Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 60 of 141

Thread: The Lab

  1. #31
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    εντυπωσιακη προοδος...!!!!!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ Ρεα!!!!!!!!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  2. #32
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά! Εμψυχώνουν τα καλά σας λόγια!
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  3. #33
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    edit: Να υποθέσω ότι δεν είναι η πρώτη περίοδος που αθλείσαι, έτσι; Τι ύψος έχεις;
    Έκανα και πιο παλιά βάρη (προ εγκυμοσύνης στο 1ο μου παιδί - ήμουν και εδώ μέλος - rea σκέτο). Έκανα και ποδήλατο (καθημερινά 15-20 και 75χλμ Σ/Κ) όλα πριν το 2010 που έμεινα έγκυος στο Ηλεκτράκι μου. Ακολούθησαν 2 εγκυμοσύνες κοντινές. Στο ενδιάμεσο είχα αρχίσει τρέξιμο, αλλά με έκοψε ο Οδυσσέας (ο γιος μου). Αφού γεννήθηκε και μετά 1,5 μήνα ξαναάρχισα το τρέξιμο. Επανήλθα συστηματικά στα βάρη τον Αύγουστο.

    Το ύψος μου είναι 172 (ειδική μέτρηση όταν είχα πάρει το κουρσάκι μου για να συμετάσχω στον ποδηλατικό γύρο κεφαλλονιάς).

    Τώρα μόνο τα βάρη έχω. Και τρεξιμο που και που περιφερειακά στο χωριό...
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by Rea! View Post
    Έκανα και πιο παλιά βάρη (προ εγκυμοσύνης στο 1ο μου παιδί - ήμουν και εδώ μέλος - rea σκέτο). Έκανα και ποδήλατο (καθημερινά 15-20 και 75χλμ Σ/Κ) όλα πριν το 2010 που έμεινα έγκυος στο Ηλεκτράκι μου. Ακολούθησαν 2 εγκυμοσύνες κοντινές. Στο ενδιάμεσο είχα αρχίσει τρέξιμο, αλλά με έκοψε ο Οδυσσέας (ο γιος μου). Αφού γεννήθηκε και μετά 1,5 μήνα ξαναάρχισα το τρέξιμο. Επανήλθα συστηματικά στα βάρη τον Αύγουστο.

    Το ύψος μου είναι 172 (ειδική μέτρηση όταν είχα πάρει το κουρσάκι μου για να συμετάσχω στον ποδηλατικό γύρο κεφαλλονιάς).
    Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Ωραία ονόματα τους έδωσες! Μπράβο.
    Με κεφαλλονιά τί σχέση έχεις;
    ΘΑΡΣΕΙΝ ΧΡΗ, ΤΑΧ' ΑΥΡΙΟΝ ΕΣΕΤ' ΑΜΕΙΝΟΝ

  5. #35
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Είμαι ΛΗΞΟΥΡΙΩΤΙΣΑ.

    Από τον πατέρα μου.
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Rea! View Post
    Είμαι ΛΗΞΟΥΡΙΩΤΙΣΑ.

    Από τον πατέρα μου.
    Έλα ρε Πατρίδα! Πώς να μην πετύχεις τους στόχους σου με κεφαλλονίτικο πείσμα να υπάρχει στα γονίδιά σου;;;
    ΘΑΡΣΕΙΝ ΧΡΗ, ΤΑΧ' ΑΥΡΙΟΝ ΕΣΕΤ' ΑΜΕΙΝΟΝ

  7. #37
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Αυτό είναι! όποια πέτρα και αν σηκώσεις! Κεφαλλονίτη θα βρεις!
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  8. #38
    New Member
    Join Date
    09-11-13
    Location
    athens
    Posts
    31

    Default

    Φοβερή αλλαγή !!!!!!! Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια !!

  9. #39
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Quote Originally Posted by Διηνέκης View Post
    Ωραία ονόματα τους έδωσες!
    Indeed.

    Να σου ζήσουν.

  10. #40
    New Member Nico's Avatar
    Join Date
    08-09-13
    Posts
    91

    Default

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! και απο εμενα

  11. #41
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Quote Originally Posted by Διηνέκης View Post
    Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Ωραία ονόματα τους έδωσες! Μπράβο.
    Που να δεις το όνομα του δρόμου μας (μένουμε σε χωριό, εμείς δώσαμε το όνομα). οδός Κανένα (με γιο Οδυσσέα τι περιμενε κανείς).

    μέχρι και ο παπάς του χωριού με πήρε τηλ. να ρωτήσει γιατί δώσαμε αυτό το όνομα στο δρόμο μας :)
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  12. #42
    Advanced Bodybuilder starakii's Avatar
    Join Date
    25-10-13
    Location
    ALLOUUUUUUU
    Posts
    742

    Default

    χωρίς λόγια....respect ... συγχαρητήρια Ρέααα
    Πρώτα τα παρατάει το μυαλό μετά το σώμα!!
    ''Ψάχνω ακόμα σα μαλάκας, ψάχνω...
    της ελπίδας μου να βρω το αποσπόρι.
    Σίγουρα κάποιος, θα ξέρει γι' αυτό.
    Ψάχνω στις μνήμες, μα πώς να τις γιάνω;
    Πρέπει να θες, δεν μπορώ με το ζόρι.''

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Rea! View Post
    Που να δεις το όνομα του δρόμου μας (μένουμε σε χωριό, εμείς δώσαμε το όνομα). οδός Κανένα (με γιο Οδυσσέα τι περιμενε κανείς).

    μέχρι και ο παπάς του χωριού με πήρε τηλ. να ρωτήσει γιατί δώσαμε αυτό το όνομα στο δρόμο μας :)
    Χαχαχα! Θεοί (ολύμπιοι)
    ΘΑΡΣΕΙΝ ΧΡΗ, ΤΑΧ' ΑΥΡΙΟΝ ΕΣΕΤ' ΑΜΕΙΝΟΝ

  14. #44
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Μια Γυναικα - Μητερα - Νοικοκυρα που σεβεται πρωτα τον εαυτο της , πρεπει να περνει παραδειγμα απο την πορεια σου !!!
    Εμεις εχουμε πολλα κοινα σε αυτη την προσπαθεια , και οσο και να φαινεται παραξενο μονο οταν το βλεπω σε αλλους καταλαβαινω το μεγεθος της ....
    Παρολαυτα ...οταν μας καλημεριζεις με αυτον τον Μητρικο τροπο "Καλημερα παιδια μου" νοιωθω οτι θελω να τρεξω στην αγκαλια σου ...Μαμα !!!!!!!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  15. #45
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Μια Γυναικα - Μητερα - Νοικοκυρα που σεβεται πρωτα τον εαυτο της , πρεπει να περνει παραδειγμα απο την πορεια σου !!!
    Εμεις εχουμε πολλα κοινα σε αυτη την προσπαθεια , και οσο και να φαινεται παραξενο μονο οταν το βλεπω σε αλλους καταλαβαινω το μεγεθος της ....
    Παρολαυτα ...οταν μας καλημεριζεις με αυτον τον Μητρικο τροπο "Καλημερα παιδια μου" νοιωθω οτι θελω να τρεξω στην αγκαλια σου ...Μαμα !!!!!!!!
    Μα κάλα, πόσες manoules έχεις?!

    Θα παρεξηγηθεί η Ειρήνη!!
    Last edited by Κωστας21; 28-11-13 at 20:12.

  16. #46
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default 11 Νοεμβρίου 2014

    Ανεβάζω τις νέες μου φωτό τις οποίες τράβηξα το Σ/Κ άγριο ξημέρωμα (τέτοια ώρα γυμνάζομαι).

    Κατά αρχήν να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη με την κοιλιά μου από την άποψη ότι μετά 2 συνεχόμενες εγκυμοσύνες και 30 κιλά είναι αξιοπρεπέστατη. ΑΛΛΑ υπάρχει θέμα με το δέρμα της. Δεν φαίνεται παρά μονάχα σε συγκεκριμένες θέσεις και αν κάποιος παρατηρήσει τον αφαλό: Δεν είναι "συμπαγές" και τσουπωτό όπως στο υπόλοιπο σώμα. Ακόμα και ο αφαλός δεν έχει το σχήμα που θα έπρεπε. ΤΕΣΠΑ, όταν πχ κάθομαι και γύρω μπροστά το δέρμα κάνει πολλές μικρές πτυχές. προσπαθώ με κάτι καλλυντικές κρέμες να το βελτιώσω, αλλά δεν έχω και πολλές προσδοκίες - το δέρμα της κοιλιάς μετά τς 2 εγκυμοσύνες είναι σαν το μπαλόνι που φούσκωσε, ξεφούσκωσε, ξαναφούσκωσε κλπ.

    Περήφανη είμαι και για το πίσω μέρος των μηρών - κυτταρίτιδα μηδέν παρά τα 43 χρόνια και τις ορμονικές διακυμάνσεις.

    Γράμμωση έχω κάνει - λάιβ φαίνεται πιο καλά στις φωτό είναι ψόφια - αλλά όπως έχω ξαναπεί θέλω να "φουσκώσω" μυικά.
    Attached Images Attached Images
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  17. #47
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Rea! View Post
    Ανεβάζω τις νέες μου φωτό τις οποίες τράβηξα το Σ/Κ άγριο ξημέρωμα (τέτοια ώρα γυμνάζομαι).

    Κατά αρχήν να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη με την κοιλιά μου από την άποψη ότι μετά 2 συνεχόμενες εγκυμοσύνες και 30 κιλά είναι αξιοπρεπέστατη. ΑΛΛΑ υπάρχει θέμα με το δέρμα της. Δεν φαίνεται παρά μονάχα σε συγκεκριμένες θέσεις και αν κάποιος παρατηρήσει τον αφαλό: Δεν είναι "συμπαγές" και τσουπωτό όπως στο υπόλοιπο σώμα. Ακόμα και ο αφαλός δεν έχει το σχήμα που θα έπρεπε. ΤΕΣΠΑ, όταν πχ κάθομαι και γύρω μπροστά το δέρμα κάνει πολλές μικρές πτυχές. προσπαθώ με κάτι καλλυντικές κρέμες να το βελτιώσω, αλλά δεν έχω και πολλές προσδοκίες - το δέρμα της κοιλιάς μετά τς 2 εγκυμοσύνες είναι σαν το μπαλόνι που φούσκωσε, ξεφούσκωσε, ξαναφούσκωσε κλπ.

    Περήφανη είμαι και για το πίσω μέρος των μηρών - κυτταρίτιδα μηδέν παρά τα 43 χρόνια και τις ορμονικές διακυμάνσεις.

    Γράμμωση έχω κάνει - λάιβ φαίνεται πιο καλά στις φωτό είναι ψόφια - αλλά όπως έχω ξαναπεί θέλω να "φουσκώσω" μυικά.
    ...απλα εντυπωσιακη...!!δεν θα πω αλλα για να μην πεις τρεξανε τα σαλια μου!!!!!!

    ...χεχε..πολυ καλη δουλεια Ρεα και αυτο φαινεται απο τις πολυ ομορφες φωτος...απλα μπραβο σου!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  18. #48
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Και βέβαια θα σας ανεβάσω και τα στατιστικά μου στα βαρη. πόσα απίδια πιάνει ο σάκος και πόσο δυνατή γίνομαι :)

    Τα νούμερα είναι τα κιλά. Στις 10-12 επαναλήψεις κατά περίπτωση. Όπου βλέπετε ένδειξη x2 αφορά σε αλτήρες. Πρώτα τα τ΄ρεχοντα στατιστικά, ακολουθούν του Αυγούστου 2013)


    ? άρσεις θανάτου 67 (από 22)
    ? Πιέσεις πάγκου σε ίσιο 32 (από 7)
    ? Εκτάσεις με αλτήρες σε επικλινή 10x2 (από 6x2)
    ? πεκ ντέκ 25 (από 17,5)
    ? Κάμψεις με μπάρα για δικέφαλα 25 (από 12)
    ? Εκτάσεις ώμων 7x2 (από 4x2)
    ? Σκουάτ 57 (από 17)
    ? Εκτάσεις ποδιών 35 (από 10)
    ? κάμψεις ποδιών 30 (από 10)

    Καλά τα γράφω όλα αυτά όχι γιατί θα έχει κάποιος σκασίλα να τα διαβάσει, αλλά για να κοκορευτώ και να τα βλέπω και να λέω μπράβο ρεάκι καλά πας, προχώρα για να ανεβάσεις καλύτερα πράγματα :).
    Last edited by Rea!; 13-01-14 at 11:24.
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  19. #49
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ...απλα εντυπωσιακη...!!δεν θα πω αλλα για να μην πεις τρεξανε τα σαλια μου!!!!!!

    ...χεχε..πολυ καλη δουλεια Ρεα και αυτο φαινεται απο τις πολυ ομορφες φωτος...απλα μπραβο σου!!!
    Ευχαριστώ Λϋκε! πολύ γλυκά τα λόγια σου!
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  20. #50
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    H άνοδος που έχεις είναι αυτό που λένε μη συγκρίσιμη!!
    Συγχαρητήρια και για τη βελτίωση αλλά και για τα κιλά...δεν είναι καθόλου λίγα!
    May the force be with you!

    https://www.youtube.com/channel/UC2048RHf8N0c1dSgdorMDlw

  21. #51
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ Ρέα! Αποδεικνύεις έμπρακτα πως μια γυναίκα μπορεί να τα καταφέρει εξίσου σε όλους τους τομείς!
    Αν δεν έβλεπα την ηλικία σου πραγματικά δεν θα σε έκανα πάνω από 30! Εύγε!!!

  22. #52
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Μπράβο...και λιγο ειναι...
    Η διαφορα απο τις πρωτες φωτο πολυ μεγαλη...
    Συνεχισε δυνατα

  23. #53
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    07-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Ρέα...τι να πώ...δεν έχω λόγια!

    Φοβερή...και τρανό παράδειγμα πως όπου υπάρχει θέληση/πείσμα...και ο τρόπος βρίσκεται και οι στόχοι πραγματοποιούνται!

    Όσο για τα kg εύχομαι με την πάροδο των μηνών να σε εκπλήσεις και να εκπλήσεις και εμάς με τον πρόοδο σου! Καλά κάνεις και καμαρώνεις...το αξίζεις και με το παραπάνω και καμαρώνουμε και εμείς μαζί σου!

    Και πάλι συγχαρητήρια είσαι απίστευτη!

  24. #54
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Ρέα συγχαρητήρια για την πρόοδο!!

  25. #55
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Ρεα πολλα μπραβο και σε εσενα και τον παρη η δουλεια που κανατε φαινεται απο τις φωτο που εγινες αλλος ανθρωπος και παλι μπραβο

  26. #56
    Advanced Bodybuilder starakii's Avatar
    Join Date
    25-10-13
    Location
    ALLOUUUUUUU
    Posts
    742

    Default

    respect Rea!!!!!!
    Πρώτα τα παρατάει το μυαλό μετά το σώμα!!
    ''Ψάχνω ακόμα σα μαλάκας, ψάχνω...
    της ελπίδας μου να βρω το αποσπόρι.
    Σίγουρα κάποιος, θα ξέρει γι' αυτό.
    Ψάχνω στις μνήμες, μα πώς να τις γιάνω;
    Πρέπει να θες, δεν μπορώ με το ζόρι.''

  27. #57
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default


  28. #58
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    10 επαν. στα 60κιλα σκουωτ και 70 αρσεις δεν ειναι αστειο τρομερη αλλαγη σε συντομο διαστημα....απιστευτη
    υγ ρε γυναικες απορια το χω τοσο καιρο....λολ γιατι ο παγκος σας ειναι συνηθως στα μισα του σκουωτ και των αρσεων, εννοω εχει μεγαλη διαφορα...ενω στους αντρες ειναι συχνα αρκετα κοντα μεταξυ τους αυτα τα τρια? φυσικα αυτα δεν εχουν σημασια....ουτε το ποσοστο λιπους και τα κιλα σου εχουν....εγω κρινω αυτο που βλεπω και ειναι Φ-Ο-Β-Ε-Ρ-Ο

  29. #59
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Στς γυναίκες τα πόδια είναι πιο δυνατά από τον κορμό. Αντίστροφα στους άντρες. Για αυτό πχ βλέπεις πολλούς άρενες να αναπτύσουν κορμό και όχι πόδια. γιατί κορμό "φορτώνουν" πιο εύκολα.
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  30. #60
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by Rea! View Post
    Στς γυναίκες τα πόδια είναι πιο δυνατά από τον κορμό. Αντίστροφα στους άντρες. Για αυτό πχ βλέπεις πολλούς άρενες να αναπτύσουν κορμό και όχι πόδια. γιατί κορμό "φορτώνουν" πιο εύκολα.
    Δεν αναπτυσουν ποδια γιατι βαριουνται,οι αντρες το 90% τους αρεσει να εχουν μεγαλα χερια και οχι ποδια,ενω στις γυναικες αρεσει να εχουν ωραιο ποπο και ωραια ποδια.
    αν ο αντρας παιξει ποδια και δυναμωσουν το ανω σωμα θα αλλαξει.οι πιο πολλες γυναικες πανε στο γυμναστηριο και λενε θελω να χασω την κοιλια και να φτιαξω ποπο καμια δεν λεει χερια ενω οι αντρες λενε χερια και στηθος.

    αυτο που λες δεν ισχυει ειναι ανθρωπινο σωμα και τα δυο και οπως το δουλεψεις θα γινει η τεμπελια ειναι αλλο θεμα και η αρμονια που ζητα ο καθενας μας.
    Last edited by Αλεξανδρος Μπ; 14-01-14 at 13:57.


 
Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •