Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 29 of 29
  1. #1
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default Λίπος Στο Κάτω Μέρος Του Στήθους & Της Κοιλιάς

    Γεια σας παιδια , μια ερωτηση
    λοιπον πρωτα απο ολα , ειμαι 17 χρονων κανω πανω, κατω κανα 7,8 μηνες βαροι.
    οταν ειμουν 15 ειμουν 1.70 υψος και 100 κιλα ... νομιζω καταλαβενετε γιατι σωμα μιλαμε.. ολη μερα στο pc.
    εβαλα σκοπο να τα χασω και αρχισα πολυ προπονηση.. 2 χρονια μετα, σημερα δλδ ειμαι. 1.84 υψος και 73 κιλα.
    θα με χαρακτηρισα ενα σωμα ως γυμνασμενο σε φυσιολογικο σημειο , οχι υπεβολες. το θεμα ποιο ειναι; οτι εχω λιπος στο κατω μερος του στηθους.. εκει στην ρογα και ειναι σαν σακουλα και λιποσ μεσα.. πιστευω καταλαβενεται.. μπορω να ανεβασω και εικονα αλλα πιστευω μπορειτε να το φανταστειτε.. εμενα με πιραζει γτ; πρωτα απο ολα νταξει 17 ειμαι οσο και να πειτε ο καθενας θελει ενα καλο σωμα ποσο μαλλον αν εισαι 17·18·19·20...
    ρωταω λοιπον αν ξερετε τι ασκησειω στηθους να κανω για να καει το λιπος απο εκει... δλδ σε τι να δοσω εμφαση... κατι που δεν ανεφερα ειναι οτι παιζω ποδοσφαιρο και καταλαβενετε οτι εχει τρελο τρεξιμο.. αλλα δεν βλεπω να αλαζει κατι... πριν απο 6·7 μινες ειχα περισοτερο λιπος αλλα εφυγε και ειμινε λιγο.. ποσο λιγο; τοσο οσο να μιν νιωθεις τοσο relax το καλοκαιρι... και απο τοτε εμινε τοσο , δεν μειωνετε αλο..

    ευχαριστω
    Last edited by memory; 28-10-13 at 02:14.

  2. #2
    Pumping Iron Painless's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    344

    Default

    Καλησπέρα φίλε μου!
    Πρώτα απόλα μπράβο για τον σκοπό που έβαλες και πέτυχες!
    Το κάτω μέρος του στήθους είναι το δυσκολότερο σημείο του στήθους.Οι καλύτερες ασκήσεις για εκείνο το σημείο είναι οι πιέσεις σε κατακλινή πάγκο όπως και οι βυθίσεις στο δίζυγο (με το σώμα να γέρνει ελαφρώς προς τα μπροστά έτσι ώστε να απομονώσεις το στήθος σου)
    Σημαντικό ρόλο επίσης στο χάσιμο του λίπους παίζει η διατροφή σου.Ακολουθείς κάποια διατροφή σε όλη σου την προσπάθεια;
    DON'T QUIT.
    YOU'RE ALREADY IN PAIN.
    YOU'RE ALREADY HURT.
    GET A REWARD FROM IT.

  3. #3
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default Λιπος στο κατω μερος της κοιλιας

    Λοιπον γεια σας,
    Το καλοκαιρι που μας περασε πιγενα καθε μερα και ετρεχα το πρωι 2 με 3 ωρες μετα το φαι..Εχασα αρκετα κιλα απλα τωρα εχω λιγο λιπος στο κατω μεροσ της κοιλιας το οποιο θελω να το αποβαλω. Διαβασα στο site οτι το καλυτερο που μπορουμε να κανουμε ειναι να τρεχουμε οταν ξηπναμε. Και επισης οι ασκησεις στο ισιο παγκο(τις οποιες κανω καθε μερα) Οσο αφορα το τρεξιμο το πρωι μετα το ξηπνημα χωρις να φαμε.. το ειχα δοκιμασει πιο παλια.. και δεν ειχα ενεργεια για να κανω 100 μετρα.. πως θα μπορεσω να τρεξω κανα μισαωρο ;; πιραζει αν πιω κανα energy drink;

    ευχαριστω

  4. #4
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    χρειαζεται ΣΩΣΤΗ διατροφη το ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ολων,και μετα βαρη και τρεξιμο.Αμα τρως ΣΩΣΤΑ ποιοτικα αλλα και ποσοτικα την υπολοιπη μερα, και κοιμασαι αρκετα θα μπορεσεις να εχεις δυναμεις χωρις να χρειαζεσαι κανενα απολυτως ενεργειακο ποτο η οτιδηποτε αλλο περα τις διατροφης.Το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι πρωι νυστικος σπριντ εκει θα δεις διαφορα στο σωμα σου γιατι τα σπριντ εμπεριεχουν ενταση και επισης πολυ καλη μετακαυση,δηλαδη καις θερμιδες ακομη και αφοτου τελειωσεις την προπονηση! αλλα και κατα τη διαρκεια που περπατας για ξεκουραση αναμεσα στα σπριντ καις σαν να κανεις jocking διοτι οι παλμοι μετα το σπριντ δεν πεφτουν ευκολα ουτε γρηγορα!εξαρταται φυσικα και απο το επιπεδο fitness του καθενος και εννοειται οτι οταν ξεκινησεις μη πας απευθειας στο 100%, σταδιακα ανεβαζεις την ενταση.Επειδη ομως ειναι εντατικο δεν θα πρεπει να γινεται καθε μερα και φυσικα ουτε μετα η πριν απο προπονηση με βαρη για ποδια.Και καποιες μερες κανε χαλαρα jocking και να ξεκουραζεσαι τουλαχιστον 1 μερα την εβδομαδα απο ΟΛΑ.Αυτα απο μενα,δεν ειμαι ειδικος απλα στα λεω επειδη τα εχω ζησει και δουλεψαν σε μενα.

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by memory View Post
    Λοιπον γεια σας,
    Το καλοκαιρι που μας περασε πιγενα καθε μερα και ετρεχα το πρωι 2 με 3 ωρες μετα το φαι..Εχασα αρκετα κιλα απλα τωρα εχω λιγο λιπος στο κατω μεροσ της κοιλιας το οποιο θελω να το αποβαλω. Διαβασα στο site οτι το καλυτερο που μπορουμε να κανουμε ειναι να τρεχουμε οταν ξηπναμε. Και επισης οι ασκησεις στο ισιο παγκο(τις οποιες κανω καθε μερα) Οσο αφορα το τρεξιμο το πρωι μετα το ξηπνημα χωρις να φαμε.. το ειχα δοκιμασει πιο παλια.. και δεν ειχα ενεργεια για να κανω 100 μετρα.. πως θα μπορεσω να τρεξω κανα μισαωρο ;; πιραζει αν πιω κανα energy drink;

    ευχαριστω

    Καλημέρα! Πριν σου απαντήσω, είσαι σίγουρος ότι διαθέτεις την απαραίτητη μυική μάζα που χρειάζεται να θυσιάσεις (γιατί σίγουρα θα χάσεις και μυς σε τέτοια διαδικασία) ώστε να στεγνώσεις τελείως χαμηλά στην κοιλιά. Είναι δύσκολο σημείο και θέλει πολύ δουλειά.
    Καλό το τρέξιμο αλλά αν δεν κάνεις σοβαρή προπόνηση με βάρη κινδυνεύεις να μείνεις πετσί και κόκαλο.
    Τι ασκήσεις κάνεις κάθε μέρα στον πάγκο; Αν εννοείς κοιλιακούς, όσους και να κάνεις δεν θα δεις αποτέλεσμα από αυτό. Οι κοιλιακοί χτίζονται στην κουζίνα και δημιουργουνται στο γυμναστήριο με βασικές πολυαρθρικές ασκήσεις. Τα ροκανισματάκια είναι απλως το κερασάκι.
    Last edited by Kardoula; 29-10-13 at 09:52.

  6. #6
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Καλημέρα! Πριν σου απαντήσω, είσαι σίγουρος ότι διαθέτεις την απαραίτητη μυική μάζα που χρειάζεται να θυσιάσεις (γιατί σίγουρα θα χάσεις και μυς σε τέτοια διαδικασία) ώστε να στεγνώσεις τελείως χαμηλά στην κοιλιά. Είναι δύσκολο σημείο και θέλει πολύ δουλειά.
    Καλό το τρέξιμο αλλά αν δεν κάνεις σοβαρή προπόνηση με βάρη κινδυνεύεις να μείνεις πετσί και κόκαλο.
    Τι ασκήσεις κάνεις κάθε μέρα στον πάγκο; Αν εννοείς κοιλιακούς, όσους και να κάνεις δεν θα δεις αποτέλεσμα από αυτό. Οι κοιλιακοί χτίζονται στην κουζίνα και δημιουργουνται στο γυμναστήριο με βασικές πολυαρθρικές ασκήσεις. Τα ροκανισματάκια είναι απλως το κερασάκι.
    Ναι ειμαι σιγουρος οτι διαθετω την απαραιτηση μυικη μαζα, και αν χριαζετε θα την θυσιασω οπως λες. εξαλου οι μυες ξαναφτιαχτοντε. Τι προτινεις λοιπον;

  7. #7
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    Quote Originally Posted by vagoskonti View Post
    χρειαζεται ΣΩΣΤΗ διατροφη το ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ολων,και μετα βαρη και τρεξιμο.Αμα τρως ΣΩΣΤΑ ποιοτικα αλλα και ποσοτικα την υπολοιπη μερα, και κοιμασαι αρκετα θα μπορεσεις να εχεις δυναμεις χωρις να χρειαζεσαι κανενα απολυτως ενεργειακο ποτο η οτιδηποτε αλλο περα τις διατροφης.Το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι πρωι νυστικος σπριντ εκει θα δεις διαφορα στο σωμα σου γιατι τα σπριντ εμπεριεχουν ενταση και επισης πολυ καλη μετακαυση,δηλαδη καις θερμιδες ακομη και αφοτου τελειωσεις την προπονηση! αλλα και κατα τη διαρκεια που περπατας για ξεκουραση αναμεσα στα σπριντ καις σαν να κανεις jocking διοτι οι παλμοι μετα το σπριντ δεν πεφτουν ευκολα ουτε γρηγορα!εξαρταται φυσικα και απο το επιπεδο fitness του καθενος και εννοειται οτι οταν ξεκινησεις μη πας απευθειας στο 100%, σταδιακα ανεβαζεις την ενταση.Επειδη ομως ειναι εντατικο δεν θα πρεπει να γινεται καθε μερα και φυσικα ουτε μετα η πριν απο προπονηση με βαρη για ποδια.Και καποιες μερες κανε χαλαρα jocking και να ξεκουραζεσαι τουλαχιστον 1 μερα την εβδομαδα απο ΟΛΑ.Αυτα απο μενα,δεν ειμαι ειδικος απλα στα λεω επειδη τα εχω ζησει και δουλεψαν σε μενα.
    ευχαριστω πολυ για την συμβουλη

    μεσα σε ποσο καιρο ειδες αποτελεσματα;
    Last edited by memory; 30-10-13 at 02:46.

  8. #8
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    Quote Originally Posted by Painless View Post
    Καλησπέρα φίλε μου!
    Πρώτα απόλα μπράβο για τον σκοπό που έβαλες και πέτυχες!
    Το κάτω μέρος του στήθους είναι το δυσκολότερο σημείο του στήθους.Οι καλύτερες ασκήσεις για εκείνο το σημείο είναι οι πιέσεις σε κατακλινή πάγκο όπως και οι βυθίσεις στο δίζυγο (με το σώμα να γέρνει ελαφρώς προς τα μπροστά έτσι ώστε να απομονώσεις το στήθος σου)
    Σημαντικό ρόλο επίσης στο χάσιμο του λίπους παίζει η διατροφή σου.Ακολουθείς κάποια διατροφή σε όλη σου την προσπάθεια;
    Ευχαριστω φιλε μου,
    ναι κανω διατροφη αλλα που και που το γλυκακι μου το τροω, 2 φορες το μηνα με 3 το max. τροω πρωι κανονικα, μεσημερι κανονικα, και μετα την προπονηση του gym το απογευματακι ελαφρα αλλα πολυ υγειηνα, π.χ μπορει αυγα βρασμενα,λιγο κοτοπουλο.. γενικα τροω λιγο απο ολα αλλα αποφευγω τηγανιτα, κασερι και σαλαμι.

    Επειδη ομως ειχα ενα τραυματισμο και πηγενα μονο gym εδω και κανα 3μηνο, τωρα θα ξανααρχισω ποδοσφαιρο.. Επειδη στο ποδοσφαιρο που παιζω τωρα εχει τρεξιμο μεχρι σκοτωμου, θα βοηθησει;

    το σκινακι θα βοηθησει; καθε μερα απο 2·3 ωρες;

    (Αν παρω προτεινη ι κατι τετοιο θα το βοηθησω ή θα το κανω κακο τον οργανισμο για να αποβαλει το λιπος;

    ευχαριστω για τον χρονο σου
    Last edited by memory; 30-10-13 at 02:44.

  9. #9
    Pumping Iron Painless's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    344

    Default

    Το ποδόσφαιρο με την προπόνηση για αύξηση της μυικής σου μάζας θεωρώ πως είναι αντιστρόφως ανάλογα μεγέθη δηλαδή το τρέξιμο του ποδοσφαίρου δρα κατασταλτικά στην αύξηση της μυικής σου μάζας.
    DON'T QUIT.
    YOU'RE ALREADY IN PAIN.
    YOU'RE ALREADY HURT.
    GET A REWARD FROM IT.

  10. #10
    Pumping Iron Painless's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    344

    Default

    Quote Originally Posted by memory View Post

    (Αν παρω προτεινη ι κατι τετοιο θα το βοηθησω ή θα το κανω κακο τον οργανισμο για να αποβαλει το λιπος;

    ευχαριστω για τον χρονο σου

    Δεν χρειάζεται να πάρεις κάποιο συμπλήρωμα..Αν ισορροπίσεις την διατροφή σου και ακολουθείς πιστά το προγραμμά σου με τον καιρό όλα θα γίνουν..Πρέπει να κόψεις ότι έχει ζάχαρη,τηγανητά,ετοιματζίδικα και πολλά άλλα..Αν δεν κάνεις κάποιες θυσίες για τον οργανισμό και το σώμα σου τότε και αυτό δεν θα σου ανταποδώσει.

    Να σαι καλά :)
    DON'T QUIT.
    YOU'RE ALREADY IN PAIN.
    YOU'RE ALREADY HURT.
    GET A REWARD FROM IT.

  11. #11
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by memory View Post
    Ναι ειμαι σιγουρος οτι διαθετω την απαραιτηση μυικη μαζα, και αν χριαζετε θα την θυσιασω οπως λες. εξαλου οι μυες ξαναφτιαχτοντε. Τι προτινεις λοιπον;
    17χρονών με τόσους λίγους μήνες βάρη αποκλείεται να διαθέτεις τη μυική μάζα. Πρώην παχύσαρκος, πότε πρόλαβες και έβαλες τόσους μυς. Σκέψου πριν γράψεις και μην υποτιμάς τη νοημοσύνη μας. Αν θες να γίνεις Ψάλτης, δεν θα σου πω τον τρόπο. Το μόνο που θα σου πω είναι να κάτσεις να τρως σωστά και να βάλεις στόχο να δουλέψεις το σώμα σου και το λιπάκι που σε αγχώνει θα το χάσεις στην πορεία. Αυτά θέλουν χρόνο.Και άσε τα συμπληρώματα. Σωστή διατροφή και βάρη θες, απλά!
    Εχω τα διπλά σου χρόνια (και κάτι ψιλά παραπάνω), άκου με γιατί οταν μεγαλώσεις θα λες γιατί έκανα αυτά τα λάθη....
    Last edited by Kardoula; 30-10-13 at 14:42.

  12. #12
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    17χρονών με τόσους λίγους μήνες βάρη αποκλείεται να διαθέτεις τη μυική μάζα. Πρώην παχύσαρκος, πότε πρόλαβες και έβαλες τόσους μυς. Σκέψου πριν γράψεις και μην υποτιμάς τη νοημοσύνη μας. Αν θες να γίνεις Ψάλτης, δεν θα σου πω τον τρόπο. Το μόνο που θα σου πω είναι να κάτσεις να τρως σωστά και να βάλεις στόχο να δουλέψεις το σώμα σου και το λιπάκι που σε αγχώνει θα το χάσεις στην πορεία. Αυτά θέλουν χρόνο.Και άσε τα συμπληρώματα. Σωστή διατροφή και βάρη θες, απλά!
    Εχω τα διπλά σου χρόνια (και κάτι ψιλά παραπάνω), άκου με γιατί οταν μεγαλώσεις θα λες γιατί έκανα αυτά τα λάθη....
    δεν ειχα σκοπο ουτε να σε κοροιδεψω ουτε τπτ σχετικο να το παιξω εξυπνος. οπως αναφερω πιο πανω 8 μηνες κανω βαροι... σε γυμναστηριο. για να χασω ολα αυτα τα κιλα, κανω απο τοτε που αρχισα δλδ 2 χρονια πριν. κανω καμσεις και μονοζυγο, πολους κοιλιακους καθε μερα και εκανα ανα τακτακ διαστηματα βαρακια σπιτι σαν αρχη..
    επισης ρωτησες · εισαι σιγουρος οτι εχεις την μυικη μαζα ωστε να την θυσιασεις.. και σου απανταω · ναι ειμαι σιγουροσ.

    σου ειπα τι πιστευω επειδη αυτο με ρωτησες δεν ανεφερα ποτε οτι ειμαι σωστος.. σορρυ για την παρεξηγηση..
    ενταξει μπορει να ειμαι λαθος εφοσον ασχολεισε με αυτο κατι παραπανο θα ξες, εγω μπηκα στο σιτε αυτο να παρω συμβουλες.. τωρα πισω στο θεμα μας.. αμα θες μπορω να κανω φοτο το σωμα μου για να δεις για τι σωμα μιλαμε ακριβος ή να σου πω το προγραμμα μου στο γημ... οτιδηποτε θες να μαθεις για να μου δωσεις την καταληλη σημβουλη.. αυτα

    Ευχαριστω για τον χρονο σου και τους υποληπους
    Last edited by memory; 30-10-13 at 16:41.

  13. #13
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    Quote Originally Posted by Painless View Post
    Το ποδόσφαιρο με την προπόνηση για αύξηση της μυικής σου μάζας θεωρώ πως είναι αντιστρόφως ανάλογα μεγέθη δηλαδή το τρέξιμο του ποδοσφαίρου δρα κατασταλτικά στην αύξηση της μυικής σου μάζας.
    κοιτα αυτο που λες ειναι σωστο κατα την γνωμη μου το ιδιο πιστευω.. οτι το ποδοσφαιρο και μαζα δεν πανε μαζι..
    αλλα εγω δεν ηθελα να κανω το λιπος μυς, να λιωσω το λιπος απο εκεινο το σημειο ηθελα..

    ευχαριστω και παλι..

  14. #14
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    Quote Originally Posted by memory View Post
    ευχαριστω πολυ για την συμβουλη

    μεσα σε ποσο καιρο ειδες αποτελεσματα;
    εχανα γυρω στο 1 κιλο την εβδομαδα αν εννοεις αυτο.Αλλα θελει να αλλαζεις τη διατροφη σου καποα στιγμη γιατι οταν πχ πηγα απο 74 σε 71 και μετα ηθελα να παω απο 71 σε 70 επρεπε να κατεβασω και αλλο τις θερμιδες μου και γενικα οσο πιο κατω πας τοσο πιο δυσκολο ειναι ειδικα τα τελευταια 3-4 κιλα.Εξαρταται φυσικα και ποσο θες να χασεις παντως το λιπος της κοιλιας που αναφερεις ειναι το τελευταιο που θα φυγει.Και οσο για μυικη μαζα αν κανεις βαρη,τρεχεις σε καποιους παλμους που θελει οταν κανεις αργο jocking η hiit, εχεις καλη διατροφη και λαμβανεις την πρωτεινη που χρειαζεσαι θα εισαι οκ.Εγω φαντασου οταν πρωτοξεκινησα βαρη ηθελα να αδυνατισω και εκανα εντατικα τρεξιμο γιατι ημουν ψιλο χοντρουλης και δεν ηξερα και πολλα πραγματα τοτε και παρολο που δεν ειχα κανει ποτε μου βαρη, και αδυνατισα αλλα και εφτιαξα μυες κανοντας βαρη και τοτε εκανα με 10κιλα βαρακια και τρεξιμο εντατικο συνεχεια χωρις ξεκουραση κατι που προφανως δεν ηταν καλο.Απο την υπερενταση που ειχα καθε μερα να ξυπνησω να παω κοιμομουν 5-6 ωρες,σηκωνομουν και πηγαινα απευθειας νυστικος.

  15. #15
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by memory View Post
    δεν ειχα σκοπο ουτε να σε κοροιδεψω ουτε τπτ σχετικο να το παιξω εξυπνος. οπως αναφερω πιο πανω 8 μηνες κανω βαροι... σε γυμναστηριο. για να χασω ολα αυτα τα κιλα, κανω απο τοτε που αρχισα δλδ 2 χρονια πριν. κανω καμσεις και μονοζυγο, πολους κοιλιακους καθε μερα και εκανα ανα τακτακ διαστηματα βαρακια σπιτι σαν αρχη..
    επισης ρωτησες · εισαι σιγουρος οτι εχεις την μυικη μαζα ωστε να την θυσιασεις.. και σου απανταω · ναι ειμαι σιγουροσ.

    σου ειπα τι πιστευω επειδη αυτο με ρωτησες δεν ανεφερα ποτε οτι ειμαι σωστος.. σορρυ για την παρεξηγηση..
    ενταξει μπορει να ειμαι λαθος εφοσον ασχολεισε με αυτο κατι παραπανο θα ξες, εγω μπηκα στο σιτε αυτο να παρω συμβουλες.. τωρα πισω στο θεμα μας.. αμα θες μπορω να κανω φοτο το σωμα μου για να δεις για τι σωμα μιλαμε ακριβος ή να σου πω το προγραμμα μου στο γημ... οτιδηποτε θες να μαθεις για να μου δωσεις την καταληλη σημβουλη.. αυτα

    Ευχαριστω για τον χρονο σου και τους υποληπους

    Βάλε μια φωτό για να έχουμε πλήρη εικόνα.

  16. #16
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    wriste oi eikones.. nomizw mporeite na tis katalavate sorry pou den einai polu kkathares..evgala foto kai pou sfiigkw kai pou eimai xalaros .. ekeines pou sfigkw gia na deite to lipos sto stithos o opoio meni kremasmeno.. oso gia to lipos stin koilia den einai kai para polu alla arketa pou me enoxlei.. deite parakato
    Attachment 17694Attachment 17695sfigkw stin epomenes 2 Attachment 17696Attachment 17697Attachment 17698Attachment 17699Attachment 17700
    stis epomenes 2 sfigkwAttachment 17701Attachment 17702

    wriste mporeite na deite kai to lipaki sto stithos to opoio to edwsa polu emfasi .. 4 sfigkw kai nomizw mporeite na deite olokathara to lipaki.. stis ales xalaros pali fenete arketa.. einai san sakoulaki me lipos mesa... epidi to derma eixe aniksei polu kai den kserw ama mazevete kiolas.. i an uparxei kapoios tropos... euxaristw!

  17. #17
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    Quote Originally Posted by vagoskonti View Post
    εχανα γυρω στο 1 κιλο την εβδομαδα αν εννοεις αυτο.Αλλα θελει να αλλαζεις τη διατροφη σου καποα στιγμη γιατι οταν πχ πηγα απο 74 σε 71 και μετα ηθελα να παω απο 71 σε 70 επρεπε να κατεβασω και αλλο τις θερμιδες μου και γενικα οσο πιο κατω πας τοσο πιο δυσκολο ειναι ειδικα τα τελευταια 3-4 κιλα.Εξαρταται φυσικα και ποσο θες να χασεις παντως το λιπος της κοιλιας που αναφερεις ειναι το τελευταιο που θα φυγει.Και οσο για μυικη μαζα αν κανεις βαρη,τρεχεις σε καποιους παλμους που θελει οταν κανεις αργο jocking η hiit, εχεις καλη διατροφη και λαμβανεις την πρωτεινη που χρειαζεσαι θα εισαι οκ.Εγω φαντασου οταν πρωτοξεκινησα βαρη ηθελα να αδυνατισω και εκανα εντατικα τρεξιμο γιατι ημουν ψιλο χοντρουλης και δεν ηξερα και πολλα πραγματα τοτε και παρολο που δεν ειχα κανει ποτε μου βαρη, και αδυνατισα αλλα και εφτιαξα μυες κανοντας βαρη και τοτε εκανα με 10κιλα βαρακια και τρεξιμο εντατικο συνεχεια χωρις ξεκουραση κατι που προφανως δεν ηταν καλο.Απο την υπερενταση που ειχα καθε μερα να ξυπνησω να παω κοιμομουν 5-6 ωρες,σηκωνομουν και πηγαινα απευθειας νυστικος.
    φιλε μου ευχαριστω πολυ . με καλυψες και με το παραπανο .. να σαι καλα
    για πεσμου ποσα σπιντ εκανες απο ποσα μετρα περιπου; εγω σημερα δοκιμασα 20 σπιντακια απο 50 μετρα με 5 λεπτα χαλαρο τρε?ξιμο ετσι για αρχη λογικα σιγα σιγα θα ανεβασω αλλα για πεσμου τι ακριβος εκανες
    Last edited by memory; 31-10-13 at 01:33.

  18. #18
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Το στηθος εχει να κανει με το οτι ησουν παχυσαρκος. Εισαι μικρος ακομα και το δερμα σου θα προσαρμοστει. Συνεχισε να κανεις βαρη και ασε τις γραμμωσεις. Οσο για το αν εχεις μυς για να θυσιασεις.. θα παρω μια σανιδα να σε κυνηγαω!!! Που τους εχεις βρε αγόρι που και θες να τους θυσιασεις κι ολας γιατι ξανα αποκτιουνται;; !!!
    Ετσι και χασεις κι αλλο θα σαι σπουργιτι. Βαρη και ισοθερμιδική διατροφή!!! Ακου με και δεν θα χασεις!!

    2013-10-30 19.03.10.jpg

  19. #19
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Το στηθος εχει να κανει με το οτι ησουν παχυσαρκος. Εισαι μικρος ακομα και το δερμα σου θα προσαρμοστει. Συνεχισε να κανεις βαρη και ασε τις γραμμωσεις. Οσο για το αν εχεις μυς για να θυσιασεις.. θα παρω μια σανιδα να σε κυνηγαω!!! Που τους εχεις βρε αγόρι που και θες να τους θυσιασεις κι ολας γιατι ξανα αποκτιουνται;; !!!
    Ετσι και χασεις κι αλλο θα σαι σπουργιτι. Βαρη και ισοθερμιδική διατροφή!!! Ακου με και δεν θα χασεις!!

    2013-10-30 19.03.10.jpg
    οπως σου ξαναειπα σου ειπα την γνωμη μου και οχι οτι ειμουν σιγουρα σωστος.. μην ξεχνας οπως ανεφερα πιο πανω οτι το θεμα μου ειναι να καψω το λιπος οχι να το κανω ολο μυς γιατι θελω να παιξω μπαλα.. επαγελματικα οχι απλα για να περασει η ωρα μου.. και αμα βαραω βαρη συνεχεια δεν θα μπορω να κουνηθω

    παντως να σου πω την αληθεια θα ηθελα να μου πεις τον τροπο σου για να χασω το λιπακι στην κοιλια.. μετα πιστευω αν το κανω η οχι ειναι στο δικο μου χερι.. τωρα αν εσυ πιστευεις οτι δεν πρεπει να τον μαθω ... its okey.. ευχαριστω για τον χρονο σου
    Last edited by memory; 31-10-13 at 01:27.

  20. #20
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    φιλε μου και γω απο την φωτο σου που βλεπω δεν πιστευω οτι χρειαζεσαι να χασεις και αλλο κιλα στην χειροτερη αντε να χασεις 1 ακομη κιλο.Εισαι μια χαρα,πιστευω οτι αυτο που χρειαζεσαι ειναι βαρη ικανα να στρεσαρουν τους μυς σου και θα δεις αρκετη διαφορα.Και μια καλη διατροφη αν δεν εχεις ηδη.Φυσικα οτι θες εσυ θα κανεις απλα τη γνωμη μου σου λεω.
    Last edited by vagoskonti; 31-10-13 at 01:37.

  21. #21
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    Quote Originally Posted by vagoskonti View Post
    φιλε μου και γω απο την φωτο σου που βλεπω δεν πιστευω οτι χρειαζεσαι να χασεις και αλλο κιλα στην χειροτερη αντε να χασεις 1 ακομη κιλο.Εισαι μια χαρα,πιστευω οτι αυτο που χρειαζεσαι ειναι βαρη ικανα να στρεσαρουν τους μυς σου και θα δεις αρκετη διαφορα.Και φυσικα μια καλη διατροφη αν δεν εχεις ηδη.Φυσικα οτι θες εσυ θα κανεις απλα τη γνωμη μου σου λεω.
    οπως τα λες 1·2 ακομα αυτο θελω και εγω ισα ισα να φυγει το λιποσ απο το κατω μεροσ τησ κοιλιας.. αλλα για να φυγει θα κανω αυτο που ειπες.. τι τρεξιμο εκανες ακριβος; ποσα σπιντ;;

    αμα ηξερα αυτο το κολπακι πιστευω θα τα ειχα χασει τα κιλα 2 φορεσ πιο γρηγορα...

  22. #22
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    κοιτα φιλε εγω ξεκινησα σιγα σιγα δηλαδη πηγαινα στο γηπεδο ποδοσφαιρου της περιοχης μου και εκανα 8 σπριντ στο συνολο.
    Ξεκινησα κανοντας τη μικρη αποσταση απο το ενα κορνερ στο αλλο γρηγορα και την μεγαλη περπατημα.
    Μετα αρχισα το αντιθετο δηλαδη τη μεγαλη τρεξιμο και τη μικρη περπατημα.
    Μετα πηγα διαγωνιες τρεξιμο και μεγαλη αποσταση περπατημα.
    Και στο τελος εκανα ξεκινημα απο την πανω ακρο της γραμμη της μεσοκαθετου μεχρι το κατω ακρο της μερια της γραμμης.Για να το καταλαβεις γιατι δεν ειναι ευκολο γραφωντας το, οπως ειναι το γηπεδο εχει μια μεσοκαθετη στη μεση που ξεκιναει απο πανω και φτανει κατω ε λοιπον εγω ξεκιναγα το σπριντ απο την πανω μερια της εφτανα το 1ο κορνερ συνεχιζα το σπριντ μεχρι το 2ο κορνερ και απο το 2ο κορνερ μεχρι να φτασω παλι την μεσοκαθετο στην κατω γραμμη της εκει που τελειωνει και η ξεκουραση μου ηταν απο την κατω μερια οπου τελειωνα το σπριντ μεχρι την πανω δηλαδη διεσχιζα την μεσοκαθετο με περπατημα και εκανα σπριντ το μισο γηπεδο.Αλλα να ξερεις θα φτυσεις αιμα.Τουλαχιστον για μενα δεν ηταν ευκολο το παραδεχομε το τελευταιο ειδικα σπριντ εβγαινε με δυσκολια και στα τελευταια προσπαθουσα να φτασω το 100% με οτι δυναμεις μου ειχαν απομεινει γιατι παντα ηθελα να ανεβαινω επιπεδο και να το κανω πιο δυσκολο ακομη οταν εβλεπα και γινοταν πιο ευκολο.

  23. #23
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    Quote Originally Posted by vagoskonti View Post
    κοιτα φιλε εγω ξεκινησα σιγα σιγα δηλαδη πηγαινα στο γηπεδο ποδοσφαιρου της περιοχης μου και εκανα 8 σπριντ στο συνολο.
    Ξεκινησα κανοντας τη μικρη αποσταση απο το ενα κορνερ στο αλλο γρηγορα και την μεγαλη περπατημα.
    Μετα αρχισα το αντιθετο δηλαδη τη μεγαλη τρεξιμο και τη μικρη περπατημα.
    Μετα πηγα διαγωνιες τρεξιμο και μεγαλη αποσταση περπατημα.
    Και στο τελος εκανα ξεκινημα απο την πανω ακρο της γραμμη της μεσοκαθετου μεχρι το κατω ακρο της μερια της γραμμης.Για να το καταλαβεις γιατι δεν ειναι ευκολο γραφωντας το, οπως ειναι το γηπεδο εχει μια μεσοκαθετη στη μεση που ξεκιναει απο πανω και φτανει κατω ε λοιπον εγω ξεκιναγα το σπριντ απο την πανω μερια της εφτανα το 1ο κορνερ συνεχιζα το σπριντ μεχρι το 2ο κορνερ και απο το 2ο κορνερ μεχρι να φτασω παλι την μεσοκαθετο στην κατω γραμμη της εκει που τελειωνει και η ξεκουραση μου ηταν απο την κατω μερια οπου τελειωνα το σπριντ μεχρι την πανω δηλαδη διεσχιζα την μεσοκαθετο με περπατημα και εκανα σπριντ το μισο γηπεδο.Αλλα να ξερεις θα φτυσεις αιμα.Τουλαχιστον για μενα δεν ηταν ευκολο το παραδεχομε το τελευταιο ειδικα σπριντ εβγαινε με δυσκολια και στα τελευταια προσπαθουσα να φτασω το 100% με οτι δυναμεις μου ειχαν απομεινει γιατι παντα ηθελα να ανεβαινω επιπεδο και να το κανω πιο δυσκολο ακομη οταν εβλεπα και γινοταν πιο ευκολο.
    φιλε μου ευχαριστω και παλι για την συμβουλη σου και τις πληροφοριες σου δεν θελω να φανω καποιος αλλα αυτα θα μπορουσα να πω οτι δεν ειναι κατι δυσκολο για μενα... ξαναλεω δεν θελω να δειξω ο υπερτατος απλα πριν τραυματιστω ετρεχα 10 λεπτα σε φασι Π τι ενοοω ;; πες οτι ξεκιναω στο κατω αριστερο κορνεν εφτανα στο κατω δεξι συνεχισα στο πανο δεξι και τελιωνα στο πανο αριστερο.. και ξεκουρασει απο το πανο αριστερο εως κακο αριστερο.. ετσι και εχασα τα κιλα με πιεση απο τον προπονητη μου. που αμα δεν το εβγαζα αυτο το 10λεπτο με εβαζε επιπλεον λεπτα.. και απλα εχω καλη αντοχη .. απλα απο ενα σημειο και μετα το λιπος στην κοιλια εμενε σταθερο οσο και να ετρεχα.. αλλα αυτο με αδειο στομαχι πιστευω θα πιασει.. να σαιι καλα man..

  24. #24
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    εννοια σου φιλε το ξερω οτι υπαρχουν ατομα με πολυ καλυτερη αντωχη ουτε εγω ειμαι τελειος προς θεου.Εχω ζωντανα παραδειγμα απο αδερφο και ξαδερφο που ειναι διαιτητες σε μεγαλες κατηγοριες Α εθνικη+ και ξερω πολυ καλα τι θα πει αντωχη εχοντας δει αλλα και ζησει τις προπονησεις τους με τους οποιους δεν μπαινω στον κοπο να συγκριθω καν πιστεψε με απλα θεωρω οτι ειμαι σε ενα πολυ καλο επιπεδο αυτο αρκει.Αρα για να μπορεις να κανεις κατι τετοιο που λογικο μου φενεται μιας και πας και ποδοσφαιρο εισαι σε παρα πολυ καλο επιπεδο οποτε δεν σε εμποδιζει κατι,ευχομε καθε επιτυχια στους στοχους σου και οτι θες ρωτα.Δεν ειμαι ειδικος απλα σου λεω τι εχει δουλεψει σε μενα και οι γνωσεις μου ειναι επειδη εχω κατσει και εχω διαβασει τιποτα παραπανω.Kαι σε ευχαριστω και γω γιατι μου εδωσες ιδεα για το επομενο επιπεδο που θελω να φτασω σε σπριντ.Στην αρχη εκανα 10 λεπτα αργο jocking για ζεσταμα,μετα αλλα 10 διατασεις και δρομικες μετα εκανα το κυριως τα σπριντ και μετα 2 γυρους αποθεραπεια τελειως χαλαρα ομως.
    Last edited by vagoskonti; 31-10-13 at 03:54.

  25. #25
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by memory View Post
    οπως σου ξαναειπα σου ειπα την γνωμη μου και οχι οτι ειμουν σιγουρα σωστος.. μην ξεχνας οπως ανεφερα πιο πανω οτι το θεμα μου ειναι να καψω το λιπος οχι να το κανω ολο μυς γιατι θελω να παιξω μπαλα.. επαγελματικα οχι απλα για να περασει η ωρα μου.. και αμα βαραω βαρη συνεχεια δεν θα μπορω να κουνηθω

    παντως να σου πω την αληθεια θα ηθελα να μου πεις τον τροπο σου για να χασω το λιπακι στην κοιλια.. μετα πιστευω αν το κανω η οχι ειναι στο δικο μου χερι.. τωρα αν εσυ πιστευεις οτι δεν πρεπει να τον μαθω ... its okey.. ευχαριστω για τον χρονο σου

    Όχι δεν θα σου πω, γιατί ο τρόπος σκέψης σου είναι λάθος. Και άλλαξε συμπεριφορά, δεν μιλάς σε συνομιλικό σου. Νομιζεις εσυ πως ετσι και κανεις βαρη θα γινεις ντουλάπα! Σκέψου όλα αυτα που σου είπαμε και κάνε ότι σε φωτίσει ο Θεός.
    Last edited by Kardoula; 31-10-13 at 08:53.

  26. #26
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-13
    Posts
    163

    Default

    φιλε memory. ηδη πριν βαλεις φωτο ξεραμε οτι θα ησουν πολυ λεπτος απο το βαρος σου. για να λες οτι εχεις μυς και θες να χασεις λιπος
    πρεπει τα κιλα σου (σαν απολυτο νουμερο) να μην απεχουν πολυ απο τα εκατοστα του υψους σου. για παραδειγμα ειμαστε το ιδιο υψος και ειμαι
    88 κιλα. εγω ναι, κανω υποθερμιδικη για να χασω λιπος αλλα να μην παω κατω απο 82 κιλα! μετα συνεχιζω ισοθερμιδικα.
    τα βαρη ακομα και στην γραμμωση και σε ισοθερμιδικη διατροφη ειναι αναγκαια για να διατηρησουν τη μυικη σου μαζα οσο το δυνατον ανεπαφη
    Αμα κρατιεσαι ισοθερμιδικα, "τερας" δεν γινεσαι με τα βαρη αλλα πιο δυνατος και "φετες" που λεμε ;)
    ετσι φευγει και το τελευταιο "πεισματαρικο" λιπακι!

  27. #27
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Όχι δεν θα σου πω, γιατί ο τρόπος σκέψης σου είναι λάθος. Και άλλαξε συμπεριφορά, δεν μιλάς σε συνομιλικό σου. Νομιζεις εσυ πως ετσι και κανεις βαρη θα γινεις ντουλάπα! Σκέψου όλα αυτα που σου είπαμε και κάνε ότι σε φωτίσει ο Θεός.
    κοιτα κανεις δεν μιλησε για ντουλαπα απλα ειπα θελω να καψω το λιπος αλο το ενα αλο το αλο.. επισης συγνωμη αν σου φενετε καπως το τροπος μου απλα τι να πω.. ετσι ειμαι.. εδω μεσα δεν μπηκα να μαλωσω πρωτο και κυριο.. να παρω συμβουλες μπηκα τωρα εσυ εφοσον δεν ηθελες να με βοηθησεις δεν ηταν αναγκει να σχολιασεις για να με κανεισ περιεργο να μαθω.. αφου εισουν σιγουρη οτι δεν ειχα τους καταληλους μυες για να θυσιασω οπως ειπες στην αρχη δεν χρειαζονταν να με κανεις περιεργο για το τροπο σου.. αλλα ενταξει αφου μπηκες στο κοπο ευχαριστω.. αυτο ηταν ολο.. θα ακολουθησω την κακτικη του vaggoskonti που τον ευχαριστω για ακομα μια φορα .. γτ 2 φορες πηγα και πιστευω ο κοπος δεν θα μινει απλα κοπος..

  28. #28
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    Quote Originally Posted by zoro View Post
    φιλε memory. ηδη πριν βαλεις φωτο ξεραμε οτι θα ησουν πολυ λεπτος απο το βαρος σου. για να λες οτι εχεις μυς και θες να χασεις λιπος
    πρεπει τα κιλα σου (σαν απολυτο νουμερο) να μην απεχουν πολυ απο τα εκατοστα του υψους σου. για παραδειγμα ειμαστε το ιδιο υψος και ειμαι
    88 κιλα. εγω ναι, κανω υποθερμιδικη για να χασω λιπος αλλα να μην παω κατω απο 82 κιλα! μετα συνεχιζω ισοθερμιδικα.
    τα βαρη ακομα και στην γραμμωση και σε ισοθερμιδικη διατροφη ειναι αναγκαια για να διατηρησουν τη μυικη σου μαζα οσο το δυνατον ανεπαφη
    Αμα κρατιεσαι ισοθερμιδικα, "τερας" δεν γινεσαι με τα βαρη αλλα πιο δυνατος και "φετες" που λεμε ;)
    ετσι φευγει και το τελευταιο "πεισματαρικο" λιπακι!
    δεν σε πιανω.. μπορει να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος;

    ευχαριστω

  29. #29
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by memory View Post
    κοιτα κανεις δεν μιλησε για ντουλαπα απλα ειπα θελω να καψω το λιπος αλο το ενα αλο το αλο.. επισης συγνωμη αν σου φενετε καπως το τροπος μου απλα τι να πω.. ετσι ειμαι.. εδω μεσα δεν μπηκα να μαλωσω πρωτο και κυριο.. να παρω συμβουλες μπηκα τωρα εσυ εφοσον δεν ηθελες να με βοηθησεις δεν ηταν αναγκει να σχολιασεις για να με κανεισ περιεργο να μαθω.. αφου εισουν σιγουρη οτι δεν ειχα τους καταληλους μυες για να θυσιασω οπως ειπες στην αρχη δεν χρειαζονταν να με κανεις περιεργο για το τροπο σου.. αλλα ενταξει αφου μπηκες στο κοπο ευχαριστω.. αυτο ηταν ολο.. θα ακολουθησω την κακτικη του vaggoskonti που τον ευχαριστω για ακομα μια φορα .. γτ 2 φορες πηγα και πιστευω ο κοπος δεν θα μινει απλα κοπος..
    Το βρήκες!! Αυτό ακριβώς κάνω εδώ και 9 χρόνια, να ΜΗ θελω να βοηθάω κόσμο.

    Οταν πηξει το μυαλουδάκι σου θα καταλάβεις. Κοίτα, εδώ δεν θα ακούσεις αυτό που θες. Εχει κολλήσει το μυαλό σου σων και καλά να στεγνώσεις. Το θέμα του στήθους ειναι καθαρα λογω παχυσαρκιας, ΔΕΝ εξαλείφεται τελειώς και ειδικά μεσα σε λίγο χρόνο. Εισαι που εισαι σαν σπουργίτι δεν θα σου πούμε πως να εξαϋλωθείς.

    Αμα δεν σου αρέσουν οι συμβουλές μας τότε λυπάμαι.
    Topic locked!! (και άμα σου αρέσει).


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ασκήσεις για κάτω μέρος στήθους
    By dorris in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 24
    Last Post: 27-08-14, 21:25
  2. Συμβουλές Για Κάτω Μέρος Του Στήθους
    By kick_boxer in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 14
    Last Post: 28-05-11, 09:21
  3. Μειωση λιπους στο κατω μερος του στηθους
    By Xorxhs in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 408
    Last Post: 20-06-08, 18:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •