Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 18 of 18
  1. #1

    Thumbs up Τέρμα Τα Ψέματα - Deal With The Truth

    Καλημερα σας!!

    Εγω λοιπον , συνηθιζα να κοιτιεμαι στον καθρεφτη και να με καμαρωνω...τρομαρα μου.. βλεπετε με συγκρινα με κατι λαπαδες που ουτε ειχαν ακουσει τι λεξη γυμναστικη!

    Βεβαια αυτο που δεν παραδεχομουν ειναι οτι καθε φορα που κοιταζα
    αυτο το ''υπεροχο κορμι''20131011_055957[1].jpg20131011_060120[1].jpg20131011_060314[1].jpg20131011_060143[1].jpgAttachment 17423.. ειναι οτι ελαφρα ρουφαγα την κοιλια, με
    λιγα λογια ''με εκλεβα'' μπροστα στα ματια μου.

    Αντε στην παραλια το καλοκαιρι να πω εχει καποια λογικη..αλλα να κοροιδευω
    τον ιδιο μου τον εαυτο ακομη και οταν ειμαι μονος..παει πολυ..

    Τελος λοιπον τα ψεματα απο σημερα!!

    Θα ποσταρω συχνα φωτογραφιες μου γιατι μου δινει κινητρο και δυναμη για καλυτερες προπονησεις και κυριως
    για πιο σωστα γευματα

    Και δεν το πιστευω..... μολις τωρα ειπα να δω ποσα κιλα ειμαι... ειχα να ανεβω κανα μηνα στη ζυγαρια...τωρα συειδητοποιω τη σημαινει κατακρατηση υγρων απο κρεατινη... εδω και κανα 20ημερο εχω ξεκινησει κρεατινη.. ημουν 98 και πηγα 101....τρομαξα....

    το υψος μου ειναι 1,87 .

    Στοχος : να φτασω καπου, πρωτη φορα ξεκιναω σοβαρα το γυμναστηριο.. θεωρω οτι εχω καλο σωματοτυπο αν εξαιρεσουμε τα χερια που ειναι πολυ αδυνατα. και να χασω λιπος : συγκρινοντας με κατι δειγματα φωτογραφιων με κοβω γυρω στο 25% λιπος (διορθωστε με αν κανω λαθος)

  2. #2
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Kαλη αρχη και καλη δυναμη!
    Δωστα ολα!!!

  3. #3

    Default

    Να σαι καλα Νο Fear !!
    Καλη συναμη και σε εσενα

  4. #4
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    3 κιλά μόνο από την κρεατίνη δύσκολα να πήρες.
    Οι περισσότεροι ψηλοί υστερούν στα χέρια, μη σε απασχολεί.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    3 κιλά μόνο από την κρεατίνη δύσκολα να πήρες.
    Οι περισσότεροι ψηλοί υστερούν στα χέρια, μη σε απασχολεί.
    Τοτε τι να πω.. υπαρχει περιπτωση να πηρα 3 κιλα μυικο ογκο μεσα σε 1 μηνα ? μακαρι..
    παντως το να παχυνα δεν νομιζω.. η διατροφη μου ειναι σταθερη.

  6. #6
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Να σου ευχηθω και γω , επιμονη - υπομονη - συνεπεια !!!! , τα "κλειδια" που πρεπει να εχεις παντα επανω σου !!!!!!
    Και να προσθεσω , στο αρχικο σταδιο που βρισκεσαι και χωρις να εχεις γνωρισει - εξαντλησει τα ορια σου στην προπονηση , η κρεατινη ειναι περιττη !!!

    Καλη επιτυχια !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Να σου ευχηθω και γω , επιμονη - υπομονη - συνεπεια !!!! , τα "κλειδια" που πρεπει να εχεις παντα επανω σου !!!!!!
    Και να προσθεσω , στο αρχικο σταδιο που βρισκεσαι και χωρις να εχεις γνωρισει - εξαντλησει τα ορια σου στην προπονηση , η κρεατινη ειναι περιττη !!!

    Καλη επιτυχια !
    Σ'ευχαριστω για την εμψυχωση tsoureka!!

    Με κρεατινη που λες , σκεφτομαι να συνεχισω ακομα μεχρι να τελειωσει ο πρωτος κυκλος.
    Και μετα θα το σκεφτω , ποτε θα τη συνεχισω παλι..

    Να δω μεχρι τοτε , πως θα νιοθω και το σωμα μου, τις αναγκες μου και να μου πειτε κ εσεις οι παλιοι τη γνωμη σας.

  8. #8
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by KITESURF23 View Post
    Καλημερα σας!!

    Εγω λοιπον , συνηθιζα να κοιτιεμαι στον καθρεφτη και να με καμαρωνω...τρομαρα μου.. βλεπετε με συγκρινα με κατι λαπαδες που ουτε ειχαν ακουσει τι λεξη γυμναστικη!

    Βεβαια αυτο που δεν παραδεχομουν ειναι οτι καθε φορα που κοιταζα
    αυτο το ''υπεροχο κορμι''20131011_055957[1].jpg20131011_060120[1].jpg20131011_060314[1].jpg20131011_060143[1].jpgAttachment 17423.. ειναι οτι ελαφρα ρουφαγα την κοιλια, με
    λιγα λογια ''με εκλεβα'' μπροστα στα ματια μου.

    Αντε στην παραλια το καλοκαιρι να πω εχει καποια λογικη..αλλα να κοροιδευω
    τον ιδιο μου τον εαυτο ακομη και οταν ειμαι μονος..παει πολυ..

    Τελος λοιπον τα ψεματα απο σημερα!!

    Θα ποσταρω συχνα φωτογραφιες μου γιατι μου δινει κινητρο και δυναμη για καλυτερες προπονησεις και κυριως
    για πιο σωστα γευματα

    Και δεν το πιστευω..... μολις τωρα ειπα να δω ποσα κιλα ειμαι... ειχα να ανεβω κανα μηνα στη ζυγαρια...τωρα συειδητοποιω τη σημαινει κατακρατηση υγρων απο κρεατινη... εδω και κανα 20ημερο εχω ξεκινησει κρεατινη.. ημουν 98 και πηγα 101....τρομαξα....

    το υψος μου ειναι 1,87 .

    Στοχος : να φτασω καπου, πρωτη φορα ξεκιναω σοβαρα το γυμναστηριο.. θεωρω οτι εχω καλο σωματοτυπο αν εξαιρεσουμε τα χερια που ειναι πολυ αδυνατα. και να χασω λιπος : συγκρινοντας με κατι δειγματα φωτογραφιων με κοβω γυρω στο 25% λιπος (διορθωστε με αν κανω λαθος)
    ..δεν σημαινει αυτο που νομιζεις!!!!ψαξε το...και θα δεις οτι αυτο που λες δεν ευσταθει
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ..δεν σημαινει αυτο που νομιζεις!!!!ψαξε το...και θα δεις οτι αυτο που λες δεν ευσταθει
    Σ'ευχαριστω για την προτροπη Leo 11 θα κοιταξω να ενημερωθω περισσοτερο στο θεμα κρεατινη , για να μου το λετε ολοι οτι τα 2-3 κιλα πανω που δειχνει η ζυγαρια δεν ειναι υγρα σιγουρα θα χετε δικιο.

    Βεβαια κι η κοπελια μου που την εχω διπλα μου αυτη τη στιγμη , που ειναι αυτη που μου μαγειρυει και ξερει τι τρωγω και ποσο τρωγω μου επιβεβαιωνει κ αυτη οτι δεν τρωγω περισσοτερο και σιγουρα δεν τρωγω πιο παχυντικα τροφιμα... τι να πω , οταν βρω ακρη με το μυστηριο αυτο θα σας πω...

    Το να προσθεσα κανα κιλο μυες σε 1 μηνα δεν παιζει?

  10. #10
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Έκανες φόρτωμα μήπως?

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post
    Έκανες φόρτωμα μήπως?
    Οχι Labro , δεν εκανα φορτωμα.

    5gr 1 φορα τη μερα αμεσως μετα το γυμναστηριο

  12. #12
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Αα γιατί μόνο κάτι τέτοιο θα μπορούσε να προκαλέσει τέτοια αλλαγή στο βάρος.Αλλιώς δεν οφείλεται στην κρεατίνη.

  13. #13
    New Member
    Join Date
    19-05-13
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by KITESURF23 View Post
    Σ'ευχαριστω για την προτροπη Leo 11 θα κοιταξω να ενημερωθω περισσοτερο στο θεμα κρεατινη , για να μου το λετε ολοι οτι τα 2-3 κιλα πανω που δειχνει η ζυγαρια δεν ειναι υγρα σιγουρα θα χετε δικιο.

    Βεβαια κι η κοπελια μου που την εχω διπλα μου αυτη τη στιγμη , που ειναι αυτη που μου μαγειρυει και ξερει τι τρωγω και ποσο τρωγω μου επιβεβαιωνει κ αυτη οτι δεν τρωγω περισσοτερο και σιγουρα δεν τρωγω πιο παχυντικα τροφιμα... τι να πω , οταν βρω ακρη με το μυστηριο αυτο θα σας πω...

    Το να προσθεσα κανα κιλο μυες σε 1 μηνα δεν παιζει?

    Αν δεν μετρας θερμιδες και δεν ζυγιζεις ποσοτητες φιλε ξεχνα τις επιβεβαιωσεις, και αρχισε το μετρημα. Τα κιλα που πηρες μπορει να ειναι νερα η λιπος, και ενα πολυ μικρο μερος τους μπορει να ειναι μυικο αν μιλαμε για τρια κιλα σε ενα μηνα

  14. #14
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Και με φόρτωμα αποκλείεται να πήρε 3 κιλά. Μπορεί να έτυχε, μην ασχολείσαι με τη ζυγαριά, κοίτα τον καθρέφτη.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by alex000 View Post
    Αν δεν μετρας θερμιδες και δεν ζυγιζεις ποσοτητες φιλε ξεχνα τις επιβεβαιωσεις, και αρχισε το μετρημα. Τα κιλα που πηρες μπορει να ειναι νερα η λιπος, και ενα πολυ μικρο μερος τους μπορει να ειναι μυικο αν μιλαμε για τρια κιλα σε ενα μηνα
    Θα ξεκινησω αμεσα μετρημα θερμιδων alex000. Δε γινεται διαφορετικα.. Οχι πως δεν το ξερα οτι επρεπε να γινει κ αυτο.. απλα το ανεβαλα...

    Παντως σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες και το σπρωξιμο ... βοηθαει πολυ.. γi αυτο ανοιξα αλλωστε και το thread !!

  16. #16

    Default

    Παντως να ναι καλα και ο CUBAN !! Μολις τωρα διαβασα το αρθρο σχετικα με τον υπολογισμο θερμιδων !!

    BMR : 2174

    Θερμιδ.συντηρησης : 3369

    Θερμιδ.για απωλεια κιλων : 2619 (για να χασω 2-3 κιλα σε 1 μηνα)

    Πρωτεινες/υδατανθρακες/λιπη : 250/270/98

  17. #17
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλημέρα.

    Το έλειμμα των 750 θερμίδων είναι πολύ μεγάλο φίλε μου ! Αν έχεις θερμίδες συντήρησης 3370 όπως γράφεις, θα έλεγα να ξεκινήσεις με 3000-3100 θερμίδες. Τώρα που κρυώνει ο καιρός, θα χάνεις πολύ πιο εύκολα κιλά. Οπότε μην καταφεύγεις σε ακρότητες !
    Άλλωστε, αν κολλήσει το σώμα τι θα κάνεις ? Θα μειώσεις κι άλλο τις θερμίδες σου ?

    Πες μου λίγο τι ηλικία έχεις....

    EDIT : Είδα την ηλικία σου στο προφίλ σου. 23 ετών δεν είσαι ?

    Χρησιμοποίησε αυτά τα μάκρος :

    Πρωτεΐνη : 210 γρ
    Υδατάνθρακες : 310 γρ
    Λιπαρά : 90 γρ
    Last edited by cuban; 12-10-13 at 11:23.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  18. #18

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Καλημέρα.

    Το έλειμμα των 750 θερμίδων είναι πολύ μεγάλο φίλε μου ! Αν έχεις θερμίδες συντήρησης 3370 όπως γράφεις, θα έλεγα να ξεκινήσεις με 3000-3100 θερμίδες. Τώρα που κρυώνει ο καιρός, θα χάνεις πολύ πιο εύκολα κιλά. Οπότε μην καταφεύγεις σε ακρότητες !
    Άλλωστε, αν κολλήσει το σώμα τι θα κάνεις ? Θα μειώσεις κι άλλο τις θερμίδες σου ?

    Πες μου λίγο τι ηλικία έχεις....

    EDIT : Είδα την ηλικία σου στο προφίλ σου. 23 ετών δεν είσαι ?

    Χρησιμοποίησε αυτά τα μάκρος :

    Πρωτεΐνη : 210 γρ
    Υδατάνθρακες : 310 γρ
    Λιπαρά : 90 γρ
    Καλημερα CUBAN !!

    Ειμαι 23 χρονων ,187υψος , 98-99 κιλα , 25-28% λιπος (στο περιπου) , και εδω στα ξενα που ειμαι το χειμωνα παει -20 C ...

    Θα ακολουθησω τη συμβουλη σου και θα μειωσω στις 3000-3100 (για αρχη τουλαχιστον). Με 210/310/90 μακρος. Εχω περιεργεια να δω και πως θα το νιοσω..
    Θα μου φανουν οι kcal πολλες , λιγες , ιδανικες.. ιδεα δεν εχω. Απο σημερα ξεκιναω και εγω γνωριμια με το σωμα μου και θερμιδομετρηση!!

    Να σαι καλα!! Σ'ευχαριστω


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Τέρμα Αρχάριος
    By andimozilla in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 20-04-13, 13:40
  2. Κοινές αντιλήψεις περί fitness, αλήθεια ή ψέματα;
    By Deffee in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 2
    Last Post: 23-03-13, 23:33
  3. Replies: 33
    Last Post: 13-11-12, 00:31
  4. Τέρμα το γυμναστήριο...
    By Pasalimani in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 20
    Last Post: 27-09-08, 01:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •