Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 34
  1. #1
    New Member
    Join Date
    29-10-13
    Location
    patra
    Posts
    16

    Default Μυικό Πρήξιμο - Είναι Ένδειξη Καλής Δουλειάς στο Γυμναστήριο;

    παιδια εχω μια απορια σχετικα με το πρηξιμο,πολυ πρηξιμο σημαινει οτι εχεις κανει καλη δουλεια στη προπονηση και θα ανεβεις σε ογκο και δυναμη ?

  2. #2
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Μάλλον όχι.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #3
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    05-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Σημαινει οτι εγινε καλη αιματωση/ερεθισμα στο σημειο, δηλ. εφτασε αρκετο αιμα, το οποιο στη συνεχεια θα εφοδιασει τον στοχευμενο μυ με τα απαραιτητα θρεπτικα συστατικα που θα προσφερεις στον οργανισμο σου μετα την προπονηση. Γι αυτο λεμε ποσο σημαντικο ειναι το γευμα μετα την προπονηση..
    Βεβαια πρηξιμο απο πρηξιμο διαφερει..Γιατι αμα κανεις 10 επαναληψεις-στο οριο- πχ πιεσεις τρικεφαλων θα πρηστεις, αλλα επισης θα πρηστεις αμα κανεις την ιδια ασκηση με 50 επαναληψεις-λιγοτερο βαρος-..
    Επομενως προτιμαμε το "λειτουργικο" πρηξιμο...
    "Don't bitch at me when your results aren't there, don't tell me your program sucks... Your program's just fine, YOU suck!"
    Μερα χωρις γυμναστηριο, ποσο χαμενη πηγε..!
    ...Albums are on!

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by chatzidoukakis View Post
    παιδια εχω μια απορια σχετικα με το πρηξιμο,πολυ πρηξιμο σημαινει οτι εχεις κανει καλη δουλεια στη προπονηση και θα ανεβεις σε ογκο και δυναμη ?
    Καλησπέρα!

    Μυικό πρήξιμο έχουμε μετά το γυμναστήριο γιατί συγκεντρώνεται το αίμα στον μυ. Το αν κάνεις καλή δουλειά εξαρτάται από το αν είναι ποιοτική η προπόνησή σου και η διατροφή σου.
    Και μια κοτρώνα μπορεί να σηκώσεις και να πρηστεί ο δικέφαλος! Αυτό δεν σημαίνει πως θα τουμπανιάσεις (στο λέω παράδειγμα για να το καταλάβεις).

  5. #5
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by giannis_84 View Post
    Σημαινει οτι εγινε καλη αιματωση/ερεθισμα στο σημειο, δηλ. εφτασε αρκετο αιμα, το οποιο στη συνεχεια θα εφοδιασει τον στοχευμενο μυ με τα απαραιτητα θρεπτικα συστατικα που θα προσφερεις στον οργανισμο σου μετα την προπονηση. Γι αυτο λεμε ποσο σημαντικο ειναι το γευμα μετα την προπονηση..
    Βεβαια πρηξιμο απο πρηξιμο διαφερει..Γιατι αμα κανεις 10 επαναληψεις-στο οριο- πχ πιεσεις τρικεφαλων θα πρηστεις, αλλα επισης θα πρηστεις αμα κανεις την ιδια ασκηση με 50 επαναληψεις-λιγοτερο βαρος-..
    Επομενως προτιμαμε το "λειτουργικο" πρηξιμο...
    Δηλαδή αμα φάω μια ομελέτα με μπέικον και πάω να κάνω προπόνηση και πρηστώ και γεμίσω φλέβες, σημαίνει ότι θα εφοδιαστώ στον στοχευμένο μυ με τα απαραίτητα θρεπτικά συστατικά;! Και για να το θέσω καλύτερα, θα αποκτήσουμε πιο πολύ όγκο και δύναμη;! Είναι δηλαδή ενδεικτικό αυτών των στόχων το πολύ πρήξιμο;!

    Σαφώς και όχι, αλλά διασαφήνισέ μου Γιάννη την έννοια "λειτουργικό" πρήξιμο.

    Γιατί, όχι εσύ, αλλά κάτι εξυπνάκιδες στα μαγαζιά πουλάνε στα παιδάκια τα νιτρικά και μαζί τους πουλάνε και φούμαρα ή φύκια με μεταξωτές κορδέλες :) :) :)
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  6. #6
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    05-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Νομιζω ημουν αρκετα σαφης πριν..Ουτε για ομελετες πριν την προπονηση εγραψα, ουτε για δυναμη.. Τωρα αν κανω λαθος σε αυτα που γραφω, ας με συγχωρεσετε. Δεν εχω τη δικη σας γνωση/εμπειρια. Ειμαι σε ενα forum, λεω απλα τη γνωμη μου και θα αναγνωρισω το λαθος αν υπαρχει.
    Σιγουρα το πρηξιμο δεν αποτελει κριτηριο οτι δουλευτηκε σωστα μια μυικη ομαδα (νωριτερα ανεφερα και παραδειγμα). Το πιασιμο της επομενης μερας ειναι πιο ξεκαθαρος παραγοντας αναπτυξης, αλλα και παλι εδω η κουβεντα χωραει συζητηση..
    Νιτρικο δεν εχω δοκιμασει κι ουτε προκειται ποτέ, γιατι πιστευω οτι ειναι μονο για εφε και τιποτα παραπανω (ισως κανω λαθος και σε αυτο).
    Και τελος, λεγοντας "λειτουργικο" πρηξιμο εννοουσα το ιδιο με αυτο που εγραψε στη συνεχεια η Ειρηνη, περί "ποιοτικης προπονησης"..
    "Don't bitch at me when your results aren't there, don't tell me your program sucks... Your program's just fine, YOU suck!"
    Μερα χωρις γυμναστηριο, ποσο χαμενη πηγε..!
    ...Albums are on!

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Παιδιά, το ίδιο πράγμα λέμε στην ουσία.
    Γιάννη, κατάλαβα τι εννοούσες λεγοντας λειτουργικό πρήξιμο Απλώς καμιά φορά δεν βοηθά ο γραπτός λόγος και άλλο θέλουμε να εκφράσουμε αλλιώς μας βγαίνει. Αλλά συμφωνούμε και οι τρεις

  8. #8
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by giannis_84 View Post
    Τωρα αν κανω λαθος σε αυτα που γραφω, ας με συγχωρεσετε. Δεν εχω τη δικη σας γνωση/εμπειρια. Ειμαι σε ενα forum, λεω απλα τη γνωμη μου και θα αναγνωρισω το λαθος αν υπαρχει.
    Αυτά τώρα που κολλάνε;! Τι θα γίνει ρε παιδιά τελικά, δεν θα μπορούμε να γράψουμε ένα post και θα παρεξηγήτε;! Δεν το κατάλαβα αυτό... Για αράχτε λίγο, πολύ εύθικτοι είστε.

    Ίσα ίσα που αν έκανες ένα quote σε ότι έγραψα και απαντούσες τότε θα φαινόταν πιο ξεκάθαρα τι προσπαθούμε να πούμε εδώ στο παιδί, πράγμα στο οποίο συμφωνούμε και οι τρεις όπως είπε και η Ειρήνη!!!

    Τι να πω ώρες ώρες... Αμέσως να το ρίξετε στην γνώση και στην εμπειρία!!! Και για να απαντήσω και στο δικό σου ύφος: Το forum μας δεν λέγεται πλέξιμο.gr για να παρεξηγούμε τόσο εύκολα τον λόγο του άλλου. Δεν μπορώ να γράφω χαϊδευτικά ονόματα και 300 φάτσες γελαστές σε κάθε post.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #9
    New Member
    Join Date
    30-08-13
    Location
    greece
    Posts
    90

    Default

    Καλησπέρα παιδες!!!

    Πεταχτηκα και γω να ρωτησω κατι σχετικό...

    Μαρέσει να κάνω ελλειπτικό με μικρή ταχύτητα και μεγάλη ένταση (πίεση) ή περπάτημα διάδρομο με μεγάλη κλίση,Οι γυμναστές μου λένε οτι θα πρηστούν τα μπουτάκια μου!!! ε και;; που είναι το πρόβλημα δεν μπορω να καταλάβω;;; το πρήξιμο δεν υποχωρεί έπειτα;;

    Μου λένε ότι αυτό που κάνω δεν θεωρείτε αερόβιο αλλά ενδυνάμωση;
    Last edited by kolokithi; 02-11-13 at 20:23.

  10. #10
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    05-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    ..Δεν μπορώ να γράφω χαϊδευτικά ονόματα και 300 φάτσες γελαστές σε κάθε post.
    χαχαχα Καλο αυτο, μου αρεσε!
    Περα απ' την πλακα, απλα νωριτερα ηθελα να φανω ευγενικος (απο σεβασμο πανω απ' ολα) και να ριξω λιγο τους τονους, γιατι και εγω με τη σειρα μου θα μπορουσα να πω οτι ισως να διεκρινα μια μικρη ειρωνεια νωριτερα..και ξαναλεω "ισως".. Ή ακομη-ακομη οτι καποιοι ειναι πολυ ευεξαπτοι εδω μεσα (και εγω αναμεσα σε αυτους), ενω δεν υπαρχει λογος..
    Οπως και να χει, δεν εχει νοημα να στριφογυρναμε γυρω απο μια συζητηση που ολοι συμφωνουμε..
    sorry για το off-topic..
    "Don't bitch at me when your results aren't there, don't tell me your program sucks... Your program's just fine, YOU suck!"
    Μερα χωρις γυμναστηριο, ποσο χαμενη πηγε..!
    ...Albums are on!

  11. #11
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Αυτό που πιστεύω εγώ είναι πως καλή δουλειά έγινε όταν (όπως κάποια στιγμή έθεσε πολύ πετυχημένα ο cuban) νιώθεις την μυϊκή ομάδα που γύμνασες "βαριά" και "κουρασμένη" την επόμενη ημέρα.
    Ακόμα και το έντονο πιάσιμο-πόνος μπορεί να σημαίνει ότι δούλεψες σκληρά αλλά θα φέρει αποτελέσματα ΜΟΝΟ ΑΝ ξεκουραστείς αρκετά μέχρι την επόμενη προπόνηση.

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  12. #12
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by kolokithi View Post
    Καλησπέρα παιδες!!!

    Πεταχτηκα και γω να ρωτησω κατι σχετικό...

    Μαρέσει να κάνω ελλειπτικό με μικρή ταχύτητα και μεγάλη ένταση (πίεση) ή περπάτημα διάδρομο με μεγάλη κλίση,Οι γυμναστές μου λένε οτι θα πρηστούν τα μπουτάκια μου!!! ε και;; που είναι το πρόβλημα δεν μπορω να καταλάβω;;; το πρήξιμο δεν υποχωρεί έπειτα;;

    Μου λένε ότι αυτό που κάνω δεν θεωρείτε αερόβιο αλλά ενδυνάμωση;
    Αν ήταν έτσι θα είχα κάτι τετρακέφαλα σαν Mr. Olympia!!! Ωραίοι γυμναστές :) :) :)

    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  13. #13
    New Member
    Join Date
    29-10-13
    Location
    patra
    Posts
    16

    Default

    απλα στη τελευταια προπονηση τρικεφαλων π ειχα ,δε πρηστικα τοσο οσο πρηζομαι συνηθως ενω εκανα σωστη την τεχνικη,γιαυτο ρωταω σχετικα με το πρηξιμο

  14. #14
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,666

    Default

    Φίλε ισως να θελει μια αλλαγη στις ασκησεις σου,κανεις καιρο τις ιδιες ασκησεις?(θεωρωντας δεδομενο οτι ακολουθεις καποια διατροφη με τις απαραιτητες θερμιδες)

  15. #15
    Junior Bodybuilder A1200's Avatar
    Join Date
    25-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    132

    Default

    Σημασία εχει την επόμενη μέρα να νιώθεις τους μύες,οχι να πονάνε,να τους νιώθεις δουλεμενους και φυςικα να συγκρίνεις βδομάδα με βδομάδα και μήνα με μήνα.Και να θυμάστε οτι πάτε στο γυμναστήριο,οχι στο κομμωτήριο.
    je ne regrette rien

  16. #16
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Κατ αρχίν θα ήθελα να προσθέσω σε κάτι που αναφέρθηκε παραπάνω πως με το πρήξιμο δεν μεταφέρονται θρεπτικά συστατικά μόνο μετά το πέρας της προπόνησης αλλά θρεπτικά συστατικά που υπάρχουν απο προηγούμενα γεύματα και κυρίως απο το προ-προπονητικό εφ όσον αυτά τα θρεπτικά συστατικά υπάρχουν στο αίμα μας.Θεωρώ,και αυτό είναι καθαρά δική μου άποψη οτι το πρήξιμο είναι ένας δείκτης οτι έχουμε επιτύχει κατά ένα μέρος τουλάχιστον τη σύνδεση μυαλού-μυών.Καλό θα ήταν να μην το ακυρώνουμε επίσης τελείως καθώς τεράστιοι προπονητές το θεωρούν αναπόσπαστο κομμάτι της προπόνησης και δείκτη ανάπτυξης.

  17. #17
    Banned New Member
    Join Date
    12-04-08
    Location
    .
    Posts
    33

    Default

    Αν η διατροφή σου είναι σωστή και εβδομάδα με την εβδομάδα γίνεσαι δυνατότερος ή βγάζεις μερικές επαναλήψεις περισσότερες με αψεγάδιαστη τεχνική,τότε προοδεύεις στην προπόνηση ΒΒ που κάνεις.Το πρήξιμο ή το μυικό πιάσιμο ναι μεν είναι καλοί δείκτες ότι είχες αποτελεσματική προπόνηση αλλά μην κολλάς μόνο σε αυτό.Οι μικρές βελτιώσεις σαν σύνολο και η συνεχής πρόοδος είναι ο δείκτης που πρέπει να λαβαίνεις υπόψη.Η στατικότητα δεν είναι καλό πράγμα.

  18. #18

    Default

    Quote Originally Posted by kolokithi View Post
    Καλησπέρα παιδες!!!

    Πεταχτηκα και γω να ρωτησω κατι σχετικό...

    Μαρέσει να κάνω ελλειπτικό με μικρή ταχύτητα και μεγάλη ένταση (πίεση) ή περπάτημα διάδρομο με μεγάλη κλίση,Οι γυμναστές μου λένε οτι θα πρηστούν τα μπουτάκια μου!!! ε και;; που είναι το πρόβλημα δεν μπορω να καταλάβω;;; το πρήξιμο δεν υποχωρεί έπειτα;;

    Μου λένε ότι αυτό που κάνω δεν θεωρείτε αερόβιο αλλά ενδυνάμωση;
    Ο γυμναστής δεν εννοεί την κυριολεξια της λέξης "πρήξιμο" αλλά εννοεί, ότι αν συνεχίσεις θα δημιουργηθούν μύες....

  19. #19
    New Member
    Join Date
    30-08-13
    Location
    greece
    Posts
    90

    Default

    Φ'ιλε βασιλη καλησπέρα! Δυστύχως οι γυμναστες δεν εννοουν αυτό διοτι με αποτρέπουν απο τετοιες ασκήσεις! γι αυτούς ο τρόπος εκγυμνασεις μου, όντας γυναίκα, είναι ότιδήποτε περιλαμβάνει πολλές επαναλήψεις ή μεγάλη διαρκεια με την μικρότερη δυνατή ένταση και βάρος!

  20. #20
    New Member Königstiger's Avatar
    Join Date
    30-10-13
    Location
    Deutschland
    Posts
    87

    Default

    Δηλαδή προπόνηση για γράμμωση εννοείς...
    My Honor is Loyalty

  21. #21
    New Member
    Join Date
    30-08-13
    Location
    greece
    Posts
    90

    Default

    ναι! όμως το πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχω τιποτα να γραμμωσω! χαχα!

    Άσε που όπως προαναφερθηκε είναι μύθος ότι το αερόβιο με μεγάλη αντίσταση σε "πρήζει"

  22. #22

    Default

    kolokithi, κοίταξε αν συνεχίσεις με το ελλειπτικό με μεγάλη ένταση, γυμνάζεις τα πόδια σαν να κάνεις αναερόβια,αν έχεις αγύμναστα πόδια καλό είναι !! μετά αύξησε την ταχύτητα,σε ποιο μικρή ένταση και θα δεις μεγάλη διαφορά .

  23. #23
    New Member Königstiger's Avatar
    Join Date
    30-10-13
    Location
    Deutschland
    Posts
    87

    Default

    Εσύ τι στόχο έχεις; Έτσι θα προσαρμόσεις και το προγραμμά σου ανάλογα...
    My Honor is Loyalty

  24. #24
    New Member
    Join Date
    30-08-13
    Location
    greece
    Posts
    90

    Default

    Στόχος μου είναι να μειώσω το ποσοστό λίπους μου και μετά να αρχίσω να αυξάνω την μυική μου μάζα.
    Ασχολούμαι με τα βάρη τα τελευταία δύο χρόνια. Όταν ξεκίνησα, ενώ φαινομενικά ήμουν λεπτή το ποσοστο λίπους μου ήταν μεγαλούτσικο για τα κιλά μου (56κιλά με 26%). Δεν έχω ξανακανει μετρήσεις μετέπειτα αλλά τώρα είμαι σχεδόν 7 κιλά πάνω απο όταν ξεκίνησα με εμφανής αλλαγές στην μυικότητα αλλά όχι στο λίπος.

  25. #25
    New Member Königstiger's Avatar
    Join Date
    30-10-13
    Location
    Deutschland
    Posts
    87

    Default

    Το λίπος είναι καθαρά θέμα διατροφής και εφόσον ''έστρωσε" η διατροφή σου θα δεις μόνο ποιτικά κιλά να βάζεις. Απλώς καλό ήταν να αρχίσεις να αλλάζεις και το πρόγραμμα σου να μην μένει το ίδιο για μεγάλο χρονικό διάστημα...
    My Honor is Loyalty

  26. #26
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by kolokithi View Post
    Στόχος μου είναι να μειώσω το ποσοστό λίπους μου και μετά να αρχίσω να αυξάνω την μυική μου μάζα.
    Ασχολούμαι με τα βάρη τα τελευταία δύο χρόνια. Όταν ξεκίνησα, ενώ φαινομενικά ήμουν λεπτή το ποσοστο λίπους μου ήταν μεγαλούτσικο για τα κιλά μου (56κιλά με 26%). Δεν έχω ξανακανει μετρήσεις μετέπειτα αλλά τώρα είμαι σχεδόν 7 κιλά πάνω απο όταν ξεκίνησα με εμφανής αλλαγές στην μυικότητα αλλά όχι στο λίπος.
    Δλδ. εχεις βαλει 7 μυικα κιλα καθαρα σε αυτα τα 2 χρονια;
    Κοιτα ειναι θετικο που μεγαλωσαν οι μυες σου, αλλα φροντισε να μη ξεφυγεις σε λιπος.
    Δλδ. κανε προσπαθεια να το μυωσεις εφοσον στον καθρευτη βλεπεις οτι κτ δε στρωνει καλα.
    Victory loves preparation...

  27. #27
    New Member
    Join Date
    30-08-13
    Location
    greece
    Posts
    90

    Default

    Κοιτα, σιγουρα δεν είναι και τα 7 μυς αλλα υπάρχει διαφορά στην μυικότητα το βλέπω. Σκέψου ότι με τα εφτα κιλα το νουμερό μου δεν έχει αλλάξει δραματικά που αν απλά είχα παχύνει θα άλλαζε.

  28. #28
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by kolokithi View Post
    Κοιτα, σιγουρα δεν είναι και τα 7 μυς αλλα υπάρχει διαφορά στην μυικότητα το βλέπω. Σκέψου ότι με τα εφτα κιλα το νουμερό μου δεν έχει αλλάξει δραματικά που αν απλά είχα παχύνει θα άλλαζε.
    Αρα εχεις βαλει και λιπος.
    Σε συνδυασμο με το οτι ειχες ξεκινησει με μεγαλουτσικο ποσοστο λιπους γυρναμε σε αυτο που ειπα και πριν, οτι δλδ. δε πρεπει να ξεφυγεις σε λιπος.
    Υψος και κιλα?
    Victory loves preparation...

  29. #29
    New Member
    Join Date
    30-08-13
    Location
    greece
    Posts
    90

    Default

    Ναι φυσικά, είμαι 1,73 και 62 κιλά πλέον!

  30. #30
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by kolokithi View Post
    Ναι φυσικά, είμαι 1,73 και 62 κιλά πλέον!
    Εισαι ψηλη κοπελα παντως, οπως διαβασα καταλαβα οτι ησουν πιο κοντη.
    Κοιτα καλες ειναι οι μετρησεις στα %λιπους, αλλα η εικονα του καθρευτη ειναι αυτη που πρεπει κατα κυριο λογο να σε κατευθηνει !
    Παντως με τετοιες αναλογιες, δε πρεπει να εχεις θεμα με το λιπος λογικα, ε;
    Victory loves preparation...


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. DOMS- Είναι Ένδειξη Σωστής Προπόνησης;
    By pipis994 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 14-09-13, 12:41
  2. Απορία Για Μυικό Πρήξιμο
    By p48power in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 28-07-13, 22:26
  3. Μυικό Πρήξιμο
    By Pavlakos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 13-08-10, 12:11
  4. Όταν το προσωπικό στο γυμναστήριο είναι ανεγκέφαλο
    By REA in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 35
    Last Post: 01-07-09, 23:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •