Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 35
  1. #1
    Junior Bodybuilder Xrhstos89's Avatar
    Join Date
    01-02-10
    Location
    .
    Posts
    228

    Default Brownies Light - Μακροσυστατικά - Φωτογραφίες - Κόστος

    Μην κολλήσετε σε ορισμένα περίεργα που θα δείτε παρακάτω, το αποτέλεσμα είναι πραγματικά πολύ καλό και η διαδικασία εύκολη.

    Υλικά για τα brownies:
    Αλεύρι: 50 γραμμάρια ( 1/4 της κούπας) Kcal: 170 P/C/F:6/36/0
    Κακάο: 40-55 γραμμάρια (4-6 κουταλιές της σούπας) Kcal: 195 P/C/F:9/9/10
    Γλυκαντικό βασισμένο σε ασπαρτάμη: 20-30 γραμμάρια ( 3/4 - 1 κούπα) Kcal:90 P:0/23/0
    Κονσέρβα κόκκινων φασολιών: 500 γραμμάρια (1 τενεκεδάκι) Kcal: 350 P/C/F:30/40/0
    Αυγά: 3 ολόκληρα Kcal: 350 P/C/F:20/2/28
    Baking powder: 1 κουταλιά του γλυκού Kcal: 0
    Βανίλια: 1 φιαλίδιο Kcal: 0

    Συνολικά (υπολογισμένα στους μέσους όρους των ποσοτήτων, με βάση τις ετικέτες και το fitday):
    Θερμίδες: 1155 Kcal
    Πρωτεΐνες: 65 (εκ των οποίων ζωικές 20)
    Υδατάνθρακες: 110 (τα σάκχαρα δεν είναι ούτε 10 γραμμάρια)
    Λίπη: 38 (σχεδόν όλα κορεσμένα δυστυχώς)

    Εναλλακτικές:
    Αλεύρι ολικής αντί για αλεύρι
    Γλυκαντικό natreen ίδια ποσότητα αντί για βασισμένο σε ασπαρτάμη
    Αυγά: 6 ασπράδια αντί για 3 ολόκληρα
    Προσαρμόστε το κακάο και το γλυκαντικό στα δικά σας γούστα.

    Εκτέλεση:
    Βάζουμε τα φασόλια σε αυτό που σουρώνουμε τα μακαρόνια και τα ξεπλένουμε καλά. Έπειτα απλώς βάζουμε όλα τα υλικά μαζί στο blender και τα χτυπάμε μέχρι να γίνει ομοιογενές το μείγμα (ίσως χρειαστεί και λίγο ανακάτεμα με το κουτάλι). Το βάζουμε σε μια φόρμα (αν αγοράσετε 1 χρήσεως σαν τη δική μου που βλέπετε, δε χρειάζεται λάδι για να μη κολλήσει, διαφορετικά ίσως χρειαστεί). Ψήνουμε στους 180 βαθμούς περίπου, 15-25 λεπτά, ανάλογα με τα γούστα μας και τον φούρνο μας.

    Επικάλυψη:
    Α. Γιαούρτι- γλυκαντικό- whey, χτυπημένα όλα μαζί στην ποσότητα που μας αρέσει.
    Β. Whey- νερό, βάζουμε την επιθυμητή ποσότητα whey σε ένα μπολάκι και προσθέτουμε 1-1 κουταλιές νερό, μέχρι να πετύχουμε την πηκτικότητα που θέλουμε.
    Καλύτερα τα παραπάνω να γίνουν με whey που δεν έχει σοκολατένια γεύση, αν έχετε μόνο σοκολάτα μπορείτε να προσθέσετε λίγο σκόνη για ζελέ (προτείνω μπανάνα περίπου 5 γραμμάρια- 1 κουταλιά του γλυκού) για να αλλάξει λίγο η γεύση.
    Tip: Διαιρώντας το γλυκό στα 3-4 κομμάτια και προσαρμόζοντας τις ποσότητες της επικάλυψης στα μέτρα μας μπορούμε να φτιάξουμε ένα πλήρες γεύμα.

    Κόστος:
    Αλεύρι: αμελητέο
    Κακάο: αν αγοράσετε ΙΟΝ τα 50 γραμμάρια κοστίζουν περίπου 50 λεπτά
    Γλυκαντικό: αν αγοράσετε own brand της Carrefour, τα 25 γραμμάρια είναι περίπου 60 λεπτά (αν δεν απατώμαι 1,60 το δοχείο των 75 γραμμαρίων, αν κάνω λάθος και ξέρει κάποιος, ας με διορθώσει)
    Κονσέρβα κόκκινων φασολιών: αν αγοράσετε της εταιρίας KYKNOS κοστίζει 70 λεπτά.
    3 αυγά: 50 λεπτά περίπου
    Baking powder- Βανίλια: 20 λεπτά

    Συνολικό κόστος: 2,5 ευρώ.

    Να πω ότι η βάση της συνταγής είναι από εδώ http://leanbodylifestyle.blogspot.com/p/recipes.html . Φτιάχνει αρκετά ωραία πράγματα, αξίζει να δείτε το blog του.





    Last edited by Xrhstos89; 21-03-12 at 12:02.

  2. #2
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    πρωινο εγκεφαλικο θεε μου. πολυ καλη συνταγη

  3. #3
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  4. #4
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Βαρα αλλυπητα Χρηστο αλλωστε μια ζωη την εχουμε..οι στερησεις στην επομενη
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  5. #5

    Join Date
    02-06-11
    Posts
    5,351

    Default

    σ ευχαριστουμε Χρηστο,για το πρωινο δωρακι....

  6. #6
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Πωωωωωπωωωωωωωω.........

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Έκανα ελεύθερο γεύμα, χτυπάτε αλύπητα



    Φοβερή η συνταγή σου, ακόμα καλύτερες οι φωτό! Ευχαριστούμε!

  8. #8
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Ελευθερο ΕΣΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ? Δε σε πιστευω .... Επιτρεπεται να ρωτησω περιπου κατι που εφαγες?

  9. #9
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    Ελευθερο ΕΣΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ? Δε σε πιστευω .... Επιτρεπεται να ρωτησω περιπου κατι που εφαγες?
    Oxi δεν επιτρεπεται ειδαμε και παθαμε να σε αποτοξινοσουμε εσενα
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  10. #10
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Ναι αλλα κανατε εξαιρετικη δουλεια.....
    Εξαλλου καθαρα εγκυκλοπαιδικα ρωταω, δεν ξεχνω σε ΤΙ επιπεδο ειναι η Ειρηνη!

  11. #11
    Senior Bodybuilder nektar's Avatar
    Join Date
    17-03-12
    Location
    Athens. Ohhh! This? Last year!!!! lol
    Posts
    1,485

    Default

    Αν η γεύση του είναι τόσο καλή όσο φαίνεται να είναι... Houston, we' ve got a problem!!!
    "Man cannot discover new oceans unless he has the courage to lose sight of the shore." Andre Gide

  12. #12
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    Ελευθερο ΕΣΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ? Δε σε πιστευω .... Επιτρεπεται να ρωτησω περιπου κατι που εφαγες?

    Έλα βρε Νινα, τώρα είδα το ποστ σου.

    Ναι καλέ έκανα γιατί σου κάνει εντύπωση; Αν κάνεις 2 ώρες προπόνηση τη μέρα και είσαι στη δίαιτα, ένα ελεύθερο γεύμα μόνο καλό θα κάνει. Έτσι κι αλλιώς είναι το τελευταίο μου, πλέον τα πράγματα θα αλλάξουν.

    Λοιπόν τι έφαγα: 2 μπάρες σοκολάτας quest, 2 μπωλ κουάκερ με πρωτείνη, ψωμί με κασέρι και κοτόπουλο. Αυτά τα ολίγα.

    Με το που τα φαγα οι φλέβες πετάχτηκαν και με πιασε υπνηλία και έλιωσα στον ύπνο

  13. #13
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default







    Ενταξει μαζευω τα σαλια μου.
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  14. #14
    Junior Bodybuilder kostaspro's Avatar
    Join Date
    09-12-05
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    170

    Default

    Πολυ καλη συνταγη,με τις φωτογραφιες ομως μας πεθανες εντελως....




    Quote Originally Posted by Kardoula View Post

    Λοιπόν τι έφαγα: 2 μπάρες σοκολάτας quest, 2 μπωλ κουάκερ με πρωτείνη, ψωμί με κασέρι και κοτόπουλο. Αυτά τα ολίγα.

    Με το που τα φαγα οι φλέβες πετάχτηκαν και με πιασε υπνηλία και έλιωσα στον ύπνο


    Τς,τς,τς..... γυναικες,δεν ξερουν πως γινονται σωστα οι ατασθαλιες!!!
    Και εγω νομιζα οτι θα διαβασω για τιποτα πιτσες και σουβλακια και μου ανοιξε η ορεξη !Αν εξαιρεσω το ψωμι και το κασερι,τα υπολοιπα δεν θεωρουνται απο εμενα cheat ,οποτε πρεπει να το ξανα επιχειρησης,σωστα ομως αυτη την φορα.


    Φυσικα αστειευομαι,μπραβο σου που δειχνεις τοση πειθαρχια στο προγραμμα σου.

  15. #15
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by kostaspro View Post








    Τς,τς,τς..... γυναικες,δεν ξερουν πως γινονται σωστα οι ατασθαλιες!!!
    Και εγω νομιζα οτι θα διαβασω για τιποτα πιτσες και σουβλακια και μου ανοιξε η ορεξη !Αν εξαιρεσω το ψωμι και το κασερι,τα υπολοιπα δεν θεωρουνται απο εμενα cheat ,οποτε πρεπει να το ξανα επιχειρησης,σωστα ομως αυτη την φορα.


    Φυσικα αστειευομαι,μπραβο σου που δειχνεις τοση πειθαρχια στο προγραμμα σου.
    Χαχαχα δεν είχε τίποτα το σπίτι ρε Κώστα, άσε ατυχία φίλε.... Ότι βρήκα έφαγα

    Πλάκα κάνω.. βασικά δεν ήθελα να φάω κατι βαρύ, αλλά διάλεξα κάτι από τροφές που ήδη τρώω για να μη μου ξεσκίσουν το στομάχι.

    Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, από δω και πέρα στενεύουν τα λουριά, όοοοολεεεεεεεε!!!

    Αλλά μετά θα κάνω όλες τις συνταγές που έχετε βάλει, χαχαχαχα

  16. #16
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Έλα βρε Νινα, τώρα είδα το ποστ σου.

    Ναι καλέ έκανα γιατί σου κάνει εντύπωση; Αν κάνεις 2 ώρες προπόνηση τη μέρα και είσαι στη δίαιτα, ένα ελεύθερο γεύμα μόνο καλό θα κάνει. Έτσι κι αλλιώς είναι το τελευταίο μου, πλέον τα πράγματα θα αλλάξουν.

    Λοιπόν τι έφαγα: 2 μπάρες σοκολάτας quest, 2 μπωλ κουάκερ με πρωτείνη, ψωμί με κασέρι και κοτόπουλο. Αυτά τα ολίγα.

    Με το που τα φαγα οι φλέβες πετάχτηκαν και με πιασε υπνηλία και έλιωσα στον ύπνο

    Κοριτσι μου ,αυτο το λες τσιτ????????????Με το σωμα και τη φυσικη κατασταση τη δικη σου?Πω πω χριστε μου πρεπει να ευγνωμονω το θεο με τις βλακεις που τρωγα τοσα χρονια και ημουν οπως ημουν!
    Καλα εισαι τελειως αλλο επιπεδο. Πολλες κλασεις ανωτερη δεν εχω να πω τιποτα!!!!!!Respect!!!!!!

  17. #17
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    Κοριτσι μου ,αυτο το λες τσιτ????????????Με το σωμα και τη φυσικη κατασταση τη δικη σου?Πω πω χριστε μου πρεπει να ευγνωμονω το θεο με τις βλακεις που τρωγα τοσα χρονια και ημουν οπως ημουν!
    Καλα εισαι τελειως αλλο επιπεδο. Πολλες κλασεις ανωτερη δεν εχω να πω τιποτα!!!!!!Respect!!!!!!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  18. #18
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    Κοριτσι μου ,αυτο το λες τσιτ????????????Με το σωμα και τη φυσικη κατασταση τη δικη σου?Πω πω χριστε μου πρεπει να ευγνωμονω το θεο με τις βλακεις που τρωγα τοσα χρονια και ημουν οπως ημουν!
    Καλα εισαι τελειως αλλο επιπεδο. Πολλες κλασεις ανωτερη δεν εχω να πω τιποτα!!!!!!Respect!!!!!!
    Ναι η αλήθεια είναι πως είμαι πολλά πριτσ πριτσ ανώτερη, ειδικά άμα φάω φασολάδα (ε ας πούμε και ένα καλαμπουράκι να γελάσουμε χαχαχαχαχα)

    Σ'ευχαριστώ ρε Νίνα να σαι καλά βρε κούκλα μου για τα καλά σου λόγια!

  19. #19
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Ναι η αλήθεια είναι πως είμαι πολλά πριτσ πριτσ ανώτερη, ειδικά άμα φάω φασολάδα (ε ας πούμε και ένα καλαμπουράκι να γελάσουμε χαχαχαχαχα)

    Σ'ευχαριστώ ρε Νίνα να σαι καλά βρε κούκλα μου για τα καλά σου λόγια!
    χαχαχαχααχα πριτς πριτς λεει χαχαχαχαχαχαχα!Αλλα ενταξει αν σου δειξω εγω τον κοιλιακο μου(γιατι εναν εχω μονοκοματο ) θα παθεις πλακα ετσι.Φουλ γραμμωση σε λεω.Αν κανεις τετοιον τελιωσε θα εισαι οτι καλυτερο! Τελικα βρε Ειρηνη αρχιζω να πιστευω οτι το αβαταρ σου εισαι εσυ!Και μας το κρυβεις!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  20. #20
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Ναι η αλήθεια είναι πως είμαι πολλά πριτσ πριτσ ανώτερη, ειδικά άμα φάω φασολάδα (ε ας πούμε και ένα καλαμπουράκι να γελάσουμε χαχαχαχαχα)

    Σ'ευχαριστώ ρε Νίνα να σαι καλά βρε κούκλα μου για τα καλά σου λόγια!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ θεαααααα χχαχχαχχ
    Τι λες τωρα εδω μας πορωνεις χειροτερα!!!
    εχτες αν ειχες λοξυγγα....εγω φταιω.... το γιαουρτακι με τον τροπο που μου ειπες προχτες το ενισχυμενο.....lol- sorry για το off

  21. #21
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    εχτες αν ειχες λοξυγγα....εγω φταιω.... το γιαουρτακι με τον τροπο που μου ειπες προχτες το ενισχυμενο.....lol- sorry για το off
    Καλό εεεε;;;;!!! Βλέπεις είμαι κι εγώ γλυκατζού, όχι μόνο εσύ, χεχε. Αλλά υπάρχουν λύσεις, όπως αυτή με το γιαούρτι/κακάο.

    Που να δεις και το καρδουλογλυκό που φτιάχνω.... κάπου ειχα βάλει τη συνταγή, δεν ξέρω αν είναι στο φόρουμ, αλλιώς κάποια στιγμή θα τη γράψω να την κάνεις. Είναι με κουάκερ, γιαούρτι, φρουί ζελέ και μαρμελάδα διαίτης. ΚΟΛΑΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  22. #22
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Quote Originally Posted by aggelos1994 View Post
    Τελικα βρε Ειρηνη αρχιζω να πιστευω οτι το αβαταρ σου εισαι εσυ!Και μας το κρυβεις!
    Αγγελε εγω στην αρχη αυτο πιστευα !!!! Και μου φαινοταν απολυτως φυσικο!!! Μετα εμαθα ποια αθλητρια ειναι η σωματαρα στη φωτο !

  23. #23
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    Αγγελε εγω στην αρχη αυτο πιστευα !!!! Και μου φαινοταν απολυτως φυσικο!!! Μετα εμαθα ποια αθλητρια ειναι η σωματαρα στη φωτο !

    Ελα και η Ειρηνη ετσι ειναι!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  24. #24
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Δεν εχω καμια αμφιβολια !

  25. #25
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Που να δεις και το καρδουλογλυκό που φτιάχνω.... κάπου ειχα βάλει τη συνταγή, δεν ξέρω αν είναι στο φόρουμ, αλλιώς κάποια στιγμή θα τη γράψω να την κάνεις. Είναι με κουάκερ, γιαούρτι, φρουί ζελέ και μαρμελάδα διαίτης. ΚΟΛΑΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ειρηνη μου το καρδουλογλυκο το ψαξα δε το βρηκα αναρτημενο μονο τα τρουφακια και την ομελετα -κι αυτη τελειααααα

    Αχχχχχ τι μας κανεις...

  26. #26
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Mόλις βρω λίγο χρόνο θα την βάλω στις συνταγές, στο υπόσχομαι. Είναι πολύ εύκολο, δεν χρειάζεται βράσιμο/ψήσιμο και είναι πεντανόστιμο.

  27. #27
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  28. #28
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω εγω η ξανθια το εψαχνα ως καρδουλογλυκο

  29. #29
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Δεν ειναι αυτό, το μπιλντέρι έβαλε το μους σοκολάτα + δική του παραλλαγή.

    Πρέπει να χω φωτό στο pc μου από το γλυκό θα την βάλω με την πρώτη ευκαιρία.

  30. #30
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    ΟΚ !!!


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Chocolate Brownies η αλλιως κεικ σοκολατας!
    By Steroid in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 01-11-11, 18:02
  2. Συνολικό μηνιαίο κόστος
    By Red Stallion in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 33
    Last Post: 19-05-11, 00:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •