδης, για την ηλικια σου εισαι πολυ μπροστα ειδικα σε ποδια, μια χαρα χρησιμα ειναι τα συμπληρωματα, αφου αντεχεις οικνομικα παρτα

  26. #56
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    Ευχαριστώ φίλε. τα συμπληρώματα τα παίρνω στοκ σε πολύ καλή τιμή και με συμφέρουν. αλλιώς μερικά δεν θα τα είχα.

    5γρ ιδρολυμένα αμινοξέα

    30 λεπτά ποδήλατο.

    1ο γεύμα 10:30 80γρ αλλ μπραν, 30γρ πρωτεινη αγευστη, 5γρ μελι, 5γρ ταχίνη, 1μπανάνα, 1 τζαμπί σταφύλια 1γρ βιταμίνη C, 5ml omega3.

    2ο γεύμα 1:00 2 αυγα ολοκληρα 3 ασπράδια, 125γρ κοτόπουλο στήθος ζυγισμένο ωμο ( σοτατισμένο με κρεμμύδι και απιροελάχιστο ελαιόλαδο ) με
    αρκετά μυρωδικά ( μπούκοβο πιπερι κοκκινο γλυκο, καρυ, μοσχοκαριδο ) 4 κουτ σουπας
    βιολογική σάλτσα ντομάτα, 1 κουτ σούπας βιολογική παστα ντομάτας, 1
    πιπεριά Φλωρίνης βιολογική, 1 πιπεριά πράσινη απτον κήπο μου, 1
    μανιτάρι, μισό κρεμμύδι, αρκετό αλάτι, και ρίγανη + 80γρ μακαρόνια νερόβραστα βιολογικά απο καλαμποκάλευρο χωρίς γλουτένη/σακχαρα + αλάτι και ρίγανη. 1tab liv52

    3o γεύμα : 4:00 2 ψάρια ψητά, 80γρ μακαρόνια νερόβραστα βιολογικά απο καλαμποκάλευρο χωρίς γλουτένη/σακχαρα + αλάτι και ρίγανη. 80γρ μακαρόνια νερόβραστα βιολογικά απο καλαμποκάλευρο χωρίς γλουτένη/σακχαρα + αλάτι και ρίγανη. 1tab liv52

    4ο γεύμα μετά τα βάρη 6:20: 150γρ κοτόπουλο ψητό στήθος, 200γρ ξινόμηλο 1γρ βιταμίνη C 400iu Vit e 3γρ ταυρίνη.

    5o γευμα : 7:15 1 αυγo ολοκληρα 3 ασπράδια, 125γρ κοτόπουλο στήθος ζυγισμένο ωμο ( σοτατισμένο με κρεμμύδι μανιτάρια,πιπερια πρασινη,πιπεριά φλωρίνης ) με
    αρκετά μυρωδικά ( μπούκοβο πιπερι κοκκινο γλυκο, καρυ, μοσχοκαριδο ) 4 κουτ σουπας
    βιολογική σάλτσα ντομάτα, μισό κρεμμύδι, αρκετό αλάτι, και ρίγανη 60γρ ρύζι καφέ νερόβραστο 1tab liv52.

    6ο γεύμα 11:00 2 ψάρια ψητά, 1γρ βιταμίνη C 1tab liv52.

    30' πριν την ύπνο zma.

    2733 θερμίδες.

    290,4γρ υδατάνθρακες ( 41,5γρ ινα, 125γρ αμυλο, 62γρ σακχαρα )

    58,4γρ λιπαρά ( 2.7γρ ομεγα3 )

    287γρ πρωτεινη.


    απογευματινή προπόνηση : ώμοι - τραπεζοειδής.

    πιέσεις αλτήρων 3χ20 + 1 ντροπσετ( 13κ ο καθε αλτήρας ) διαλύματα 20-25 δευτερόλεπτα.
    ανοιγματα αλτήρων καθιστός 4χ15 ( 8κ ο αλτηρας )
    κωπηλατική με μπάρα 4χ15 ( 20κ )
    προτάσης αλτηρων 1-1 χερι 4χ15 ( 8κ ο αλτηρας )
    ανοιγματα αλτήρων σκυφτός 3χ15 ( 8κ ο αλτήρας )

    τραπεζοειδής στο μηχάνημα 3χ12 ( 90κ )
    τραπεζοειδής στο μηχάνημα πίσω μέρος 3χ12 ( 80κ )

    βραδυνό χαλαρό περπάτημα : 90 λεπτά.

    ο πόνος στα ποδια ειναι ανυπόφορος, 2η μερα σημερα και τα ποδια ειναι πολύ χειρότερα. με το ζορι περπατάω. απορο πως εκανα ποδήλατο το πρωί.

    επίσης ρίχνω λιγο υδατάνθρακα και ανεβάζω την πρωτεινη. εχω αρκετή ενέργεια και στην προπόνηση και στην διάρκεια της ημέρας. να δω πως παει και αν δω οτι πέφτω σε ενέργεια το ξαναγυρνάω.

  27. #57
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    στις 6:30 ξυπνησα για τουαλέτα και λεω μιας που σηκώθηκα και μου τελιωσαν τα ιδρολυμενα αμινοξεα ας πιω 40γρ πρωτεινη αγευστη . ξανακοιμήθηκα και σηκώθηκα μετα απο 2 ωρες για αερόβιο.

    πρωινό αεροβιο τρέξιμο 1 ωρα και 22 λεπτά. διατάσεις - ανοίγματα πριν/μετά.

    1ο γεύμα 10:30 : 80γρ αλλ μπραν, 40γρ πρωτεινη αγευστη 1/2 μπανάνα, 1/4 ξινόμηλο 5γρ κανέλα, 1γρ βιταμίνη c, 200mcg chromium 5μλ ομεγα 3.

    2o γεύμα 1:00 1 αυγο ολοκληρο 3 ασπράδια, 100γρ κοτόπουλο στήθος ζυγισμένο ωμο ( σοτατισμένο με κρεμμύδι μανιτάρια,πιπερια φλωρίνης,πιπεριά πράσινη,μανιτάρια ) με
    αρκετά μυρωδικά ( μπούκοβο πιπερι κοκκινο γλυκο, καρυ, μοσχοκαριδο ) 4 κουτ σουπας
    βιολογική σάλτσα ντομάτα, 1 κουτ σούπας βιολογική παστα ντομάτας, αρκετό αλάτι,ρίγανη + 60γρ ρύζι καφέ νερόβραστο με ρίγανη. 1tab liv52

    3ο γεύμα 4:00 : 105γρ κοτόπουλο ψητό, 60γρ ρύζι καφέ νερόβραστο.

    4ο γεύμα μετα το αεροβιο 6:15: 120γρ στήθος ψητό 100γρ ξινόμηλο 1gr vit C 400iu vit E, κανέλα.

    5ο γεύμα 7:30 3 ασπράδια, 100γρ κοτόπουλο στήθος ζυγισμένο ωμο ( 75γρ ψημένο ), ( σοτατισμένο με κρεμμύδι μανιτάρια,πιπερια φλωρίνης,πιπεριά πράσινη,μανιτάρια ) με
    αρκετά μυρωδικά ( μπούκοβο πιπερι κοκκινο γλυκο, καρυ, μοσχοκαριδο ) 4 κουτ σουπας
    βιολογική σάλτσα ντομάτα, 1 κουτ σούπας βιολογική παστα ντομάτας, αρκετό αλάτι,ρίγανη 1 tab liv52

    6ο γεύμα 10:30 : 105γρ κοτόπουλο ψητό, 80γρ μακαρόνια βιολογικά απο καλαμποκαλευρο χωρίς γλουτένη/σακχαρα 1 tab liv52.

    7ο γεύμα προ υπνου 105γρ κοτόπουλο ψητό 5μλ ομεγα 3 1 tab liv52 1gr vit C zma.

    2644 θερμίδες.

    302γρ υδατάνθρακες ( 42,6γρ ίνα, 162γρ αμυλο και 51γρ σακχαρα ).

    43,2γρ λιπαρα ( 2,1γρ ομεγα3 )

    283,2γρ πρωτεινη


    απογευματινή προπόνηση : μηριαία δικέφαλα :

    καμψεις μηριαίων δικεφάλων στο μηχάνημα 5χ20 ( 10κ - 5κ - 5κ - 5κ - 5κ )
    ασκηση καλημέρα 4χ20 ( 30κ )
    αρσης θανάρου με μπάρα 4χ15 ( 40κ )

    τέλος 31 λεπτά τρέξιμο.


    χαλαρό βραδινό περπάτημα 1 ώρα.

  28. #58
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    πρωινό αεροβιο 1 ωρα και 21 λεπτά. διατάσεις - ανοίγματα

    1ο γεύμα 9:15 : 80γρ αλλ μπραν, 100γρ ξινομηλο 75γρ σταφύλια, 40γρ πρωτεινη αγευστη, 1γρ βιταμινη C.

    2ο γεύμα 11:45 : 90γρ κοτόπουλο ψητό, 80γρ μακαρόνια απο καλαμποκαλευρο βιολογικά χωρίς γλουτένη/ζάχαρη, 5μλ ομεγα3 1 πολυβιταμίνη performaxx, 1 tab liv52.

    3ο γεύμα : 2:30 90γρ κοτόπουλο ψητό, 80γρ μακαρόνια απο καλαμποκαλευρο βιολογικά χωρίς γλουτένη/ζάχαρη 100γρ μπρόκολο.

    4ο γεύμα μετά τα βάρη : 6:00 150γρ κοτόπουλο ψητό, 60γρ ρύζι καφέ νερόβραστο με σαλτσα βιολογική , 1γρ βιταμίνη C, 400iu Vit E.

    5o γεύμα : 7:00 : 3 ασπράδια, 100γρ κοτόπουλο στήθος ζυγισμένο ωμο ( 75γρ ψημένο ), ( σοτατισμένο με κρεμμύδι μανιτάρια,πιπερια φλωρίνης,πιπεριά πράσινη,μανιτάρια ) με
    αρκετά μυρωδικά ( μπούκοβο πιπερι κοκκινο γλυκο, καρυ, μοσχοκαριδο ) 4 κουτ σουπας
    βιολογική σάλτσα ντομάτα, 1 κουτ σούπας βιολογική παστα ντομάτας, αρκετό αλάτι,ρίγανη 1 tab liv52

    6o γεύμα : 10:00 90γρ κοτόπουλο ψητό 100γρ μπρόκολο. 1 tab liv52

    7ο γεύμα : 1:00 90γρ κοτόπουλο ψητό 100γρ μπρόκολο 5μλ ομεγα 3, 1γρ βιταμίνη C, zma.

    2789 θερμίδες

    282γρ πρωτεινη.

    347,5γρ υδατάνθρακες 45γρ ινα , 214γρ αμυλο , 38.8γρ σακχαρα.

    39,5γρ λιπαρά.

    απογευματινή προπόνηση : στήθος .

    ανοίγματα αλτήρων σε επικλινή 4χ20 ( 16κ ο αλτήρας )
    πιέσεις αλτήρων σε επικλινή 3χ15 ( 21κ ο αλτήρας )
    ανοίγματα αλτήρων σε ισιο πάγκο 4χ15 ( 13κ ο αλτηρας )
    οριζόντιος πάγκος 3χ15 + 1 ντροπσετ ( 45κ - 45κ - 40κ )
    πουλ οβερ στο μηχάνημα 2χ15 ( 40κ )

    βραδυνό περπάτημα 1 ώρα.

  29. #59
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    σήμερα ξύπνησα ξημερώματα για τουαλέτα και ήπια και 1 σεικερ πρωτεινη άγευστη. ( δεν το μετράω στις θερμίδες, απλά το αναφέρω )

    πρωινό αεροβιο 97 λεπτά τρέξιμο. διατάσεις-ανοίγματα πριν/μετά. τέλος κοιλιακούς κάτω-πάνω.

    1ο γεύμα 11:00 80γρ αλλ μπραν, 40γρ πρωτεινη 75γρ ξινόμηλο 1γρ βιταμίνη C , 5μλ ομεγα3, 5γρ κανέλα, 200mcg chromium.

    2ο γεύμα 1:30 : 90γρ ρύζι καφέ νερόβραστο με σάλτσα βιολογική, 8 ασπράδια 20γρ κοτόπουλο ψητό, 1πολυβιταμίνη performaxx.

    3ο γεύμα 4:00 : 80γρ ρύζι καφέ νερόβραστο με σάλτσα βιολογική, 105γρ κοτόπουλο ψητό, 1ταμπλέτα liv52

    4o γεύμα 6:45 : μετά τα βάρη : 150γρ κοτόπουλο ψητό, 100γρ ξινόμηλο, κανέλα 400iu βιταμίνη E, 1γρ βιταμίνη C.

    5ο γεύμα 7:30 : 105γρ κοτόπουλο ψητό, 50γρ μακαρόνια βιολογικά απο καλαμποκάλευρο χωρίς γλουτένη/σάκχαρα 1 ταμπλέτα liv52.

    6ο γεύμα 10:30 : 105γρ κοτόπουλο ψητό 50γρ ρύζι καφέ νερόβραστο με σάλτσα βιολογική 100γρ μπρόκολο 1 ταμπλέτα liv52

    7ο γεύμα 1:30 : 105γρ κοτόπουλο ψητό 100γρ μπρόκολο 5μλ ομεγα3, 1γρ βιταμίνη C, zma.


    σύνολο θερμίδων : 2716.

    278,1γρ πρωτεινη

    333,6γρ υδατάνθρακες ( 44γρ ίνα, 215γρ άμυλο και 26,5γρ σάκχαρα ).

    39,2γρ λιπαρά ( 2,3γρ ομεγα3 )

    μεσημεριανή προπόνηση : πλάτη - πίσω μοίρα δελτοειδή.

    κωπηλατική με μπάρα ανάστροφο πιάσημο 4χ15 ( 50k - 55k - 55k - 55k )
    αρσης θανάτου 4χ15 ( 60k - 60k - 60k - 60k )
    ελξεις τροχαλία 4χ15 45k
    ελξεις τροχαλία με κλειστή λαβή 4χ15 45k
    κωπηλατική στο μηχάνημα κλειστή λαβή4χ15 25κ
    ραχιαίοι 4χ15.

    ανοίγματα αλτήρων σκυφτός 4χ15 6κιλά

    πλάγιοι κοιλιακοί 3χ20 στην τροχαλία με λαβή 45κ


    βραδυνό περπάτημα 1 ώρα.

  30. #60
    New Member ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ's Avatar
    Join Date
    26-09-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    78

    Default

    το πρωί προέκυψε ενα γεγονός και άνοιξε το κεφάλι μου. όλο αυτό θα με κρατήσει λίγο πίσω αλλά δεν μασάμε εμείς. στο νοσοκομείο με έκαναν και γενικές αίματος και ολα ηταν μες τα φυσιολογικά... εκτός απτο σάκχαρο που ηταν λιγο χαμηλά και τον αιματοκρίτη που πάντα ειναι χαμηλός σε εμένα.

    σήμερα εφαγα στισ 10:30 85γρ αλλ μπραν, κρανμπερι,γκοτζι μπερι, μυρτιλο, ταχινι με μελι, πρωτεινη.


    5:00 : κοτόπουλο με πρασινες πιπεριές ψητές

    7:00 2 κουτάκια μεσαία λουκουμάδες με μερέντα, 1 πιροσκί

    8:30 δημητριακά με ταχινι, μελι και πρωτεινη.

    το θεωρό σαν cheat day αλλα απο αύριο διατροφή κανονικά απλά δεν θα προπονηθώ.


 
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γυναικέιο Fitness - Βασικές Οδηγίες Διατροφής Fitness
    By Kardoula in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 79
    Last Post: 02-02-20, 22:11
  2. Everything You Know About Fitness is a Lie
    By digitalboy in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 21
    Last Post: 03-03-12, 11:39
  3. fitness under 21
    By Dr Adam in forum Νέα Bodybuilding Aπό Ελλάδα
    Replies: 1
    Last Post: 09-07-11, 12:49
  4. Fitness
    By YIANNA in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 34
    Last Post: 14-11-08, 16:54

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •